en halve eeu w muziek aar nooit op zondag Pieterpad Estafette doet Holten weer aan iMsa Waardig afscheid van organist Koopman ieuw HMV alweer vijftig jaar oud o| zakelijk BEKEKEN 150 fietsers op Nationale Fietsdag Beldman en Welink lid van verdienste HQLTENS NIEUWSBLAD Gemeente 1.9 1.9 L9 >.9 3.9 1.4 Programma Concerten via de VW Ponyconcours Hemelvaartsdag Winst F-jeugd Blauw Wit Uit buiten Holten DONDERDAG 18 MEI 1995- )e leden in de gelegenheid stellen tot het gezamenlijk itmisch beoefenen van muziek en het geven van shows loor majorettes, door middel van ritmisch bewegen om ildus een bijdrage te leveren aan het culturele gebeuren in iet algemeen en in het bijzonder in de Holtense gemeen- chap. Ziedaar zwart op wit artikel 2 uit de oprichtingsstatu- en van de Holtense Muziek Vereniging (HMV). En aange zien die statuten meteen na de bevrijding op 15 mei 1945 Tverden ondertekend, viert de fusievereniging van de chris- elijke muziekvereniging Excelsior en HMV deze week het 1-jarig jubileum. Vijftig jaar waarin de vereniging van jegenwoordig voorzitter Gerhard Voordes het Holtens cul tureel en maatschappelijk leven opluistert. Maar nooit op fondag. looit op zondag, nee want ook i de statuten vastgelegd toen christelijke en de openbare mu- iekverenigingen na de Tweede ereldoorlog samen op weg gin- :n. In de moeilijke oorlogsjaren (varen de Holtenaren met een ver killende achtergrond nader tot :lkaar gekomen, reden waarom thousiast gereageerd werd op fljet voorstel van hervormd predi- lantds. Achterberg die de partijen het kantoor van de coöperatie huize van M. Bouwhuis tot Ikaar bracht. Overigens was er k een meer wereldse reden voor te samenwerking want toen de 'uitsers eenmaal de terugtocht richting Heimat hadden ingezet, (leek bij een inspectie van de in :bouw Irene opgeslagen instru menten dat er amper nog genoeg materiaal was voor één orkest. Re- Ben dus om het 'oude' HMV uit 1905 en het in de jaren twintig ppgerichte Excelsior voortaan als tén vereniging samen te voegen, ^^^en nieuw begin dat voor die tijd HHpmerkelijk mag worden ge noemd omdat het voor de oorlog rang niet altijd koek en ei was lussen de verenigingen en er zich af Rijsseifcn toe taferelen afspeelden die in Ie film Fanfare niet zouden mis- Itaan. Waaronder de bewuste dag 1933 toen de twee korpsen el- ;aar bij de viering van het 25-jarig lurgemeesterschap van baron Van Jpr Borch van Verwolde tegemoet kwamen terwijl ze elk een andere iars speelden. 3oede faam J/Iaar vanaf 1945 beschikte Holten Bus over een muziekvereniging die Rich tot ver in de regio een goede r aam verwierf. Onder leiding van de eerste dirigent J.F. Heleenders 'die het orkest tot 1956 onder zijn hoede had, waarna achtereenvol gens de dirigenten Landheer, Die penveen, H. Fransen, Weeink, Schouten en de huidige leider B. Fransen het stokje van hem over namen) werden meteen al hoge prijzen in de wacht gesleept, ook door de drumband die in 1956 het licht zag. Zo werd in 1952 het KNF-vaandel behaald en in 1955 de eerste wimpel aan dat vaandel. In 1974 werd de drumband kam pioen van Nederland in de eredivi sie, een prestatie die een jaar later herhaald werd. Dat was trouwens toch een goed jaar voor HMV want ook het orkest werd kam pioen van Nederland in de Vaan delafdeling en er werd een majo rette-afdeling en een supporters vereniging opgericht. Bij al die prestaties horen natuur lijk namen. Die van de mannen van het eerste uur bijvoorbeeld, H. Koopman, H. Oolbekkink, J. Schippers en H. Willems die al vijftig jaar lid zijn. Die van dirigent Henny Fransen die HMV een gote muzikale impuls gaf (zijn zoon Bert is momenteel dirigent), die van de legendarische voorzitter Ab Westerik, van tamboer/maitre Lieuwe Meinsma die werd opge volgd door Johan van Bruggen en natuurlijk die van de huidige drumband-instructeur Hugo Mas- selink die met zijn nadruk op het percussiewerk de band tot pen ech te podiumattractie vervolmaakte en in 1992 Nederlands kampioen in de eerste divisie (podiumcon cours) werd. Eigen gebouw Een hoogtepunt was natuurlijk ook de opening van het nieuwe verenigingsgebouw aan de Dorps straat vorig jaar met leslokalen, een ontmoetingsruimte, magazijn, archief en een grote oefenruimte. De (ver)bouw daarvan bewees weer eens de grote inzet van de HMV-leden want om de kosten te ks-Oolbekkink bv betrok onlangs haar nieuwe kantoorpand en is lu gevestigd in een modern en klantvriendelijk onderkomen aan de O dorpsstraat 63, tel. 62551, fax 64043. Het grote voordeel van deze /^estiging is de herkenbaarheid, de bereikbaarheid en de goede larkeergelegcnheid. De sterk op expansie gerichte onderneming was Q a 32 jaar uit al haar voegen gegroeid. Vanaf 1972 was de firma evestigd aan de Larenseweg. Bij Boks-Oolbekkink werken momen- ïcl tien personen, van wie acht in de Holtense hoofdvestiging en twee het kantoor Markelo. Bovendien beschikt Boks-Oolbekkink over hm en ambitieus agentschap in Bathmen. Boks-Oolbekkink is actief op tl et gebied van verzekeringen, makelaardij, financieringen, hypothe- en en bedrijfsspaarregelingen. Het ligt in de bedoeling om te kom 1 Of' I i fo t een volledig dienstenpakket. Hypotheekadviezen, spaarproduk- :n, kortlopende hypotheken en leningen en zelfs aansluiting bij de IVM behoren tot de bedrijfsstrategie. Boks-Oolbekkink wil groeien ot een centrum van activiteiten en dienstverlening en daartoe heeft icn in het nieuw betrokken pand voldoende ruimte binnen handbe- eik om die groei te realiseren. Service en dienstverlening staan hoog n het vaandel. De klant is koning. Boks-Oolbekkink is beslist niet 'laatsclijk gericht. De firma opereert in tal van omliggende plaatsen, laar werkt ook landelijk. Er zijn diverse klanten in Bathmen, larkelo, Goor, Diepenheim, Rijssen, Deventer, Nieuw Heeten, )kkenbroek en Lettele. Ook verder gelegen, grotere plaatsen beho- en al tot het huidige werkterrein. Om de klantenkring met het ernieuwde bedrijf kennis te laten maken, wordt zaterdag 20 mei )pen Huis gehouden. Van 17 t/m 27 mei is het Fotofeest bij Foto-Video Ten Velde. Klanten 5 Qjontvangen dan als Fotofeestgeschenk een schitterend fotoboek van Gerard Joling 'met foto's van Nederlandse (top)fotografen. Het boek Gerard Joling gefotografeerd door topfotografen', dat verkrijgbaar 5 zolang de voorraad strekt, krijgt men cadeau bij besteding van 25 gulden of meer. Een geschenk dat een bezoek aan de fotozaak voor towel de fans van deze vaderlandse artiest als de liefhebbers van mooie fotografie, meer dan de moeite waard maakt. Bovendien kan men ^Hijdens het Fotofeest in de winkel profiteren van allerlei aantrekkelijke HBcties en aanbiedingen. Het Fotofeest '95 is tevens het startsein voor ^^ide jaarprijs voor de beste amateurfoto, de Nederland Foto Trofee. Q flledereen kan er aan meedoen, er is een aantrekkelijk prijzenpakket O* tiet een totale waarde van 28.000 gulden. Bij Foto-Video Ten Velde is een uitgebreide wedstrijdfolder verkrijgbaar met alle spelregels en 4divcrse handige tips. Tijden veranderen. Niet alleen wat betreft uniform, ook aan het instrumentarium van HMV is door de jaren heen het nodige veranderd. Deze foto dateert van juni 1958, toen HMV in Heino de tweede wimpel ontving (Archief HMV) drukken werd veel werk door ei gen mensen opgeknapt. Daarbij kon natuurlijk ook worden terug gevallen op de financiële steun van de eigen supportersvereniging die sinds de oprichting in 1975 zeer actief is en vooral geld inzamelt voor het onderhoud en de vervan ging van instrumenten. De sup porters, onder leiding van voorzit ter Gerrit Jansen, staan vooral be kend om hun jaarlijkse boeldag en de organisatie van de vrije markt in september. Sinds enkele jaren is aan de Dorpsstraat een permanen te verkoopruimte ingericht. En dan is er natuurlijk nog de groep minirettes die door Jeannet Kieftenbelt worden opgeleid voor het grotere majorettewerk, een hele verbetering met de beginjaren van deze groep toen Egbert Voor des zich in het zweet werkte om de theorie zo goed mogelijk in de praktijk over te brengen. Maar aangezien hij nog nooit een baton in de handen had gehad, moest er keer op keer een boekje aan te pas komen. Het is een van de vele anecdotes die door HMV verzameld zijn in een jubileumboekje dat huis-aan- huis verspreid is in het dorp. Daar in ook een aantal persoonlijke her inneringen van Henk Koopman (ex-Excelsior/oud-HMV), o.a. aan de ijzeren discipline van diri gent Heleenders die ooit de net van Het 50-jarig bestaan van de Holtense Muziekvereniging gaat niet onopgemerkt voorbij. De jubileumactivi teiten werden onlangs inge zet met de overhandiging van de nieuwe uniformen en krijgen zaterdag 20 mei een vervolg. Dan worden eerst om 10.30 uur kransen gelegd op de nieuwe begraafplaats waar alle overleden HMV- ers worden herdacht. Vanaf 14.30 uur is er de jubileumre ceptie in Het Bonte Paard en 's avonds wordt er een feest- avond gehouden voor leden en supporters. Een muziek vereniging zonder muziek is maar niks. Vandaar dat er op zaterdag 3 juni op sportpark Meermanskamp een groot landelijk drumband- en ma- jorettenconcours plaats vindt onder auspicieën van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekvereni gingen. De grote jubileum show staat op het program ma voor 25 november wan neer als speciale attractie ook Margriet Eshuys naar sport hal 't Mossink komt. Ten slotte is er uiteraard ook een reünie voor alle oud- HMV'ers. Die wordt op za terdag 10 juni vanaf 14.00 uur gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Dorps straat. Wie daar nog geen uitnodiging voor heeft ont vangen, kan contact opne men het secretariaat, tel. 63289. De Stichting Nationale Milieu Estafette, die dit jaar tien jaar bestaat, start zaterdag 20 mei in gelijktijdig Pieterburen als Maas tricht met de gelijknamige na- tuur- en milieuwandeling door Nederland. De Pieterpad Milieu Estafette doet donderdag 25 mei Holten aan. De lopers arriveren dan vanuit Hellendoorn, waar om 14.00 uur bij hotel De Uitkijk gestart wordt voor de etappe (15 km) naar Holten. Vrijdagoch tend 26 mei vertekt de karavaan lopers om 9.30 uur van de Smids belt voor de ochtendetappe (15 km) naar Laren. De Pieterpad Milieu Estafette en de Maaspad Milieu Estafette ko men op 28 mei gezamenlijk aan in Groesbeek, waar in samenwerking met de gemeente een kleine mani festatie wordt gehouden. Maandag 29 mei vertrekt de Rivierenpad Milieu Estafette naar Hoek van Holland, waar op 3 juni een slot manifestatie volgt. Onderweg zijn er weel vele activiteiten en zoals altijd wordt aandacht besteed aan een thema op het gebied van duur zame ontwikkeling onder het mot to 'Een wereld vol bomen'. Dit jaar gaat het over de relatie tussen voeding en ontwikkeling en wordt samengewerkt met Novib, de Ne derlandse Organisatie voor Inter nationale Ontwikkelingssamen werking. In de bekende groene Milieu Estafette-bus is door de Novib een rijdende tentoonstel ling 'Wereld vrouwen in Uganda' ingericht met als motto 'Help lie ver duurzaam'. Tijdens de estafet te wordt voor dit Novib-project door middel van sponsoring geld ingezameld. De Nationale Milieu Estafette is veertien dagen lang het voertuig van tal van milieu- en natuuractivi- teiten. De Stichting Nationale Mi lieu Estafette organiseert voorna melijk de in etappes onderverdeeld wandeling, waar vele traditiege trouw vele bekende en onbekende Nederlanders aan meedoen. On derweg wordt de aandacht van de deelnemers gevraagd voor voor veel activiteiten waar scholen, na tuur- en milieuorganisaties, ge meentebesturen en anderen een bijdrage aan leveren. Er worden ook verschillende excursies geor- Veel wind tijdens de 22ste Lande lijke Fietsdag in en om Holten. Het was voor de bijna 150 deelne mers geen reden om thuis te blij ven. Niet onbelangrijk was dat een deel van de landelijke opbrengst dit jaar ten goede kwam aan de Nederlandse Hartstichting, met name voor het project 'Harten vrouw', dat specifiek onderzoek doet naar vrouwen en hart- en vaatziekten. Wellicht voor menig een een reden om de pedalen te bestijgen, want niet iedereen ging voor de herinneringsmedaille die men ontving indien men zich voor vijven weer meldde bij het start punt. Ook niet iedereen ging 'De Boer Op', maar toch liet men on derweg de boerderij van de familie Beldman aan de Oude Stationsweg niet links liggen. Het voorname lijk mensen van buiten Holten die hier al op vakantie waren die een kijkje kwamen nemen, liet Bel dman desgevraagd weten. Mole naar Haverslag had de vlag al vroeg in top, want het was tegelijkertijd Nationale Molendag. Buiten de molen was een gezellige kraam ingricht met boerenzuivelproduk- ten en natuurlijk konden er panne koeken worden genuttigd. Veel fietsers lieten zich dat heerlijk smaken. In de molen werden de bezoekers verrast op accordeon- muziek en gaf de molenaar gedul dig uitleg over de werking van de molen. Bij het Theaterbespreekbureau van de VW Holten kan informa tie worden verkegen en natuurlijk ook kaarten voor de volgende con certen en voorstellingen in juni worden besteld. Betaling a contant aan de balie. Den Haag: My Fair Lady; Brus sel: Elton John; Landgraaf: Pink pop; Apeldoorn: André Rieu; Eindhoven: Julio Iglesias; Rot terdam: René Froger; Werchter: Bon Jovi; Weert: Circus Krone. zijn werk inderhaast gekomen postbode Oolbekkink van een re petitie wegstuurde omdat die vijf minuten te laat was. En ook dat ccn deel van het publiek op zater dagse avonden om vijf minuten voor twaalf de zaal verliet wanneer het allemaal weer wat uitliep. Of die keer dat de tweede tuba op een concours bleef zwijgen omdat de muziekpartijen nog in de Dorps school lagen. Tijdens de reünie op 10 juni zullen er nog veel meer smeuïge verhalen de ronde doen. En wanneer gehoor wordt gegeven aan de oproep van voorzitter Ger hard Voordes om meer muzikan ten, zal HMV ook in de komende vijftig jaar weer voor een stemmige noot zorgen. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Kapvergunning is verleend voor: - 2 lijsterbessen Hoffesstraat 17; - 1 berk Valeweg 1 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - uitoefenen restaurantbedrijf Forthaarsweg 7 (incl. ontheffing verdergaande hoogte-eis): - wielerwedstrijd Ronde van Nederland (24 augustus 1995). - ophangen spandoeken Vereniging „De Zonnebloem" (2-13 oktober 1995) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Post bus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daar bij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw garage Beusebergerweg 6 (8 mei 1995); - veranderen van een autorijschool in een kindertheater Pannenbakkersstraat 12 (11 mei 1995), - bouw garage/carport Erve Joost 28 (12 mei 1995); - bouw woonhuis Valkenweg 1 (12 mei 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 22 mei 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake vervanging lichtmasten Kozakkenstraat; voorstel inzake vaststellen definitieve inkomsten en uitgaven voor het openbaar basisonderwijs voor de jaren 1985-1990; voorstel inzake diverse werkzaamheden Haarschooi; voorstel inzake herstel noordgevel sporthal i.v.m. lekkage; voorstel inzake diverse voorzieningen Meermanskamp, voorstel inzake subsidie berging/juryruimte atletiekaccommodatie Meermanskamp; voorstel inzake verkoop strookje grond ABN-AMRO Bank NV te Amsterdam t.b.v. uitbreiding bankfiliaal Dorps straat 24; voorstel inzake verhuur gedeelten voormalig politiebureau en garages. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ie der ter inzage. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 26 mei a.s. zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten. WIJZIGING HUISVUILINZAMELING In verband met Hemelvaartsdag zal de inzameling van huisvuil van donderdag 25 mei worden verplaatst naar woensdag 24 mei a.s. (groene containers). Daarbij kan het tijdstip waarop de inzamelwagen bij u langs komt an ders zijn dan u gewend bent. Zet daarom uw container uiterlijk om 7.30 uur langs de weg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 24 april 1995 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke her ziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Holten 1966" ten behoeve van een verbouw van het voor malig bedrijfsgedeelte op het perceel Pannenbakkersstraat 12 tot kindertheater, een en ander voor zover omvat tende het gebied zoals rood omlijnd op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 18 mei 1995 De burgemeester voornoemd, D. J Verhoeven ganiseerd; naar 'traditionele' na tuurgebieden, naar nieuwe na tuurontwikkelingsgebieden langs de grote rivieren, maar ook naar stedelijke natuurgebieden. In sa menwerking met de Waddenzee vereniging wordt aandacht besteed aan de Internationale Noordzee- conferentie die binnenkort start in het Deense Esbjerg. De hervormde gemeente heeft dinsdagavond op waardige wijze afscheid genomen van Anton Koopman. Negenenveertig jaar lang was de Holtenaar de vaste organist van de hervormde kerk. Nu hij 70 is achtte Koopman de tijd echter rijp om een punt te zetten achter zijn muzikale car rière. Net geen gouden jubileum dus. Dat de scheidende organist geliefd is bij de hervormde ge meente, werd duidelijk in de bij eenkomst in gebouw Irene, aan sluitend aan de bijzondere zang- dienst in de dorpskerk. President kerkvoogd Jan Veneklaas bood hem namens de gemeente op de eerste plaats een tafel met twee rotan stoelen aan. Als blijk van waardering voor zijn jarenlange, trouwe inzet, overhandigde Ve neklaas hem bovendien een set sleutels van het Naber-orgel met de mededeling dat Koopman tot in lengte van jaren in de vrije uren 'zijn' orgel mag bespelen. In de zangdienst, die overigens door Koopman zelf samengesteld was, ontroerden zijn kinderen met een vocaal intermezzo, terwijl ook het hervormd kerkkoor een muzikaal steentje bijdroeg. De verbindende teksten werden gelezen door de predikanten J.W. den Hertog en S.M. Roozenboom. De bevlogenheid van Anton Koopman met het orgel is jaren lang kenmerkend geweest. De ui terst bescheiden organist, die ook voor zijn afscheid aangedrongen had op een vooral sobere bijeen komst, was zonder enige twijfel één met zijn instrument. Het orgel koesterde hij als een kind en was er intens zuinig op. Jan Veneklaas verzekerde de aanwezigen dat Koopman het stempel van 'de or ganist' ook nimmer zal verliezen. Dat deze eind vorig jaar zijn ont slag aankondigde, zorgde voor enige ontsteltenis binnen de kerk voogdij. Koopman met 'zijn' orgel waren dermate nauw verbonden met de hervormde gemeente, dat een vertrek nauwelijks denkbaar was. ,,We hadden net de drukte met de vacaturetijd en de kerkre- novatie achter de rug toen dit be richt kwam. Toch zijn we blij en trots dat we zo'n goede organist 49 jaar gehad hebben. Een absolute gave dat hij de gemeente zó goed heeft kunnen begeleiden!", aldus Veneklaas, die illustreerde dat An ton Koopman lange tijd vanuit de hoogte op de gemeente neerkeek, maar nu van zijn troon neerdaalt om tussen de kerkgangers te zit ten. ,,En dan net als zijn echtgeno te Hanna jarenlang deed, de orga nist kritisch beluisteren zal..!" De president-kerkvoogd herinnerde er ten slotte aan dat Koopman niet alleen de wekelijkse kerkdiensten begeleidde, maar ook regelmatig in touw was bij rouw- en trouw- diensten. Goede woorden ook van J aap Bax, die Koopman mede namens de overige organisten een cd aan bood. Bax wees op het overtuigen de speltype van zijn ex-collega: ,,Dat de gemeente goed meezingt heeft te maken met een stuk lef van de organist. Niet overheersend, Afgelopen zaterdag hield Blauw Wit weer de jaarlijkse medewer kersavond. Een grote groep vrij willigers had de weg naar 't club huis op 't Vletgoor gevonden, zo dat een gezellige avond bij voor baat gewaarborgd was. Tijdens de bijeenkomst werden Dick Bel dman en Gerrit Welink benoemd tot lid van verdienste. Twee medewerkers van het eerste uur bij Blauw Wit, beide eveneens betrokken bij de clubbladcommis sie. In het jubileumnummer ko men deze vrijwilligers zelf aan het woord met betrekking tot de werkzaamheden welke zij al jaren lang voor 'De Blauw-Witter' ver richten. Voorzitter Gerhard Kolk man overhandigde hen het bijbe horende bord, voor de echtgeno tes waren bloemen. De totaal ver raste Gerrit Welink nam hierna het woord en sprak zijn waardering uit naar de vereniging, omdat vrij willigerswerk altijd samengaat met andere vrijwilligers en wat is er dan mooier, om tussen die vrijwilligers een onderscheiding te krijgen. Bei den heren kregen een staande ova tie. De activiteitencommissie had een prima avond in elkaar gezet. Al snel moesten de aanwezigen in de benen, om zelf een hapje van de barbecue te halen, of om zich on derling te meten in een dartcompe titie. De muziek werd weer prima verzorgd door de Disc Drivers Road Show uit Rijssen. Tijdens deze avond werd door de club bladcommissie het jubileumnum mer van het clubblad 'De Blauw- Witter' ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan gepresenteerd. De re dactie bood het eerste exemplaar aan aan voorzitter Kolkman, waarna de medewerkers van de vereniging een eerste blik werd gegund in het blad. maar er wel duidelijk zijn." Muzi kale superlatieven waren er dus te over dinsdag en als klap op de vuurpijl deed HMV daar nog een schepje bovenop met een zeer ge waardeerd huldebetoon aan de scheidende organist. Hemelvaartsdag, 25 mei, houdt ponyclub De Bergruitertjes haar jaarlijkse concours te houden op en rond het eigen terrein op De Borkeld. Zo'n 190 amazones en ruiters uit de regio en daarbuiten zullen strijden om de dressuur- en springprijzen in de verschillende klassen. Wellicht voor vele Holte naren een mooie gelegenheid om tijdens het dauwtrappen een tus senstop te maken bij dit evenement en gratis een kijkje te komen ne men. Van 9.00 tot ongeveer 16.00 uur is men van harte welkom. Om 14.00 uur wordt de traditionele parade gehouden. Voor bewegwij zering naar het paardesportterrein wordt gezorgd. Nadat de spannende partij vorige week in 0-0 was geëindigd moes ten beide ploegen nu opnieuw te gen elkaar in Rijssen. Blauw Wit kende een formidabele opening en liep binnen acht minuten uit naar een 0-3 voorsprong via twee doel punten van Rik Stoevenbelt en een doelpunt van Kuba Kladzinsky. Hiermee was ook de ruststand be reikt. Na de rust zakte Blauw Wit ver terug in de verdediging. Dit mede door de sterke tegenwind. De overwinning kwam geen enke le maal in gevaar ondanks de te gentreffer van de Rijssenaren. Als Blauw Wit F1 de laatste thuiswed strijd tegen S.O.S. Fl in winst weet om te zetten, is ook voor dit team het kampioenschap wegge legd. Deventer Schouwburg. Het Stedelijk Orkest Lebuinus geeft zaterdag 20 mei haar jubi leumconcert in het kader van 75 jaar SOL. Vrijdag 26 mei brengt Popproperly swingende folkrock uit Australië. Het concert van de Folkstichting De Strijkstok begint om 21.00 uur. Zaterdag 27 mei voert balletschool Jose vanaf 19.30 uur met haar leerlingen de show 'Hollywood' ten tonele. Tenzij anders vermeld is de aan vangstijd 20.00 uur. Informatie en kaartverkoop tel. 05700-83500.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5