inderen kopen cadeau oor Moederdag Grote belangstelling voor open huis Wp B WELZIJN OUDEREN Dikke Steen komt in dorpscentrum Open School start met nieuwe groep bChUDDO HOLTENS NIEUWSBLAD initiatief Holtense Handelsvereniging Uit het politierapport kerkdiensten Ha fijn... FLORYN „De Biester" VRUGGINK Veertig jaar Reinaardus Vis Brinkrock in Bathmen medische diensten «P MAC-puzzelrit in teken van jubileum Speelterein Kozakkenstraat van dag tot dag burgerlijke stand SkWodt DONDERDAG 18 MEI 1995- i liedje zingen, haar lang- wakker maken en natuur- k ontbijt op bed!" De Holtense loolkinderen die eind vorige fcek op pad gingen om een ca- ku voor hun moeder te kopen, orzagen allemaal op dezelfde Lnier hoe Moederdag van start ■u gaan. „En tijdens het ontbijt jef ik haar het cadeau!," verze- Irde Joke Veneklaas ons. Alle «deren waren vast voornmens ji hun moeder die bewuste zon- y extra te verwennen, let het oog op Moederdag nam de pltense Handelsvereniging on- Bgs het initiatief om de vijf basis- liolen in Holten te benaderen It de vraag om per school twee «deren aan te wijzen die aan de loederdag-actie mochten deelne- Besloten werd om de oudste Irling uit groep 8 en de jongste Jt groep 5 uit te kiezenJojanneke n den Hul (Regenboog groep 5), Protzman (Regenboog Joep 8), Berdien Bronsvoort lijkerhoek groep 5), Joke Ve- jklaas (Dijkerhoek groep 8), luk Marissink (Haarschool pep 5), Bryan Vlietman (Haar tooi groep 8), Karlijn Smit Bolterenk groep 5), Joost en Tartijn Klein Teeslink (tweeling Jolterenk groep 8), Maarten likkink (Bosschool groep 8), Blij dat ze geslaagd waren in het uitzoeken van een leuk cadeau voor hun moeder, poseerden de jeugdige Holtenaren gewillig voor onze fotograaf (Foto WV) Nabij de rotonde van de Markelo- seweg vond op 9 mei een aanrij ding plaats tussen twee personen auto's. Beide voertuigen reden richting Markelo. Toen de voorste auto voor de rotonde tot stilstand werd gebracht, werd dit te laat opgemerkt door de achteropko mende bestuurder. Beide voertui gen werden beschadigd. Een van de bestuurders liep lichte verwon dingen op aan het hoofd. In de nacht van 8 op 9 mei werd een aanhangwagen gestolen die stond geparkeerd in de Verzet- straat. Omstreeks 02.45 uur werd door een getuige gezien dat deze aanhangwagen werd weggenomen door twee mannen die in het bezit waren van een lichtgroene perso nenauto. In de avond van de 9de mei pro beerde een jeugdige motorbe stuurder de hoofdrijbaan van de Rijssenseweg te bereiken via de berm. Hij zag daarbij over het hoofd een afrastering tussen de parallelweg en de hoofdrijbaan. Ernstig gewond kwam de bestuur der in een droge sloot terecht. Vermoedelijk heeft hij geruime tijd aldaar gelegen, voordat een voorbijganger hem vond. Met o.a. •een nekfractuur werd de man overgebracht naar een ziekenhuis. De man verkeerde niet in levensge vaar. Op 12 mei werd uit het AC-res- taurant een tasje gestolen, inhou dende waardepapieren en enig geld. Het tasje hing aan een stoel waarop benadeelde zat. Toch za gen onbekenden kans dit tasje on gemerkt weg te nemen. Op 13 mei vond een aanrijding plaats op de kruising Rijssense- weg-Parallelweg-Geskesdijk. Een bestuurder van een personenauto, komende vanaf de parallelweg, verleende bij het oprijden van de hoofdrijbaan van de Rijssenseweg geen voorrang aan een andere be stuurder van een personenauto. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. In de nacht van 14 op 15 mei werd gepoogd in te breken in een wo ning aan de Houtweg. Mede door goed hang-en sluitwerk bleef het bij een poging om een schuifpui open te breken. Op 15 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een register en van een bezoekersboek bij de Canade se begraafplaats. Beide boeken la gen in een nis die voor het publiek toegankelijk. Ook werden diverse Canadese vlaggetjes door de on verlaten van de graven weggeno men. Eveneens op 15 mei vond een ver keersongeval plaats op de A1Een personenauto wilde een vrachtwa gen links inhalen. De bestuurder deed dit op een zodanige wijze dat zijn auto met de linker voorzijde de rechter achterzijde van de vrachtwagen raakte. De betreffen de personenauto tolde over de rij baan en kwam zwaar beschadigd tot stilstand. Om echter onbeken de redenen reed deze bestuurder toch verder, zonder dat de identi teit van hem of haar kon worden vastgesteld. De vrachtwagen liep slechts lichte schade op. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Mark Lubbersen (Bosschool groep 5). Niet moeilijk Het jeugdige elftal ging vrijdag- of zaterdagmiddag op uitnodiging van de Holtense Handelsvereni ging op stap om een aantrekkelijk en betaalbaar geschenk uit te zoe ken. Daarvoor had de HHV ieder kind vijftien gulden beschikbaar gesteld, die wel besteed moesten worden in Holten. Een moeilijke en tijdrovende klus? „Welnee," merkte één van allen laconiek op. 't Stond in een folder die we thuis door de bus kregen!" Duidelijk werd dat de drogist en de winkels met huishoudelijk en geschenkar tikelen het goed deden onder de jeugd. Zo kwam Mark tot de con clusie dat zijn moeder wel blij zou zijn met een fotoalbum: „Ze houdt namelijk van fotograferen." Voor hem dus een kwestie van gericht inkopen. Zo ook voor Joke, die onder meer een koek doos voor haar moeder kocht. „Omdat ze de koekjes vaak niet kwijt kan," liet ze desgevraagd weten. Anderen hadden geen specifiek idee in gedachten, maar waren er, soms met hulp van vader of oma, wel gauw uit. Veel tijd kostte het inkopen al met al niet. De geschen ken waarmee tien Holtense moe ders op Moederdag werden verrast varieerden van planten, parfum en haar- en huidverzorgingsproduk- ten tot bescheiden tuin- en kame rornamenten. Arno bijvoorbeeld koos een wandbord uit met een afbeelding van een boerderij en enkele koeien. „Ik hoop maar dat ze 't mooi vindt," aldus de Re genboog-leerling, die tevens een nieuw adressenboekje aanschafte. Voor de goede orde zij vermeld dat Arno van zijn vader wat extra geld had gekregen om te besteden. Dat gold ook voor diverse anderen, terwijl een enkeling nog wat zak- erkeersveiligheid u het weer wat zachter is gewor- n nemen weer meer mensen deel in het verkeer. Men kan er op uit fekken om te fietsen of te wande- h, er gaan mensen met de auto op ufenptantie en men gaat eens vlugger x of daar naar toe. Dat mooie :er lokt ook de kinderen de aat op. Steeds meer zie je ze :er spelen, razend snel voorbij len op hun skeelers en op steeds igere leeftijd op fietsjes op de i42£jweg rijden. Ze schieten tussen BraJto's door de weg op, denken dat 0 (kan met dat oranje vlaggetje achter ivéf\ P hun fiets niets kan 4 97, leuren en lijken steeds meer te iken dat de weg van hen is. Dat lagt heel wat van de overige iggebruikers. Er moet extra :d op worden geldt en vaak tra snel worden gereageerd. Dat actievermogen is bij ouderen een int van aandacht. Door veroude- ig gaat het reactievermogen ach- uit. Dat gaat heel langzaam en :t bij iedereen even snel. Juist die le langzame achteruitgang takt dat men het vaak niet in de ten heeft. Het reactievermogen n ook worden beinvloed door ïdicijncn. Meer medicijnen dan denkt hebben invloed op uw tctiesnelheid. Daar horen ook pijnstillers en de hoestdrankjes niet alleen de slaapmiddelen, anncer u al jaren een bepaald ■'dicijn slikt is het goed toch eens het doosje of de bijsluiter te ken wat er staat over reactiever- bgen, sufheid e.d. Uw reactie- "tnogen kunt u niet terugkrij- n. JU zult extra attent moeten Dat kan bijvoorbeeld door te 2 24 6 65 Inch geld bijlegde om aan het benodig de bedrag te komen. Indien de vijftien gulden ruimschoots toerei kend was, mocht het overgebleven geld in eigen zak worden gesto ken. Onder de deelnemende kinderen ook de 13-jarige Bryan van Vliet. Afkomstig van Curcaijao en sinds twee jaar in Holten wonend bij zijn oom en tante. Daar Bryan volgende week voor twee weken naar huis gaat, kocht hij twee ca deaus voor zijn moeder: een prul- Iemand en een porseleinen poppe tje ter aanvulling op haar collectie. Ook zijn tante werd door hem vermijden dat u wordt afgeleid. Praten met iemand die naast u in de auto zit, het aanstaan van de auto radio en het opsteken van een sigaret kunnen uw aandacht aflei den. Maar ook voor de fietser is extra aandacht gewenst. Samen fietsen kan heel gezellig zijn. Rent er plotseling een kind of een hond de straat op, dan moet u wel direct kunnen reageren. Daarom is het extra goed opletten een van de manieren om veilig aan het verkeer deel te blijven nemen. Informatiecentrum Een heel belangrijke taak van de Stichting Welzijn Ouderen is het geven van informatie aan ouderen en hun familie, vrienden en ken nissen. Informatie over tal van on derwerpen, van veilig verkeer tot voorkomen van ongelukjes in huis en van PAS 65 tot Tafeltje Dekje. Die informatie kunt u wekelijks lezen in deze rubriek. Informatie staat in het gele PLUS Informatie boekje. Informatie kunt u ook vra gen aan de functionaris van de SWOH mevr. P. den Hoedt-Lies- hout. U kunt opbellen, maar ook langskomen. Op het kantoor van de SWOH hebben we veel infor matiemateriaal, maar is een direct antwoord op uw.vraag niet moge lijk dan zoeken we het op, gaan er achter aan, of hoe u het wilt noe men. Daar valt u ons niet mee lastig, nee daar zijn we voor. Het kantoor van de SWOH is bereik baar op maandag en donderdag morgen en op dinsdagmiddag. Ons telefoonnummer is 64910. Wilt u langskomen dan is een tele foontje voo'raf handig, omdat de functionaris wel eens afwezig is vanwege een vergadering. verwend. Alle kinderen waren eensgezind van mening dat het leuk was om met de Moederdag- actie mee te doen: „Want dat ze verdient het echt om die dag extra in de watten te worden gelegd!" Op onze vraag of de hulp dan ook verder strekt dan enkel Moeder dag, kregen we resoluut ten ant woord van vooral de wat oudere kinderen, dat regelmatig een hand je in huis wordt uitgestoken. Bry an: „Bij ons is zelfs een soort rooster gemaakt wie er aan de beurt is om af te wassen en zo." En Joke verzekerde ons dat ze af en toe stofzuigt. jaar. De groep komt iedere woens dagochtend bijeen in De Bosc- „Wat de toekomst gaat doen we ten we niet. Maar één ding is duidelijk: de consument zal nog meer gaan letten op gezonde voe ding en daar kan het produkt vis een belangrijke rol in vervullen." Aldus Albert Reinaardus, maan dagmiddag in de feesttent tijdens het officiële gedeelte in verband met het 40-jarig bestaan van Rei naardus Vis. Reinaardus sr., die ondanks gezondheidsproblemen kon delen in de feestvreugde, ontving samen met zijn echtge note van de zoons Jan en Albert een fraai schaalmodel van een antieke viskar. Op hun beurt schonken de broers en hun res pectievelijke echtgenotes Diny en Rikie van de hele familie en het alle medewerkers van het bedrijf een bronzen beeld van een vis, naar het model van het nieuwe logo van de vishandel. Het kunstwerk werd vervaardigd door Kees Bos. Reinaardus sr. startte het bedrijf in de jaren vijftig met een bescheiden viswinkel. Een winkel alleen bleek echter onvoldoende rendabel, waardoor onder meer met de martkhandel werd begonnen. Ruim dertig jaar geleden kwam op zeer jeugdige leeftijd Bertus Ge- tkate bij Reinaardus in dienst. Hij is er nog steeds werkzaam. Albert Reinaardus wees er op dat het Aan drukte geen gebrek. Het open huis van de 4Q-jarige vishandel Reinaardus trok volop belangstelling van jong en oud (Foto Bolink) onderging het bedrijf een 'facelift'. Reinaardus Vis voldoet nu aan de meest recente (EG-) voorschrif ten. Felicitaties waren er ook van bur gemeester D.J. Verhoeven, die constateerde dat het bedrijf nog altijd alert inspeelt op de laatste ontwikkelingen, met name op het gebied van 'catering' en 'fast food'- produkten: „U draagt daarmee zeker bij aan het goede voorzie ningenniveau van Holten." Op net parkeerterrein konden de ge nodigden en tijdens het aansluiten de en druk bezochte open huis, genieten van demonstraties van visbewerkers, paling roken en kon een kijkje worden genomen in het vernieuwde bedrijf. De Splose draaimolen draaide buiten gedul dig talloze rondjes voor de klein tjes. In de avonduren bracht HMV met majorettes de jubilerende vis handelaren en hun in nieuwe 'out fit' gestoken medewerkers, een muzikaal huldebetoon. assortiment in visprodukten toen tertijd nog niet zo uitgebreid was. De voornaamste bronnen van in- kosten waren gebakken vis en ha ring. „Het bakken gebeurde enkel op dinsdagmiddag en vrijdag avond in de werkplaats achter het woonhuis. De vrijdagavond is in dat opzicht voor menig Holtenaar nog steeds een begrip, omdat er na afloop geknobbeld en gedronken werd. De rijdende melkboer kwam na vele uren praten en drin ken nog laat bij zijn klanten of helemaal niet...!" Veertig jaar later ziet het bedrijf er totaal anders uit. Naast de markt bezoeken in de regio, is er een functionele samenwerking met su permarkt Cl000 in Raalte, bezit Reinaardus Vis drie rijdende ver koopwagens en wordt geleverd aan horeca- en overige instellin gen. Het bedrijf heeft enkele ka rakteristieke, oud-Hollandse ha ringkarren, die ofwel verhuurd worden of naar diverse party's gaan, al dan niet met personeel in Volendammer klederdracht. Rei naardus Vis verzorgt tevens sala des op garnituren, desgewenst bij de klant thuis en ten slotte wordt reeds veertien jaar de cursus Vis- vakbewaamheid aan aankomende vaklieden gegeven. Om dit alles in goede banen te leiden, werd on langs de werkplaats verbouwd eon De Dikke Steen aan de Rijssense weg ter hoogte van de firma Müller wordt binnen afzienbare tijd ver plaatst naar het dorpscentrum, vermoedelijk op het terreintje (nu nog zand) voor het DiWa-com- plex. De Dikke Steen ligt thans op de plek waar vroeger café De Dik ke Steen stond en dat verscheidene jaren geleden gekocht is door Len- sink Albers architecten en aanne mer Ter Steege uit Rijssen. Het pand werd geruime tijd geleden gesloopt met het voornemen om ooit ter plekke woningbouw te plegen. De Dikke Steen is voor wijlen meester Bouko Brouwer een dankbaar onderwerp geweest in diverse van zijn plaatselijk zo populaire verhalen. Hij beschreef daarin onder meer de herkomst en de wijze waarop de kei in Holten was beland. Als de steen te zijner tijd een nieuwe plek in het centrum heeft, wordt deze voorzien van een plaquette met opschrift. „Zo hebben we weer een historisch aspect erbij in het dorp,*' was bur gemeester D.J. Verhoeven van mening. Daarmee doelde hij op de de te bezichtigen kerktoren en de Oudheidkamer Hoolt'n. Wanneer precies de steen van de Rijssense weg naar het dorp verplaatst wordt, is trouwens nog niet be kend. In zaal de Brink te Bathmen wordt op Hemelvaartsdag weer het jaar lijkse Brinkrockfestival gehouden. De organisatoren hebben ook dit maal drie rockgroepen gecontrac teerd: tussen 13.30 en'18.00 uur is er een spetterend programma met Strinx Undercover, Go Down Moses en Suite 69. Kaarten zijn voor tien gulden uitsluitend ver krijgbaar aan de zaal. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw De Koning, Erny Dikkers. 19.00 uur, da. J.W. den Her tog. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W den Hertog. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Donderdag 25 mei, Hemelvaartsdag: 7.00 uur, as. S.M. Roozenboom; 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: or gelfonds. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Marloes Wolters. Diesscnplas: woensdag 24 mei: ds. A.J Leerink. Geref. kerk: 9.3C uur, ds. H.P. Mul der. Openbare Geloofsbelijdenis. Col lecte: Kerk. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. H. Avondmaal. Collecte: Diaco nie. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeanet Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Chris Offnnga; groep 6 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 laar: Jeanet Tromop-van der Meulen, Wilma Bolink-Meiierink, Hermien Brink-Bakhuis; 4-6 jaar: Alida Ban- nink-Ercns, Janita Garritsen-Waan- ders. Donderdag 25 mei. Hemel vaartsdag: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. Gezinsdienst in de hervormde kerk. Collecte: Alg. Christelijke Doelein den. R.K kerk: 10.00 uur, Woord- en com muniedienst. Oppasdienst: mevrouw De Koning, Erny Dikkers. Donder dag 25 mei, Hemelvaartsdag: 10.00 uur, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Schuppert, Marloes Wol ters. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten, Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur, ds. J.F. Schef- fer. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Donderdag 25 mei, Hemelvaartsdag: 9.30 uur, ds J.F. Scheffer. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Na de zomervakantie start de hkamp. Op dit moment is men Open School bij voldoende be- bezig met het thema 'Geld'. In het langstelling met een nieuwe eerste- kader daarvan was JHurenkamp jaarsgroep. De groep komt bijeen van het ziekenfond NVS-Salland op maandagavond. De huidige onlangs te gast op de bijeenkomst, eerstejaarsgroep is momenteel in Behalve uitleg beantwoordde hij de afrondende fase van het cursus- tal van uiteenlopende vragen. Eind mei maakt de groep een uitstapje naar de Rabobank in Holten, waar de cursisten geïnformeerd worden over het moderne geldverkeer. Naast het werken aan thema's wordt ook hard gewerkt aan het ophalen van weggezakte kennis. Zo kwamen bij het vak Neder lands onder meer de d's en t's aan bod en bij rekenen de inhoudsma ten en procenten. De eerstejaars- groep telt negen dames en gaat in haar geheel door naar het tweede jaar. Het is echter tevens mogelijk om in dat tweede jaar 'in te stap pen'. De huidige tweedejaarsgroep rond het Open School-programma af met een excursie naar de Tweede Kamer, waar een gesprek volgt met CDA-Kamerlid Anke Bijle- veld. Omdat de groep onlangs zit tingen van de politierechter bij woonde (zowel in Deventer als in Almelo), komt in het gesprek de rechtspraak aan de orde. Naast de thema's 'Asielzoekers' en 'Crimi naliteit' kwam in de tweedejaars- groep ook het vak (eenvoudig) Engels aan de orde. Wie meer informatie wil hebben over de Open School of zich voor het komend seizoen wil opgeven, kan kontakt opnemen met cursusleid ster Marijke Dijkstra (tel. 05704- 2825), bij voorkeur na 16.00 uur. Zondag 21 mei houdt MAC De Holterberg weer een puzzelrit voor auto's en motoren door de omgeving van Holten. De rit is ongeveer 40 kilometer lang en heeft een speciaal karakter in ver band met het vijftigjarig bestaan van de MAC. De uitzetters heb ben er weer een leuk en afwisse lend parcours van gemaakt. De start is om 14.00 uur bij clubge bouw 't Stuurhuus, Beuseberger- weg 37. Een half uur eerder gaat de inschrijving open. Aan de puzzel- rit zijn leuke prijzen verbonden. Wie er meer van wil weten kan kontakt opnemen met Jan Vin cent, tel. 64200. In opdracht van woningbouw Onze Woning heeft Vastbouw Oost uit Rijssen enige tijd geleden woningen aan de Kozakkenstraat gerenoveerd. Voor de opslag van materiaal is daarbij gebruik ge maakt van het speelterrein ter plekke. Gemeente, Vastbouw en Onze Woning hebben vooraf afge sproken om het speelterrein, dat tot nu toe niet veel voorstelde, daarna extra op te knappen. Zo verschijnen er binnenkort een driedelig duikelrek, een veertoes- tel en een speelhuisje. Onder de toestellen en het speelhuis worden rubberen tegels gelegd. De totale kosten bedragen een kleine 5000 gulden. Met het oog op de finan ciering hebben de betrokken par tijen een verdeelsleutel gemaakt: de gemeente draagt ruim 3000 gul den bij, Onze Woning circa 1500 gulden en Vastbouw doet er ruim 1000 gulden bij in de vorm van een bank, een tafel en een afvalbak. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A.J. Boerman, Vennekes- gaarden 46a, Rijssen. Tel. 05480- 12535. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis- zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag eri nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: 9.00-16.00 uur, bloemenmarkt HHV op Smidsbelt; 9.00 uur, Meester Knijff toernooi op 't Vletgoor; 10.30 uur, kranslegging op de nieuwe begraafplaats ter herdenking van overleden HMV'ers; 11.00-12.00 uur, landelijke muziekdag op Smids belt, in gemeentehuis en in NH kerk door MOC Holten; 14.30 uur, recep tie i.v.m. 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard; 20.00 uur, feestavond HMV in Het Bonte Paard. Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 9.00 uur, Allard van Bruggentoernooi Meer manskamp; 10.30 uur, touwtrektoer- nooi NTB gewest oost (vierde compe titiedag) op touwtrekterrein; 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit); Maandag 22 mei: 19.30 uur, gemeen teraadsvergadering Dinsdag 23 mei: 19.30 uur, gratis avond voor enkel Sploders in 't Tref punt met optredens van Hoolter Daan- sers en Russsische dansgroep Alexan- drovsky. Donderdag 25 mei: tussen 6.00 en 9.00 uur, start Hemelvaartsfietstocht JCDe Schure; 7.00 uur, natuurwande ling o.l.v. Kees Bos, start Bos Dieren wereld; ca. 16.00 uur, aankomst etap pe Pieterpad Milieu Estafette op Smidsbelt (vertrek 14.00 uur bij hotel De Uitkijk, Hellendoorn; 9.00-16.00 uur, ponyconcours Bergruitertjes op paardesportterrein Borkeldsweg; 12.00 uur. open dag zwembad Twen- haarsveld Vrijdag 26 mei: 9.30 uur, start etappe Pieterpad Estafette van Smidsbelt naar Laren Zaterdag 27 mei: 9.00 uur, Straatvoet baltoernooi op sportpark 't Vletgoor; voorjaarsfeest in de Beuseberg; Zater- dagavond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 2 juni: 19.30 uur, mix voet baltoernooi A- en B-jeugd SV Holten en Blwu Wit op Meermanskamp. Zaterdag 3 juni: 13.00 uur, landelijk drumband- en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Geboren: Carmen Wendelina, doch- Vukkink-Kerrtpers (72); E.G.M. Bre- ter van H.J.A. Stukker en H. Preuter; feld-Striekwold (75) Katja, dochter van P. Valent en M.H. Ondertrouwd: A.A. Vasters en J.H. Eijgendaal. Reterink; W.J. Assink en J. Quartel. Overleden: J.B. Hakken (62); C. MOOI GEKLEED Schuppert Mode, een naam die staat 4<&» voor een uitgebreide kollektie jonge jM en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3