Onderwaterstofzuiger zwembad nodig MAC tevreden Klassiekerrit over VERZEKERINGS- NIEUWS VAN NVS SALLAND wBaitimii Overwegend winst voor TC Holten Holten sluit af met derde plaats NVSj^SALLAND Kampioenschap voor Blauw Wit Dl Rein IJmker derde maal jeugdkampioen Nuttige zeges van handbaldames (13 10% korting Prioriteitenlijst 1996 vastgesteld TE KOOP Rijssen de Bleydenstraat 19 Jansens duiven in goede vorm Tweede Meester Knijff toernooi A.s. zaterdag op de bloemen markt op alle aangeboden reistassen en rugzakken STEUNENBERG made Ca ie&aeaeti Bel voor gratis catalogus Vijf reacties voor aankoop Look-kavel Druk programma Meermanskamp 2 tuinen onderhouden bij zomerbungalows in Holten ZALENCENTRUM „DE HAVERKAMP" mi Bruiloften - partijen Warme en koude buffetten Kegelen diners Miele KI. Velderman b\ DONDERDAG 18 MEI 1995 HO 7 Afgelopen week hebben alle teams gespeeld, ondanks de buien op dinsdag en woensdag en de harde wind op vrijdag en zaterdag. Van de 23 teams hebben 16 gewonnen en 7 verloren. De zaterdag en zon dagteams hebben nu vijfmaal ge speeld en de andere teams vier maal. De twee teams (zat. heren-1 en mix-3) hebben weer gewonnen en zijn nog steeds ongeslagen. Di- .dames-2 staat met Marienheem en zo. heren 35+ met Drijver's op een gedeelde eerste plaats, beide kun nen ook nog eerste worden. Stand van de teams in hun poule: di.da- mes-1 (R. Klijnsma) 3e/4e; di.da- mes-2 (I. Jongman) le/2e; di.da- mes-3 (G. Oolbekkink) 8e; di.da- mes-4 (A. Schapink) 7e; wo.jeugd mix-1 (Gerhard Bril) 6e; wo.jeugd mix-2 (Jord Wessels) 6e; do.da- mes-1 (A. vd Akker) 2e; do.da- mes-2 R. Feith) 6e; vr. heren-1 (J. Hut) 3e; vr. heren-2 (A. Hui- ting) 5e; zat. jeugd mix-1 (Roel Roele) 2e; mix-2 (Floor Dikkers) 3e; mix-3 (RikJ Huiting) 6e; meis jes (Joos Tutert) 4e; zat. senior mix-1 (J. Lohuis) 5e; mix-2 (J.v Gemert) 6e; mix-3 (E. Heeregra- ve) ongeslagen le; mix-4 (M vd Assem) 5e; heren-1 (E. Hovingh) ongeslagen le; heren-2 (P. Beu kenkamp) 6e/7e; zo.heren-1 (JW de Roos) 2e; mix 35+ (T. Mulder) 8e en heren 35+ (G. Damink) le/2e. Uitslagen: DINSDAG DAMES: Holten 1 - Smash B 2,4-1Holten 2 - Schapekolk 2, 3-2; Folten 3 - Haambrink 5,2-3;Holten 4 - Enter 6, 3-2; WOENSDAG JEUGD MIX: Holten 1 - Bathmen 1, 3-2; Holten 2 - Dev.LTC 2 4-1; DONDERDAG DAMES: Holten 1 - P Braband 2, 5-0; Holten 2 - P Barband 3, 3-2; VRIJDAG HEREN: Hol ten 1 - Nijverdal 2,3-2; Holten 2 - Nijver- dal 3,3-2; ZATERDAG JEUGD MIX 15 jr.: Holten 1 - Schapekolk 1, 4-1; Holten 2 - Drijver's 1, 5-0; Holten 3 - Schapekolk 2, 5-0; MEISJES 17 jr.:Holten 1 - Nijverdal 1,2-3; ZATERDAG SENIOREN MIX: Hol ten 1 - Drijver's 3,3-2; Holten 2 - Salland 1, 2-3; Holten 3 - Dev.LTC 7,5-0;Holten 4 - ter Spille 4, 2-3; HEREN: Holten 1 - Smash B 1, 4-1; Holten 2 - Marienheem 1, 0-5; ZONDAG HEREN: Holten 1 - Riet stap 2, 2-4; HEREN 35+: Holten 1 - Needel, 5-1; MIX 35+: Holten 1 -TEZ1, Gestoken in het leer en vaak met antieke helm en bril op, vertrokken de motorrijders halverwege de ochtend voor de 85 kilometer lange rit door de omgeving (Foto WV) Holten heeft afgelopen zondag de competitie op eigen veld afgerond met een 2-0 overwinning op Hoe ve Vooruit. De rood-zwarten ein digden daarmee op de derde plaats. Bovenaan La Première, op twee Vasse. De nacompetitie zit er voor Holten niet meer in. Ook tegen Hoeve had Holten moeite om tot scoren te komen, hoewel Pascal Brinkers in de vijfde minuut reeds doel trof. De scheidsrechter keurde de goal echter om onbegrij pelijke redenen af. Zes minuten later was het wel raak via Harry Klein Horstman en weer zes mi nuten later liet Holten 2-0 aante kenen, toen Geert Brans de Hoe ve-keeper kansloos liet en leer in de korte hoek schoot. In de tweede helft drukte de scheidsrechter herhaaldelijk zijn stempel op de wedstrijd, maar dan wel in het nadeel van Flolten. Toen doelman Erwin Stukker tegen zijn hand werd getrapt, reageerde de 'scheids' niet. Ook voor andere overtredingen en buitenspel floot hij regelmatig in het nadeel van Holten. De rood-zwarten lieten in deze fase van de strijd verscheide ne kansen onbenut, onder anderen door Harry Klein Horstman, Geert Brands en Robert Jansen. Kort voor tijd kreeg Hoeve nog enkele goede kansen uit twee hoekschoppen, maar door goed ingrijpen van doelman Stukker bleef de nul gehandhaafd. Leren pak, antieke helm en in drukwekkende bril. Drie elemen ten, die zonder meer passen bij klassieke motoren. Om maar te zwijgen van het geluid dat be paalde machines produceren. Het (met permissie) 'geknetter' klinkt de ware liefhebber nog al tijd als muziek in de oren. Het was zondag allemaal te zien en te horen rond 't Stuurhuus van MAC De Holterberg, waar hal verwege de ochtend 36 motoren vertrokken voor de 85 kilometer lange Klassierrit door de omge ving. Dat waren er ongeveer even veel als vorig jaar. Volop tevreden heid was er na afloop onder de motorrijders, van wie verscheide- nen zich tot de organisatie wenden om een extra pluim te geven voor organisatie en route. Tevreden heid dus ook bij de MAC, die vooraf twijfelde over de opkomst gezien de weersvoorspelling, Moederdag en de concurrentie van diverse andere Klassiekerritten in de regio. Zoals gebruikelijk had den diverse MAC'ers de totale rit vooraf bewegwijzers. „Een hele klus, die echter wel de voorkeur geniet boven een paar voorrij ders," liet MAC-woordvoerder Dirk Jan Schooien desgevraagd Toch wordt voorzichtig een enkele was van iets jongere datum, waaronder een Yamaha en overwogen om het volgend jaar een Honda. Vertegenwoodigers eens te proberen met voorrijders. Het eerste gedeelte van de route voerde de rijders, die voorname lijk afkomstig waren uit de wijde omgeving, door Markelo, Enter en Rijssen om vervolgens te pauze ren op de Smidsbelt. Volgens Schooien trokken de antieke mo toren opnieuw flink wat belang stelling, onder meer BMW, Triumph, Zundapp en NSU. Alle met een bouwjaar tot 1965. Slechts van de 'nieuwe klassiekers'. De deelnemers aan de rit konden zich tijdens de pauze tegoed doen aan koffie met krentewegge, waarna de rit vervolgd werd door Espelo, Heihuizen, Okkenbroek en Dij- kerhoek om uiteindelijk te eindi gen bij het vertrekpunt in de Beu- seberg. Noemenswaardige proble men onderweg hadden zich niet voorgedaan. Slechts tweemaal was sprake van een lekke band. Binnen een half uur had de sport- commissie maandagavond de prioriteitenlijst voor 1996 vast gesteld. Geheel conform het voorstel van het dagelijks be stuur. Daarbij wordt voorrang gegeven aan de zogenoemde 'ba sisvoorzieningen', noodzakelijk voor het beoefenen van de betref fende tak van sport, dan wel voor het gebruik van de betreffende accommodatie. Bovenaan prijkt de vervanging van de onderwaterstofzuiger van zwembad Twenhaarsveld 14.000). Het apparaat verkeert in zeer slechte staat en moet daarom dringend worden vervangen. En kele dagen voordat het zwembad de poorten opende, liet de stofzui ger het zelfs al afweten. Het inder haast van het zwembad Looëer- mark geleende apparaat bracht uit komst. Tweede op de lijst is de vervanging van de armaturen van de lichtmasten op het trainingsveld van sportpark Meermanskamp. Vorig jaar werd er vanwege een onveilige situatie al één vervangen, onlangs om dezelfde reden een tweede. Van de drie overige arma turen moeten er komend iaar twee In leuke woonbuurt en niet ver van het centrum gelegen, gemoderniseerde tussenwoning met berging en overdekt terras, de woning is v.v. centr. verw. Indeling: entree, toilet, ruime kelder, woonkamer met eiken parketvloer, schouw en thermopane beglazing, dichte keuken v.v. (licht) eiken bloc met ingebouwde kookplaat, wasemkap en koelkast. Verdieping: overloop, badkamer met ligbad en wastafel, 3 royale slaapkamers allen met vaste kast. Zolderverd.: bergzolder. De kavelgrootte: 156 mJ. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f 169.000.- k.k. Inlichtingen: Kreileman MAKELAARDIJ NVM Enterstraat 11 - 7461 CE Rijssen - Telefoon 05480-2 22 22 Donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) Op Hemelvaartsdag zijn het hoofdkantoor aan de Munsterstraat en de verzekeringswinkel aan de Brink 43 in Deventer gesloten. Ook de spreekuren in Terwolde, Voorst, Gorssel en Twello komen te vervallen. Vrijdag 26 mei De verzekeringswinkel (Brink 43) is geopend van 8.00 tot 16.30 uur. De spreekuren in Holten, Klarenbeek, Olst en Twello komen te vervallen. Vanaf maandag 29 mei kunt u voor uw verzekeringszaken weer bij ons terecht. VERZEKERINGEN Verzekeringswinkel: Brink 43 - Hoofdkantoor: Munsterstraat 6 Postadres: postbus 166 - 7400 AD Deventer - Tel. 05700-8 70 00 De Holtense duiven werden afge lopen zaterdag gelost in Duffel op een afstand van 188 kilometer. Aanvankelijk was de lossings plaats Cambrai, echter door de slechte weersvoorspelling werd gekozen voor een kortere afstand. Met een stevige noordenwind ko zen de duiven om 7.30 uur het luchtruim. Bijna drie uur later was het wederom Henk Jansen die de eerste duif kon klokken. De twee de prijs was voor Erik Veneklaas, Jansen werd gewonneif^ldij^be- Staand v.l.n.r. trainer Arnold Fincken, Mamix Scholman, Wilco Rete- wees daarmee dat zijn duiven tot rink Jurrian Paalman, Rick Keyset, Menjn Offrmga Maarten Paalman nu toe het beste in vorm zijn De en e leiders AP Rieleman en Egbert Beldman. Zittend v.l.n.r. Gijsbrecht vijf vervlogen vluchten leverden Beldman, Niek Bosman, Jamo Harbers, Wouter Smit, Huzar Ramazan, voor hem drie overwinningen, een tweede en een derde prijs op. Uitslag: 1 (1,3,10) H. Jansen; 2 (2,18) E. Veneklaas 3 (4,11, 13); J. van Werven 4 (5 9, 12); A. ten Dam 5 (6, 7, 23); G. Kwintenberg 6 (8,15,17); Comb. Jurjens 7 (16); J.G. Jansen 8 (21); H. Paalman. Wilbert Bieleman en Arnoud Beldman (Foto Bolink). Tegen koploper Hulzen, waar maandag 8 mei nog met 1-0 van was verloren, moest Blauw Wit Schure houdt fietstocht Donderdag 25 mei, Hemelvaarts dag, houdt jongerencafé De Schu re weer haar traditionele fiets- winnen om zelf kampioen te wor- tocht. Er is keus uit twee afstan- den. Hulzen moest gelijkspelen of den: 40 en 60 kilometer. Waren er winnen om zelf de titel te pakken, vorig jaar nog problemen met het Blauw Wit startte sterk en kreeg onverwachte aantal deelnemers, leuke kansen. Uit een voorzet van onder meer bij het pontje van invaller Arnoud, maakte Wilbert Gorssel, dit jaar heeft men de za- een prachtig doelpunt. Blauw Wit ken extra goed voorbereid en is de ging door en Hussiar scoorde twee pont niet in de route opgenomen, prachtige doelpunten. De verdedi ging speelde zeer sterk en gaf Hul- Rein IJ mker is voor de derde maal in successie jeugd schaakkampioen geworden. Een uniek feit dat ech ter al enige weken 'gloorde'. Bas van Beek eindigde op een eervolle tweede plaats. In de interne com petitie was er weer volop span ning. Ton van Oyen kwam tegen Henk van Beek niet verder dan remise en verloor terrein op zijn concurrenten. Immers, Dick van der Knaap won vrij eenvoudig van Bertus van Beek, terwijl Gerrit Luggenhorst dit keer wel won. Hij kwam met de schrik vrij tegen Gerrit Stevens. Ben van de Griendt kwam in de interne com petitie niet in actie, hij speelde tegen Dinant van Beek de bekerfi nale. Het werd remise, binnenkort staat de replay op het programma. Uitslagen: Gerrit Luggenhorst-Gerrit Stevens 1-0; Ton van Oyen-Henk van Beek remise; Bertus van Beek-Dick van der Knaap 0-1Gerard van Calcar-Theo van Lindenberg 0-1; Erik Bosman-Henk Jongman 0-1; Jan ten Velde-Ronald Klein Teeselink 1-0. zen geen kans op een tegendoel punt. Na rust hoefde Blauw Wit niet meer zonodig en dus lag het accent op de verdediging. Hulzen viel wel aan, maar kreeg weinig kansen. Uit een aanval over de rechter kant scoorde de ploeg nog wel 3-1. Blauw Wit kreeg in de counter ook nog enkele goede mo gelijkheden, maar kwam niet meer tot scoren. Dl werd hierdoor de terechte kampioen. Zaterdag 20 mei 1995 houdt de jeugdafdeling van Blauw Wit voor de tweede maal een groot jeugd- tournooi. Nadat vorig jaar het eer ste Meester Knijff toernooi al een groot succes bleek, werd nog niet direct aan een vervolg gedacht. Misschien eens in de twee jaar, of afwisselend een junioren- of pupil len toernooi. Uiteindelijk werd toch gekozen voor een jaarlijkse opzet. Omdat zowel het trainings veld als het hoofdveld niet be schikbaar zijn moest de organisatie nogal improviseren met het speel schema, maar uiteindelijk is ook dit opgelost. Larenseweg 23 - Holten Tel. 6 15 51 DE JUISTE LEVERANCIER VOOR DE WONINGBOUW! Wij leveren 15.000 artikelen uit voorraad 1. Dakramen 14- Vloerverwarmlngtiystemen 2. Gaswandketels 15. Rioleringsbuizen 3. Rookgas dakdoorvoeren hulpstukken 4. Dakgoten 16. Vetalschelders/ 5. RWA bu(s hulpstukken septlctanks 6. Regentonnen 7. Radiatoren 8. Elektrfcltelisartlkelen 9. Sanitair 10. Lichtkoepels 11. Dakbedekking 12. Gasmeters 13. Schakelkasten KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN S VRIEZENVEEN (Ov.) 0546-56 20 53 BATHMEN (Ov.) 05704-31 02 worden vervangen, de vijfde ver keert nog in goede staat. Derde op de prioriteitenlijst is de verbete ring trainingsaccommodatie sportcomplex 't Vletgoor (nog geen bedrag ingevuld). De slechte afwatering van de velden is alge meen bekend. Blauw Wit heeft verzocht het door de club zelf aangelegde trainingsveld achter de kleedlokalen op te knappen, zodat twee trainingsvelden over zijn. Nader ovrleg daarover volgt nog. Op vier staat een nieuwe zand- strooier ten behoeve van de tennis banen Meermanskamp 1250); op vijf een berging op het terrein van touwtrekvereniging OKIA 6000). De vereniging is van plan om een berging, een overdekte trainingsbaan, een bestuurskamer annex instructieruimte te realise ren. OKIA betaalt slechts 100 gul den huur per jaar aan de gemeente en komt als zodanig niet in aan merking voor subsidie. Het dage lijks bestuur van de sportcommis- sie wijst er echter op dat in het verleden een andere vereniging in een vergelijkbare situatie 6000 ontving. Reden om dit alsnog voor dit bedrag op de prioriteitenlijst op te nemen. Voor de aanschaf van vijf spiegels ten behoeve van de cursussen Aerobic, Callanetics e Aeronetics is op de zesde plaat een bedrag van 3500 opgenome voor de SV Bato. Dertig gewich tjes waarom werd gevraagd kome voor eigen rekening. Op zeve I volgt de vervanging van het al schermnet tussen tribune en zaal i; de sporthal 5500); op acht kos( ten voor onderhoud zwemba (pro memori). Voorzitter Ja' Schuchard legde uit dat de sport commissie als beheerder van he zwembad een stuk verplichtin* heeft richting het gemeentebestuur om deze op de hoogte te houde, van de kwaliteit van deze voorzie ning. Ten aanzien van de techni sche installatie merkte hij op d< deze er ogenschijnlijk prima u' ziet, maar dat schijn (vermoedt lijk) bedriegt. Daarmee doelde h onder meer op de kwaliteit va leidingen en dergelijke. Een on derzoek, waarvan de kosten no niet bekend zijn dus, moet duidq lijkheid verschaffen. De grootst; investering betreft de vervangin van vloerbedekking in de bijruim ten van de sporthal 49.000). D, post staat als laatste op de prior teitenlijst. Ook vorig jaar wer deze opgevoerd, maar doorgt schoven door B en W. Beide Holtense handbaldames teams boekten nuttige overwin ningen en verzekerden zich daar mee van een tweede plaats in de competitie. Dames 1 speelde uit tegen Goosen/Wijhe. In een goe de eerste helft werd de basis ge legd voor de zege. Mede dankzij de vier invalsters, die het prima deden, werd bij rust al een 0-5 voorsprong genomen. Na rust ontaardde de strijd door veel te hard spel van de gastvrouwen. Holten hield het hoofd echter koel en won verdiend met 5-9. Scores: Monique Plantinga (6), Kirstel Meerman, Michelle den Bouw meester en Judith Tiekink (1). Da mes 2 boekte een keurige zege op KS/Kwiek 3. Na een moeizame start liep het spel steeds beter en leidde Holten bij rust met 2-4. Na rust zette Holten goed door. Mede dankzij goed keepsterswerk van Brigitte Schoemaker werd met 3-9 gewonnen. Heren De heren ging diep kopje onder bij Raalte. Vier weken stilstand en de afwezigheid van drie basisspelers, De belangstelling voor de verkoop van de eerste drie bouwkavels in plan Look blijkt iets minder groot dan verwacht. Burgemeester D.J. Verhoeven liet begin deze week weten dat slechts vijf reacties bin nen zijn gekomen. Eén van de belangstellenden behoort tot de zogenoemde categorie 5-groep: mensen zonder enige binding met Holten. Vier blijven er dus over. Van die vier zijn er twee afkomstig uit Holten, de overige twee vallen onder de groep die een regionaal economische binding heeft met Holten. Dat houdt in dat onder deze laatste twee geloot wordt. Die loting heeft begin deze week plaatsgehad. Volgens Verhoeven geldt voor de aspirant-kopers ver volgens een optieperiode van vier weken, zodat in de loop van vol gende maand meer duidelijkheid is over de verkoop. zorgden ervoor dat het bij Holt* voor geen meter liep. Via een 13 ruststand verloor Holten dan oc kansloos met 26-5. Scores: Erw Oolbekkink (2), Mark Wand Drnet, Nico Vorst en Andy Jong O)- Jeugd Meisjes Al boekte een keurig winst uit tegen DSC. Bij rust w het 7-12 voor Holten. Meisjes A had veel moeite met het gladt (kunststof) veld van ABS. De gas vrouwen waren van het begin bi ter en trefzekerder. Via een 4 stand bij rust won ABS verdier met 9-3. Jongens A 1 speelde e< prima eerste helft tegen CVO c stond bij rust slechts met één doe punt achter (10-9). Na rust liep h van geen kant en werd alsnog m. 22-10 verloren. Jongens B pakte i de laatste wedstrijd de eers, winst. Uit tegen Dalfsen werd ee keurige 2-10 overwinning g« boekt. Bij de welpen was Huy; mans/LHC een maatje te groo' Via 8-2 werd het 16-3 voor LH( De mini's deden het uitsteker tijdens het toemooitje op Mee manskamp. Zowel tegen WSV (10-3) als tegen Goosen/Wijhe 5) werd met goed spel gewonnei Voor de voetballende jeugd bie« Meermanskamp de komende ti een aantrekkelijk programm Zondag 21 mei wordt het inmi* dels zeer bekende Allard v; Bruggentoernooi gehouden vo< de D-, E- en F-jeugd. Aanvar 9.00 uur. Twee weken later, vri dag 2 juni, volgt een mixtoemo voor de A- en B-jeugd van de S Holten en Blauw Wit. Aanvai 19.30 uur. Hoogtepunt is de a sluitende feestavond. Deze avor staat ook open voor de overi; leden van 15 t/m 18 jaar van bei* verenigingen. Ten slotte volgt op en 10 juni het voetbalkamp voor D-, D- en E-jeugd van de S Holten. Wie wil gedurende het zomerseizoen Werktijden zelf in te delen. Liefst iemand met veel vrije tijd. Tel. 05486-1 04 57. Na 4 uur. Stationsstraat 28 - Markelo. Tel. 05476-1292 Tot ziens; Ineke en Dinant Nijland l.v.m. ons jaarlijkse personeelsuitstapje zijn wij VRIJDAG 19 MEI A.S. 's MIDDAGS GESLOTEN Notariskantoor Heupink Verbeek Pr Beatrixstraat 1 a Postbus 9 7475 ZG Markelo Tel 05476-13 82 Fax 05476-25 75 .'7?yïh\ Voor naar Kolweg 86-Tel. 6 13 32 l

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7