Franse slagis combinatie van luxe en nonchalante romantiek I T 1 ten Dam fotografie henk mulder Milieuvriendelijke groente in Bathmen Uit buiten Holten Uitnodiging Verplaatsbare deining Sauna zonder stoom SLAGERIJ BRANDS J —Jaaragenda Simpele winst Mintonette 1 Met een ventilatiesysteem kunt u rustig ademhalen t M Deze maand Foto van foto aktie 9x 13 1 .00 10x15 1.25 3x18 2.50 1.79 2.45 1.25 1.59 1.29 3.25 Uw garderobe is al zomerklaar! Hoe staat het met uw tuin? Voor „exelusieve" tuinplanten... Sierhekwerk - Inrijpoorten Koperen Schoorsteenkappen Baikonhekwerken Smeedijzeren artikelen Tuinveriichting - Zonnewijzers G GERAN HOLTERBERG Willy en Egberdien Veneklaas DONDERDAG 17 MAART 1995 HO 9 Naast typische Hollandse interieurkenmerken, zoals Delftsblauw en Boeren bont, spelen ook de invloe den van 'buitenaf een be langrijke rol in de Neder landse woontrend. Dit is geen 'rage' van de laatste tijd. want we laten ons al eeuwenlang inspireren door andere culturen. Niet alleen invloeden uit het mystieke Oosten, maar uit ook landen als Engeland, Frankrijk en Scandinavië zijn tot onze woning door gedrongen. Wilt u weten waaraan u zo'n interieur kunt herkennen of hoe u de Franse sfeer in uw eigen huis tot leven kunt laten komen? Lees dan snel verder, want we heb ben enkele typische ken merken van deze buiten landse woonstijl voor u op een rijtje gezet. Frankrijk is een land van ex tremen en de spreekwoorde lijke 'Franse slag' leidt tot lichtvoetige, nonchalante in terieurs. Toch verstaan de Fransen als geen ander de kunst van het decoreren. Sfeer is daarbij belangrijker dan stijl-zuiverheid. Decoratief wonen is in. Ro mantische woonstijlen scoren goed. Traditie is trend: oer oude meubeltypes, die hun nut reeds eeuwenlang bewe- i zen hebben, worden opnieuw i gewaardeerd. Vaak gaat het om simpele boerse meubelen: de aloude keukenstoel met biezen zit ting, een eenvoudige houten tafel, bed,'commode. Al deze meubelen van vroeger ade men de sfeer van het rustige bestaan uit vervlogen tijden: De voorstellingen in rood, blauw en zwart op deze katoenen stoffen geven het landelijke Franse leven weerten tijde van Lodewijk XV (Toiles dejouy van Eijffinger, tel. 079 - 441200). iets dat ons in deze jachtige tijd bijzonder aanspreekt! In Nederland is met name het Franse stijlinterieur lange tijd favoriet geweest. Het was een decadente stijl, tot in de punt jes verzorgd. Een feestelijke woonstijl ook, met haar sier lijke lijnen en elegante vor men, opwaaiende voiles, bor duurwerk en jacquardstoffen. Vandaag de dag zijn er nog steeds decorateurs te vinden die dergelijke kunstzinnige stijlinterieurs kunnen samen stellen. Dergelijke stijlmeu belen zijn vaak gemaakt van massief kersehout; volledig ambachtelijk, compleet met zwaluwstaart- en penverbin dingen, antiek hand-gepati- neerd en op originele wijze afgewerkt met vernis en bij enwas. Voor een klassiek inte rieur met toekomst! Nu 'natuurlijk wonen' een blijvende trend is gebleken, verschuift onze belangstelling langzaam van het elegante stijlinterieur naar de meer folkloristische charme van het platteland. De Franse roman tiek is iets heel anders dan de Franse chic. Weelderige dra perieën maken plaats voor simpele roedegordijnen. Ve lours en tapijten verdwijnen, daaronder verschijnen eerlij ke brede planken met noest. De kleuren zijn ingetogener, de stoffen minder glanzend. Grovere weefsels zoals pitjes katoen en linnen zijn favoriet; in uni of boerse streep, ruit- of bloemmotieven. De muren (en ook de plafonds) worden niet meer afgewerkt met kost baar textiel, maar behangen. Heel kenmerkend zijn de ge bloemde duo-dessins: hetzelf de dessin in een klein én groot patroon. Ze zijn bedoeld om samen met borders toe te pas sen: het fijne patroon boven, het zwaardere onder. Ook ;n het romantische inte rieur vormen klassieke stijl in vloeden de basis; alles is al leen wat soberder en robuus ter. Sfeerbepalend zijn hou ten en gietijzeren accessoires, grootmoeders-antiek, potterie en mandwerk. Al met al is het een meer nostalgisch interieur: vrien delijk, decoratief én heel be taalbaar. Geen wonder dus dat juist deze woonstijl mo menteel bijzonder populair is. Ook accessoires zijn belang rijk. Met een romantische schemerlamp op vaasvoet, een grandfoulard, een oude paspop van de rommelmarkt of een met romantisch bloem- behang beplakt kamerscherm, benadert u al gauw het 'savoir vivre' dat Frankrijk zo aan trekkelijk maakt. MAART 16 maart: orgelconcert in De Kandelaar. 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 maart: Kempertoernooi. APRIL 1 april: uitwisselingscross Zuur- bergcircuit 2 april: motocross regio junioren Zuurbergcircuit 8 april: trekkersiep Espelo 16 april: Paasvuur 17 april: Erwincross 22 april: Normaal in Espelo 24 april: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; afde lingsavond NBvP Espelo. 29 april: regelmatigheidswedstrij- den MAC in de Beuseberg 4 mei: herdenking Canadese be graafplaats 5 mei: Bevrijdingsloop; bevrij dingsvuur-estafette Wageningen- Holten 6 mei: Holterbergtoer WV Hol ten. 13 mei: nationale molen- en fiets- dag 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. 21 mei: jubileum puzzelrit MAC De Holterberg 25 mei: aankomst Pieterpad Mi lieu Estafette 27 mei: voorjaarsfeest in de Beuse berg; Straatvoetbaltoemooi sport park 't Vletgoor JUNI 3 juni: landelijk drumband- en majorettenconcours op Meer manskamp 10 juni: reünie voor oud HMV'ers in het repetitielokaal 11 juni: Koetsenrit De Bergrij- ders; Marco Borsato in De Waag. 13 t/m 23 juni: fietsvierdaagse 17 juni: Boeldag HMV; Konings- schieten hoek Markeloseweg/Aal- polsweg 21 juni: midzomernachtconcert Holterberg JULI 2 juli: MAC grasmaaimachinerace 7 juli: Triathlon Ballooning 8 juli: Triathlon Holten; Hemel- zicht-fietstocht. 25 t/m/ 29 juli: dorpsfeest met kermis AUGUSTUS 3 augustus: Dagje De Boer Op; 13 augustus: MAC Holterbergrit 18/19/20 augustus: school- en volksfeest Espelo 26 augustus: MAC Totaaldag SEPTEMBER 7/10 september: Keunefeesten 9 september: Vrijmarkt op Smids belt 16 september: Erwincross 17 september: MAC Trekkersiep 23 september: Holterbergherfst- toer. OKTOBER 1 oktober: MAC motocross NK solo's op Zuurbergcircuit 7/8 oktober: Nacht om Holten 14 oktober: concert jongerenkoor Campanella in NH kerk NOVEMBER 10 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal; jubi- lcumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- Tuinbouwbedrijf 'De Colewee' in Loo-Bathmen introduceert het groente-abonnement. Met een we kelijks pakket is de afnemer verze kerd van verse kwaliteitsgroente. De boer kan rekenen op een vaste afzet, terwijl de prijs aantrekkelijk blijft. De afnemer draagt zo bij aan de zorg voor voeding en milieu. Op De Colewee wordt een spe ciaal teeltsysteem toegepast. De naar mensen in verschillende stadswijken/dorpskernen, die als afzetpunt kunnen fungeren. Daar voor is het nodig dat men één dag per week een kleine ruimte be schikbaar stelt voor het stallen van de groentepakketten. Ook dege nen, die enkel geïnteresseerd zijn in een abonnement worden uitge nodigd te reageren. Voor vragen en reacties kan men zich wenden groente wordt op ruggen geteeld tot Ineke en Wim van Schooten, en de grond wordt voortdurend tel. 05704-2250 ('s avonds), lantenma- bedekt gehouden met pla teriaal en stro. Er wordt niet op de ruggen gelopen, waardoor het bo demleven in staat is alle beschikba re voedingsstoffen te gebruiken. Zo onstaat een gunstig micro-kli maat. Egels, vogels, padden en kikkers krijgen er de ruimte. Ze voelen zich er thuis en ruimen een teveel aan schadelijke dieren op. Kunstmest en bestrijdingsmidde len zijn absoluut overbodig. In zo'n milieu krijgt ziekte minder kans. Er onstaat een sterk gewas, dat ook de gezondheid van de mens bevordert. Om de plannen uit te kunnen voeren is De Colewee op zoek JVT-cursus. Op maandag 20 maart komt de afdeling Twenthe van de KNVB met de cursisten van de JVT (Jeugd Voetbal Trainer) naar Holten. Namens Blauw Wit zijn Henk Oolbekkink en Arnold Fincken van de partij. Zij zijn destijds geselecteerd uit een grote groep belangstellenden. Inmiddels hebben ze enige lessen achter de rug. Op maandagavond 20 maart is Blauw Wit gastheer en zullen de Cl- en de Al-junioren door de trainers in opleiding worden ge traind. Het onderdeel op het veld begint om 19.30 uur. Portable Calspas (vanaf 8.850,-, Poolquip). Heerlijke ontspanning, op iedere gewenste tijd én plaats. Dat biedt de nieuwe rage uit Ameri ka: de portable whirl pool. 's Zomers in de tuin en 's winters in de garage. Zo lang er een stopcontact aan wezig is, is iedere plaats ge schikt voor het plaatsen van deze whirlpool. Een water aan- en afvoer ter plekke is niet nodig. Alle modellen worden met filter, pomp en heater geleverd, zodat u de whirlpool altijd direct kunt gebruiken. Deventer Schouwburg. Musicoloog Guus van Es houdt donderdag 16 maan vanaf 19.00 uur een inleiding op het concen dat het Orkest van het Oosten een uur later geeft onder leiding van dirigent Jan Stulen met solistische medewerking van fluitiste Abbie de Quant. Er worden werken ge speeld van Saint-Saëns, Iben, Ra- vel en Chausson. Op Vrijdag 17 maan brengt Ian Mc Kintosh van af 21.00 uur Schotse ballades en Emerald traditioneel Ierse in het kader van de concenen van de Folkstichting De Strijkstok. Tevens is die avond vanaf 21.00 uur plaats ingeruimd voor een groepenpresentatie van het De venter Popkollektief met o.a. Spa nish Inquisition, Uit de Droom en Food. Zondag 19 maart is de voorstelling Het Zwanenmeer door het Natio nale Ballet van Letland al uitver kocht. Het Vanbruch Quanett speelt op dinsdag 21 maan werken van Haydn, Banök en Beethoven. Woensdag 22 maart speelt het Na tionale Toneel (met o.a. Annet Nieuwenhuijzen) het toneelstuk Antichambre van Jean-Claude Brisville. De voorstelling wordt om 19.00 uur ingeleid door Lex Prinzen. Tenzij anders vermeld is de aan vangstijd 20.00 uur, kaartverkoop tel. 05700-83500. Lochemse Schouwburg. Vrijdag 17 maart wordt in de Gro te Kerk van Lochem voor de 13e keer de Matthaus Passion van J.S. Bach uitgevoerd door het Bach- koor Holland, het Concertge bouw Kamerorkest en gerenom meerde Nederlandse en buiten landse solisten. Dirigent is Charles de Wolff. Aai.vang 19.30 uur. Zaterdag 18 maart is Bert Visscher te gast in de schouwburg. Hij brengt een nieuw, temperament vol programma getiteld 'Fijne Nu ances' (uitverkocht). De Hoofdstadoperette in Concert staat voor dinsdag 21 maart op het programma en een dag later, woensdag 22 maart is Jeroen van Merwijk present met 'Jeroen van Merwijk legt het nog één keer uit. Tenzij anders vermeld is de aan vangstijd 20.00 uur. Kaartverkoop tel. 05730-51081. Matthaus Passion. Ook De venter heeft dit jaar weer een Matt haus Passion en wel op zondag 2 april in de Grote of Lebuïnuskerk op het Grote Kerkhof. Vooraf gaand aan deze uitvoering met tal van beroemde solisten (aanvang 13.00 uur) speelt beiaardier Henry Groen een uur lang passiemuziek van Bach op de Hemony-klokken van het Lebuïnus-carillon. Kaar ten zijn voor f 40,00 verkrijgbaar bij de Deventer VVV (tel. 05700- 16200), de kerk is vanaf 12.15 uur geopend. Het eerste herenteam van Mintonette ging er na twee weken rust tegen Holyoke 3 weer stevig tegenaan en nam al snel een 10-5 voorsprong. De eerste set ging vrij simpel met 15-5 naar de Holtenaren. Eenmaal in de winning mood maakte het ook niet uit dat er één wissel beschikbaar was. Ook de tweede set werd gewonnen (15-6) en hoewel middenaanvaller Hans nog door zijn enkel ging, leverde ook de derde set geen noemens waardige problemen op. Voor een comfortabel cn gezond leefmilieu in huis is de toevoer van zuivere lucht onmisbaar. Een ventilatiesysteem in uw woning (met name in de keuken) is dan ook geen overbodige luxe. Maar niet iedere keuken is geschikt voor elk type venti latie. En ook de vormgeving van het ventilatiesysteem moet natuurlijk op uw keuken afgestemd zijn. Als u op zoek bent naar een geschikt luchtventilatiesysteem kunt u terecht bij de keukenspecialist bij u in de buurt. Oók als u geen plannen heeft voor de aankoop van een nieu we keuken, want de keukenvakman kan u helpen bij de keuze van een afzuigkap die aan uw wensen en eisen voldoet. hifra- Care is veilig én noorde ling. Dat een sauna een ontspannende werking heeft op spieren, bloedcirculatie stimuleert en de stofwis seling verstrekt, zal u inmiddels wel bekend zijn. De laatste paar jaren is de populariteit van de sauna dan ook snel toegenomen. Hierbij wordt echter de hoge temperatuur en stoomontwikke- ling vaak wel als een nadeel gezien. De infrarood- sauna is in zo'n geval een geschikt alternatief. De nieuw ontwikkelde sauna, InfraCare, werkt op infra- rood-inductiewarmte, waardoor de temperatuur niet te hoog oploopt en geen stoomontwikkeling ontstaat. In fraCare is hierdoor zo veilig, dat zelfs hartpatiënten en kinderen er gebruik van kunnen maken. Deze sauna heeft echter wel dezelfde heilzame werking als zijn 'stomende broertje', zoals goede doorbloeding, diepe reiniging van de huid en versoepeling van spieren. Waarbij de warmte dieper in de huid dringt dan bij een traditionele sauna. Deze eigenschappen maken de sauna zeer geschikt voor mensen met huidklachten, gewricht sontstekingen, spierpijnen, ischias, reuma en stress. Maar InfraCare biedt nog meer voordelen; de sauna neemt weinig plaats in (2-persoonssauna is 1,10 x 0,90 meter), vraagt een lage investering (vanaf 6.500,-) en verbruikt slechts enkele dubbeltjes per half uur. Voor meer informatie kunt u bellen met Cerdic, tel 08380 - 20904. -i- Bij inlevering van een volle fotofilm ALTIJD GRATIS een nieuwe film Oranjestraat 29 - Tel 05483-ó 18 89 Holten - Fax 05483-6 47 84 Magere runderlappen soogram 7.45 Magere runderrollade soogram 9.75 Eigengemaakte hamburgers 5 halen 4 betalen Kiprollades circa 300 gram per stuk per 100 gram Eigengemaakte rauwe ham gerookt of ongerookt, Katenspek Bourgondische paté Hausmacher Nu extra voordelig rundvleessalade 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 500 gram Aanbiedingen geldig van 16-3 t/m 22-3 zolang de voorraad strekt. Kerkstraat 1. Holten. Tel. 6 13 7 Burg. v.d. Borchstraat 37, Holten, tel. 06483-619 04. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD Dannenberg 44 - Rijssen - tel. 05480-18793 I.v.m. het beëindigen van onze horeca-ctiviteiten nodigen wij hierbij al onze relaties uit voor een afscheidsreceptie op 25 maart van 15.00 uur tot 17.00 uur bij Eethuis „Het Bergje", Reebokkenweg 8, 7451 HL Holten. Holten, maart 1995 Tevens danken wij u voor het gestelde vertrouwen in de afgelopen jaren en kunnen wij de fam. Witteveen, die de activiteiten voortzetten van harte aanbevelen.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9