Schoolonderzoek muziek toont veel kwaliteit DAT gooit hoge ogen met blijspel Samenwerking van architecten WV vergadert in zaal Vosman Muzikale topper van gospelgroep Rejoice HOITENS NIEUWSBLAD WELZIJN OUDEREN Cursisten Berends exposeren weer Uit het politierapport Minder leden en donateurs WV Opbrengst collecte kerkdiensten medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 6 APRIL 1995- „Het lijkt wel alsof het niveau ieder jaar beter wordt!," glun derde docent muziek Ruut te Velthuis vorige week vrijdag na afloop van het openbaar school onderzoek muziek in de aula van scholengemeenschap De Waer- denborch. Het optreden maakt deel uit van de schoolonderzoe ken in het eindexamenjaar. Dit jaar traden elf kandidaten voor het voetlicht: vier uit 6vwo en zeven uit 5havo. Ieder op eigen wijze toonde aanzienlijke kwali teit, dus van slechte cijfers was geen sprake. Die cijfers waren overigens reeds vooraf vastgesteld. De leerlingen werden beoordeeld op twee on derdelen: enerzijds muzikaliteit, anderzijds inzet en groepswerk, dat voornamelijk uit koorwerken bestond en soms ondersteund werd door leerlingen uit lagere klassen. De cijfers zijn deze week bekend gemaakt. Het was de derde keer dat de sectie muziek gekozen had voor een der gelijke opzet. Voorheen had het schoolonderzoek achter min of meer gesloten deuren en voor een beduidend bescheidener gehoor plaats in het muzieklokaal. De for mule blijkt te werken. In de aula had zich een groot aantal belang stellenden verzameld, onder wie ouders, vrienden, leerlingen, leer krachten en ook het burgemeester- spaar Verhoeven. Zij allen kregen een gevarieerd repertoire voorge schoteld. Voor de pauze klassiek, erna het lichtere, meer populaire genre. Het eindexamen muziek omvat een aantal onderdelen. Naast muziekgeschiedenis, solfè ge, algemene muziekleer, impro visatie en een zelf gekozen onder werp voor een werkstuk waarover een mondeling tentamen volgt, moeten de kandidaten een openba re uitvoering geven met muziek van Renaissance tot nu. En dat in een haast professioneel ambiance door de medewerking van een heuse 'licht- en geluidscast'. Huizingh Zonder de anderen tekort te doen was het vooral Martin Huizingh (6vwo) die de aandacht op zich vestigde. Een veelzijdig talent, noemde Ruut te Velthuis hem. Vorig jaar nog won Huizingh dc Grote prijs van De Waerdenborch tijdens de jaarlijkse Talentenjacht. De woorden van Te Velthuis wer den gaande de avond bevestigd. Martin toonde zich niet alleen vir tuoos op het klavier, ook de kunst van het gitaar spelen beheerst hij. Voor zijn solostuk had Huizingh gekozen voor een eigen medley van verschillenden componisten, De onlangs gehouden collecte van Simavi heeft 4518,35 opgebracht. De collecte stond in het teken van dc aanleg en verbetering van drinkwatervoorzieningen in ont wikkelingslanden. Simavi werd in de twintiger haren opgericht met' als doel de armste bevolkingsgroe pen in de Derde Wereld een betere gezondheidszorg te bieden. Het betreft een particuliere hulporga nisatie. Simavi is dus uitsluitend aangewezen op financiële steun vanuit de Nederlandse samenle ving. Gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Tijdens het openbaar muziekexamen boeide de examengroep 5havo en 6vwo onder leiding van docent Ruut te Velthuis onder meer met bet Afrikaans ritmestuk 'Bambolee' Foto WV) waarbij hij zong en zichzelf bege leidde op piano. Daarin bewees hij zijn bijzondere muzikale kwali teit: een goede techniek en een prima gevoel voor improvisatie en zeker ook interpretatie. Grote waardering was er ook voor saxofonist Teun Hofmeyer (6vwo) en Bert Reylink (5havo). De laat ste naar onze mening net zo'n 'muziekdier' als Huizingh. Rey link leefde zich niet alleen uit op drums, maar speelde ook moeite loos piano, percussie en boeide jong en oud tevens als zanger in 'Sound of Silence' van het duo Simon en Garfunkel en in het eveneens bekende nummer 'Against all odds' van Phil Collins. J ammer was dat de manier waarop het nummer gebracht werd, enigs zins teniet ging vanwege het te harde geluid. Een apart compliment verdient ook zeker Basilia Smit (5havo). Zij had aanvankelijk geen muziek in haar eindexamenpakket opgeno men, maar besloot het vak halver wege vorig jaar alsnog toe te voe gen. Nooit een instrument be speeld, nooit écht gezongen en dan toch op verrassend overtuigende en heldere manier het nummer 'Right here waiting for you' zin gen. Het daverende applaus was naar onze smaak dik verdiend. Wat betreft de klassieke uitvoerin gen traden onder anderen Liva Barnaart (5havo, dwarsfluit), Kir- sten Vogel (5havo, piano) cn Ma- non Markvoort (6vwo, altblok fluit) voor het voetlicht. Hulde aan de negen spelers van het Dijkerhoeks Amateur To neel, die zaterdagavond hoge ogen gooiden met het blijspel 'Zo'n heerlijk huisje buiten'. Een stampvolle zaal in Het Bonte Paard genoot met volle teugen van een scenario vol komische verwikkelingen, dat natuurlijk uitmondde in het gebruikelijke 'eind goed al goed'. Toen net doek definitief gevallen werd, werd de avond besloten met dans op muziek van The Cherry's. Het uiterst amusante stuk werd geregisseerd door Dirk Luggen- horst en Jan Meijerink. Laatste trad tevens op als souffleur. De repetities voor de uitvoering wa ren eind december al van start gegaan. Het resultaat mocht er wezen. Een hoofdrol was er onder anderen voor debutant Jan Jans sen, die op uitermate vermakelijke wijze de figuur Klaas Obbink neerzette. Zonder enige moeite zorgde hij regelmatig voor de vro lijke noot in de zaal. Van heel ander kaliber, maar daarom niet minder geslaagd, was de rol van Anja Bronninkreef. Zij speelde op zeer overtuigende wijze de schil deres Mary Ferguson, die met Bepaald vermakelijk was de wijze waarop Dirk Luggenhorst gestalte gaf aan 'lulletje rozenwater' Jan-Hendrik Obbink. Rechts naast hem Linda Rensen als Tomasina Ferguson (Foto WV) Komt dat zien Tot en met 14 april is er in het voormalige Kruisgebouw aan de Gaardenstraat gelegenheid om brochures en folders in te zien en desgewenst mee te nemen die alle maal betrekking hebben op het thema "Veiligheid in en om huis". Wij besteden hier de laatste weken veel aandacht aan omdat er relatief veel ongevallen bij ouderen in en om huis plaatsvinden. Ongevallen met soms heel nare gevolgen voor het nog kunnen lopen, fietsen en dergelijke. Voorkomen is beter dan genezen, zegt een bekend spreekwoord. Dat voorkomen willen wij u met deze informatieve actie onder de aandacht brengen. Steunbeugels, anti-slip matjes, een wat fellere lamp... het gaat soms maar om heel kleine zaken. Zaken die toch van groot belang kunnen zijn voor het zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Daarom in deze rubriek hier deze week de oproep "Komt dat zien, komt dat zien!" aan de Gaardenstraat 3 t/m 14 april van 9.00 - 17.00 uur. In de kamer direct naast de ingang. Het kan niet missen. Alarmering Bij heel veel vooral alleenstaanden leeft de angst niemand te kunnen waarschuwen wanneer men wat overkomt. Dat hoeven helemaal geen mensen te zijn met een slechte gezondheid, of mensen die slecht ter been zijn, behoorlijk op leeftijd zijn, afgelegen wonen enzovoorts. Daarom is het plezierig wanneer men iemand kan waarschuwen als er iets gebeurd. Kan men nog naar de telefoon, dan is er niets aan de hand. Makkelijk wanneer er bene den en boven een telefoon is. Is men echter niet in staat naar de telefoon te komen, dan is het ple zierig als men toch iemand kan laten weten dat er iets aan de hand is. Dat hoeft dan niet voor ieder een meteen met een alarmsysteem. Ook middels een afspraakje om op, elkaar te letten, te zien of er gordij nen open of dicht zijn gegaan, een controle telefoontje en dergelijke kan men aandacht trekken. Is men echt slecht ter been, loopt men een redelijk kans onwel te worden of te vallen en kan men dan niemand waarschuwen, dan kan men overwegen een persone nalarm aan te vragen bij de Stich ting Welzijn Ouderen. De project leidster mevrouw Den Hoedt spreekt dan met u door waarom u een alarmapparaat wil en bekijkt met u of een personenalarm de geschiktste oplossing is. Informa tie over het alarm kan altijd wor den ingewonnen. U kunt bellen, of even langs komen. Het kantoor is meestal op maandag- en donder dagmorgen en dinsdagmiddag open, tel. 64910. Een telefoontje vooraf kan u een teleurstelling be sparen wanneer mevrouw Den Hoedt weg is naar een bespreking en niemand u te woord kan staan. dochter Tomasina (Linda Rensen) haar opwachting maakte bij tand arts George Tazelaar (Wilco Vlogtman) en zijn echtgenote Ina (Erna Nikkeis), schrijfster van kinderboeken. Mary bleek voor de zoveelste keer weggelopen van haar man Aaldert (Hans Pinkert). Dat Mary in vuur en vlam raakte van Tazelaars buurman Obbink en ook nog 'ns tot overmaat van ramp een naaktschilderij van hem maken wilde, zorgde uiteraard voor de nodige ophef bij Obbinks vrouw Zwaantje (Thea Markvoort). Dubbelrol Een ijzersterke dubbelrol was er voor Dirk Luggenhorst als de tweeling Jan-Hendrik en Hen drik-Jan. De ene een sullig en verlegen figuur, de ander bijde hand en rokkenjager tot en met. Met name in zijn met veel verve vertolkte rol van 'lulletje rozenwa ter' Jan-Hendrik wist Luggen horst zijn publiek bovenmatig te boeien met perfect acteertalent. Complimenten ook voor Gerrie Luggenhorst, die de rol van dienstbode Dientje Groteklep op overtuigende wijze voor haar re kening nam. Complimenten waren er eveneens voor de vier 'DAT'ers' die het grimeren van de spelers op zich hadden genomen. Ditmaal geen Wander Drent dus. Een aantal le den heeft een schminkcursus ge volgd. De eerste resultaten waren reeds zichtbaar in de vorig jaar in Dijkerhoek gehouden playback- show. Voor het blijspel van zater dagavond werd gebruik gemaakt van bestaande, maar enigszins aan gepaste decors. De opbouw van het toneel kwam voor rekening van Jan Pinkert en Ab Nekkers; Wim Wechstapel was de man van licht en geluid. 'Zo'n heerlijk huisje buiten' wordt slechts eenmaal ten tonele ge voerd. Een zuivere thuiswedstrijd dus. Dat betekent niet dat DAT nu op haar lauweren kan gaan rusten tot het najaar als een nieuw stuk moet worden ingestudeerd. De maar liefst 57 leden tellende ver eniging is al sinds oktober bezig met de voorbereidingen voor de jaarlijkse revue tijdens het Dijker- hoeks school- en volksfeest in juni. Tot en met 29 april is er in het dorpshuis De Boschkamp een ten toonstelling van de cursisten aqua relleren en tekenen van Riemko Berends. De docent zelf is zeer tevreden met zijn cursisten. 'Het is slechts zelden dat cursisten in een tweede jaar al zo'n duidelijke groei laten zien dat hun werk na 18 a 20 lessen al expositierijp is. Natuur lijk laat ook deze tentoonstelling wat mankementen zien, maar ge zien de korte opleidingsduur is het resultaat toch bijzonder aardig. Nog opmerkelijker is het als er van een eerstejaars groep van tien cur sisten er zes zijn die hun ongeken de mogelijkheden zo snel ontwik keld hebben.' In de cursus wordt geschilderd naar 'levend' opgestelde stillevens, planten boeketten e.d. In verband met de mogelijkheden worden landschappen alleen aan de hand van voorbeelden foto,s e.d. ge schilderd. Dit genre is daarom wat beperkt vertegenwoordigd. Be rends: 'Het is leerzaam een ruim telijk gegeven op een vlak over te brengen. Het geeft wat meer ruim te ook aan de eigen interpretatie.' Op 28 maart werd een 24-jarige man uit Apeldoorn aangehouden. De man wordt er van verdacht diverse insluipingen te hebben ge pleegd in Holten. Hij bekende onder meer een portemonnee te hebben gestolen van een bezoeker van het gemeentehuis. Tevens be kende hij vier fietsen te hebben weggenomen. Het onderzoek te gen deze verdachte is nog in volle gang. Eveneens werd op 28 maart een 23-jarige man uit Lelystad aange houden. Deze man wordt ver dacht van woninginbraken en is ingesloten. Ook dit onderzoek is nog niet afgerond. Op 29 maart vond een aanrijding plaats op de Pastoriestraat tussen twee personenauto's. Beide voer tuigen reden in de richting van de Larenseweg. Toen de eerste auto naar links uitweek om een land bouwtrekker in te halen, kwam deze auto in aanraking met de achterop komende auto, die ook reeds met een inhaalmanoeuvre was begonnen. Beide voertuigen liepen enige schade op. Op 31 maart ontdekte een vracht wagenbestuurder dat zijn voertuig was leeggeroofd. De vrachtauto stond geparkeerd op een parkeer plaats langs de Al. De auto werd opengebroken en hieruit werden 183 autobanden ontvreemd. Op 2 april vond een aanrijding plaats op de kruising Liezenweg- Menumsweg en Fliermatenweg. Een bestuurder van een personen auto verleende geen voorrang aan een motorrijder. De motorrijder kwam hierbij ten val. Hij brak hierbij een sleutelbeen en werd per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. De zelfstandige register-architec- ten Johannes Dollen, Harmen Tiemens en Jan Veldman zijn on langs een samenwerkingsverband aangegaan onder de naam Orbita Architecten Partners. Het drie tal merkte steeds vaker dat op drachtgevers enthousiast zijn over hun ontwerpen, maar er tegenop zien omvangrijke opdrachten on der te brengen bij een eenmans zaak. Door deze samenwerkings vorm bieden de drie hun opdracht gevers de zekerheid van continuï teit, zonder de rompslomp van een groot architectenbureau. De ar chitecten van Orbita houden hun Vijftien punten telt de agenda van de algemene ledenvergadering, die de VVV Holten maandag 10 april houdt in zaal Vosman. Aanvang 20.00 uur. In het bestuur zijn E. Kraaneveld, E.D. Vincent en H.J. Wansink aftredend en herkies baar. Conform de statuten kunnen namen van tegenkandidaten tot een half uur voor aanvang van de vergadering worden ingediend. Op het programma staat tevens een presentatie van de heer De Lange van het Recreatieschap Sal- land. Verder wordt ondermeer ge sproken over het voorstel van de WV Holten tot verbetering van de fietspaden en de activiteiten van de Stichting De Reuze Heuvel wachter. Zoals bekend heeft Dies- je Lievendag haar taak als coördi natrice van het Reuze Heuvel- wachter-project begin dit jaar be ëindigd. Inmiddels is er naast het stichtingsbestuur een werkgroep opgericht om het project voort te zetten en te onderzoeken welke activiteiten er komen seizoen gaan plaatsvinden. Op de algemene le denvergadering van de ANW (Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer) is gesproken over een nieuw on dernemingsplan voor de WV's. Het plan is opgesteld in opdracht van het ANVV-bestuur door de 'Commissie Ondernemingsplan'. Doel is de marktpositie van de WV's te versterken. Reden voor die koerswijziging is de toenemen de externe concurrentie. Ten slotte werkt de WV Holten aan een speciale oorkonde voor trouwe va kantiegasten. Ondernemers kun nen in de toekomst op deze manier via de WV hun trouwe gasten eens extra in het zonnetje zetten. Met 150 leden en 11 donateurs is de achterban van de WV Holten vorig jaar weer iets verkleind. Daar tegenover staat dat er steeds meer gebruik wordt ge maakt van de diensten en pro- dukten die de plaatselijke WV aanbiedt. Dat blijkt uit het jaar verslag over 1994. Hoewel het aantal bezoekers aan het VW-kantoor vorig jaar met 32.813 zo'n driehonderd hoger was dan in 1993, bleef het bezoek in het hoogseizoen achter bij eer dere jaren. Daar tegenover stond een sterke stijging in het voor- en naseizoen. Bovendien werden te lefonisch nog eens 10.500 inlich tingen verstrekt terwijl er bijna duizend informatiepakketten wer den verstuurd. Ook de taakuit breiding met het bespreekbureau voor concerten en optredens legt de nodige druk op de kantoorme dewerkers. Deze service aan voor al de lokale bevolking resulteerde vorig jaar in 406 boekingen, goed voor 1217 kaartjes. De totale om zet van de VW-geschenkbon steeg in 1994 5,6% naar f 57.710. De dagtochten die de WV in sa menwerking met de horeca en de recreatiebranche aanbiedt, bleken vorig jaar minder in trek (in 1993 20 dagtochten met 615 deelnemers en in 1994 15 dagtochten met 468 personen). Overigens is dit een landelijke trend, verband houdend met de economische achteruitgang in het bedrijfsleven. Voor de huif kartochten die samen met boerde rij De Elshof worden georgani seerd is de belangstelling wel stij gende. Vorig jaar waren er 32% meer deelnemers (950). Niet zeker is of de geologische excursie wordt voortgezet, maar dat geldt wel voor de excursie 'Bezoek op de Boerderij' (in samenwerking met 'Kloas in het Hoff'. Een kleine honderd belangstellen den waren afgelopen vrijdagavond getuige van een dynamisch optre den van de interkerkelijke gospel groep Rejoice in De Kandelaar. Met indrukwekkende licht- en rookeffecten werd het 23 num mers tellende optreden ingeleid door een instrumentaal nummer van het vaste combo van Rejoice, waarbij vooral de sfeervolle saxo foonpartij van Casper Schuppert hoge ogen gooide bij het pubuek. Dankzij de positieve inzet van de bezielende dirigent Eddy van Braam en het enthousiasme van de Rejoice-leden kan deze avond zonder meer als muzikale topper worden gekwalificeerd. De noge mate van muzikaliteit kwam voor al tot uiting in het prachtige en vol overgave gezongen 'You are the light'. Van Braam zelf liet zich overigens ook niet onbetuigd en zong enkele prachtige solo partij en, onder meer het zelf geschreven nummer 'Sometimes I wonder', waarbij hij zichzelf begeleidde op piano. Een vlot afgewerkt pro gramma met swingende gospel songs en ook uiterst gevoelige, langzame nummers, afgewisseld met instrumentale optredens van het combo. Resultaat van intensief oefenen onder leiding van de ener gieke en bekwame Eddy van Braam. Zowel de leden van Rejoi ce en het combo, de mensen achter de schermen en het publiek kun nen terugkijken op een geslaagde avond van hoog niveau. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Kuipers, Anne Kui pers. 19.00 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Catechesedienst. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Col lecte in dienst: Diaconie. Uitgangscol lecte: Kerkvoogdij. Maandag 10, dins dag 11, woensdag 12 april: 19.30 uur, lijdensoverdenking. Diessenplas: woensdag 12 april: ds. W. Vons. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. S. Poelman, Nijverdal. 19.00 uur: ds. G.A. Wes- terveld, Apeldoorn. Collecte: Evan gelisatie (quotum). Kinderneven- dienst: groep 2 en 3 o.l.v. Hans Paal man, groep 4 en 5 o.l.v. Jenny Wiel- draayer; groep 6 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Dia na Aanstoot, Karin Stam, Hetty Nij- kamp-Beldman; 4-6 jaar: Janneke Lubberdink-Oldenhuis, Dineke Ma- nenschijn-Roelofs. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring en palmwijding en het lijdensver haal volgens Lucas. Oppasdienst: Maandag 10, dinsdag 11, woensdag 12 april: 19.30 uur, Oecumenische lijdensmeditatie in de hervormde kerk. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Dienst van kerk en school. Uitgangscollecte: Imminkshoeve, Le- mele. Donderdag 13 april: 19.30 uur, ds. J.F. Scheffer, H. Avondmaal (zit tend). Vrijdag 14 april: 19.30 uur, ds. J.F. Scheffer. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). eigen kantoren in respectievelijk Wierden, Ernst en Holten (Kerk straat 30) aan, maar zullen vaker met elkaar werken als het om gro tere opdrachten gaat. De drie initi atiefnemers verwachten veel van de samenwerking, omdat zij de zelfde werkwijze hanteren: de wensen van de opdrachtgever cen traal stellen en die vertalen in een estetisch ontwerp. Het centrale adres van Orbita (de naam is ont leend aan het Latijn en betekent 'oogkas') is Postbus 224, 7640 AE Wierden, tel. 0546-573826, fax 0546-572139. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor. Tel. 05470-72279. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp; 17.30-19.30 uur, Happy Hour Kring Bewoners Holterberg in de kelderbar van 't Lösse Hoes. Zaterdag 8 april: 10.00 uur. Trekkers- lep Espelo; 15.00 uur, opening exposi tie galerie De Waerdenborch; 17.00 uur, bekendmaking favoriete ver- ko(o)p(st)er van Holten in De Biester; 19.00-23.00 uur, Mossink Blauw Wit Zaalvoetbaltoemooi in sporthal 't Mossink. Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Maandag 10 april: 14.30 uur, paas- middag ouderen HVD Oost in ge bouw Irene; bijeenkomst HPC in De Boschkamp (19.00 uur, jeugd; 20.00 uur senioren); 20.00 uur, VVV-leden- vergadering in zaal Vosman. Woensdag 12 april: 14.30 uur, paas- middag voor ouderen HVD West in Het Bonte Paard Donderdag 13 april: 9.30-11.00 uur, dames-, heren- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman; 14.30 uur, paasmid- dag ouderen HVD Zuid in gebouw Irene. Zaterdag 15 april: v.a. 8.00 uur, start Overijsselse neuvelrug(wandel)tocht over diverse afstanden bij De Biester; paasvuurkeuring Zondag 16 aprU: ca. 21.00 uur, paas vuur in de buurtschappen Maandag 17 april: 13.00 uur, MAC Erwincross op terrein Beuseberger- weg/ Langstraat Dinsdag 18 april: 19.30 uur, ledenver gadering Club Oud-Strijders in zaal Vosman. Dinsdag 22 april: Normaal Espelo Zondag 23 april: 7.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Woensdag 26 april: bloeddonoravond Rode Kruis in sporthal 't Mossink; afdelingsavond NBvP Holten met le zing Piet Steltman Zaterdag 29 april: Koninginnedag: straatversiering, aubade, Oranjefes tijn, fietstocht en 's avonds vuurwerk; MAC-regelmatigheidswedstrijd klas sieke wegrace-motoren Maandag 1 mei: 13.45 uur, start rond rit ouderen door de versierde straten bij Diessenplas. Dinsdag 2 mei: ontvangst Canadezen in het gemeentehuis; culturele avond (i.v.m. aanwezigheid Canadezen) in De Kandelaar. Woensdag 3 mei: toneel voor ouderen (OCH) in gebouw Irene Donderdag 4 mei: 11.00 uur, herden king Canadese Begraafplaats; herden kingsbijeenkomst en Stille Tocht naar verzetsmonument. Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten; bevrij dingsloop; 14.00 uur, bevrijdingsop tocht; taptoe op veld scholengemeen schap en aansluitend bevrijdingsbal in de aula van de school. Zondag 7 mei: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De RietvoornCanadess jeugdkoor (15-19 jr.) zingt op Canade se begraafplaats. Maandag 8 mei: Farewell party Can- dezen en gastgezinnen. Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht; nationale molen- en fietsdag Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Donderdag 25 mei: aankomst Pieter pad Milieu Estafette Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; Koetsen- rit De Bergrijders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; Ko- ningsschieten hoek Aalpolsweg/Mar- keloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse; midzomemachtconcert Holterberg Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuur- huus Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Dinsdag 4 juli: 18.15 uur, viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn Vrijdag 7 juli: 19.00-ca.20.00 uur, Triathlon Ballooning op sportpark 't Vletgoor

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3