Bevrijdingsloop is terug in dorpskom Handbalvrouwen de meerdere van WSV porl rn'm Hol ter) r Zwembad opent de poorten op 13 mei Hans Stam 250 maal in eerste Blauw Wit Sporty agenda Blauw Wit besluit met ruime zege Negen tennis teams nog ongeslagen Normaal speelt Okia-jeugd parten Bentelo beëindigt Holtense illusies HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Deelname groot bij klassieke motorenrace Kampioenschap Gerrit Rensen Zilver voor S V-atleten Bijeenkomst postzegelclub DONDERDAG 27 APRIL 1995- s 1 Met man en macht wordt in recreatiehad Twenhaarsveld gewerkt aan de voorbereidingen op het hopelijk net zo goede seizoen als vorig jaar (Foto WV) Was de laatste jaren sportpark Meermanskamp de locatie voor de Bevrijdingsloop van de SV Holten, de elfde editie van dit atletiek wordt weer in de dorps kom gehouden. Dit vanwege de herdenking van 50 jaar bevrij ding. Het eerste startschot valt dan ook meteen na het ontsteken van het bevrijdingsvuur op de Smidsbelt. Op vrijdag 5 mei starten om 10.15 uur de twee jongste deelnemers- groepen van de basisscholen als eerste. Zij mogen naar keuze 300 meter wandelen of 700 meter hard lopen. Daarna starten om de vijf minuten de scholieren per groep voor de 700 meter. Vanaf groep 5 Het eerste damesteam van de handbalafdeling van de SV Holten leverde een prima prestatie door WSV '38 1 te verslaan met 5-17. Al snel werd met break outs een 0-5 voorsprong genomen waarna Hol ten bij de rust met 3-8 leidde. Daarna wisselden de rood-zwar- ten naar een 5/1 - verdediging waar door WSV aanvallend nauwelijks gevaarlijk werd. Met goed aanval lend spel en uitstekend keepers werk van J olanda Paalman bouw de Holten de voorsprong gestaag uit. Scores: Annemarie van de Maat en Judith Tiekink 5; Wendy Meerman 3Monique Plantinga en Christel Louws 2. Ook dames 2 won van een WSV- team dat echter slechts met vijf veldspeelsters aantrad. Hiervan werd goed gebruik gemaakt. Via 0-3 en een 4-6 ruststand won Hol ten met 8-11. Hierdoor werd de tweede plaats in de vijfde klasse A overgenomen van hetzelfde WSV. De junioren speelden uit tegen Overwetering een matige partij. Met agressief spel liet de thuisclub Holten niet in haar spel komen. Na 7-3 bij de rust werd het 14-6 voor Overwetering. Jeugd Meisjes Al boekte eeri regelmatige winst op hekkesluiter Voorwaarts. SV HOLTEN SENIOREN: donderdag 27 april: Holten- Saasveldia, 19.00 uur. Zondag 30 april: LAP-Holten, 14.00 uur (vertrek 12.15 uur); Hoeve Vooruit 2- Holten 3, 09.30 uur (vertrek 08.15 uur); Holten 9-Omhoog 8, 09.30 uur; LAP 6- Holten 13, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur). JUNIOREN: Donderdag 27 april: Holten A2-Rood Zwart A2, 19.00 uur. BLAUW WIT JUNIOREN: Donderdag 27 april: Blauw Wit Al- Holten ging thuis tegen het te gen degradatie stijdende Bentelo lelijk onderuit (0-1) en kan een competitietoetje in de vorm van de nacompetitie vrijwel vergeten. De rood-zwarten misten simpel weg te veel kansen. Het Holtense offensief leverde voor de rust tal van kansen op voor Pascal Brinkers, Geert Brands, J an Traanman en Jan Herman ten Vel de. Maar hoewel het veldspel goed verzorgd was, ontbrak het in de afwerking aan nauwkeurigheid. Gaandeweg kregen ook de gasten enkele kansjes waarbij doelman Erwin Stukker vooralsnog erger kon voorkomen. Gaandeweg ont wikkelde zich zo een meer en meer gelijkopgaande strijd die na de rust tot een bedenkelijk spelniveau leidde, kansen waren er nog wel (o.a. voor Nijland en Brands), maar het doelpunt viel aan de an- Daar waar de organisatoren van MAC De Holterberg op timistisch rekende op zo'n 80 deelnemers aan de regelema- tigheidsrace voor klassieke motoren van a.s zaterdag, zijn er intussen al 104 in schrijvingen uit het hele land binnen. Het belooft rondom clubhuis 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg op 29 april dan ook een fraai motor sport-evenement te worden. Onder de deelnemers is ook MAC-lid Karei van Dijk die iin een van de zes klassen aan Ide start komt. De races be- Iginnen om 13.00 uur. De toe gangsprijs voor volwassenen is f 5,00. Kinderen betalen f 2,50. wordt er 1000 meter gelopen. Per groep worden het eerst aankomen de meisje en de eerste jongen ge huldigd als Holtens kampioen(e). De prijzen hiervoor worden be schikbaar gesteld door fotograaf Henk Mulder. Precies om 11.15 uur wordt daarna de wedstrijd over 10 kilometer weggeschoten voor dames, heren en veteranen. Dit jaar is er gekozen voor één ronde van 5 kilometer. Vanaf de start in de Dorpsstraat gaat het de Oranjestraat in, bij Vosman op het fietspad en vervol gens rechtsaf de Aalpolsweg op. Dan volgt de taaie beklimming naar de stenen bank om via J ule- A1 bij <3e rust leidde Holten ruim (3-9) waarna men goed doorging: 8-17. Meisjes A2 verraste door ongesla gen koploper SDOL op de eerste nederlaag te tracteren. Tot de rust ging het gelijk op (5-5) maar door een prima tweede helft, waarin vooral goed verdedigd werd, pakte Holten een terecht 7-11 overwin ning. J ongens A had het zwaar tegen het met junioren aangevulde team van AHV Achilles maar bood goed Excelsior C3 - Blauw Wit C1 In de eerste helft ging de wedstrijd gelijkop. excel sior nam een voorsprong, maar Blauw Wit kwam via Alfred Beldman terug tot 1-1. Dit bleek een goede opsteker, want hierna gingen de gasten sterk door. Blauw Wit speelde de bal goed rond en scoorde via Hazar 2x en Nisander 1x. Ook na de 1-4 bleef Blauw Wit kansen krijgen, maar tot scoren kwam de ploeg niet meer. Blauw Wit D1 - Enter Vooruit D1 Tegen koploper Enter Vooruit moest Blauw Wit winnen om in de race fe blijven voor een kampioenschap. De ploeg had z'n zin nen gezet om de wedstrijd te winnen. Jurrian- schoot hard op de paal. Ook hierna kreeg de ploeg kansen. Het was Merijn die met een hard schot voorde 1- Kloosterhaar A1, 19.00 uur. SPORTHAL Maandag 1 mei: 19.00-22.00 uur: BCH; dinsdag 2 mei: 16.30-22.30 uur: Minto- nette; woensdag 3 mei: 19.00-22.00 uur: BCH; 22.30-23.30: Wegstapel; donder dag 4 mei: 20.30-22.00 uur: SV Holten All Stars; 22.00-23.00 uur: Blauw Wit zaalvoetbal; zaterdag 6 mei: 19.00-20.00 uur: Stam; 20.00-21.00 uur: Beuseberg. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). dere kant. Nadat Holten even daarvoor nog een 'mazzeltje' had toen drie Benteloërs op rij misten, was het in de 26e minuut wel raak door Hoeben die een door Stukker voor zijn voeten getikte bal doel treffend retourneerde. Het slotof- fensief van de thuisclub leverde weliswaar weer wat kleine kansjes op, maar die stonden in geen ver houding tot de mogelijkheden die eerder al onbenut waren gelaten. Vandaar ook een terecht overwin ning voor Bentelo. Blauw Wit heeft de afgelopen week laten zien dat het beter kan dan wat in de afgelopen competi tie tot uitdrukking is gekomen. De grote groep geblesseerden was niet te vervangen. Nu de groep compleet is en enkele ma len met elkaar gespeeld heeft blijkt dat de groep veel te laag op de ranglijst staat. In Lonneker bij Enschede kwam Blauw Wit tegenover een totaal onbekende tegenstander. In een matige wedstrijd met veel fouten over en weer was Blauw Wit toch de veel sterkere ploeg. De thuis ploeg kon profiteren van het zwakke begin bij Blauw Wit 1-0. De gasten bouwden hierna aan een groot overwicht en scoorde de ver diende gelijkmaker. Het offensief werd goed vastgehouden na deze treffer, zodat de thuisploeg nog maar'zelden de verdedigende stel lingen kon verlaten. Blauw Wit kreeg hierdoor kansen, waaruit kesweg, Kwintenweg, Brender- weg en Beusebergerweg weer op de Aalpolsweg terecht te komen. Via Zandvoortspad en Bosc- hkampsstraat gaat het vervolgens weer richting de Smidsbelt. Uiter aard lopen de 10 kilometer-deelne mers dit parcours twee keer. Om 11.20 uur is er de prestatieloop over 5 kilometer. Voor de eerste Holtense atleet en atlete op de 10 kilometer zijn er wisselbekers be schikbaar gesteld door kapsalon Wander Drent. De deelname voor scholieren is gratis. Het inschrijfgeld voor de 5 kilometer is f 3,50 en voor de 10 kilometer f 5,00. Inlichtingen: tel. 61159. partij ondanks de 11-21 nederlaag. Meisjes B maakte de koppositie waar. Weliswaar werd tegen V en K al snel tegen een 2-0 achterstand aangekeken, maar na de 3-3 rust stand won Holten toch met 5-7. Koploper KS/Kwiek was te sterk voor de Holtense welpen. Vooral verdedigend kwam Holten te kort. Na de 3-1 ruststand verloor men met 9-3. De mini's boekten in hun toernooi twee overwinningen. Zowel tegen Heeten als Dalfsen werd het 3-1. 0 ruststand zorgde. Na rust kwam de koploper sterk opzetten. De verdediging met Maarten en Wilco als uitblinkers kregen veel werk, maar losten dit ook goed op. Lang bleef het 1-0, maartegen het eind van de wedstrijd profiteerde Jurrian van de ruimte voorin en maakte 2-0. Des E1 - Blauw Wit E1 Blauw Wit begon sterk in Nijverdal. De openingsgoal kwam op naam van Frank. Diezelfde speler wist hierna Jurgen vrij voor de keeper te zetten, waarna de stand 0-2 werd. Gert-Jan bepaalde de ruststand op 0-3. Na rust bleef Blauw Wit sterker en scoorde nadat Gert-Jan de keeper had omspeeld 0-4. Na weer een goede aanval kon Erwin de bal makkelijk bin nen lopen 0-5. Uit een corner scoorde Frank 0-6. Keeper Arjan kon hierna zijn klasse tonen, omdat Des nog enkele goede kansen kreeg, maar door toedoen van Arjan niet tot scoren kwam S.O.S. F1 - Blauw Wit F1 Blauw Wit wist zich goed te herstellen na de nederlaag van vorige week. Met een enorme werk lust kwam Blauw Wit al snel tot een 0-1 voorsprong via Kuba Kladszinsky. Via Rik Stoevenbelt en Ramazan Ramazan werd het 0-3. Na rust was het de wed strijd van Marco van Dijk. S.O.S. kreeg nauwelijks kansen, omdat de bal meest al rond ging in de Blauw Wit ploeg. De eindstand werd 0-6 door doelpunten van Ramazan, Kuba en Rik. Voorwaarts 3 - Blauw Wit 2 Blauw Wit 2 heeft de opgaande lijn van de laatste wedstrijd ook nu goed doorgetrokken. Hoewel de wedstrijd nergens meer om ging had de ploeg de wedstrijd goed onder controle. Verdedigend zat het goed in elkaar, aanvallend was het wat minder, omdat ook Voorwaarts over een goed georganiseerde verdediging be schikte. Dat de wedstrijd afliep zonder doelpunten was dan ook niet zo verwon derlijk. Echte kansen bleven uit, dus ook doelpunten. 0-fl Blauw Wit 3 - Excelsior 6 Blauw Wit 3 bouwde een groot overwicht op in de eerste helft. Met goed en snel opgezette combinaties, werden de gasten terugge drongen. Wim klein Nagelvoort scoorde uit een corner 1-0. Hierna speelden de gasten nog steviger als in het begin. Doelman van de Belt mocht blij zijn dat hij op het veld mocht blijven nadat hij een doorgebroken speler ten val bracht. Ook na rust bleek Blauw Wit beter en Henry Stam scoorde al snel 2-0. Hierna ging Excelsior duidelijk over de schreef tegen de scheidsrechter. Met twee te rechte rode kaarten kwam de ploeg nog goed weg. Blauw Wit bleef zich goed beheersen, maar kwam niet tot scoren 2- 0. ook de 1-2 tot stand kwam. In de laatste Competitiewedstrijd tegen Eversberg moest Uilco Spij ker al in de eerste minuut hande lend optreden om een tegendoel punt te voorkomen. Het spel van Blauw Wit zag er veel verzorgder uit als dat van Eversberg. Het duurde echter lang voordat het overwicht van de thuisploeg een doelpunt opleverde. In de 21e mi nuut was het J acco Schuppert die de ban brak. Hij omspeelde de doelman en schoof de bal binnen 1-0. Dat Eversberg hierna nog te rug kon komen had Blauw Wit volledig aan zich zelf te wijten. Onnauwkeurig uitverdedigen le verde in de 28e minuut 1-1 op. Blauw Wit pakte hierna de zaken beter aan. Het was Haije Postma die Blauw Wit in de 38e minuut opnieuw aan de leiding hielp met een fraaie kopbal. Eversberg had In recreatiebad Twenhaarsveld wordt momenteel met man en macht gewerkt aan de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen. Het bad opent de poorten op zaterdag 13 mei. Nog deze week wordt huis aan huis de bekende informatiefolder verspreid. In formatie en aanmelding voor zwemles is zaterdag al mogelijk op Smidsbelt, waar teamleidster Ciska Raggers en enkele mede werkers met een kraam aanwezig zijn tijdens het Oranjesfestijn. In samenwerking met 'machinist' Ben IJspeerd, gemeentewerken en Soweco is 'bedrijfsleidster' Ciska druk bezig om alles op de rails te krijgen: „Er moet een hoop ge daan worden. Tuinonderhoud, te gelwerk, onderhoud aan de ge bouwen, noem maar op." Ciska vertelt dat de toren tot naar grote tevredenheid is omgebouw tot een fraai kantoortje/personeelsruimte. Aan de buitenkant is deze van een fris kleurtje voorzien. Ook de enigszins vervallen ogende kassa ruimte wordt aangepakt, evenals de kleedkamers- en hokjes, de toi- lettemeifgarderobe. „Dit jaar zijn we gestart met de vloeren. Ze wor den eerst gezandstraald en vervol gens voorzien van granieten vloe ren," aldus Ciska, die er op wijst dat ook de deuren van de hokjes en dergelijke in een frissere kleur worden geschilderd. Mocht dat dit jaar niet meer lukken, dan is dat volgend jaar zonder meer aan de beurt. In het bassin zelf is ook het Bij de provinciale kampioenschap pen voor Duitse herders was Hol- tenaar Gerrit Rensen van VDH Kringgroep De Bergspeurders met zijn hond Rocco von Posthorn succesvol met de eerste plaats in de klasse voor VH-I honden. In Bathmen, waar VDH Kringgroep Salland de organisator was, haald hij 181 punten voor de oefeningen appél en pakwerk. Met pakwerk behaalde hij zelfs het hoogste aan tal punten van het hele weekeinde, te weten 98. vooraf al met enkele geblesseerde spelers te maken en kreeg door een ongelukkige acties met nog meer blessure leed te maken. In de laat ste minuut van de eerste helft kreeg Blauw Wit een vrije trap, welke door jubilaris Hans Stam vanaf 20 meter prachtig werd binnen ge schoten. Na goed voorbereidend werk van Jacco Schuppert kon Johan Bolink in de tweede helft simpel voor 4-1 zorgen. Blauw Wit kreeg vervolgens alle gelegen heid om de score nog verder uit te bouwen. Met Gerald Jansen voor Andre Stam ging Blauw Wit het laatste kwartier in. Leo Aanstoot kon op aangeven van Gerwin de Velde Harsenhorst voor 5-1 zor gen, terwijl Gerald Jansen in de laatste minuten de 6-1 eindstand in kopte, waarmee de laatste compe titiewedstrijd in dit seizoen werd afgesloten. nodige gebeurd. Zo werden voe gen, tegels en beton bijgewerkt en werd (bijvoorbeeld in het diepe bassin en het polobad) geschil derd. „Al met al is er genoeg te doen. En als we dan helemaal rond zijn geweest kan je bijna weer opnieuw beginnen. We moeten dan ook niet vergeten dat het bad al ruim dertig jaar oud is, dus onderhoud blijft nodig," consta teert Ciska, die er vorig jaar als teamleidster begon: „Het bevalt me werkelijk uitstekend. Je bouwt iets op, ik kan echt m'n ei helemaal kwijt. Begin deze week is het bas sin gevuld met water. Evenals vo rig jaar wordt het verwarmd tot 22 graden. Aanmelden Met het oog op het nieuwe seizoen is Ciska Raggers met enkele mede- Voorafgaande aan de thuiswed strijd tegen De Eversberg werd Hans Stam gehuldigd voor het feit dat hij al 250 wedstrijden in de hoofdmacht van Blauw Wit heeft gespeeld. Voorzitter Ger hard Kolkman overhandigde hem een fraaie standaard, voor Stams echtgenote waren er bloe men. De aftrap van de laatste competitiewedstrijd werd ver richt door zoon Robert die ook het verenigingsvaantje overhan digd kreeg. In de jaren dat Stam in het eerste van Blauw Wit speelde heeft hij veel spelers zien komen en zien gaan. Stam kan wel 65 namen op noemen met wie hij in het eerste elftal heeft gespeeld. Toen Hans acht jaar was werd hij lid van Blauw Wit (1972). Hij heeft nog net meegemaakt dat Blauw Wit op het terrein aan de Vianenweg speelde. Dat Blauw Wit hierna de overgang maakte naar De Meer manskamp kwam hem goed uit. Als voetballer naast het sportpark wonen geeft extra mogelijkheden om je in je sport uit te leven. Dat één van zijn eerste trainers nu de voorzitter van Blauw Wit is, was voor velen toch wel een verrassing om te horen. Hans Stam speelt al zo'n twaalf seizoenen in net eerste bij Blauw Wit. Alle tegenstanders kennen hem. Hij wordt door hen ook vaak gekwalificeerd als Blauw Wits bes te man. Zelf vind hij dat Leo Aan stoot de beste speler is. Een speler die zo makkelijk kan voetballen, zoveel mogelijkheden heeft, is een genot om elke keer weer naar te kijken en mee te spelen. De laatste twee jaar heeft Hans vanwege bles sures niet veel gespeeld. Eerst was daar de vervelende buikspierbles sure die hem lang van het veld hield. Net hersteld kwam de ook al zeer vervelende knieblessure. Na de winterstop is hij op het trai ningsveld teruggekeerd. Eerst trai nen en in oefenwedstrijden mee spelen, waarna de terugkeer in het eerste elftal toch nog dit seizoen plaats had. In al die wedstrijden voor Blauw Wit 1 kwam hij bijna tot 100 tref fers. Eén van de mooiste was uit bij Drienerlo. Blauw Wit won hier met 0-1 door een ineens uit de lucht genomen bal van Hans Stam, die zich speciaal uit militaire dienst werkers zaterdag met een kraam aanwezig tijdens het Oranjefestijn op de Smidsbelt. Belangstellenden kunnen er terecht voor allerhande informatie wat betreft de activitei ten van dit seizoen. Ook is het mogelijk om leerlingen aan te ma len voor zwemles (A/B/hogere di ploma's). Daarna is opgeven enkel mogelijk van 8 tot en met donder dag 8 mei in het gemeentehuis tussen 9.00 en 12.00 uur. De erva ring leert dat snel aanmelden ge wenst is, daar de groepen binnen de kortste keren volgeboekt zijn. De zwemlessen worden driemaal per week gegeven, telkens twintig minuten: maandag- en donderdag middag én zaterdagochtend; dins dag- woensdag- en vrijdagmiddag. De kosten bedragen 38,50 voor twaalf lessen of 4 gulden per les. Dinsdag was in deze week de enige dag dat er niet gespeeld kon wor den in verband met de regen. Daarom heeft één team in Markelo in de hal gespeeld, twee teams hebben afgelopen vrijdag inge haald en één team (di.dames-1) haalt dinsdag 2 mei in. Van de 23 teams hebben er 12 gewonnen, 10 verloren en 1 niet gespeeld. Er zijn nu nog 9 teams die beide keren gewonnen hebben: di.dames-2 kl.5, do.dames-1 kl.4, vr.heren-1 kl.2, za.mix-1 15jr, za.meisjes 17 jr, za.mix-3 kl.6, za.heren-1 kl.4, zo.heren kl.8 en zo.heren 35+ kl.2. Holten C2 - Enter Vooruit C2 Holten en Enter Vooruit bezetten plaatsen in de onderste regionen van de competitie, en dat was in deze wedstrijd duidelijk te merken. Allen leek Holten geen enkel belang te hebben bij een overwinning. Enter Vooruit echter wel, en dat resul teerde in drie doelpunten. De eer aan Holten-zijde werd gered door Mark Ven- negoor Eindstand 1-3. Holten D1 - Spc. Rijssen D1 Holten D1 speelde tegen Sportclub Rijssen een goede wedstrijd. Het veldspel was zeer goed verzorgd, en door goede combina ties werd het snel 2-0 door Bart Vincent en Henk-Jan Kettelarij, daarna stokte echter de doelpuntenmachine. De fraaiste kansen werden niet verzilverd en het houtwerk werd meerdere malen getest. Echter de verdediging van Hol ten stond als een huis, en gaf geen enkele kans weg, waardoor het later door HenkJan Kettelarij en Freek Kna pen toch nog 4-0 werd. Holten D2 - WW D2 In een slechte eerste helft wist Joris uiteindelijk mid dels een rommelgoal 1-0 te scoren. De tweede helft voetbalde Holten fanatiek, en Matthijs scoorde twee maal, waarbij er een goal goed klaar werd gelegd door Joris. Holten hield de nul dankzij Gerald, en door een goede voorzet van Robert wist Bas 4-0 te scoren. Holten E2 - Enter Vooruit E2 Holten haalde tegen Enter Vooruit de eerste punten binnen. Vanaf het begin werd er voor elke meter geknokt, en Rick scoor de door een afstandschot 1-0. Emiel zorgde voor rust nog voor 2-0 door een mooie lob. Na rust kwam Enter terug tot 2-1, echter Holten liet zich niet van de wijs brengen en Emiel en Matthijs lieten de stand verder oplopen tot 4-1. Het was nog wel een keer Enter dat de eindstand op 4-2 bepaalde. Excelsior E7 - Holten E3 In deze belang rijke wedstrijd miste Holten twee be langrijke spelers, en dat was duidelijk te merken. Holten verloor dan ook, on danks uitstekend keeperswerk van Harm-Jan Baltes, die de nederlaag tot 2- 0 beperkt wist te houden. Holten F1 - SWN F1 Holten speelde een goede wedstrijd, maar wist het veldo- verwicht niet in doelpunten uit te druk ken. Vandaar ook dat SWN met de punten naar huis ging. Holten kreeg goede kansen, maar het lukte Thijs, Arno en Roelfjan niet om deze te benut ten. Uiteindelijk scoorde Arno uit een goed opgezette aanval.Eindstand 1-4. Man van de wedstrijd was Marijn Calk- hoven. Uitslagen Dinsdag: DAMES Holten 1- Ootmarsum 1, 2 mei inhalen. Holten 2 Bathmen 4. 5-0; Holten 3-MTV65 2,1-4. Holten 4-Borne RC 4. 1-4; WOENSDAG JEUGD MIX Holten 1-Schapekolk 1, 0- 5, Holten 2-Schapekolk 2,1-4; DONDER DAG DAMES: Holten 1-Goor2. 4-1, Hol ten 2-ter Spille 2, 1-4. VRIJDAG HEREN Holten 1-Tion 1, 4-1, Holten 2-Hellen doorn 1,3-2. ZATERDAG JEUGD MIX 15 jr.: Holten 1-Holten 2, 4-1; Holten 3- Beukersweide 1, 2-3. MEISJES 17 jr. Holten 1-Wijhe 2, 5-0; ZATERDAG SE NIOREN MIX Holten 1-Stedeke 1, 2-3; Holten 2-De Mors 2, 2-3; Holten 3-Bath men 4, 4-1, Holten 4-Bathmen 5, 4-1; HEREN Holten 1-Enter 1, 4-1; Holten 2- ter Spille 4, 3-2, ZONDAG HEREN: Hol ten 1-Elderink 1, 5-1; HEREN 35+ Hol ten 1-Stokpaardje 1, 4-2; MIX 35+' Hol ten 1-Wildbaan 1= 1-4. Holten F2 - Vesos F2 In een van beide kanten redelijk gespeelde wedstrijd was het Vesos dat als winnar uit de bus kwam. Zo was het met de rust al 0-4. In de tweede helft kwam Holten toch meer voor het Vesos-doel, maar goed kee perswerk voorkwam veel. het was ech ter toch Jeffrey Finker die de bal uit een scrimmage over de lijn werkte (1-5). Een snelle uitval van Vesos bracht de eind stand op 1-6. Jongens, moed houden! senioren Holten 5 - Stevo 5 Na een goede 1-0 was het even voor rust potmario die de stand gelijk trok. Na de theepauze kwam een uitermate gemotiveerd Holten binnen de lijnen. Werklust was het toverwoord, en de strijd ging gelijk op tot Samba Potman met een magnifieke uithaal heel Stevo, Holten en de scheidsrechter ver raste. Stevo kwam met tien man gevaar lijk voor het doel van de sterk keepende Ootserkamp Even leek het nog mis te gaan voor de Rood-Zwarten toen de Geestenaren profiteerden van een klei ne misstap van de thuisclub, echter met nog 63 sec. te gaan kopte E-double Wechstapel een voorzet van Speedy Haan schitterend achter de Stevo-sluit- post. Een belangrijke 3-2 overwinning in de strijd tegen het degradatiespook. Nijverdal 3 - Holten 6 Dat minstens de helft van het zesde Normaal nog in de benen had, bleek al vlot. Dankzij een dolkomische situatie rond Jetje kwam Nijverdal al snel op 1-0, waarna het Holtense verzet gebroken was. Dit lever de vertederende beelden op rondom de enige goede Holtenaar René, die menig maal in z'n eentje tegenover vijf Nijver- dallers stond. Ook de donderspeech van Hutten in de rust hielp niet echt, want na rust ging het gemodder vrolijk verder Dit mede dankzij de gelegenheidsspits die dacht dat de goals bij de cornervlag gemaakt moesten worden. Holten 9 - Haarle 6 Met sterk pressie voetbal werd de Haarle-goal bestookt. Gerrit Nikkels wist uitendelijk na een wat scoreloos bestaan eindelijk zijn eerste treffer te maken, zodat Holten met de rust op 1-0 stond. Door het tactisch uitlenen van enkele spelers kon Holten de tweede helft in dezelfde opstelling door Net toen leek dat Haarle, dat nu toch wat vaker voor selectie-keeper Mannes kwam, de gelijkmaker zou kun nen scoren was het B.Roelvink die de marge vergootte door van dichtbij een hoekschop in te knallen. Even later was het weer B Roelvink die de wat te zacht ngeschoten omhaal van B.Paalman bin nen tikte. De verdediging had nu alles op orde, en Edwin beldman, die na een jitval de buitenspelval aan Haarle-zijde tag opengaan gaf een geweldige haal vanaf de middellijn, en reeds tijdens de vlucht van dit "schot" werd besloten dat deze onhoudbaar achter de keeper zou belanden, wat prompt gebeurde. Eind stand 4-0. WV Holten houdt fietspuzzeltocht Zaterdag 29 april, Koninigin- nedag dus, houdt de Wieler vereniging Holten in samen werking met de Stichting Vie ring Nationale Feestdagen een gezellige gezinsfietspuzzel- tocht. De route heeft een lengte van 20 kilometer en wordt verreden in en rondom Holten. De tocht staat in het teken van de festiviteiten en plechtigheden naar aanleiding van de viering van 50 jaar bevrijding. Een gedeelte van de route leidt over onverharde wegen. De start vindt plaats op Smidsbelt tussen 13.30 en 14.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt een gulden per deel nemer. Voor de jeugd wordt een loterij gehouden, waar mee aantrekkelijke prijsjes kunnen worden gewonnen. Felicitaties voor jubilaris Stam waren er natuurlijk van voorzitter Gerhard Kolkman (Foto Bolink had vrij gemaakt om aan deze wedstrijd te kunnen deelnemen. Ook heeft hij diverse trainers mee gemaakt bij Blauw Wit. Jan van Noesel heeft op een speciale ma nier positief indruk op hem ge maakt, vertelt Stam. Als beste trai ner kiest hij de huidige oefenmees- ter Bert Middelburg. Net als de andere spelers van de groep had den ze Middelburg graag een ander seizoen gegund. Het enorme bles sureleed had grote invloed op de prestaties. In een competitie waar dit jaar veel mogelijk bleek had Blauw Wit goed kunnen meedoen. Dat de kwaliteit van trainer en spelersgroep hierdoor niet ge toond kon worden, is iets wat de groep en ook Hans Stam steekt. Dat Hans Stam ook door de spe lersgroep wordt gewaardeerd bleek wel uit het cadeau dat hij in ontvangst mocht nemen. Bij de open Twentse pupillen meerkamp in Enschede presteerde Floortje van Eijk van de SV Holten uitstekend. De jeugdige atlete werd tweede bij de meisjes pupil len-C. De 600 meter liep ze in 2.30,3 min., ze stootte de kogel 4.97 meter ver, sprong 2.92 meter ver en 0.80 meter hoog. over de 40 meter deed ze 7.6 seconden. Bij de jongens was ook pupil-C Rob Ma- rissink goed op dreef met een ne gende plaats. Zijn resultaten wa ren: 2.28,6 over de 600 meter, 2.31 meter ver, 0.70 meter hoog, 4.20 meter kogelstoten en de 40 meter in 8.3 sec. De volgende maandelijkse bijeen komst van de Holtense Postzegel club is op maandag 8 mei in dorps huis De Boschkamp aan de Tuin straat. Vanaf 19.00 uur is eerst jeugdclub Het Pincetje aan de beurt waarna vanaf 20.30 uur (i.v.m. extra activiteiten van de jongeren) de senior-leden elkaar ontmoeten. Overigens zijn ook met-leden van harte welkom. Tevens is er op de bevrijdingsten- toonstelling in het gemeentehuis van 1 tot 6 mei aandacht van HPC voor dit specifieke thema. Tijdens het tweede toernooi om het oostelijk touwtrekkampioen schap bleek dat eqji aantal leden van Okia in Bathmen het avondje Normaal nog in de botten had zitten. Ook ae jeugd had daar last van en liet twee punten liggen tegen de grootste concurrent Heu- re I. De dames hadden deze dag minder problemen en haalden ijzersterk alle punten binnen waardoor ze aan de kop bleven staan. In de 680 kilo klasse ging het verrassend goed met de combinatie Okia- /Halfwegboys. Na de magere start op de eerste wedstrijddag, werden alleen van koploper Eibergen twee punten verloren. De 640 B-ploeg zakte na de goede start in het eerste toernooi terug en kwam niet ver der dan tien punten. De 640 A- ploeg had nergens last van en haal de weer de volle buit binnen. Het volgende toernooi is op 7 mei in Eerbeek bij EHTC. Uitslagen: Jeugd: 1. Okia 10 (22); 2. Heure I 12 (21); 3. Erichem 8 (15). Da mes: 1. Okia/hal*weggirls 16 (30); 2. Koapmangirls 12 (21), 3 EHTC 1 (14). Heren 680 kilo: 1. Eibergen 14 (27); 2. Koapmanboys 10 (23); 3 Okia/Halfweg- boys 12 (18). Heren 640-B: 1. Koapman boys 16 (32); 2. Okia 10 en Bekveld 13 (24); 4. EHTC 9(17). Heren 640-A: 1Okia 16 (32); 2. Eibergen 12 (26); 3. Heure 10 en Herwijnen 13 (20)

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7