Gedenksteen herinnert aan explosie V2-bom bchuppeit Oranjezonnetje zorgt voor gezellige drukte WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Grote belangstelling bij onthulling Uit het politierapport I kerkdiensten Zakelijk ■L Grondverkoop ABNAmro Taxatie van speelgoed 'Kweek maar milieureserve' medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 4 MEI 1995 - Precies vijftig jaar nadat de kop van een V2 ontplofte op de krui sing Oranjestraat/Markelose- weg, onthulden majoor Tim Sharman en George Cotton af gelopen zondag in aanwezigheid van nabestaanden, twee voorma lige commandanten, burgemees ter D.J. Verhoeven, Ben W van Almelo, mevrouw Ten Velde en een groot aantal overige belang stellenden, een gedenksteen naast ruïne De Waerdenborch. Op de steen herinnert een mes sing gedenkplaat aan de Leidse evacuée Corrie Lepelaar (23) en vijf Britse militairen die bij de explosie om het leven kwamen: J.P. Coyne (39), G. E. Wareing (34), J.S. McWhinnie (26), L. Cotton (19) en J.E. Harris (25). Drie weken na de bevrijding lag er in de omgeving nog allerhande oorlogsmateriaal. De V2-bom werd aangetroffen op de Markelo- seweg ter hoogte van toenmalig restaurant De Zadelkamp. Een Engelse opruimingseenheid, de 24th Bombal Disposal Company, Royal Engineers of the British Army, moest het explosief buiten werking stellen. Aan kettingen werd het achter een vrachtwagen meegesleept om vervolgens buiten het dorp onschadelijk te worden gemaakt. Helaas ging het mis op de kruising. Een toevallig achter het transport rijdend Brits leger voertuig, dat niets met de operatie van doen had, raakte betrokken bij het incident. Met name luitenant Jim Brockbank, die door het on geval een oog verloor en het is op zijn initiatief dat nu, vijftig jaar later, een gedenksteen is opgericht ter nagedachtenis aan het voorval dat vele Holtenaren zich ongetwij feld nog kunnen herinneren, juist vanwege de enorme explosie die tot ver in de omgeving gehoord werd. De zes slachtoffers behoor- Politie Twente heeft enkele J oego- slaven aangehouden op verden king van een groot aantal wonin ginbraken. Meestal verschaften zij zich toegang d.m.v. gaatjes boren in het kozijn. Zij worden ook verdacht in Holten actief te zijn geweest. Het onderzoek is in volle gang. Op 26 april werd er ingebroken in de voetbalkantine van SV Holten. Twee jongemannen werden min of meer overlopen door de beheer der. De inbrekers hadden er een behoorlijke puinhoop van ge maakt, doch er wordt niets ver mist. Ook op 26 april werd in de Bosc hkampstraat een geparkeerde per sonenauto aangereden. Een vrachtwagen reed deze auto in de flank aan bij het nemen van een bocht naar links. De personenauto werd behoorlijk beschadigd. Bij Albert Heijn werd een jonge dame aangehouden toen zij tracht te enkele pakjes sigaretten weg te nemen zonder te betalen. Zij werd overgedragen aan de politie. Er werd proces-verbaal opgemaakt mede omdat dit niet de eerste keer was dat zij met de politie in aanra king kwam. Op 28 april hield de politie een extra controle op de fietsende schooljeugd. Gecontroleerd werd op de Markeloseweg-Rijssense- weg en Dorperdijk. Tien jongelui kregen een bekeuring omdat ze niet voldoende rechts reden. Der gelijke controles zullen voorlopig vrij frequent plaatsvinden. Eveneens op 28 april vond een aanrijding plaats op de kruising Markeloseweg-Rijssenseweg tus sen twee personenauto's. De be stuurster, komende vanaf de Rijs- senseweg, verleende geen voor rang aan de andere bestuurder. Deze voorrangsfout werd mede veroorzaakt omdat de bestuurder, rijdende over de Markeloseweg, aanvankelijk richting aangaf naar rechts, doch zich op het laatste moment toch maar bedacht en rechtdoor reed. Beide voertuigen liepen behoorlijke schade op. Op 1 mei werd in de garderobe van de dokterspraktijk aan de Keizers- weg een bodywarmer, blauw van kleur, verwisseld. Wie heeft de verkeerde bodywarmer meegeno men? Voor nadere info: politie Holten. Majoor Tim Sharman en George Cotton waren de eersten die een krans den tot de allerlaatsten die tijdens de Tweede Wereldoorlog door een V2 omkwamen. Lange tijd was er onduidelijkheid over de vijfde Brit die er het leven verloor. In het boek 'Holten in oorlogstijd' van Martin Hols en Herman Steunen berg, wordt gemeld dat mogelijk een korporaal Cohen omkwam. Onlangs werd echter vastgesteld dat dit korporaal Coyne was. Bij het ongeluk raakte ook me vrouw Ten Velde gewond. Zij was toen zwanger en woonde vlak naast de plek des onheils. Plaquette Bij de ontvangst in zaal Vosman vertelde Herman Steunenberg dat MOOI GEKLEED Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Brockbank via het gemeentelijk archief opgespoord werd in Enge land. De Brit was nog altijd dusda nig onder de indruk van het voor val, dat hij verscheidene keren bij Hols en Steunenberg aandrong op het onthullen van een herinne ringsplaquette. Het tweetal schrij vers achtte de gouden mijlpaal een uitstekende gelegenheid om de daad bij het woord te voegen. Bij de voorbereiding werden ze terzij de gestaan door de Oudheidkamer Hoolt'n, die tevens de gedenk steen beschikbaar stelde, de ge meente de lokatie. Na de ontvangst ging het richting monument, waar zich intussen tal van belangstellenden hadden ver zameld en de Huntsville and Orilla Pipes and Drumband voor passen de muzikale omlijsting zorgde. De Engelsman Charles Reeves, ge huwd met een Nederlandse en ruim dertig jaar lang via de Com monwealth War Graves Commis sion beheerder van de Canadese begraafplaats, blikte nog eens te rug op het verschrikkelijke inci dent dat veel indruk maakte op Brockbank. Namens Jim Brock bank en zijn echtgenote Margaret was brigadier Telfer naar Holten gekomen. Brockbank, een oom van hem, was wegens gezond heidsredenen niet in staat om zelf acte de présence te geven bij de plechtigheid. Telfer las een brief voor die Brockbank hem had mee gegeven en waarin hij aangaf dat hij zich de omgekomen militairen hij de gedenksteen (Foto WV) nog kon herinneren zoals ze waren kort voor de explosie. ,,Ik ben Hols en Steunenberg immer dank baar voor hun inzet, begrip en steun in dezen," aldus de Brit. Tussen alle, reeds geruime tijd ge leden begonnen voorbereidingen voor de activiteiten in het kader van 50 jaar bevrijding, kwam dit volgens burgemeester Verhoeven als een verrassing erbij. Ook hij had volop waardering voor het feit dat Hols en Steunenberg de ont hulling van dit specifieke monu ment mogelijk hadden gemaakt. Plechtige woorden waren er ten slotte ook van majoor Tim Shar man, voormalig commandant van de slachtoffers. Hij herinnerde aan de jeugdige leeftijd waarop de vijf het leven lieten en declameerde een bekend Engels gedicht. Na de Last Post, een moment stilte en het Reveille werden enkele kransen en bloemen gelegd, onder anderen door Sharman en George Cotton, broer van één van de gesneuvelde militairen. Met het Wilhelmus werd de plechtigheid besloten. Vervolgens werden bloemen ge legd op het graf van Corrie Lepe laar. Zij ligt begraven op de oude begraafplaats aan de Kerkhofs- weg. Daarna werd koers gezet naar de algemene begraafplaats in Almelo waar de graven werden bezocht van de omgekomen Britse militairen. Dat ze daar ter aarde werderr besteld houdt verband met het feit dat het hoofdkwartier van hun onderdeel destijds in Almelo gevestigd was. UprodiTt vnwmsftiis. Het automatiseringsbedrijf Up-to-date (Erve Broekhuis 15, tel. 65141) van Gerrit Broekhuis heeft speciaal voor MKB-bedrijven een uitgekiend Verkoop-Informatie-Systeem (VIS) ontwikkeld. De ge bruiker, ook de installateur op de hoek, kan hiermee het verlies aan verkoopomzet sterk beperken. Het VIS-systeem is specifiek ontwik keld voor de 'verkoop' om aanvragen, offertes, vertegenwoordigers- bezoeken en potentiële orders effectief op te kunnen volgen. Het VIS- systeem is een software-pakket dat werkt onder 'Windows'. VIS kan bovendien gekoppeld worden aan applicaties als WP, Words en Excel. In de hulppprogramma's is een aantal voorzieningen ingebouwd, zoals een calculator en een agenda. Bovendien beschikt de program matuur over een aantal extra sorteeropties (per relatie, per offerte, project). Alle relevante klanteninformatie wordt overzichtelijk ge presenteerd op één scherm. Het aantal in te voeren relaties is nagenoeg onbeperkt en per klant heeft men ruimte tot maximaal 64 pagina's A4. Van Up-to-date VIS-systeem zijn twee variaties ver krijgbaar, waarbij de Plus-versie beschikt over een aansluitmogelijk- heid van een modem om relaties direct via de pc te kunnen bellen. Up- to-date Automatisering levert eveneens administratieve software van hoog niveau. Het bedrijf verzorgt daarnaast consultancy, levering van hardware, onderhoudscontracten, leasing, software-op-maat, support, opleiding en training. Alzheimer vereniging Dementie is voor veel mensen een begrip, voor wetenschappers een vraagstuk waar nog geen oplossing voor is gevonden. Er zijn verschil lende vormen van dementie, de meest voorkomende is de ziekte van Alzheimer. Zo'n 300.000 mensen in Nederland, voorname lijk ouderen, hebben hiermee te maken. Het verzorgen en begelei den van iemand die dementerend is, is een moeilijke taak. Naast de noodzaak van extra praktische hulp en voortdurende waakzaam heid is er verdriet, spanning en onzekerheid. Het is moeilijk te accepteren dat iemand die je dier baar is steeds meer van zichzelf verliest en eigenlijk een vreemde wordt. Ondanks de zware licha melijke en geestelijke belasting kiezen verzorgers er vaak voor om zolang 't kan de oudere in de eigen omgeving te laten wonen. Een keuze die ten koste gaat van veel persoonlijke vrijheid. Een aantal mensen dat deze zorg zelf ervaren heeft, is met het initiatief gekomen een Alzheimervereniging in het le ven te roepen. Zij willen zich in zetten voor familieleden van de menterende ouderen en geven aan dat er naast praktische hulp ook meer informatie en ondersteuning nodig is voor verzorgers en direct betrokkenen. De Alzheimervere niging is een informatiepunt waar mensen terecht kunnen met vragen over de ziekte van Alzheimer of andere vormen van dementie, voor een 'luisterend oor' of voor advise ring en verwijzing. Zij organiseert kontaktbijeenkomsten voor fami lieleden en verzorgers. Zij stelt informatiemateriaal ter beschik king en verzorgt lezingen op ver zoek. U kunt lid worden van de Alzheimervereniging. Door jw bijdrage is de vereniging in star t de genoemde taken te vervullen. Bo vendien ontvangt u alle informatie over de activiteiten in de regio Almelo waaraan u deel kunt ne men, krijgt u 4 keer per jaar een nieuwsbrief toegestuurd, ontvangt u de nieuwste brochures rond de mentie, wordt u jaarlijks een infor matieve avond aangeboden, tij dens de ledenvergadering hebt u inspraak in de te organiseren acti viteiten. Centraal informatiepunt: Alzheimervereniging regio Alme lo p/a Klimop 2, 7681 HD Vroomshoop telefoon 05498 - 45110 bereikbaar op ma., woe. en vrij. morgen van 8.30 - 12.00 uur. Uitnodiging voorlichtingsavond- /jaarvergadering op 9 mei om 19.45 uur Plaats: Trefpunt Elisa beth, Hofkampstraat 96 in Almelo (het oude RK ziekenhuis) De toe gang is gratis, belangstellenden zijn van harte welkom. Informatie zal worden gegeven over nieuwe wetten die mensen moeten be schermen, die niet meer hun eigen belangen kunnen behartigen. PCOB Op 20 april hield de PCOB haar jaarvergadering. In deze vergade ring werd afscheid genomen van bestuurslid J. Beltman. Eerst als voorzitter, later als gewoon be stuurslid heeft hij zich ettelijke jaren verdienstelijk gemaakt voor de afdeling. De heer Zeehandelaar zegde hem hiervoor uitvoerig dank en overhandigde hem een geschenk onder couvert en bloe men voor zijn echtgenote. Ook het overlijden van de oprichter van onze afdeling, de heer De Groot, werd in deze vergadering her dacht. Na de pauze werd uitge breid van gedachten gewisseld over het functioneren van de afde ling. Nu de centrale overheid meer en meer taken op het gebied van sociale voorzieningen afstoot naar de gemeente is het noodzakelijk ons voor te bereiden op een meer op belangenbehartiging gericht optreden. Besloten werd dat we, zonder het gezelligheidsaspect te verwaarlozen, om in de toekomst meer zullen gaan bezighouden met voorlichting op het gebied van de sociale voorzieningen en directe belangenbehartiging. Een en ander in overleg met de plaatselijke afde ling van de ANBO. Het mooie weer zorgde er afgelo pen zaterdag mede voor dat het een drukte van belang was op en rondom de Smidsbelt. Veel men sen gingen op Koninginnedag toch even een kijkje nemen bij de verschillende festiviteiten die in het dorp georganiseerd waren. Al in de vroege ochtend had een flink aantal mensen zich de moeite getroost naar de Smidsbelt te ko men om daar de door het gemeen tebestuur vertegenwoordigde ko ningin toe te zingen tijdens de aubade. Later op de ochtend werd het alleen maar drukker. Een lek ker zonnetje zorgde ervoor dat veel mensen de rommelmarkt be zochten. Deze werd net als andere jaren weer op de Smidsbelt en rondom het gemeentehuis gehou den. De veelal jeugdige verkopers kon den zelf een geschikt plekje uitzoe ken om de koopwaar uit te stallen. Ook dit jaar was de beschikbare ruimte weer goed gevuld. Naast de jaarlijks terug kerende 'standhou ders' waren ook dit jaar weer nieu welingen van de partij. Zo kon het voorkomen dat een jongetje een fiets die vader voor vijftig gulden wilde verkopen met een stalen ge zicht voor slechts twee gulden aan de zichtbaar verheugde koper meegaf. Niet alleen waren er de verkopers van oude spulletjes, ook dit jaar waren er weer enkele vere nigingen met loterijen van de par tij. Bij koor Amazing kon een fraaie tweezitsbank worden ge wonnen. Na loting ging deze naar mevrouw L. Veneklaas, Tromops- weg 7 in Dijkerhoek. De bank is intussen thuis bezorgd. De Braandheultjes waren van de partij om de feestvreugde muzi kaal te ondersteunen, zodat ook de laatste mensen met een slecht hu meur iets vrolijker werden. Voor de basisschooljeugd was ook dit jaar weer een vossejacht georgani seerd. In het dorp stonden ver schillende mensen opgesteld die v 1 JÉ Gaandeweg de ochtend stroomde de Smidskelt vol met koop- kijklustigen. (Foto WV). een bepaald beroep voorstelden, door de juiste letter van die per soon te noteren onstond een woord. Net als andere jaren viel hiermee voor de jeugd weer iets te eten en iets te drinken te verdie nen. Aan het einde van de ochtend werd het nog even heel druk op de Smidsbelt, toen werden namelijk de prijswinnaars van de straatver sieringen bekendgemaakt. Hierna keerden de prijswinnaars zeer te vreden en ae andere mensen ge woon tevreden huiswaarts. Na alle overige activiteiten, waarover el ders meer, werd Koninginnedag 1995 's avonds besloten met een groots vuurwerk op 't Vletgoor. Een enorm aantal belangstellenden genoot vanaf de Aaltinksweg van het spectaculaire schouwspel dat mede door het prima weer uitste kend tot zijn recht kwam. De lokatie Vletgoor voldeed naar onze mening perfect. Meer ruimte dan in het dorp, minder risico en goed zicht. Uitslag vossejacht: Groep 1 t/m 4: 1. Maarten Brilman, Haarschool groep 2; 2. Remon Stam, Regenboog groep 2; 3. Derren Bieleman, Regenboog groep 1b. Groep 5 t/m 8: 1. Jeroen Bos, Regen boog groep 7; 2. Janine Klein Teeselink, Dijkerhoek groep 6; 3. Suzanne Hoeve, Holterenk groep 7. Om het filiaal aan de Dorpsstraat te kunnen uitbreiden wil de AB- NAmrobank te Amsterdam onge veer 117 vierkante meter grond aan de Larenseweg kopen. De strook is onderdeel van de groenstrook langs de Larenseweg en is gedeel telijk in gebruik als opstelplaats voor winkelwagentjes en glasbak, maar heeft formeel de bestemming 'winkels en kantoren'. B en W stellen de raad nu voor de grond voor 352,50 per vierkante meter te verkopen. Een totaalbedrag van f 41.242,50. De ABNAmrobank heeft daar inmiddels mee inge stemd, als ook met het verplaatsen van de opstelplaatsen en het ge deeltelijk nerstraten van de bestra ting van het bankgebouw. Zondag 7 mei kunnen belangstel lenden tussen 12.00-17.00 uur oud en antiek speelgoed laten taxeren bij supermarkt Albert Heijn aan de Brink in Bathmen. De taxatiedag wordt gehouden ter gelegenheid van de Bathmense braderie. Men kan er terecht met blikken en me chanische speelgoed, oude puzze- les en spellen, Dinky Toys enzo voorts. De gratis taxaties worden verricht door taxateurs van de Ver eniging tot Expositie van Oud Speelgoed 'VEOS'. Zij beant woorden tevens vragen over de raparatie van kapot speelgoed. De 'VEOS' toont bovendien speel goed uit de eigen collectie. 'Het milieuaspect wordt tegen woordig in bijna alle beslissingen betrokken. Misschien wordt het tijd eens een milieureserve te kwe ken. Het opstellen van een geluid- niveaukaart mag in ieder geval niet worden betaald uit de reserves voor het verkeersstructuurplan.' Voor CDA-er H.J. Dul en vooral ook voor oud-coalitiepartner W.J Dalhuisen (PvdA) was het voorstel om 65 duizend gulden te onttrek ken aan de reserve 'verkeersstruc tuurplan' onaanvaardbaar. Voor dat geld laat het college door BVA een geluidniveaukaart opstellen voor de hele gemeente. Daardoor hoeven burgers die (ver)bouw- plannen hebben niet eerst meer een akoestisch onderzoek te laten ver richten. Ook kan de kaart worden gebruikt voor het signaleren van die huizen die voor subsidie voor gevelisolatie tegen weg- en railver- keerslawaai in aanmerking komen. Aangezien wethouder E.M. van Schooten aangaf de 425 duizend gulden uit de reserve 'onderhoud wegen' bitterhard nodig te zullen hebben dit jaar en de rest van de raad er geen problemen mee had, komt het geld toch uit het VSP- potje. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, da. J.W den Hertog. M.m.v. Campanella. Ne vendiensten. Oppasdienst: mevrouw Van Riel, Marloes Poortman. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijker hoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen boom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugd- Diessenpias: woensdag 10 mei: ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. F. de Jong, Coevorden. 19.00 uur, ds. G.W.H. Peddemors, Nunspeet. Collecte: Dia conie. Kmdernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Gerda Wolters; groep 6 en 8 o.l.v. Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ans Valster-Paalman, Marita Withaar; 4-6 jaar: R.K kerk: 10.00 uur, Eucharistievie ring. Oppasdienstmevrouw Van Riel, Marloes Poortman. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 9.30 uur, ds. J.F. Schef- fer. Uitgangscollecte: Hongarije-pro- ject. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 1130 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 5 mei: R. Jongkees, Mid denstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021 6/7 mei: G. van Wijk, Wilhelmina- straat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raai te. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting. gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag 5 mei: 10.00 uur, Ontsteken bevrijdingsvuur op Smidsbelt; 10.15- 12.15 uur, Bevrijdingsloop; 14.00 uur, bevrijdingsoptocht; 20.00 uur, taptoe op veld scholengemeenschap; 22.00 uur, bevrijdingsbal in de aula van de school. Zaterdag 6 mei: tussen 7.30-10.00 uur, sun Holterbergtoer WW Holten bij sporthal 't Mossink. Zondag 7 mei: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 9.00 uur, Canadese jeugdkoren (15-19 jr.) zin gen op Canadese begraafplaats. Maandag 8 mei: 20.00 uur, bijeen komst Postzegelclub in De Boschkamp (v.a. 19.00 uur jeugd); Farewell party Candezen en gastgezinnen. Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; 11.00 uur, MAC- klassieker toenocht; tussen 9.00-13.00 uur, stan Landelijke Fietsdag bij WV of molen Dijkerhoek. Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: reisje Bejaardensocië teit naar Workum; 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: 9.00-16.00 uur, bloemenmarkt HHV op Smidsbelt; 11.00-12.00 uur, landelijke muziekdag op Smidsbelt en in NH kerk; receptie en feestavond i.v.m. 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Donderdag 25 mei: aankomst Pieter pad Milieu Estafette; ponyconcours Bergruitertjes op p aardes po rtterrein Borkeldsweg Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor- jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat; Koningsscnieten hoek Aalpols- weg/Markeloseweg; Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd i HSV De RietvoornKoetsen- rit De Bergrijders; Marco Borsato in De Waag (t.p.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; 20.00 uur, zang- en praiseavond in De Kandelaar. Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse; midzomernachtconcert Holterberg Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur- huus Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Dinsdag 4 juli: 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Zondag 23 juli: 13.30 uur, M'~ fietstocht. Dinsdag 25 juli: stan dorpsfeest met opening kermis Donderdag 3 augustus: Dagje De Boer Op Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter- bergrit (motonoenocht) Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 2 september: jubileumre ceptie OCH (50 jaar) in gebouw Irene Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit venrek 't Stuurhuus Donderdag 7 september: 19.00-22.00 uur, wijnmarkt HHV op Smidsbelt; stan Keuenefeesten Vrijdag 8 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Keunefeesten Zondag 10 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Vrijmarkt op Smidsbelt Maandag 11 september: afdelingsa vond NBvP Holten Geboren: Lindsey, dochter van D. Gerritsen en A.D. Smale; Maureen Heidi, dochter van G.W. Hulsman en C. Bosschers; Sanne, dochter van T. Geerling en S. Onstenk. Overleden: A. Leeftink (67); J. Ver- weij (87); E.J. Keuterman (62); J. Le- ferink-Brinkman (85). Ondertrouwd: A.J. Kramer en H.J. van der Meij Gehuwd: A.P. Scheer enJ.G. Broek- maat; R.F. Struik en G.H. Vincent.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3