Canadezen bedanken jeugd voor inzet op ereveld Oplossen inbraken prioriteit politie Leerlingen wandelen voor straatkinderen Regen spelbreker van Boeldag HMV WELZIJN OUDEREN Hanneke eerste SV-vrouw op Twente marathon HOLTENS NIEUWSBLAD Hepinneringsplaquette in hal gemeentehuis Uit het politierapport kerkdiensten pmm e Opbrengst paar duizend gulden Vergadering gemeenteraad medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 22 JUNI 1995 - „Het is heel erg belangrijk dat de mensen in Canada weten dat jul lie hun gesneuvelde familieleden en kameraden niet vergeten!", merkte Ina van der Velde maan dagochtend op in het klaslokaal van groep acht van de Haar- school. Samen met echtgenoot Max was zij vanuit hun woon plaats Nunspeet naar Holten ge reisd om een herinneringspla quette te overhandigen aan de jeugd als dank voor de wijze waarop zij jaarlijks de doden her denken op de Canadese erebe graafplaats. Het is de bedoeling dat de plaquette een plaatsje krijgt in ae hal van het gemeente huis. De Van der Veld es hadden begin vorige maand voor het eerst een Canadese veteraan in huis in ver band met de herdenking en viering van vijftig jaar bevrijding. Ina: „Ik las eind maart in de krant dat er heel veel Canadezen kwamen en dat er nog steeds gastgezinnen werden gezocht. Ik zei toen, 'Al moet ik op de grond liggen, een Canadees krijgt hier een bed'!" De 83-jarige Adelac Lepine beleefde met 25 andere landgenoten een prachtige tijd in Nunspeet. Ge feest, gelachen en gehuild. „Lepi ne had de plaquette meegenomen namens familie van in Nederland omgekomen en begraven Canade se korporaal William JBonnah en 'sappor' (sappeur) James P. Came ron," legde mevrouw Van der Vel de uit. „Die mensen waren niet in de gelegenheid om naar Nederland te komen." Bij de herdenking op het ereveld in Groesbeek wera een afspraak gemaakt om de plaquette aan te bieden. Op het afgesproken moment kwam echter niemand opdagen en hadden de Van der Veldes het geluk dat zij bij toeval 'manager' Harris van de Com monwealth War Grave Commis sion ontmoetten die hen er vervol gens op wees dat het aanvaarden en plaatsen van dit soort zaken op een ereveld niet toegestaan is. Zou dat namelijk wel gebeuren, dan dreigt het gevaar van een te bonte menge ling van allerlei herinneringsmate riaal op het kerkhof. Op net ere veld gaat het echter zuiver om de graven. Ina: „Daar hadden we natuurlijk begrip voor, maar het had natuurlijk correcter geweest als we dat vooraf hadden gewe ten." Eervol Waar liggen nog meer Canadezen begraven?, dachten de Van der Veldes toen. In Holten dus. Door hun betrokkenheid bij de opvang en het begeleiden van de Canadese oud-strijders in Nunspeet, waren er al wat kontakten met Welcome Again Veterans en was de link met Holten extra gauw gelegd. Via een telefoontje met de gemeente be landde het echtpaar bij WAV- voorzitter en tevens Haarschool- directeur Gert-Jan van 't Holt, die zelf een grote inbreng had in het optreden van de kinderen bij de jaarlijkse herdenking. „We zijn daarom ontzettend blij dat we hier terecht zijn gekomen," stelde Van der Velde tevreden vast. De tekst Op de Haarschool overhandigden Max en Ina van der Velde begin deze week een herinneringsplaquette aan Gerhard Bril, Samantika Ulfman, Annemarie Stukker, Anneke Nijhuis en Tom Marissink. Symbolisch voor de jaarlijkse inzet en betrokkenheid van de gehele Holtense basisschooljeugd bij de herdenking op de Canadese begraafplaats (Foto WV) op de plaquette vermeldt 'Thanks to the wonderful Children of Hol land for your loving care of our Canadian War Cemeteries'. Van der Velde: „In Canada leeft ook de gedachte dat de graven door kin deren worden verzorgd." Een foutieve gedachte, hoewel dat, al thans in Holten, volgens Van 't Holt ooit wel het geval was: „Daarom is het met name voor Holten en de Holtense kinderen en hun ouders (die ermee begon nen) een eervolle zaak dat de pla quette hier een plaats krijgt. De verzorging door kinderen is in middels verleden tijd; dat is over genomen door hoveniers. Maar door de bloemlegging en het plaat sen van brandende kaarsen op kerstavond hebben we een vorm gevonden waarin de jeugd de be vrijders toch kunnen eren. Geen verzorging van de graven dus, maar meer de verzorging van de herdenking." De Haarschool-di- recteur benadrukte dat die herden king een zaak is van alle boven bouw leerlingen van de vijf Hol tense basisscholen en zeker niet van enkel de Haarschool. „De plaquette is niet schoolgebonden, maar veel meer een dorpsgebon den iets. Het is daarom beter dat hij in de hal van het gemeentehuis wordt opgehangen. Een openbaar gebouw, waar de mensen het kun nen zien." Met het zingen van het lied 'You brave sons of Canada', dat de schoolkinderen ook op A mei zongen tijdens de grootse her denking op de Canadese begraaf plaats en het Canadese volkslied, werd de bijeenkomst op de Haar school besloten. Meldt een wandelaar dat in het bosperceel tussen Forthaarsweg, Oude Hellendoomseweg allemaal rood witte linten in het bos waren gespannen. Ook bleek er op een bepaald moment een zwart draadje over het pad te zijn gespannen. Deze was kennelijk bedoeld om een toevallige passant ten val te brengen. Het is niet bekend wie de linten en het draadje aldaar heeft aange bracht. Van maandag op dinsdag trachtten twee mannen in te breken bij Schlecker aan de Oranjestraat. Ge beurde tegen 3 uur die nacht. Ze vertrokken in een auto waarvan een achterlicht defekt was. Van dinsdag op woensdagnacht werd er bij de Aldi ingebroken. Aan de achterkant werd een ruit open gebroken. Er werden o.m. sigaretten en shag ontvreemd. Op donderdag 15 juni werd een snelheidscontrole gehouden op de Deventerweg. Er passeerden tus sen 09.45 en 11.30 uur 174 voertui gen waarvan 37 met een te hoge snelheid. Er werden te hoge snel heden gemeten van 62 tot 92 kilo meter per uur. Een bestuurder van een onbekend gebleven auto veroorzaakte schade aan een andere auto in de Kerk straat. Vermoedelijk ontstond de schade bij het parkeren of wegrij den. De veroorzaker reed weg zonder zich bekend te maken zo dat de eigenaar van de geparkeerde auto met de gevolgen zit. Vrijdag was er de wedstrijd Hera cles Den Haag in Almelo. Dat zo'n voetbalwedstrijd zelfs gevolgen heeft voor dorpen die op de route liggen die de supporters van Den Haag nemen was nog niet iedereen bekend. Een grote groep Den Haag-supporters ging per eigen vervoer naar Almelo. Hierdoor was het noodzakelijk dat de politie Salland 's middags voor de wed strijd nadrukkelijk aanwezig was bij de benzinepompen en restau rants langs de Al. 's Middags kon den zo problemen worden voor komen met die supporters, 's Avonds, nadat bleek dat Den Haag terecht verloren had, werd gevreesd dat een gedeelte van deze supporters amok zou maken bij diezelfde restaurants en benzine pompen. Op advies van de politie gingen deze zaken tijdelijk dicht. Toch werd er nog een personenau to beschadigd. De inzittenden van deze auto stapten juist (aan de andere rijbaan) in hun auto toen er een groep van ongever 20 geel groen uitgedoste "supporters" uit de voetgangerstunnel op hen af kwam en zonder reden tegen hun auto schopten en er zelfs op spron gen. Ze trachtten de ruiten eruit te trappen. De inzittenden hadden zo enkele benauwde momenten. Doordat de bestuurtster op een bepaald moment erin slaagde weg te rijden werd erger voorkomen. Deze week werden weer enkele fietsen in het dorp ontvreemd. Maandagmiddag werden drie jon gens met snorfietsen gezien in de Holterberg. Ze bevonden zich achter de dagcamping en hadden daar een vuur gesticht. De toevalli ge passant ging op hen af en de jongens sloegen op de vlucht. De passant, een inwoner van Rijssen, slaagde erin de brand uit te maken. De politie ging aldaar kijken en trof de jongens niet meer maar wel een afvalbak die in brand was ge stoken. Deze werd geblust. Deze week kwam er ook nog een kersverse vader een het bureau. Bij de geboorte had hij foto's ge maakt. Nu was hij juist dit fotorol letje verloren in het dorp. Het filmpje is merk AS. De jonge vader hoopt dat het filmpje wat zich in zo'n bekend zwart busje met grijze deksel zat wordt teruggevonden. Indien iemand dit voor de vader unieke fotorolletje heeft gevonden kan hij of zij kontakt opnemen met de politie. In de politieregio IJsselland wordt prioriteit gegeven aan het behan delen van woninginbraken, het project 'Veilig Wonen'. Ook in Salland is onder deze naam een projectgroep actief. De groep werkt dadergericht. Dat wil zeg gen dat gericht naar daders wordt gezocht indien in een woning wordt ingebroken. Het onderzoek houdt met name in dat een buurt onderzoek wordt verricht en dat sporen worden gezocht van bij voorbeeld door dader(s) gebruikte gereedschappen, schoenen en der gelijke. Het oplossen van de wo ninginbraak heeft de hoogste prio- Verder wordt door de project groep aan slachtoffers van een wo ninginbraak een preventieadvies en slachtofferhulp op maat gege ven. Men echter veel zelf doen om het de inbreker(s) zo moeilijk mo gelijk te maken. Nog veel wonin gen zijn voorien van ondeugdelij ke sloten op ramen en deuren. Dat geldt voor oude, maar ook voor nieuwe woningen. Bekijk daarom ramen en deuren eens met een kritische blik. De projectgroep 'Veilig Wonen' beseft dat niet ie dereen weet waar sloten van deu ren en ramen minimaal aan moeten voldoen. Daarom zal iedere veer tien dagen een rubriek worden gewijd aan het onderwerp preven tie. Het eerstvolgende gaat over achterdeuren en vervolgens wor den onderwerpen behandeld met betrekking tot ramen, schuifpui, voordeur, balkon, garage/ber ging, verlichting, graveren en re gistreren van goederen. Ook biedt de politie de mogelijkheid een zo genoemde 'Afwezigheidsmel- opbrengst viel daardoor wat lager uit (Foto Ten Velde) dingskaart' in te vullen. Op deze kaan kan worden aangegeven pluvius roerde zich zaterdag nadrukkelijk tijdens de jaarhjkse Boeldag mm bereTkba^irSj evennjde Hm' Dc opbrengst viel daardoor wat lazer mt /Foto Ten VeUeI ongewenste omstandigheden met betrekking tot de woning. Dit sys teem is bedoeld wanneerde wo ning meerdere dagen achtereen onbeheerd blijft. De politie neemt deze dan op in de surveillance. Een absolute garantie dat er niet wordt ingebroken is het niet, de woning Ondanks alle mooie beloftes wa- krijgt echter meer aandacht dan ren de weergoden de supporters- gebruikelijk. De 'Afwezigheids- vereniging van HMV tijdens de meldmgskaart' kan worden afge- jaarlijkse Boeldag niet gunstig ge haald bij het politiebureau aan de zind. Het had tot gevolg dat er Keizersweg en na invulling daar beduidend minder verkocht werd weer worden ingeleverd. Voor waardoor ook de opbrengst, be- meer informatie kan men zich stemd voor het instrumenten wenden tot de politie Salland, af- fonds, lager uitviel dan vorig jaar. deling Veilig Wonen tel. 05720- Gelukkig is men op dat punt niet 55555. volledig afhankelijk van de Boel- Versterking klusjes dienst Gedurende de wintermaanden werd in deze rubriek meerdere malen gevraagd of er mensen wa ren die zich als vrijwilliger be schikbaar wilden stellen om klus jes bij ouderen op te knappen. Een klusjesdienst is nodig, ook in Hol ten. Niet iedereen heeft een aardi ge buurman en als je er één hebt, is hij wel eens verhinderd. Daarnaast moet u zich ook eens in de positie denken van die oudere vrouw of man, die steeds maar weer de vra gende partij is. Die buurman doet nooit een beroep op hem/haar voor het één of ander. Dan gaat het na een paar klusjes steeds moeilij ker worden om weer iets te vragen. Wat wij nodig hebben is een aantal mensen dat Bereid is om kleine klusjes uit te voeren bij ouderen. Geen plafonds witten of kamers behangen, maar een spijkertje in slaan, naar een kapotte lamp kij ken enzovoorts. Tot nu toe heb ben zich nauwelijks mensen ge meld. Wie alsnog bereid is om eens een klusje op te knappen voor iemand anders dan de buurvrouw, kan zich voor de klusjesdienst op geven bij de Stichting Welzijn Ou deren, tel. 64910. Ook een briefje naar SWO in het voormalige Groene Kruisgebouw aan de Gaardenstraat 29 is voldoende. Machtiging bank of giro Tegenwoordig vragen steeds meer instellingen of men regelmatig te rugkerende betalingen bij machti ging wil betalen. Er zijn dan twee soorten machtigingen: de incasso machtiging, waarmee de instelling of het bedrijf maandelijks of per kwartaal gemachtigd wordt een bepaald bedrag van uw rekening te halen, of de machtiging die u zelf aan bank/giro hebt opgegeven met het oog op een regelmatig terugke rende betaling. U geeft dan op aan wie en hoeveel u betaalt. Bij velen bestaat de vrees dat met al die machtigingen zij zelf bijna niets meer te zeggen hebben over hun rekening. Je moet maar zien wat je overhoudt. Hoe moet dat wanneer je plotseling niet meer aan je ver plichtingen kunt voldoen of in ge val van overlijden? U blijft echter volledig zeggenschap houden over uw rekening. Bij elke machtiging waarvoor u tekent zit een kaart waarmee u die machtiging onge daan kan maken of de betaling van die ene keer terug kan laten stor ten. Heeft u die kaarten niet meer, dan kunnen deze bij bank of post kantoor worden verkregen. In ge val van overlijden vervallen alle machtigingen en wordt de reke ning geblokkeerd. De banken heb ben enkel een systeem opgezet om de noodzakelijke betalingen, zoals gas en licht, huur, de begrafenis en dergelijke, toch te kunnen laten betalen. Wilt u weten hoe uw bank dat geregeld heeft? Vraag er eens naar aan de balie of vraag een folder op het postkantoor of draai een informatienummer van de Postbank. Dat geldt ook voor een machtiging die u misschien aan een familielid hebt gegeven om geld van uw rekening te halen. Ruim honderd leerlingen van de groepen vijf tot en met acht van de protestants-christelijke basis school De Regenboog trotseer den vorige week woensdag de regen en wandelden spontaan ruim vier kilometer voor straat kinderen in Ethiopië, Rusland, Kenia en Roemenië. Een tocht in het kader van de landelijke actie 'Dorkas wandelt voor straatkin deren'. Voor hun sportieve inzet werden de kinderen door ouders, familie of vrienden gesponsord per kilometer of voor een vooraf afgesproken bedrag. In totaal lie pen ze enkele duizenden guldens bijeen. bijeen. De wandeling van de Reg< leerlingen was onderdeel van wandeletappe Holten-Nijverdal, die weer deel uit maakte van de sponsor-wandelestafette in het ka der van de bovengenoemde actie. Een initiatief van Dorkas Hulp Internationaal, een christelijke or ganisatie voor hulpverlening aan landen in de Derde Wereld en Oost-Europa. Dorkas organiseer de een sponsor-wandelestafette door het hele land. Totaal zo'n 1000 kilometer, die in etappes wordt afgelegd door telkens ande re wandelaars en telkens een wisse lend aantal. Voordat de leerlingen hun wandel tocht begonnen, kreeg Regen boog-directeur Rik Aangeenbrug bij het gemeentehuis van J aap Bönker van Dorkas Nederland uit Andijk het boek 'Straatkinderen' aangeboden. Bönker vertelde de kinderen in grote lijnen hoe het leven van de miljoenen straatkin- Voor vertrek kregen de Regenboog-leerlingen een Dorkas-petje aange boden (Foto Ten Velde) deren in de hele wereld er uit ziet: zwerven, bedelen, stelen en slapen op straat. Een thuis hebben ze niet. Het straatleven is meestal het gevolg vanwege armoede bij de ouders of slechte behandeling door de ouders. Voorzien van een Dorkas-pet wandelden de leerlin gen vervolgens achter een fakkel drager aan van het gemeentehuis via het Beukenlaantje en camping De Holterberg (waar ze op een ijsje werden getrakteerd) terug naar school. Ze werden vergezeld door de directeur en de groepsleer krachten. Hoewel Pluvius van geen ophou den wist, volbrachten negen wan delaars, onder wie één lid van de Holtense Dorkas-werkgroep en regioleidster Anneriet Luth, het gehele traject over de Holterberg. Vertrokken uit Holten om even over elven, arriveerden ze om kwart over twee in Nijverdal. Daar werden ze opgewacht door de leden van de Nijverdalse Dor kas werkgroep, die hen welkom heette met koffie en cake. Woord voerster Gerry Beldman van Dor kas Holten liet weten dat gezien de vele publiciteit vooraf op meer wandelaars was gerekend, maar echt ontevreden waren de organi satoren niet, temeer daar de weers omstandigheden niet bepaald mee werkten. De sponsor-wandelesta fette van Dorkas Nederland duurt voort tot 1 juli. Wie niet mee kan of wil wandelen en toch een bijdra ge wil leveren aan de actie, kan een gift storten op giro 2018 van Dor kas Hulp Internationaal, Andijk, onder vermelding van 'Straatkin deren'. dag, daar de supporters gedurende het hele jaar ook tweedehands spullen verkopen in de winkel aan de Dorpsstraat. Een goed lopende voorziening, die de kas regelmatig spekt. De Boeldag werd zaterdag zoals gebruikelijk gehouden op de hoek Kerkhofsweg/Industrie- straat. Helaas viel het vocht al kort na negenen met bakken tegelijk uit de hemel. Hierdoor viel met name de 'buitenverkoop', vooral bank stellen en dergelijke, erg tegen. Een lichte teleurstelling voor de organisatie en medewerkers, die zonde uitzondering vele manuren in de opbouw en uitstalling van de markt hadden gestoken. Traditie getrouw was er weer ruime keus aan artikelen: meubelen, boeken, keukengerei, electronica, alles stond netjes uitgestald in het aan zienlijk aantal kraampjes. Menig koopjesjager die aan het begin van de Boeldag de regen trotseerde om een kijkje te nemen tussen de spul len op zoek naar iets van zijn of haar gading. Ondanks het sublieme handelswerk van alle medewerkers werd lang niet alles verkocht. Een grote vrachtauto uit Steenderen die de overgebleven waar naar Polen en Rusland zal brengen, zorgde echter voor de oplossing. Dit betekende twee vliegen in één klap voor de HM Vers: zij hoefden geen stor- tingskosten te betalen, maar voor al vanwege het feit dat een goed doel gesteund kon worden. Aan het einde van de dag kon gemeld worden dat de opbrengst gezien het slechte weer toch meeviel en dat er zelfs eerder meer als minder mensen een bezoekje aan de Boel dag gebracht hadden. Reden te meer voor de HMV-supporters om alvast de gedachten te laten gaan over de volgende Boeldag, die volgend jaar ook weer op de één na laatste zaterdag van juni gehouden zal worden. Maandagavond 26 juni komt de gemeenteraad bijeen voor een veertien punten tellende agenda met daarop onder meer voorstel len over buitenschilderwerkzaam- heden aan de Dijkerhoekse basis school, de kleedkamers op sport park 't Vletgoor en het VW-ge- bouw. Ook wordt een besluit genomen over een voorstel tot wij ziging van het Landschapsbeleids plan. De vergadering begint om 19.30 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Vlogt- man, Rein Ymker. 19.00 uur, as. S.M. Roozenboom. Dienst van Schrift en Tafel. Dijkerhoek: geen dienst. Espelo: 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom. Afscheid zondagsschool. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Or gelfonds. Diessenpias: woensdag 28 juni: ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. P. Boomsma, Apeldoorn. 19.00 uur, ds. P.J. ten Kley, Nijverdal. Col lecte: Kerk. Tweede collecte: Ren te en aflossing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aan stoot, groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater, groep 6 en 7 o.l.v. Jenny Wieldraayer. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Tromop-Prins, Ester Tromop, Marja Tromop; 0-4 jaar: Ineke Aanstoot-Wessels, Hanne- kc Baerends. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie viering, Kinderwoorddienst. Op pasdienst: mevrouw Vlogtman, Rein Ymker.. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Dienst van school en kerk. Uitgangscollecte: Kindeme vendienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00. tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/mvrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politic: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse; 13.00 uur, kindervanété met Wibo Westra in Het Bonte Paard; 20.00 uur, revue DAT in feesttent; 20.00 uur, opening expositie in galerie Waerdenborch. Zaterdag 24 juni: 9.15 uur, optocht Dijkerhoek; Feestweide: kermis; 10.30 uur, kleinvee- rommelmarkt op feest weide Dijkerhoek; 11.00 uur, spelle tjes jeugd; 14.00 uur, zeskamp ep tune- lüken20.00 uur feestavond in tent met Perfect Showband. Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur- huus; feesttent Dijkerhoek: 11.30 uur, Frühschoppen; 14.00 uur, Freestyle Ski Show op de feestweide. Maandag 26 juni: 19.30 uur, gemeen teraadsvergadering Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Dinsdag 4 juli: 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Woensdag 12 juli: boottocht Rode Kruis Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Woensdag 19 juli: 7.00 uur, ochtend wandeling stan Bos Dierenwereld Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fiets tocht. Dinsdag 25 juli: start dorpsfeest met opening kermis Woensdag 26 juli: 7.00 uur, start och tendwandeling bij Bos Dierenwereld Vrijdag 28 juli: 20.00 uur, filmavond Bos Dierenwereld Woensdag 2 augustus: 7.00 uur, start ochtendwandeling Bos Dierenwereld De afdeling atletiek van de SV Holten heeft de naam hoog gehou den in Enschede. Drie rood-zwar- ten namen er zondag deel aan de Twente Marathon, een loop over 42,195 kilometer. Een debuut voor Hanneke van der Spek. Maandenlang had ze zich op dit evenement voorbereid met lange duurlopen op de Holterberg op schema's van clubtrainer Meindert Koopman, die haar ook deels tij dens de loop op de fiets vergezel de. Gezien het weer en de hoge vochtigheid was het onvoorspel baar hie één en ander zou uitpak ken. Onderweg werd Hanneke aangemoedigd door een grote schare Holtense supporters, die haar ook bij de finish in het Diek- man-stadio opwachtten. Tot het eind bleef ze haar loopstijl trouw en finishte in 4.23.56 minuten. „Loodzwaar," bekende Hanneke na afloop volmondig. „Naast de warmte kreeg ik onderweg last van een blessure." Zeker is dat Hanne ke de eerste SV-vrouw is die startte op de Twente Marathon. Wellicht is zij tevens de eerste Holtense dame die deelnam. Hoewel het haar niet meeviel, is ze vast voor nemens om opnieuw te starten op een marathon. „Maar dan wel een andere, denk ik!," lacht ze. Echt genoot J os scherpte zijn persoon lijk record op zijn tweede mara thon aan en bracht het op 3.15.34 minuten. In zijn enthousiasme zei hij, dat hij voortvarend van start was gegaan, maar kwam, zoals velen, 'de man met de hamer' te gen. Voor routinier Ap Koetsier was het de dertiende maal dat hij deelnam. Hij had de afstand ooit sneller gelopen en eindigde in 4.07.48 minuten. Op de halve ma rathon waren Bennie Mombarg en Rob van Zoelen van start gegaan. Gelijk op lopend en onderweg ge nieten van het enthousiasme van de toeschouwers in met name het centrum van Hengelo en Enschede werd de finish bereikt in respectie velijk 1.36.20 minuten en 1.3641

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3