Erwin Stukker redt de Holtense winst Sport Bin Holten MfM Veel klassiekers, te weinig toeschouwers Zwembad opnieuw aantrekkelijker gemaakt Sport g agenda Hoogspanning interne schaakcompetitie Blauw Wit onder 23 hoop voor toekomst Esther Lammers dubbel actief Nog maar zes teams TCH zonder verlies Bergvliegers in de bovenste regionen WV Holten houdt Holterbergtoer +4 Landelijke Fietsdag ook in Holten Holten 3 hijst kampioensvlag HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit Al Reisje NBvP Dijkerhoek HC Holten op zoek naar veteranen DONDERDAG 4 MEI 1995 - Het gaat spannen in de eerste klasse van de TVB voor Holten. Na winst op Saasveldia (2-1) vo rige week donderdag en uit op LAP (1-3) zondag heeft Holten nog een klein theoretisch kansje op zowel de titel of het overne men van en periodetitel van de kampioen. Maar dan moeten wel de twee resterende duels worden gewonnen. Te beginnen zondag thuis tegen Reutum. Tegen LAP nam Holten meteen het initiatief met o.a. een goede doorbraak van Robert Jansen op links en een gemiste kans uit een vrije trap. De eerste grote kans was echter voor de thuisclub na een fout in de Holtense verdediging, de keihard ingeschoten bal werd door doelman Stukker gekeerd. Aan de andere kant was bijna het eerste doelpunt gevallen, zij het dat de Almelose sluitpost in twee de instantie redde. Op het hobelige veld beperkte LAP zich tot de counter, maar In de voorlaatste wedstrijd wist Blauw wit Al in een doelpuntrijke wedstrijd te winnen van Klooster haar. Via Gerben Beldman nam de thuisclub de leiding, maar Kloos terhaar maakte snel gelijk (1-1). In een scrimmage na een corner scoorde Maarten Beldman (2-1) en toen even later Erwin Piek de bal uit een hoekschop rechtstreeks in het doel liet draaien (3-1) was de wedstrijd beslist. Via Marco Schuiterd voor Blauw Wit en een doelpunt van de gasten werd een 4- 2 ruststand bereikt. Na de pauze was Blauw Wit opnieuw de toon aangevende ploeg. Opnieuw Mar co zorgde voor 5-2, Kloosterhaar verkleinde tot 5-3 en Bob van Alst, normaal actief in Cl, knalde de stand naar 6-3. Toen Niek Kuipers nog 7-3 liet aantekenen was alles duidelijk. In de slotfase tilde Kloosterhaar de stand nog naar 7- werd niet echt gevaarlijk. Na twee gemiste kansen van Geert Brands werd het halverwege de eerste helft toch 0-1 toen Hans Wissink bij een hoekschop van Erik Broekmaat helemaal werd vrijgelaten en doel treffend kon uithalen. LAP werd hierna gevaarlijker, maar tot aan de rust hield Stukker zijn doel bekwaam schoon. Ook in de tweede helft moest hij meteen weer aan de bak, o.a. om met een reflex een eigen doelpunt van Remco Wissink te voorko men. Uit een verre uittrap van Op het Oranje-toernooi van DES voor spelers onder de 23 jaar werd het elftal van Blauw Wit gecoached door jeugdtrainer Rein de Haan. Het team bestond uit een aantal selectiespelers aangevuld met een vijftal A-junioren alsmede Kasper Hanewinkel uit Blauw Wit 3. De tegenstanders in de poule waren allen KNVB-clubs te weten de derdeklassers DES, SVZW en Sparta Enschede alsmede de vier deklassers Omhoog en Spc. Rijs- sen. Het begin was qua resultaat wat matig. Tegen gastheer DES werd in de openingswedstrijd goed gevoetbald, maar toch met 1 - 0 verloren. In de tweede wedstrijd tegen het Enschedese Sparta werd na een snelle achterstand alsnog met 1-1 gelijkgespeeld. Tegen Esther Lammers van ponyclub De Bergruitertjes start momenteel In de derde competitieweek van de Tennisclub Holten wonnen drie jeugd- en zeven seniorteams, maar van de nog ongeslagen negen teams verloren er zes. Wel zijn er nog een paar teams, die er goed voorstaan en die nog kans hebben. De drie ongeslagen seniorteams zijn zaterdag mix-3 6e klas (aan voerder Erwin Heeregrave, Mi- chiel Oosterling, Patty v.d. Assem en Linda Terpstra); zaterdag he ren-1 4e klas: Erik Hovingh (aan voerder), Doeko Berghuis, Rob- Jaap Martens en Wim Tuller en zondag heren 35+ 2e klas: Gerard Damink (aanvoerder), Hans Zue- thoff, Pim Gruyters, Hans Tutert en Herman Oolbekkink. De twee woensdag jeugdteams hebben bei den na twee nederlagen hun eerste wedstrijd gwwonnen. Uitslagen: DINSDAG DAMES: Holten 1- PAF 1:1-4; Holten 2-Haarle 2: 2-3; Hol ten 3-Borne RC 4: 1-4; Holten 4-MTV '65 4: 1-4 WOENSDAG JEUGD MIX: Holten 1 - DLTC 1: 4-1; Holten 2-Bathmen 2: 3-2. DONDERDAG DAMES: Holten 1-Dikkers 1 1-4; Holten 2-Drijver's 2: 5-0. VRIJDAG HEREN: Holten 1-Goor 1: 1-4; Holten 2-lttersum 3: 4-1. ZATERDAG JEUGD MIX 15 jr.: Holten 1- Park Braband 1: 2-3; Holten 2-Hellen- doorn 1: 3-2; Holten 3-Park Braband 2: 0-5. MEISJES 17 jaar: Holten 1-Hellendoorn 2: 1-4. ZATERDAG SENIOREN MIX: Holten 1- Wegdam 1: 3-2; Holten 2-Goor 2: 5-0; Holten 3-Slagvaardig 4: 4-1; Holten 4- Slagvaardig 5: 0-5. HEREN: Holten 1-Delden 2: 5-0; Holten 2-Colmschate 3: 1-4. ZONDAG HEREN: Holten 1-Diekman 2: 0-6. HEREN 35+: Holten 1-Boerenhofstee 1: 5-1. MIX 35+: Holten 1-Park Braband 4: 2-3. In Maaseik werden zaterdag 22 april 223 duiven gelost. De 139 kilometer werd door de winnende duif van Gerrit J ansen afgelegd in 1 uur en drie kwartier bij een zuidoosten wind. Henk Jansen werd tweede, terwijl de derde prijs weer naar Gerrit Jansen ging. Het hoogste prijspercentage werd be haald door de Comb. Jurjens met ruim 43 procent. Vijf Holtense duiven eindigden in rayonsver- band bij de eerste vijftig, goed dus gezien het aantal van bijna 4400 duiven dat deelnam. Op de 212 kilometer lange vlucht vanuit Stroombeek was Henk J ansen de sterkste gevolgd door de eerste duif van J an van Werven en Gerrit Koetsier als derde. Na drie vluch ten doet Holten mee in de boven ste regionen van de ranglijst. Uitslagen: Maaseik: 1,3, 7, J.G. Jansen; 2, 6, 22, H. Jansen; 4,14, 42 A. ten Dam; 5, 9, 23 G.J. Koetsier; 8, 21 H. van Beek; 10,16, 24 E. Veneklaas; 11,12,15 Comb. Jurjens; 13 M. Lodeweges; 17, 20 W. Aaftink; 19, 26, 39 J.G. van Werven; 25 F.J. Klooster; 27, 31 G.G. Kwintenberg; 34 H.J. Aaftink. Stroombeek: 1H. Jansen (1,6,7); 2. J.G. van Werven (2,20,25); 3. G.J. Koetsier (3,5,10); 4 comb Jurjens (4,9,26); 5. G.G. Kwintenberg (8,16,17); 6. W. Aaftink (11,12,36); J.G. Jansen; 8. E. Venek laas; 9. A ten Dam; 10. M. Lodeweges. met twee pony's. Niet alleen met 'good old' Mark, cat.D, ook met Black Boy in de categorie C laat zij van zich horen. Zo werd zij in Diepenheim met Black Boy twee de op het onderdeel springen, klasse B. Joanna Spakman behaal de hier de eerste prijs in de L- dressuur met Saskia, cat. C. Voor het concours in Wierden hadden de Bergruitertjes zich ge zamenlijk aangemeld. Ook hier komen we in prijzenreeks drie keer de naam van Esther tegen. Met het onderdeel M-jachtsprin- gen werd zij eerste met Mark; met het M-klassiek springen werd ze ook eerste met Mark en in de klasse B springen behaalde Esther de vijfde plaats met Black Boy. Chantal Sluiter behaalde de derde plaats, na een prachtig verreden barrage, met pony Surprice, cat. C bij het M-klassiek springen. Ver der werd in de diverse ringen keu rig gedressuurd, waardoor de vol gende prijzen werden behaald in de klasse B: twee eerste prijzen voor Kim Lumi met pony Fanta sy; Henrike Kevelam met Kiddy een tweede prijs; Vera Boeve met Fancy een derde prijs. Sabine de Roos behaalde in de klasse L met King Kadanz de zesde prijs. Het reisje van de NBvP Dijker- hoek ging vorige week via een koffiestop in Eemnes naar het Omroepmuseum in Hilversum. Daar werd heel wat opgestoken van de techniek van radio en televi sie. Via een toeristische route door Laag Vuursche belandde men in Maarsbergen waar de lunch werd gebruikt in de kaas- en museum boerderij 'De Weistaar'. Na nog een koffiestop in Stroe werd in het nieuwe winkelcentrum De Oran- gcrie in Apeldoorn gewinkeld en als klap op de vuurpijl volgde ten slotte net diner bij 't Bonte Paard. Stukker ontstond de tweede Hol tense treffer toen de diepgaande Boode teruglegde op Brands: 0-2. Aangezien Erwin Stukker in een prachtvorm stak, konden de Al- meloërs nog niets terug doen. In- tengedeel, het werd zelfs 0-3 na een goede combinatie tussen de beide invallers Harrie Klein Horstman en Pascal Brinkers waaruit de laatste scoorde. Dat LAP in de slotfase nog een tegen treffer produceerde door een fraaie boogbal van Hufte, kon Holten vervolgens niet meer deren. SVZW was Blauw Wit sterker, creëerde kansen maar scoorde niet. SVZW trok zelfs de volle winst naar zich toe. Tegen vier deklasser Omhoog werd met 2-0 gewonnen maar had de eindstand veel hoger moeten zijn. De laatste wedstrijd tegen Sportclub Rijssen leverde opnieuw een zege op. Na dat een strafschop pas in derde instantie tegen de touwen werd geschoten bleef Blauw Wit sterker en bepaalde de eindstand op 2-0. Door deze resultaten eindigden de Holtenaren samen met SVZW als derde in de poule, te weinig voor de strijd om de prijzen die tussen de nummers één en twee van de beide poules ging. Al met al een goed toernooi, waarbij, als de kan sen beter benut waren, meer mo gelijk was geweest. Zaterdag 6 mei heeft de Wielerver eniging Holten voor fietsliefheb- bers weer de populaire Holter bergtoer op het programma staan. Een duidelijk bewegwijzerde toer tocht over respectievelijk 100, 150 of 200 kilometer door de omge ving van Holten. De 200 kilometer telt wederom mee voor het zoge noemde 'Klimmersbrevet'. Daar om maken alle 'bergen' van de Sallandse heuvelrug deel uit van deze route. De 100- en 150 kilo meter fietsers krijgen iets minder klimwerk voor de wielen, maar de routes overlappen elkaar wel gro tendeels. De 100 kilometer rijders scheiden zch na enkele kilometers reeds af van de overige afstanden. Na de beklimmingen van de Hol- terberg en Sanatoriumlaan, gaat het via het fietspad langs de Regge naar de rust in Den Ham. Daarna zal nog bergen (fiets)werk moeten worden verricht met de Lemeler- berg, Luttenberg, Hellendoornse- berg en ten slotte de Holterberg. De 150 kilometer rijders gaan via het Schwarzwald bij Rijssen en diverse beklimmingen bij Markelo naar de rust in Loo-Bathmen. Vlak voor de beklimming van de steile Motieweg voegen zij zich weer bij de 100 kilometer rijders. Het ver dere traject is gelijk aan de IX kilometer route. De2X kilometer rijders volgen tot aan de rust in De Hem dezelfde route als de 150 kilometer fietsers. Net na de rust splitsen zij zich af van de rest, op weg naar de eerste beklimming van de Lemelerberg. Vervolgens doorkruisen zij dc prachtige omgeving van Rechteren en Dalfsen om in Vilsteren een laatste controlestempel te halen. Van hieruit koerst men richting Ommen om daar bij de overige twee afstanden aan te sluiten. De start van de Holterbergtoer is zoals gebruikelijk bij sporthal 't Mossink. Kleedruimtes en dou ches voor na afloop zijn aanwezig. Deelnemers aan de IX of 150 kilomter kunnen vertrekken tus sen 7.30 en 10.00 uut. Voor de langste afstand van 2X killometer is dat tussen 7.30 en 8.30 uur. De oudjeswilden nog best lopen. Fraai was ook de passende kledij en helmen van de deelnemers. (Foto Bolink) Meer dan honderd coureurs na men afgelopen zaterdag (Konin ginnedag) deel aan de regelma tigheidswedstrijden voor klassie ke wegracemotoren. MAC De Holterberg organiseerde de race voor de derde maal. Het evene ment speelde zich af op de bijna 2 kilometer lange 'Beusebergring' rond 't Stuurhuus. MAC De Holterberg mocht ook dit jaar weer meer deelnemers als ooit tevoren inschrijven. Twee jaar geleden hield men voor het eerst deze wedstrijden, de MAC kon toen ongeveer zestig deelnemers inschrijven. Dit jaar verschenen er op koninginnedag maar liefst 104 aan de start. Een enorme stijging dus. Die stijging viel niet in de publieke belangstelling te bespeu ren, deze viel licht tegen. Hoewel de hoeveelheid publiek niet het belangrijkste doel is dat de MAC nastreeft, had de organisatie toch graag iets meer publiek rondom het parcours gezien. De toeschouwers die zich wel de moeite hadden getroost naar de Beuseberg te komen (toch nog zo'n vijfhonderd) konden in een lekker voorjaarszonnetje genieten vaip-een mooi en spectaculair schouwspel. De 'oude beestjes' wilden nog best lopen en dat lieten verschillende coureurs zien ook. Toch kon het voorkomen dat de- Zo'n 25 jaar geleden werden via het Holtens Nieuwsblad de eerste enthousiaste hockeyers gezocht en nu zit de Hockeyclub Holten weer verlegen om leden. Het gaat daar bij met name om het-veteranen omdat men volgend seizoen graag met een tweede heren-veteranen- team in de competitie wil uitko men. Om de belangstelling te pei len wordt voor hen die al eerder gehockeyd hebben of juist kennis willen maken met deze sport op zondag 21 mei een veteranenwed- strijd gehouden. Die begint om 14.00 uur in het Sportdal. Belang stellenden kunnen zich opgeven of verdere informatie vragen bij het secretariaat van de HHC of bellen met Diana Haan, tel. 62560. gene met de langszaamste machine de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Bij een regelmatigheidsra ce is het namelijk de bedoeling zo constant mogelijk de rondjes af te werken, en snelheid is daarbij mooi, maar niet het belangrijkste voor de hoogste prijzen. Er werd in zes klassen en in drie manches gereden, waarbij rijders in meerdere klassen konden mee doen. Niet alleen de wedstrijd trok de belangstelling van de toeschou wers, de veelal fraai blinke machi nes waren minstens net zo interes sant. Vele bekende merken, zoals Zaterdag 13 mei wordt ook in Holten de Landelijke Fietsdag ge houden. Bij de WV is voor 5 gulden een routebeschrijving ver krijgbaar. OP de dag zelf kan dan tussen 9.00 en 13.00 uur worden gestart bij het VW-kantoor aan de Dorpsstraat of korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek, waar voor de meefietsende kinderen een leuke verrassing klaar ligt, aange- Norton, Triumph, Sparta, Jawa boden door de Nationale Postcode en Gilera waren tijdens de race te Loterij. bewonderen zodat de liefhebber zijn ogen goed de kost kon geven. r EvenaJs d.e 2} voorgaande Uitslagen: 125cc: 1. Foppe Akkerman jaren fietsen de deelnemers voor (Puch) 2. Koen Muijlwijk (MV) 3. Cor een goed doel. De Nederlandse Tepper (Sparta):250cc T Wim Stahlek- Hartstichting doet dit jaar speci- ker (Triumph) 2. Dick Groot (NSU) 3. Koos Bakker (Gilera). 350cc: 1. René de Ruyter (Norton) 2. Wilfred Soldaat (Roy al Enfield) 3. Rick Diephuis (Rudge). 500cc veteranen: 1. Ton van Dongen fiek onderzoek naar vrouwen en hart- en vaatziekten. Een deel van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag wordt aan dit project (BSA) 2. Rinus Zijlstra (AJS) 3. Roel 7/ F Kreunen (Norton). 500cc classics: 1. hartenvrouw besteed. Het is de Mike de Leon (Triton) 2. Piet van Es bedoeling om de deelnemers aan (Triton) 3. Piet Mager (Velocette). Ital- Landelijke Fietsdag een dagje klasse. 1. Jacob Imminga (Ducati) 2. hieden Her Paat dus niet Antoon Geerlings (Ducati) 3. Toon Hoe- ult aan te D1fa.e"' ™et S"1 aus mei vers (Aermacchi). zozeer om de kilometers, maar om de ontspanning. Genieten van het Hollandse landschap met de voor onze streek zo typerende, Saksi sche boerderijen, fiets men langs diverse bezienswaardigheden. Bij de familie Beldman, Oude Sta tionsweg 9, kunnen de deelnemers een kijkje op het landbouw/vee houderijbedrijf nemen. Een bord je 'De Boer Op' vestigt daar extra aandacht op. Molenaar Haverslag van de Dijkerhoekse molen heeft de blauw wimpel uithangen, ten teken dat men ook daar welkom is. Hij beantwoordt desgewenst vra gen en demonstreert de werking van zijn molen. Voor de verzor ging van de inwendige mens kan men natuurlijk een plekje in de berm uitzoeken, maar het pick nickkleed kan eveneens uitge spreid worden bij de molen. Wie vóór 17.00 uur terugkeert bij het vertrekpunt, ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. Zaterdag 13 mei begint het nieu we seizoen voor zwembad Twen- haarsveld. Dan worden om 13.00 uur de poorten geopend voor het publiek. Dat het zwembad vorig jaar een ander gezicht kreeg, is menigeen niet onopgemerkt ge bleven: een andere zwemlesme thode, nieuwe activiteiten en speelgoed voor de allerjongsten. Die trend wordt dit seizoen voortgezet: zwembad Twen- haarsveld wordt nog aantrekke lijker gemaakt! Uit de aan het eind van vorig seizoen gehouden enquête is de duidelijke wens om een glijbaantje voor de kinderen gebleken. Daar is ruimschoots aan tegemoet geko men, want Twenhaarsveld krijgt er zelfs twee. Dan is er 'Doggy', een attractieve opblaashond die in het ondiepe ligt en waar heerlijk op kan worden geravot. Het zwem bad krijgt ook een heus 'Beach volleybalveld'. In de zomervakan tie is er een spelleider die tussen 16.00 en 18.00 uur een aantal spe len organiseert voor jong en oud. Open dag Op Hemelvaartsdag (25 mei) houdt het zwembad een open dag. Dan is het niet alleen mogelijk om de nieuwe speelmaterialen te be wonderen of om nog seizoenabon- nementen te kopen, kunnen kin deren en volwassenen zich nog aanmelden voor zwemlessen, is de zwemclub aanwezig voor infor matie, maar zullen teamleidster Ciska Raggers en haar medewer kers ook weer demonstraties ge en B beginnen op 15 mei. Inschrij ving is mogelijk van kinderen die geboren zijn voor 1 oktober 1990. Aanmelden is mogelijk van 8 t/m 11 mei tussen 9.00 en 12.00 uur op het gemeentehuis en vanaf 15 mei bij het zwembad (tel. 61655) tij dens de openingstijden. Ten slotte is er de mogelijkheid om deel te ven van de sportieve activiteiten nemen aan 'turbo' zwemles voor SV HOLTEN SENIOREN: Holten 1-Reutum 1, 14.30 uur; LAP 4-Holten 7, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Hector 7-Holten 8, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 13-PH 18, 10.45 uur; Bornebroek 3-Holten 6, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur). Woensdag 10 mei: Haarle 7-Holten 9, 19.00 uur (ver trek 18.00 uur). JUNIOREN: Tukkers A1-Holten A1, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Holten Bi- Tukkers B1, 14.30 uur; GFC C1-Holten C1, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten C2-Enter C2, 13.00 uur; Excelsior E3- Holten E2, 09.30 uur (vertrek 08.45 uu); Holten F3-Enter F3, 10.00 uur. Maandag 8 mei: Vesos D1-Holten D1, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Holten E1 Hulzense Boys El, 19 00 uur; Holten EC- Vesos E3,19.00 uur; De Zweef F2-Holten F1, 18.00 uur (vertrek 17.15 uur); M/V F1-Holten F2, 18.00 uur (vertrek 17 00 uur); Holten F4-DES F3, 18.00 uur. BLAUW WIT: Drienerlo 3-Blauw W t 3, 12.00 uur (vertrek 10.45 uur); V oori waarts 6-Blauw Wit 6, 14.30 uur (vertrek '13.15 uur); Blauw Wit A1-Omhoog A1, 12 30 uur; Blauw Wit C1-SW C1, 11.00 uur; Blauw Wit El-Enter Vooruit El, 11.00 uur; Blauw Wit F1-Excelsior F2 10.00 uur. Maandag 8 mei: Hulzense Boys D1- Blauw Wit D119.00 uur (vertek 18.15 uur); Blauw Wit D2-DES D2, 19.00 uur; Hulzense Boys E2-Blauw Wit E2, 19.00 uur (vertrek 18.15 uur). Dinsdag 9 meiBlauw Wit 6-Voorwaarts 6,19.00 uur; Blauw Wit 7-SWN 7,19.00 HANDBAL: Zaterdag 6 mei: MA1 thuis tegen Wesepe om 14.00 uur; MA2 thuis tegen Apeldoorn om 12.00 uur; MB thuis tegen CVO om 13.00 uur; JB thuis tegen Apeldoorn om 11.00 uur; welpen thuis tegen Dalfsen om 10.00 uur. Zondag 7 mei: dames 2 thuis tegen Ven K 2 om 12.00 uur; dames junioren uit tegen Voorwaarts om 15.40 uur (vertrek 14.30 uur) SPORTHAL Maandag 8 mei: 19.00-22.00 uur: BCH, dinsdag 9 mei 16.30-22.30 uur: Minto- nette; woensdag 10 mei: 19.00-22.00 uur: BCH; 22.30-23.30: Wegstapel; don derdag 11 mei: 20.30-22.00 uur: SV Hol ten All Stars, 22.00-23.00 uur: Blauw Wit Vrijdag 12 en zaterdag 13 mei geslo ten i.v.m. examens. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). In de afgelopen twee weken werd er weer intensief geschaakt op Meermanskamp. Vooral in de in terne competitie is de spanning weer helemaal terug na de neder laag van Gerrit Luggenhorst tegen Dick van der Knaap. Maar de schade viel mee want Ton van Oyen profiteerde maar gedeelte lijk door tegen zijn broer Hans te remiseren. Een week eerder won Ton van Oyen in een uitermate ingewikkelde stelling wel van Dick van der Knaap en deed daarmee uitstekende zaken. Van der Knaap kan zijn titelaspiraties nu vrijwel vergeten, maar geruisloos naderde een nieuwe concurrent in de figuur van Ben van de Griendt die door een vlotte overwinning op Henk van Beek naderbij sloop. Ook in deze ronde verloor Gerrit Luggen horst terrein door een remise tegen Hans van Oyen. Overige uitslagen: Eric Mondeel- Karl Heinz Leisten 1-0; Ronald Klein Teeselink-Gerard van Cal- car 0-1; Dinant van Beek-Bertus van Beek 1-0; Gerard van Calcar- Henk Jongman 0-1; theo van Lin- denberg-Erik Bosman 1-0; Bertus van Beek-Cees Olij remise; Joep Middelink-Ronald Klein Teese- link 1-0. Bekerfinale Inmiddels zijn ook de finalisten voor de bekerstrijd bekend. Die gaat tussen Dinant van Beek en Ben van de Griendt. De laatste won tegen Henk Luggenhorst die een thuis voorbereide gambiet ver- keers aanpakte en binnen de korts te keren verloor. Dinant van Beek won in een taaie partij van Gerrit Stevens waarbij zijn vrije b-pion uiteindelijk iets sterker bleek. In de jeugdcompetitie bleef Rein IJ mker koploper zonder te spelen. Zijn voornaamste concurrent Bas van Beek verspeelde een halfje te gen Rick Romp. Bart Lubberdink won van Rob Gervedink Nijhuis terwijl Selma van Beek te sterk bleek voor Alrik Baltus. Afgelopen maandag ontvingen ook vijf jeugdspelers het konings- diploma uit handen van voorzitter Joep Middelink. Die bedankt eerst J an van Calcar voor de voortreffe lijke leiding en complimenteerde toen de vijf die met redelijke cijfers het diploma in de wacht sleepten. Dat zijn Selma van Beek, Bas van Beek, Alrik Baltus, Rob Gerve dink Nijhuis en Rick Romp. die in de loop van het seizoen georganiseerd worden, zoals het vorig jaar succesvol gebleken aqua-jogging en het nieuwe aqua- fit. Een half uur gymnastiekoefe ningen op de zonneweide (er is tevens een slecht weer program ma) en een half uur zwemoefenin- gen in het water, die kunnen varië ren van bewegen op muziek, een gedeelte aquajogging of andere eenvoudige zwemoefeningen. Vanzelfsprekend is het zwembad personeel bereid tot het beant woorden van vragen. Abonnementen Regelmatige zwembadbezoekers zijn goedkoper uit met een sei zoenabonnement. Ze zijn uitslui tend verkrijgbaar in de voorver koop: van 8 t/m 24 mei op werkda gen van 9.00-12.00 uur in het ge meentehuis; van 25 t/m 28 mei tussen 12.00-17.30 uur aan de kas sa van het zwembad. Wie niet in Holten woont of niet in de gele genheid is het abonnement af te (laten) halen, kan dit ook toege zonden krijgen. Voor meer infor matie kan men zich daarvoor wen den tot de afdeling W. O. P. van het gemeentehuis (tel. 73839). Zoals gebruikelijk is er behalve het sei zoenabonnement 37,50 vanaf 5 jaar) een maandabonnement 19) en een gezinsabonnement ver krijgbaar 37,50 eerste ouder, 20 overige gezinsleden). Een een malig bezoek kost 4, kinderen t/m vier jaar hebben gratis toe gang. Vorig seizoen is gestart met een modern zwemprogramma. Uit de enquête bleek dat de methode aan geslagen is. Waren dc lessen in 1994 tweemaal per week 25 minu ten, dit seizoen wordt dat driemaal per week gedurende 20 minuten. Deze verandering is doorgevoerd omdat bleek dat de meeste kinde ren maximaal 20 minuten de con centratie kunnen vasthouden. De zwemlessen voor de diploma's A volwassenen, zwemles voor de ho gere diploma's en schoolzwem men. Ook het vijftig plus-zwem men staat weer op het programma. Voor een eenmalig bedrag van f 5 voor het hele seizoen (naast net abonnement) wordt eenmaal per week op maandag of donderdag speciaal gezwommen voor de zwemfan-test. die aan het eind beloond wordt met een leuke her innering en attentie. Zwembad Twenhaarsveld is van 13 t/m 24 mei van maandag t/m vrijdag ge opend tussen 13.X-19.GG uur; za terdag en zondag van 13.00-17.X uur. Van 25 mei t/m 3 september van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-20.00 uur; zaterdag, zondag en feestdagen tussen 12.00-17.30 Al wekenlang hing het in de lucht, maar na de verpletterende 6-0 overwinning op Berghuizen was het eindelijk zo ver: het derde elftal van de SV Holten kon de kampioensvlag hijsen in de derde klasse van de KNVB afdeling Twente. Dat betekende de kroon op het werk van een constant sei zoen, waarin al snel duidelijk werd dat het elftal van trainer Ben Fra- zer en grensrechter Bert Blauw hoge ogen zou gaan gooien. Nadat na de winterstop eerst de concur rentie met ruime cijfers werd afge droogd, kon uiteindelijk tegen Berghuizen het karwei worden af gemaakt. Na het uitreiken van de bloemen, het maken van de kampioensfoto's en het 'natmaken' van de titel werd op een 'huifkar koers gezet rich ting sponsor Appie van de Preuter, alwaar werd genoten van een over heerlijk diner. Aansluitend werd op Meermanskamp een receptie aangeboden waar tal van sprekers hun waardering uitspraken over het elftal en haar begeleiders. Ui teraard werd daarna tot in de klei ne uurtjes doorgefeest.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7