Beuseberg bouwt opnieuw het grootste paasvuur Vreugde en 'verdriet' op paasvuurkeuring M m &Y&Q Nieuwe uniformen voor HMV'ers Skelterrace Splo 'Welkom in Holten' voor bezoekers Snoepspeciaalzaak in Grindstaete HOLTENS NIEUWSBLAD Buurtschap Holterbroek overweegt serieus te stoppen Gemeente wimm TC Holten Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwaanvragen Openbare raadsvergadering Gewijzigde openingstijden gemeente secretarie en gemeentewerf Verkeersmaatregelen herdenking oorlogs slachtoffers 4 mei Wet milieubeheer Richtlijnen straatversiering Ontheffing straat- en buurtfeesten -DONDERDAG 20 APRIL 1995- Ondanks de aankondiging van de buurtschap Holterbroek dat het de laatste keer is dat meegedaan werd aan de jaarlijkse strijd om het grootste paasvuur van Holten, waren de tonelen in café j Kalfsterman zaterdagavond als vanouds: uitzinnige boakebou- wers die tafels en stoelen beklommen, na de prijsuitreiking spontaan in polonaise door de gelagkamer trokken en het Sallandlied aanhieven. Een ongetwijfeld hele gewaarwording voor burgemeester D.J. Verhoeven wiens komst naar het café I bijzonder op prijs gesteld werd. Hij was het ook die de boakebouwers van Beuseberg opnieuw de wisselbeker mocht j overhandigen. De reusachtige boake, ditmaal gelegen aan de I Russendijk, werd zondagavond evenwel niet door hem ontsto- I ken. In verband met de strakke wind richting de nabij geleger woning van de familie Agterkamp, achtte de brandweer hei 'vuurtje stoken' te gevaarlijk en haalde tot veler teleurstelling een I streep door de rekening. Wegens afwezigheid van Verhoeven werd de Beusebargse boake daarop maandagavond door wethou der Eb, van Schooten aangestoken. Overigens bleek de belangstel ling voor het paasvuurgebeuren opnieuw buitengewoon groot. Ondanks het instellen van eenrichtingsverkeer, zorgde net in sommige stukken van het buitengebied (onder meer in het altijd drukbezochte Splo) voor een enorme verkeerschaos. Hopelijk dat daar volgend jaar eindelijk een afdoende oplossing voor wordt gevonden. I De schoonheidsprijs ging weder om naar Holterbroek, waar de stemming tijdens de keuring meer dan somber was. Woordvoerder Edwin Beldman maakte duidelijk dat het draagvlak onder de Holter- broekse jeugd dusdanig klein is, dat poasvuur slepp'n er komend jaar naar alle waarschijnlijkheid niet meer mogelijk is. Het 'laatste' vuur werd opgebouwd door een j vriendenclub, van wie er slechts enkelen echt uit de buurtschap komen. Beldman, al verscheidene jaren met Harald Tuitert de motor achter het Holterbroekse boake, is zeker niet van plan om in 1996 de kar opnieuw te trekken: „Meestal waren we bezig met z'n zessen. Dat is veel te weinig, want er komt nogal wat bij kijken. Naast opbou wen is er bijvoorbeeld ook het ophalen van hout op de Holter- berg. Voor velen is het niet meer te combineren met de drukte op het bedrijf. Wij zijn dan ook laat be gonnen en beschouwden dit als een 'hobbyvuurtje'." Naar zijn zeggen zijn er slechts twee poten tiële opvolgers in Holterbroek die het roer kunnen overnemen. Toch erkent de Holterbroeker dat het i op het laatste 'lekker ging' en heel voorzichtig aan de schoonheids prijs werd gedacht. Hoewel niet groot, oogde de Holterbroekse boake als vanouds bijzonder fraai met netjes, dakpansgewijs ge schikte dennetakken. Mag het dan jeugdige mankracht zijn die mist, aan talent 'paasvuur bouwen' ont breekt het zeer zeker niet in Hol terbroek. Opnieuw dus Beuseberg dat te kende voor de grootste houtstapel. Zij het nipt verschil, want Splo zat er maar net achter. De Beusebarg se boake was 10.40 meter hoog en had een inhoud van 1798 kuub. Behalve met de wisselbeker wer den de sleppers beloond met een geldprijs van 175 gulden. De bult van Espelo reikte zelfs nog iets hoger (11.55 m) maar bleek min der van inhoud (1710 kuub). De tweede prijs dus en 125 gulden. Nummer drie Dijkerhoek (8.81 m en 1016 kuub) won 75 gulden en hekkesluitcr Holterbroek (6.72 m en 619 kuub) 50 gulden. Hoewel de toekomst er wat betreft het poasvuur slepp'n in Holterbroek somber uitziet kon toch feest wor den gevierd, want onverwacht kwalificeerde de jury de boake aan de Doorlopendedijk als de mooi ste. De schoonheidsprijs dus met een geldprijs van 50 gulden. Tij dens de juryberaadslagingen bleek de toekenning van deze prijs een moeilijke zaak. De afgelopen jaren tekende Holterbroek ervoor, maar zaterdag vond een deel van de commissie de Dijkerhoekse boake ook zeer zeker kandidaat voor de schoonheidsprijs. Met vier tegen drie stemmen ging deze uiteinde lijk toch naar Holterbroekl. De verraste boakebouwers hieven ogenblikkelijk een oorverdovend gejuich aan. Van teleurstelling ip Dijkerhoek was echter geen spra ke. Op initiatief van de plaatselijke en regionale pers werd tijdens de keuring van de houtstapels spon taan besloten een persprijs in te stellen. Een wimpel met opdruk, die naast de desbetreffende boake zal wapperen. Gezien het aanzien lijke enthousiasme waarmee Dij kerhoek jury en pers ontving, als mede de feestelijke aankleding van het ktü'rig geëgaliseerde terrein en de toegangsweg, ging de eerste paasvuur-persprijs symbolisch naar Dijkerhoek. De wimpel wordt zo spoedig mogelijk offi cieel uitgereikt en wappert in elk geval komend jaar naast de nieuwe Dijkerhoekse boake. Mechanisch Even voordat de jury zaterdag middag begon met de gebruikelij ke meting van de boakes, was een anonieme brief met foto ontvan gen, die beide wezen werd op het feit dat Splo in tegenstelling tot het reglement het hout op mechani sche wijze zou hebben opgesta peld. Volgens de uit één van de concurrerende buurtschappen af komstige briefschrijver is alleen de standaard laadschep toegestaan, terwijl de Sploders gebruik zou den hebben gemaakt van een laad- graaicombinatie met hefmast. Woordvoerder Herman Nijenhuis van de Splose boakebouwers gaf desgevraagd toe dat er bij het op bouwen mechanische apparatuur aan te pas is gekomen, maar zeker Uitslagen: Skelterrace: Dames: 1. San dra Broekhuis; 2. Linda Scholten; 3. Miranda Alink. Jeugd: 1. Remco Ren- sen; 2. Rob Stegink; 3. Harmjan Baltes. 35plus: 1 Jan Baltus, 2. Bert Krikkink; 3. Egbert Jansen. Heren: 1. Roy Reilink; 2 Hans ten Dam; 3 Johan Lubbersen. Zoals al enige tijd bekend gaat het bijna vijftigjarige HMV haar hui dige, inmiddels vijftien jaar oude uniformen, op korte termijn ver vangen. In verband met de vele optredens ter gelegenheid van Ko ninginnedag en vijftig jaar bevrij ding, alsmede het bezoek van de Canadese veteranen, is besloten om op Koninginnedag voor het eerst op te treden in de nieuwe 'outfit'. Met het oog daar op draagt de supportersvereniging van HMV namens de Holtense gemeenschap de eerste uniformen op dinsdagavond 25 april om 21.45 uur in het verenigingsgebouw aan De paasvuurjury aan het werk bij de Beusebergse boake. Links naast Gerrit Markvoort (bij de landmeetappa- ratuur) docent Arjan Hakkert, de VVV-medewerksters Sigrid Fekken en Tineke Wolters en carnavalsprins Jos (Kamphuis) de Bourgondiër (Foto WV) geen hijskraan (hetgeen uitdruk kelijk verboden is, red.). Nijen huis richtte echter onmiddellijk de vinger op de andere buurtschap pen, waar naar zijn zeggen precies hetzelfde gebeurt: „Ieder jaar worden we met zulke brieven ge confronteerd, weten ook uit welke hoek de wind waait. Ik ben slechts bereid om me als Splo terug te trekken als alle andere buurtschap pen dat voorbeeld volgen. Het is echt overal het zelfde laken en pak!" Juryvoorzitter Bert van Eijk toonde zich tolerant en vond de gebruikte middelen zonder meer toelaatbaar. Wel kondigde hij aan om op de eerstvolgende vergade ring met de boakebouwers duide lijker afspraken te maken over wat nu eigenlijk wel en niet als hulp middel wordt toegestaan. „Want één ding staat voor ons bovenal vast: de paasvuurtraditie in Holten moet absoluut in stand worden gehouden!" In Espelo werden op Eerste Paasdag op het paasvuurterrein skelter races en skeltertrck gehouden. Het rondkrijgen van de trappers was voor menig coureur echter dusdanig moeilijk, dat de organisatie besloot de race te beperken tot het rijden van één rondje per 'heat'. Na afloop moest elke coureur trachten een sleepwagentje over een 15 meter lange baan voort te trekken: het zogenoemde skeltertrek. Achterop het wagentje tien straatklinkers, die nadat men zich voortbewoog over de baan geleidelijk aan naar voren schoven. Geen van de deelnemers realiseerde een 'full pull'. Skeltertrek: Dames: 1. Cindy Pierik; 2. Joyce Peeters; 3. Miranda Alink. Jeugd: 1- Rob Stegink; 2. Jan Willem Stevens; 3. Harmjan Baltes. 35plus: 1. Jan Baltus; 2. Henk Meilink; 3. Bert Krikkink. Heren: 1 Jan Nijland; 2. Gerrit Blankena; 3. Henk-Jan Nekkers Als de jury zaterdagmiddag op stap gaat, blijkt al snel dat alle paasvuurterreinen aardig droog zijn. Naast voorzitter Bert van Eijk wordt de commissie bemand door nestor Pieter Baan Müuller, docent wis- en natuurkunde Arjan Hakkert, Gerrit Markvoort (Ka daster), de VW-medewerksters Sigrid Fekken en Tineke Wolters en carnavalsprins Jos (Kamphuis) de Bourgonair. Na het bezoek aan niet zo grote maar wel bijzonder fraai ogende bijenkorf van de buurtschap Holterbroek, wordt halt gehouden in Beuseberg. Zo'n zestig man is er in de benen ge weest om, naar wat later blijkt, wederom Holtens grootste poas- boakc te bouwen. Ditmaal op grond aan de Russendijk, ooit eer der paasvuurterrein. De Beuseber- gers betreuren het oprecht dat de collega's uit Holterbroek overwe gen om te stoppen met het jaarlijk se poasvuur slepp'n. „Als dat wer kelijk gebeurt gaan Splo en wij vast en zeker voor de grootste boake en Diekerhook voor de mooiste!," constateert Arnold Paalman. Mül- lcr, Markvoort en Hakkert kwij ten zich onderwijl met behulp van landmeetapparatuur over het op meten van de immense bult hout, waarna even deskundig de eerste borrel(s) achterover geslagen wor den. Het hoort er allemaal bij... In Diekerhoek wacht de 'bobo's' een opvallend enthousiaste ont vangst. Ook hier een aanzienlijk aantal boakebouwers met ruim schoots voldoende opvolging in hun kielzog. De 30ste boake ligt dit jaar aan de Oude Deventerweg, dicht bij de kern. Een prima plek, die veel belangstellenden trekt. „Gezelligheid staat bij ons voor op," vindt Wilco Rensen en vertelt in dat verband geanimeerd over het buitengewoon geslaagde kampvuur bij het paasvuur dat de avond tevoren plaatshad. Rensen bekent dat Diekerhoek wel dege lijk een gooi naar de schoonheids prijs deed. Het viel evenwel niet mee. Ook hij betreurt het dat Hol terbroek wil stoppen met de deel name aan de jaarlijkse paasvuur- strijd. „Paasvuur hoon'nou een maal bij Holten," stelt hij en filo sofeert '^vervolgens uiterst voorzichtig over een mogelijke vorm van samenwerking in 1996 met Holterbroek. Maar dan wel in en onder de naam Diekerhoek. Toch is duidelijk dat collegaliteit hoogtij viert. De paasvuurcommissie belandt ten slotte in Splo. Er wacht een hartelijke ontvangst in de tent naast de omvangrijke houtstapel, die echter niet aan alle kanten even mooi oogt. In gezelschap van wet houder Eb van Schooten wordt het glas geheven. Hoopvol op een gunstige afloop, waarop de jury de kuierlatten neemt richting Holten. Hoogste tijd om in café Kalfster man te gaan rekenen, beraadslagen en natuurlijk om te genieten van de traditionele uitsmijter. Nog voor het zomerseizoen wor den bij de invalswegen 'toerist- vriendelijke' onderborden bij het plaatsnaambord 'Holten' ge plaatst. Het betreft de Markelose- weg, Rijssenseweg, Larenseweg en Deventerweg, Raalterweg en Molenbelterweg. Daarvoor wor den nieuwe metalen frames gecon strueerd, zogenoemde portalen, waarin bovenin het plaatsnaam bord komt, daaronder een bord met aan de ene kant de tekst 'Wel kom in Holten' en aan de andere kant 'Tot ziens'. Op de borden komt tevens het logo van de ge meente: berg met boompjes. Een voorstel van de VW, dat door de gemeente gehonoreerd wordt. Tij dens de ledenvergadering van de WV kwamen de teksten ter spra ke. Zo vroeg Kees Bos zich af of het wel zinvol is om de tekst 'Wel kom in Holten' te gebruiken, nu de Dorpsstraat officieel over aan HMV-voorzitter Gerhard Voor des. Een ieder die de muziekvere niging een goed hart toedraagt is daarbij van harte welkom. De aan schaf van de uniformen is mogelijk geworden door te sparen en voor een niet onbelangrijk deel, door een bijdrage van de supportersver eniging. Bovendien is ook het pro vinciaal Anjerfonds bijgesprongen met een bedrag van 3750 gulden voor de uniformen en 3500 gulden voor de aanschaf van een bas. De gelden-voor het Anjerfonds wor den verkregen door de jaarlijkse huis aan huis collecte. In het gloednieuwe woon winkelcomplex Grindstaete hopen Inza en Ans Bulsink half juli hun nieuwe snoep speciaalzaak te openen. De precieze openingsdatum hangt af van de termijn waar op het gebouw opgeleverd wordt. De winkel wordt ge vestigd op de hoek Larense weg-Kerkstraat en krijgt een ronde pui die iets terugwijkt. De bebouwing erboven staat op pilaren. De nieuwe snoep winkel, waarvan de naam ove rigens nog niet bekend is, om vat totaal circa zestig vierkan te meter. Inza en Ans mikken er voor een groot deel mee op de schooljeugd, in het bijzon der van scholengemeenschap De Waerdenborch. In het as sortiment van de snoepspeci aalzaak op de eerste plaats uiteenlopende soorten snoep- waren, maar ook de zoge noemde 'pret- en funartike- len'. Daaronder vallen onder meer apart gevormde spekjes en bijzondere verpakkingen, waarbij te denken valt aan met snoep gevulde bekers of figu ren met snoep. Geschenkarti kelen in feite. De snoepspeci aalzaak verkoopt eveneens licht alcoholische dranken en is straks dagelijks geopend: op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. de VW' in samenwerking met de collega's in Hellendoom nadruk kelijk het gebied wil promoten. Ook de tekst die de bezoek bij het verlaten van onze gemeente aan treft riep vragen op. 'Tot ziens' zou te algemeen, te voorspelbaar zijn. Er werden suggesties gedaan als 'U verlaat nu een berg natuur' en 'Doei'. Of de gemeente die suggesties overneemt valt te be twijfelen Afgelopen week zijn de tennis- competities van de dinsdag, woensdag en donderdag-teams weer gestart. Van de acht teams wonnen er drie en gingen vijf duels verloren. Dinsdag dames-1 speelt voor de eerste keer in de tweede klasse en won met 3-2; dinsdag dames-2 won met 4-1 en donder dag dames-1 met 3-2. Op de woensdag speelt de jeugd van de basisschool, waarbij alle kinderen in beide teams voor het eerst com petitie spelen. Beide wedstrijden gingen verloren. Volgende week spelen alle teams voor de tweede keer. Rommelen - De Chr. Korfbal vereniging W.I.K. houdt op vrij dag 5 mei (bevrijdingsdag) een rommelmarkt. Voor deze rom melmarkt kunnen nog spullen in geleverd worden. Als U nog ver koopbare 'oude' spullen heeft (geen groot meubilair) en u wilt deze kwijt, dan kan contact opge nomen wordenmet Therèse Kiüc, tel. 326056 of Nicole Teunissen, 336677. Mocht U zelf in de gele genheid zijn om de spullen te bren gen, dan is dit mogelijk 's zater dags (t/m 29 april) tussen 10.00- 12.00 uur in de kantine aan de Wagelerstraat 34 (G.J. van Heek spark), tel. 351925. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw blokhut Liezenweg 9; - uitbreiden bankgebouw Dorpsstraat 24; - bouw zomerhuis Heideweg 66. 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 den Viananweg 203 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - afsteken vuurwerk Koninginnedag (29 april 1995), - plaatsen ..Wereldbus" De Regenboog (13 juni 1995); - fietstoertocht TC „De Volharding" (17 juni 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, post bus 13, 7451 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw garage/berging Molenbelterweg 8 (4 april 1995); - bouw garage/berging Kolweg 52 (7 april 1995); - bouw zomerhuis Vianenweg 128 (7 april 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 24 april 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten 1966" t.b.v perceel Pannenbakkersstraat 12; - voorstel inzake beschikbaar stellen krediet voor het opstellen van een geluidsniveaukaart; - voorstel inzake herinrichting gedeelte Keizersweg tussen aansluiting Aaltinksweg en aansluiting Mossinkserf; - voorstel inzake vaststelling verordening op de winkelsluitingswet; - voorstel inzake beschikbaarstellen krediet vervanging buitendeuren kleedkamers 't Vletgoor. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ie der ter inzage. In verband met de herdenkingsbijeenkomst op de Canadese begraafplaats is de gemeentesecretarie op don derdag 4 mei 1995 's morgens gesloten, 's Middags van 13.30 tot 16.00 uur is de gemeentesecretane voor het publiek geopend. Op 5 mei (bevrijdingsdag) zijn gemeentesecretarie en gemeentewerf de gehele dag gesloten. In verband met de herdenking van de oorlogsslachtoffers op 4 mei a s. op de Canadese militaire begraafplaats zullen ten behoeve van een goede geleiding van het verkeer alsmede ter bevordering van de verkeersveiligheid de volgende verkeersmaatregelen van kracht zijn: 1de volgende wegen zullen worden afgesloten voor doorgaand verkeer: - de Ericaweg van de zijde van de Motieweg; - de Sparrenweg aan de zijde van de Raalterweg; - de Blikkertsweg aan de zijde van de Motieweg; - de Holterbergweg vanaf Nijverdal tot de Motieweg, afgesloten in beide richtingen voor doorgaand verkeer; tevens zal langs dit weggedeelte een parkeerverbod gelden; - de Vossenweg aan de Rijssense zijde; - de Nijverdalseweg aan de Rijssense zijde; 2. de volgende wegen zullen worden afgezet vanaf 8.00 uur 's morgens: - de Molenbelterweg; - de Koninginnelaan; - de Sparrenweg en de Enkweg aan de Molenbelterweg; dc Ericaweg aan de Molenbelterweg; - de Blikkertsweg aan de Molenbelterweg; - de Holterbergweg tussen Wullenbergweg en de Motieweg; - de Vossenweg aan de zijde van de Holterbergweg; - de Hellendoornseweg aan de zijde van de Vossenweg; - de Eekhoornweg aan de zijde van de Vossenweg; - de Nijverdalseweg aan de zijde van de Vossenweg; - de Eekhoornweg ter hoogte van de Nijverdalseweg; - de Forthaarsweg (kruispunt Villapark); - de Reebokkenweg (na de Valkenweg); - het zandpad langs het spoor ter hoogte van de Valkenweg, het Groenewegje; - de Beukenlaan ter hoogte van de spoorlijn; 3. de parkeerterreinen aan de Smidsbelt en de Tuinstraat zullen gedurende de gehele dag autovrij worden ge maakt. Aanwonenden zullen hierover nog nader worden bericht. Holten, 20 april 1995. Burgemeester en wethouders van Holten, de loco-secretaris. H de Blaauw de burgemeester, D. J. Verhoeven. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen dan wel zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 11 april 1995 vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: de maatschap J en M. Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten, tot het veranderen van de werking van het rundvee- mestvarkens-. kippen- en paardenbedrijf op het perceel Geskesdijk 34 te Holten. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende zes weken na de datum van terinzagelegging (20 april 1995) ter inzage tot 1 luni 1995 op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van de ge meente Holten, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht, d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, voor 1 juni 1995. Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroep schrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening is beslist door de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. 1Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoeker Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoëfcen van straten worden geplaatst. Palen e.d. moeten tenminste 50 cm vanaf de wegrand worden geplaatst trottoirband 1 tegel); wanneer er minder dan 3 tegels loopruimte overblijft, moeten de palen zover mogelijk van de weg worden geplaatst, zodat een zo breed mogelijk trottoir overblijft. 2. De doorrijhoogte moet minimaal 4.50 meter bedragen. 3. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren. 4. De straatversiering mag geen hinder opleveren voor het openbaar verkeer en mag de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen. 5. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht. 6. Voor het plaatsen van bogen moet vooraf overleg gepleegd worden met de direkteur van gemeentewerken en is voor wat betreft de technische voorzieningen (stabiliteit e.d.) zijn goedkeuring vereist. Voor het aan brengen van andere straatversiering wordt overleg vooraf geadviseerd 7. Straattegels e.d. moeten worden opgeslagen en direkt na het verwijderen van de straatversiering weer wor den aangebracht, geen kapotte tegels verwerken, deze kunnen op de gemeentewerf worden geruild voor hele tegels. 8. Wanneer aansluiting op de openbare verlichting gewenst wordt, moet kontakt opgenomen worden met de IJsselmij. De aansluitkosten zijn voor rekening van de aanvrager 9. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet geboord worden 10. De gemeente kan niet aansprakelijk gesteld worden voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. N.B.: De straten/buurten die willen deelnemen aan de wedstrijd, moeten zich hiervoor vooraf aanmelden. Het aanmeldingsformulier is verkrijgbaar bij de V.V.V. In het programma van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, is de avond van 29 april (viering Koninginne dag) tot aan het vuurwerk van 22.30 uur vrij gehouden t.b.v straat- en buurtfeesten Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten voor deze feesten een algemene ontheffing te ver lenen, voor zover deze plaatsvinden op particulier terrein of in particuliere gebouwen Aan deze algemene ontheffing zijn de volgende voorwaarden verbonden 1De feesten dienen om 01.00 uur te zijn afgelopen. 2. Aanwijzingen door of namens de politie gegeven, dienen stipt te worden opgevolgd 3. De omwonenden van het terrein c.q. het gebouw dienen vroegtijdig te worden geïnformeerd over de te hou den aktiviteiten. Voorkomen moet worden dat overlast aan omwonenden wordt veroorzaakt. Voor aktiviteiten die niet aan deze voorwaarden voldoen (b.v andere dag en/of feesten op openbaar terrein) moet op de gebruikelijke wijze ontheffing worden gevraagd bij het college van burgemeester en wethouders, t a v de afdeling algemene zaken, postbus 13. 7450 AA Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5