Schakers beëindigen seizoen in mineur Sport Sin Holten Sport g agenda MOC-1 hun m talent Arbitrale blunder nekt Blauw Wit Gelijk spel Holten Marjan Nooteboom nationaal kampioen Voor derde keer MB W-zaalvoetbal Handballers tweede, maar uitgebekerd HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Kennismaking cursus Frans Wandelen op de heuvelrug Atleten weer de baan op Blauw Wit naar Marle Schoolmeubilair voor Inucu Jaaragenda Zevende plek voor Zwennie DONDERDAG 6 APRIL 1995- Holten moest afgelopen weekein de ondanks goed spel genoegen nemen met een gelijk spel tegen Zenderen Vooruit. Direct na de aftrap toonden de rood-zwarten zich sterker, waren meer in balbe zit. De vrije trap die na een kwar tier spelen door Hennie Jalving werd ingeschoten miste echter doel. Twee minuten later was er opnieuw een uitgelezen kans, daar Geert Brands binnen het zestien meter gebied gevloerd werd en de scheidsrechter de bal op de stip deponeerde. Jammer genoeg liet Jan Traanman de kans onbenut. Na bijna een half uur spelen was het raak voor Zenderen: uit een hoekschop kon Marcel Scholten vrij inkoppen: 1-0. Drie minuten in de tweede helft had Holten het geluk eindelijk aan haar zij. De vrije trap vanaf de zijlijn door Erik Broekmaat werd door ZV-keeper Stokkingreef ver keerd ingeschat. De bal viel over hem heen in de verre hoek: 1-1. Holten wilde meer maar vergat daarbij nogal eens haar verdedi gende taken, waar Zenderen dank baar van profiteerde na bijna een half uur in de tweede helft. Doel man Stukker was kansloos op een schot van Roy Tijhuis in de korte hoek: 2-1. Holten liet de moed echter niet zakken en zette alles op alles om op z'n minst met een gelijkspel huiswaarts te keren. Tien minuten voor tijd kreeg het loon naar werken, door een hands bal van Zenderen. Geert Brands liet deze kans niet liggen en schoot beheerst in: 2-2. Gezien het spel- beeld had Holten een overwinning weliswaar verdiend, maar door de diverse genmiste kansen was toch sprake van een terechte uitslag. Wierden 2 - Hotten 6. Onder de bezielen de leiding van inschuivende libero Snoek ging Holten tegen Wierden prima van start. Dit mondde al snel uit in een prima doelpunt van Wilco, na subtiel voorbereidend werk van Wim Meyer. Holten wist de druk op de ketel te hou den, zodat het zesde nog voor de rust via Gerard op 2-0 wist te komen. In de tweede helft wijzigde het wedstrijdbeeld en liep Holten achter de feiten aan. Het ontbreken van Hank en Wim begon het zesde op te breken en ondanks uitste kend werk van René en De Pette kwam de thuisploeg terug tot 2-2. Nijverdal 5 - Hotten 9. Holten ging wat onwennig van start tegen een zeer slecht spelend onderaan staand Nijver dal. Al snel was het John Nijenhuis die in de eerste helft 1-0 scoorde (op zijn nieu we schoenen), door met een schitteren de kromming de bal langs en over de keeper te werken. Even later was hij weer succesvol, dit keer uit een schijn baar onmogelijke hoek. De tweede helft liet even een iets sterker Nijverdal zien, dat door een paar grove fouten van de verdediging tegen wist te scoren. Holten had geluk dat het bij Nijverdal nog een graadje erger was. Bertus Roelvink scoorde daarna de honderdste tegen- goal voor Nijverdal: 1-3, door uit een hoekschop van dichtbij in te schieten. Met zijn derde treffer bepaalde Nijen huis de eindstand op 1-4. Hotten 11 - Nijverdal 4. Holten was in deze sterk gespeelde wedstrijd met name in de eerste helft een klasse beter. Henk Nikkels en Ed Nije-bijvank wisten twee acties goed af te ronden (2-0). In de tweede helft kwam Nijverdal echter goed terug, echter William van Zon wist voor Holten de score naar 3-0 te bren gen. Holten 13 - Heracles 4. Gezocht in Alme lo: een tijgerdompteur want na Almelo, Rietvogels en Luctor was nu Heracles slachtrijp voor de Gaike-Tijgers. De Tij gers kennen nu geen genade meer, wat Heracles aan den lijve heeft ondervon den Pressie vanaf de eerste minuut met een Ronnie Klein-Teeselink in de hoofd rol, en voordat Heracles wist wat er gebeurde stond het 4-0. Verder werd de wedstrijd van Holtense kant ijzersterk afgemaakt door zeven doelpunten van Ronnie Klein-Teeselink (nieuw SV-re- cord) en nog wat goals van de Grieze, Bolderjan, Paul van Heun en G. te Brake Hierdoor werd een zeer terechte 11-0 overwinning gehaald. De aanwezige spionnen van PH en LAP zijn gewaar schuwd' de klauwen van de Tijgers zijn momenteel vlijmscherp. Nijverdal C1-Holten C2: 3-2 Tegen Nij verdal, een gelijkwaardige tegenstander van Holten, moest het pakken van twee punten tot de mogelijkheden behoren. Het spel van Nijverdal was echter veel beter verzorgd dan dat van Holten het geen twee doelpunten opleverde in de eerste helft. Daar tegenover stond slechts één uitgespeelde kans van Hol ten. In de tweede helft toonde een toch goed gemotiveerd elftal dat het ook nog anders kon. Twee doelpunten van Eelco van der Wal brachten de stand tussen beide ploegen weer in evenwicht. Een licht overwicht van Holten kon echter niet in meer doelpunten tot uitdrukking worden gebracht. Met een beetje geluk kon Nijverdal nog wel een keer scoren zodat er twee punten in Nijverdal moes ten worden achtergelaten. SDOL D1-Holten D1: 3-5. In een mooie en spannende wedstrijd slaagde Holten er in beide punten mee naar huis te nemen, Vanaf het begin ging de strijd gelijk op, doch Holten slaagde erin als eerste door een goed schot van Henk Jan te scoren. Daarmee was de ban gebroken en bouwde Holten de voor sprong snel uit tot 0-3. Een knappe kop bal van Freek uit een hoekschop van Mark en goed afronden van bart zorg den daar voor. Een foutje in de verdedi ging van Holten resulteerde in een rust stand van 1-3. Na de rust wederom volop spanning en beide teams scoor den nog tweemaal. Holten E2-SDOL E2: 1-3 Holten speelde legen SDOL de beste wedstrijd van het seizoen. In de eerste helft werd er zeer goed gecombineerd en Holten kreeg vier goede kansen op rij. Matthijs maak te kort voor de rust 1-0. In de tweede helft kwam SDOL na één minuut al langszij (1-1). Holten bleef goed voetbal len maar kort voor tijd kwam SDOL toch nog op voorsprong. In de allerlaatste minuut brachten de Luttenbergers de eindstand op 1-3. Hulz.Boys E3-Holten E3: 3-6 Vandaag was het de wedstrijd van Bas, want hoe vaak gebeurt het dat je een onvervalste hattrick maakt in de eerste helft en nog twee doelpunten na rust. Dankzij Bas (3x) en Mark(lx) was het met rust 0-4 voor een veel beter Holten. Na de rust zakte Holten, zoals de laatste maanden gebruikelijk is, ver weg en gaf men Hulz. Boys de kans terug te komen in de wedstrijd Hulz. Boys kwam terug tot 3- 5. Met zijn 5e treffer maakte Bas aan alle onzekerheid een einde (3-6) Holten Fl-Haarle F1: 11-1 Deze rege nachtige zaterdagmorgen verhinderde niet dat de Holten f1 spelers super ge motiveerd van start gingen. Binnen een paar minuten kwam Holten al tot scoren d.m.v. een zeer aanvallend spelende Matthijs. Deze snelle goal versterkte de aanvalsdrang nog eens extra. Eén en ander werd benadrukt door vier doel punten van Thijs, één van Arno, vijf van Matthijs en zelfs één van de als laatste man spelende Martijn Eindstand 11-1. Holten F2-De Zweef F3: 3-7 De Zweef opende zeer sterk, wat resulteerde in een 0-3 achterstand. F2 kwam met goed spel terug tot 2-3. Na rust was het Holten dat door niet goed opletten en ruzie maken in het veld de wedstrijd volledig uit handen gaf. De Zweef kwam hierdoor snel op 2-7. Een goede combinatie van Thijs en Niek zorgde nog voor 3-7. Ver meldenswaardig is nog dat Niek Mark voort alle drie doelpunten scoorde en deze allen kwamen uit combinaties met Thijs en Tim. BLAUWWIT SENIOREN: donderdag 6 april: Blauw Wit 3-ON 6, 18.30 uur. Zaterdag 8 april: MW-Blauw Wit, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Excelsior 5-Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 3-Sport- lust 4,14.30 uur; Blauw Wit 5-Blauw Wit 7, 12.30 uur; Blauw Wit 6-Den Ham 6, 12.30 uur Dinsdag 11 april: Blauw Wit 2-Hulzense Boys 3, 18.30 uur; Deto 5- Blauw wit 3, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur); DES 4- blauw Wit 4, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). JUNIOREN: donderdag 6 april: Blauw Wit A1-Luctor A1, 18.30 uur; zaterdag 8 april: Spc. Rijssen A1-Blauw Wit A1, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Eversberg C1-Blauw Wit Cl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Blauw Wit Dl-MW D1,10.00 uur; De Zweef D3-Blauw Wit D2, 10.30 uur (vertrek 09.45 uur); Blauw Wit E1- VesosEI, 11.00 uur; Excelsior E4-Blauw Wit E2, 10.15 uur (vertrek 09.30 uur); Blauw Wit F1-Nijverdal F1, 10.00 uur. SV HOLTEN SENIOREN: Vasse-Holten, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Holten 3-Hengelo 3, 10.00 uur; Holten 4-Bornerbroek 2,10.45 uur; Holten 5-Almelo 3,10.00 uur; Haar- le 4-Holten 6, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 8-Enter 6,09.00 uur; Holten 9-SOS 10, 10.45 uur; Holten 10-Enter8, 09.00 uur; Holten 12-Haarle 9,09.00 uur; Holten 13-PH 18, 10.45 uur. JUNIOREN: Holten A1-Vroomshoopse Boys A1, 14.30 uur; Deto A2-Holten A2, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten B1- Excelsior B1, 11.00 uur; Holten C1-Luc- tor Cl, 14.30 uur; Holten C2-Hulzense Boys Cl, 13.00 uur; Holten D1-Enter D1, 10.00 uur; Holten D2-GFC D2,11.00 uur; SDOL D2-Holten D3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten E1-DES E1,10.00 uur; Vesos E2-Holten E2, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten E3-Enter Vooruit E4, 11.00 uur; Hulzense Boys F1-Holten F1, 09.15 uur (vertrek 08.15 uur); Spc. Rijs sen F1-Holten F2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten F3-Excelsior F4,10.00 uur; Holten F4-Excelsior F5, 11.00 uur HANDBAL Zaterdag 8 april: MA 1 uittogen Heeten om 12.00 uur (vertrek 11.15 uur); MA 2 uit tegen Klarenbeek om 12.00 uur (ver trek 11 00 uur); JA uit tegen Apeldoorn om 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); JB uit tegen AHC Achilles om 12.00 uur (ver trek 11.00 uur)welpen thuis tegen AHC Achilles om 13.00 uur. Zondag 9 april: heren thuis tegen Ty foon 2 om 12.00 uur; Dames 1 thuis tegen Kwiek om 15 45 uur; Dames 2 thuis tegen Tyfoon 2 om 14.30 uur; Dames junioren thuis tegen Schalkhaar om 13.15 uur. SPORTHAL Maandag 10 april: 19.00-22.30 BCH; dinsdag 11 april' 16.30-22.30 uur: Min- tonette; 22.30-23.30 uur. Blauw Wit; woensdag 12 april 19.00-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur. Wegstapel; don derdag 13 april: 20.30-22.00 uur: SV Holten All Stars; zaterdag 15 april: 19 00-20.00 uur: Saalmink. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Het zo goed in gang gezette schaakseizoen is voor wat betreft de externe competitie in mineur geëindigd voor het eerste team van de Holtense schaakclub. Tegen Oldenzaal 1 werd met 5-3 verloren waardoor de tegenstander kam pioen werd. Holten had lange tijd uitzicht op de titel in de eerste klasse, maar liet in de tweede competitiehelft te veel punten liggen. Ook tegen Ol denzaal werden onnodige fouten gemaakt hoewel de start voortva rend mag worden genoemd. Met zijn alom gevreesde 'Orang Oe- tan'-opening veroverde Gerrit Ste vens al snel een punt en maakte hij de partij vakkundig uit. Inmiddels had ook J oep Middelink gewon nen, maar Dick van der Knaap verloor kansloos. De laatste voor spelde op dat moment al een kans loze 5,5-2,5 nederlaag en zat daar De Wandelkring Oost-Nederland houdt zaterdag 15 april de tweede Overijsselse Heuvefrugtocht van uit Holten. Via deze tocht, waar voor diverse routes en afstanden zijn uitgezet, wordt de deelnemers de mogelijkheid geboden het ge- Blauw Wit heeft afgelopen zater dag in een redelijke wedstrijd ge merkt dat het ook door een mis ser van de scheidsrechter de boot kan ingaan. Halverwege de twee de helft zag scheidsrechter Blek- kenhorst als enige aanwezige de bal over de doellijn in een ono verzichtelijke situatie. Blauw Wit begon aanvallend in Aadorp, maar vond een strijdbaar A.S.V. tegenover zich. Al in de negende minuut voorkwam Uilco Spijker met een knappe redding een achterstand. Het spel ging op en neer maar speelde zich voorna melijk op het middenveld af, waar beide partijen veel balverlies leden. Beide ploegen waren te onrustig om voor echt gevaar te zorgen. De gasten kregen wel de beste kansen en hadden ook duidelijk het betere van het spel, maar de fors ingrij pende verdedigers mochten maar al vaak hun gang gaan. Vijf minu ten voor rust had Blauw Wit geluk toen een snelle aanval van A.S.V. over het doel van Blauw Wit ging. Vlak voor rust had Jacco Scnup- pert een goede scoringskans, maar zijn kopbal ging net voorlangs het doel. Hierdoor bleef het bij rust 0- 0. In de tweede helft een zelfde spel- beeld. Beide teams waren aan el kaar gewaagd, waardoor er weinig gevaar voor beide doelen ont stond. Blauw Wit had ook nu duidelijk het betere van het spel, maar had moeite met het harde spel van dc thuisclub. Bert Mid delburg bracht Jaap Kruk in de ploeg voor Johan Bolink, om hier mee wat direkter aanvalsspel te ontwikkelen. Net in de ploeg had hij direct de score moeten openen, maar de A. S. V. doelman keerde de harde, maar niet zuiver genoeg geschoten bal. aan de andere kant nam Uilco Spijker teveel risico, waardoor er een ware scrimmage voor het Blauw Wit doel ontstond. niet ver mis mee. Alleen Dinant van Beek en Gerrit Luggenhorst (de laatste in een bloedstollende artij) wisten nog een half puntje ijeen te sprokkelen. Daarmee eindigde het eerste schaakteam als derde op de ranglijst. Interne strijd In de interne competitie werden enkele interessante partijen afge werkt. Ben van de Griendt won van Henk Jongman in een onder ling duel tussen twee Deventena- ren. Ook het duel tussen Karl Heinz Leisten en Bertus van Beek mocht er zijn. Leisten won een stuk maar moest daarvoor drie pionnen inleveren. Door een ver keerde afruil bleek dat één pion te veel waardoor Van Beek won. Dick van der Knaap speelde twee partijen en won ze allebei. Tegen Jan ten Velde stond hij al snel verloren, maar Ten Velde was bij zonder vrijgevig en deed een dame cadeau. Ook Theo van Linden- berg stond beter tegen Van der Knaap, maar gaf uiteindelijk ook te veel waardoor zijn tegenstander ook hier de winst cadeau kreeg. Het topduel werd gespeeld tussen Gerrit Luggenhorst en Ton van Oyen waarbij de laatste na een bevredigende opening in de fout ging en daarbij twee stukken offer de voor de toren. Luggenhorst maakte het daarna bekwaam af, waardoor de competitie zo goed als beslist lijkt. Voor de derde keer wordt, op zaterdag 8 april, het Mossink Blauw Wit-zaalvoetbaltoemooi gehouden. In 1993 koos de Hol tense zaterdagvereniging voor de eerste keer voor een eigen zaal- toernooi in sporthal 't Mossink en gezien het succes daarvan, kreeg dat vorig jaar een vervolg. Met de Deventer Mengvoeder Centrale en Kantine Sporthal 't Mossink als sponsoren is het Gerrit Dikkers en zijn helpers weer gelukt om een volwaardig evenement op te zet ten. De deelnemende ploegen ko men voornamelijk uit deze regio hoewel ook de ploeg Cartoon uit Geldrop van de partij is. Verder bestaat het deelnemersveld uit twee ploegen van Blauw Wit zelf, EBZV uit Borne, de winnaar van 1994 Excelsior uit Rijssen en de winnaar uit 1993 John Oude Wes- selink uit Olst. Vorig jaar bleek het een bijzonder fair toernooi, mede door het cor recte fluiten van de ook nu weer aanwezige scheidsrechters Schut ten en Hollink. Om 19.00 uur trapt Bl"auw Wit af voor de eerste wedstrijd tegen EBZV en om Uitslagen: Luggenhorst-Ton van Oyen 1-0; Van de Griendt-J ong- man 1-0; Van der Knaap-Van Lin- denberg 1-0; Van der Knaap-Ten Velde 1-0; Henk van Beek-Dinant van Beek 0-1; Scheurwater-Olij remise; Hans van Oyen-Bosman 1-0; Stevens-Gerard van Calcar 1- 0; Leisten-Bertus van Beek 0-1; Mondeel-Klein Teeselink 1-0. Koningsdiploma Vorige maandagavond legden vijf jeugdschakers hun examen voor het koningsdiploma af. Alle vijf: Alrik Baltus, Bas van Beek, Selma van Beek, Rob Gervedink Nijhuis en Rick Romp slaagden. Afgelopen zaterdag vond in En schede in de regen de eerste baan- wedstrijd plaats. Trienke IJmker werd op de driekamp twaalfde bij de pupillen-A en op de duizend meter werd ze goede vierde in 4.04 min. Tom Marissink raakte bij het hoogspringen geblesseerd aan de knie en hield het verder voor ge zien. Broer Gijs werd bij de pupil len-A zesde en op de duizend meter vijfde in 3.42 min. Rob Marissink eindigde op de drie kamp als vijfde bij de pupillen-C en liep op de kilometer naar een goede derde plaats in 4.24 min. 22.30 uur begint de laatste wed strijd. Om 23.00 uur reikt Blauw Wit-voorzitter Gerhard Kolkman de prijzen uit. Na het onfortuinlijke verlies tegen A.S.V. heeft Blauw Wit inmiddels de thuiswedstrijd tegen Markvo gels gespeeld. Wat de uitslag van deze wedstrijd is geworden leest u volgende week in deze krant. De wedstrijd van zaterdag gaat tegen Marle. In de thuiswedstrijd bleek deze ploeg over een enorme dosis inzet te beschikken. Wil Blauw Wit nog iets laten zien dit seizoen, dan is een goed resultaat nodig. Dat de ploeg goed kan voetballen heeft het vooral in de beginfase laten zien. Het vertrouwen dat de ploeg toen had moet weer groeien. Een aanzet kan in marle gegeven worden. De wedstrijd staat onder leiding van H.P. Enserink en be gint om 14.30 uur. Op piano begeleid door Jona Ever Dat Holten over muzikaal talent beschikt, bleek vorige week in De Boschkamp, waar een groot aan tal leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum deelnam aan de gebruikelijke voorspeela vond. Twee avonden zelfs, want om allen de gelegenheid te geven hun muzikale vorderingen te la ten horen, was één avond te domweg te krap. Bovendien had den de docenten voor beide avon den een programma samenge steld van ongeveer een uur. Ge zien de aanwezigheid van veel jonge kinderen een verstandige keuze lijkt ons. Twee avonde volle bak al met al in het dorpshuis. Vooral de tweede avond was het bomvol in de ont moetingsruimte. Op de voorspeel avonden kwamen alle instrumen ten kwamen aan bod: keyboard, gitaar, orgel, blok- en dwarsfluit, piano en accordeon. En op al die instrumenten konden verschillen de niveaus worden beluisterd. Ook een aantal leerlingen van zangpedagoge Heieen Postema trad in de schijnwerpers. De do centen konden tevreden zijn: op enkele sehöonheidsfoutjes na, die zuiver te wijten waren aan zenu wen, presteerden hun pupillen pri- De Zweef D2-Blauw Wit D1 BW speelde in het begin vrij goed. Husar scoorde al snel 0-1Wouter scoorde na een prachti ge combinatie 0-2. Rik die op de links voor plaats speelde kwam ook tot sco ren en bepaalde hierdoor de ruststand op 0-3. Na rust was BW minder gemoti veerd. De Zweef maakte hiervan goed gebruik en zette BW onder druk. BW kwam nog zelden aan het spel van voor de rust. Uit een corner scoorde invaller Howar een prachtig doelpunt, nadat hij de bal ineens uit de lucht inschoot 0-4. Blauw Wit D2-Enter D2 Enter was in het begin de betere ploeg en scoorde na vijf minuten 0-1. BW trok het spel toen naar zich toe en een paar goede aanvallen leverde uiteindelijk de verdiende gelijk maker via Maarten op. Na rust was BW beter en kwam via Herbert, die twee maal scoorde op 3-1. Hierna dacht BW nog meer doelpunten te maken en trok te overmoedig ten aanval. Enter profi teerde handig en scoorde 3-2. De slotfa se was van beide kanten niet best, waar door het 3-2 bleef. Hulzense Boys E1-Blauw Wit E1 Beide ploegen kregen in het begin enkele kansjes. BW werd echter naar mate de wedstrijd vorderde sterker. Uit een cor ner van Frank kopte Lars de 0-1 binnen. BW kon Hulzen hierna onder druk hou den. Bror kon een vrije trap van Erwin in tikken 0-2. Even latei was het ai 0-3 toen Bror alleen voor de keeper tot scoren kwam. De keeper van Hulzen kon een schot van BW niet vast houden en Jur- Ondanks een tweede plaats in hun poule werden de handbalheren van de SV Holten uitgeloot voor een plaats in de halve finale van de districtsbeker. Het lot viel op Ac tief. In de eerste wedstrijd tegen HHZD werd een krappe 12-13 winst geboekt waarna tegen eer steklasser Tyfoon de verwachte nederlaag volgde: 9-20. Maar te gen Wesepe verraste Holten op nieuw. Door een goede mandek king op dc belangrijkste schutters werd de angel uit het spel van de tegenstander gehaald en met snelle break-outs werd de 10-13 over winning veilig gesteld. Eindstand: 1. Tyfoon 3-6; 2. Hol ten 3-4; 3. HHZD 3-2; 4. Wesepe 3-0. Dames 1 kwam niet in actie door speelde Josseline Roele een stukje op ma. Soms solo, soms in gelegen heidsensembles. Heel aardig was dat zich dit keer niet een enkele, maar een aantal leerlingen viool lieten horen. Eén van hen was de jeugdige Kaja de Vries. Zij verraste de aanwezigen met een al heel aardige techniek en overtuigend spel. Streek ook met vaste hand en haalde zo zuivere tonen uit haar instrument. Complimenten in dat verband waren er ook voor aanko mend violist Victor van Riemsdijk en ook de groepjes blokfluit ont moetten veel waardering. De be langstelling voor keyboard is groot. Zo groot zelfs, dat het MOC onlangs besloot van de do natie van de Rotary Club een tweede keyboard aan te schaffen. Voor de beginnende leerling heel aardig, daar hij slechts een uiterst simpel melodietje hoeft te spelen, terwijl het instrument hem onder steunt met een geprogrammeerd ritme. Op de voorspeelavonden lieten diverse pupillen van docente Esther ter Horst hun muzikale kunnen horen. Heel aardig was ook het optreden van de leerlingen van gitaardocent Wim ter Hedde. In een ensemble en begeleid op keyboard en saxofoon. Op de tweede avond kwam de sectie zang van het MOC vrij uitgebreid aan gen was snel ter plekke voor de 0-4. De ruststand werd door Gert-Jan op 0-5 bepaald. Na de rust was BW veel in de verdediging, maar kon via de uitblinken de keeper Arjen de nul vasthouden. Uit de counter scoorde Gert-Jan nog de 0-6 eindstand. Blauw Wit E2-Eversberg E1 BW begon goed aan deze wedstrijd. Eversberg werd flink teruggedrongen. De gasten gaven echter, weinig kansen weg, waar door BW niet tot scoren kon komen. In de tweede helft bleef BW sterker. Het goede spel bleef ook en daarom moes ten er wel doelpunten vallen. Die kwa men er ook in de tweede helft. Stefan Aanstoot scoorde na een goede actie 1- 0. Hierna moest Rutger Grootewal in actie komen om de voorsprong vast te houden. Met een prima redding lukte dit. In de slotfase wist Jasper Lahuis 2-0 te scoren, waarna Arjan Vorkink 3-0 scoorde. Markvogels F1 -Blauw Wrt F1 In een ma tige eerste helft was BW wel veel sterker, maar Markvogels verdedigde knap. Hierdoor kwamen er maar weinig kan sen voor beide ploegen. Wel scoorde Gerko Potman al na drie minuten 0-1, maar tot de rust veranderde er niets meer. In de tweede helft speelde BW een hoger tempo en dit leverde resultaat op. De doelman van Markvogels was echter in blakende vorm en hield veel tegen. Hij kon niet voorkomen dat het uiteindelijk 0-4 werd via Kuba Kladzinsky, Robbert Hulleman en Ruud Aanstoot. de afwezigheid van de scheids rechter en dames 2 verloor in Schalkhaar van het derde dames team aldaar: 5-3. De dames junio ren haalden thuis tegen Voor waarts een verdiend 7-7 gelijkspel. Jeugd De meisjes A-teams startten uit stekend in de veldcompetitie. Al won overtuigend van Lettele (5-1) terwijl A2 AHC Achilles met 10-0 aan de kant zette. J ongens A lever de een knappe prestatie door AHC Achilles met 10-8 te verslaan. Jon gens B speelde voor het eerst in deze klasse en verloor door on wennigheid met 7-9 van Swift. Meisjes B boekte een 5-5 gelijkspel tegen WSV. De welpen speelaen na een 3-4 ruststand met 6-6 gelijk tegen Haarle. (Foto WV) bod. Het was vooral Frederika ter Borg die hier imponeerde met haar prachtige stem. B en W hebben het plaatselijke Inucu-comité 500 gulden beschik baar gesteld voor het transport van een partij schoolmeubilair. Voor de goede orde: het comité bekom mert zich om de Roemeense plaats Inucu en dan specifiek op het op zetten en/of verbeteren van de on derwijssituatie. Het in dit geval in Lelystad verkregen 'leermateriaal' omvat een groot aantal tafeltjes en stoeltjes. Op de gemeentelijke be groting is 5000 gulden uitgetrok ken voor ontwikkelingssamen werking. De helft van dat bedrag is bestemd voor de plaatselijke We reldwinkel, van de de andere helft komt nu dus 500 gulden toe aan het Inucu-comité als bijdrage in de transportkosten naar Roemenië. Zaterdag 8 juli: Triathlon Holten; Schure'oamd met Boh Foi Toch Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas- siekerrit Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Dinsdag 25 juli: start dorpsfeest met opening kermis Donderdag 3 augustus: Dagje De Boer Op Zaterdag 12 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zondag 13 augustus: MAC Holter- bergrit (motortoertocht) Zondag 20 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 26 augustus: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC Totaaldag Maandag 28 augustus: 18.15 uur, vis wedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Donderdag 7 september: start Keue- nefeesten Vrijdag 8 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Keunefeesten Zondag 10 september: Keunefeesten Zaterdag 9 september: Vrijmarkt op Smidsbelt Maandag 11 september: afdelingsa vond NBvP Holten Zaterdag 16 september: MAC Erwin- Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Zaterdag 23 september: Holterberg- herfsttoer WVH Zondag 24 september: 7.00 uur, vis wedstrijd senioren HSV De Riet- voomï Zondag 1 oktober: NK motocross solo's op Zuurbergcircuit Zaterdag 7 oktober: Nacht om Hol ten (nachtpuzzelrit MAC) Zondag 8 oktober: 7.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 10 oktober: bijeenkomst NBvP Holten Zaterdag 14 oktober: 20.00 uur, con cert jongerenkoor Campanella in de dorpskerk. Zondag 15 oktober: 10.00 uur, start MAC klassiekerrit 't Stuurhuus Zondag 29 oktober: 14.00 uur, MAC puzzelrit, start 't Stuurhuus Vrijdag 10 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor Zaterdag 11 november: speelgoed beurs in De Boschkamp Woensdag 15 november: boekvoor- dracht voor NBvP Holten in zaal Vos man Zondag 19 november: 14.00 uur, start MAC puzzelrit bij 't Stuurhuus Zaterdag 25 november: MAC-jubi- leumreceptie en feestavond; jubi- leumshowconcert HMV in de sporthal Maandag 18 december: jubileumvie ring NBvP Holten (50 jaar) Woensdag 20 december: 19.30 uur, volkskerstzang in De Kandelaar Dinsdag 26 december: 14.00 uur, start kerstpuzzelrit bij MAC-Stuurhuus Voor degenen die voornemens zijn een cursus Frans te volgen, biedt de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk de gelegenheid een korte kennismakingscursus van twee avonden te volgen. Voor veel vol wassenen is het een grote stap om met name een taalcursus te volgen. Aan de hand van deze kennisma king kunnen de deelnemers zelf beslissen of zij in het najaar willen deelnemen aan een beginnerscur sus Frans. In deze twee lessen, waarin gewerkt wordt met een methode die speciaal gericht is op volwassenen, zal de docente aan dacht schenken aan zaken waar mee je als toerist te maken kan krijgen, zoals het bespreken van een camping of hotel en de weg vragen. Tevens schenkt zij aan dacht aan de gebruiken en tradities van het dagelijks leven in Frank rijk. De twee kennismakingslessen staan onder leiding van mevrouw R. Jonkman. Ze worden gehou den op woensdagavond 19 en woensdagavond 26 april. De kos ten bedragen 15 gulden per per soon. Inschrijven is mogelijk bij het Socuwe-kantoor, tel. 62755. bied van de Sallandse heuvelrug te bewonderen. Op vrijwel alle af standen worden wel enkele 'ber gen' genomen, zoals de Holter- berg, Noetselerberg, Haarlerberg en Sprengenberg. Er wordt gestart bij café De Biester: 40 km (8.00- 9.00 uur), 15 en 25 km (9.00-12.00 uur), 5 en 10 km (9.00-14.00 uur). Voor meer informatie kan men bellen met 05450-92546. Met een zevende plek op de Ne derlandse indoorkampioen schappen in Ermelo leverde Zwennie Vincent van LRV De Bergruiters een uitstekende pres tatie. Met Everest kwam ze uit in de zwaarste klasse, het ZZ-sprin- gen. De wedstrijd werd verreden over twee parcoursen. In het eerste, en meteen zeer selectieve parcours bleef de Holtense combinatie fout loos. In de tweede manche werden de hindernissen naar de maximale hoogte verhoogd waarop er één balkje viel hetgeen vierstrafpunten betekende. Dat was toch voldoen de voor de zevende plaats omdat er slechts zes combinaties foutloos bleven. Holten is sinds zaterdag een nationaal kampioen rijker. Met haar pony Amigo gooide Marjan Nooteboom in Erme lo de hoogste ogen in het springen categorie C klasse M. Een prachtig succes voor de 11 -jarige Dijkerhoekse, die eerder dit jaar kampioen van de Sallandse Ruiterdagen werd in de categorieën A,B,C, klasse M/Z en nog maar enkele weken geleden opnieuw onze redactionele kolommen haalde door in Avereest Overijssels kam pioen springen categorie C klasse M te worden. De prij- zenkast is nu dus uitgebreid met het Nederlands kam pioenschap in deze klasse. Vreugde bij Marjan zelf na tuurlijk, maar ook bij haar vereniging ponyclub De Bergruitertjes. In Ermelo ging de Dijkerhoekse de strijd aan met twaalf concurrenten. In de eerste manche vielen drie combinaties af, in de tweede acht, zodat een barrage voor twee de beslissing moest bren gen. De succesvolle Dijker hoekse rondde het parcours foutloos en klokte tevens een iets snellere tijd, waardoor ze even later gelauwerd kon worden als Nederlands kam pioen. Voorzien van een prachtige beker, een kampi oenssjerp en een waardebon van 75 gulden keerde Marjan huiswaarts. De kersverse kampioene werd 's avonds in Het Bonte Paard, kort voor aanvang van het blijspel dat DAT ten tonele bracht, door voorzitter J ohan Nikkels van buurtvereniging Dijkerhoek in het zonnetjes gezet. Voor Marjan waren er de dik ver diende bloemen, maar ook Amigo was bedacht: voor de pony had hij namelijk een zak brokken meegenomen. Met de titel op zak is het 'binnen- seizoen' afgesloten. Komend weekeinde begint ook voor Marjan Nooteboom het 'bui tenseizoen' met een concours in Nieuw Heeten. De niet goed opgestelde scheids- bij Blekkenhorst. Het pleit echter rechter Blekkenhorst kon vanuit voor de zelfbeheersing van de zijn positie niet waarnemen wat er ploeg dat er geen on verk wikkelij- gebeurde. Tot verbazing van alles ke taferelen voorkwamen. A.S.V. en iedereen floot hij af, omdat hij moest terug en zag Gerald Jansen een doelpunt geconstateerd had. een vrije trap ineens hard en laag A.S.V. kon dit cadeautje wel binnen schieten. Met nog minder waarderen, maar bij Blauw Wit dan tien minuten te gaan kreeg ontstond heftige commotie. Ook Blauw Wit een strafschop tegen en de waarneming van de wel goed zag zo de wedstrijd tegen 12 Aa- opgestelde grensrechter telde niet dorpenaren uit handen glippen.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7