100ste aansluiting op Rabo Telebankieren Triathlon Holten biedt weer tal van activiteiten IummI Geslaagd na herkansing Abraham voor Frans Kloezeman onterecht Slechte sloten in vakantiewoningen Interkerkelijk recreatiewerk r Wedstrijd kent opnieuw een sterk deelnemersveld Ch Muziekhuis Vriese, Rijssen Snor eraf Triathlon Ballooning Afsluiting van wegen Nog één kavel Look in de aanbieding HMK op vakantie Geslaagd 11e Triathlon Holten Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 6 JULI 1995 Scholengemeenschap De Waerdenborch kan trots zijn: met uitzondering van het vwo is het percentage geslaagden dit jaar over het algemeen op nieuw hoog: lokatie Holten: 98% mavo, 97% vbo en 92,3% havo. Minder content is men over de 75,8% die het vwo geoorde. Afdelingshoofd Arjan Hakkert van 3, 4 en 5 havo liet echter weten dat dit beeld landelijk is en kwalifi ceerde het examen deels als een 'slachting'. Van meederde kanten hebben rectoren ge klaagd en om nog een enigs zins redelijk resultaat te krij gen kregen bijvoorbeeld de kandidaten voor het vak wis kunde B een vol punt cadeau. Van de secties vbo en mavo in Goor slaagde respectievelijk 94% van de kandidaten mavo en maar liefst 99% voor het vbo. In Holten konden vorige week na een herexamen de volgende geslaagden hun di ploma in ontvangst nemen: vbo: Sandro Pani, Rijssen, afd. verkoop; Hans Stam, Holten, afd. administratie; mavo: Elke Deumink, Goor; Jeanet Kiffen, Goor; Martijn Wolfs, Enter, havo: Kirsten Vogel, Holten; Martijn Nij- kamp, Holten; Marcel Woes- tenenk, Markelo; Ronald Kolkman, Markelo; Joyce Bielderman, Goor; Sander Pots, Goor; Joeri Donkers, Goor; Niels Olthuis, Goor; Remko Kraak, Goor. vwo: René van der Haar, Nijverdal; Gerdien ten Zende, Goor; Kristel Oude Essink Nijhuis, Goor; Mark van Veen, Rijs- Voor de fraaie stacaravan van Frans en Gerrie Kloezeman prijkte begin deze week geheel onterecht een Abraham Foto WV) „Foutje!" riepen Frans en Gerrie Kloezeman zondagavond hevig lachend toen ze bemerkten dat camping-eigenaar Willy Venek laas en zijn buurman Gerrit Nij- enhuis 'stiekem' een enorme Abraham voor hun stacaravan op camping De Holterberg had den geplaatst. Veneklaas had perfect onthouden dat Kloeze man maandag jarig was, maar had toch een amusante misreke ning gemaakt: Frans werd niet 50, maar 49 jaar! bleef c ;,Mijn vrouw liep buiten met de hond te wandelen en ik zat binnen. Op zeker moment hoorde ik ge rommel buiten en ging kijken. Tot mijn grote verrassing zag ik toen dat het tweetal een immense Abra ham aan het installeren was, aan sloten op stroom, waardoor het loofd voortdurend heen en weer draaien. Je begrijpt dat we selijk gelachen hebben en be dachten gelijk om de krant in te Schakelen. Zoiets kan Willy best waarderen!" Kloezeman is er van bvertuigd dat de campinghouder volgend jaar extra groots zal uit hakken als hij wérkelijk Abraham piet! Hoe, dat blijft uiteraard een verrassing, maar Veneklaas ken nende zal het volgens de Devente*- naar niet gering zijn. De vakantietijd breekt aan. Vaak ten periode waarin het inbrekers tilde zijn slag slaat. Vaak een zoge noemde gelegenheidsdief, die niet ang nadenkt en zomaar ergens pbreekt. Ieder huisje heeft wel iets ïat hem aanstaat. Inbrekers gaan (net eenvoudig gereedschap, zoals jen schroevedraaier, op pad. De toorkeur gaat uit naar de achter- tijde van de woning, waar vaak ten deur of raam te vinden is dat pn een te 'eenvoudig' slot is voor tien. De politie staat niet te juichen over jet gemiddelde hang- en sluitwerk ran een vakantiewoning. Klasse (laat in dit geval op de categorie. Net als cognac, campings of res- aurants hebben sloten ook ster- Voor adv. speciale aktiedagen zie elders in dit blad. Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 ren. Hoe meer sterren des te beter het slot. De klasse die voor in braakwerende sloten geldt luidt als volgt: 1 ster: klasse standaard; 2 sterren klasse zwaar; 3 sterren klasse extra zwaar; A-klasse is klasse algemeen. Een slot bestaat uit vier belangrijke delen, die niet los van elkaar te zien zijn. Samen vormen ze de sluiting. Indien de woning vaak via de achterdeur wordt verlaten, dan adviseert de politic een bijzetslot te plaatsen. Dat betreft een extra sluiting, die van binnen en van buiten geopend kan worden. Een insteekslot is met name geschikt voor de binnenzijde van ramen en deuren. Zijn er meerdere achterdeuren, dan kun nen deze alle beveiligd worden op Op 28 juni jl. heeft de Rabobank Holten e.o. de 100ste aansluiting gesloten voor Rabobank Tele bankieren Bedrijven. De over eenkomst werd namens Rabo bank Holten aangegaan door J.W. Baan, relatiebeheerder Be drijven, specialist betalingsver keer, met I. Mulders en mevrouw L. de Moor. Sedert 1989 voeren zij de directie van hotel-restau rant 't Lösse Hoes. Ter gelegen heid van deze bijzondere mijlpaal kreeg beiden tot hun aangename verrassing van de Rabo Holten een ballonvaart aangeboden tij dens de Triathlon Ballooning, die morgenavond (vrijdag 7 juli) plaatsheeft vanaf sportpark 't Vletgoor. Begin deze week over handigde Baan hen symbolisch het 'instapbewijs'. „Wij hebben voor Telebankieren gekozen omdat wij willen mee gaan met de tijd. Bovendien is het gemakkelijk en een stuk voordeli ger," aldus mevrouw De Moor, die evenals Mulders voor de eerste maal deze bijzondere luchtdoop zal ondergaan. Ook Baan zelf maakt de ballonvaart mee. De bankmedewerker laat weten dat Telebankieren niet alleen voorde lig, maar ook efficiënter is en voor ziet in optimale saldo-informatie.- „Na een transactie wordt het saldo snel aangepast. Als je 's ochtends een opdracht verstuurt en 's mid dags inlogt, krijg je dat gelijk te zien op je scherm." In het kader van het betalingsver keer maken steeds meer bedrijven gebruik van de mogelijkheid om betalingen electronisch te verwer ken via onder meer het pakket Telebankieren. De cliënten wor den via een (zelf aan te schaffen) modem aangesloten op de centrale computer van de Rabobank. De Rabobank is vanzelfsprekend blij dat inmiddels zo'n groot aantal bedrijven gebruik maakt van het electronisch bankieren. De ontwikkelingen in het electro nisch betalingsverkeer gaan steeds verder. Met het produkt Teleban kieren hebben de cliënten van de Rabobank 24 uur per dag de moge lijkheid om betalingen te verzen den en rekeningeninformatie te verkrijgen over het saldo en bin nenkomende en uitgaande betalin gen, Betalingen kunnen worden geagendeerd, zodat steeds tijdig, maar niet te vroeg, wordt betaald. In hotel-restaurant 't Lösse Hoes overhandigde Rabobank-medewerker J. W. Baan mevrouw L. de Moor symoblisch de ballonvaart in het kader van de Triathlon Ballooning (Foto WV) Naast de toepassingen in het bin nenlands betalingsverkeer kan het pakket worden uitgebreid met de modules saldobeheer, buitenland se betalingen en incasso-opdrach ten. Volgens Baan is Telebankie ren financieel al aantrekkelijk van af tien uitgaande betalingen per maand. Wie weten wil of Teleban kieren aantrekkelijk kan zijn, kan vrijblijvend informeren bij de Ra bobank. Frans en Gerrie komen al zo'n 25 jaar op de Holtense camping. Tot volle tevredenheid natuurlijk. „Destijds wilden we er een week endje een tent uitproberen. Dat beviel zodanig goed, dat we via tent, caravan naar stacaravan zijn gegaan. Eigenlijk verblijven we hier vrijwel ieder weekend, zowel zomer als winter, alleen de zomer vakantie brengen we elders door. Na zo'n lange tijd kennen we Ve neklaas natuurlijk heel goed en we hebben ook een uitstekend con tact. Dat hij de datum zo goed wist houdt mogelijk verband met het feit dat zijn zoon toevallig ook die dag jarig is." Dat Frans en Gerrie hun weekends in de caravan door brengen heeft vooral te maken met het drukke werk van Frans: „We wonen midden in de stad en hoe wel we een grote tuin hebben, kunnen we hier pas écht ontspan nen. Heerlijk rustig, lekker buiten cn dicht bij het dorp. Bovendien ligt camping De Holterberg op slechts een half uurtje rijden van huis." Dat het lachwekkende voorval nog lang in het geheugen gegrift zal blijven staan, lijdt geen twijfel. Als Frans en Gerrie mor genavond op de camping zijn, zal er met het oog op Frans' verjaar dag in elk geval een gezellig feestje worden gehouden. Het onweer en hevige regenval van begin deze week gooiden enigermate roet in het eten van de medewerkers van Stichting Triathlon Holten (STH), die aanvankelijk maandag wilden star ten met de opbouw van de atletentent op de Kalfstermansweide. „Het was echter veel te soppig," liet bestuurslid Hendri Mirk- voort weten. Met hulp van wegenbouwbedrijf Krekel werd de weide kort daarop enigermate geëgaliseerd, zodat vandaag be gonnen werd met de opbouw. Ook de VIP-tent voor sponsors en genodigden achter het gemeentehuis is vandaag verrezen. Al met al wordt alles startklaar gemaakt voor de elfde Triathlon Holten. Als vanouds een groots sportfeest met een keur aan randactivitei- ten. Het startschot voor het evenement, dat voor het eerst deel uit maakt van het prestigieuze Golden Four Circuit, valt zaterdag 8 juli om 14.00 uur in zwembad Twenhaarsveld, dat in verband met de triathlon die dag voor recreatief zwemmen gesloten is. Bezoekers van het evenement kunnen er wel terecht. De finish- poort staat opnieuw op de Smidsbelt. Aan de triathlon neemt een flink aantal topatleten deel. Zij testen zich graag in Holten vanwege de pittige concurrentie, het aantrekkelijke parcours, de prima organisatie en niet in de laatste plaats de sfeervolle ambiance. bamen met Oostnederland Zorg verzekeraar is Walgemoed Ac countants Adviseurs, waartoe ook Adconed Huisman Admini stratieconsulenten aan de Gaar- denstraat behoort, hoofdsponsor van de Triathlon Holten. Daar naast is sprake van twaalf co-spon- sors en een groot aantal sub-spon sors. Van de triathlon zelf wordt morgenavond (vrijdag 7 juli) een vijf minuten durende voorbe schouwing gegeven op TV Oost, maandagavond 10 juli volgt een compleet wedstrijdverslag van ruim een kwartier met sfeerbeel den. Gedurende de wedstrijd ver zorgt de Kabelkrant (TV Koerier) live beelden. De Triathlon Holten omvat vier categorieën: een Olympic Distan ce (kwart triathlon) wedstrijd in het Super Prestige Circuit en re creatief, alsmede een achtste tri athlon (Sprint) recreatief en voor de jeugd (12 t/m 15 jaar). De jcugdtriathlon is voor het eerst in het evenement geïntegreerd. De 1/4 gaat over 1 km zwemmen, 45 km fietsen en 10 km hardlopen. De 1/8 triathlon gaat over 500 m zwemmen, 22 km fietsen en 5 km hardlopen. Vast onderdeel van de triathlon is het succesvolle Hol- tens Kampioenschap op de 1/4 en 1/8 voor uitsluitend Holtense deelnemers. De starttijden liggen tussen 14.00 uur en 18.30 uur. De Daarbij moet ook gedacht worden aan deuren die via het balkon of platte dak bereikbaar zijn. Voorts wordt aan geraden de deur aan de scharnier- zijde te beveiligen met een dieven klauw per scharnier. Medewerkers van het project 'Veilig wonen' van de politie Salland informeren gra tis en vrijblijvend over deze en andere preventieve maatregelen, tel. 05720-55555. Speaker Dinant Veneman, die het publiek zaterdag nauwge zet op de hoogte houdt van de sportieve ontwikkelingen tij dens de elfde Triathlon Hol ten, moet er aan geloven. Nog voor het Nederlands kam pioenschap kwart triathlon in Nuenen (22 juni jl.) sloot hij een weddenschap met de Nij meegse triathleet John Aal- bers af: „Zou Aalbers bij de eerste vijf eindigen, dan zou ik tijdens de Holtense triathlon 'en plein publique' mijn snor er af laten scheren." Aalbers eindigde als derde en riep on middellijk na de finish uit, dat Venemans snor er aan moest geloven. Al met al zal de stof fering van Venemans bovenlip zaterdag in de loop van tie middag op de Smidsbelt wor den verwijderd. Ongetwijfeld onder de nodige hilariteit! winnaar van de wedstrijd finisht tussen 15.45jxur en 16.00 uur, de binnenkomst van de laatste deel nemer wordt verwacht omstreeks 20.30 uur. Het maximale aantal deelnemers is 660. Heren Onder de heren-senioren die deel nemen aan de wedstrijd bevindt zich viervoudig Holten-winnaar Eimert Venderbosch. Vorig jaar nog passeerde hij als eerste de finish. Topper is ook Jan van de Marei, die zowel op de kwart, de halve als op de hele triathlon tot de beste vaderlandse triathleten mag worden gerekend. Van de Marei is tevens kopman van het clubteam Team 2000, waarmee hij in de tussenstand op dit moment eerste staat in de dit jaar door de NTB opgezette teamcompetitie. On danks dat gelijk met de Triathlon Holten een wedstrijd voor de te amcompetitie wordt gehouden in Dirksland, koos Jan voor deelna me in Holten. Een geweldig com pliment voor de Holtens organisa tie! Een serieuze bedreiging voor beiden is Dennis Looze, die voor het eerst in zijn carrière eind juni in Nuenen Nederlands kampioen kwart triathlon is geworden. On der de deelnemers ook Guido Sa- velkoul, vorig jaar winnaar van de halve triathlon in Stein en voorts melden zich ook Gregor Stam en Pim van den Bos aan de start, beiden aftrainend en dus niet meer meedingend in de strijd om de ereplaatsen. Het tweetal heeft gro te invloed gehad op de triathlon- sport in ons land. Topveld Bij de dames senioren heeft Holten dit jaar een absoluut topveld aan de start. De bezetting is vrijwel gelijk aan het NK in Nuenen: winnares 1994 Bianca van Dijk, haar ge duchte concurrente Wieke Hoog- zaad, Marjan Huizing en Christi ne de Wit. Zij werd in Nuenen nationaal kampioen en start voor het eerst in Holten. Voor het Hol tens Kampioenschap heeft zich een groot aantal deelnemers ge meld. Onder hen winnaar 1994 Jan Metsemakers (1/4) en winna res 1994 Karin Cents (1/4). Karin start ditmaal op de achtste. Aan de jeugdtriathlon (1/8) doen om streeks twintig triathleten mee. Met de organisaties Almere (hele triathlon), Stein (halve) en Venray (Run Bike Run) is de STH een samenwerkingsverband aangegaan onder de naam 'Golden Four'. ZWEMBAD TWENHAARSVELD Deventer INSCHRIJVINGEN KALFSTERMANSWEIDE Rijssen FINISH SMIDSBELT WISSEL HE I SEN/LOPEN MorKelo LCOPPARCOURS F'E SFARCCURS Op deze schets zijn het fiets- en het loopparcours aangegeven. Duidelijk is dat het lopen zich voor een groot deel in het dorp afspeelt (STH) Vrijdagavond wordt de ge bruikelijke Triathlon Bal- looning gehouden. Een spec taculaire gebeurtenis, waar van nu reeds vaststaat dat morgenavond een kleine tien ballonnen het luchtruim kie zen vanaf sportpark 't Vlet goor. De ballonvaarten staan onder auspiciën van Rien Jurg Promotions uit Hengelo. De voorbereidingen starten om 19.00 uur, het vertrek is vanaf 20.00 uur. Voor de inrichting van het terrein, de EHBO, de hapjes en drankjes en het par keren zorgt Blauw Wit. Het geheel wordt passend muzi kaal begeleid door dweilor kest De Braandheultjes. In verband met de triathlon worden zaterdag vanaf 13.00 uur verschillende wegen afge sloten. De Oranjestraat en Dorpsstraat gaan dicht vanaf garage Rouwenhorst tot aan de kruising met Stationsstraat (Albert Heijn en C1000 blij ven bereikbaar). De Larense- weg wordt afgesloten tot aan de rotonde bij de Kon. Wil- helminastraat en ook de Oad- busroutes worden omgeleid. De halte 'Driesprong' aan de Oranjestraat wordt verplaatst naar de hoel Kolweg/Lage- weg, de halte Smidsbelt naar het NS-station en de halte aan de Wilhelminastraat ter hoog te van de Larenseweg vervalt tijdelijk. De bereikbaarheid van de winkels in het dorp is gegarandeerd door gebruik te maken van de bemande over steekplaatsen. Deze vier organisaties zijn gestart met een nationaal circuit om zo sterker te staan richting Neder landse Triathlon Bond (NTB), commercie en buitenlandse evene menten. Eén van de doelstellingen voor 1996 is onder meer het af dwingen van beschermde data. Daarnaast wordt de kans op tv- covering aanzienlijk vergroot. Dit jaar is er voor de 'overall' categorie 10.000 gulden aan prijzengeld be schikbaar. De eerste prijs bij zowel de dames als heren is 2000 gulden. In de overige categorieën krijgt de winnaar een oorkonde. De heer en/of dame die het parcoursrecord verbetert in Holten ontvangt een fraai horloge. De Triathlon Holten wordt zoals gebruikelijk omgeven door een groot aantal randactiviteiten. De meeste spelen zich af op en rond de Smidsbelt en beginnen om 14.00 uur. Naast promotiestands van di verse sponsors, wordt naast ge bouw Irene (achter het gemeente huis) een kinderplein ingericht met draaimolen, springkussen, clown Ronald McDonald erv kinderen kunnen zich gratis laten schmin ken. De hoofdsponsors Oostne derland Zorgverzekeraar en Wal- AUTOMATISEREN IS EEN VAK SOFTWARE CENTER OMDAT U HET EXACT WILT WETEN Geslaagd Zo'n vier maanden was hij uit geschakeld door een auto-onge val, maar trots als een pauw kon Jan Martijn Kors onlangs toch zijn havo-diploma in ontvangst nemen. Kroon op zijn inzet en zeker ook te danken aan de steun van SG De Waerdenborch en de Mytylschool van revalida tiecentrum Het Roessingh in Enschede. Fokveedag Voor de 35ste maal werd in Es- pelo de fokveedag gehouden. Zo'n 140 melkkoeien werden ge keurd. Vooral de melkvaarzen vormden het klapstuk dag. de De verkoop van de drie kavels die dit jaar worden verkocht in plan Look, verloopt minder voorspoe dig dan verwacht. Voor de drie stukken grond hadden zich vijf gegadigden gemeld. Eén van hen was noch economisch, noch soci aal gebonden aan Holten en viel automatisch af, zodat nog vier overbleven. Van die vier hebben inmiddels twee afgehaakt, zodat nu twee belangstellenden zijn overgebleven. De gemeente heeft makelaar Vincent daarom alsnog gevraag om nogmaals gegadigden (categorie 1 t/m 4) te werven mid dels een advertentie. In plan Look worden acht kavels verkocht. Drie dit jaar, komend jaar weer drie en in 1997 de laatste twee. De opper vlakte loopt uiteen van ongeveer 1900 tot 2900 vierkante meter. In verband met de laatste repetitie voor de zomervakantie komt het Holtens Mannenkoor dinsdag 4 juli bijeen in de bovenzaal van Schuppert Mode. Het koor heeft een druk seizoen achter de rug met verscheidene optredens. Op het programma staat nu het najaars concert, dat niet op 10 maar op 17 november gehouden wordt. Het HMK was vorige week nog te beluisteren tijdens het eerste Mid zomeravondconcert op de Holter berg. Helaas was het koor niet op volle sterkte, daar diverse leden al een voorschot hadden genomen op de vakantie. Mochten er Holtena ren zijn die belangstelling hebben om het HMK te komen verster ken, de repetities worden hervat op dinsdag 22 augustus van 20.00 tot 22.00 uur. Nieuwe leden zijn ook nog steeds van harte welkom. Op 28 juni jl. is aan de meao van het Van Rhijn College in Almelo onze plaatsgenoot Benny Nijen- huis geslaagd voor de studierich ting bedrijfsadministratie. gemoed Accountants Adviseurs denken eveneens aan de kleintjes. Beide hebben een stand op het kinderplein met toepasselijk mate riaal. Hapjes en drankjes zijn vol op verkrijgbaar en natuurlijk wordt gezorgd voor een sfeervolle muzikale omlijsting. zaterdag 8 juli a.s. OOSTNEDERLAND Formidabel Sportief Pie» van Donkplein 1 -Sauna/solarium - Subtropisch zwemmen Postbus 6095 - Vergaderruimte - Schaatsen 7401 -®Deverse' - Party centrum - Tennis/squash Tel «7<xf5 si ss - Iedere dag open - Zaalsporten Fa* 05700-5 50 85 TAUTOMATISERING Herfordstraat 8. 7418 EX Deventer Tel. 05700-25520. Fax 05700-28912 dirdrs. P. J. Schipper, privé: 05483-6 15 93 De tweede week van het Interker kelijk Recreatiewerk staat in het teken van het thema 'geheim'. Wat niet geheim is, zijn de teamleden die deze week weer verschillende programma's op touw zetten: Ber- thien (contactpersoon), Gerwin en Jeroen. Rond het thema zijn er weer van maandag t/m vrijdag kin derochtenden. Op woensdag niet, dan is er om 11.00 uur een pick nick in verband met de ochtend wandeling. Voor die wandeling en de barbecue moet men zich vóór dinsdag 20.00 uur opgeven. De kampdienst begint zondag in plaats van om 10.00 uur om 10.30 uur. Het verdere weekprogramma luidt als volgt: zaterdag 8/7, 20.00 uur, open avond met kampvuur (volwassenen en kinderen); zon dag 9/7: 10.30 uur, kampdienst met als thema 'Een vreemde eend in de bijt', voorganger ds. H.P. Mulder; maandag 10/7, 14.30 uur, Meerkamp (kinderen, prijs 1 gul den); dinsdag 11/7, 20.00 uur, Blind date met playbackmogelijk- heid, opgave voor 12.00 uur (vol wassenen en kinderen, prijs 1,50 gulden); woensdag 12/7, 6.00 uur, ochtendwandeling (volwassenen en kinderen, prijs 1 gulden), 11.00 uur, picknick (kinderen, prijs 1 gulden). 19.00 uur, barbecue, (volwassenen 7,50 gulden en kin deren 5 gulden); donderdag 13/7, 22.00 uur, spooktocht (tot 12 jaar onder begeleiding) (volwassenen 2,50 en kinderen gratis); vrijdag 14/7, 14.30 uur, bosspel (kinde ren, prijs 1 gulden). Van maandag t/m vrijdag komen om 19.00 uur tijdens het kleuterkwartiertje Sjimmie het varkentje en Petronel- la de ooievaar op bezoek.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1