Holten in de ban van bevrijdingsfeest huppelt 36.95 Jongeren bewijzen prima danstalent Holten krijgt kleur Kindertheater Moed mag deuren openen Zuiveringssystemen in de landbouw Culturele avond in De Kandelaar HOITENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten WELZIJN OUDEREN Canadian club WHISKY „De Biester" VRUGGINK medische diensten SHusdt— «P*V Be drijfssanering Kol utopie van dag tot dag Titelkans Mintonette burgerlijke stand DONDERDAG 27 APRIL 1995- Dat Holten zich voorbereidt op een groots bevrijdingsfeest be gint langzamerhand aardig ge stalte te krijgen. Niet alleen ach ter de schermen, ook buiten krijgt onze gemeente een steeds feestelijker aanblik. Gesteund door het aangename voorjaars zonnetje togen heel wat straten afgelopen weekeinde en begin deze week aan het werk om een begin te maken met het aanbren gen van de versiering, wel of niet bedoeld voor deelname aan de wedstrijd. De aanmeldingstermijn daarvoor is overigens gesloten. Gezien het grote aantal straten dat wel mee doet heeft de commissie straatver siering van de Stichting Viering Nationale Feestdagen twee dagen uitgetrokken voor de jury om haar deskundig oordeel te kunnen vel len. Vandaag en morgen gaat de jury er voor op pad: voorzitter H.K. Bouwhuis (architect die de nieuwbouw van de scholenge meenschap ontwierp), beeldend kunstenares Marga Rensink van galerie/atelier De Waerdenborch en Elly Hoogakker, bloemiste uit Bathmen. De uitslag wordt zater dag om 12.00 uur bekend gemaakt op het bordes van het gemeente huis. Optocht Zoals bekend trekt vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur een grootse bevrij dingsoptocht met in elk geval 26 wagens en verscheidene nonder den kinderen door onze gemeente. De route is als volgt: na het opstel len in de Koningin Wilhelmin- straat wordt de stoet via Vrijheids laan, Keizersweg, Dorpsstraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Riet- liter Stationsstraat 10. Holten Tel. 05483-6 13 75 Ook in de Looikolkstroat waren de buurtbewoners afgelopen zaterdag druk in de weer met het aanbrengen van straatversiering (Foto WV) molenstraat, Oranjestraat, Noor denbergstraat, Waardenborch- straat, Vixseboxsestraat, Kolweg, Noordenbergstraat, Oranjestraat en Dorpsstraat naar het eindpunt op Smidsbelt geleid. De verwachte aankomsttijd daar is omstreeks 15.30 uur. Inmiddels is ook het exacte feest programma van 50 jaar bevrijding bekend: Vrijdag 28 april: 21.00 uur, Feest van Oranje in De Waag; 21.00 uur, Rock op de Delle (Oranjepop) in De Schure. Zaterdag 29 april: 9.00 uur aubade met aansluitend Oranjefestijn op en rond Smids belt; 12.00 uur, prijsuitreiking straatversiering; 13.00 uur, MAC- regelmatigheidswedstrijd in de Beuseberg; 13.30 uur, fietspuzzel- tocht, start Smidsbelt; 16.30 uur, opening expostie Oudheidkamer in de kelder van het gemeentehuis; 22.30 uur, vuurwerk op 't Vlet- goor. Zondag 30 april: 11.30 uur, onthulling gedenksteen bij ruïne De Waerdenborch; 19.00 uur, Open Deurdienst in De Kande laar. Maandag 1 mei: 13.45 uur, rondrit bejaarden door de versier de straten (vertrek Diessenplas). Dinsdag 2 mei: 19.30 uur, cultu rele avond in De Kandelaar. Woensdag 3 mei: 14.30 en 17.00 uur, herdenking Canadese be graafplaats (geen organisatie SVNF); 20.00 uur, toneeluitvoe- Op 18 april werden twee inwoners uit onze gemeente bekeurd terzake overtreding van de milieuwetge ving. Er werd een vloerkleed ver brand met een foamlaag. Daarbij kwamen giftige stoffen vrij zoals dioxine. Vermoedelijk in de nacht van 15 op 16 april werd een vrachtauto opengebroken die stond gepar keerd aan de Keizersweg. Een hangslot werd vernield. Het dek- zijl liet men ongemoeid. Vermoe delijk was er niets van de gading van de inbrekers bij, want er wordt niets vermist. Op dinsdagmiddag, 18 april werd een portemonnaie gestolen uit een winkelwagentje bij A.H. Terwijl een vrouw de lege flessen inlever de, zag een onbekende kans de portemonnaie, met daarin enig geld, uit een tas weg te nemen. Het is in het verleden door de politie al vaker gewaarschuwd geen tassen, portemonnaies e.d. in een winkel wagentje te leggen tijdens het win kelen. Ook in Holten zijn er ken nelijk lieden aanwezig die daarvan misbruik maken en in een onbe waakt moment kans zien goederen uit het winkelwagentje weg te ne- Op 19 april werd 45 minuten lang een snelheidscontrole gehouden op de Deventerweg binnen de be bouwde kom. Elf autobestuurders werden bekeurd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg maar liefst 100 km per uur, waar maar 50 km per uur mag worden gereden. Op 20 april werd door de gemeen te Holten aangifte gedaan van ver nieling van een lichtmast op de kruising Oude Stationsweg-Dor- perdijk. De vernieling is vermoe delijk gepleegd in het Paasweek end. Een nieuwe mast moest wor den geplaatst. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie. Op 22 april kreeg een bewoner aan de Koeweideweg ongewenst be zoek van twee vrouwen. Terwijl een van de vrouwen de man aan de praat hield, probeerde een andere vrouw op een andere manier bui tenom naar binnen de te komen. Omdat deuren en ramen goed wa ren afgesloten, lukte dit niet. Toen de bewoner bemerkte dat het be zoek geen zuivere koffie was, wist hij de vrouwen van het erf te ver wijderen. Tijdens surveillance ontdekten twee politiemensen dat een perso nenauto zich verdacht ophield op de Heideweg. Toen de politie de bestuurder wilden controleren, reed de auto met grote snelheid weg de Al op. Op de Al werd de auto tot stilstand gebracht en ren de de bestuurder net bos in. On danks inzet van meerdere collega's en een speurhond, kon de betref fende bestuurder niet worden ge vonden. De auto bleek te zijn gestolen in Enter. Op 24 april vond een aanrijding plaats in de Dorpsstraat ter hoogte van Albert Hein tussen een perso nenauto en een bromfiets. De au tobestuurster kwam uit de richting Deventer en sloeg linksaf. Zij ver leende daarbij niet de vrije door gang aan de bromfietsbestuurder, die frontaal tegen de auto botste. De bromfietsbestuurder liep daar bij een gebroken been op en letsel aan een van de armen. Dank zij het dragen van een helm werd nog ernstiger letsel voorkomen. De jongeman, een inwoner uit Goor, werd per ambulance vervoerd naar een ziekenhuis in Hengelo. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, drs. J. Wiegers. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Bieleman, Sandra Mensink. 19.00 uur, Kandelaar: ds. A.J. Leerink. Open Deurdienst m.m.v. ensemble HMV. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Espe- lo: 10.45 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangs- collecte: Noodlijdende gemeenten en personen. Diessenplaswoensdag 3 meids. JH. Israël. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mul der. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Open Deurdienst. Collecte: Stichting Steun Kerkbouw. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Greetje Schutter, groep 4 en 5 o.l.v. Alie Beldman; groep 6 en 7 o.l.v. Tonny Heusinkveld. Oppas dienst: 0-3 (aar: Gea Stam-Belaman, Rita van der Voet-Vaals; 4-6 jaar: Ria Aanstoot-Stam, Truus Beldman-Aan- stoot. R.K kerk: 10.00 uur, pastor H. Wig- gers, Woord- en communiedienst. Kindernevendienst. Oppasdienst: me vrouw Bieleman, Sandra Mensink. Heeten: 10.00 uur, Eucharistieviering. In deze viering zal de pasgewijde pries ter F. Hogcnelst voor de eerste maal voorgaan vor al de drie gemeenschap pen: Heeten-Nieuw Heeten-Holten. Aansluitend gelegenheid tot feliciteren in zaal Bosgoed te Heeten. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbrock: 10.30 uur, ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Noodlij dende gemeenten en personen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 1130 uur en van 16.00 uur tot 17.0Ö uur (herhaling). ring voor ouderen in Irene. Don derdag 4 mei: 11.00 uur, herden king Canadese begraafplaat; 19.00 uur, plaatselijke herdenkingsbij eenkomst in de dorpskerk m.m.v. Campanella; aansluitend Stille Tocht naar het monument aan de Molenbelterweg. Vrijdag 5 mei: 9.00 uur, aankomst bevrijdings vuur bij De Wippert (10.00 uur ontsteking op Smidsbelt); 10.15- 12.15 uur, Bevrijdingsloop (groe pen 1 t/m 8); 14.00 uur, start Bevrijdingsoptocht; 20.00 uur, taptoe achter de scholengemeen schap; 22.00 uur, Bevrijdingsbal in de scholengemeenschap m.m.v. New Buffons. MOOI GEKLEED Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij Borculo Holten Ingezonden Komende mei gaat Holten feest vieren. Holten wordt aan alle kanten opgesierd. Holten fleurt op...Holten krijgt kleur. Holten krijgt vele gasten bin nen zijn grenzen. Gasten die je ook Holten wilt laten zien. Een Holten waar je trots op kunt zijn. Doch toen we zondag jl. op de fiets door Holten reden om de beginnende versieringen te aanschouwen, viel mij de gro te rotzooi, op trottoirs en in goten het meest op. De Burg. van den Borchstraat, De Tel gen, de fietstunnels, De Den- neboomstraat enzovoorts, zijn straten geworden waar de Roolsmobiel (veegmachine) blijkbaar niet meer komt. Trottoirs waar gras en on kruid geweldige hoogte gaan aannemen zijn niet direct een visitekaartje voor ons Holten. "(Banenpoolers op de veegma chine?)" Een suggestie. 7.0 kun je toch geen gasten ontvangen. Het wordt kort dag, geachte gemeente. IJ hebt nog enkele dagen om uw personeel te instrueren, of om de Holtenaren te stimule ren dit probleem aan te pak ken. Onze gasten verdienen een nettere ontvangst. G.M. Markvoort. Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. Lafeber, H. Dunant- straat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/'m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tor 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof-' ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren! worden met doorgeschakeld naar Buro" Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn) op woensdag van 9 -11 uur in het' politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44. 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor Klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht; 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning:^Spreekuur Holten in gemeente huis: ïêaere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. In Het Bonte Paard dansten vele jongeren maandagavond voor respec tievelijk brons, zilver, goud en topklasse II. De jury achtte het niveau beter dan vorig jaar (Foto WV) ANBO Op 20 april jl. kwam de ANBO bijeen. Door dhr. H. Bijen werd een inleiding gehouden over de "ingezetenenomslag", die men dit jaar voor het eerst heft per woon- eenheid. Dit houdt verband met de Wet op de Waterschappen. Hierin is geregeld wie belanghebbenden zijn, wie moeten betalen en wie medezeggenschap hebben. De hoogte van de bijdragen en ook de eventuele kwijtscheldingsregeling kwam hierbij aan de orde. Bijen zette uiteen wat de Waterschappen inhouden en hoe hun verhouding is ten opzichte van het rijk, de provincie en de gemeenten. Daar na schetste hij de situatie in de provincie Overijssel met zijn tien waterschappen, waarin Holten te maken heeft met drie waterschap pen, nl. Salland, de Schipbeek en de Reggc/Dinkel. Het bestuur van een waterschap bestaat uit 19 leden en een watergraaf. Met behulp van een aantal interessante video-films werd het een en ander toegelicht, waarbij de aanwezigen volop de gelegenheid kregen om vragen te stellen. Met een korte film over de waterschappen in Overijssel werd het programma afgesloten, waarna de voorzitter de spreker bedankte en hem een stoffelijke blijk van waardering overhandigde. Wat is een geriater? Een geriater is een arts die zich heeft gespecialiseerd in de samen hang tussen het leven en welzijn van de oudere mens. Een geriater wordt vaak door een huisarts, in ternist, psycholoog, chirurg of an dere specialist geraadpleegd. Pa- tienten kunnen ook rechtstreeks een beroep doen op een geriater. Er zijn 3 soorten geriaters: de klinisch geriater: dat is de geriater die in een algemeen ziekenhuis werkzaam is, de sociaal geriater, een arts die bijv. bij een RIAGG werkt. Een geriater die bij de ver pleeghuizen werkt (verpleeghui sarts). Het is helaas een hele klus om er als patient een te vinden. Er zijn namelijk te weinig geriaters in Nederland. Vooral oudere patiën ten bij wie meerdere (gezondheid sproblemen tegelijk spelen, zijn gebaat met de deskundige hulp van een geriater. Wat is mantelzorg? Als vrienden, familie en of buren een handje helpen omdat u bij voorbeeld niet zo goed meer ter been bent, noemen we dat mantel zorg. In Nederland zijn gelukkig veel mensen die vrijwillig de zorg voor een ander op zich nemen. Ook al lijkt het misschien een kleine moeite om even boodschap pen te doen voor een ander, het is heus geen vanzelfsprekendheid. Bron: Nestor; 4(43)'95. Dansleraar Ben Vollenbrock voelde zich maandagavond dui delijk in zijn nopjes. Jurylid Mar cel Bake uit Hengelo oordeelde dan ook uitermate positief over de jongeren die via dansschool Vollenbrock afdansten voor brons, zilver, goud en topklasse II: „Ik vond het niveau absoluut beter dan vorig jaar. Niet alleen onder de gevorderden, maar ook in de groep brons. Een genot om naar te kijken." Aan het afdansen namen om streeks 120 paren deel, aangemoe digd door het dubbele aantal ou ders en overige belangstellenden. De jongeren hadden zich over het algemeen passend gekleed. Spij kerbroeken waren dan ook uit den boze. Vollenbrock wees in dat ver band op het schoeisel dat eerder tijdens de lessen gedragen werd: ,,Ik vond dat soms een ware ramp. 'Spoilers' er op of kistjes, onmoge lijk in elk geval om daar op te dansen, laat staan af te dansen." Ook het kauwen op kauwgum, een gebruikelijk beeld bij veel jon geren, werd zeer terecht door hem verboden. Zonder uitzondering zetten alle paren hun beste beentje voor. Stijl vol gleden ze over de vloer in quickstep, Engelse wals, tango en slowfox. Naast het afdansen voor een diploma met cijfers en speldje, namen verscheidene paren in de groepen brons en zilver deel aan een wedstrijd. Een spannende aan gelegenheid, die uiteindelijk voor brons beslist werd in het voordeel van Chris Postma en Linda van de Keuken. In de categorie zilver keerden Michel de Vries en Jolan- da Beusink met de eerste prijs huiswaarts. In de klasse goud kwa men slechts twee paren op de vloer: Kirsten Vogel/Erik Bemer en Paul van Aalst/Brenda Kap- pert. Beide paren toonden een uit stekende stijl en oogstten derhalve veel waardering van jury en pu bliek. Het hoge puntentotaal was dan ook dik verdiend. Samen met de twee 'gouden' paren zwierden ook Jeroen Bemer en Miriam Meinsma door de zaal. Het tweetal danste af in de topklasse II. Een klasse voor ver gevorderden, het geen duidelijk zichtbaar was. Geen gebrek dus aan kennis, durf en elegantie en ook hier waren de hoge cijfers ruimschoots verdiend. Om de spanning onder de danslus- tigen enigszins te breken, zorgde het showpaar Charissa Bake (16) en Ronald Kats (19) uit Hengelo halverwege de avond voor een sprankelend optreden met Latijns Amerikaanse dansen. Het paar danst zich zowel nationaal als in ternationaal in de kijker. In eigen land zijn ze tot tweemaal toe natio naal jeugdkampioen geweest en onlangs namen ze deel aan de open Franse kampioenschappen in Pa rijs. Het tweetal demonstreerde onder meer de jive, paso doble en rumba. Uitslag: Brons: 1. Chris Postma/Linda van de Keuken; 2. Sjoerd Rietberg/Liset- te Jongbloed; 3. Frans Aanstoot/Bapke Kempkes. Zilver: 1. Michel de Vries/Jo- landa Beusink; 2. Bert Paalman//Erika Markvoort; 3. Bart Mulders/Maaike Hulsman. Het eerste herenteam van Minto nette voldeed aan de plicht om in het laatste competitieduel van Aastad te winnen. Daardoor ein digden de Holtenaren op de eerste plaats, maar afgewacht moet wor den of de concurrentie nog langszij komt. In de eerste set was het ijs al snel gebroken en nam Mintonette een 10-1 voorsprong waaraan de tegenstander niet meer kon tippen (15-1). Maar daarna werden de bakens verzet en nam Aastad een 6-0 voorsprong. Dat werd de Hol tenaren te gek en bij 8-8 kwam men weer langszij om daarna met een door te stomen naar 15-11. Ook de derde set verliep zo. Na een 5-1 achterstand werd het 7-7 en werd uiteindelijk met 15-8 de volle winst zekergesteld. Dolf Moed kan aan de slag met zijn kindertheater aan de Pan nenbakkersstraat 12. Met alleen WD-er A.J. Kevelam tegen be sloot de gemeenteraad de be stemming op het bedrijfsgedeelte van zijn woning te veranderen. Op zich had ook Kevelam weinig moeite met het initiatief van Moed ('een sympathiek idee dat iko- marm') maar hij achtte de plek toch niet bijster geschikt voor een kindertheater. 'Midden tussen de bedrijven aan een toevoersweg naar het industrieterrein. Dat ver draagt zich niet met de bestaande activiteiten. Het zal een extra drempel opwerpen voor bestaande bedrijven, vooral wat de hinder wetvergunning betreft. Overigens schreven die van die bedrijven (Nido, Udema en Hoge- slag, red.) op het laatste moment een brief op poten die bij het merendeel van de raad niet bijster goed viel. PvdA-er Metsemakers had zich geërgerd aan de toonzet ting en ook H. Boode van Ge meentebelang betreurde het dat de brief pas op 18 april was binnenge komen. 'Maar de opgewekte irri tatie moet wel worden uitgepraat' vond hij, evenals D. van der Torre van D66 die om een dialoog vroeg en om een constructieve benade ring van de mogelijkheid bedrijven op de Kol te verplaatsen naar een nieuw industrieterrein. Maar dat bestempelde burgemees ter D.J. Verhoeven meteen als een utopie. Dan zouden alle bedrijven op de Kol moeten verhuizen. Blijft er maar één over, dan is die be- drijfsbestemming er nog steeds. Bovendien te kapitaalintensief. Totale sanering daar is een illusie. Verhoeven vond niet dat het kin dertheater een beperkende factor zou kunnen blijken voor uitbrei ding van bestaande industrie. "Er ligt al een woonfunctie en dat is de meest beperkende factor. En dan nog, het pand stond al jaren te koop. Als je dan toch had willen uitbreiden.' Vrijdag 28 april: 21.00 uur, Rock op de Delle in JC De Schure met Kas Bendjen; 21.00 uur, Feest van Oranje in bar-dancing De Waag. Zaterdag 29 april: Koninginnedag: 9.00 uur, aubade-Oranjefestijn; 12.00 uur, prijsuitreiking straatversiering ge meentehuis; 13.00 uur, MAC-regel- matigheidswedstrijd klassieke wegra ce-motoren Beusebergring 13.30 start fietspuzzeltocht Smidsbelt; 16.30 uur, opening tentoonstelling Oudheidkamer kelder gemeentehuis; 22.30 uur, vuurwerk Vletgoor. Zondag 30 april: 11.30 uur, onthul ling gedenksteen bij ruïne de Waerden borch Maandag 1 mei: 13.45 uur, sun rond rit ouderen door de versierde straten bij Diessenplas. Dinsdag 2 mei: 15.30 uur, ontvangst Canadezen in het gemeentehuis; 19.30 uur, culturele avond (i.v.m. aanwezig heid Canadezen) in De Kandelaar. Woensdag 3 mei: 20.00 uur, toneel voor ouderen (OCH) in gebouw Irene Donderdag 4 mei: 11.00 uur, herden king Canadese Begraafplaats; 19.00 uur, herdenkingsbijeenkomst en Stille Tocht naar verzetsmonument. Vrijdag 5 mei: 10.00 uur, Ontsteken bevrijdingsvuur op Smidsbelt; 10.15- 12.15 uur, Bevrijdingsloop; 14.00 uur, bevrijdingsoptocht; 20.00 uur, uptoe op veld scholengemeenschap; 22.00 uur, bevrijdingsbal in de aula van de school. Zondag 7 mei: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 9.00 uur, Canadese jeugdkoren (15-19 jr.) zin gen op Canadese begraafplaats. Maandag 8 mei: 20.00 uur, bijeen komst Postzegelclub in De Boschkamp (v.a. 19.00 uur jeugd); Farewell party Candezen en gastgezinnen. Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: reisje Bejaardensocië teit naar Workum; 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht; nationale molen- en fietsdag Geboren: Jessica, dochter van D. Overmeen en G.J. Aaltink; Daniëlle, dochter van D.H. Oostervelt en J. Potman; Dick Hugo, zoon van J. ter Beest en M.A. den Heijer. Overleden: W. de Groot (78); F. Daems (78). Het Landbouwschap Overijssel heeft er op aangedrongen dat op korte termijn meer duidelijkheid komt over alternatieven voor rioo laansluitingen. Veel agrarische be drijven in de buitengebieden zul len moeten worden aangesloten op het riool. Kostbaar voor de ge meenten, maar ook voor de be trokken bewoners. Naast de aan- sluitingskosten is er de jaarlijkse zuiveringsheffing. De meeste agrarische bedrijven dienen zowel voor het huishoudelijk als het be- drijfsafvalwater te betalen. Onge zuiverd lozen van afvalwater in de grond of op oppervlaktewater is niet meer toegestaan. In de land bouw wordt naarstig gezocht naar oplossingen om de hoeveelheid af valwater te verminderen. In de melkveehouderij is door aanpas singen een vermindering van circa 40% te realiseren. Daarnaast wordt gezocht naar alternatieve afvoer of zuivering van het afval water. Dit laatste geeft evenwel vaak problemen met het zuive ringschap. Er zijn weliwaar diver se systemen op bedrijfsniveau die het huishoudelijk en bedrijfsafval- water goed zuiveren, maar de zui veringschappen zijn erg terughou dend om een lozingsvergunning af te geven. Een investering in een systeem voor afvalwaterzuivering op bedrijfsniveau zou weggegooid geld zijn als het achteraf niet er kend wordt. Het Landbouwschap Overijssel wil daSrom op korte termijn meer onderzoek naar kleinschalige afvalwaterzuivering. De gedachten gaan uit naar een vergelijkend onderzoek van diver se zuiveringssystemen. Goedwer- kende systemen zouden zo spoe dig mogelijk moeten worden er kend door de zuiveringschappen. Het Landbouwschap heeft ae ge meenten verzocht vooralsnog geen verstrekkende besluiten te nemen over de aanleg van riolering in het buitengebied. Eerst moet er meer duidelijkheid komen. In het kader van de viering van 50 jaar bevrijding wordt dinsdagavond 2 mei een cultu rele avond gehouden in kerke lijk centrum De Kandelaar. Aan de ongeveer anderhalf uur durende avond wordt meegewerkt door diverse ver enigingen uit onze gemeente. Interkerkelijk kinderkoor Mozaïek brengt drie liedjes, waaronder 'Thank you Cana da'. Het refrein van dit liedjes kan door de aanwezigen wor den meegezongen. De Chris telijke Ontspannings Club verzorgt een tweetal sketches, evenals de revue Espelo ('Star Sisters'). Eveneens aanwezig zijn HMV (orkest en drum band) en het 'Groot Holtens Koor', dat diverse bekende nummers van toen ten gehore brengt. Daaronder 'Neerland en Oranje' (Land of Hope and Glory), 'Wij leven vrij wij leven blij'; 'We'll meet again'; Happy days are here again' en ten slotte samenzang. Het ge heel staat onder leiding van J.W. van Asselt, pianobege leiding wordt verzorgd door Matthijs Berends. Ladyspea ker is Mieke Gruyters. De culturele avond begint om 19.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3