Politiebureau nu met ingang aan Keizersweg Leerlingen krijgen Wittermans-prijs Gouden HMV bedolven onder complimenten RONA-manifestatie bij IJsselbrug Zutphen Zomer gestart voor HVG Dijkerhoek Iedere middag geopend voor publiek ILsM HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 25 MEI 1995 - Was de politie in Holten tot voor kort gevestigd aan het adres Reilinksweg, sinds enige tijd luidt dat adres Keizersweg 25. Zelfde gebouw, zij het met nu de ingang aan de achterkant van het gebouw. Gé Oberink, tegenwoordig inspecteur van politie en plaatselijk beter bekend als het Lokaal Aanspreek Punt (LAP), hoopt dat bet politiekantoor binnen afzienbare tijd duidelijk zichtbaar aangegeven wordt middels een bord met pijl vanaf de Keizersweg. Nu komnr enkel een herkenningsbord, met politie- logo dus, aan de buitenziji-. Van het pand. de hele dag door het gebied Olst, Diepenveen, Bathmen en Holten, die indien nodig direct oproepbaar is." Volgens de Holtenaar wordt daarnaast ook projectmatig ge werkt in het gebied. Daarmee doelt hij op zaken als snelheids controles, milieu-, jacht- en vreemdelingenzaken. Of de huidige werkzaamheden be vallen? Oberink: „Ach, 't is dui delijk anders dan 't was, maar ik ben een 'Einzelganger'. Kan goed alleen zijn. Toen is er op kantoor regelmatig aanloop. Aangiftes van van vermiste goederen, inbraak enzovoorts." Zoals bekend is het bureau Holten enkel geopend in de middaguren. Oberink legt uit dat hij 's ochtends veelal bezig is met het natrekken en afwerken van klachten en dergelijke die hij eer der binnen kreeg, of bezoeken brengt bij deze en gene voor het geven van informatie in het kader van inbraakpreventie danwel sim pelweg door het dorp fietst. ,,De diender op de fiets. Dat beeld zien de mensen graag. Vaak is er dan ook gelegenheid voor een praatje met mensen die niet zo snel naar het bureau komen. Ze klampen je toch aan voor zeer uiteenlopende zaken." Gé Oberink hecht sterk aan die kontakten. „Het draagt bij aan het 'ons'-gevoel, dat je een eenheid bent met de gemeenschap. Uitermate belangrijk." Het Hol- tense LAP is er ook van overtuigd dat er sprake is van een vertrou wensband met de Holtenaren, te meer daar hij al vele jaren lang in Holten woont en werkt;. Volgens Oberink worden in Hol ten regelmatig vermiste spullen en Het verhaal is bekend. De politie is drastisch gereorganiseerd. Van Rijkspolitie naar Regiopolitie IJs- selland, distict Salland en minder blauw op het platteland. Enige tijd geleden berichtten wij er uitvoerig over in een gesprek met Oberink. Eén van de gevolgen van de reor ganisatie is dat het politiekantoor Reilinksweg verkocht is aan de gemeente. Ten behoeve van het plaatselijk bureau is beneden in het pand wel ruimte gehuurd voor de huisvesting van 'het LAP', zoals Oberink door ingewijden ge noemd wordt. Het resterende deel van de begane grond is inmiddels verhuurd aan de praktijk voor In tegrale Geneeskunde van Rita Bel- dman boven zijn twee wooneen heden gecreëerd. Het politiekantoor is al met al qua oppervlakte danig geslonken. Wat vroeger de werkkamer van groeps commandant Oberink van de Rijkspolitie was, is nu kantoor en tegelijk bezoekersruimte. Daar naast beschikt de politie in het gebouw over een keukentje in wat vroeger de 'cellengang' was, een toilet en een wachtkamertje. De twee voormalige cellen dienen thans als opslagruimte. In geval er iemand tijdelijk ingesloten moet worden, wordt deze naar het bu reau Raalte overgebracht. Obe rink, die op de kop af twaalf en een half jaar groepscommandant was: „We hebben hier ooit met maxi maal zestien man gewerkt. De laatste paar jaar waren dat er twaalf. Nu is er één man (voor 90% van de tijd Oberink zelf, red.) halve dagen op kantoor hier en rijdt wel een surveillancewagen Het politiekantoor aan de Keizersweg is op werkdagen geopend tussen 13.00 en 16.30 uur. In principe wordt het bureau dan bemand door het Lokaal Aanspreek Punt van de politie Salland, Gé Obe rink. Men kan er terecht voor informatie, aangifte en allerlei andere zaken waar de politie zich mee bezighoudt. Indien men niet in de gelegenheid is om gedurende de openingstij den naar het bureau te komen en er sprake is van een nood geval, kan men telefonisch kontakt opnemen met Obe rink voor het maken van een afspraak. Het bureau is telefo nisch bereikbaar onder num mer 64444. Na de openingstij den wordt men doorgescha keld naar de Politie Meldka- 'Treed binnen', lijkt Gé Oberink hier te zeggen. De ingang van het Politiebureau bevindt zich sinds kort precies aan de andere kant van het yebouw en heeft nu adres Keizersweg 25 (Foto WV) inbraken aangegeven. In heel Sal land zijn dat er tientallen per dag. De Holtense politieman bena drukt dat alle gevonden voorwer pen in principe bij de vinders blij ven: „Op een gegeven moment krijg je zoveel, dat je het niet meer kwijt kunt. Heeft zich na drie maanden niemand gemeld, dan mag de vinder het gevondene hou den." Oberink wijst er op dat vooral het stelen van fietsen in Holten een probleem is. Naar zijn zeggen wordt waarschijnlijk maar de helft daarvan aangegeven, de rest niet. Het merendeel van de fietsen wordt gestolen bij het NS- station, de scholengemeenschap en horecagelegenheden. „Wil men nog enige kans maken de fiets terug te zien, dan adviseer ik na drukkelijk om de postcode erin te laten graveren en sluit de fiets vooral degelijk af!" In verband met het opslaan van gevonden/ge stolen fietsen wordt de nu half open fietsenstalling achter de gara ges naast het bureau verbouwd tot opslagruimte. Ten aanzien van de golf van woninginbraken waar Holten recentelijk mee geconfron teerd is, constateert Gé Oberink dat dat enigszins is afgenomen. Bovendien benadrukt 'net LAP' dat de politie 's avonds en 's nachts veel actiever is dan wellicht ge dacht wordt. Dat heeft onder meer geleid tot verschillende arrestaties. Volgende week wordt op scho lengemeenschap De Waerden- borch de zogeheten Joop Witter- mans-prijs uitgereikt. Een geld bedrag van totaal 5000 gulden, dat de gelijknamige stichting ie der jaar beschikbaar stelt aan één leerling dan wel het bedrag ver deelt over meerdere leerlingen. Dit jaar is sprake van het laatste: het grootste deel van het bedrag (4400 gulden) gaat naar Evert Johan de Haan (5Havo), de reste rende 600 gulden komen ten goe de aan Jeroen Siegerink (2Vwo). Wittermans is een gewaardeerd oud-leraar van de school. Hij was van 1953 tot 1975 verbonden aan de school, die destijds als ULO begon. Halverwege de jaren tach tig kwam hij bij een verkeersonge val om het leven. Om de herinne ring aan Wittermans warme per soonlijkheid levend te houden, be sloten familieleden tot dit initiatief. Leerlingen uit alle klas sen mogen meedingen naar de prijs. Om ervoor in aanmerking te komen moeten ze een gedegen project overleggen ter bevordering van hun vervolgstudie. Daarnaast is het mogelijk dat leerlingen die in een studiejaar een uitzonderlijke prestatie hebben geleverd, door mentoren en/of docenten kunnen worden voorgedragen. Jaarlijks kunnen maximaal twee leerlingen de prijs krijgen. Evert Johan de Haan heeft respect afgedwongen voor de wijze waarop hij zijn stu die Havo wist te combineren met zijn sportieve activiteiten. De Haan is een gedreven en succesvol tienkamper (atletiek), die graag naar Amerika wil om te studeren en zich tevens verder te kunnen bekwamen in zijn sport. Hij richt zich daarbij op de Olympisch Spe len, die in 1996 in Atlanta worden gehouden. Jeroen Siegerink heeft zijn prijs verdiend voor de enthou siaste wijze waarop hij zich bezig houdt met toneel, onder meer het leerlingentoneel van De Waerden- boch, waarvoor hij ondanks zijn leeftijd ook de publiciteit op zich nam. Siegerink is voornemens om na het voortgezet onderwijs naar de toneelschool te gaan. In tegen stelling tot vorig jaar, toen slechts één leerling een plan indiende, meldden zich dit jaar zes leerlin gen. Van die zes werden er vier genomineerd en uiteindelijk wees het bestuur van de Wittermans- stichting De Haan en Siegerink aan als de gelukkigen. Dinsdag 30 mei ontvangen ze hun prijs van rector Leon van Minderhout, tevens voorzitter van de stichting. Op de laatste bijeenkomst van dit seizoen van de Hervormde Vrou wengroep Dijkerhoek was ds. S.M. Roozenboom te gast. Thema van de avond was '1940-1945'. Welke herinneringen leven er nog onder de leden en welke herinne ringen heeft men nog aan .de be vrijding. Op Koninginnedag stond de HVG vervolgens met een kraam op Smidsbelt. Gezien het tempo waarmee de oliebollen 'over de toonbank' gingen, was het duidelijk dat de kwaliteit uitste kend was. Tien dames van de HVG Dijkerhoek staken op 4 mei de ijverige handen uit de mouwen bij de 'maaltijd te velde' na afloop van de herdenkingsbijeenkomst op de Canadese begraafplaats. Net als diverse andere vrouwenvereni gingen. Halt mei waren er opnieuw tal van HVG-dames in touw. Al was het weer hen ditmaal niet gunstig ge zind, toch waren ze tijdens de Landelijke Fietsdag en Molendag paraat bij de Dijkerhoekse molen. Er was koffie, limonade, chocola demelk, kwark en natuurlijk ook pannekoeken te koop. De verkoop werd afgesloten met een klein ba tig saldo, waardoor de kas van de jubileumcommissie enigermate gespekt is. Op 19 september be staat de HVG Dijkerhoek 'Door Eenheid Verbonden' namelijk veertig jaar. Reden voor feest. Daarover te zijner tijd meer in het Holtens Nieuwsblad. Tot slot gin gen de HVG-dames op reis. Per bus ging het allereerst naar de Coberco-fabriek in Nijkerk om daarna via een fraaie route in Wa- geningen te belanden. Daar werd het Bijenmuseum bezocht. Ver volgens kon men in Doesburg zien hoe mosterd wordt gemaakt. Het geslaagde uitstapje werd besloten met een maaltijd in Het Bonte Paard. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw garage/berging Molenbelterweg 8; - bouw schuilhut Dorperdijk (ongen.); - bouw tweede bedrijfswoning Deventerweg 89; - bouw afdak Beusebergerweg 13; - verbouwen en uitbreiden boerderij/woonhuis tot varkensstal/werktuigenberging Raalterweg 49; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje Hakkertsweg 11 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - schietwedstrijd Koningsschieten (10 juni 1995); - school- en volksfeest Dijkerhoek (23-25 juni 1995); - plaatsen noodhuisvesting nabij Oranjestraat 9 (tot 6 augustus 1995); - verplaatsen houtberging Rijssenseweg 14. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven datum aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor: - bouw luifel Holterbergweg 12 (17 mei 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 29 mei 1995 spreekuur te houden. Wet milieubeheer Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunning-aanvraag Op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 29 mei 1995 tot 26 juni 1995 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de ontwerp-beschikkingen met vergunning-aanvragen ingevolge de Wet milieubeheer van: 1de heer H. J. Langezaal, Keizersweg 48 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor het in werking hebben van een inrichting voor het slijpen van zagen, het stelliteren van bandzagen en het uitvoeren van metaalconstructiewerkzaamheden; 2. de vennootschap onder firma Schippers, Gaardenstraat 55 te Holten om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in diepvriesprodukten. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunningen onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen vier weken na de datum van terinzagelegging. De bedenkingen moeten worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten voor 26 juni 1995. Mondelinge bedenkingen kunnen worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van vier weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikkingen, kunnen later beroep instellen tegen de beschikkingen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voorverkoop zwemabonnenmenten Twenhaarsveld De voorverkoop van seizoenabonnementen voor zwembad Twenhaarsveld in het gemeentehuis is inmiddels afgesloten, maar er is nog enkele dagen gelegenheid om een abonnement te kopen, n.l.: van 25 t/m 28 mei a.s. dagelijks van 12.00 tot 17.30 uur bij de kassa van het zwembad. De kosten bedragen: Gezinsabonnement 1e ouder f37.50 2e ouder en overige gezinsleden vanaf 5 jaar f 20.00 Individueel abonnement 5 t/m 59 jaar f 37.50 60 jaar en ouder f 20.00 Kinderen tot en met 4 jaar gratis toegang. Seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar, dus tot en met 28 mei a.s. Maandabonnementen zijn wel het gehele seizoen verkrijgbaar; deze kosten f 19.- voor iedereen vanaf 5 jaar (dus geen korting voor 60+). De Vereniging Regionaal Over leg Noordelijke Aftakking (RONA) houdt vrijdagavond 2 juni een grote manifestatie bij de oude IJsselbrug in Zutphen. Evenals Arnhem en Deventer één van de knelpunten in de be staande spoorlijn, die mede optie is voor een noordelijke aftakking van de Betuwelijn. Alvorens de Tweede Kamer het besluit Betu welijn neemt, wil het RONA op ludieke wijze bij politiek en be volking op ludieke wijze aan dacht vestigen op en de belang stelling vergroten voor de on overkomelijke problemen ten aanzien van de leefbaarheid en veiligheid langs het bestaande spoor van Eist tot Oldenzaal. In een brief is ook het gemeentebe stuur van Holten uitgenodigd om als belanghebbende de manifesta tie bij te wonen. Wethouder Eb van Schooten heeft zijn aanwezig heid in elk geval al toegezegd en vanzelfsprekend is ook de plaatse lijke werkgroep van de partij. Woordvoerster Eline Zoet laat we ten dat RONA Holten vorige week in een gesprek met Van Schooten verzocht heeft om ge meentelijke subsidie, zoals in di verse andere gemeenten inmiddels al het geval is. Het verzoek is deze week besproken door het college. In het gesprek met RONA heeft Van Scnooten, die zich van de gemeente uit bezighoudt met de Betuwelijn-kwestie, zijn waarde ring over de inzet en bijzondere betrokkenheid van RONA Hol ten niet onder stoelen banken ge stoken. Naast dc werkgroep en de wet houder staat in elk geval vast dat van politieke zijde de plaatselijke afdelingen van D66 en PvdA mee gaan naar Zutphen. „Daarnaast hopen we uiteraard op meer res pons. Alle donateurs krijgen in een Nieuwsbrief ook een uitnodiging en wellicht dat er vanuit belangen verenigingen als de Holtense Han delsvereniging en de WV (die vo rig jaar spontaan een bezwaar schrift indiende tegen het voorne men, red.) eveneens positieve reacties komen. Mogelijk dat ook een dweilorkest mee wil. Met het oog op het bijwonen van de mani festatie hebben we in ieder geval aJ gezorgd voor busvervoer." Be langstellenden wordt gevraagd zich zo spoedig mogelijlc op te geven bij het secretariaat van de RONA-werkgroep Holten, Ed Nije Bijvank, Reilinksweg 65, 7451 CP Holten, tel. 61091, b.g.g. tel. 62466 (Eline Zoet). Vanzelf sprekend kan men zich daar even eens als donateur aanmelden. Voor een minimum bedrag van 10 gulden per jaar is men al donateur. Het bedrag kan worden gestort op Rabobank-rekening 3285.50. 825 onder vemelding van naam en adres. Tijdens de manifestatie in Zutphen is de promenade aan de IJsselkade vanaf 20.30 uur het toneel voor muziekgroepen, een dansgroep en dergelijke. Om 21.00 uur wordt het evenement officieel geopend door de burgemeester van Zut phen, waarna de regionaal welbe kende Hendrik Haverkamp (ex- Normaal) het podium beldimt. Hij brengt onder meer een zelf geschreven lied over de Betuwe lijn. Op dit moment wordt nog overleg gevoerd over een optreden met Harm oet Riessen en Albert Mol. Het programma wordt ver der afgewisseld met een enkele (korte) toespraak van een minister, een Kamerlid en een burgemeester van een betrokken gemeente uit de Regio Twente. Zeker is bijvoor beeld dat de gemeente Oldenzaal die dag met een flinke delegatie naar Zutphen afreist. Hoogtepunt van de manifestatie is een massale fakkeltocht over de oude IJsselbrug. De fakkels kun nen voor een bescheiden prijs wor den aangeschaft. De tocht start om 22.15 uur en gaat heen over het voetpad, terug over het fietspad. Een stil protest van al die gemeen ten en bewoners die zich gecon fronteerd zien met de aantasting van leefbaarheid en veiligheid van hun gemeente en directe omgeving en deze niet willen laten aantasten door een onvoldoende onderzocht plan. De verschillende RONA- werkgroepen met hun aanhang trekken in volgorde van de stations langs de noordelijke aftakking (Twentelijn) met een naambord en mogelijk een spandoek over de brug. Rond elven wordt de mani festatie beëindigd. Dat HMV in de afgelopen 50 jaar heel veel vrienden heeft gemaakt, bleek afgelopen zaterdag op de receptie die door de muzikanten ter ere van dit jubileum werd gegeven. Een gezellige drukte in Het Bonte Paard en de vele lo vende woorden en cadeaus gaven goed weer hoe belangrijk de gou den vereniging de laatste jaren voor velen is geworden. Het Hervormd Kerkkoor beet het spits af door een serenade te bren gen aan de jublilaris. Het vorig jaar zelf nog jubilerende koor kreeg met een zelf geschreven tekst op de wijs van het Sallandlied de volle aandacht van de vele belangstellen den die de receptie bezochten. Kort daarop verrasten enkele HMV'ers het bestuur door met een optreden een demonstratie van hun kunnen te geven. Ook het Holtens Gemengd Koor liet zich niet onbetuigd en bracht een jubi leumlied gezongen in canon. Tam- bourmaïtre van HMV, en voor deze gelegenheid ceremoniemees ter Johan van Bruggen mocht dankzij dit muzikale intermezzo zijn eerste spreker pas een half uur later als gepland aankondigen. Voorzitter Gerhard Voordes gaf in zijn toespraak hoog op van de prestaties van de supportersvere niging van HMV. Hij Kwalificeer de de club als de 'beschermheer van HMV'. Ook wees hij op de wens het repetitielokaal nog een maal uit te breiden. Burgemeester Dick Verhoeven complimenteerde de muziekvereniging niet alleen met het jublieum, maar ook met de Tijdens de druk bezochte receptie in Het Bonte Paard kreeg de jubilerende HMV onder meer een fraai drieluik aangeboden van de 'HMV-aanhang. Een ontwerp van Lammy Steenhuis (links). Naast haar Joke Voordes en Jan Victor Dorlas en geheel rechts HM V-voorzitter Gerhard Voordes (Foto Bolink) schitterende nieuwe uniformen. „Wat is Holten zonder HMV?" Hiermee maakte Verhoeven dui delijk dat HMV niet meer uit de Holtense gemeenschap weg te denken is. Namens de gemeente bood hij HMV een nieuw muziek stuk aan, waarbij hij wel aangaf dat hij verwachtte dat dit stuk bij de eerst volgende gelegenheid gron dig ingestudeerd diende te zijn. Namens de 'HMV-aanhang' droe gen Joke Voordes en Jan Victor Dorlas, prachtig uitgedost als har monie en fanfare, een gedicht voor waarin alle onderdelen van HMV de revue passeerden. Aan het einde van deze voordracht boden zij na mens de vereniging namens de 'aanhang' een fraaie wanddecora tie aan. Het resultaat van vele uren werk in vrije tijd van de aanhang van en het ontwerp van Lammy Steenhuis was een in appliqué uit gevoerde drieluik, die de kale mu ren in het clubgebouw van de mu ziekvereniging op zal gaan sieren. Voorzitter Gerrit Jansen van de supportersvereniging had, on danks het feit dat de vereniging HMV van nieuwe kostuums had voorzien, toch een cadeau meege nomen. Hij bood een prachtig nieuwe vaandel aan, dat qua kleur overeenkomt met de nieuwe kos tuums. De kop van het vaandel bleek van bijzondere betekenis. Deze heeft namelijk nog op het vaandel van Excelsior, de muziek vereniging waar HMV destijds uit voortkwam, gestaan. Namens de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen voer de de heer Bakker het woord en bood HMV een plaquette met daarop vermeld '50 jaar HMV' aan. In een korte maar krachtige toespraak ging voorzitter Jan Schuchard van de gemeentelijke sportcommissie in op de relatie tussen HMV en de sport. Hij sprak zijn bewondering uit voor het feit dat HMV immer direkt klaar staat bij een kam pioenschap.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5