Jubileum Stukker een inspiratie voor Holten Sport g agenda Handballers ontlopen met winst degradatie Ovationeel applaus voor orgelconcert 3*, 5* Atleten uitgecrosst Ringdag HVG Rietberg voorzitter Kalveropfokclub Blijspel DAT HOLTEN1» NIEUWSBLAD Ruime zege voor poloërs HMV houdt weer voorspeelochtend Opgave voor Trekkersiep in Espelo Miny Kemper toernooi Computermarkt DONDERDAG 23 MAART 1995- 5 Afgelopen zaterdag werd in Epe de laatste cross van de Oostelijke Crosscompetitie gelopen op een prachtig parcours en in een lekker voorjaarszonnetje. In totaal waren er dan ook achthonderd atleten van de partij. Rob Marissink liep daarbij de 1000 mweter in de snelste tijd van 4.15 min. waarmee hij de rest van de lopers in zijn categorie tien secon den voor was. Tevens won hij daarmee de beker van de Oostelij ke Crosscompetitie. Tom Maris sink liep bij de junioren D een zevende tijd op de 2000 meter in 7.48 min. Vincent Scholman (pup. A) was Gijs Marissink ruim voor op het heuvelachtige parcours en finishte als zevende in 6.38 min. Gijs werd tiende in 6.45 min over de 1500 meter. Ook van de partij was Treinke IJ mker die bij de pupillen-A over de 1500 meter een goede race liep in 7.21 min. Zij eindigde daarmee als twaalfde. Leo Marissink ten slotte liep vier rondes van 3000 meter en deed over die 12 kilome ter 47.08 min. Op de tweejaarlijkse Ringdag van de Hervormde Vrouwengroep be groette mevrouw R. Broekmaat vorige week ongeveer tachtig da mes. Spreker tijdens het ochtend programma was pastor G. Noord - ink uit Heino. Hij is verbonden aan de Franciscushof in Raalte en •S hield een boeiende lezing over psychiatrie, de geschiedenis ervan en de ontwikkeling van (chemi sche) medicamenten en therapieën ervoor, die pas na de oorlog op ang kwam. Sinds die tijd ook wordt onderscheid gemaakt tussen ver standelijk gehandicapten en psy chiatrische patiënten. Enkele vor men van psychische ziekten wer den nader belicht. Pastor Noord- ink benadrukte dat het heel belangrijk is 'er te zijn' voor men sen psychisch zieken. Na de broodmaaltijd vervolgde de bij eenkomst met een inleiding van mevrouw S. Kiers uit Nijverdal. Zij sprak over het thema 'Zomaar een beetje proza en poëzie'. Een allegaartje van gedichten, spreu ken, limericks en dergelijke over uiteenlopende onderwerpen als stemmingen, leedvermaak, nieuwsgierigheid, liefde en Ge loof. De volgende Ringbijeen- komst is 13 september in 'Ons Centrum' in Okkenbroek. Dan spreekt mevrouw A.M. Bakker uit Nunspeet over Jehova Getuigen. Begin deze maand heeft J an Stee- gink de voorzittershamer van de Kalveropfokclub overgedragen aan Egbert Rietberg. Henk Brons voort heeft het bestuur vanwege drukke werkzaamheden eveneens verlaten. Zijn plaats is ingenomen door Jeanet Brinks. De Kalverop fokclub probeert kinderen actief te betrekken bij de opfok van klafjes. Zo kunnen ze zelf thuis een kalf verzorgen en rondleiden. Tevens wordt een boekje met gegevens van het kalf bijgehouden. De voorbereidingen die zijn verricht worden tijdens de fokveedag in Espelo vertoond. Dit jaar is dat op 1 juli. Mochten er kinderen zijn die belangstelling hebben voor de Kalveropfokclub, dan kunnen zij contact opnemen met Egbert Riet berg (tel. 61634) of Krijn Dekker (tel. 05725-1343). Zaterdag 1 april speelt het Dijker- hoeks Amateur Toneel het blijspel 'Zo'n heerlijk huisje buiten' van D.J. Eggengoor. Een tandarts is met zijn vrouw in een knus, oud boerderijtje gaan wonen. Heerlijk buiten en zo romantisch. Ze tref fen het goed met hun buren; boe ren in hart en nieren met veel gevoel voor humor. Maar al gauw zwerft familie over de vloer. Mary Ferguson met haar dochter. Voor de zoveelste keer weggelopen van haar man. En nu wel 'voorgoed'. Haar man wil nu eenmaal niet dat zij haar groot schilderstalent be- In een mooie en gelijk opgaande uitwedstrijd tegen Steenwijk 34 hebben de heren waterpoloërs af gelopen weekeinde met 3-7 een ruime zege behaald. De eerder thuis gespeelde wedstrijd was met 6-5 gewonnen, waardoor het dui delijk was dat beide teams aan elkaar gewaagd waren en een goe de wedstrijd tegemoet kon worden gezien. Dat bleek gelijk al in het eerste kwart, want er werd slechts eenmaal gescoord door Steenwijk. In het tweede kwart waren de kansen in het snel heen en weer gaande spel even groot, maar ze werden beter benut door de Hol tenaren: 1-3. In het derde kwart bleef Twenhaarsveld goed op dreef: 2-5. In het vierde en laatste kwart viel Steenwijk ligt terug door vermoeidheid en kon Twen haarsveld nog iets verder uitlopen. De strijd werd daardoor in Hol- tens voordeel beslist. steedt aan het schilderen'van man nen. Als Mary buurman Obbink ziet, raakt zij in vuur en vlam en wil ze hem onmiddellijk schilde ren als Hannibal de grote verove raar. Obbink heeft er wel oren naar, maar weet niet goed hoe hij dat tegenover zijn vrouw moet aanpakken. Dat dit tot vele komi sche verwikkelingen leidt is duide lijk. Het stuk wordt vanaf 20.00 uur uitgevoerd in zaal Het Bonte Paard. Na afloop is er gelegenheid tot dansen met muzikale mede werking van The Cherry's. Het jubileum van doelman Er- win Stukker (hij speelde zijn 250ste officiële wedstrijd in het eerste) inspireerde Holten thuis tegen TVÓ tot een 2-0 overwin ning. Met wat meer geluk en een minder goede TVO-keeper had die aanzienlijk ruimer kunnen uitvallen. De gasten uit Beckum hanteerden de buitenspelval resulterend in twee Holtense doelpunten in de openingsfase die door de scheids rechter werden afgekeurd. Nadat TVO-doelman Grönninger een schot van Jalving onschadelijk had gemaakt, kwamen de Beckumers er wat meer uit maar alleen uit standaard situaties waren ze ge vaarlijk, o.a. bij een vrije trap en een hoekschop. Ook Holten kwam niet aan scoren toe hoewel Geert Brands. Wilfried van der Pluym en Gerrit Klaasses daar dichtbij waren. In de tweede helft zette Holten het offensief voort. Hennie J alving kopte echter naast en Pascal Brin- kers gleed in kansrijke positie uit. Na twintig minuten viel het ver lossende doelpunt. Hennie J alving raakte na een vrije trap de lat en Pascal Brinkers was attent genoeg om de terugspringende bal in te knikken: 1-0. Holten bleef daarna de betere ploeg, maar drukte dat niet in treffers uit. Vijf minuten voor het einde moest TVO met tien man verder nadat een van de Beckumers na een tackle van Jan Herman ten Velde voor eigen rechter speelde. Maar eigenlijk waren de gasten in die fase nog het gevaarlijkst en was de opluchting groot toen Geert Brands de beslis sende treffer produceerde met een boogbal over de mee opgerukte TVO-doelman: 2-0. Je zou het haast niet geloven, maar eigenlijk is doelman Er- win Stukker zijn keepersloop baan begonnen bij de collega's van Blauw Wit. Lid van de club was hij echter nooit: „We woonden destijds op De Borkeld met het toenmalige Blauw Wit-veld voor de deur. Gewoon een kwestie van een balletje meetrappen." Afgelopen zondag stond de 29-jarige Holtenaar voor de 250ste maal onder de lat bij het eerste van SV Holten. Nog voor aanvang van de wedstrijd tegen TVO Bekcum werd Stukker door voetbal voorzitter J an Aanstoot in de bloemetjes gezet. Na afloop ontving hij een fraai, verko perd beeldje van een keeper in actie en van de supportersver eniging een diner voor twee. Erwin Stukker. Al jarenlang de rots van de achterhoede van Holten 1, die zondag het rood-zwarte doel moeiteloos leeg hield. Dat Erwin op zes jarige leeftijd bij SV Holten belandde hield naar zijn zeg gen verband met het feit dat al zijn vriendjes in het rood zwart voetbalden. Direct als doelman begonnen bij de pu pillen en via de jeugd en de A- elf naar het eerste. Vijftien lentes jong debuteerde Erwin Stukker in een oefenwedstrijd in het eerste. Er volgden er meer en een jaar later behoor de hij definitief tot het voet ballende keurkorps van de SV Holten. De eerste periode posteerde Holtens laatste man zich zelfs zowel zaterdag als zondag tussen de doelpalen, daar hij ook nog 'keepte' in het A-elftal. Stukker noemt zichzelf fanatiek. Is na een verloren of slecht gespeelde wedstrijd nog altijd niet echt aanspreekbaar. Er prat op gaan doet hij zeker niet, maar écht veel ballen doorgelaten heeft de Holten-doelman niet. Onmiddellijk relativeert hij dat gegeven: „Door de goede achterhoede van het eerste, hoef ik verhoudingsge wijs niet veel in te grijpen. Verdedigen doen we samen." Stukker traint tweemaal per week. In feite de leukste mo menten, vindt hij: „Dan krijg ik tenminste iets te doen. Moet veel duiken en zo. Dat is de charme van 'het keeper zijn'." Is het nu op naar de 500? Stukker, duidelijk be hoedzamer: „Nou, dat wil ik niet direct beweren. Maar als de gezondheid goed blijft, ga ik nog wel een tijdje door. 't Ligt er ook een beetje aan hoe de nieuwe trainer (Gerard Heck, red.) het gaat aanpak ken. Uiteindelijk beschikken we wél over drie goede opvol gers!" In het verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat 24 d houdt HMV za terdag 25 maart weer een voor speelochtend. Er zijn weer enkele plaatsen vrij voor leerlingen die een blaasinstrument of slagwerk willen bespelen. In het orkest en de drumband is tevens plaats voor gevorderden. Tijdens de voor speelochtend kunnen belangstel lenden kennis maken met deze vorm van vrijetijdsbesteding. On der leiding van de diverse docenten musiceren leerlingen in groepsver band. Ouders en grootouders kunnen dan tevens de vorderingen van hun (klein)kind beluisteren. Ook overige belangstellenden zijn vanzelfsprekend van harte wel kom. De voorspeelochtend begint om 10.30 uur en duurt tot uiterlijk 12.00 uur. Wie meer wil weten kan zich wenden tot Teuni Krooshof, tel. 63608. BLAUW WIT SENIOREN: Blauw Wit-Spc. Daarle, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Den Ham 3,12.30 uur; Blauw Wit 3-ON 6,14.30 uur; DES 4- Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 7-Excelsior 16, 10.45 uur. JUNIOREN: Blauw Wit A1-Kloosterhaar A1, 12.30 uur; De Zweef C2-Blauw Wit C1,13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Blauw Wit Dl-Hulzense Boys D1, 10.00 uur; DES D2-Blauw Wit D2,10.00 uurfvertrek 09.15 uur); Enter Vooruit E1-Blauw Wit E1, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Blauw Wit E2-Hulzense Boys E2, 11.00 uur; Excelsior F2-Blauw Wit F1, 10.15 uur (vertrek 09.30 uur). ZAALVOETBAL: donderdag 23 maart, Blauw Wit 3-Eversberg 2, 22.00 uur; vrijdag 24 maart: Enter 1-Blauw Wit 1, 20.00 uur (vertrek 19.15 uur). SV HOLTEN SENIOREN: Fleringen 1-Holten 1, 14.00 uur; Hoeve Vooruit 2-Holten 3, 09.30 uur (vertrek 08.15 uur); Nijverdal 2-Holten 4, 10.00 uur (vertrek08.45 uur); Omhoog 3- Holten 5, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 7-PH 10,09.30 uur; RV 3-Holten 9. 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Omhoog 7- Holten 10, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 13-Wierden 5, 10.45 uur. JUNIOREN: TVC A2-Holten A2, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Almelo Bi-Hol ten B111.00 uur (vertrek 10.00 uur); De Zweef C1-Holten C1, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Holten C2-Enter Vooruit C2, 13.00 uur; Holten D1-Vesos D1, 10.00 uur; Hulzense Boys E1-Holten E1, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten E2-Excel- sior E3, 10.00 uur; Vesos E3-Holten E3, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten F1- De Zweef F2, 11 00 uur; Holten F2-MW F1, 10.00 uur; Enter F3-Holten F3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); DES F3-Holten F4, 10.30 uur (vertrek 09.30 uur). HANDBAL Zaterdag 25 maart: B1 thuis tegen Broekland om 13.35 uur; mini's toernooi in Holten om 12.00 uur. Zondag 26 maart: dames 1 bekercompe titie in Apeldoorn om 10.15 uur (vertrek 09.15 uur); dames jun. uit tegen Minerva om 17.25 uur (vertrek 16.00 uur. SPORTHAL Zondag 26/3:13.00-17.30 uur: SV Holten handbal. Maandag 27/3: 19.00-22.30 BCH; dinsdag 28/3: 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag 29/3: 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur: Wegstapel; donderdag 30/3: 16.00-22.00 uur: SV Holten hand bal; 22.00-23.30 uur: SV Holten All Stars; vrijdag 31/3: 19.30-21.30 uur; ZW Blauw Wit. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Evenals voorgaande jaren gaat ook dit jaar het Trekkersiep- seizoen van start in Espelo. Zaterdag 8 april houdt de Splose school- en volksfeest commissie in samenwerking met het Trekkertrek Team Splo de zevende Trekkersiep in de Holtense buurtschap. Er kan gestart worden in zes ver schillende klassen, waaronder de zogenoemde boerenklasse. Dat betreft standaard tracto ren tot 4000 kg. Opgave voor deelname is mogelijk op don derdag 30 maart tussen 19.00 en 21.00 uur bij café Egberts, Okkenbroekstraat 2, Nieuw Heeten. Wie meer informatie wil kan zich wenden tot Ap- pie Nijland, Bromhaar 52, Nieuw Heeten (tel. 05725- 1740, na 18.00 uur). In de laatste wedstrijd voor de zaalcompetitie ontsnapten de Holtense handbalheren aan de gradatie naar de derde klasse door concurrent Swift '64 met 18-37 terug te wijzen. Daardoor moeten de Drontcnaren het vol gend seizoen een treedje lager proberen. Holten had in dronten geluk dat Swift geen volwaardig team op de been kon brengen. Vanaf het be- ginsignaal zetten de rood-zwarten de thuisploeg onder druk wat al snel resulteerde in een 1-6 voor sprong. Hoewel ook Holten drie basisspelers miste, was het veel te sterk. Na de 7-18 ruststand werd de partij in een vriendschappelijke sfeer uitgespeeld en liep Holten ontspannen naar een 18-37 over winning uit. Daarmee werd Swift gepasseerd en eindigt Holten op de negende plaats. Scores: Meino var, Beek 12; Andy de Jong 10; Rob Vos 7; Rik Dal- huisen 5; Mark Wander Drent, Erik Kraan en J an Victor Dorlas 1 Dames 1 sloot de zaalcompetitie af met verlies tegen AHV Achilles. In eenmatige wedstrijd haalde Holten op geen enkele wijze het niveau van de afgelopen weken. Te gehaast aanvalsspel en fouten in de defensie gaven Achilles te veel kansen. Via een 5-4 ruststand ver loor Holten de wedstrijd met 9-7. Scores: Judith Tiekink 4; Anne- marie van de Maat 2, Wendy Meerman 1. Dames 2 won haar laatste wed strijd tegen CVO 2. Holten startte overtuigend en leidde al in de be ginfase met 0-3. Via een 2-7 rust stand werd een regelmatige 6-11 overwinning geboekt. De dames junioren verloren hun laatste wedstrijd tegen Loo. Een matige eerste helft was er de oor zaak van dat men 1 >ij de rust met 8- 3 achterstond. Een beter spelen Holten kwam na de rust nog wel terug, maar meer dan de 12-8 eind stand zat er niet in. Scores: Michelle den Bouwmees ter 4; Marieke Grave 2; Susan Boode en Bianca Smit 1. Jeugd Jongens A verloor de laatste wed strijd van Blauw Wit ruim. De gasten waren fysiek sterker en wis ten via een 7-3 voorsprong bij de rust met 17-6 te winnen. Meisjes A2 won thuis overtuigend van DSC Holten was veel sterker en via 7-1 bij de rust werd met 15-7 gewonnen. De welpen boekten in Haarle een keurige 6-9 overwinning op Nieuw-Heeten. Goed combina tiespel en veel inzet zorgden voor de rerechte winst. De mini's speelden in Holten twee wedstrijden. Van Heeten werd met 1-3 verloren en van LHC met 0-1. Zondag 26 maart vindt voor de zestiende maal het Miny Kemper- handbaltoernooi plaats in de sporthal. Dit jaarlijks terugkeren de toernooi, waarvan de organisa tie weer in handen is van de afde ling handbal van de SV Holten, garandeert traditiegetrouw een stuk gezelligheid en sportiviteit. De deelnemende ploegen zijn HHZD, Kwiek, LHC, Raalte, Voorwaarts en Holten. Het toer nooi begint om 13.45 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Suppor ters zijn van harte welkom bij deze aantrekkelijke middag handbal. Postzegelclub. De eerstvol gende maandelijkse bijeenkomst van de Holtense Postzegelclub is op maandagavond 10 april. In dorpshuis De Boschkamp is vanaf 19.00 uur de jeugd van Het Pince tje welkom en vanaf 20.00 uur verzamelen de senior-leden zich. Ook niet-leden met belangstelling voor filatelie zijn welkom. Holten 1. Zondagmiddag 26 maart speelt Holten een ingelaste competitiewedstrijd tegen Flerin gen. De wedstrijd in Fleringen begint om 14.00 uur. Blauw Wit. Nadat 't Vletgoor afgelopen zaterdag opnieuw onbe speelbaar bleek, is voor komende zaterdag weer een thuiswedstrijd voor Blauw Wit gepland. Spc. Daarle, de ploeg waartegen de eer ste overwinning in deze competitie werd behaald, komt dan op be zoek. De vorm is weliswaar nog verre van die van de afgelopen seizoenen, maar misschien kan de tweede wedstrijd in de derde pe riode voor de juiste instelling zor gen. De wedstrijd begint om 14.30 uur en scheidsrechter is de heer Gottemaker. Bergruiters. Op het concours van afgelopen zondag in Mariën- heem was ook Zwennie Vincent van LRV De Bergruiters van de partij. Met haar paard Everest be haalde zij in de Z/ZZ klasse, waar in in handicap werd gereden, een fraaie derde plaats. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten garage Noordenbergstraat 10; - verbouwen woonhuis/boerderij Vijfhuizenweg 7, 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - vergroten/veranderen zomerhuis Winkelbergweg 18; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 7 dennen, 4 berken en 8 eiken en enige jonge opslag op het motorcrosscircuit De Zuurberg; - 6 douglasbomen Postweg 60; - 1 larix Reebokkenweg 1 - 2 dennen Vianenweg 130; - 1 eik en 2 berken Houtweg 7; - 1 haagbeuk Holterenkstraat nabij Kozakkenstraat 16; - 1 eik nabij Raalterweg 52; - 1 beuk aan de Beukenlaan, 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - plaatsen noodkapsalon Kerkplein (20-3 t/m 3-4 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden bedrijfsruimte en bouw bovenwoning Larenseweg 18 (7 maart 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 27 maart 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a - voorstel inzake intrekken verordening bouwgrondbelasting; - voorstel inzake vaststelling voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar, par tieel plan 1976" t.b.v. uitbreiding sociowoning Haarstraat 29; - voorstel inzake sanering weg- en verkeerslawaai woningen Deventerweg; - voorstel inzake beschikbaar stellen krediet t.b.v. vervanging c.v.-ketels P C. basisschool „De Regenboog"; - voorstel inzake vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten (budgetjaar 2000); - voorstel inzake beschikbaarstelling krediet t.b.v. recreatievoorzieningen zwembad Twenhaarsveld. - voorstel inzake het voeren van een rechtsgeding; - voorstel inzake de verkoop van een perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Lukensveld"; - voorstel inzake vaststelling gemeenterekening 1993, - voorstel inzake hergroepering reserves begroting 1995 en gewijzigde vorm van rentetoerekening; - voorstel inzake beschikbaarstellen krediet voor de vienng van 50 jaar bevrijding; - voorstel inzake inschakelen externe bijstand; - voorstel inzake vaststellen (nieuwe) verordening op de vaste commissies en de instelling van vaste com missies; - voorstel inzake verlenen ontheffing art. 44, lid 4 Gemeentewet m.b.t. presentiegelden; - voorstel inzake herstraten rijwielstalling Meermanskamp en aanpassen van de openbare verlichting van de parkeerplaats. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor eenieder ter inzage. EHAG COMPLEX Rondom het EHAG complex is nogal wat verwarring ontstaan met betrekking tot de inschrijving. Voor alle duidelijkheid wijzen wij u er op dat het inschrijfformulier voor seniorenwoningen, waaronder ook het EHAG complex valt, verkrijgbaar is bij het woon- en zorgcentrum „Diessenplas". Dit formulier dient ook ingele verd te worden bij het woon- en zorgcentrum „Diessenplas". Voor de goede orde delen wij u voorts mede dat niet „de Diessenplas" adviseert inzake de toewijzing maar de toewijzings-advies-commissie. Dit is een onafhankelijke commissie die is samengesteld uit vertegenwoordigers van wijkverpleging, gezins zorg, woon- en zorgcentrum „Diessenplas" en de gemeente. Over de toewijzingsprocedure zal door de ge meente t.z.t. nadere informatie worden verstrekt. Tijdens het concert in De Kandelaar gaf André Knevel opnieuw blijk van zijn grote klasse. De Nederlands- Canadese organist viert dit jaar zijn zilveren organistenjubileum (Foto WV) Dat de orgelcommissie van de gereformeerde kerk zich uiterst tevreden toonde over het concert van de organisten André Knevel en Harm Hoeve, zal de bezoekers niet verbazen. Niet alleen van wege het hoge muzikale en tech nische niveau van de uitvoering, ook de grote belangstelling van muziekminnend Holten, onder wie zelfs tal van jongeren, was verheugend. „Wij zijn daar ui teraard erg blij mee," bekende woordvoerder Joop van Eng- brink. „Je neemt een risico, maar uiteindelijk hebben we dit vrijwel kostendekkend kunnen organi seren." Het concert was gratis toegankelijk. De collecte na af loop moest in de onkosten voor zien en kwam ook deels ten goede aan het orgelfonds. Voor de bekende organist Knevel was het niet de eerste keer dat hij het orgel in De Kandelaar bespeel de. Vorig jaar augustus concer teerde hij er met J an Willem Doc- ter. Ook toen stak hij de loftrom pet over het instrument: „Prima bespeelbaar, licht, goed geïnto- neerd en met een romantisch tin tje." Knevel, die al geruime tijd in Canada woont en werkt, is jaar lijks op toernee in Nederland. Dit jaar viert hij zijn 25-jarig organis tenjubileum. In verband daarmee wordt eind augustus een cd uitge bracht, die vorige week werd op genomen in de Martinikerk in Bolsward. Reden waarom Knevel al eerder voet op vaderlandse bo dem zette en dat bezoek combi neerde met een aantal concerten, waaronder in Holten. Nar-.st Kne vel liet ook Harm Hoeve (Rou- veen) het publiek genieten van zijn muzikaal talent. Ook hij trad eer der op in De Kandelaar en verze kerde dat dat goed bevallen was. Hoeve, tevens dirigent van het Noorder mannenkoor in Rijssen, dirigent van een kinder- en ook een gemengd koor en orgeldocent, was dus evenmin een onbekende voor de Holtense orgelliefheb bers. Net als de cd van André Knevel, stond het concert van de twee organisten in het teken van 50 jaar bevrijding. Omstreekst 200 aan wezigen genoten met volle teugen van een afwisselend en bijna fees telijk programma, met elementen die de band tussen Canada en Ne derland benadrukten. Zoals in de knappe improvisatie van Knevel op de beide volksliederen 'Oh, Canada' en het Wilhelmus, dat overging in samenzang. Evenals vorig jaar toonde Knevel zich een meester in die improvisaties. Zag moeiteloos kans om de hoge fluit tonen van het orgel door de kerk- zaal te laten zingen. De fraaie klankkleur werd ondersteund door virtuoze techniek en prima interpretatie. Hoeve volgde Knevels voorbeeld in onder meer zijn improvisatie op pslam 124, die eveneens uitmond de in samenzang. Waardering was er ook voor zijn improvisatie op enkele bekende vaderlandse liede ren. Het zorgde voor veel herken ning. Een prachtige vertolking was er ook van hem van het feestelijke 'Sortie' van Wely. Na de Toccata van Boëlmann en de zwaarmoedi ge Pathétique van Beethoven, ont lokte het vierhandig gespeelde stuk Arrival of the Queen of Sheba spontaan een ovationeel applaus. De 'quatremains' klonk dan ook perfect. Een hele uitdaging voor de twee organisten, die elkaar pas 's middags voor het eerst hadden ontmoet en hadden gerepeteerd. Al met al een schot in de roos van de orgelcommissie, die er wel naar streeft om zoveel mogelijk ver schillende organisten uit te nodi gen voor een Kandelaar-concert. Toch maakt Knevel er nog dit jaar opnieuw zijn opwachting. In ver band met het verschijnen van de cd is hij eind augustus opnieuw in Nederland en onder meer te gast in De Kandelaar. Saillant detail is dat hij dan vergezeld wordt van een emigrantenkoor, waar hij in Cana da regelmatig mee optreedt. Een koor van Nederlanders die destijds naar Canada emigreerden. Het ge zelschap vertoeft in de periode eveneens in ons land. In samenwerking met een aantal computerbedrijven uit de omgeving en enthousiaste leerlingen, wordt vrijdag 24 maart een computermarkt ge houden in de aula van scho lengemeenschap De Waer- denborch. Naast de verkoop van oude en nieuwe compu ters is er gelegenheid om soft ware te bekijken, te verkopen of te kopen of enkel te kijken naar demonstraties van bij voorbeeld multi-media. De markt duurt van 14.00 tot 21.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5