Gezellige drukte op jaarlijkse bloemenmarkt Eerste steen nieuw bezoekerscentrum luppert bs MOC'ers actief op Muziekdag Mie Duch naar NK in Bemmel Geen vandalisme aan lichtmasten HOLTENS NIEUWSBLAD Volgend jaar tweede lustrum Uit het politierapport kerkdiensten WELZIJN OUDEREN Collecte epilepsie MOOI GEKLEED medische diensten Molenpad van dag tot dag Lathmer-dienst burgerlijke stand DONDERDAG 25 MEI 1995 - De weergoden waren de organi satoren van de bloemenmarkt zaterdag gunstig gezind. Het re sulteerde in een gezellige drukte en een geslaagd evenement. Vol gens voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handels vereniging krijgt de markt vol gend jaar een extra feestelijk tin tje in verband met alweer het tweede lustrum: de tiende bloe menmarkt dus. De themamarkt op Smidsbelt ging rustig van start, maar halverwege de ochtend stroomde het publiek toch toe. Op de nog steeds versier de Smidsbelt was het gezellig druk en deden de Holtense onderne mers goede zaken. Het succes van de markt is voor een groot deel te danken aan de enorme inzet van Wim de Maag, die daarvoor al geruime tijd samenwerkt met de HHV. Ongeveer twintig winke liers hadden hun waren op de markt uitgestald. Onder hen ook een aantal niet-bloemmisten, zoals Dierenspeciaalzaak Dick Zanting die vijverartikelen verkocht. Voor de inwendige mens zorgden Rei- naardus Vis, de Vietnamees en bakkerij Nijkamp. Het terras van Jos Kamphuis moest dit jaar wij ken voor de bloemen. Voor de tweede keer was de heer Klooster aanwezig op de bloemenmarkt; in het dagelijks leven onderwijzer, daarnaast lid van de Groep Oude Ambachten Goor. Als manden maker had hij niet te klagen over publieke belangstelling. Klooster sprak zijn bewondering uit voor de wijze waarop een dergelijke markt op zo'n relatief kleine op pervlakte opgezet was. Heiman Krikkink gaf acte de présence met verscheidene tuinverwante artike len, waaronder kruiwagens, vo gelhuisjes en bladzuigers. Hij liet echter weten dat er naar zijn idee nog wel meer winkeliers in Holten waren die uit de markt een succesje konden halen. De firma Broekhuis uit Dijkerhoek presenteerde het grotere materieel en tuingereed schap. Evenals Johan Steunen berg, die geen schoenen maar tas sen en rugzakken aan de man bracht, meende de Dijkerhoeker dat deelname aan de markt bij draagt aan een extra stukje naams- De bloemenmarkt zorgde zaterdag voor gezellige drukte in het dorpscentrum Foto Bolink) bekendheid. „Alleen al het feit dat je je laat zien op dergelijk aktivitei- ten, doet goed," aldus Ans Steu nenberg. Pech Albert van de Maat kampte met pech, want precies voor zijn win kel stond een auto geparkeerd. Het had tot gevolg dat er gebrek aan voldoende ruimte was bij het inrichten van de Novalux-kraam. Dat de door de organisatie inge lichte politie niet de moeite nam om te komen kijken of er voor te zorgen dat de eigenaar bekend werd opdat deze zijn wagen kon verplaatsen, was een doorn in het oog van de organisatie en zorgde voor de enige wanklank rond net fleurige evenement. De Holtense bloemmisten en tuincentra die de bloemenmarkt gestalte gaven wa ren dan ook zeer tevreden. Tuin centrum Mulder stond deze keer met de rug naar het plein zodat zijn stand ook vanaf de Dorpstraat te bezoeken en te zien was ook bloe mist Marjo was uiterst positief ge stemd, vooral over het feit dat hij makkelijk kon worden bevoor raad. City Fleur, een in de Flis- hoek gevestigde bloemist die bloe men verwerkt voor winkels en markten en daarnaast verkoopt, verzekerde de volgende zeer zeker weer van de partij te zijn. Op de bloemenmarkt was ten slotte ook de Lagere Agrarische School uit Twello vertegenwoor digd (Agrarische Opleiding Oost Nederland). De kraam haa nogal wat bekijks, temeer daar er bego niastekjes werden uitgedeeld. De bloemenmarkt werd ten slotte mu zikaal omlijst door een draaiorgel, terwijl ook diverse leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum zich lieten horen in het kader van de Landelijke Dag van de Muziek. In de nacht van 15 op 16 mei werd getracht een dure personenauto weg te nemen vanaf een parkeer plaats langs de Al. Doordat de auto was voorzien van een starton- derbreker gelukte dit de daders niet. Wel werd er schade aange bracht aan het portier. Tevens werden wel enkele goederen weg genomen, zoals drie portemon- nee's met daarin enig geld. Bij een bedrijf langs de al werd ontdekt dat er was betaald met een vals muntstuk van f 5,00. De dader wilde eerst beulen met een bank biljet van f 1000,00. Dit werd niet geaccepteerd. Het betreffende muntstuk was duidelijk anders dan het originele. De munt was dikker en iets anders van kleur. In de nacht van 17 op 18 mei konden drie mannen worden aan gehouden op verdenking van dief stal uit vrachtwagens. Dezelfde nacht was op diverse plaatsen in de regio Gelderland gepoogd in vrachtwagens in te breken. Op verzoek van de politie Gelderland werden de mannen aangehouden op een parkeerplaats langs de Al. Op 18 mei vond een aanrijding plaats op de kruising Keizersweg- Köllingserf tussen twee personen auto's. Door een van de bestuur ders werd geen voorrang verleend. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Dezelfde dag botsten twee perso nenauto's op elkaar op de smalle Aalpolsweg. Beide voertuigen kwamen elkaar tegemoet. Daar de snelheid van een of beide voertui gen kennelijk toch nog te hoog was, kon een aanrijding niet wor den voorkomen. Ook hier alleen materiële schade. Op 19 mei te omstreeks 15.00 uur werd een geparkeerde auto aange reden door een onbekend gebleven automobilist. De betreffende auto, een lichtblauwe Renault, stond geparkeerd op de parkeer plaats voor de Houtbeurs in de Dorpsstraat en liep een flinke deuk op. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie, daar de identiteit van de veroorzaker niet bekend is gewor den. Op de kruising Doorlopendedijk en Dorperdijk vond op 20 mei eveneens een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Ook hier werd door een van de bestuurders geen voorrang verleend. Beide voertuigen liepen behoorlijke schade op, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. In de nacht van 20 op 21 mei werd een automobilist aangehouden op de Waagweg. De man bleek te veel alcohol te hebben genuttigd. Ge volg: een boete van f 400,00. Te vens bleek de auto niet te zijn verzekerd, niet gekeurd en niet te zijn voorzien van een geldig deel III op de voorruit. De auto is inbeslaggenomen. Op 22 mei bleek dat een vrij groot aantal folders waren gedumpt langs de Eekhoornweg. Een niet al te ijverige bezorger wilde kenne lijk werd de bezorgkosten innen, doch had aan het bezorgen van de folders geen zin. De politie onder zoekt nog wie de boosdoener is. Op maandag 22 mei in de vroege ochtend werd er weer een snel- kraak gepleegd bij modemagazijn Beltman aan de Dorpsstraat (de derde keer dit jaar). Met een grote steen werd de toegangsdeur ver nield en werd een behoorlijk aantal kostuums, truien en overhemden weggenomen. De daders reden weg in een rode auto. De politie sloeg groot alarm en mede daar door kon op der Al onder de gemeente Twello de betreffende auto met daarin vier personen, worden aangehouden. De ver dachten bleken woonachtig te zijn in Amsterdam en Antwerpen In de auto bevond zich nog de volledige buit. De vier mannen zijn ingeslo ten. De politie is nog druk doende met het onderzoek. Op 22 mei werd er aangifte gedaan van diefstal van vier wieldoppen. De betreffende auto had gepar keerd gestaan op een parkeerplaats langs de Al. Tevens werd een autoantenne vernield. Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Borculo Holten Huursubsidie Huurders die voor het komend jaar huursubsidie willen aanvragen dienen dat voor 15 juni te doen bij Onze Woning, of bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente. De subsidie moet elk jaar worden aangevraagd, dus ook wanneer men het afgelopen jaar al subsidie ontving. Om voor huursubsidie in aanmerking te komen dient de huur van de woning minimaal f 343,26 en niet meer dan f 1007,50 te bedragen. Daarnaast is ook het inkomen van de huurder van be lang. Er wordt onderscheid ge maakt in het inkomen van 65- plussers en de mensen die nog geen 65 zijn. Daarnaast maakt het uit of men alleen woont, of men samen woont met een partner en/of kin deren. De inkomens die men ge bruikt om te bepalen of u al aan niet recht heeft op huursubsidie is het inkomen dat voor 1994 aan de belasting is opgegeven. Voor de 65-plussers die alleen wonen geldt een inkomensgrens van f 29335, voor meerpersoonshuishoudens is dat f 38765, Voor degenen die nog geen 65 zijn geldt voor een meerpersoonshuishouding een in komensgrens van f 42000, Be draagt uw inkomen nu net iets meer dan de hier genoemde bedra gen dan heeft het toch zin om subsidie aan te vragen. Voor de 65 - plussers heeft het zin subsidie aan te vragen ook als hun inkomen 0,2 hoger is dan de hier genoemde inkomensgrenzen. Voor de nog geen 65 - plussers is dat zelfs 5 Heeft u al huursubsidie in '94 gehad dan krijgt u een formulier voor de nieuwe aanvraag toege zonden. Extra aandacht is ge vraagd voor die mensen die een grote verandering van inkomen hebben meegemaakt. Dat kan van wege pensionering, het alleen ko men te staan en het 65 jaar worden van u of uw partner. Huursubsidie kunt u aanvragen via Onze Woning (denk aan de spreekuren) of de gemeente. De beslissing of u in aanmerking komt wordt genomen door de overheid in den Haag. Twijfelt u of u in aanmerking komt dan heeft infor meren zeker zin. Nog steeds blijkt dat te weinig mensen gebruik maken van hun recht op huursub sidie. Informatie: gemeente, afd. Algemene Zaken. Geopend van 8.30 - 12.30 uur. Rijbewijs vernieuwen Een rijbewijs is geldig tot het einde van de maand waarin men 70 jaar wordt. Dan moet men er rekening mee houden dat een geneeskundi ge verklaring moet worden aange vraagd. Bovendien moet men om administratieve redenen tot het 70ste jaar elke 10 jaar het rijbewijs vernieuwen. Als men ouder is dan 65 jaar is het rijbewijs maar voor 5 jaar geldig. Weet u nog wanneer u uw rijbewijs moet verlengen? Het laten verlopen geeft namelijk een hele hoop rompslomp. Voor het vernieuwen van uw rijbe wijs moet u zijn bij de gemeente, afdeling Bevolking. Dat geldt eveneens voor het aanvragen van een formulier voor een geneeskun dige verklaring wanneer u 70 wordt. De afdeling Bevolking is elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur geopend. Een mooi visitekaartje, dat de entree van Nijverdal verfraait. Zo noemde gedeputeerde mr. J. Oosterhof vorige week het nieu we bezoekerscentrum dat ver rijst aan het begin van de Toeris- tenweg. Oosterhof metselde de eerste steen in het in aanbouw zijnde gebouw. Hij verving gede puteerde Kemperman, die door ziekte verhinderd was. Kemper mans naam is wel vereeuwigd in de steen. Voor Oosterhof was het de eerste officiële handeling in zijn eigen woonplaats. Namens de provincie Overijssel zegde hij Staatsbosbeheer een gift van 10.000 gulden toe voor de inrichting van het bezoekerscen trum. In januari begon de bouw van het nieuwe complex dat ruim een miljoen gulden kost. De offi ciële opening is vastgesteld op 11 oktober. De procedure daarvoor is al inwerking gezet. „Sommigen zeggen: wat moeten we met zo'n nieuw gebouw, we hebben toch een mooi bezoekerscentrum? Maar de verplaatsing is een onder deel van een samenhangend pekket maatregelen om de Sallandse Heu velrug te ontlasten en te bescher men,' 'constateerde Oosterhof. Hij prees de samenwerking tussen Staatsbosbeheer en hotel Dalzicht en tipte Staatsbosbeheer om ook eens te gaan praten met museum Bos Dierenwereld. „Je kunt el kaar door samenwerking behoor lijk versterken," vond hij. Ir. P. A. van den Tweel, regiohoofd van Staatsbosbeheer Overijssel, deelde die mening. Jaarlijks trekt het be zoekerscentrum gemiddeld 100.000 bezoekers. „Maar we ver wachten dat we dat aantal flink op kunnen schroeven. Landelijk on derzoek heeft uitgewezen dat mensen op zoek zijn naar een dag bestemming. De mogelijkheden in het nieuwe bezoekerscentrum zijn groter. Bezoekers kunnen straks eerst een poos rondsnuffelen in het bezoekerscentrum, dan een wan deling, fietstocht of huifkartocht maken en vervolgens bij Dalzicht op het terras recreëren." Beide gelegenheden maken straks ge bruik van een gezamelijke par keerplaats. De huidige parkeer plaats verdwijnt grotendeels. Er blijft een beperkt aantal plaatsen bestaan voor gehandicapten. Veel glas Het nieuwe bezoekerscentrum krijgt dezelfde omvang als het hui dige pand. De inrichting en opzet wordt totaal anders. -Van den Tweel lichtte alvast een tipje van de sluier oprr,Allereerst krijgt het complex een open karakter omdat er veel glas in verwerkt is. Bezoe- Van 29 mei t/m 3 juni wordt de collecte voor epilepsiebestrijding gehouden. Meer dan 100.000 men sen hebben epilepsie. Voor hen is het Mationaal Epilepsie Fonds ac tief. Dit jaar is er wederom spea kers krijgen daardoor het gevoel fiek aandacht voor kinderen met midden in de natuur te staan. Dat eplipesie. Middels de gelden van gegeven willen we in de nabije collectes en donaties kan onder toekomst uitbuiten. Het moet mo- meer worden onderzocht wat de gelijk zijn om op een knopje te gevolgen zijn van langdurig medi- drukken en dan geen dia van een cijngebruik. Daarnaast richt het boomsoort, maar bijvoorbeeld een fonds zich op voorlichting, ont- echte berk in beeld te krijgen. Dat spanning en recreatie, kinderva- plan hebben we nog in onder- kanties en speciaal onderwijs, zoek." Bij binnenkomst wordt de opbouw van Sallandse Heuvelrug, "V]"DA7-|> "C1 ct_ „1 zoals die is ontstaan in de Ijstijd, TNO VI EapCIO uitgebeeld. Verder is er veel infor- Qygj. Jg gj-gnS matie te vinden over bos, heide korhoenders. Het bezoekerscen trum krijgt bovendien een film zaaltje, een bibliotheek en een ruimte voor wisselexposities. Alom waren positieve geluiden te horen bij de optredens van leerlin gen van het Muziek Onderwijs Centrum, afgelopen zaterdag op de Smidsbelt. In het kader van de Landelijke Muziekdag lieten zo'n veertig muziekstudenten tussen twaalf en één uur horen wat ze zoal opsteken tijdens de muzieklessen. Het aardige was dat de leerlingen een plaats hadden gekregen tussen de diverse stands van de bloemen markt die dezelfde dag op de Smidsbelt werd gehouden. Een saxofoonensemble, blokfluitisten, keyboardspelers, dwarsfluitisten en arcordeonisten: allerlei instru menten waren vertegenwoordigd. Tevens was er de gelegenheid om in de Nederlands Hervormde kerk te luisteren naar orgel- en piano spel. MOC-woordvoerster Miny Zaal was in haar nopjes: „Het idee heb ik vorig jaar geïntroduceerd in Rijssen. Nu wilde ik het hier ook eens proberen. Ik ben tevreden. Het is tegelijk een goede reclame voor onze muziekschool." Een geslaagde dag dus. Omdat ook het weer meezat hadden de jonge mu zikanten veel bekijks. Hoewel sommigen in het begin nog ze nuwachtig waren, was dat niet merkbaar in het spel. Bovendien was de draaiorgelspeler bereid ge vonden om een uur lang niet te spelen, dus de studenten hadden alle aandacht op zich gevestigd. In de kerk konden de bezoekers even voor enen nog luisteren naar een geïmproviseerd optreden van Pe ter Eilander, als orgeldocent ver- wordt het Molenpad enigszins bonden aan het MOC. Als een ware toetsen virtuoos, bespeelde hij het kerkorgel. Een warm ap plaus was zijn deel. Eilander werd vooraf gegaan door enkele studen- het MOC, van wie sommi- verlegd. Door de verbouwing loopt het pad nu iets te dicht langs particulier terrein. De kosten van de werkzaamheden komen voor rekening van de aanvrager. Het bewuste wandelpad loopt tussen Het dweilorkest 'Mie Duch' gaat zondag 11 juni op pad naar Bemmel waar het muzi kale geweld weer los zal bar sten. Het is een jaarlijks terug kerend spektakel waar tachtig dweilorkesten zullen strijden om de felbegeerde titel voor de Open Nederlandse Dweil- kampioenschappen. Mie Duch zal zich presenteren op vier verschillende podia waar bij de supporters een zeer be langrijke rol spelen. Wie ver zekerd wil zijn van een onver getelijke dag, wordt geadvi seerd om op tijd kaarten aan te schaffen, want op is op. De kaarten kunt zijn voor 25 gul den verkrijgen bij Foto Ten Velde in Holten en Markelo en Beltman Sport en Mode. Ook dit jaar heeft Mie Duch speciaal T-shirts laten druk ken voor degenen die mee gaan met de bus naar Bemmel. Het dweilorkest hoopt zon dagochtend 11 juni veel sup porters te mogen begroeten. Om 8.30 uur wordt vertrok ken, terwijl men om ongeveer 19.30 uur verwacht terug te zijn in Holten. Treurniswekkend, noemde Dick van der Torre (D66) tijdens de gemeenteraadsvergadering het feit dat de Holtense gemeenschap 16.000 gulden moet opbrengen voor het vervangen van lantaren palen in de Kozakkenstraat. Van der Torre veronderstelde dat leer lingen van de Holterenkschool vandalisme aan de masten hadden gepleegd en dat daar maar eens over moest worden gesproken op school. Zijn beweringen werd ech ter nadrukkelijk weerlegd door burgemeester D.J. Verhoeven en wethouder E.M. van Schooten. De vervanging van de lichtmasten gaat in het kader van de totale opknapbeurt van de desbetreffen de straat. In de ambtelijke stukken werd wel gesproken over 'vanda- lismebestendige masten', hetgeen Van der Torre in de raad de op merking ontlokte of deze in het vervolg van 'gewapend beton of Ned. Herv. Kerk: Donderdag 25 mei, Hemelvaartsdag: 7.00 uur, ds. S.M. Roozenboom; 9.30 uur, ds. H.P. Mul der. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: orgelfonds. Oppas dienst: mevrouw Schuppert, Marloes Wolters. Zondag 28 mei: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Lathmer-dienst. Nevendiensten. Oppasdienst: me vrouw Stoevenbelt, Marieke Ribbink. 15.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Herdenkingdienst met Telgte Dijker- hoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen boom. Espelo: 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Diesscnplas: woensdag 31 mei: ds. Lindeboom. Gercf. kerk: Donderdag 25 mei, He melvaartsdag: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Gezinsdienst in de hervormde kerk. Collecte: Alg. Christelijke Doel einden. Zondag 28 mei: 9.30 uur, ds. P. Schravendeel, Nijverdal. Collecte: Kerk. 19.00 uur, ds. E. de Vries, Kampen. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Alie Beldman, groep 4 en.5 o.l.v. Herma Hulsman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Mirjam Kolkman, Else Stam, Petra Dijkink-Koning; 4-6 jaar: Janka Tromop, Jetty Tromop-Imhoff. R.K kerk: Donderdag 25 mei, He melvaartsdag: 10.00 uur, Eucharistie viering. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Marloes Woliers. Zondag 28 mei: 10.00 uur. Eucharistieviering. Kindernevendienst. Oppasdienst: me vrouw Stoevenbelt, Marieke Ribbink. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: Donderdag 25 mei, He melvaartsdag: 9.30 uur, ds. JiF. Schcffer. Zondag 28 mei: 9.30 uur, drs. G. Buunk, Deventer. Uitgangscollecte: Pinksterzcndingsweek. 19.30 uur, Zangdienst. Uitgangscollecte: Honga- rije-project Siklos. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Een kleine vijftig dames van de NBvP Espelo namen vorige week deel aan het jaarlijkse uitstapje. Een verrassingstocht, waarvan vooraf enkel bekend was dat het om een Duitse bestemming ging. In de vroege ochtend verzamelden de dames zich bij de Bosschool, vanwaar het eerst naar De Lutte ging voor koffie met gebak. Tegen het eind van de ochtend arriveerde het gezelschap in Nordkirchen voor een bezoek aan het plaatselij ke slot onder leiding van een gids. Na een bezoek aan de stoeterij in Warendorf ging het via Münster terug naar De Lutte, waar in res taurant Het Grote Zwaantje het diner klaar stond. Na een geslaag de dag waren de dames halverwege de avond terug in Espelo. In verband met een verbouwing Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 25/26 mei: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470- 71350. 27/28 mei: K. van Aken, Keizersweg 28, Holten. Tel 05483-61787. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uui. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maanaag t/mvrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat ü|9, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vól gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 lot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbür (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dagen nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. GrootewaL tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. ge met veel zenuwen plaatsnamen de Rijssenseweg en de Schreurs- achter beide klavieren. w^g- gepantserd glas' zouden moeten worden gemaakt. Volgens de wet houder wordt hiermee echter be doeld dat de nieuwe masten min der gevoelig zijn voor vandalisme en bovendien zijn ze energiezuini ger. Van der Torre meende deson danks iets te hebben gelezen over vandalisme, maar Van Schooten bracht definitief licht in de zaak: „Niet in de Kozakkenstraat, maar in de Boschkamp," waarop Van der Torre zijn woorden terugnam. Donderdag 25 mei: tussen 6.00 en 9.00 uur, start Hemelvaartsfietstocht JC De Schure; 7.00 uur, natuurwande ling o.l.v. Kees Bos, start Bos Dieren wereld; ca. 16.00 uur, aankomst etap pe Pieterpad Milieu Estafette op Smidsbelt (vertrek 14.00 uur bij hotel De Uitkijk, Hellendoom; 9.00-16.00 uur, ponyconcours Bergruitertjes op paardesportterrein Borkeldsweg; 12.00 uur, open dag zwembad Twen- haarsveld Vrijdag 26 mei: 9.30 uur, start etappe Pieterpad Estafette van Smidsbelt naar Laren Zaterdag 27 mei: 9.00uur, Straatvoet- baltoemooi op sportpark 't Vletgoor; 14.00 uur, Koningsschieten tijdens Voor jaarsfeest in de Beuseberg, 's avonds feest met Satumus; 18.00 uur, start zaterdagavond motortoertocht bij 't Stuurhuus. Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 9.00 uur, mixtoemooi SV Holten op Meermans kamp Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 2 juni: 19.30 uur, mix voet baltoernooi A- en B-jeugd SV Holten en Blwu Wit op Meermanskamp. Zaterdag 3 juni: 13.00 uur, landelijk drumband- en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Maandag 5 juni: 14.00 uur, fietspuz- zeltoch CJV start gebouw Irene (in schrijven vanaf 13.30 uur) Zaterdag 10 juni: 14.00 uur, reünie oud-HMV'ers in repetitielokaal Dorpsstraat; Koningsschieten hoek Aalpolsweg/Markeloseweg; Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 8.30 uur, vertrek Mie Duch naar Dweilkampi- oenschap in Bemmel; Koetsenrit De Bergrijders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 14 juni: 's middags Dor- kas-wandeletappe Holten-Nijverdal. Donderdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; 20.00 uur, Vogelschieten bij Het Bonte Paard; 20.00 uur, zang- enpraiseavond in De Kandelaar. Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse: midzomernachtconcert Holterberg Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse: school- en volksfeest Dijkerhoek Zaterdag 24 juni: school- en volks feest Dijkerhoek Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur huus; school- en volksfeest Dijker hoek. Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Dinsdag 4 juli: 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstoent. Dinsdag 25 juli: start dorpsfeest met opening kermis Donderdag 3 augustus: Dagje De Boer Op Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter- bergrit (motortoertocht) Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 2 september: jubileumre- ceptie OCH (50 jaar) in gebouw Irene Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Donderdag 7 september: 19.00-22.X uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; start Keuenefeesten Zondag 28 mei wordt in de her vormde kerk een dienst gehouden voor de bewoners van de sociowo- ningen. Voorganger is da. J.W. den Hertog. De dienst begint om 9.30 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. Geboren: Ylse Willemieke, dochter van G.R. Bolink en W. Meijerink; Wouter Eric, zoon van A.H. Stegink en A.H.J. Rumpf Overleden: G.J. Stegink (77); C. Knijff (84) Ondertrouwd: R. Jurjens en S. Jonge Poerink Gehuwd: L.W. Holleboom en H.J. Ulfman.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3