Prettige, milieubewuste ien bloeiende vereniging MAC-geschiedenis NK motocross Geen betutteling, wel zondags dicht Foto-expositie Hans Wissink HOLTENS NIEUWSBLAD iVijftig jaar MAC De Holterberg: Rock op de Delle Canadese koren op ereveld DONDERDAG 27 APRIL 1995- ide I "s jGoud voor MAC De Holterberg. Geen goud vanwege een sportief hoogtepunt, maar goud vanwege het feit dat de club dit jaar vijftig jaar bestaat. Een club die een begrip is in Holten en ook tver daarbuiten. Een gezonde, bloeiende club met een hechte jverenigingsband. De MAC telt 587 leden en behoort daarmee tot de grootste in Holten. In de Holtense gemeenschap neemt MAC De Holterberg een belangrijke plaats in. Niet alleen door de activiteiten op het gebied van motor- en autosport, ook op ander 'vlak heeft de MAC haar sporen ruimschoots verdiend. Met mankracht en/of materieel is de club regelmatig vertegenwoor- I digd bij evenementen in Holten. Een prettige, milieubewuste vereniging, die weliswaar pas eind november Abraham ziet, maar die wij als vijftigjarige nu reeds in het zonnetje zetten. Gedurende het jubileumjaar staan verscheidene evenementen in het teken van het vijftigjarig bestaan. En zaterdag 26 augustus wordt met de MAC Totaaldag een soort open huis gehouden in en rond 't Stuurhuus en op het Zuurberg- en Imhofcircuit. Zaterdag 25 november, een dag voor de officiële verjaardag, wordt in zaal De Poppe de jubileumreceptie gehouden, waarbij de bezoekers een 1 aardige verrassing wacht, 's Avonds is er groot feest in Het Bonte Paard. 'Bij de start van het nieuwe jaar werd al duidelijk dat het een bij- g§_ zonder jaar voor de MAC zou fÊ worden. Tijdens de nieuwjaars- bijeenkomst in 't Stuurhuus luidde wethouder sportzaken Bertus are Rensen het jubileumjaar in met een eu. heus kanonschot en om de gouden mijlpaal extra te benadrukken ont hulde hij het jubileumlogo dat [sindsdien naast de ingang van het clubgebouw prijkt. Vijftig jaar MAC. Een lange, rijke en soms ook bewogen geschiede nis. Met name in de beginjaren I zestig ging het de club niet voor de wind. Toen Dirkjan Schooien in 1970 de voorzittershamer over- nam van H.W. Goorman keerde het tij en begon voor de MAC een periode van onstuimige groei en bloei. Eind 1992 zag Schooien zijn (nog altijd) onvermoeibare inzet beloond met de erepenning van de gemeente Holten. Toch bleef de MAC niet gespaard voor moeilijk heden. Getuige de spanningen rond bijvoorbeeld de endurorit (ook wel voorjaarsrit genoemd). Toen de gemeente in de beginjaren tachtig weigerde vergunning af te geven voor het gebruik van delen van de Holterberg, reageerde de MAC'ers met een grote protest- 1 tocht naar het voormalige gemeen tehuis. Uiteindelijk bleef de rit gehandhaafd, maar werd in de ja ren daarna steeds meer aan (mi- lieu)banden gelegd. Nog maar net twee jaar geleden werd de MAC geconfronteerd met het protest van Milieudefensie Almelo tegen de toen door de gemeente afgege ven vergunning voor de rit. Mi lieudefensie diende bij de Raad van State bovendien een verzoek in om schorsing van de vergunning. Er werd nadrukkelijk gewezen op de schade voor het milieu door de uitstoot van giftige gassen. De Raad van State wees het verzoek van de hand, oordeelde dat de MAC voldoende zorg had voor de milieubelangen. Terugdringen Niet alleen de enduro werd ver bannen van de Holterberg, ook de puzzelritten. „Hoewel het een uitdaging is om er voor de deelne mers alsnog iets aantrekkelijks van te maken, kun je dat feitelijk onder één noemer samenvatten: terug dringen van de gemotoriseerde sport uit natuurgebieden. Soms leidt het tot een verschraling van de sport," aldus MAC-secretaris Bertus Oplaat, die in dat verband wijst op de al jarenlange, goede medewerking van de gemeente. Eén van de activiteiten op de MAC-jubileumkalender dit jaar is de International Dutch Open Motocross, die zater dag 1 oktober gehouden wordt op het Zuurbergcir- cuit. Op zichzelf een prachtig evenement in zo'n bijzonder jaar, maar toen van KNMV- zijde duidelijk werd gemaakt wat de kosten ervan zijn, trokken de MAC-bestuurders toch wel even wit weg om de neus. Secretaris Oplaat: „We hebben een begroting van om streeks een ton. Daar zitten start- en prijzengeld in, orga nisatiekosten in, verzeke ringsgelden, het plaatsen van een businesspaviljoen, de huur van extra units voor toi letaccommodatie, jury en pers, grondhuur voor par keerruimte enzovoorts. De kosten zijn werkelijk enorm hoog." Desondanks heeft de MAC in verband met het jubi leumjaar ingestemd en is het contract met de KNMV gete kend. Om belastingtechni sche redenen is voor specifiek dit NK intussen de Stichting Motorsport Holten opge richt. Voorzitter is Arend Ni j land, secretaris/penning meester en publiciteitsman Ep Krikkink. Middels sponso ring wordt nu getracht om de organisatie financieel (enigs zins) sluitend te krijgen, want met uitsluitend entreegelden vreest men er niet te komen. Bezoekers van het motor spektakel moeten straks naar verwachting 25 gulden toe gang betalen. Aan de cross op de Zuurberg doen straks alle nationale toppers (en ook di verse buitenlanders) mee. Onder hen ook verscheidene MAC'ers, zoals Arwald Nij- land, Henri en Erwin Sander- man, Berry Pol en Erik Da vids. Zeker is ook dat het evenement ruim vijf minuten in beeld komt bij NOS Studio Sport. Het principiële 'nee' van de chris ten-democraten, de vrijheid-blij heid gedachte van WD en D66, Gemeentebelang dat de gulden middenweg koos en de socialisten nieuwe stijl die ook oog hebben voor economisch rendement. De discussie over al dan niet open stellen van winkels op de dag des Heren, leverde in de Holtense raad een aardig tijdsbeeld op. Naar aanleiding van een nieuwe verordening op de winkelsluiting kwam uiteraard ook het al dan niet open zijn op zondag ter sprake. De nieuwe wet biedt immers de moge lijkheid acht zon- en of feestdagen open te zijn. En hoewel de Hol tense Handelsvereniging al aangaf daar weinig voor te voelen, leverde de mogelijkheid op zich toch weer wat gespreksstof op. Voor het CDA bijvoorbeeld, dat niet alleen op principiële bezwaren wees, maar ook op sociale. In dit soort kwesties heeft de plaatselijke over- iheid wel degelijk een rol. Met elkaar moeten we een goede maat schappij bouwen, die niet door de economie mag worden bepaald, aldus de christen-democraten. De VVD vindt dat maar betutte ling. Vooral omdat het niet om het introduceren van de 24-uurs eco nomie gaat, maar slechts om een aantal zondagen. 'Met respect voor principes, kunnen we dit niet tegenhouden als er behoefte is.' Waarin D66 van harte mee kan gaan: 'Al is er maar één winkelier die op zondag open wil, dan mo gen we die mogelijkheid niet ont houden. Laat dit maar over aan werkgever en werknemer. Ook uit de socialistische hoek be grip voor economische motieven. 'Die achttien dagen moeten we optimaal benutten, ook de zonda gen. Waarbij de verordening geen momentopname is. Denk ook aan de toekomst.' Een toekomst waar in ook Gemeentebelang de discus sie nog wel eens wil voeren. Vooralsnog blijven de winkels op zondag dicht. 'En dat is geen be tutteling' vindt burgemeester D.J. Verhoeven. De verantwoordelijk heid van de lokale overheid mag verder gaan dan de economisc h/toeristische invalshoek. Er is wel degelijk een relatie met de principiële opstelling van burgers en ook met sociale argumenten. En wat een toekomstige discussie betreft, ik weet dat deze verorde ning binnenkort weer op de hel ling moet.' De terugkeer van Dick Muller van de Zesdaagse in Garmisch Partenkirchen (1958). MAC-leden wachtten hem op aan de grens bij Elten (Foto MAC-archief) De MAC op haar beurt spant zich in om de strenge milieuvoorschrif ten zo optimaal mogelijk na te komen. Menig ingewijde die de milieumatjes kent, de speciale af- spuitplaatsen voor motoren, de lekbakken en diverse andere voor zieningen die protesten of andere problemen moeten voorkomen. Ook het uiteindelijk verkrijgen van het trainingscircuit De Imbof verliep niet geruisloos. Om de crossende jeugd een geschikt ter rein te geven en zo problemen door 'wildcrossen' te voorkomen, kreeg de MAC eerst een terrein in De Haar toegewezen, het huidige hoofdveld van Blauw Wit. Maar de vlag ging pas echt in top toen in 1984 oud-wethouder Hennie Rus- tebiel groen licht gaf voor het ter rein aan de Imhofsweg, verkregen via ruilverkaveling. Een probleem van heel ander kali ber ligt op bestuursniveau. Niet dat het MAC-bestuur niet vol doet, maar wel dat het bestuur toe is aan verjonging. Een gezonde doorstroming mist. Toen Dirkjan Schooien destijds aankondigde te willen stoppen, dienden de kandi daat-opvolgers zich niet bepaald in rijen van drie aan. Uiteindelijk bood penningmeester Jan Wan- sink, evenals Schooien een al ja renlang trouw MAC-lid aan de functie op zich te nemen. „Het probleem is dat veel MAC'ers graag de handen uit de mouwen steken, maar dan wel met de schop en niet met de pen," let Bets Op laat uit. Via de diverse commissies in de MAC-structuur wil het be stuur de betrokkenheid onder de jongeren in de club alsnog vergro ten in de hoop op doorstroming naar het bestuur. Vijftig jaar MAC De Holterberg. De club kan er met plezier en voldoening op terugkijken. Op 26 november zag (toen nog) MC De Holterberg in de kleine zaal van hotel Holterman het levenslicht. Tot de mannen van het eerste uur behoorden C.A. Müuller, Joh. van Geenhuizen, J. Dolman, J. Maats, H. Heijink, H. Bouwhuis (eerste voorzitter) en H.J. Wan- sink. De eerste gote activiteit van de nog jonge club had plaats op 5 mei 1947 toen in het kader van de bevrijdingsfeesten een Maple Leaf Sterrit werd gehouden met het eindpunt bij hotel In den Swarten Ruyter op de Holterberg. Er na men 648 motorrijders aan deel. Onder de dekmantel van deze rit werd 's middags een motorterrein- wedstrijd (motocross) gehouden in en rond het Numendal. In de jaren erna beperkten de MAC- activiteiten zich tot diverse sterrit- ten, een mengeling van toertocht en oriënterings(puzzel)rit. De club telde toentertijd omstreeks 45 leden. Dat aantal groeide geleide lijk, omdat ook steeds meer auto mobilisten interesse kregen in de puzzelritten, waardoor de naam MC De Holterberg veranderde in MAC (motor- en automobielclub) De Holterberg. Pas in de jaren zestig werd in samenwerking met de toenmalige braderiecommissie begonnen met motocrossen op De Kol. In 1965 volde de eerste offi ciële cross op de Zuurberg onder auspiciën van de KNMV. Met de groei van de vereniging groeide ook het aantal activiteiten. Een kraamvisite was destijds aan leiding tot de spontane organisatie van de eerste Erwincross voor sloopauto's. Toen met name be doeld om de op dat moment hoe genaamd lege MAC-kas te spek ken. Het initiatief werd een ecla tant succes en nog altijd geniet de cross grote populariteit. Onlangs nog werd de dertigste editie ge houden. De autocross voor spe ciaal uitgeruste, professionele crossauto's heeft het niet lang ge maakt in Holten, hoewel de MAC er in het oosten des lands als eerste mee startte. Secretaris Oplaat: „Voor de meeste rijders was het financieel niet haalbaar. Tot de overige MAC-activiteiten behoren naast moto- en clubcross ook de trekkersiep, motortoertochten, klassiekerritten, rally's en dit jaar voor het eerst grasmaaimachinera- ces (2 juli) op het voormalige fiets- crossterrein aan de Larenseweg. Oplaat noemt de immer bereidwil lige medewerking van een aantal bedrijven uit de omgeving, die voor tal van evenementen mate rieel beschikbaar stellen, zoals Krekel, PAP-combinaties, loon bedrijf Markvoort en Ulfman. Sponsoring die voor de MAC van onschatbare waarde is. Daarnaast biedt de MAC haar leden de gele genheid deel te nemen aan allerlei activiteiten die niet in het teken van motor- of autosport staan, zoals fietsen, vissen, barbecue en uiteraard de onvolprezen, jaarlijk se feestavond. Na De Biester en de Mengunie (mölle) vond MAC De Holterberg onderdak in de ruimte onder de muziekkoepel op de Kalfster- mansweide, thans domicilie van schietvereniging De Eendracht. Door de verhuizing van de Stich ting Socuwe naar het dorpshuis kreeg de.-ehïb in 1989 kans de kapschure naast het Paalhuus (jon- gerencafé Dc Schurc) tc kopen van de gemeente. Met uitzondering van het dak en de buitenmuren werd het onderkomen drastisch opgeknapt en uitgebreid met stal lingsruimte voor onder meer de jury- en toiletwagens. Nog steeds is de 'harde kern' MAC'ers weke lijks bezig met het onderhoud en verder verfraaien van het tot 't Stuurhuus gedoopte clugebouw. Op het terrein beschikt de MAC tevens over een schuur waarin al lerhande afzetmateriaal is opgesla gen. Het wordt regelmatig ver huurd aan derden. Dat geldt ook voor ander MAC-materiaal, zoals de wagens, de geluidsinstallatie en de bekende geelgroene MAC-tent. Toch wordt de sinds enige tijd nieuwe tent minder frequent ver huurd dan voorheen. „Er zijn nogal wat commercile tentver huurbedrijven in de regio. Daar willen wij niet bewust voor gaan staan," aldus Oplaat, die samen met Dirkjan Schooien in 1971 op een oude stencilmachine het eerste clubblad het levenslicht liet zien: De Knalpiepe. Inmiddels beschikt de MAC over een heuse drukpers, waar ook programmaboekjes, consumptiebonnen, startkaarten, pijlen en nog veel meer op gedrukt wordt. Komende maand biedt de ontmoe tingsruimte van De Boschkamp onderdak aan een foto-expositie van Holtenaar Hans Wissink. De gemeentelijk chef welzijn, onder wijs en personeel fotografeerde nog maar kort toen hij in 1987 werd uitgenodigd om zijn werk in een galerie in Velp ten toon te stellen. Gevolg van de goede resul taten van een aan de Academie voor Fotografie in Haarlem ge volgde cursus 'figuurfotografie'. Deze onverwachte uitnodiging en de reacties die hij naar aanleiding van de expositie kreeg, stimuleer- In alle vroegte zullen twee Cana dese jongerenkoren zondag 7 mei een aantal liederen ten gehore brengen op de Canadese begraaf plaats. Het gaat om het Listowel District Secondary School Choir (35 leden) en het Waterloo Colle giate Choir (40 leden). Het laatste gezelschap omvat tevens een strij- kensemble van ongeveer acht man. De ongeveer één uur durende uit voering wordt in elk geval beluis terd door een groep van omstreeks 45 Canadese veteranen, de 'Libe ration of Holland Veterans'. De twee koren zingen ter hoogte van het centrale kruis op het ereveld. Vanzelfsprekend zijn belangstel lenden welkom om het optreden bij te wonen. Dat optreden begint al om 9.00 uur. Het vroege tijdstip houdt verband met de grootse pa rade die diezelfde dag in Apel doorn gehouden wordt. Het is dan ook de bedoeling dat de drie gezel schappen direct na afloop van het optreden daar heen vertrekken. den hem om op de ingeslagen weg door te gaan en zich in portret- en figuurfotografie te specialiseren. Na Velp volgden sofo-exposities in Deventer, Brummen, Hellen- doorn en Holten en groepsexposi- ties in onder meer Apeldoorn en Dordrecht. Kenners zullen vooral in de figuurfoto's uit zijn begintijd de invloed van Michael Gnade her kennen. De expositie van Hans Wissink in het dorpshuis geeft een overzicht van zijn nu precies tien jarige loopbaan als 'vrijetijdsfoto- graaf'. Er hangen voornamelijk portret- en figuurfoto's, maar ook enkele landschappen. De tentoon stelling is op werkdagen (behalve feestdagen) te bezichtigen tussen 10.00 en 17.00 uur, 's avonds op afspraak (tel. 05483-63028). Voor de derde aflevering van Rock op de Delle komt vrijdag 28 april de Vordense formatie Kas Benajen naar De Schure. Ook dit keer weer gaat het om dialectrock, al spreekt de band zelf liever van 'stampo- trock'. Kas Bendjen bestaat uit Hans Krabbenberg (zang en gi taar); Robert Wagenvoort (zang en gitaar); René Groot Wassink (drums); Ard Schouten (bas) en Kasper Sasse (buikorgel en trom- pet). Naast invloeden van Normaal laat de band zich ook inpireren door cajun-muziek. Daarbij hoort ook de nodige aandacht voor het show element. De Schure is vrijdag van af 21.00 uur geopend. De toe gangsprijs is f 7,50. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden bedrijfsruimte/bouw bovenwoning Larenseweg 18. - bouw werktuigenberging Maneschijnsweg 29; - veranderen/vergroten varkensstal in een kippenschuur Geskesdijk 34; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw tuinhuisje Eekelscharen 2; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - plaatsen luifel boven ingang Dorpsstraat 18d; - diverse activiteiten bevrijdingsdag (5 mei 1995); - bloemenmarkt Holtense Handelsvereniging (20 mei 1995); - spelen draaiorgel (20 mei 1995); - opstijgen luchtballonnen/Triathlon Holten (7/8 juli 1995); - wijnfeest Holtense Handelsvereniging (7 september 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw materialenberging/juryruimte Valkenweg (ongen.) (18 april 1995); - uitbreiden woonhuis Reilinksweg 59 (19 april 1995); - uitbreiden woonhuis Erve Joost 17 (19 april 1995); - wijzigen gevels bedrijfshal Keizersweg 37 (20 april 1995); - bouw carport Reilinksweg 61 (20 april 1995); - bouw loods/garage/berging Fliermatenweg 7a (24 april 1995); - uitbreiden bedrijfswoning Landuwerweg 15 (24 april 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 3 mei 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: krediet voor de 5-jaarlijkse afrekening basisonderwijs, over de periode 1 augustus 1985 tot en met 31 december 1990; verkoop strook grond t.b.v. de uitbreiding van de ABN/AMRO Bank, Dorpsstraat 24 te Holten; Mededelingen: a. verloop besteding Rente-reserve; b. verloop post onvoorziene uitgaven. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 1 mei 1995 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: vervanging lichtmasten in de Kozakkenstraat; diverse voorzieningen sportcomplex Meermanskamp; De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 2 mei 1995 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake diverse voorzieningen Meermanskamp; concept-raadsvoorstel inzake subsidie berging/jury-ruimte atletiekaccommodatie Meermans kamp; concept-raadsvoorstel inzake herstel lekkage aan de noordgevel van sporthal 't Mossink; concept-raadsvoorstel inzake diverse werkzaamheden t.b.v. o.s.b. Haarschool; concept-raadsvoorstel inzake verkoop stukje grond aan ABN/AMRO-bank N.V.; concept-raadsvoorstel inzake verhuur gedeelte voormalig politiebureau en bij dit pand staande garages. De eerstvolgende vergadering van de commissie Onderwijs vindt plaats op maandag 1 mei 1995 om 20.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake diverse werkzamheden ten behoeven van de o.s.b. Haarschool; concept-raadsvoorstel inzake het vaststellen van definitieve inkomsten en uitgaven voor het openbaar basisonderwijs voor de jaren 1985-1990. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 1 mei 1995 spreekuur te houden. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op zaterdag 29 april (koninginnedag) is de gemeentewerf de gehele dag gesloten. In verband met de herdenkingsbijeenkomst op de Canadese begraafplaats is de gemeentesecre tarie op donderdag 4 mei 1995 's morgens gesloten. In verband met de herdenkingsbijeenkomst op de Canadese begraafplaats is de gemeentesecre tarie op donderdag 4 mei 1995 's morgens gesloten, 's Middags van 13.30 tot 16.00 uur is de gemeentesecretarie voor het publiek geopend. Op 5 mei (bevrijdingsdag) zijn gemeentesecretarie en gemeentewerf de gehele dag gesloten. TOEPASSING ARTIKEL 50 LID 5 WONINGWET De burgemeester van Holten maakt ingevolgde het bepaalde in artikel 50 lid 5 van de Woningwet juncto artikel 19a lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 1 mei 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen de aanvraag om bouwvergunning voor het bouwen van een nieuwe bedrijfswo ning op het perceel Maneschijnsweg 36 te Holten. Het ingediende bouwplan is in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Buitengebied" voor genoemd perceel geldende bestem ming „agrarische bedrijfsdoeleinden" en „waterwindoeleinden (dubbelbestemming)". Aangezien de doeleindenomschrijving van de bestemming „waterwindoeleinden (dubbelbestem ming)" door gedeputeerde staten van Overijssel als bestreden is aangemerkt en mitsdien dit ge deelte van het bestemmingsplan nog niet onherroepelijk is, moet de beslissing op de aanvraag om bouwvergunning op grond van artikel 50 lid 1 van de Woningwet worden aangehouden. In afwijking daarvan kan ingevolgde lid 5 van genoemd artikel de bouwvergunning worden verleend, mits vooraf van gedeputeerde staten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vergunning geen bezwaar hebben. Burgemeester en wethouders zijn voornemens een dergelijke verklaring voor het onderhavige bouwplan aan te vragen. In verband hiermede kan gedurende genoemde termijn van terinzageleg- ging een ieder schriftelijk bedenkingen tegen de toepassing van artikel 50 lid 5 van de Woningwet ten behoeve van dit bouwplan naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 27 april 1995. De burgemeester, D. J. Verhoeven. VERKEERSMAATREGELEN VOOR DE HERDENKINGSBIJEENKOMST 4 MEI 1995 Op 4 mei a.s. worden in Holten de Canadese militairen herdacht die vijftig jaar geleden zijn gevallen bij de bevrijding van het Noorden en Oosten des lands. Hiertoe wordt op de Canadese begraaf plaats op de Holterberg een herdenkingsbijeenkomst georganiseerd, die zal worden bijgewoond door zowel Canadezen als inwoners van Holten. Dit zal gepaard gaan met een grote toeloop van mensen en een grote stroom auto's en bussen in en rond Holten. Om een en ander uit oogpunt van verkeersveiligheid ordelijk te laten verlopen worden de nodige verkeersmaatregelen genomen. De volgende verkeersmaatregelen zullen op 4 mei van kracht zijn: 1. de volgende wegen zullen vanaf 8.00 uur 's morgens tot circa 15.00 uur 's middags worden afgezet, d.w.z. zijn niet toegankelijk en mogen gedurende de plechtigheden niet benut worden. Ondergenoemde wegen zullen derhalve worden gesloten in beide richtingen voor bestuurders: - de Molenbelterweg; - de Koninginnelaan; - de Sparrenweg en de Enkweg vanaf de Molenbelterweg; - de Ericaweg vanaf de Molenbelterweg; - de Blikkertsweg vanaf de Molenbelterweg; - de Holterbergweg tussen Wullenbergweg en de Motieweg; - de Vossenweg vanaf de Holterbergweg; - de Hellendoornseweg vanaf de Vossenweg; - de Eekhoornweg vanaf de Vossenweg; - de Nijverdalseweg vanaf de Vossenweg; - de Eekhoornweg ter hoogte van de Nijverdalseweg; - de Forthaarsweg (kruispunt Villapark); - de Reebokkenweg (na de Valkenweg); - het zandpad langs het spoor ter hoogte van de Valkenweg, het Groenewegje; - de Beukenlaan ter hoogte van de spoorlijn. 2. De volgende wegen zullen vanaf 8.00 uur 's morgens tot circa 15.00 uur 's middags worden gestremd voor doorgaand verkeer: - de Ericaweg vanaf de Motieweg; - de Sparrenweg vanaf de Raalterweg; - de Blikkertsweg vanaf de Motieweg; - de Holterbergweg vanaf Nijverdal tot de Motieweg; - de Vossenweg vanaf de Valkenweg; - de Nijverdalseweg vanaf de Vossenweg richting Holten. 3. de parkeerterreinen aan de Smidsbelt en de Tuinstraat zullen gedurende de gehele dag autovrij worden gemaakt. Aanwonenden zullen hierover nog nader worden bericht. 4. er geldt een parkeerverbod langs de Motieweg en de Holterbergweg vanaf de Motieweg, richting Nijverdal, met een lengte van enkele honderden meters. 5. Doorgaand verkeer voor de richting Nijverdal wordt omgeleid langs de route Raalterweg- Motieweg-Holterbergweg. Holten, 27 april 1995. Burgemeester en wethouders van Holten. de loco-secretaris, de burgemeester, H. de Blaauw. D. J. Verhoeven. ONTHEFFING STRAAT- EN BUURTFEESTEN In het programma van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, is de avond van 29 april (viering koninginnedag) tot aan het vuurwerk van 22.30 uur vrij gehouden t.b.v. straat- en buurtfeesten. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten voor deze feesten een algemene ontheffing te verlenen, voorzover deze plaatsvinden op particulier terrein of in particuliere gebou wen. Aan deze algemene ontheffing zijn de volgende voorwaarden verbonden: 1De feesten dienen om 01.00 uur te zijn afgelopen. 2. Aanwijzingen door of namens de politie gegeven, dienen stipt te worden opgevolgd; 3. De omwonenden van het terrein c.q. het gebouw dienen vroegtijdig te worden geïnformeerd over de te houden aktiviteiten. Voorkomen moet worden dat overlast aan omwonenden wordt veroor zaakt. Voor aktiviteiten die niet aan deze voorwaarden voldoen (b.v. andere dag en/of feesten op open baar terrein) moet op de gebruikelijke wijze ontheffing worden gevraagd bij het college van burge meester en wethouders, t.a.v. de afdeling algemene zaken, Postbus 13, 7450 AA Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5