Matige belangstelling voor fokdag Holbatheo li HOLTENS NIEUWSBLAD Zomer op z'n hoogtepunt Geldprijs voor tnodeltuinen Betere kijk op keuken Romantische roosjes voor binnen én buiten Hypotheek van A tot Z Den Herder en Wessels jeugdkampioen TCH Tractorpulling in Lochem Dubbelvlucht Bergvliegers Natuurlijk eisenpakket Snel schoon met FiberPro vezel Echte zonaanbidders houden niet van regen Klassieke schoonheid met een Engels accent WOENSDAG 12 JULI 1995 7 Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: redactie service weekbladen Wegener Reacties op of Informatie voor deze pagina toezenden aan. Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.69fl.72S, fax. 010-4.699.362 -'v-V: Deze maand is de zo mer op z'n hoogtepunt. Bloemheesters tonen zich dan van hun mooi ste kant en ook (stam bomen vormen weer een groen middelpunt. Stambomen passen goed in woonwijken, want ze hebben bescheiden afme tingen. Het zijn daarom niet al leen goede straatbomen, maar zijn ook geschikt voor uw tuin. Eén van de mooiste stam- of bolbomen is de kogel- of bolacacia (zie foto). Het elegante, frisgroene blad is heel aantrekkelijk en de takken hebben geen doorns. Acacia's houden van een zonnige plek en een kalk- rijke grond. Voor het eerst in de ge schiedenis van de Home and Garden Fair werden dit jaar enkele modeltuinen aangelegd die, onder auspiciën van het Hoveniers In formatie Centrum (HIC), door de Vaste Keurings Commissie werden beoordeeld. Dc grote winnaar werd Kwekerij 'De Limieten BV' uit Huizen. Deze kwekerij presenteerde een totale sfeertuin met daarin afzonderlijke siertuintjes die allen hun eigen sfeer hadden. Qua vormgeving heel knap doordacht en uitgevoerd. Ook de infor matie naar het publiek toe was goed verzorgd. Door middel van duidelijke fo to's en tekeningen konden de bezoekers een goede in druk krijgen. Deze tuin, die door het bedrijf de slogan 'Een tuin voor de liefhebber zonder geduld', werd beloond met de hoofdprijs: 2.500,-. Wat eens alleen als kook ruimte werd beschouwd, is inmiddels in veel wo ningen uitgegroeid als 'hobbykamer'. De sfeer en inrichting van de keuken hebben de afgelopen jaren dan ook duidelijke veran deringen ondergaan. Comfort gaat hierbij hand-in-hand met uiter lijk en kwaliteit. Bij de aanschaf van een nieu we keuken is het bijvoorbeeld raadzaam om goed op de hoogte van het werkblad te letten Hiermee voorkomt u onnodig kromstaan en inge spannen werken. Om de juiste hoogte bepalen gaat u als volgt te werk: ga voor de aanrecht staan en buig uw armen zodanig alsof u een dienblad draagt. De voor u goede werkhoogte is nu eenvoudig te bepalen door vanaf de ellebogen 15 cm af te meten tot het werkblad. Een romantische sfeer kan natuurlijk op vele ver schillende manieren gecreëerd worden, maar één bepaalde bloemsoort is onlosmakelijk met roman tiek verbonden: rozen. Het is dan ook verwonderlijk dat deze bloemen in veel tuinen schitteren. Maar ook in potten op uw terras, balkon of tuintafel voelen rozen zich uitstekend thuis. Miniatuur roosjes, om precies te zijn. Ze beschikken over dezelfde goede eigenschappen als hun grote familieleden, maar hebben - dankzij de kleine afmeting - meer toepassingsmo gelijkheden. Zo kunt u deze miniatuur-roosjes bijvoorbeeld in een rijtje in een langwerpige pak plaatsen. Zorg er wel altijd voor dat het (regen)water kan weglopen, want ze hebben een hekel aan natte voeten. Om een langere bloei periode te stimuleren, dient u de uitgebloeide roosjes steeds weg te knippen. De miniatuur-roosjes bloeien trouwens ook binnen uitstekend. U maakt van de miniatuur-roosjes een bijzondere blikvanger als u ze solitair op een bijzettafel tje zet. Het is wel raadzaam om ervoor te zorgen dat de miniatuur-roosjes een zo licht mogelijk plaatsje krijgen. WS Executoriale ver koop: gedwongen ver koop van een huis, dat kan plaatsvinden als men zich niet aan de financiële verplichtin gen tegenover de geld- verstrekker voldoet. Deze mag het huis dan openbaar of onder hands verkopen. Uit de opbrengst wordt de schuld verrekend. Extra aflossing: af lossing boven het be drag dat contractueel moet worden afgelost. Extra aflossingen zijn vaak boetevrij tot een bepaald bedrag. Boven dit bedrag is wordt een boete in rekening ge bracht. Bron: Vereniging Eigen Hum Natuurlijk gingen de diverse winnaars op de foto (Foto Bolink) Van vrijdag 23 juni t/m zaterdag 1 juli hebben de jeugdleden van de TC Holten onder prima weersomstandigheden hun jaar lijkse jeugdclubkampioenschap pen gespeeld. Totaal zestig jon gens en meisjes (van de 99 jeugd leden) namen deel. Veertien de den mee met mini-tennis, dit jaar voor het eerst voor de jongste beginnende jeugd. De eerste ronde in alle categorieën waren poule wedstrijden van 1 uur (bij mini- tennis wedstrijden van half uur) en daarna wedstrijden om twee ge wonnen sets. Totaal zijn er 138 partijen gespeeld. Dit jaar werd ook voor het eerst gespeeld om de 3e en 4e plaats en krijgen de num mers 3 ook een prijs. Bij de "mi ni's" krijgen de laatste vier een prijs. De nrs. 1 en 2 in de hoogste A) poule van alle categorieën mogen zich opgeven bij de senior- clubkampioenschappen in sep tember en kunnen dan proberen om ook nog clubkampioen te wor den in die categorie. Zaterdag 1 juli werden de finales gespeeld en vooral de finale in de A-categorie van het jongens enkelspel tussen Joost den Herder en Freek Wes- sels was erg spannend, ieder won één set met 2 pnt verschil en in de 3e set wist Joost de partij naar zich toe te halen door die te winnen met 7-5. De finale in de A-categorie van het meisjes enkelspel tussen Jidde Wessels en Petra Vennegoor werd in twee sets gewonnen door Jidde Wessels. Nadat alle wed strijden gespeeld waren, werden de prijzen door de voorzitter Hans Tutert uitgereikt en hij bedankte iedereen die eraan meegewerkt heeft om de jeugdclubkampioen schappen te doen slagen. Uitslagen: HE-A: 1. Joost den Herder, JEUGDCLUBKAMPIOEN 1995; 2. Freek Wessels; 3. Theodoor Kuster; 4. Erik Steenbergen. HE-B: 1. Jord Wessels; 2. RobertJan Schapink; 3. Imre Snippert; 4. Paul de Rooy. DE-A: 1. Jidde Wessels, JEUGDCLUBKAMPIOENE 1995; 2. Petra Vennegoor; 3. Nynke Scholten; 4. Anke Vennegoor. DE-B: 1. Charlotte Roele; 2. Josselyne Roele; 3. Jenifer Janssen; 4. Lisette Scholten. HD-A: 1. Joost den Herder/Freek Wessels; 2. Theodoor Kus- ter/Roel Roele; 3. Erik Steenbergen/E- miel Snippert; 4. Thiemen Stegeman/Ni- sander Brand. HD-B: 1. Jord Wessel- s/lmre Snippert; 2. Wouter Smit/Ger- hard Bril; 3. Erwin Prins/Jurgen Kolkman; 4. RobertJan Schapink/Tom Piscaer. DD-A: 1. Jidde Wessels/Nynke Scholten; 2. Petra Vennegoor/Anke Ven negoor; 3 Nienkevd Wal/Joos Tutert; 4. Annelieke Beukenkamp/Ann Tutert. DD- B: 1. Charlotte Roele/Josselyne Roele; 2. Lisette Scholten/Jennifer Janssen. GD- A: 1. Jidde Wessels/Freek Wessels; 2. Petra Vennegoor/Roel Roele; 3. Anke Vennegoor/Joost den Herder; 4. Nynke Scholten/Erik Steenbergen. GD-B: 1. An nelieke Beukenkamp/Jord Wessels; 2. Lisette Scholten/lmre Snippert; 3. Jenni fer JanssenHom Piscaer; 4. Doris de Rooy/Paul de Rooy. MINI: 1. Rolf Thijs; 2. Maarten vd Wal; 3. Janine Blok; 4. Suzanne Hoes. Zaterdag werd op het weiland naast Het Bonte Paard de 45e fokdag van paardenfokvereni- ging Holbatheo gehouden. De keuring is een jaarlijks terugke rende aktiviteit. Er werden ver schillende types paarden ge keurd, waaronder rijpaarden en tuigpaarden. Ondanks een gro ter aantal inzenders was de be langstelling voor de keuring ma tig. Het waren vooral de paarde- bezitters en ingewijden in het paardewereldje die naar Dijker- hoek waren gekomen. Voorzitter J an Meijer was niet te vreden. Hij weet het tegenvallende aantal bezoekers aan verschillende zaken. Allereerst het feit dat er in Holten op dezelfde dag triathlon werd gehouden, die uiteraard veel bezoekers trok. Daarnaast was in Heeten eveneens een- evenement met paarden, dat een deel van de bezoekers weghield. Misschien dat ook het warme weer een rol speelde. Niettemin was de kwaliteit van de gekeurde paarden goed. „Dat is het al van oudsher," verklaarde Meijer, die ook in voorgaande ja ren goede resultaten had gezien. Ook was het aantal deelnemende paarden gelijk aan dat van het voorgaande jaar. Bijna zeventig paarden kwamen in de ring. Hoe wel de keuring niet officieel was, dus voor het stamboek van de Koninklijke vereniging voor Warmbloed Paarden Nederland (KWPN), was het voor de eigena ren toch een goede indicatie. Te meer omdat wel de regels van de KWPN werden gehanteerd door de jury. De paarden konden zo eens worden vergeleken. Onder de voorgeleide paarden ook merrie Josemunde met hengstveulen Nachtgraaf (Foto WV) Op 29 juli wordt in Lochem voor de twaalfde maal het Nederlands Kampioenschap Tractorpulling gehouden. De organisator van dit evenement, de SStichtirtg Tractor Pulling Lochem, is op dit moment druk in de weer met de voorberei dingen. Inmiddels is bekend dat het regionaal beroemde 'Kasbend- jen' uit Vorden voor de muzikale omlijsting zal zorgen tijdens deze dag. Ook het Lochemse team Hurricane is hard bezig met de voorbereidingen. Het team van Gerrit Esselink en Eric Meijer staat aan de leiding in het tussen- klassement van de 4,4 ton klasse. Maar er zijn enige problemen. De krukaslagers zijn tijdens de laatste wedstrijd totaal bezweken. Daar naast tobt Esselink ook nog met een meniscusblessure. Of Esselink met de Blauwe Wervelwind ifi zijn thuishaven Lochem aan dc start zal verschijnen, is bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Het aandeel van jonge dieren was groot. De grootste groep was die van de veulens, die aan moeders flank door de ring gingen. Ook waren er veel één-, twee-, en drie jarige paarden. Met uitzondering van de veulens bestond het hele deelnemersveld uit merries. Een hengstenkeuring was er niet. Na te zijn voorgeleid door een volledig in het wit gehulde voorbrenger, werden de dieren gekeurd op cor rectheden van het uiterlijk: hoe ziet het paard eruit, hoe staat het op zijn benen? Daarna moesten de dieren aan de hand stappend en dravend door de ring gaan, om te kijken hoe de bewegingen zijn. Criteria waren daarbij onder meer souplesse, kracht en de ruimte in de passen. Ten slotte kwam de hele rubriek nog een keer samen in de ring om de prijzen in ontvangst te nemen. Holbatheo telt momenteel ruim 120 leden. Doel van de ver eniging is de kwaliteit van de paar den in de regio te verbeteren. Niet alleen middels de jaarlijkse fokdag, ook worden lezingen gehouden en excursies georganiseerd. De kampioenen in de verschillende ru brieken: Rubriek Rijpaarden: veulens: Nicolien, eigenaar M. Rietberg, Holten; jeugd (1 en 2 jaar): Macy, eigenaar A.D. van der Plas, Holten; 3 jaar en ouder: Iriena, eigenaar H.J.M. Huis in 't Veld, Lettele. Rubriek Tuigpaarden: veulens: Noran, eigenaar W.G. Meuleman, Hol ten; jeugd: Mitella, eigenaar D.J.A. Podt, Holten; 3 jaar en ouder: Karonica, eigenaar A.E. Haarman, Heeten. Rubriek Basispaarden- 3 jaar en ouder: Zoliante, eigenaar J.G.M. Jansen, Heeten; mer ries met tenminste twee afstammelin gen: Evelien, eigenaar H.B.M. Kleine Koerkamp, Heeten. Rubriek Zadel: Kimberly, eigenaar G.J. Hoekman, Lettele. Ook afgelopen zaterdag stonden er twee vluchten op het program ma voor de duiven van De Berg vliegers. De jonge duiven werden evenals vorige week gelost in Eindhoven. Het was Anton ten Dam II die een geweldige uitslag maakte. Met de eerste, tweede, vierde en vijfde prijs en een totaal van twaalf prijsduiven was hij de uitblinker van deze vlucht. Alleen de Comb. Jurjens wist zich tussen dit geweld te nestelen met de derde prijs. Henk Jansen liet van Roye (384 km - midfond) zien dat hij niet voor niets koploper in de klassementen is. Zestig procent van zijn duiven vloog prijs, waar onder de eerste, derde en vierde prijs. Hiermee gaf Jansen weder om zijn visitekaartje af. Ook Ger rit Koetsier deed het goed met de tweede prijs en drie duiven bij de eerste tien. In rayonsverband (300 leden) kwamen de prijswinnaars ook goed voor de dag. Anton ten Dam werd zestiende en Henk Jan sen 29ste van respectievelijk Eind hoven en Roye. Puur ambachtswerk voor de tuin (Van Duifhuizen). Dit jaar staat naturel hout bin nen én buiten centraal. Ook kwaliteit, degelijkheid en vak manschap zijn terug in het ei senpakket Aangezien de natuurlijke uit straling - zoals gezegd - zowel buiten als binnen helemaal 'in' is, kunt u deze meubelen het hele jaar gebruiken. Zodra de zomerse temperatu ren plaats maken voor herfst buien, kunt u de meubelen in serre of (woon)kamer neer zet ten. Deze ambachtelijke tuinmeu belen bieden echter nog meer voordeel. Extra lange of juiste kleine mensen kunnen bijvoor beeld kiezen voor tuinmeubels op maat. De moderne huisvrouw/man wil graag alles netjes hebben, maar heeft vaak geen tijd om dag-in-dag- uit intensief met de schoonmaak bezig te zijn. Hekent u deze situatie? Dan kan het Eco Cleaning System wel eens de oplossing voor u zijn. Dit komplete schoonmaakconcept bestaat uit een breed programma FiberPro artikelen (Brabantia) voor alle mo gelijke toepassingen in en om het huis, zowel droog als vochtig. FiberPro vezels hebben de eigenschap dat vuil- en sto- fresten zich er aan hechten, zodat grondige verwijdering snel bereikt wordt zonder het risico op beschadiging. Aloë's houden van de zon. Nu de zomer binnen handbereik ligt, begint ook de drang naar hoge temperaturen weer toe te nemen. Wie het nukkige klimaat van eigen land niet vertrouwt, zal inmiddels wel een reisje naar het zonnige zuiden ge boekt hebben. Laat uw budget zo'n reisje niet toe? Haal dan het zonnige zuiden naar uw eigen terras of balkon! Zo zijn Agave, Aloë en Crassula echter zonaanbidders. U kunt ze de hele zomer buiten zetten op een beschut terras of balkon, maar wel in de volle zon. Door een hele verzameling in stoere aardewerk potten bij elkaar te zetten, krijgt u meteen een sfeer die aan vakanties in het zonnige zuiden doen denken. De decoratieve Agave voelt zich terras in de volle zon zeer zeker thuis. Water hoeft hij nauwelijks te hebben, maar bij een langdurige regenbui moet u de Agave niet aan z'n lot overlaten, want zoals een echte zonaanbidder betaamt houdt de Agave niet van regen. Zet de plant in zo'n geval even onder een afdakje. Ook de Aloë houdt van het allerzonnigste hoekje. De blaadjes van de rozetten van Aloë zijn dik en vlezig en de bloemen staan op hoge ranke stengels. Aloë is in ver schillende variaties verkrijgbaar en leent zich uitstekend voor combinaties. De Crassula ovata - de meest bekende Crassula - is zó sterk dat hij - net als Agave en Aloe, trouwens - jaren oud kan worden. Een bloeiende Crassula toont witte bloemetjes en zolang hij in de zon staat, blijft hij groeien. Naast het gebruik van natuurlijke materialen, staaj de huidige woontrend ook in het teken van buitenlandse culturen. U kunt hierbij denken aan mysterieuze landen ver weg, zoals de Oriënt of Zuid-Amerika, maar ook invloeden uit dichterbij gelegen landen drukken een stempel op het Neder landse interieur. Zo is m menige woonkamer de En gelse stijl zeer populair. En als u voor deze stijl heeft gekozen, mag een bijpassend servies niet ontbreken. De Engelse stijl vindt u bijvoorbeeld terug in de ontwerpen van Nina Campbell, die de vijf ver schillende Aida serviezen zelfs de namen van beken de Londense wijken heeft meegegeven: Belgravia, Bloomsbury, Chelsea (zie foto), Kensington en May- fair. (Voor verkoopadres sen: tel. 043 - 431967.)

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7