Leerlingen Waerdenborch brengen serieus toneelspel 'Amazing' kiest bewust voor licht repertoire wit Zuilen informeren over heuvelrug Ballonvaart met Foto Ten Velde Mooi gekleed Natuurmuseum HOLTENS NIEUWSBLAD 'Het komt aan op waar acteertalent' Uit het politierapportkerkdiensten I Koor zoekt nog zanglustige heren medische diensten ,.-&m van dag tot dag Expositie Mondriaan DONDERDAG ?n APRIL 1995" april werd er openbare s der Een aangrijpend stuk met veel diepgang. De leerlingentoneel groep van scholengemeenschap De Waerdenborch koos er be wust voor. Een slechts vijf man sterke 'cast' brengt 25 en 26 april het stuk 'Korczak' op de planken in de aula van de hoofdvestiging aan de Holtense Haarstraat. Een bewerking van het toneelstuk 'Korczak en de kinderen' van Erwin Sylvanus. Op die manier draagt de school haar steentje bij aan de herdenking van vijftig jaar bevrijding. Na drie jaar blijspel ditmaal dus geen humor troef. En ook geen omvangrijke produkte zoals vorig jaar. Toen deden maar liefst 25 leerlingen mee. ,,Een enorme uit daging," vertelt docente Mies Hüsslage, die het stuk samen met collega Jan Kuiper regiseert. Zij was het die het thuis op de plank had liggen. Door het ontbreken van kostuums, decors en op een heel klein beetje na ook schmink, worden de schijnwerpers straks nadrukkelijk op de jeugdige ac teurs gericht. Een tegen de wand gedrapeerd zwart doek met enkele lichte nuances er in is de enige achtergrond. Wat de kostuums be treft is symbolisch gekozen voor zwarte kleding voor de slechteri ken in het verhaal, witte voor de goeden. Duidelijk is dat de tekst centraal staat, de betekenis ervan. Ook de uitdrukking van de spelers is belangrijk. Geen weelderig kos tuum of pruik, waarachter of waaronder zij zich kunnen ver schuilen. Een 'gemakkelijke' ma nier om in de huid van één of ander type te kruipen. „Nee, het komt hier aan op waar acteertalent," vindt Mies Hüsslage. Voor Abel Koole (4vwo), Saskia Mulder (4vwo), Kirsten Wennemers (4vwo), Jeanine Zoet (5vwo) en J an-Willem Lentelink (5vwo) geen probleem. Ze tonen zich stuk voor stuk gemotiveerd en zeker van hun zaak. Blijken zich moeiteloos in te leven in hun rol en hebben de soms flinke lappen tekst gemakkelijk uit het hoofd geleerd. Een specifieke hoofdrol is er niet. Alle vijf hebben een ongeveer even zware rol en hoeveelheid tekst. Eind vorig jaar werd begonnen met de (tekst)re- petities en pas onlangs werd het lokaal verwisseld voor de bühne in de aula. Het stuk 'Korczak' verhaalt over de Joodse neuroloog en kinderarts J anusz Korczak. Tijdens de Twee de Wereldoorlog leidt hij een Joods weeshuis in het ghetto van Warschau. In 1942 wordt hij voor een probleem gesteld, als het ghet to ontruimd wordt en hij de op dracht krijgt 'zijn' kinderen af te staan voor deportatie naar het con centratiekamp Majdanek. In ruil hiervoor zou zijn leven gespaard worden. Op de achtergrond van deze tragedie speelt ook nog de tweestrijd van de Duitse comman- KOÉCïA* schennis der eerbaarheid gepleegd aan de Vossenweg. Een vrouw die haar hond uitliet werd plotseling geconfronteerd met een man die zich geheel naakt op de weg be vond. Alleen zijn schoenen en sokken had hij nog aan. Na zijn daad verdween de man met spoed uit het gezichtsveld van de vrouw. Op de kruising Dorperdijk-Door- lopendedijk vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een van de bestuurders verleende geen voorrang. Beide voertuigen werden behoorlijk beschadigd, doch persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Op 13 april werd een ree doodge reden op de Raalterweg. De be treffende auto liep enige schade op. Drie kinderen zijn door de politie gehoord n.a.v. vernielingen ge pleegd in de nieuwbouw van het Lukensveld. Zij bekenden een ge deelte van de plaatsgevonden ver nielingen. De schade zal door de ouders moeten worden vergoed. Op 14 april werd in Raalte een winkeldievegge aangehouden. Zij bleek o.a. ook in Holten een win keldiefstal te hebben gepleegd. In de auto werden twee broeken aan getroffen afkomstig uit een winkel uit onze gemeente. Eveneens op 14 april werden twee bezoeksters van het AC-restau- rant de dupe van diefstal. Onbe kenden zagen kans een tas en een portemonnee uit een andere tas te halen, op het moment dat deze tassen aan een stoel hingen. Waar depapieren en enig geld was de buit. Op de Deventerweg werd een au tomobilist aangehouden die te veel alcohol had gedronken. Met een transactie van f 400,00 op zak, kon de man het politiebureau weer ver laten. Op 15 of 16 april vond een wonin ginbraak plaats aan de Keizers- weg. Men kwam binnen door de voordeur te verbreken. Men door zocht de gehele woning. Vermist worden enkele beeldjes, sieraden en enig geld. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, Doopdienst. Neven diensten. Oppasdienst: mevrouw Ol- denmenger. Marijke Oldenmenger. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Diessenplaswoensdag 26 aprilpastor H. Wiggers. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mul der. 19.00 uur, 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte: Kerk. Kindemeven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Trijnet Over- kempe, groep 4 en 5 o.l.v. Ciska Mij- sters; groep 6 en 8 o.l.v. Rob Meije- rink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jennv Dijkink-Aanstoot, José Klein Nagel- voon-Beldman, Ingrid Stam-Jansen; 4-6 jaar: Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. R.K kerk: 10.00 uur, Eucharistievie ring. Oppasdienst: mevrouw Olden menger, Marije Oldenmenger. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur, kand. J.G van den Boogaard-Bongers, Rijssen. Uitgangscollecte: Plaatselijke diaco nie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Abel Koole, Saskia Mulder, Kirsten Wennemers, Jeanine Zoet en Jan-Willem Lentelink tekenen voor het leerlingentoneel van De Waerdenborch. Een uiterst sober stuk dit jaar, dat in het teken staat van 50 jaar bevrijding (Foto WV) dant een belangrijke rol. Het to neelstuk duurt ongeveer een uur. Niet zo lang dus, maar wel zeer indringend. Het zal de bezoeker ongetwijfeld aan het denken zet ten. Hüsslage: „Het stuk is voor iedereen 'bereikbaar'. Er zit een mooi, aangrijpend verhaal in en biedt op zichzelf voldoende span ning." De acteurs zelf wijzen er voorts op dat er tevens een muzi kaal element in is verwerkt, zowel aan het begin als aan het slot. Dinsdag 25 en woensdag 26 april wacht de uitvoering.De zaal is open vanaf 19.30 uur, een half uur later 'gaat het doek op'. De toe gangsprijs bedraagt een rijksdaal der. Kaarten zijn reeds verkrijg baar op school en bij de WV aan de Dorpsstraat. Tentoonstelling Een heel aparte activiteit in het kader van vijftig jaar bevrijding is de speciale expositie die door Do- rine Helmer en Jeroen Siegerink wordt ingericht op school. Beide tekenen eveneens voor de publici teit rond het leerlingentoneel. Het materiaal voor de tentoonstelling wordt verkregen van de hoofdste delijke Korczak-stichting. Het gaat om boeken en foto's. Daar naast wordt met medewerking van de sectie geschiedenis van school een expositie ingericht over het leven tijdens de bezetting in '40- '45. Er wordt een vitrine ingericht met spullen die in die tijd gewoon waren en nu zeer ongewoon, zoals voedselbonnen, pamfletten en di verse gebruiksvoorwerpen. De ex- postie duurt tot 5 mei. Begin deze week werd voor leerlingen vanaf het derde leerjaar de veelbespro ken film 'Schindler's List' gedraaid op school. Een aangrijpend ver haal over de holocaust. Bij het AC-restaurant en McDo nald's aan de Al en bij het Avontu- renpark Hellendoom verschijnen op korte termijn drie driehoeks zuilen (Publex) die de bezoekers moeten attenderen op de Sallandse Heuvelrug. Het begrip 'Reuze Heuvel' komt er niet op voor. Volgens VW-secretaris Jos Kamphuis bevatten de zuilen in elk geval informatie over de ge meenten Hellendoom en Holten en komt er een kaart van het gebied op. Kamphuis liet tevens weten dat momenteel gewerkt wordt aan een aansluiting op de bestaande ATB-route aan de Hellendoomse kant van de berg. De route moet 'wild rijden' van moutainbikers door het Holtense deel van het gebied tegengaan. Het initiatief van de WV om het dorp wat op te fleuren met bloembakken, lijkt aan te slaan. Alle tien bakken die de gemeente beschikbaar had zijn vergeven. Ze worden geplaatst en gevuld door gemeentewerken, waarna de desbetreffende winke lier vervolgens zelf op het onder houd moet toezien. Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470-71350. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Nog geen jaar oud en toch al de sterren van de hemel zingen. Een beter compliment kan koor 'Amazing' eigenlijk niet krijgen. Door ingewijden wordt het nog prille gezelschap in het plat ook wel 'Aj maj zingt' genoemd. Een koor dat niet kerkelijk gebonden is, voornamelijk vlotte, eigentijd se liederen zingt en op gedreven wijze geleid wordt door David van de Braak. „Als je ziet wat we in een jaar geleerd hebben en wat we al zin gen. Te gek gewoon!," laat voor zitter Dinie Wegstapel weten. Zij was het die een jaar geleden merkte dat Holten behoefte had aan een koor met jonge(re) leden en een licht repertoire. „Ik was zelf al een tijdje zoekende, maar kon geen gezelschap vinden dat mij aan sprak. Toen ik in de gaten kreeg dat ik daar niet alleen in stond, besloot ik stappen te nemen." De Holtense realiseerde zich dat het hebben van een dirigent één van de belangrijkste voorwaarden was om te kunnen starten. Het duurde niet lang of ze kwam in contact met David van de Braak, student koordirectie aan het Enschedese conservatorium, die onmiddellijk oor had voor haar plan. „Een hele uitdaging voor hem. Het is nou eenmaal zo dat iedere dirigent 't liefst een nieuw koor wil. Dat kan dan gemakkelijk naar zijn hand worden gezet," aldus Wegstapel, die moeiteloos hoog opgeeft van David. Ondanks zijn nog maar 21 lentes een nadrukkelijk inspirator. Na een oproep in deze krant had Dinie gelijk een 'gezellige club' van zo'n veertig zanglustige Hol tenaren om zich heen geschaard en konden er spijkers met koppen worden geslagen. Op een vergade- Gestoken in eigentijdse, uniforme kleding bereidt Holtens jongste koor 'Amazing' zich dezer dagen intensief voor op de komende optredens. In het midden met vlinderdas dirigent David van de Braak (Foto WV). r op c ring in De Biester kreeg 'Amazing' definitief gestalte om begin sep tember praktisch van start te gaan met wekelijkse repetities in door gaans de 'crea' van de Haarschool. Wie er eens vrijblijvend wil komen luisteren is vanzelfsprekend van harte welkom. Volgens Dinie telt 'Amazing' op dit moment vol doende dames en geldt zelfs een 'damesledenstop'. Heren zijn ech ter nog welkom. Het prille koor telt intussen 55 leden, in leeftijd variërend van 18 tot 50-plus. Het bestuur wordt naast Dinie ge- Foto Ten Velde zoekt het hogerop in de maand juli. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen vrijdagavond 7 juli twee klanten een reis per hete luchtballon maken tijdens de inmiddels welbe kende Triathlon Ballooning. De aktie behelst een samenwerkings verband met Fuji Nederland. Bij aankoop van een Fuji kompaktca- mera maakt men kans om in de mand te stappen, die de gelukkige zo'n anderhalf uur lang in hoger sferen brengt. De ballonvaart start op sportpark 't Vletgoor. De Fuji- ballon is één van de grootste en mooiste van Nederland. Een zoge naamde speciale 'shape version' met een hoogte van ruim 48 meter. De ballon heeft de vorm van een filmrolletje. De aktie start 18 april en duurt tot en met zaterdag 1 juli. Schuppert Mode, een naam die staat voor een uitgebreide kollektie jonge en eigentijdse mode, informeel of sportief om er ieder moment van de dag uitstekend uit te zien! 't Kan allemaal bij 1 lzWt- Borculo Holten s dirigent 1 vormd door Ivonne van Wijk (se cretaris), Wille Deijk (penning meester), Mineke Tuitert, Femme van de Belt en Ton Krijt. Zoals in elke koor beschikt ook 'Amazing' over veschillende stern- partijen. Om een lied optimaal te kunnen zingen, studeert Van de Braak het stuk per stempartij in. Als ieder zijn partij goed onder de knie heeft wordt gezamelijk inge zet, waarna de verschillende par tijen 'hun eigen weg gaan'. Als wij de repetitie bezoeken blijkt dat die formule goed werkt. Het repertoire van Holtens jong ste koor bevat veel lichte muziek. Er worden diverse bekende num mers gezongen, ondermeer van Michael Jackson. Heel bekend is 'The Lions sleeps', waar Van de Braak een eigen arrangement voor schreef. Op het programma staat ook 'close harmony'.. De meeste stukken worden a capella uitge voerd, zonder begeleiding dus. Dirigent Van de Braak leidt welis waar in met behulp van de piano, maar voor verdere pianobegelei ding zorgt hij niet. Dinie vertelt echter dat bij uitvoeringen wel voor begeleiding wordt gezorgd. Dan wordt samengewerkt met een combo. Het eerste officiële optre den van 'Amazing' wacht begin juni in Markelo. In Holten is dat woensdagavond 12 juli. Dan treedt het St. Thomas Yout Choir uit Canada op in De Kandelaar en zingt 'Amazing' eveneens enkele nummers. Dat doet het koor trou wens ook tijdens het najaarscon cert van het Holtens Mannenkoor. Ofschoon niet zingend, timmert 'Amazing' in Holten toch al eerder aan de weg. Tijdens het gebruike lijke Oranjefestijn op de Smidsbelt op Koninginnedag is het koor aan wezig met een kraam. „We hou den dan een grandioze verloting met als hoofdprijs een fraai twee- zitsbankje ter waarde van 1200 gulden. Verder verkopen we kus sentjes en is er een spef voor kinde ren," besluit Dinie Wegstapel. Wie iets meer wil weten over 'Amazing' kan haar te allen tijde bellen: 63924. Tot en met 24 april biedt de hal van het gemeentehuis onderdak aan de tentoonstelling 'Mondriaan in Overijssel'. In het kader van het Mondriaanjaar is een expositie sa mengesteld die een beeld geeft van de aktiviteiten van Mondriaan tij dens zijn korte verblijf in Overijs sel. In de jaren 1906 en 1907 heeft hij periode doorgebracht in Twen te. Hij schilderde ondermeer het beroemde 'Bo§ bij Oele'. De ten toonstelling omvat foto's, teksten en documentatie en is te bezichti gen op werkdagen tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis. Vrijdag 21 april: 20.00 uur, lezing Wietze Pasma in het Januscentrum, Dorpsstraat 33. Zaterdag 22 april: 9.30-17.30 uur, Determinatiedag in Bos Dierenwereld; Normaal Espelo Zondag 23 april: 7.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn; 9.30-17.30 uur, Determinatiedag in Bos Dierenwereld. Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; 20.30 uur, informatiebijeenkomst over hardloop uitrusting in kantine Meermanskamp; afdelingsavond NBvP Espelo Dinsdag 25 april: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in De Kandelaar; 20.00 uur, leerlingentoneel SG De Waerden borch; 21.45 uur, overhandiging nieu we uniform HMV in vereniginsge- bouw aan de Dorpsstraat Woensdag 26 april: Bosschoonmaak- dag Reuze Heuvelwachter; 20.00 uur, leerlingentoneel SG De Waerden borch; afdelingsavond NBvP Holten met lezing Piet Steltman Zaterdag 29 april: Koninginnedag: straatversiering, aubade, Oranjefes tijn, fietstocht en 's avonds vuurwerk; 13.00 uur, MAC-regelmatigheidswed- strijd klassieke wegrace-motoren Beu- sebergring Maandag 1 mei: 13.45 uur, start rond rit ouderen door de versierde straten bij Diessenplas. Dinsdag 2 mei: ontvangst Canadezen in het gemeentehuis; culturele avond (i.v.m. aanwezigheid Canadezen) in De Kandelaar. Woensdag 3 mei: toneel voor ouderen (OCH) in gebouw Irene Donderdag 4 mei: 11.00 uur, herden king Canadese Begraafplaats; herden kingsbijeenkomst en Stille Tocht naar verzetsmonument. Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten; bevrij dingsloop; 14.00 uur, bevrijdingsop tocht; taptoe op veld scholengemeen schap en aansluitend bevrijdingsbal in de aula van de school. Zondag 7 mei: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; Canadess jeugdkoor (15-19 jr.) zingt op Canade se begraafplaats. Maandag 8 mei: Farewell party Can- dezen en gastgezinnen. Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: reisje Bejaardensocië teit naar Workum; 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Donderdag 25 mei: aankomst Pieter pad Milieu Estafette; ponyconcours Bergruitertjes op paardesportterrein Borkeldsweg Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor- jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; Koetsen- rit De Bergrijders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; Ko- ningsschieten hoek Aalpolsweg/Mar- keloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Ter gelegenheid van het Nationaal Museumweekeind op zaterdag 22 en zondag 23 april, houdt natuur museum Bos Dierenwereld dit jaar determinatiedagen. Gedurende het seizoen worden in het museum regelmatig vragen gesteld over vondsten, gedaan tijdens een wan deling of een vakantie. Zaterdag en zondag kunnen bezoekers voor werpen, zoals botten, schedels, braakballen, veren, maar ook ste nen en fossielen, door deskundi gen laten determineren. Ook kin deren die op school een spreek- beur moeten houden en gegevens of materiaal nodig hebben, kun nen op deze dagen in Bos Dieren wereld terecht. Om het Museum weekend voor de jeugd nog aan trekkelijker te maken is in het museum een speurtocht met twin tig vragen uitgezet. Elke goed be antwoorde vragenlijst wordt be loond met een leuke attentie. Na tuurmuseum Bos Dierenwereld zal in het door de Stichting Mu- seumjaarkaart georganiseerde Na tionaal Museumweekend een aan gepaste entreeprijs hanteren; zo wel voor kinderen als voor vol wassenen bedraagt deze 3,50 gulden per persoon. Het museum is zaterdag en zondag geopend van 9.30 tot 17.30 uur. Wie meer in formatie of wil kan bellen met 61979.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3