'Maffe' grasmaaiers nu jaarlijks op MAC-agenda 'Holten moet op zoek naar partner' Pleidooi openhouden sportveld Vrijheidslaan I W aardenborchgroep sluit seizoen af WELZIJN OUDEREN koor Amazing houdt zomerconcert Trainingsveld BW HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Gemeente onderneemt nog geen actie Zware vluchten Bergvliegers Jaaragenda Brief sportleraar Bronsvoort medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 6 JULI 1995 - Dat grasmaaimachinewedstrij- den in zijn bleek zondag wel op het voormalige fietscrossterrein aan de Larenseweg, waar MAC De Holterberg voor het eerst een dergelijk 'maffe' wedstrijd hield, de tweede wedstrijd om het Ne derlands kampioenschap. De pu blieke belangstelling bleek aan zienlijk en de reacties luidden overwegend positief. „Echt te gek!," aldus één van de toeschou wers. Voor de organiserende au tocrosscommissie van de MAC reden voldoende om de gras- maaimachinerace structureel op de MAC-kalender op te nemen. Aan de start meldden zich twintig deelnemers, die elkaar bestreden in drie klassen: standaard, super standaard en special klasse. In de twee eerste werden vier manches verreden, in de laatste drie. Eén manche bestond uit tien minuten, waarin zo veel mogelijk rondjes moesten zien te worden gemaakt met daarna nog een rondje. Wat betreft de snelheid waarmee de machines hun rondjes draaiden, toonde de standaard klasse de traagste maaiers. Die ontwikkel den een snelheid waarmee ge woonlijk het gazon van een tuin De Holtense duiven van de Bergvliegers hebben afgelopen za terdag een flinke dobber genad aan het warme weer en aan de oosten wind. De oude duiven werden vrijdag in Ruffec gelost op een afstand van 830 kilometer. Bijna 24 uur later klokte Gert kwinten- berg de eerste duif. Ook de vlucht van de jonge duiven, gelost in Eindhoven, verliep moeizaam. Met snelheden onder de 60 kilo meter per uur waren de prijzen pas na een uur verdeeld. Winnaar in deze categorie werd Frits Meester. Heel wat sneller verliep de fond- vlucht vanaf Bourges, twee weken geleden. Gerrit Koetsier werd hier winnaar. De vlucht vanaf Reims werd een prooi voor Henk J ansen. Laatstgenoemde is nu leider in het onaangewezén klassement en de grootste kandidaat voor het super kampioenschap. Gerrit Jansen neemt in het aangewezen klasse ment de koppositie in. 'Grasmaaien' in wedstrijdverband. Holten beleefde wat dat betreft zondag een primeur op het voormalige fietscrossterrein aan de Larense weg (Foto Bolink) gemaaid wordt. Een geheel ander beeld bood de superstandaard klasse, waarbij in de oorspronke lijk behuizing van de grasmaaima- chine wel een ander motorblok en een andere versnellingdbak mag worden aangebracht. Met veel meer snelheid rondden deze maai ers het parcours, waarbij alle ogen gericht waren op favoriet Paul Ruiter uit Heeten. Heeten werd gaande de race evenwel geconfron teerd met motorpech en ofschoon hij uiteindelijk de derde en vierde manche geheel kon uitrijden, be reikte hij in het eindklassement niet meer dan een derde plaats. Ruiter hoopt tijdens de derde en laatste wedstrijd om het NK, die vrijdag 28 juli gehouden wordt in Loenen (Gld.) alsnog hoge ogen te gooien om zo met de eer te kunnen gaan strijken. De special-klasse met maaiers die motorblokken van soms 600 cc bevatten, bood even eens een aardig schouwspel. Niet alleen in deze klasse, ook in de superstandaard klasse gingen som mige maaiers om in de bocht. Van blessures bij de berijders was ech ter geen sprake. Hoewel alle grasmaaiers zonder messen hun rondjes reden, veran derde het parcours in korte tijd in een zankbak, waardoor deelne mers en ook menig toeschouwer regelmatig getracteerd werden op een 'zanddouche'. Tussen de wed strijden door werd een zogenoem de 'handdrukkersrace' genouden, een wedstrijd met gewone gras maaiers of kooimaaiers met daar aan gekoppeld een skelterrace. Uitslagen: Standaard klasse: 1. De Holtense scouts van de Waar- denborchgroep hebben afgelopen zaterdag het seizoen afgesloten met een familiedag. Vanaf twee uur waren niet alleen de scouts actief, maar ook de broertjes, zus jes en zelfs de ouders kwamen in actie. Onder prettige weersom standigheden werd eerst een puz- zeltocht gehouden, waarbij onder weg allerlei hindernissen genomen moesten worden. Na terugkomst bij de blokhut aan de Liezenweg vermaakten de deel nemers zich met diverse spellen. Daarna volgde een barbecue voor de circa 100 aanwezigen. Als af sluiting van de familiedag volgde een playback-act waaraan zowel HOVO Algemeen wordt aangenomen dat je leert tijdens je jeugd. Je leert en daarna ga je werken. Bijscholings cursussen zijn tegenwoordig een bekend gegeven geworden. De ontwikkelingen gaan in tal van beroepen zo snel dat bijna iedereen wel een of meerdere malen een cursus volgt. Maar een cursus gaan volgen die niet met je werk, carriè re en algemene ontwikkeling te maken heeft, is nog niet erg be kend. Bovendien wordt er vaak nog vreemd tegen aan gekeken. Zomaar een cursus volgen omdat het onderwerp jouw interesse heeft? Dat er belangstelling voor bestaat, blijkt wel uit het steeds groter aanbod van cursussen voor oude ren. Cursussen op allerlei niveau's en over allerlei onderwerpen. Het Hoger Onderwijs Voor Ouderen (HOVO) biedt een keur aan geva rieerde onderwerpen op het gebied van filosofie, kunst, literatuur, maatschappijwetenschappen en dergelijke. Deze cursussen wor den aangeboden door de Hoge school Enschede, de Universiteit Twente en de Volkshogeschool Enschede. Om aan een cursus deel te nemen, hoeft u geen speciale vooroplei ding te hebben. Uw levenservaring en eventuele beroepservaring zijn even waardevol. De cursussen vin den overdag plaats en beginnen weer in het najaar, het aantal bij eenkomsten is voor iedere cursus ongeveer 10. Op vrijdagochtend 1 september is er van 10.00-12.30 uur een informatiebijeenkomst op de Hogeschool Enschede aan de Tromplaan 28 in Enschede. Voor inlichtingen kunt u bellen met 053- 871549. Bij de SWOH kunt u een uitgebreide brochure over deze cursussen inzien. Stichting Oppas De Stichting Oppas-Thuishulp Centrale, een regionaal werkende vrijwilligersorganisatie, biedt on dersteunende hulp aan familie én huisgenoten van onder andere mindervalide ouderen. Een groot deel van de verzorging van gehan dicapte en mindervalide huisgeno ten en familieleden wordt gedaan door levenspartners en kinderen. Om deze verzorging goed te kun nen doen, is het van belang dat ze ook wat tijd voor zichzelf kunnen hebben, of eens met vakantie kun nen gaan. De Oppas-Thuishulp Centrale kan hier hulp bij bieden. Zij kan onder andere oppassen bij afwezigheid van de verzorgers, ook als daar verzorgende taken bij boren. Ze kan vakantie-onder steuning bieden bij de afwezigheid van de verozrgers of op het vakan tieadres. Wilt u meer weten over het werk van deze stichting? Belt u dan eens met de Stichting Thuis zorg Midden Overijssel. Deze stichting is van maandag tot en met donderdag van 09.00-12.30 uur telefonisch bereikbaar onder num mer 05486-16465. De inlichtingen worden u verstrekt door mevrouw Hoogsteder." Gerrit Broekhuis, Holten 80 pnt. 2. Johan Wolters, Voorst 62 pnt.; 3. Jan Willem Wolters, Voorst 55 pnt. Superstandaard klasse: 1. Ar jen Buitendijk, Apeldoorn 67 pnt.2. Jeroen Knopert, Raalte 67 pnt.; 3. Paul Ruiter, Heeten 64 pnt. Special klasse: 1. 1. Jan de Winkel, Brammen 60 pnt.; 2. John Put, Eerbeek, 51 pnt.; 3. Bert-Jan Pieffers, Holten 40 pnt. Handdrukkerrace: 1. Paul van Aalst, Holten; 2. Arjen Vorkink, Holten; 3. Joost Klein Teeselink Holten. JULI 7 juli: Triathlon Ballooning 8 juli: Triathlon Holten; Schu- reoamd met Boh Foi Toch 25 t/m/ 29 juli: dorpsfeest met kermis AUGUSTUS 3 augustus: Dagje De Boer Op; 13 augustus: MAC Holterbergrit 18/19/20 augustus: school- en volksfeest Espelo 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 2 september: jubileumreceptie OCH (50 jaar) in clubgebouw Meermanskamp 7 september: wijnmarkt HHV op Smidsbelt 7/10 september: Keunefeesten 9 september: Vrijmarkt op Smids belt 14 september: bijeenkomst CBTB, OLM, kerken en artsen over problemen in de landbouw. 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep 22 september: sponsorloop SV Holten atletiek 23 september: Holterbergherfst- toer WV Holten OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 7/8 oktober: Nacht om Holten 14 oktober: concert jongerenkoor Campanella in NH kerk 27 oktober: Toneeluitvoering OCH in Irene 28 oktober: Diepe Hel Holterber- gloop NOVEMBER 3 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar 4 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar Afgelopen week is gebleken dat tientallen automobilisten en mo torrijders de geslotenverklaring op de Toeristen weg negeren. Er vie len dan ook even zoveel bekeurin gen. De Toeristenweg is voor ge motoriseerd verkeer afgesloten tussen 21.00 uur en 09.00 uur. De politie zal op onregelmatige tijd stippen deze controles blijven uit oefenen. Op 28 juni te omstreeks 16.30 uur werd openbare schennis gepleegd door een onbekende man tegen over een 52-jarige vrouw op de Landmansweg. De man stond ge heel ontkleed in de berm en was vermoedelijk in het bezit van een lichtkleurige personenauto. Even tuele getuigen, die menen op ge noemde datum en tijdstip in de betreffende omgeving iets ver dachts te hebben gezien, worden verzocht dit te melden bij de poli tie. Eveneens op 28 juni werd er inge broken in een recreatiewoning aan de Landuwerweg. Ontvjeemd werden een videocamera, een fo totoestel en enig geld. De inbraak moet op klaarlichte dag hebben plaatsgevonden. Uit de sporthal werd een porte monnee, een horloge en een sleu telbos ontvreemd. De eigenaar had zijn sporttas op de tribune staan, toen een tot nu tot onbekend ge bleven persoon kennelijk zijn kans waarnam en de goederen uit de tas wegnam. In de nacht van 29 op 30 juni werd gepoogd om in diverse zaken in te breken, o.a. bij fotozaak Mulder, de scouts als de leiding deelnamen. Met deze dag kon de Waarden- borchgroep terugkijken op een waardige afsluiting van het sei zoen. Toch is de rust maar van korte duur. Begin augustus brengt de groep, met circa 50 personen, een bezoek aan de Wereld J ambo ree in Dronten. Op de grootste jongerenmanifestatie ter wereld worden circa 25.000 scouts uit de gehele wereld verwacht. Voor diegenen die belangstelling hebben voor de Wereldjamboree, of voor scouting in het algemeen, zij kunnen contact opnemen met Simon Wietsma (tel. 62781) of Bri an de Beus (64616). PvdA-Statenlid Ria Holsheimer uit Oldenzaal heeft vorige week tijdens een openbare ledenverga dering van de Pvda Holten de gemeente dringend geadviseerd om haast te maken met het zoe ken van één of meer buurge meente waarmee Holten samen een eventueel grotere gemeente kan vormen. Zij wees vooral op het rapport van het onderzoeks- en adviesbureau SBGO voor de provincie Overijssel van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), beter bekend als het 'rapport Brekelmans' over de be stuurlijke reorganisatie van Overijssel. Burgemeester D.J. Verhoeven liet vorige week ech ter weten dat Holten voorlopig geen actie onderneemt zolang niet duidelijk is wat rijk en pro vincie willen met die bestuurlijke organisatie. In het beleidsplan van de provinci ale staten voor de komende vier jaar, waar ook de PvdA achter staat, wordt net standpunt ingeno men dat er drie krachtige bestuurs lagen moeten zijn: rijk, provincies en gemeenten. Het provinciaal be stuur wil af van de sluipend tot stand gekomen vierde bestuurs laag van gewesten en regio's. Ge noemd rapport is hierbij uitgangs punt. Holsheimer benadrukte dat de provincie nog geen uitspraak heeft gedaan over de gewenste mi nimum omvang van gemeenten: ,,Maar veel kleine gemeenten zien de bui al hangen en zijn onderling gesprekken aangegaan," die on danks het ontbreken van een pro vinciaal standpunt tot de conclusie kwam dat Holten te klein is om bijvoorbeeld de voor Holten zo belangrijke groeisector recreatie goed aan de man te brengen. Tot medio 1996 geeft de provincie ge meenten de gelegenheid om on derling tot overeenstemming te komen. Zo niet, dan komt de pro vincie zelf met voorstellen: „Ge meenten kunnen nu nog bekijken waar ze qua samenstelling van de bevolking, werkgelegenheid en was dies meer zij het beste bij passen. Doen ze dat niet en de provincie gaat er mee aan de slag, dan wordt dat een kwestie van de kaart bekijken en het aantal inwo ners tellen," aldus Holsheimer, die daarom de gemeenten drin gend aanraadt zelf aan de slag te gaan. Wat Holten betreft en buur gemeente Bathmen had ze daar over nog geen signaal ontvangen, hetgeen ze een slechte zaak achtte. Verder bekende ze te zijn ge schrokken dat Holten al jarenlang geen vierkante meter bedrijventer rein meer beschikbaar heeft. Naast de bestuurlijke reorganisatie is dat een onderwerp waar volgens haar dringend aandacht moet worden besteed en riep haar Holtense par tijgenoten op om beide onderwer pen krachtig binnen het gemeente bestuur aan de orde te stellen. Brief Ten aanzien van het standpunt van de gemeente in dezen liet burge meester Verhoeven vorige week weten dat B en W onlangs per brief gereageerd hebben op het 'rapport Brekelmans' en daarin tevens de notitie 'Uitgangspunten vernieu wing bestuurlijke organisatie' van staatssecretaris van binnenlandse zaken Van de Vondervoort heb ben betrokken. In de brief wordt het uitgangspunt van de staatsse cretaris, dat voor de bestuurlijke inrichting van ons land wordt uit gegaan van drie volwaardige be stuurslagen (rijk, provincie, ge meente) onderschreven. Instem ming is er eveneens over zijn visie ten aanzien van hulpstructuren (gewesten en regio's), die deze hoofdstructuren kunnen aantas ten. „Wij achten het een goede zaak dat intergemeentelijke sa menwerking mogelijk blijft in de vorm van vrijwillige samenwer king ten behoeve van een efficiënte taakuitvoering," aldus B en W. In de notitie wordt gesteld dat de schaaldiscussie volgt op de taken discussie en ook in het SBGO- rapport wordt gewezen op het be lang van een takendiscussie. „Als daar dan zo veel waarde a^n wordt gehecht, dan moet die discussie ook eerst gevoerd worden. Aan de hand van het resultaat kan dan beoordeeld worden welke conse quenties de nieuwe taakverdeling heeft voor de schaal van het lokale bestuur. Het zou onjuist zijn om beslissingen te nemen, terwijl on duidelijk is welke taken te zijner tijd aan het lokale bestuur worden toegekend," aldus B en W, die in dit kader opmerken dat nu nog onduidelijk is welke taken straks toebedeeld worden aan de 'provin cie nieuwe stijl Twente'. Het colle ge acht het niet ondenkbaar dat het takenpakket er zodanig komt uit te In een brief aan de sportcommis- sie heeft leraar lichamelijke op voeding Hendri Bronsvoort het besluit van het college om het sportveld bij scholengemeen schap De Waerdenborch af te sluiten, bekritiseerd. Het veld, dat grenst aan de Vrijheidslaan en inmiddels afgesloten is, moest dicht in verband met vandalisme aan het school door veel jeugdi gen die er gebruik van maken. B en W besloten aldus op dringend verzoek van de schooldirectie. Unaniem kon de sportcommissie zich begin deze week van harte vinden in de woorden van Brons voort. Het dagelijks bestuur zal B en W nu een brief met begelei dend advies sturen, waarin ge vraagd wordt het besluit te her zien en te kiezen voor altenatieve maatregelen inzake het vandalis me. In zijn brief wijst Bronsvoort er op dat Holten een gebrek heeft aan sportveldjes. „Nu dreigt ook nog het mooiste openbare sportveld toegewezen te worden aan de scholengemeenschap en te worden afgesloten voor andere gebruikers. Het veld is destijds aangelegd on der uitdrukkelijke voorwaarde dat het een openbaar veldje zou wor den. Vandaar ook de 'wildroos- ters' bij de ingang om te voorko men dat er honden worden uitge laten. Het is dus geen sportveld van de scholengemeenschap, maar ook voor sportlessen van het basis onderwijs," aldus de gymleraar. Bronsvoort herinnert er tevens aan dat 's avonds, zeker bij het ingaan van de zomertijd, een groot aantal kinderen van circa 9-14 jaar van het veld gebruik maken. Dat geldt naar zijn zeggen eveneens voor de bewoners van de Lathmer-socio- woningen, die er regelmatig te vin den zijn om te vliegeren. „Het is mijn stellige overtuiging dat het niet deze sportveldgebruikers zijn die verantwoordelijk zijn voor het vandalisme bij de scholengemeen schap, maar andere 'gebruikers'. Het lijkt mij dan ook onterecht dat dit veld afgesloten wordt. Op dit moment is er een omheining aan drie zijden. Als er ook een hek werk komt aan de zijde van de school, dan verdwijnt de open ver binding en kan iedereen tevreden zijn. Argumenten als zou het veld te lijden hebben onder het ge bruik, zijn onzin. Het is kwalita tief zeer goed. Menig vereniging kan er jaloers op zijn." Andere argumenten om het veld open te houden noemt Bronsvoort op de eerste plaats veiligheid: door de omheining aan de straatzijde komen geen ballen op de weg; geen overlast: geen aangrenzende tuinen waar ballen in komen; ruimte: het veld is groot, twintig kinderen kunnen er makkelijk te gen en met elkaar spelen; voor gebruik basisonderwijs: kleedac commodatie en toiletten aanwe zig. „Al deze argumenten gelden niet voor het Houtweg-veldje!," aldus Bronsvoort, die het een slechte zaak acht als er aan de ene kant alles aan wordt gedaan om sportdeelname te stimuleren en men aan de andere kant moet toe zien hoe openbare sportvoorzie- nmgen zonder goede argumenten worden gesloten. Holten beleeft op 12 juli een pri meur. Op die datum verzorgt het gemengd koor Amazing voor het eerst een optreden in Holten. Het optreden vindt plaats in de Kande laar. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Ook treden het koor Multiple Voice uit Gouda en het St. Thomas Youth Choir uit Ontario, Canada op. Amazing, onder leiding van dirigent David van de Braak, brengt nummers ten gehore als Happy days are here again; Bye, bye blackbird; Only you; It's summertime; When I fall in love; America; The Muppet show; The lion sleeps tonight. Het St. Tho mas Youth Choir, onder leiding van Hugh Van Pelt, heeft inmid dels internationale fa^m opge bouwd. Het koor, dat in 1991 werd opgericht, is nu bezig met een Europese tour. Het repertoire van het jeugdkoor bevat Canadese folk-nummers, gospel, klassieke en populaire muziek. Enkele num mers die STYC zal brengen in de Kandelaar zijn: The Rose, Streets of London, Climbin' up the mountain. De nummers die Multi ple Voice (ook onder leiding van Van de Braak) ten gehore brengen, zijn bij het ter perse gaan van deze krant, nog niet bekend. De kaar ten voor dit concert zijn op 12 juli 's avonds verkrijgbaar bij de in gang van de Kandelaar. De kaarten kosten vijf gulden per persoon. bloemenzaak Marjo, slagerij Brands en groentezaak Altena. Al leen bij de bloemenzaak kwam men binnen. Daar werd enig klein geld buitgemaakt. In de nacht van 30 juni op 1 juli constateerde de politie dat enige jongelui zich in het zwembad Twenhaarsveld bevonden. In het water dreef een stoel. Betrokke nen, drie jongens en een jonge dame, kregen een proces-verbaal. Op 1 juli constateerde een auto mobilist dat en kleine vuilcontai ner nabij de Boschschool aan de S14 in brand stond. De vlammen kwamen tot aan de in de nabijheid staande bomen. De man probeer de met zijn brandblusser de vlam men te doven, doch dit gelukte niet. De brandweer van Holten moest er aan te pas komen om erger te voorkomen. Op 2 juli werd een snelheidscon trole gehouden op de Holterberg. Aldaar geldt een maximum snel heid van 50 km per uur. 137 voer tuigen werd gecontroleerd. 10 be stuurders kregen een proces-ver- baal. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 89 km per uur. Op 3 juli botste een personen op de Kolweg pardoes tegen de ach terzijde van een vuilnisauto. De bestuurder van de personenauto kreeg te laat in de gaten dat de vuilnisauto tot stilstand werd ge bracht. De personenauto werd flink beschadigd. Een geluk bij een ongeluk was dat de vuilophalers net niet achter de vuilnisauto lie pen. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Oppasdienst: mevrouw Roozenboom, Mariana Schooien. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitganggcollec- te: Recreatiewerk. Diessenplas: woensdag 12 juli: Leger des Heils. Interkerk. Recreatietent: 10.30 uur, ds. H.P. Mulder Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. G.A. van der Berg, Rijssen. Collecte: Recre atiewerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Joke Scheurwa ter; groep 4 en 5 o.l.v. Alie Bel- dman; groep 6, 7 en 8 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst; 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saalmink, Jolanda Baerends; 4-6 jaar: Janny Withaar-Kruithof, Sa- brina Paalman. RK kerk: 10.00 uur, pastor Hoge- nelst of pastoor Rademaker, Eu charistieviering. Oppasdienst: mevrouw Roozenboom, Mariana Schooien. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: Open- luchtdienst op het kerkplein in Bathmen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). zien, dat de noodzaak tot schaal vergroting voor Twentse gemeen ten heel anders komt te liggen. Aangezien B en W prioriteit geeft aan de takendiscussie en er eerst een beslissing moet worden geno men ten aanzien van een 'provincie nieuwe stijl Twente', achten zij het 'irreëel' om de gemeenten tot me dio 1996 de kans te geven om met initiatieven te komen. Ten slotte wordt in de brief een opmerking gemaakt over de schaalgrootte van gemeenten. „Wij zijn van mening dat in plattelandsgemeenten die grootte gedifferentieerd moet zijn, omdat daar het aantal inwoners niet alleen maatgevend kan zijn. Ook de bereikbaarheid van en be trokkenheid bij het lokale bestuur dienen daarbij een rol te spelen." Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Koppen, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476- 2200. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- cn kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte rioferings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto- ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: 9.00 uur, Fokdag paardenfokvereniging Holbatheo bij Het Bonte Paard; 14.00 uur, Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Zondag 9 juli: 13.30 uur, volleybal toernooi Splo bij Het Trefpunt. Woensdag 12 juli; boottocht Rode Kruis; 20.00 uur, zomerconcert koor Amazing in De Kandelaar Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas- siekerrit Woensdag 19 juli: 7.00 uur, ochtend wandeling start Bos Dierenwereld Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Dinsdag 25 juli: start dorpsfeest met opening kermis Woensdag 26 juli: 7.00 uur, start och tendwandeling bij Bos Dierenwereld Vrijdag 28 juli: 20.00 uur, filmavond Bos Dierenwereld Woensdag 2 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Donderdag 3 augustus: Dagje De Boer Op Vrijdag 4 augustus: 20.00 uur, filma vond Bos Dierenwereld. Woensdag 9 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld Vrijdag 11 augustus: 20.00 uur, film avond Bos Dierenwereld Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter bergrit (motortoertocht) Woensdag 16 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dieren wereld. Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd. junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 2 september: jubileumre ceptie OCH (50 jaar) in gebouw Irene Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelnt vertrek 't Stuurhuus Geboren: J illy, dochter van M. Ulf- man en W.M.H. van Gurp; Michiel, zoon van G.J. Krikkink en H.J. van der Burg; Rens Wilhelmus, zoon van A.T.M. Nijenkamp en H.G. Haar man; Jelme Joris, zoon van J.A.W. Jansen van der Sligte en B.G.M. Pel- gröm. Overleden: J Ulfman-Nijkamp (83); A. Langerak-Polderman (82); J.E. Tulier (61); J. Smits (83). Gehuwd: G.G. Brands en Y. Post. De verbetering van het trainings veld van Blauw Wit blijkt dermate noodzakelijk, dat de sportcom missie dinsdagavond instemde met het voorstel van het dagelijks be stuur van deze commissie om een wijziging in de prioriteitenlijst aan te brengen, die ervoor zorgt dat er binnen afzienbare tijd een bedrag beschikbaar moet worden gesteld. Tot voor kort stond de verbetering van het veld als post pro memorie aangegeven, hetgeen inhoudt dat men zich bewust is van de nood zaak maar er op dit moment nog geen geld voor heeft. Het dagelijks bestuur heeft onlangs overleg ge had over de kwestie met het be stuur van Blauw Wit en ook bij de ingebruikname van het gereno veerde hoofdveld van 't Vletgoor kwam de kwestie nog eens aan bod. Momenteel wordt bekeken welke maatregelen er nodig zijn en wat daarvan de kosten zijn. Ten aanzien van de vervanging van de vloertegels in de bijruimten van de sporthal werd het aanvankelijk be grote bedrag van 49.000 gulden teruggebracht naar 15.000 gulden. Bij nader inzien bleek dat volgend jaa alleen vervanging van de vloer tegels in de kleedruimten nodig is, de vervanging van de vloertegels in de gangen en de fitnessruimte kan een jaar worden doorgeschoven.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3