nrsssE De onbekende kracht van vruchte- en groentesappen Nieuwe natuurlijke rustgever met vertrouwde naam Roos eindelijk afdoende te bestrijden Verantwoord douchen kan ook aangenaam zijn Blus brandend maagzuur met beleid NACH Natuurlijk middel voor probleemloze en regelmatige stoelgang Spierpijn, gewrichtsklachten, spit? Zó voorkomen en verhelpen pnoscurë SSEesa uw eigen weersgesteldheid. Echinacin® Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter J DONDERDAG 20 APRIL 1995 HO 9 ZA 5 De natuur biedt ons een grote variëteit aan groenten en fruit. Deze vormen een essentieel bestanddeel van een gezonde voeding. Groenten en fruit helpen ons de kans op ernstige ziekten te verminderen. Recent wetenschappelijk onderzoek bevestigt deze eigen schappen. Al deze bevindingen werden omgezet in een aanbeveling van de Europese voedingsvoorlich tingsorganisaties die stellen dat wij dagelijks een ruime portie groenten en ruimschoots fruit moeten eten. In de Verenigde Staten wordt aanbevolen om vijf keer per dag een portie groenten of fruit te gebruiken. Vijf keer per dag Door onze huidige levensstijl is het moeilijk ervoor te zor gen dat wij vijf porties fruit en groenten per dag eten. Vruchte- en groentesappen vormen dan ook een lekkere en makkelijke oplossing om dit doel te bereiken. Vruchte sappen bevatten net als fruit veel beschermende bestandde len. De scherpe kontrole waaraan elke produktiefase wordt onderworpen, garan deert bovendien de natuur lijkheid van de vruchtesap pen. De onbekende kracht Bestanddelen als vitamine C, E en caroteen, dat in ons lichaam wordt omgezet in vitamine A, zijn van groot belang om ons tegen ziekten te beschermen. Van recentere datum is het inzicht dat fruit en groenten nog andere bestanddelen bevatten, die goed zijn voor onze gezond heid. Dat zijn o.avoedingsve zels, mineralen en componen ten als flavonoïden en poly- fenolen. Onderzoek heeft aangetoond dat niet zozeer de bestandde len afzonderlijk maar de juis te combinatie hiervan in groenten en fruit ons tegen kanker en hart- en vaatziek ten helpt beschermen. Vitaminen Vruchtesappen rijk aan vita mine C zijn Appelsientje, Top- tientje en Pompelmoentje met vruchtvlees. Eén glas van 2 dl per dag is al voldoende voor de dagelijkse behoefte aan vitamine C. Leveranciers van caroteen zijn o.a. Tomatientje en Zontomaatje. De vruchte sappen die een belangrijke bijdrage aan voedingsvezels leveren zijn: Appelsientje met vruchtvlees, Pompelmoentje met vruchtvlees, Toptientje en Zomerpeertje met vrucht vlees. Op elk moment van de dag is er dus wel een goede reden om van vruchte- en groentesappen te genieten. Voor informatie kunt u bellen met Riedel Drankenindustrie te Ede, tel.: 08380-79911. Klachten als gevolg van stress komen in deze moder ne, drukke tijd vaak voor. Om deze klachten de baas te worden, kunnen rustgevende middelen worden gebruikt. Steeds meer mensen geven daarbij de voor keur aan natuurlijke preparaten. Van deze produk- ten is Valdispert al jaren één van de bekendste pro- dukten. Onder de naam Valdispert Tinctuur werd onlangs een nieuw produkt aan het Valdispert-assor- timent toegevoegd. Nederlanders geweest die dit geregistreerde geneesmiddel, ook tijdens de examenperio de, hebben gebruikt. En nog steeds is het voor velen een middel dat kan helpen als spanningen iets te veel drei gen te worden en men niet meer normaal kan funktione- ren. Speciaal voor mensen die de voorkeur geven aan vloei bare middelen is Valdispert Tinctuur aan het assortiment toegevoegd. Nervositeit kan omschreven worden als een toestand van innerlijke spanning of een verstoord evenwicht. Wordt iemand voor langere tijd aan spanningen blootge steld, dan kan dat stress ver oorzaken. Oorzaken van ner vositeit en spanning kunnen bijvoorbeeld familie-omstan digheden of problemen op het werk zijn. In deze periode van het jaar ligt ook examenvrees vaak ten grondslag aan span ning. Nieuw Ruim 40 jaar geleden werd Valdispert in Nederland op de markt gebracht. Sindsdien zijn er honderdduizenden Natuurlijk Valdispert en Valdispert Tinctuur kunnen goed hel pen bij nervositeit en span ning. De natuurlijke produk- ten kennen, voor zover bekend, geen bijwerkingen en werken niet verslavend of versuffend. Gebruikers van Valdispert Tinctuur moeten echter wel rekening houden met de in het produkt ver werkte alcohol. Valdispert en Valdispert Tinctuur zijn ver krijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 02940- 65905. U bent niet de enige als u last heeft van roos. Zo'n kwart van de bevolking heeft 't en vaak is het nog hardnekkig ook. Roos komt meer voor bij mannen dan bij vrouwen. In de winter vaker dan in de zomer en kan zowel optreden bij vet als bij droog haar. Uit onderzoek blijkt dat nogal wat men sen ontevreden zijn over het middel dat ze tegen roos gebruiken. Voor hen is er goed nieuws: Roos- cure, een nieuwe medici nale shampoo, die echt afrekent met roos. Tot voor kort wist men - ook in medische kringen - niet zo goed raad met het verschijn sel roos. Maar onderzoek toonde aan dat hoofdroos mede het gevolg is van een overgevoeligheidsreactie voor een op de huid levende gist, Pityrosporum ovale. Iedereen heeft deze gistcellen op zijn hoofd, maar bij mensen met roos zijn ze veel talrijker, vooral op plaatsen waar veel talgklieren zitten, zoals de behaarde hoofdhuid. De hoofdhuid reageert op het teveel aan gistcellen met een sterke aanmaak van huidcel len. Dat geeft overmatige schilfering De stof die deze gistcellen kan uitschakelen is ketoconazol. Dit is de werkza me stof die in Rooscure zit. Bijzondere eigenschappen Rooscure is niet zomaar een anti-roosshampoo. Het is een drie-in-één shampoo, die de huidschilfers verwijdert en de gist op de hoofdhuid doodt Bovendien maakt Rooscure het haar glanzend en goed kambaar. Rooscure is geschikt voor alle typen haar en voor alle soorten roos. De kuur Afhankelijk van de ernst van de roos moet het haar 2 tot 3 maal per week gewassen wor- medicinale den. Het haar goed nat maken, de shampoo ca. vijf minuten laten intrekken en daarna goed uitspoelen Na drie a vier weken is men dan van de roos af. Omdat de gist weer kan terugkomen, is het belangrijk het haar daarna bijvoorbeeld wekelijks met Rooscure te wassen. Dan blijft de roos weg. Rooscure is nu verkrijgbaar bij drogist en apotheker Voor meer informatie: Gaba B.V., tel.: 036-5491880. Voor iemand met een gevoelige huid is dou chen vaak een riskante activiteit. Te warm water, zeep of goedbe doelde maar te agressie ve reinigingsmiddelen drogen de huid uit en tas ten de natuurlijke beschermlaag aan. Hier door wordt de huid kwetsbaar voor irritaties en infecties. De droge huid heeft van natu re (of door leeftijd) een gebrek aan vocht en vet. Zij verliest haar elasticiteit en soepel heid, waardoor de huid gevoe liger wordt voor allerlei schadelijke invloeden van buitenaf en het veroudering- proces versneld verloopt. Wie een gevoelige huid heeft doet er verstandig aan niet te lang en niet te heet te douchen en daarbij het juiste douchepro- dukt te gebruiken. Het belangrijkste hierbij is erop te letten dat de zuur graad (pH waarde) van het produkt is afgestemd op die van uw huid. Deze waarde is pH 5,5. Daarnaast is het van belang dat het produkt terug- vettend en vochtregulerend werkt. Aangenaam douchen Sebamed is al 25 jaar een autoriteit waar het gaat om de verzorging van de gevoeli ge huid. De verzorgïngspro- dukten kunnen worden toe gepast op zowel de gevoelige als tere huid, en houden de huid daadwerkelijk gezond. De hulp die Sebamed de huid biedt, wordt gevormd door de pH-waarde 5,5 van alle pro- dukten. Alleen hiermee wordt de huid beschermd tegen infecties door bacteriën en huidschimmels of andere schadelijke invloeden. De natuurlijke zuurmantel be houdt op deze wijze haar gezonde staat. Al jaren passen artsen en ver pleegkundigen Sebamed toe bij huidaandoeningen zoals acne of schimmelaandoenin gen, waar zeep niet gebruikt mag worden. Nieuw: Sebamed Douchegel In het brede gamma verzor- gings- en reinigingsproduk- ten van Sebamed is sinds kort ook een douchegel verkrijg baar. Deze gel is romig en prettig in gebruik en heeft een aangename, en zeker niet irriterende geur. Hiermee bewijst dit merk dat douchen, ook met een gevoelige huid, aangenaam kan zijn. Seba med Douchegel is onder ande re verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer infor matie: Imgroma 043-687581. mmmu vmmomo mss-pmm mm iw- min scmum Brandend maagzuur is een probleem dat omzich tig moet worden aange pakt. Vele mensen grij pen echter direct naar 'paardemiddelen' om van het ongemak af te komen. Weliswaar leveren die binnen korte tijd resul taat, maar ze verstoren vaak het subtiele proces van de spijsvertering. De spijsvertering van de mens is te vergelijken met een zeer verfijnd mechaniek het loopt alleen goed, als er goed voor wordt gezorgd. Zodra zich uitspattingen voordoen in de vorm van ver keerd eten en drinken, raakt het 'mechaniek' uit balans. Met maagpijn en maagzuur als pijnlijk gevolg. Voortdurende belasting Te veel alcohol, specerijen, koolzuur, cafeïne en vetten bezorgen de maag overwerk. Ook roken hoort in dit rijtje thuis omdat de afgifte van bicarbonaat (de stof die het maagslijmvlies beschermt) vermindert. Al deze boosdoe ners zorgen ervoor dat de maag op den duur niet meer is opgewassen tegen de bij tende kracht van zijn eigen produktie, het maagsap. Dat bevat o.a. zoutzuur, wat voed sel doet verteren en het eiwit opslitsende enzym pepsine. Klachten als een opgeblazen gevoel, oprispingen, maag zuur en zuurbranden komen dus niet 'zomaar' op, maar zijn in feite het resultaat van voortdurende belasting. Brandjes blussen Brandend maagzuur is het gevolg van een te hoge con centratie maagzuur Om de oncomfortabele binnenbrand jes te blussen, is een behoed zame aanpak te verkiezen boven een snelwerkend mid del. Middelen die een snelle zuurbinding veroorzaken, zorgen na uitwerking er juist voor dat méér maagsap wordt afgescheiden. Hiermee is de subtiele huishouding van de maag, allesbehalve gebaat. Rigoletten maagtabletten werken op een heel bijzonde re wijze aan de bestrijding van maagklachten. De neu traliserende werking op het zoutzuur en de absorptie van pepsine worden namelijk over een langere period,e gespreid. Op deze manier wordt de zuurbinding gelei delijk aan tot stand gebracht. De werking is dusdanig dat extra explosies van maag zuur worden voorkomen. Rigoletten maagtabletten zijn verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informatie, bel Tendem 038-217747. Maagslijmvlies Net als bij Valdispert bestaat de werkzame stof van de nieuwe vloeibare variant uit valeriaanextract. Al eeuwen lang worden er rustgevende eigenschappen aan de valeri- aanplant toebedacht. DISPERr n 1 \LD1SPEKL riMCTOm Naast Valdispert en Valdispert Nacht, is er nu ook Valdispert Tinc tuur, de vloeibare rustgever. Test Haast u naar uw drogist en doe de gratis Echmacm weerstandcheck. Oe test vertelt u in hoeverre uw huidige weerstandsniveau is opgewassen tegen ons gure klimaat. Is het te laag, dan is'het goed te weten dat Echinacin uw weerstand weer snel op peil brengt Echinacin is verkrijgbaar als liquidum, capsetten, zalf en stick Echinacinbrengt uw weerstand in topconditie. Een onregelmatige stoel gang of verstopping is een veel voorkomend ver schijnsel. Terwijl het vaak de oorzaak is van allerlei lichamelijke stoornissen en ongemak ken. Een opgeblazen gevoel, een opgezette buik, misselijkheid of hoofdpijn zijn in vele gevallen het gevolg. Als onze spijsvertering te langzaam werkt, blijven onverteerbare resten van onze voeding te lang in het lichaam. Hierdoor zullen afbraakstoffen alsnog in het bloed opgenomen kunnen worden, wat onge zond is. Een regelma tige darmwerking is dus belangrijk voor de gezond heid èn om u goed en fit te voelen. Bij een moeilijke stoel gang of verstopping zult u waarschijnlijk eerst denken aan een gewoon laxeermid del. De problemen lijken dan snel opgelost, en u kunt weer "normaal" verder leven. Veel laxeermiddelen werken op een chemische basis en werken vaak tijdelijk en agressief. Vooral bij langdurig gebruik kun nen ze uiteindelijk schadelijk zijn. Vruchtenblokje Ortisan Nu is er het vruchten- blokje Ortisan. Dit bevat vruchten en vezels en is een volledig natuurlijk produkt dat de darmen stimuleert. Het geeft volume zonder extra calorieën, maakt de darmin- houd zacht en smeert de darmwand zodat de stoelgang geen probleem meer is. Orti san geeft uw darmen een gezonde natuurlijke stimu lans. U kunt het daarom gerust langer gebruiken. Miljoenen tevreden gebruikers Het Ortisan vruchtenblokje wordt al door miljoenen over de gehele wereld gebruikt. Ook mensen die al lang met dit probleem rondlopen heb ben er veel baat bij. Ortisan is een snelle en verantwoorde manier voor een makkelijke en natuurlijke stoelgang. Het blokje is eenvoudig te doseren zodat u precies de hoeveelheid kunt bepalen die u nodig heeft. U krijgt geen last van darmkramp, gas vorming of een ongecontroleerde stoel gang. Ortisan is vriendelijk geprijsd en is verkrijgbaar bij drogist en reformhuis. Voor meer informatie, verkoop adressen of indien u een gra tis monstertje wilt aanvra gen, bel dan (02940-30612) pi schrijf naar: Compact Nutrients, Postbus 59, 1380 AB Weesp. Of u nu sport, werkt of thuis bezig bent; u gebruikt dagelijks uw spieren en gewrichten. Door overbelasting en door kou kunt u gemak kelijk last krijgen van spier- of gewrichtspijn. Om deze ongemakken te voorkomen of te verhelpen, kunt u zelf het een en ander doen. Met verantwoorde beweging, massage en geneesmiddelen. Zo bestaan er van het homeo- pathie-merk VSM twee pas sende middelen: Spiroflor gelei, om uitwendig toe te passen en Spiroflor druppels, om in te nemen. Spierpijn hoeft niet Spierpijn treedt vooral op na inspanning waaraan het lichaam niet gewend is. Een dergelijke spierpijn kunt u voorkomen met rekoefenin- gen ('stretchen'), een goede warming-up en cooling- down. Toch teveel van uw spieren gevergd? Wrijf dan de pijnlij ke spieren licht in met Spiro flor gelei. Daarnaast kunt u dan Spiroflor druppels inne men. Deze homeopathische genees middelen hebben een positief effect op de stofwisseling in spieren en gewrichten en doen blessures en spierpijn sneller verdwijnen. Ook bij spit, een verrekking van de rugspieren, helpen deze mid delen u weer op de been. Gewrichtsklachten verlichten Het is een misvatting dat aan klachten door 'slijtage' niets te doen is. Door een goede behandeling kan de pijn ver minderen en de beweeglijk heid van het gewricht ver groot worden. Bij gewrichts pijn bereikt u het beste resul taat door een combinatie van een inwendig preparaat, zoals Spiroflor druppels, en een uit wendige behandeling met Spiroflor gelei. Goede raad Heeft u vragen over de behan deling van spier- en gewrichtsklachten met Spi roflor, raadpleeg dan de des kundigen in apotheek, dro gisterij of reformzaak. Spiro flor druppels en gelei kunt u daar zonder recept kopen. Houdt de klacht lang aan of komt de kwaal regelmatig terug, dan doet u er goed aan een arts te raadplegen. Voor allerhande vragen over zelf medicatie met homeopathie kunt u terecht bij de VSM Homeopathielijn. Bel tijdens kantooruren 06-0996662 (gratis). SCHEP WAT RUST VAN EEN DRAAITOL JUNIOR. VIER HOMEOPATHISCHE PRODUKTEN VOOR KINDEREN. Passival Junior maakt samen met Anginovin Junior. Dentivin Junior en Nasival Junior deel uit van de nieuwe Junior-serie van Pfluger. Deze reeks van homeopathische kindergeneesmiddeien maakt het mogelijk om bij tal van veel voorkomende klachten, zoals overactiviteit. keelpijn, doorkomende tandjes en neusverkoudheid een middel in te zetten dat snel en effec tief werkt. Bovendien zijn de middelen vanwege hun aan gename smaak makkelijk toe te dienen. Ook bij de allerkleinsten. PFLUGER. VOOR OUDERS DIE HUN VERSTAND GEZOND GEBRUIKEN m

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9