'Bewust zingen zorgt voor juiste uitstraling, WELZIJN OUDEREN MOC houdt weer voorspeelavonden Kledingbeurs in teken van voorjaar Scouting Holten houdt vossejacht Winkelpersoneel in het zonnetje gezet HOLTENS NIEUWSBLAD Gospelgroep Rejoice concerteert in Kandelaar Uit het politierapport I kerkdiensten Bouwen en Wonen '95 Verwijzingsborden Passieconcert De week van 3 t/m 8 april is het medische diensten van dag tot dag Uitslagen van Fienpreuvers burgerlijke stand DONDERDAG 23 MAART 1995 3 „Als mensen bewust zingen, dan zingen ze vanuit hun hart en stralen ze vanzelf iets uit." Aldus dirigent Eddy van Braam van de interkerkelijke gospelgroep Re joice. Met het 32 leden tellende gezelschap bereidt Van Braam zich intensief voor op het concert dat vrijdag 31 maart vanaf 20.00 uur gegeven wordt in De Kande laar. Een swingende uitvoering onder leiding van een al even swingende en gedreven dirigent. Anderhalf jaar geleden nam Van Braam de dirigeerstok over van Zuthpenaar Martin Glas. Hoe wel... Van een dirigeerstok is niet echt sprake. De 27-jarige Den Hammer doet niets met zijn han den, maar prefereert een positie achter de piano. Op die manier inspireert hij Rejoice moeiteloos met lichaamstaal en mimiek. En zelfs met zijn stem. „Want in mijn hart voel ik me het meest zanger," bekent Van Braam, die ook regel matig solopartijen voor zijn reke ning neemt. Iedere stempartij van de groep wordt door hem op band ingezongen, zodat de leden thuis kunnen oefenen door dat na te zingen. Op de repetitie wordt dan gezamenlijk gezongen. Ommezwaai Een ommezwaai in aanpak dus. Glas, die alles gezamenlijk deed en de juiste techniek hoog in het vaandel hield en Van Braam die absoluut niet vanuit de gedachte van een traditionele koordirigent werkt, maar meer op dynamiek en swing let. Toen Glas na overigens een aantal succesvolle jaren met Rejoice aangaf aan wat anders toe te zijn, deden vijf dirigenten audi tie bij gospelgroep Rejoice. Geen gospelkoor meer dus ('Koor klinkt wat stijfjes bij dit genre muziek'). Van de vijf bleven er twee over, onder wie Van Braam. Volgens bestuurslid Ria Tromop koos de meerderheid voor hem: ,,'t Sprak gelijk geweldig aan en hoewel het best even wennen was, zijn we heel blij met deze omschakeling. We zingen lekker en vrijuit, iedereen is een stuk enthousiaster geworden, 't Spreekt duidelijk meer aan. Op de lange jurk en de zwarte huids kleur na is het net echt." Eddy van Braam is dan ook een echt 'mu- ziekdier'. Afkomstig uit een zeer muzikale familie. Volgde zes jaar klassiek pianoles; speelde bas, gi taar en piano in bandjes; trad op in kerken en was ook lid van het internationaal befaamde gospel koor Burning Candles uit Zwolle. Met veel enthousiasme was Van Braam in Daarlerveen enkele jaren de grote inspirator en dirigent van gospelkoor Credo tot hij in aanra king kwam met Rejoice-voorzitter Henk Beltman die hem attendeer de op de Holtense dirigentenvaca ture. Anderhalf jaar later is Eddy van Braam dik tevreden over de uit straling van Rejoice: „Die is stuk ken verbeterd. De mensen bewe gen terwijl ze zingen en stralen iets uit. Eén van de dingen die ik direct aangaf is dat men moet nadenken bij wat er gezongen wordt. Als je bijvoorbeeld het woordje 'power' zingt, is het niet de bedoeling om dat zacht te brengen. Zolang je bewust zingt, gaat het vanzelf goed." Dat enthousiasme, die vreugde, heeft ook verband met datgene wat Rejoice in haar zang tot uitdrukking wil brengen: het Evangelie. Hoewel sommigen gospelzang 'gewoon lekker in het gehoor vinden liggen', is Van Onder leiding van dirigent Eddy van Braam (achter piano) wordt ijverig gerepeteerd in De Kandelaar. Naar wat wij hoorden wacht muziekminnend Holten een uitstekend en swingend concert (Foto WV) Op 14 maart vond een aanrijding plaats op de Markeloseweg bij de Al tussen twee personenauto's. Beide voertuigen reden richting Holten. Toen de voorste auto linksaf wilde slaan, werd deze aan gereden door de achteropkomen de automobilist. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eveneens op 14 maart raakte een personenauto op de S-14 van de rijbaan, om in een sloot tot stil stand te komen. De bestuurder verklaarde dat hij moest uitwijken voor een tegenligger. Hij deed dit iets te uitbundig, kwam met de wielen in de berm, om vervolgens de macht over het stuur te verlie zen. Persoonlijke ongelukken de den zich ook hier niet voor. Op 15 maart deed zich op dezelfde weg een soortgelijk ongeval voor. Een bestuurder van een personen auto raakte in een slip en kwam met zijn voertuig tevens in een sloot tot stilstand. Ook hier geen persoonlijke ongelukken. De auto werd zwaar beschadigd. Dezelfde dag was het op de S-14 weer raak. Deze keer verleende een automobilist, komende vanaf de Al, geen voorrang aan een vrachtwagen. De bestuurder van de personenauto werd daarbij uit de auto geslingerd. Met onbeken de verwondingen werd hij overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Zijn auto werd geheel ver nield. De vrachtauto liep lichte schade op. Braam er stellig van overtuigd dat Rejoice er in slaagt die Boodschap over te brengen. „Maar laat ik wel stellen dat dat staat of valt met de uitstraling van het koor." Ter verduidelijking wordt het pro gramma tijdens het concert aan elkaar gesproken. Om geen finan ciële drempel in te bouwen is de uitvoering (die doorgaans iedere twee jaar gehouden wordt) voor het eerst gratis toegankelijk. Als tegemoetkoming in de onkosten wordt na afloop wel een collecte gehouden. Behalve de (solo)zang, bevat het programma ook enkele instrumentale stukken. Die ko men voor rekening van het vaste combo van Rejoice: Bert Mol (bas), Rudi van der Voet (drums), Ton Bannink (toetsen), Casperd Schuppert (sax) en af en toe Jenni fer van Braam (fluit). Onder Van Braam is het repertoir.e van Rejoice enigszins aangepast. Naast eigen werk, stukken van de bekende Continentals is, worden veel echte gospels gezongen. Echt swingend werk dus. Rejoice heeft daarbij gekozen voor een gemakkelijke, vlot ogende 'outfit'. Geen lange jurk voor de dames, die echter wel dezelfde blouse en sjaal dragen, zij het allemaal op andere wijze. De heren zijn uniform in overhemd en stropdas. Op dit moment telt gospelgroep Rejoice 32 leden van gemiddeld 30 jaar. Veel meer vrouwen dan man nen. „Mannen zijn dan ook van harte welkom bij ons," aldus sé- In Bouwhof De Citadel aan de Walstraat 17 in Rijssen wordt op donderdag 23 en vrijdag 24 maart de beurs 'Bouwen en Wonen ge houden. De openingstijden op beide dagen zijn van 15.00 tot 22.00 uur. Bedrijven uit de bouw en woonwereld presenteren diver se nieuwe ontwikkelingen op het gebied van bouwen, wonen en wooninrichting. Ook is er een ar chitectenspreekuur en een spreek uur van binnenhuisarchitecten. Hier krijgen particulieren deskun dig en gratis bouw- en interieurad vies. De toegangsprijs is f 5,00 (kinderen tot zestien jaar gratis). 'VVV' Volgend op de vorige artikeltjes staan de 3 v's hier voor "voorko men van vallen". Deze week wilde ik aandacht besteden aan het vallen dat gebeurt wanneer we proberen iets te pakken of te doen dat zich boven onze reikwijdte bevindt. Het is soms nog wel mogelijk een bovenste plank van een kast aan te raken, maar iets van de bovenste plank af halen, of er op zetten gaat niet. Niet alles staat vooraan. Dan wordt het klimmen op een stoel waar eigenlijk niet op gestaan mag worden, of wiebelen op de rand van het bed. Ik ben niet de enige die regelmatig dit soort kunsten uithaalt. Voor mij echter is de kans op een ernstige valpartij wat klei ner dan voor de senioren onder u. Klimt u regelmatig ergens op dan moet u toch eens overwegen de stoel of kruk te vervangen door een minitrapje met 2 hooguit 3 treden EN voorzien van een goede steunbeugel, die minstens 60 cm boven de hoogste trede uitsteekt. De scharnieren van de trap mogen niet van kunststof zijn. De treden moeten voorzien zijn van anti-slip ribbels. Probeert u in de winkel ook uit hoe het voelt om op die trap te staan. cretaresse Petra Kolkman. Moch ten er derhalve zanglustige Hol tense mannen zijn die eens vrijblij vend willen luisteren naar Rejoice, dan zijn ze van harte welkom op de wekelijkse repetitie, woensdag avond van 20.30 tot 22.30 uur in De Kandelaar. Naast het tweejaar- In de ontmoetingsruimte van De Boschkamp laten leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum woensdagavond 29 en vrijdag avond 31 maart hun vorderingen horen. Docente Miny Zaal laat weten dat het voornamelijk de jon gere leerlingen betreft. Alle instru menten komen aan bod: accor deon, blokfluit, cello, dwarsfluit, gitaar, keyboard, orgel, piano en viool. Er wordt veelalgemusiceerd in kleine groepjes. De voorspeela vonden zijn gratis toegankelijk en duren van 19.30 tot 20.30 uur. Nieuw keyboard Zoals vorige week vermeld heeft de veertigjarige Rotary Club Rijs sen het muziekonderwijs in haar omgeving gesteund met een dona tie in het instrumentenfonds. Tij dens het concert dat in verband daarmee vrijdag door leerlingen gegeven werd in de hal van het Rijssensc stadhuis ontving het Muziek Onderwijs Centrum een cheque van 1500 gulden. „Een geweldige verrassing!," liet orgel docent Peter Eilander weten. Het geld wordt gebruikt voor de aan schaf van een nieuw keyboard met een totaalwaarde van 3500 gulden. Het instrument is inmiddels be steld. Gezien de enorme belang stelling voor de cursus keyboard was het MOC hard toe aan een nieuw instrument. Het 'oude' wordt overigens behouden. Vol gens Eilander volgen op dit mo ment omstreeks twintig leerlingen lessen keyboard bij Esther ter Horst. Een aantal staat zelfs op de wachtlijst. Evenals de andere mu- ziekonderwijsinstellingen die zich financieel gesteund zagen door de Rotary Club prees Eilander het gebaar, waarvan zelfs voorzichtig gezegd wordt dat het een jaarlijks karakter krijgt. „Dan moet zo' concert ook maar eens in Holten worden gegeven," aldus Eilander. „De kerk leent zich daar uitste kend voor." In de nacht van 15 op 16 maart werd een personenauto openge broken die stond geparkeerd op de parkeerplaats van de Schouten straat. Uit de auto werden een radio en verrekijker weggenomen. Op 16 maart in de avonduren werd er ingebroken in een recreatiewo ning aan de Vianenweg. Van de huurders werden diverse goederen weggenomen, zoals kleding, vi deocamera, videorecorder, cd's, een autoradio en etenswaren. Te vens werd een kleurentelevisie van de eigenaar van de woning wegge nomen. Vrijdagavond, 17 maart werd er ingebroken in een woning aan de Industriestraat. Men kwam bin nen door een keukenraam te ver breken. De bewoners waren niet thuis. Weggenomen werden enige sieraden. In de nacht van zaterdag op zon dag werd er ingebroken in diverse vrachtwagens. Bij Müller aan de Keizersweg werden 16 CV ketels uit een vrachtwagen ontvreemd. Tevens werd een aanhangwagen gestolen. Dezelfde nacht werd uit de Chur- chillstraat een bestelauto van Me- talin gestolen. Vast staat wel dat de buit is vervoerd met deze bestelau to met daarachter gekoppeld de aanhangwagen. In de Slachthuisstraat werd ook een vrachtwagen opengebroken. Hieruit werd niets vermist. Tevens werd een vrachtauto open gebroken achter de Reilinksweg. Hieruit werd enig gereedschap weggenomen. lijkse concert in Holten, zorgt Re joice regelmatig voor muzikale omlijsting in kerkdiensten en geeft ook acte de présence op kerkelijke evenementen in de regio. Afgelo pen weekeinde werkte de Holten- se gospelgroep mee aan de Gospe limpuls in Rijssen. Op donderdag 30 maart wordt in stuk. Van de verkoopprijs wordt zaal Vosman weer een zomer- en 20% ingehouden voor zaalhuur, voorjaarskledingbeurs gehouden onkosten e.d. Ophalen en afreke- voor kinder- en tienerkleding. De nen gebeurt op donderdagmiddag verkoop daarvan vindt plaats van 30 maart tussen 13.30 en 15.30 08.45 uur tot 11.00 uur. Twee uur. Niet afgehaalde kleding gaat weken later, opdonderdag 13 april na 16.00 uur naar de Stichting volgt er een beurs voor dames-, Dorkas. heren- en tienerkleding die ook in Ook de dames-, heren- en tiener- het teken van het voorjaar en de kledingbeurs van 13 april vindt zomer staat. plaats Dij zaal Vosman. Hierbij is Voor de beurs van 30 maart kan het ook mogelijk op woensdag- men op woensdag 29 maart kle- avond 12 april van 19.00 tot 20.00 ding inleveren. Voor een afspraak uur te kopen. Donderdags zijn de daarover kan worden gebeld met openingstijden van 09.30 tot 11.00 Ria Grave (tel. 61199, na 17.00 uur. Deze beurs wordt gehouden uur). Men mag twaalf stuks kle- volgens dezelfde voorwaarden als ding van goede kwaliteit inleveren, de kinderkledingbeurs. Geen ondergoed en/of schoenen, Voor eventuele nadere informatie: maar wel sportschoenen en laar- Ria Grave (61199), Tiny Brands zen. Het bewaarloon is f 0,20 per (62351) of Karin Knapen (61203). Namens recreatiepark Twenhaars- veld heeft de ANWB van de ge meente toestemming gekregen voor het plaatsen van enkele stan daard ANWB-verwijzingsborden naar het park. Het gaat om het type bord waarop vakantiehuisjes staan aangegeven. Wellicht ten overvloede melden wij nog eens dat het ook in Holten bij velen bekende vocaal ensemble Exicon zaterdag 25 maart een pas- sieconcert geeft in De Kandelaar. Aanvang 20.00 uur. Het veertien man tellende gezelschap brengt werken uit de passietijd en voert deze a capella uit (zonder begelei ding). Op het programma staan onder meer twee psalmen van Mendelssohn en Miserere van Ge sualdo di Venosa. Een concert op hoog niveau. De toegangsprijs is een tientje. Voor de tweede maal wordt zater dag 25 maart de landelijke Scou- tingdag gehouden. Evenals tal van andere scoutinggroepen in het land, houdt ook Scouting Holten de Waardenborchgroep een zoge noemde vossejacht. In Holten krijgt de Scoutingdag echter een bijzonder tintje, daar deze voor het eerst samen met de BE-Sint Jorisgroep op touw is gezet. Zoals in het dorp rondlopen. Van beide bekend is dat een provinciale scou- scoutinggroepen nemen circa 50 tinggroep van gehandicapte kinderen van 7 tot 14 jaar deel aan scouts. Samen met de Waarden- de vossejacjt. Ook andere belang- borchgroep is de Sint Jorisgroep stellenden in die leeftijdsgroep zijn druk doende een nieuwe blokhut echter van harte welkom om deel aan de Liezenweg te realiseren, te nemen aan de jacht. Een uitgele- Van een fusie tussen de groepen is zen mogelijkheid bovendien om geen sprake, wel worden in de kennis te maken met scouting. Be- toekomst meer gezamenlijke acti- Moet u vaak op een bovenste plank in kasten zijn dan kunt u ook overwegen of de kast niet anders ingedeeld moet worden. Staan er zware spullen boven in de kast dan kunnen die misschien nu gewisseld worden met lichtere spullen die lager liggen. We kunnen ook weer eens kritisch kijken naar wat we vaak en minder vaak gebruiken. Huurwoningen en beu gels Wanneer u steunbeugels in uw woning wilt aanbrengen en u zich afvraagt of dat wel mag. Wanneer u niemand kent om die steunbeu gels aan te brengen. Wanneer u vaker zit met klusjes in huis die eigenlijk gedaan zouden moeten worden. Gaat u dan eens langs op een spreekuur van woningbouw vereniging ONZE WONING. Die heeft voor alle eigen huurders een servicedienst die u misschien nog niet kende en voor u een uitkomst zou kunnen zijn. Op dat spreekuur kunt u natuurlijk ook met andere vragen over uw wo ning of wonen terecht. De spreek uren vinden steeds plaats in het gemeentehuis. Op de eerste dins dag van de maand is dat van 10.15- 12.15 uur en op de derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 Op 30 maart a.s. zal in het Holtens Nieuwsblad een groot aantal foto's staan waaruit u kunt kiezen wie de verkoper/ster of zakenvrouw/man van Holten wordt. Een desundige jury zal, mede naar het aantal inzendingen, bepalen wie winnaar wordt van een groot aantal prijzen, beschikbaar gesteld door De Holtense Handelsvereniging. Mijn favoriete verkoopster/verkoper is: omdat: Hij/zij werkt in de winkel van: Deze bon inleveren t/m 7 april bij het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, Holten. mÊÊmmwmmmÊÊKÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊËÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊm Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dr. B. van 't Veld, Nijverdal. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Verhoeven, Hofman, Agnes Lichtenberg. 19.00 uur, ds. H. Bousema, Raalte. Jeugd dienst. Dijkcrhock: 9 30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Espclo: 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom M.m.v. kerk koor. Collecte in dienst: Alg. diacona le doeleinden. Uitgangscollccte: Kerk voogdijDiessenplas: woensdag 29 maan: ds. H.P. Mulder. Gercf. kerk: 9.30 uur: ds. J. Dijkstra, Vroomshoop. 19.00 uur: ds. H.E. Wijnja, Hoogeveen. Collecte: helft di aconie, helft binnenlands diaconaat. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Gerda Wolters, groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6 en 8 o.l.v. Alie Beldman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Karin Hulsman-Bosschers, Loes Meij- erink-Dijkink; 4-6 jaar: Rita van der Voet-Vaals, Trudy Schuppen-Meyer. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring. Tien kinderen doen voor de eer ste maal volledig mee en ontvangen de H. Eucharistieviering; eerste Heilige Communie. M..m.v. jongerenkoor. Oppasdienst: mevrouw Hofman, Ag nes Lichtenberg. Nieuw Hceten: Za terdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag9.00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbrock: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Alg. diaco nale doeleinden. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. van Noort, Scherpen- zeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en veipleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij- viteiten gehouden. Ditmaal een gezamenlijk georga niseerde vossejacht dus, die zich afspeelt in het dorp en van 14.00 tot omstreeks 16.00 uur duurt. Een vossejacht is een soort speur tocht waarbij het de bedoeling is dat de scouts ongeveer 20 zoge noemde vossen opsporen. Die vossen zijn personen aie vermomd dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. langstellenden wordt wel gevraag om dan voor 25 maart na 18.00 uur contact op te nemen met Dick van der Knaap (tel. 63742) of Maarten Altona (tel. 63480). De deelname aan de vossejacht is gratis. Vorige week maakte Carnavals vereniging De Fienpreuvers de uit slag bekend van de tijdens het carnaval gehouden puzzleprijs- vraag en de kleurplatenwedstrijd. De eerste prijs bij de puzzelprijs vraag (een waardebon van 100 gul den) was voor Bertha Markvoort (Oude Stationsweg 7). Tweede werd P.B. Müller (Köllingserf 29) die een waardebon van f 75 kreeg en derde W. Baltus (Deventerweg 5) kreeg de derde prijs (f 50). Troostprijzen (een passe-partout voor de Keunefeesten: Jan Willem Hoes (Kol- weg 31); H. Egberts (Broensweg 5); E. Bosschers (Pannenbakkerstraat 5); H. Bekkernens(Oude Stationsweg 12); Ma rian Oolbekkink (Wehmekamp 40, Mar- kelo); Antoinette Denekamp (Rörikstraat 2); H.J. Möring (A.J. Goldsteinstraat20); J Willems (H.J. Wansinkstraat 7); M. Elbersen (Maneschijnsweg 5); A. Meer man (Weverstraat 25). Kleurplatenwedstrijd: 3/4/5 jaar: 1. Inge Jansen (Waardenborchstraat 44); 2 Wouter van Gelder (Larenseweg 94); 3. Roy Brinkman (Nagelhoutstraat 3). 6/7/8 jaar: 1. Zina Alhamry (Canadastraat 79); 2 Myrthe Kuipers (erve Broekhuis 24); 3 Floortje van Eyk (Mossinkerf 2). 9/10/11 jaar: 1. Arturo Dalhuisen (Het Lande- weerd 33); 2. Marloes Eshuis (Industrie straat 24); 3 Kristel Veltkamp (Oude Stationsweg 14). 12/13/14 jaar: 1. Karin Smit (Churchillstraat 113); 2. Anneke Nijhuis (Canadastraat 56); 3. Suzan Hoefman (Deventerweg 83). Alle prijzen worden thuis bezorgd. Donderdag 23 maart: 14.30 uur, jaar vergadering ANBO Holten in De Boschkamp; 20.00 uur, CPB-bijeen- komst in De Kandelaar Vrijdag 24 maart: 14.00-21.00 uur, computermarkt in aula SG De Waer- denborch Zaterdag 25 maart: 10.30 uur, voor speelochtend HMV in verenigingsge bouw Dorpsstraat 24d; 14.00 uur, vos sejacht Scouting Holten blokhut Lie zenweg; 20.00 uur, passieconcert door vocaal ensemble Exicon in De Kande laar. Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looèrmark (zwem bad); 13.45 uur, Miny Kemper hand- baltoernooi in 't Mossink. Maandag 27 maart: 19.00 uur, belas- tinginvulzitting CNV in zaal Vosman; 19.30 uur, gemeenteraad. Woensdag 29 maart: 19.30-20.30 uur, voorspeelavond MOC Holten in De Boschkamp Donderdag 30 maart: 19.30 uur, paasbakje maken NBvP Holten in zaal Vosman; 8.45-11.00 uur, kinder- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman Vrijdag 31 maart: 19.30-20.30 uuf, voorspeelavond MOC Holten in De Boschkamp20.00 uur, (gratis) concert gospelgroep Rejoice in De Kandelaar Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit; 20.00 uur, blijspel DAT in Het Bonte Paard (na afloop dansen). Zondag 2 april: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, bevesting en intrede van da. J.W. den Hertog-Scheurwater in hervormde kerk; regio junioren motorcross Zuur bergcircuit. Dinsdag 4 april: 20.00 uur, lezing prof. Anne van der Meiden in De Kandelaar (Commissie Vorming en Toerusting). Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken); 20.00 uur, jaar vergadering Rode Kruis in De Biester Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp; 17.30-19.30 uur, Happy Hour Kring Bewoners Holterberg in de kelderbar van 't Losse Hoes. Geboren: Joanne, dochter van J.G.D. Ondertrouwd: H.W. Beunk (28) en Brinkman en H.A. Bielderman D.J. van den Toorn (26). Overleden: H.W. Vcrvcda (63); Z. ter Gehuwd: F M R. Baars (23) en V.I. Mull-Klaucke (88); J. Groot (82). Krikkink (19). Wie wordt de verkoper/ver koopster van het jaar in Hol ten. Dat wordt op zaterdag 8 april bekend gemaakt tijdens een speciale bijeenkomst van de Holtense Handelsvereni ging vanaf 17.00 uur in zaal De Biester. De verkiezing vindt plaats in het kader van de Week van de Winkel waar aan ook een groot deel van de Holtense middenstanders meedoet. De Week van de Winkel wordt van 3 tot en met 8 april gehouden en is een initiatief van het Hoofdbe drijfschap Detailhandel. Op woensdag 5 april wordt het winkelpersoneel op de Lande lijke Dag van het Winkelwerk van hoog tot laag in het zon netje wordt gezet. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad kunt u medebe- palen wie in Holten de verko per/verkoopster van het jaar wordt. Middels de speciale bon op pagina 3 kan een kan didaat worden genoemd. Een deskundige jury zal aan de hand van die inzendingen drie kandidaten nomineren voor de verkiezing van 8 april bij De Biester. Inzenders die een genomineerde genoemd heb ben ontvangen een taart. De bon kan tot en met vrijdag 7 april 12.00 uur worden ingele verd bij de redactie van het Holtens Nieuwsblad, Kerk hofsweg 18, 7451 BV Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3