Voedingssupplement met een grote werking 0m twee uur helemaa' afgepeigerd...? De voeding bevat te weinig chroom d Hd Je bloedsuiker onder controle en een blijvendgoed figuur: - Bio-Chromium Chroom helpt bij een natuurlijk gewichtsverlies Deze pagina staat onder redactie van B. Falk, Postbus 506 - 3720 AM Bilthoven Veel mensen met overgewicht vinden het moeilijk om af te vallen. De oorzaak hiervan zou kunnen zijn dat ze te weinig chroom binnenkrijgen, een spoorelement van levensbelang dat de bloedsuikerspiegel regelt en de trek in zoetigheden en vette tussendoortjes doet ver dwijnen. De zekere weg naar een blijvend gewichtsverlies is minder te eten, meer lichaamsbeweging en even tueel een voedingsupplement van organisch gebonden chroom toe voegen aan de voeding. Als men problemen heeft met het vermin deren van het gewicht kan de re den heel goed zijn dat men te wei nig van dit belangrijke mineraal binnenkrijgt. Chroom is een onderdeel van de GTF (Glucose Tolerantie Factor), een lichaamseigen stof die de bloed suikerspiegel in balans houdt. Als we te weinig chroom binnenkrij gen zakt de bloedsuikerspiegel en dit kan resulteren in symptomen als vermoeidheid, irritatie, duize ligheid en in het bijzonder in een oncontroleerbare drang naar zoe tigheid en - vaak dikmakende - tus sendoortjes. Chocolade en andere tussendoortjes worden dan tussen de lunch en het avondeten door gegeten. Het resultaat hiervan is: overbodige kilo's. Chroom op zichzelf is niet slank makend, maar indirect helpt het de weegschaal in bedwang te hou den. Dit komt door de reguleren de werking van dit spoorelement op de bloedsuiker en het honger gevoel. Als in de behoefte aan chroom in het lichaam voorzien wordt dan verdwijnen de schom melingen in de bloedsuikercurve en krijgt men een normaal honger gevoel, waarbij men genoeg heeft aan de twee of drie hoofdmaaltij den per dag. Alleen bij extreme fysieke inspanning zoals b.v. sport zal de behoefte aan koolhydraten Beter dan een diëet. Overgewicht gaat hand-in-hand met talrijke "koelkast-loopjes" tus sen de hoofdmaaltijden door. Als we meer eten dan het lichaam re ëel nodig heeft hoopt vet zich op als overbodige vetdepots. Grote ontevredenheid over het figuur en natuurlijk over de daar door slecht zittende kleding doet diëten verkopen bij de vleet. Maar wat de meeste slankheidskuren gemeen hebben is, dat ze op de langere termijn zelden helpen. Mensen onderdrukken tegen hun zin een oncontrolerbare honger. Met een sterke wil is dit nog wel een tijdje vol te houden. Maar het probleem van de instabiele bloed suikerspiegel blijft op de loer liggen en vaak vliegen de verloren kilo's er zo weer aan. Dit komt omdat men terugkeert naar de ongezonde gewoonte van het nemen van te veel tussen-doortjes. Overgewicht en suikerziekte. Er zijn veel redenen om overge wicht te bestrijden. In het kielzog van overgewicht volgt een lange rij Van ernstige ziektes zoals bijvoorbeeld aderverkalking, beroerte en suikerziekte. Het lichaam produceert zelf insu line (een hormoon), verantwoor delijk voor het transport van sui kers naar de lichaamscellen. Zwaarlijvigheid vertraagt het sui kertransport en verhoogt zo het risico om de meest voorkomende vorm van suikerziekte te ontwik kelen, ouderdomssuikerziekte. Alles draait om balans. Als we hoog gespannen verwachtingen hebben omdat we over een nieuw, handig diëet hebben gelezen, riskeren we tevens een teleurstelling over het feit dat we dit gewicht niet lang genoeg kunnen behouden. Deze zowel psychische als gewichts- matige schommelingen doen ons dan ook bepaald geen goed. Natuurlijke gewichtsregulering. Chroom daarentegen moet niet gezien worden als een middel met een snelwerkend succes om af te slanken, een middel dat je in re cordtijd weer in je badpak krijgt, maar eerder als de meest rationele en natuurlijk manier om het lichaamsgewicht te stabiliseren. Tegelijkertijd is chroom een be langrijk element, waar wij Neder landers veel te weinig van binnen krijgen. Eén van de redenen hiervoor is, dat de voedingswaarde van ons eten over het algemeen te laag is. En het wordt alleen nog maar erger als men bij pogingen om af te slanken eten tot een minimum beperkt. Vasten is niet de oplossing bij ge wichtsproblemen. Hier geldt dat je "nee" moet kunnen zeggen te gen de dingen die dik maken. En je moet dit kunnen doen zonder dat je het idee hebt dat je iets mist. Een makkelijke en natuurlijke ma nier naar een mooi figuur is het lichaam voldoende te voorzien van het spoorelement chroom. Dit stabiliseert de bloedsuiker spiegel en neemt de drang naar vette tussendoortjes en zoetig heden weg. u u Kun je niet concentreren, ben je Het spoorelement chroom is er in twee soorten: orga nisch en anorganisch. Van de anorganische wordt ca 1 in het lichaam opgenomen, daarentegen wordt er van de organische vorm tussen de 15-25% opgenomen. Bio- Chromium is een modern voedingssupplement, ontwik keld na de nieuwste onderzoeken naar de betekenis van chroom voor het lichaam. In tegenstelling tot de tradi tionele muitivitaminepreparaten, waar men vaak anor- \.Tk5. De curve laat zien hoe het bloedsuikergehalte minder daalt en de curve stabieler is als men organisch chroom inneemt. Daarmee voorkomt men symptomen die normaal samengaan met een te laag bloedsuikergehalte, o.a. een groter hongergevoel. Hoeveel chroom er in de voeding aanwezig is, hangt vooral af van de manier waarop de voeding is klaarge maakt. Opwarmen en industriële bereiding leiden tot chroomverlies. Kant-en-klare maaltijden, gegrilld eten en eten uit de diepvries bevatten vrijwel geen chroom. ganisch chroom met lage opname gebruikt, is er in Bio- Chromium een bijzonder soort orgamsch chroom gebruikt. Het meest ideale zou natuurlijk zijn als je in je de chroom behoefte zou kunnen voldoen door gevarieerd te eten, maar dat is een bijna onmogelijke opgave. Enerzijds eet de doorsnee Nederlander niet gevarieerd genoeg om voldoende hoeveelheden chroomhoudende voeding binnen te krijgen en anderzijds is de natuurlij ke chroominhoud van onze voedingswaren aanzienlijk minder geworden in verhouding tot vroeger. De verkla ring hiervoor moet deels gezocht worden in de manier waarop we de grond bewerken, maar ook omstandighe den als de milieu verontreiniging spelen hier een rol. Bio-Chromium is ontwikkeld om een te weinig aan chroom op de meest natuurlijke manier te compenseren. Een dagelijks supplement is een goed idee voor iedereen en een noodzaak voor degenen die problemen hebben met een schommelende bloedsuikerspiegel en de prob lemen die dit met zich meebrengt. (Lit. info: "Gezond en fit met vitaminen en mineralen", Lademann) Chroom is een spoorelement dat van levensbelang is en dat het lichaam van buiten af moet opne men. Het zou mooi geweest zijn, als men genoeg chroom binnen zou kunnen krijgen via de dage lijkse voeding. Helaas is dat bijna onmogelijk, zelfs als men verstan dig en gevarieerd eet. In Noord- europa ligt de hoeveelheid die in genomen wordt 2-3 maal onder de 125 microgram die internatio naal aanbevolen wordt. We heb ben hier te maken met dezelfde problematiek als met een ander be langrijk spoorelement - selenium - waarvan het ook praktisch onmo gelijk is om er genoeg van binnen te krijgen, zelfs als de voeding ge varieerd en voedzaam is. Daarom is het nodig om extra chroom in te nemen in de vorm van een orga nisch chroomsupplement. Natuurlijke voedingsprodukten die relatief veel chroom bevatten zijn vlees, volkorenprodukten, schaal dieren vooral mosselen) en bier- gist. Landbouwprodukten bevat ten over het algemeen slechts be scheiden hoeveelheden, omdat de grond op veel plaatsen arm is aan chroom. Hoeveel chroom de voeding bevat, hangt nauw samen met de manier waarop de maaltijd is bereid. Op warmen leidt tot verlies aan chroom, en ook verdwijnen grote hoeveel heden chroom bij de industriële verwerking van voedingsproduk ten. Kant-en-klare maaltijden, ge- grillde voeding en voeding uit de diepvries bevatten vrijwel geen chroom. Voedingsvezels zorgen voor betere opname. De industriële manier waarop ón ze voeding wordt bereid, heeft ook met zich meegebracht dat we de helft minder voedingsvezels bin nen krijgen. Dat is vooral slecht, omdat vezels de opname en de be nutting van chroom verbeteren. De rol die vezels spelen bij het ver teren van voeding is algemeen be kend, en het vermogen van vezels om uit te zetten in de maag, ver sterkt de eedustremmende werking. Als de dagelijkse voeding niet ge noeg voedingsvezels bevat, is net nodig om deze aan te vullen met vezel tabletten. Het verdient aanbeveling om een supplement met chroom verge zeld te doen gaan van vezelrijk voedsel, omdat vezels net als chroom bijdragen aan het regu leren van de bloedsuikerspiegel. Kun je niet concentreren, ben je gauw moe, snel geïrriteerd of ge deprimeerd en constant hongerig, dan heb je misschien last van een te laag bloedsuikergehalte. Veel mensen hebben last van deze symp tomen, maar recent onderzoek toont aan dat iets zo eenvoudigs als extra chroom kan zorgen dat er weer een evenwicht ontstaat. Gemiddeld nuttigt een Nederlan der 50 kilo suiker per jaar en in december wordt een zesde deel daarvan ingenomen, 8 kilo dus. Dat kan ae reden zijn, waarom tienduizenden Nederlanders zich in januari niet lekker voelen. In de Verenigde Staten wordt dit feno meen de "kerstshock" genoemd. Het kan maanden duren voordat men er over heen is, omdat het lichaam blijft vragen om meer en meer suiker. Het resultaat is dat het bloedsuiker (gehalte) sterk schom melt en dat dit - als het erg laag is - leidt tot een heleboel symptomen. Dat kan hoofdpijn zijn, een sterk hongergevoel, irritatie, vermoeid heid en gebrek aan concentratie vermogen. In veel landen is het toedienen van het spoorelement chroom een vast onderdeel geworden van de nor male procedure bij de behandeling van een te lage bloedsuiker. Veel mensen hebben last van een te lage bloedsuiker zonder dat te weten, maar als ze gedurende langere tijd concentratieproblemen hebben, moe zijn, zich snel geïrriteerd of gedeprimeerd voelen, kan dat er op wijzen dat er iets aan de hand is. Chroom heeft het vermogen om Bij een te lage bloedsuiker is de een onregelmatige suikeropname insulineproduktic te groot - of de af te vlakken en de gevoeligheid van gevoeligheid van het lichaam is te het lichaam voor insuline te regu- sterk. Bij suikerziekte is het leren. tegenovergestelde het geval. go tabHT.tei .ÜUCCK Bio- Chromium is onontbeerlijk tijdens en na een dieet. Doordat het GTF (glu cose tolerantie factor) bevat heeft het een gunstig effect op de bloedsuiker spiegel. Hierdoor verdwijnt de behoef te aan zoetigheid en plotseling op komende eetlust. Bio-Chromium maakt van een dieet een succes, ook na afloop. Voor meer informatie, bel de Pharma Nord Infolijn: 06-0992211 Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformzaken. Pharma Nord Adviesprijs: Bio-Chromium (organisch chroom) ()0 tabletten 11. 39,50. Gebruik: 1 tablet per dag. Uren 0 Tijdens de toediening van organisch chroom vielen dc bloedsuikergehaltes minder ver terug. De bloedsuikerspiegel bleef over het geheel genomen Glucose tolerantie werking vóór, tijdens en na chroomsuppletie in het bloed in Mmol/1) Vóór suppletie met organisch chroom Tijdens suppletie met organisch chroom Na suppletie met organisch chroom

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 8