Zonnig concours van LRV De Bergruiters WVH-ploeg tweedein Larens kampioenschap Regenboog winnaar schoolzwemwedstrijd Gemeente wil betere verkeersveiligheid UNTVE Jij hebt een studiebeurs, daarom hebben wij Easy Money. IVN houdt telling van gierzwaluwen Holbatheo houdt 44 e fokdag PC Bergruitertjes Diverse stallen blijven uit DIT BLAD STAAT IEDERE WEEK TOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN OP REIS? REIS VERZEKERING? PRAAT ÉÉRST EENS MET ONS? 47.50 25.00 Rabobank Holten DONDERDAG 6 JULI 1995 HO 7 Hoe positief ook de reacties wa ren over het zondag gehouden concours hippique van de Lande lijke Rijvereniging De Bergrui- ters, toch was voorzitter H. van Riessen niet geheel tevreden. Het feit dat enkele belangrijke stallen het hadden laten afweten, had namelijk tot gevolg dat het M- en Z-psringen minder sterk bezet was dan aanvankelijk verwacht. Desondanks bood het zonnige paardesportterrein op De Borkeïd een vol programma met dressuur en springrubrieken. Daarvoor kwamen in totaal circa 250 combi naties in de ring. Goede prestaties waren er op alle fronten. Bij de dressuur was in een aantal gevallen zelfs sprake van een hoog niveau. Wat betreft de resultaten van de eigen Bergruiters, was er met name succes voor Sandra Dieperink. Bij de L-dressuur ring 4 eindigde zij met Iwan op de eerste plaats. Erik Vincent legde bij het progressief springen klasse B met Ismunde beslag op de eerste plaats. Zwennie Vincent werd met Little Chance derde bij het springen klasse B- klassiek en Marieke Mulder bezet te met Beezy de derde plaats in de spannende klasse springen M- klassiek. Tweede werd hier Niels Nanning van de Dalfsense springs- tal Nanning met Imantis. Uitslagen: B-dressuur ring 1:1. Anneke Vellekoop, James Blond, Lonneker; 2. Gerrie van Lies, Juliet, Bergruiters; 3. Marjolein Rattink, Jappeloupe, Hertrui- ters. B-dressuur ring 2: 1. Marjolein Rat tink, Jappeloupe, Hertruiters; 2. Mar- greet Kamphuis, Irish Coffee, Deventer 85; 3. Anneke Vellekoop, James Blond, Lonneker. B-dressuur ring 3" 1. Nicole Koning, Imposant, Zevenbuurtschap; 2. Monique Velthuis, Hermes, Zevenbuurt schap; 3. Daniëlle Meyeringh, II Monty, Sterruiters. B-dressuur ring 4: 1Belinda Steevensz, Ixion, Schalkruiters; 2. Da-" niëlle Meyeringh, llmonty, Sterruiters; 3. Christel Elders, Jappeloupe, Raalte. L- dressur, ring 5. 1. Francis Vulink, Harko, Heeten; 2. Wim Rietman, Igor, Bath- men; 3. Jolanda Rattink, Amaretto, Twentsche Ros. M1-dressuur ring 6: 1. Marriét Leyenaar, Heros, Bathmen; 2. Maaik Raamsman, Minotiere, Bathmen; 3. Viola van den Akker, Fortissiomo, Bergruiters. M2-dressuur ring 6. 1. Peter Timmerman, Fuego, Schalkruiters; 2. Len Peree, Gitano, Arion. M2-dressuu: ring 7:1. Brigitte Keurntjes, Ike, Twent sche Ros; 2. Viola van den Akker, Fortis simo, Bergruiters. L-dressuur ring 1:1. Marlies Feenstra, Cares L.Th., Hame- landse; 2. Albert Jan Slot, Nogat S., Bathmen; 3. Carien van Linge, Jordan, Avereest. L-dressuur ring 2: 1. Lilian Stenvert, Heros, Schalkruiters; 2. Jolan da Rattink, Amaretto, Twentsche Ros; 3. Albert Jan Slot, Nogat S., Bathmen. L- dressuur ring 3: 1. Irma ten Barge, Gal- lick, Molenruiters; 2. Marcia Zendman, Beltissimo, Sterruiters; 3. Marjolein Slot, Gadino C., Eschruiters. L-dressuur ring 4: 1. Sandra Dieperink, Iwan, Berg ruiters; 2. Daniëlle Bearzatto, Hurricane, Bergruiters; 3. Marjolein Slot, Gadino C., Eschruiters. Z1-dressuur ring 5: 1. Aukelien Ekkelenkamp, Hanky Panky, Heideruiters; 2. Greet Schoorlemmer, Ikarus, Heeten; 3. Arjen Kraayenzank, Carlos, Bergruiters. Z2-dressuur ring 5: 1. Jennie Lenters, Flamingo, Sallandrui- ters; 2, Ria Ikkink, Beauty, St. Steffenrui- ters; 3. Jennie Lenters, Eldorado, Sal- landruiters. Springen klasse B-klassiek: 1. Francis Vulink, Harko, Heeten, 2. Bas van de Berg, Cantor, Looleeruiters; 3. Zwennie Vincent, Little Chance, Bergrui ters. Springen klasse L-klassiek: 1. Jan Wilmink, Be Happy, Zevenbuurtschap; 2. Lammert Kooyman, Good Luck, Mar- kelo; 3. Henk Podt, Herria, Hertruiters. Springen M-klassiek: 1. Hans van der Kolk, Ferdie, Heideruiters; 2. Niels Nan ning, Imantis, Heideruiters; 3. Marieke Mulder, Beezy, Bergruiters. Springen klasse Z- en ZZ-klassiek: 1. Judith Roe- lofs, Cuba, Vechtruiters; 2. Hans van der Kolk, Lazzarini, Heideruiters. Progressief springen klasse B; 1. Erik Vincent, Is munde, Bergruiters; 2. Michel Bultink, Gabor, Vjenneruiters; 3. Ruben Rouwe- ler, Hannesl, Eschruiters. Progressief Het concours liet Bolink). '.ekende prestaties zien bij het springen (Foto springen klasse L: 1. Theo Klein Koer- kamp, Isostrat, Heeten; 2. Wim Rietman, Igor, Bathmen. Jachtspringen klasse M" 1. Hans van de Kolk, Ferdie, Heiderui ters; 2. Angela ten elshof, Jatzee, Marke- lo; 3 Hans van de Kolk, Hivette, Heide ruiters Jachtspringen klasse Z/ZZ: 1. Judith Roelofs. Cuba. Vechtruiters. Medewerkers van de afdeling Nij- verdal van het IVN hebben 21, 22 en 26 juni tussen 20.30 en 22.00 uur een gierzwaluwtelling gehou den. Een initiatief van de werk groep 'Gierzwaluw Project Twen te'. Opzet is de telling jaarlijks te houden. De eerste avond werden 41 exemplaren geteld (waaronder 2 in Dijkerhoek), de tweede 13 exemplaren en de derde avond 62 exemplaren (waaronder 4 in Dij kerhoek). De eerste twee avonden waren bewolkt, waardoor de 'oogst' matig tot slecht was. Maan dag 26 juni was daarentegen een warme zomeravond, hetgeen, ge zien, het getelde aantal, zeer op prijs gesteld werd door de gier zwaluwen. De naam gierzwaluw is afgeleid aan het 'gierende' geluid dat de vogels kunnen maken. Soms wordt het ook 'krijsen' genoemd. Andere namen voor de gierzwa luw zijn 'Haker', 'Krijter', 'On- weers'- 'Donder- of 'Regenzwa luw'. In Holten bevindt zich de grootste concentratie in het dorps centrum. Tussen Dorpsstraat en NS-station, rond de dorpskerk en in de H.J. Wansinkstraat werden de grootste concentraties geteld. De gierzwaluwen De gierzwalu wen zoeken overdag, zwevend in de lucht, hun voedsel (insecten) tot ver buiten het dorp. Bij voortdu rend slecht weer soms wel honder den kilometers ver. De jongen ver tragen dan hun levensritme en kunnen zo overleven. Tegen de avond keren ze over het algemeen terug naar de omgeving van het nest, dat vaak in holle bomen, schoorstenen, onder dakpannen van oude gebouwen of andere vei lige holten wordt gebouwd. Door renovatie van huizen of oude hui zen die vervangen worden door nieuwbouw, neemt de' nestgele genheid voor de gierzwaluw af. Dit vertaalt zich in een afnemend aantal in ons land. Gierzwaluwen keren graag naar hun geboorteplek terug om er te broeden. Het zijn typische zomervogels, die in april- /mei arriveren en in augustus/sep tember weer vertrekken. De vo gels overwinteren in Afrika, ten zuiden van de evenaar. De gege vens over de telling worden door gegeven aan de SOVON (Samen werkende Organisaties Vogelon- derzoek Nederland). Bij voort gaande terugloop van het gierzwaluwenbestand, zou kun nen worden overwogen om kunst matige nestplaatsen te creëren, bij voorbeeld door speciaal gevormde dakpannen. Tien Holtense wielrenners reden zondag overtuigend mee om het kampioenschap van Laren. Dit kampioenschap voor recreanten uit de regio bestond uit twee onderdelen. Een de ploegentijdrit en een individuele puntenkoers. Bij het kampioenschap van La ren kwamen verder recreatieve wielrenners in actie uit Laren, Gorssel, Markelo, Vorden en Lo- chem. Evenals Laren hadden de Holtena ren zich onderverdeeld in twee ploegen. Tijdens de ploegentijdrit kwam de ploeg van Holten I, net een paar tiende seconden te kon voor de overwinning. De over winning ging naar de ploeg van Laren II. Holten II kwam ook goed voor de dag door de vierde plaats te bezetten. Na deze span nende ploegentijdrit volgde een wedstrijd voor B-amateurs. Hoogtepunt voor de vele (ook Holtense) toeschouwers was ech ter de individuele puntenkoers. Hierin manifesteerden de Holten se wielrenners zich wederom uit stekend. Om de 3 ronden konden er punten behaald worden en dat gaf de koers een zeer strijdlustig en levendig verloop. Tijdens de wed strijd domineerden de Holtenaren voortdurend. Bennie Sligman uit Laren mocht zich uiteindelijk kampioen van Laren noemen, maar de plaatsen achter hem wer den in genomen door Wilfried Es- sink, René Rougoor en Joost Boe tes. De Holtenaren zijn allemaal lid van de Holtense Wielervereni ging, maar namen op persoonlijke titel deel aan het Larcnse Wielerge- beuren. De eerste ploeg van Hol ten bestond uit Allard Markvoort, Joop Bruggeman, Wilfried Es- sink, René Rougoor en Joost Boe tes. In de tweede ploeg maakten Henk Vasters, Henri ten Brinke, Erwin de Valk, Jos Heuvink en Henk Beijers hun op wachting. Uitslag Ploegentijdrit 6 km. Ronde van Laren 2 juli 1995. 1. Laren II, 9.02,42 (9 minuten 2 secon den 42 honderdste) 20 pt.; 2. Holten I, 9.02,87 16 pt 3. Lochem, 9.20.70,13; 4. Holten II. 9 24,87, 11 pt.; 5. Vor- den,9 26,91, 9 pt.; 6. Laren I, 9.32,59, 7 pt 7 Markelo,9.33,08, 5 pt.; 8. Gorssel, 9.57,68, 3 pt Individueel klassement puntenkoers. 1 Bennie Sligman (Laren II) 90 pt 2. Wilfried Essink (Holten I) 85 pt., 3. René Rougoor (Holten I) 84 pt.; 4. Joost Boetes (Holten I) 76 pt.; 5. Ger Koeslag (Laren II) 65 pt.; 6 Martin Wijn bergen (Laren II) 64 pt.; 7. Allard Mark voort (Holten I) 61 pt.; 8. Dennis Blan kenberg (Laren II) 60 pt; 9. Erwin de Valk (Holten II) 57 pt; 10. Richard Veltman (Lochem)56 pt.; 12. Joop Bruggeman (Holten I) 55 pt.; 12. Henk Vasters Holten II) 55 pt.; 18. Henri ten Brinke (Holten II) 40 pt.; 31. Jos Heuvink (Holten 11)11 pt.; 31. Henk Beijers (Holten II) 11 pt. Op de weide naast Het Bonte Paard houdt paardenfokvereni- ging Hobatheo zaterdag 8 juli tus sen 9.00 en circa 15.00 uur de 44ste fokdag. Een uniek evenement, daar het de enige fokdag is in Overijssel waar zowel rij-, tuig- als basispaarden worden gekeurd. Holbatheo heeft omstreeks 120 le den uit de regio. Doel is de kwali teit van de paarden te vergroten. Dat de fokdag al jaren achtereen in Dijkerhoek wordt gehouden houdt niet alleen verband met het feit dat daar voorheen nogal wat paardenfokkers woonde, de Hol tense buurtschap ligt bovendien centraal in het gebied waar de leden vandaan komen en de lokatie is gunstig gelegen en goed bereik-' baar. Naar verwachting worden volgend weekeinde ongeveer hon derd paarden door een deskundige jury gekeurd in verschillende ru brieken, onder meer veulens, mer ries met minstens twee afstamme lingen en een zadelrubriek. Daar bij wordt gelet op uiterlijk, bewe ging en enigermate op karakter. Indien de jury het niet eens wordt, geeft een arbiter het eindoordeel. De diverse winnaars ontvangen een premie. Veulens en jaarlingen worden ook te koop aangeboden en rond het middaguur aan het publiek worden getoond. Er is evenwel geen sprake van een vei ling. De toegang tot de fokdag is geheel gratis. Hoog gezeten op hun pony poseerden de kersverse Overijsselse kampioe nen voor onze fotograaf Links Sabine de Roos, rechts Esther Lammers (Foto AV) Afgelopen zaterdag werden de Overijsselse Kampioenschappen Gallopade te Oudleusen gehou den. Een aantal "Bergruitertjes" had zich, door goede prestaties te leveren met dressuur en springen op eerdere concoursen, weten te verzekeren van deelname. Hogere klassen hoefden zich bij bepaalde onderdelen niet te klassificeren. Tevens had het Overijssels kam pioenschap plaats: ponyclub, bestgaande rijpony, equipe dres suur, equipe springen, rijstijl, viertallen en achttallen. Aan het eind van deze prachtige dag kwa men de prijsuitreiking tijdens de parade de volgende namen naar voren: Sabine de Roos klasse L dressuur met King Kadanz cat.D achtste; Joanna Spakman vierde met Saskia cat. C op het onderdeel béstgaande rijpoy cat ABC. Door het enthousiaste en deskundige be geleiden van Ineke vielen beide viertallen van "De Bergruitertjes" in de prijzen. Het viertal Cindy, Henk Jan, Claudia en Marleen werden reserve kampioen en het viertal Joanna, Jeanet, Marjan en Karlijn werden vierde. Esther Lammers behaalde met pony Mark cat.D de eerste plaats in de klasse M sprin gen. Heel het seizoen had deze combinatie al super gepresteerd en dit werd beloond met het Overijs sels kampioenschap! Sabine de Roos verscheen met de King Kadanz cat.D in de ring op het onderdeel "bestgaande rijpo ny". Ondanks grote deelname van het aantal D en E pony's had de jury geen moeite met het bepalen van de eerste plaats. Dekhengst King Kadanz werd uitgeroepen tot Overijssels kampioen! Dit tot gro te vreugde en trots van de eigenaar en fokker van de pony de fam L.G. ter Beest. Met zulke mooie prestaties werd 's avonds natuur lijk een feestje gebouwd. Op de Levadc, de Nederlandse kampi oenschappen welke worden ge houden op zaterdag 26 augustus te Ermelo, komen dan ook de vol gende Holtense deelnemers aan start: Esther Lammers met Mark, Sabine de Roos met King Kadanz en het Eerste Viertal van "De Berg ruitertjes". Espelo staat komende zondag voor een goed deel in het teken van volleybal. Het Trefpunt houdt dan namelijk weer het traditionele vol leybaltoernooi. Circa 150 spelers, verdeeld over achttien ploegen, strijden om de ereplaatsen. De wedstrijden worden gespeeld op de weide naast Het Trefpunt. Op deze weide worden vier speelvel den uitgezet. De duels beginnen om half twee, de finale wordt ge speeld om half vijf. Ook aan de kleintjes is wederom gedacht. De Sploder Dreymölle is van de partij, dus ook zij hoeven zich niet te vervelen. Wedstrijd-indeling13.30 uur: Splodiek Noord-Valeweg e.o.; Schepers-Viefhu- ze; Trekker Trek-Ex-Sploders; Punder- dam-Stief Maar Actief; 13.45 uur: MAP- JE-Trekker Trek; Nieuw Splo-Splodiek Zuid; Vlishook 2-Viefhuze; Vlishook 1- MeiSchoBa; 14.00 uur: Ex-Sploders- Splodiek Noord, Splodiek Zuid-Sche pers; Bobobo-De Smurfen; BieBlaleu- Punderdam; 14.15 uur: Valeweg e.o.- MAPJE; Trekker Trek-Splodiek Noord; Viefhuze-Nieuw Splo; Stief Maar Actief- Helhuizen; 14.30 uur: MAPJE-Ex-Splo- ders; Vlishook 2-Schepers; Viefhuze- Splodiek Zuid; Vlishook 1-Bobobo; 14.45 uur: Valeweg e.o.-Trekker Trek; Schepers-Nieuw Splo; MeiSchoBa-De Smurfen; Helhuizen-BieBlaleu; 15.00 uur: Splodiek Noord-MAPJE; Splodiek Zuid-Vlishook 2; De Smurfen-Vlishook 1; Punderdam-Helhuizen; 15.15 uur: Ex- Sploders-'v'aleweg e.o.; Nieuw Splo- Vlishook 2; MeiSchoBa-Bobobo; Stief Maar Actief-BieBlaleu. 15.35 uur: kruisfi nales: 15.55 uur: halve finales; 16.15 uur: finales om de zevende en achtste plaats; om de vijfde en zesde plaats en om de derde en vierde plaats. 16.30 uur: FINALE. De Regenboog heeft de zwem wedstrijd voor basisscholen in Holten gewonnen. In zwembad Twenhaarsveld eindigde De Re genboog met nipte voorsprong op de Haarschool als eerste. De Re genboog won met 118 punten. De Haarschool verzamelde 116 pun ten. Derde, vierde en vijfde wer den Holterenk, Dijkerhoek en de Bosschool met respectievelijk 97, 79 en 40 punten. De organisatie van de zwemwed strijd was in handen van de scho- lensportcommissie, in samenwer king met de zwem- en poloclub Twenhaarsveld. Tot het einde toe bleef de strijd ongemeen span nend. Voor het laatste nummer, de estafette, hadden de Regenboog en de Haarschool evenveel punten verzameld. Doordat de Regen boog zegevierde op de estafette, was de school ook zeker van de ovei winning. Wat Regenboog- school-directeur uiteindelijk op een nat pak kwam te staan. Net toen hij de beker in ontvangst wilde nemen uit handen van de voorzitter van Twenhaarsveld, Gerrit van Coeverden, werd hij door zijn collega's op de schouders genomen en in het zwembad gede poneerd. Uitslagen: Meisjes: 25 meter school slag, groep 3: 1 Floortje van Eijck; 2. Bernadette Jacobs; 3. Inge Wilmerink; groep 4: 1. Sabrine Kolkman; 2. Jolien Oldenmenger; 3. Melissa ten Velde; groep 5: 1 Renske Deijk; 2. Marieke Tromop; 3. Yvette van de Riet; .groep 6: 1. Alma Hulsman; 2. Annemie Over- mars; 3. Chanjal Sluiter; groep 7: 1. Esther Lamffférs; 2. Ellen Teeselink; 3. Sabine Reinaardus; groep 8: 1. Hester Paalman; 2. Mariëlle Dreijerink; 3. Bren- da Manenschijn, 25 meter rugslag, groep 5: 1. Ingrid van Gelder; 2. Irma Groteboer; 3. Lydia Ribbink; groep 6: 1. Charon Esmeijer; 2. Germa Harbers; 3. Janine Klein Teeselink; groep 7: 1. Maartje van Eijck; 2. Karin van Beek; 3. Yvonne Paalman; groep 8: 1. Anneke Nijhuis; 2. Marian Aaftink; 3. Tamara Gjaltema; groep 5: 1. Kirsten Nooidam; 2. José Reinaardus; 3. Gerdien Aaftink; groep 6: 1. Lisette Scholten; 2. henrike Kevelam; 3. Jenneke Jacobs; groep 7:1. Marije Oldenmenger; 2. Marion van Lin- denberg; 3. Susanne Hoeve; groep 8: 1 Bianca van Coeverden; 2. Susanne Hoes; 3. Kristel Veltkamp. Jongens: 25 meter schoolslag, groep 3: 1 Wouter Jansen; 2. Mike Baltes; 3. Erik Agterkamp; groep 4: 1. Wolter Keve lam; 2. Rik Stoevenbelt; 3. Marijn Calk- hoven; groep 5: 1Maarten van de Wal; 2. Arian Volkerink; 3. Jos Steegink; groep 6: 1 Arjan Nijhuis; 2. Seth de Koning; 3. Rob Steegink; groep 7: 1. Dir.ant van Harmeien; 2. Bas van Beek; 3. Martijn Vorkink; groep 8: 1. Arno Protzman; 2 Remco Meulenbelt; 3. Ger hard Bril; 25 meter rugslag, groep 5: 1. Jochem Koopman; 2. Jan Willem Ste vens; 3. Matthijs Bekkernens; groep 6: 1. Marcel Haverslag; 2. Williard Schut ter; 3 Jeroen Lubbersen; groep 7: 1. Maarten Koopman; 2. Egbert Meester- berends; 3. Tom Piscaer: groep 8: 1. Erjan Hollegien; 2. Bas Meijerman; 3. Matthijs Meerman; 25 meter vrije slag. groep 5: 1 Bas Tuitert; 2. Harm Jan Baltes; 3. Daan van Grieken; groep 6: 1. Marcel Haverslag; 2. Sander Stoeven belt; 3. Lars Kolkman; groep 7: 1. Arjan Bouwmnan; 2. Jord Wessels; 3. Harmen Zandvoort; groep 8: 1. Jochem Masten broek; 2 Bryan Vlietman; 3. Erjan Holle gien. Estafette: 1. Regenboog 2.33.1; 2. Haarschool 2.36.1; 3. Holterenk 2.43.5; 4 Dijkerhoek 3.02.0:5. Bosschool 3.46.0. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN 7 KIJK IN UW WEEKBLAD Met het oog op het verbeteren van de verkeersveiligheid, wil de gemeente verkeerskundig ad viesbureau BVA in Raalte een verkeersveiligheidsplan laten op stellen. Daarmee is een bedrag van 37.500 gulden gemoeid. Om in aanmerking te komen voor provinciale subsidie inzake het verminderen van verkeersonvei ligheid, moet het plan voor 1 december klaar zijn. Zonder ad vies van de raadscommissies vooraf, werd het plan vorige week aan de gemeenteraad voor gelegd, die na een langdurige dis cussie instemde met het krediet. Het verkeersveiligheidsplan is vier jaar geldig en jaarlijks wordt er een actieplan uit gemaakt. Het plan bevat tevens een aantal door het college vooraf aangegeven doel stellingen. Zo moeten het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 25% lager zijn dan in 1985, moeten klachten over verkeersvei ligheid beter worden afgehandeld en moet het verkeersonderwijs op de basis- en middelbare school, de algemene voorlichting en aan af zonderlijke groepen binnen de ge meente en de handhaving door de politie worden verbeterd. Ook wordt gesteld dat de functie van alle wegen in Holten moet worden aangegeven. Sinds 1 januari kun nen gemeenten uitsluitend een provinciale bijdrage tegemoet zien als zij beschikken over een ver keersveiligheidsplan. De subsidie geldt enkel voor niet-infrastructu- rele projecten, niet voor het verbe teren van wegen en dergelijke dus. Dat geldt wel voor het werk van bijvoorbeeld de plaatselijke afde ling van Veilig Verkeer Nederland of de aanschaf van doelgerichte leermethodes voor scholen. Als in het gemeentelijk verkeersveilig heidsplan kan worden aangetoond dat een bepaalde maatregel of pro ject een positief effect heeft op de verkeersveiligheid (advies door het ROVO, Regionaal Orgaan voor Verkeersveiligheid Overijssel, red.), dan subsidieert de provincie 75 van de kosten met een maxi mum van 10.000 gulden, maar de gemeente moet daar telkens 3333 gulden op toeleggen. Dat zou dus betekenen dat maxi maal ongeveer 28.000 gulden (viermaal circa 7000 gulden) wordt ontvangen, hetgeen de 37.500 gul den van het plan lang niet dekt. Burgemeester D.J. Verhoeven wees er echter op dat de provincie een dergelijk plan eist als de ge meente subsidie vraagt voor bij voorbeeld de aanleg van een veilige oversteek op de Rijssenseweg naar het zwembad (mini-rotonde). „Op die manier ontvangen we dus een veel hoger bedrag," aldus Ver hoeven. Met uitzondering van Dick van der Torre (D66) ging de raad akkoord. Van der Torre zag weliswaar het belang in van het plan, maar meende dat het 'uitste kend vanuit eigen huis kon wor den gemaakt met behulp van enke le vrijwilligers uit Holten'. Dit om de kosten te drukken. Verhoeven wees in dat verband op het gebrek aan ambtelijke mankracht en waarschuwde er voor dat de pro vincie dat dan zou kwalificeren als 'buurtonderzoek'. PvdA-fractieleider Wim Dalhui- sen wees op de financiering van het plan, waarvoor de post 'reserve verkeerrstuctuurplan' wordt aan gesproken: „Dat wordt zo langza merhand een ware grabbelton." Net als het CDA stemde hij met het voorstel, zij het met de kantte kening dat de financiering het pot je 'onvoorzien' moet komen. MAANDKNALLER Meloencocktall Varkenshaasje met gebakken ui en champignons Vamlle-ijs met verse aardbeien en slagroom 2e persoon helft v.d. prijs Woensdag t/m vrijdag Onbeperkt spare-ribs eten incl. pull bier of glas wijn Steakhouse Bonanza, ook voor uw bruiloften, recepties, vergaderin gen en thema-avonden, geopend van woensdag t/m zondag. Ma en di. gesloten, (ruime parkeergelegenheid). Dorpsstraat 15, Bathmen Tel. 05704-12 85 weekendje zekering ge lage pnjs W.it is nou leuker dan lekker er lussen uil Op vakaniic. Maar «xik eer ..I gewoon een paar dagen er lussen mi. Natuurlijk regeli u wel even een goede r. Ixn I Wiivé-reisverzekering dus Bij de Onderlinge Waarom hi| de Onderlinge? en de persoonlijke service Inderdaad. Omdat de Onderlinge /o lekker diehihij is Ook Omdat u melcen geholpen wordl? Omdal u daar al iiw verzekeringszaken regelt' Vanzelfsprekend Dus voordal u op vakaniic gaal. cersi even langs de Onderlinge voor een reisverzekering Doen! VI RZI KI UINC.r N 1 J Univé Onderlinge Markelo Burg. de Beaufortplein 13 Postbus 63 7 4 75 AG MARKELO 74 75 ZH MARKELO Tel.05467-2020 Je studiebeurs is niet direct een vetpot. Daarom hebben we je als rekeninghouder ook nog eens elk jaar de nieuwe editie van bij de Rabobank de Studentenrekening. En die is gratis. Dus met het Easy Money kortingsboek. En dat betekent tot 50% korting op gratis Europas, dag en nacht gratis pinnen en direct een rekening afschrift zodra je studiebeurs binnen is. En wat dacht je van rood staan tot maximaal ƒ2.000 tegen een gunstige rente? Dan krijg CD's, bioscopen, kleding, restaurants, eetcafés, reizen en nog veel meer. Wil je meer uit je beurs halen, dan ga je dus even snel naar de Rabobank bij je in de buurt. Rabobank Oranjestraat 10. Postbus 3. 7450 AA Holten Telefoon 05483-7 47 47

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7