Alle SV-handbalteams staan met lege handen Sport Sin Holte Sport agenda SV Holten verkoopt 1800 zakken compost Blauw Wit mist nog steeds juiste ritme Schakers kunnen naar titel fluiten Rotary Club steunt muziekonderwij s Gemeente daagt Subat voor rechter Succes BC Holten op eigen toernooi Holten houdt kans op tweede periode Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Lestijden van Bato- gymnastiek Actie boekt jaarlijks meer succes Polodames in de kopgroep Uitslagen SV De Eendracht DONDERDAG 16 MAART 1995- Geen enkel team van de handbalaf deling van de SV Holten slaagde er afgelopen weekeinde in om com- petitiepunten te scoren. Dames 1 speelde weliswaar en prima wed strijd tegen kampioenskandidaat Swift '64 maar zonder de gebles seerde Margot ter Schure en Moni que Plantinga moest men een be roep doen op enkele junioren speelsters en tegen een heel fysiek spelend Swift kreeg men daardoor geen kans het spel te dicteren. Holten trof het dat Jolanda Paal man als betrouwbare sluitpost fungeerde, maar ook zij kon niet voorkomen dat bij de rust tegen een 4-7 achterstand werd aangeke ken. Daarna was Holten welis waar gelijkwaardig, maar kon de eenmaal opgelopen achterstand niet meer worden goedgemaakt: 10-12. Scores: Annemarie van de Maat en J udith Tiekink 3Wietske Schooien 2; Christel Louws en Petty Schoemaker 1 Dames 2 liet het in de beginfase wat liggen tegen HHZD. Eenmaal op achterstand werkte Holten zich nog wel terug tot 3-6 bij de rust. In de tweede helft werd de ploeg steeds sterker en kwam men bij 10- 10 zelfs op gelijke hoogte. De blessure en de wissel van de doel- vrouwe bij HHZD haalde het spelritme weg bij Holten waar door de gasten toch nog de 10-12 winst konden pakken. De heren speelden een goede wed strijd tegen het op de derde plaats staande WSV '38. Al in de beginfa se kwam Holten op achterstand waardoor men bij de rust al achter de feiten aanliep: 2-6. Desondanks kwamen de rood-zwarten in de tweede helft sterk terug, maar door veel balverlies en afspeelfou- ten konden de gasten toch nog de wedstrijd naar zich toetrekken: 8- 11. De dames junioren startten matig tegen Voorwaarts. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam Holten echter steeds beter in het spel. Na de 2-4 ruststand werd het dan ook nog erg spannend, maar Voor waarts wist toch met 6-7 beide punten mee naar huis te nemen. Jeugd Meisjes A2 liet onnodige punten liggen in Dalfsen waar men wel de betere kansen had, maar deze niet benutte. Na een 3-5 voorsprong bij de rust wist Dalfsen in de twee de helft met 8-7 te winnen. Jongens A startte ook goed tegen Avanti (een 0-2 voorsprong) maar had zichtbaar moeite met de fysie ke inzet van de gastheren met een 14-3 nederlaag als gevolg. Hoewel Holten op een gegeven moment een 3-1 voorsprong had eindigde de uiterst belangrijke wedstrijd van het eerste Holtense schaakteam tegen ESGOO 3 in een teleurstellende 3,5-4,5 neder laag. Daarmee zijn de titelkansen zo goed als bekeken. Tegen de mede-kampioenskandi daat kwam Holten door een over winning van Dick van der Knaap al snel op voorsprong, maar Ton van Oyen verloor daarna aan het eerste bord kansloos. Daarna verliep al les aanvankelijk naar wens. Dinant van Beek stond weliswaar verlo ren, maar dat werd opgeheven door de vrijwel gewonnen stelling van Joep Middelink. Zoals ge woonlijk langs diepe afgronden manoeuvrerend, vond ook Gerrit Luggenhorst de juiste weg en toen ook Gerrit Stevens, na een foutief torenoffer, zijn Enschedese oppo nent aan zijn voeten kreeg, leek de toekomst erg rooskleurig voor De afdeling gymanstiek van SV Bato heeft voor de verschillende groepen de volgende trainingstij- den. Maandag in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan: van 15.30 tot 16.30 uur kleuters vanaf 4 jaar en In verband met haar veertigste ver van 16.30 tot 17.30 uur kleuters jaardag, zal de Rotary Club Rijs- vanaf 5 jaar; op woensdag in het sen het muziekonderwijs in haar gymlokaal aan de Tuinstraat van clubgebied middels een donatie in 17.30-18.30 uur de jeugd vanaf 6 de diverse instrumentenfondsen jaar; van 18.30 uur tot 19.30 uur de financieel steunen. De ruim vijftig jeugd vanaf 9 jaar en van 19.30 tot leden van de club zijn afkomstig 20.20 uur meisjes vanaf 12 jaar en uit Nijverdal, Hellendoorn, Hol- ouder; donderdag in het gymlo- ten, Goor, Markelo en Diepen- kaal aan de Tuinstraat van 18.00 heim. Als dank voor het initiatief tot 19.00 uur de jeugd vanaf 6 jaar zullen de muziekscholen een con- en van 19.00 tot 20.00 uur selectie- eert verzorgen. In dat verband ge- tumen; vrijdag in het gymlokaal ven leerlingen van de muziekscho- aan de Vrijheidslaan van 15.45 tot len uit Nijverdal en Rijssen en van Holten. Vanaf dat moment ging het allemaal mis. Middelink moest toch remise toestaan terwijl Cees Olij ondanks remisekansen ver loor en ook Dinant van Beek en Ben van de Griendt het niet kon den bolwerken. Het tweede team trok maar liefst twee keer aan het kortste eind. Uit tegen Hardenberg werd met 4-2 verloren met winstpartijen voor Karl Heinz Leisten en Eric Mon- deel maar verlies voor Henk van Beek, Henk Jongman, Jan ten Velde en Gerard van Calcar. Te gen Kijk Uit had Holten 2 pech dat De gigantische berg compost bij De Meermanskamp duidde al op het succes van de zesde compostactie van de SV de Balkbruggenaren juist deze Holten (Foto A V) wedstrijd hadden uitgekozen om kampioen te worden. Toch werd het nog een verwoede strijd waarin Holten nipt met 3,5-2,5 het onder spit dolf. Winst was er voor Theo van Lindenberg en Henk Jong man, Henk van Beek remiseerde maar Karl Heinz Leisten, Hans van Oyen en Erik Bosman verlo- In de laatste wedstrijd voor de tweede periode liet Blauw Wit zien dat er nog veel werk moet worden verricht om een goed resultaat in de derde en laatste periode neer te zetten. De wedstrijd tegen PW was goed te vergelijken met de wedstrijd tegen Vesos. Blauw Wit dat telkens de aanval zocht en een tegenstander die zich volledig op eigen helft terug trok en met snelle counters voor gevaar zorgde: 1-2. De openingsfase was volledig voor Blauw Wit dat PW vastzette en ook enkele kleine kansjes kreeg. De beste kans was echter voor Haije Postma die door de verdedi ging brak, maar niet tot scoren kwam. Na een kwartier kwam PW wat los en liet zich af en toe op de helft van Blauw Wit zien. Uit één van deze aanvallen schoot Dirk- Jan Beldman de bal in eigen doel, maar gelukkig voor hem ging hier aan een buitenspelsituatie vooraf. Het bleef dus 0-0, maar dat was uitstel van executie, omdat even later dezelfde speler opnieuw Uil- co Spijker het nakijken gaf en zo PW op voorsprong braent. Blauw Wit drong hierna sterk aan, maar er was duidelijk te weinig overleg, om de sterk bezette PW- verdediging in moeilijkheden te brengen. Het doelpunt dat wel degelijk in de lucht hing, kwam dan ook uit een strafschop. Johan Bolink werd in het strafschopge bied ten val gebracht, waarna Hans Stam de stand gelijk trok. Blauw Wit ging hierna door, maar diverse goede kansen werden niet benut. Haije Postma was ongeluk kig in de afwerking, terwijl Hans Stam zijn inzet naast het doel zag gaan. Jan Nijkamp schoot in goe de positie over. Zoals dan vaak gebeurt, wordt het doelpunt door de tegenpartij gemaakt. PW brak ongeveer vijf minuten voor de rust gevaarlijk uit en scoorde 1-2. Blauw Wit ging na de rust goed van start en Dirk-Jan Beldman kreeg al in de eerste minuut een goede kans. Ook een prima aanval over diverse schijven trof geen doel, omdat de keiharde inzet van Gerald Jansen een PW-verdedigcr trof. Hans Stam had pech dat zijn inzet op de paal kwam en in de rebound door Harrie Kolkman net naast werd geschoten. Blauw Wit bleef druk uit oefenen op het doel van de gasten, maar veel echte kansen leverde het vervolg niet meer op. Tweehonderdvijftig man. Dat is het totaal aantal rood-zwarten dat afgelopen weekeinde alle zei len bijzette voor de jaarlijkse compostactie van de omnivereni- gift bij die gelegenheid officieel g'ng SV Holten. De zesde actie overhandigen. Vanzelfsprekend groeide uit tot een enorm succes: hoopt de club dat veel muzieklief- met 1800 zakken met 35 kilo su- hebbers uit de omgeving het con cert zullen bijwonen. Zondag 19 maart wordt met medewerking van de Goorse muziekschool tus- per veen compost werd het aan tal van vorig jaar opnieuw over schreden. Er werden circa hon derd extra zakken gevuld. Daar naast werd ook nog 'ns 15 kuub sen 12.00 en 13.00 uur een concert los gestort. Het mag duidelijk gegeven door het Euregio symfo- zijn dat de rood-zwarte kassabei 16.45 uur de jeugd vanaf 6 jaar. Met een afgetekende 6-0 overwin ning op Kuiperberg in Denekamp blijft dc dames waterpoloploeg van ZPC Twenhaarsveld in de kopgroep. Met negentien punten uit veertien duels bekleden de Holtenaren de derde plaats. Ondanks het late aanvangstijdstip (21.30 uur) waren beide ploegen fanatiek bezig. Na het eerste kwart had Twenhaarsveld een 1-0 voor sprong. In de tweede periode had de thuisploeg veel pech met de doelpogingen waardoor de Holte naren konden uitlopen naar 2-0. Dankzij vier wissels kon Twen haarsveld er ook daarna flink te genaan en raakte Kuiperberg steeds meer vermoeid. Uiteinde lijk werd het na 4-0 in de derde periode 6-0 voor de gasten. het Muziek Onderwijs Centrum Holten vrijdag 17 maart om 20.00 een concert in de hal van het Rijs- sense stadhuis. Een vertegenwoor diger van de Rotary Club zal de nicorkest in de grote zaal van de Goorse Reggehof. Er wordt een pianoconcert van Mozart uitge voerd met medewerking van een jonge soliste uit de omgeving. Ook daarmee viert de Rotary Club haar verjaardag. Een club, die als ideaal heeft de maatschappij en dan voor al de mensen daarin te dienen. Het college gaat een rechtszaak aanspannen tegen de Stichting Uit voering Bodemsanering en Amo- vering Tankstations, kortweg Su bat genoemd. De Subat is met bereid het contract na te komen dat met de gemeente is gesloten inzake het schoonmaken van de grond onder het voormalige tan- kei land van de Ehag-garage aan de Dorpsstraat. Zoals bekend is de gemeente daar in samenwerking met woningbouwvereniging Onze Werd vorig jaar het recreanten- toernooi van BCH wegens gebrek aan deelnemers afgeblazen, afgelo pen zaterdag slaagde de kersverse recreantencommissie bestaande uit Kest Keulen, Joham Lammers en Han Romp erin een geslaagd badmintontoernooi af te werken. In totaal tien teams kwamen uit in de bcginnersklasse of in de gevor- derdenklasse waarvan één team uit Holten en één gecombineerd te4-am RBV Almelo/BC Holten. De andere teams waren afkomstig uit de omringende plaatsen: Shutt le 81 Almelo met drie teams, ZBC Nijverdal met twee teams, Flits Wierden met één team, evenals Dynamo Neede en BC Rijssen. De beginnersklasse kende een poule van vier teams waarin zes wedstrij den werden gespeeld, de gevorder- denklasse bestond uit zes teams die tien wedstrijden speelden. Er werd op tijd gespeeld, 2 x 10 minuten per game en alleen dubbels. In de ochtenduren werden de ge mengde dubbels gespeeld en 's middags de dames- en herendub- bels. Er werd flink gestreden voor de punten, vooral nadat de com missie in de middagpauze de tus senstand bekend had gemaakt (beide Holtense teams stonden toen op de tweede plaats De commissie had een uitstekend spelschema in elkaar gezet, zodat exact volgens schema om vijf voor vier de laatste wedstrijd werd afge blazen. Nadat voorzitter Rijer Dorresteijn de recreantencommis sie had bedankt voor de perfecte organisatie, maakte hij de eind stand bekend en overhandigde de prijzen. Uitslagen: Beginnersklasse: 1. BC Holten, 28 punten, 2. ZBC Nijverdal, 25 punten. Gevorder- denklasse: 1. RBV Almelo/BC Holten, 56 punten, 2. Dynamo Neede, 54 punten. Competitie Afgelopen week werden in de competitie de volgende wedstrij den gespeeld. BCH 1 speelde thuis tegen MOT 1 uit Almelo. Vijf van de acht partijen werden in drie games beslist maar het Holtense team slaagde er toch in om met 6-2 te winnen. BCH 3 speelde eveneens thuis te gen Baco 1 uit Olst. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de eindstand werd dan ook 4-4. Het vierde team had SAS 3 uit Deventer op bezoek, de wedstrij den hebben steeds hetzelfde beeld de heren verliezen hun partijen en de dames winnen steeds. Beide mixen werden ook verloren, zodat de eindstand 3-5 werd en het vier de team hu ook definitief naar de vierde klasse is gedegradeerd. Woning en bouwbedrijf Voordes voornemens een complex van 48 seniorenwoningen te bouwen. Het reinigen van de bodem levert normaliter geen probleem op in dien de garagehouder op een nieu we lokatie in dezelfde gemeente benzine gaat verkopen. De Ehag- garage huist tegenwoordig aan de Pannenbakkersstraat, vlak naast U-Vlees, dat in bezit is van een bedrijfspomp. Hoewel Ehag in derdaad enige tijd bemoeienis ge had heeft met deze pomp, bestaat de relatie Ehag-Udema nu enkel uit de huurovereenkomst van het Udema-pand dat Ehag in gebruik heeft. Subat heeft daar gerede twij fels over en weigert in dat verband de sanering aan de Dorpsstraat. De 'civiele procedure in verkorte ter mijn' moet nu duidelijk maken hoe de vork in de steel zit. Enige snel heid is ook zeker geboden, daar de bouw van de seniorenwoningen in principe nog dit jaar van start moet gaan. nadrukkelijk gerinkeld heeft. „Inderdaad," glom voorzitter Gert van Eertjes (Jansen) van de supportersvereniging van SV Hol ten, destijds initiatiefnemer van de actie. „We hebben flink verdiend en zetten dat geld zoals bekend in voor de vereniging, veelal voor de jeugd." Toch wordt het (soms) ook anders geïnvesteerd. Vorig jaar schafte de supportersclub een fraai springkussen aan. Volgens Jansen lopen de boekingen ervoor op rolletjes en zijn de aanschafkos ten er komend jaar al uit. Menig fietser of automobilist moet vorige week donderdag evenwel vreemd opgekeken hebben bij het passeren van De Meermanskamp, waar plotsklaps een gigantische hoop compost was gedumpt door de VAM. „Totaal 110 kubieke meter," vertelde Jansen trots. „Ruim twee vrachtwagens vol met compost van de allerbeste kwali teit." Direct donderdag werd be gonnen met zakken vullen en afle veren. Een circa zestig man sterke ploeg stak daarvoor de handen uit de mouwen. Ook de vrijdagavond werd op die manier benut, terwijl zaterdag de losse kuubs werden verwerkt. Die komen volgens Jan sen steeds meer in trek. Met inbe grip van degenen die de formulie ren rondgebracht en onlangs ook weer hebben opgehaald en niet te vergeten de kantinemensen, schat te Jansen het totaal aantal betrok kenen bij de actie op zo'n 250. Een eclatant suuces voor de Beuseber- ger, die zes jaar geleden het initia tief nam voor dc compostactie. „Het was in de periode dat de omnivereniging door een dal ging. Ik had toen goede contacten met een omnivereniging in Raalte. Daar was men al enkele jaren bezig met zo'n actie. Ik ben toen om de tafel gaan zitten, heb het draaiboek gekregen en begon. Slechts op voorwaarde dat het een totale SV- aangelegenheid zou zijn, opdat ie der elkaar leerde kennen en weer een saamhorigheidsgevoel zou ontstaan." Jansen kan gerust zijn, aan zijn wens is gevolg gegeven. Handballers, voetballers, atleten, schakers en supporters, iedereen schept of sjouwt enthousiast mee of draagt op andere wijze zijn steentje bij. Nogmaals verzekert J ansen dat de inmiddels afgelever de compost van superkwaliteit is: „Van de ongeveer zes soorten die de VAM levert is dit absoluut de beste. Getuige ook het testrap port. De reacties van de gebruikers zijn ook alle even positief. Sommi gen denken dat er onkruid in zit, maar er zitten jüist activerende elementen in die het onder gelegen onkruid tot groei aanzetten. Heb je dat eenmaal verwijderd, dan ben je er af. Velen gebruiken het op het gazon of een tuin waar veel last van mos is. Door de activerende wer king groeit het gras snel en verstikt het mos.Jansen benadrukt dat de SV-compost voor het juiste voed sel in de tuin zorgt en zeker geen overbemesting is. Naar zijn zeg gen verkiezen zelfs tal van boeren de SV-compost boven koemest om hun gazon mee te bewerken. SV HOLTEN SENIOREN Holten-TVO, 14.30 uur; Hol ten 2-Tukkers3,10.00 uur; HSC 7-Holten 3, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur), GFC 3- Holten 4, 10.00 uur (vertrek 09 00 uur); Wierden 2-Holten 5, 10.00 uur (vertek 09.00 uur); Holten 7-Qe Zweef 6, 09.30 uur. Holten 8-SOS 5, 09.00 uur; RKSV 3- Holten 9, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); SOS 6-Holten 10, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); PH 17-Holten 12, 11.00 uur (vertrek 10 00 uur), Luctor 8-Holten 13, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur). JUNIOREN. Holten A1-Almelo A1,14.30 uur; NEO A2-Holten A2, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur). Den Ham B1-Holten BI, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Holten C1- Den Ham C1,14.30 uur, Holten C2-Haar- le C2,13.00 uur; Spc. Rijssen D1-Holten Dl, 11 00 uur (vertrek 10.15 uur); WW D2-Holten D2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten D3-Omhoog D2, 10.00 uur; Holten E1-Enter Vooruit E1, 10.00 uur; Enter Vooruit E2-Holten E2, 10.30 uur (vertrek 09.30 uur); Holten E3-Excelsior E7, 11 00 uur; SWN F1-Holten F1, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Vesos F2-Holten F2, 09.15 uur (vertrek 08.15 uur); Holten F3-Hulzense Boys F2, 10 00 uur; Holten F4-Enter Vooruit F3, 11 00 uur. BLAUW WIT SENIOREN; Blauw Wit-Markvogels, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Hulzense Boys 3, 12.30 uur; Deto 5-Blauw Wit 3,14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Dos '37 4-Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Spc. Rijssen 6-Blauw Wit 5,12.30 uur (vertrek 11.30 uur); ON 10-Blauw Wit 6,12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 7-Vesos 6, 14.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit AVHulzense Boys A112.30 uur; Blauw Wit Cl-SVV C1. 11.00 uur; Enter Vooruit D1-Blauw Wit Dl, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Blauw Wit D2-Spc. Rijssen D2, 10.00 uur. Blauw Wit E1-DES El, 11.00 uur; DES E2-Blauw Wit E2, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Blauw Wit F1-SOS F1, 10.00 uur. HANDBAL Zaterdag 18 maart; MA 1 thuis tegen DSC om 12.00 uur, welpen uit tegen Nieuw Heeten om 10.00 uur (vertrek 09 15 uur); mini's toernooi in Holten om 13.00 uur. Zondag 19 maat: JA uit tegen Blauw Wit om 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); heren uit tegen Swift 2 om 13 05 uur (vertrek 11.30 uur); dames 1 uit tegen AHV Achilles 3 om 12.25 uur (vertrek 1115 uur); dames 2 uit tegen CVO 2 om 12 05 uur (vertrek 10.45 uur); dames jun. uit tegen Looom 10.10 uur (vertrek 08.45 uur). SPORTHAL Maandag 20/3: 19.00-23.00 BCH; dins dag 21/3: 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag 22/3: 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur: Wegstapel; donderdag 23/3: 16.00- 22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00- 23.00 uur: ZW Blauw Wit; 23.00-24.00 uur: SV Holten All Stars; vrijdag 24/3: 18.00-23.30 uur: zaterdag 25/3: 12.00- 14.30 uur: NHV; 16.00-17 00 uur: D. Pa sop Buerenpad; 19.00-20.00 uur: Stam; 20.00-21.00 uur: Nijenhuis. Wcckendrcscrvcrïngcn vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). In de voor de tweede periode erg belangrijke thuiswedstrijd tegen Twenthe is Holten er niet in ge slaagd de ploeg uit Goor te ach terhalen. Met het 1-1 gelijkspel blijft de achterstand (met nog drie wedstrijden te gaan) twee punten. Na twee goede momenten voor de gasten in de beginfase was de eerste Holtense kans voor Geert Brands die op dc Twenthe-doelman stuit te. Ook Pascal Brinkers en Hennie Jalving hadden vervolgens geen succes. Met kansen over en weer ontstond een spannende wedstrijd waarin ondanks mogelijkheden voor Hennie Jalving en Geert Brands de rust met' 0-0 gehaald werd. Meteen vanaf de aftrap in de twee de helft veranderde dat. Een over treding van Jan Herman ten Velde op der and van het strafschopge bied leverde Twenthe een vriie trap op waaruit Benno Elfers hard en laag langs de muur raak schoot: 0-1. Holten herstelde zich goed van die vroege tegenvaller, maar had pech dat een kopbal van Jan Herman ten Velde gekeerd werd en Gerrit Klaasses net naast mikte. Aan de andere kant behoedde doelman Erwin Stukker de thuis ploeg voor een tweede tegendoel punt uit een vrije trap. Nadat ook Henk-Jan Nijenhuis net naast had geschoten, was het halverwege de tweede helft wel raak toen Hennie Jalving de bal bij een hoekschop op het hoofd van J an Herman ten Velde mikte die dankbaar raak kopte: 1-1. Twenthe bleef daarna gevaarlijk met vrije trappen, maar Stukker had er ondertussen het oog goed in. In de slotfase scoor den de gasten nog uit een vrije trap, maar die treffer vond geen genade in de ogen van de scheids rechter vanwppp huirensnel Holten C2 - SWN C2: 2-6 Onder zeer goede weersomstandigheden moest gespeeld worden tegen Angstgegner" SWN. Door goed verdedigen lukte het een kwartier de stand op nul te houden. Uit een scrimmage voor het doel bracht SWN de stand op 0-1. Goed doorzetten van Arjan leverde de gelijkmaker op Enkele minuten voor rust wist SWN weer op voorsprong te komen. Door pech en een goede start van de tegen stander werd de stand direkt na rust op 1-4 gebracht. Een penalty werd vervol gens door Eelco goed benut. (2-4). Hier na was de pijp bij Holten leeg. Dat het uiteindelijk nog 2-6 werd was alleen nog belangrijk voor het doelsaldo. Holten D2 - Bornebroek: 0-3 In de eerste helft waren er weinig kansen. Een goede actie van Robert resulteerde niet in een 1 -0 voorsprong. In de tweede helft kreeg Holten direkt een doelpunt tegen. Daar na liet Holten de koppen hangen en werd het al snel 0-3. Het was aan de goed spelende Alrikte danken dat er niet meer doelpunten tegen werden ge maakt. Holten E2 - De Zweef E2: 1-5 In een minder goede wedstrijd moest Holten helaas het onderspit delven. In de eerste helft stond Holten al met 4-0 achter. Tijdens de tweede helft ging het wat beter. Beide teams scoorden een maal zodat de eindstand 1-5 werd. De Zweef E6 - Holten E3: 0-3 Holten e3 was vanaf het begin de betere ploeg. Dit vertaalde zich voor rust in drie doelpun ten die door Sander en Bas (2x) werden gemaakt. Ondanks het gemis van stefan werd er achterin goed verdedigd door Peter, Jeroen en Gerrit Jan. De tweede helft was Holten wederom de sterkste maar Bas en Berry hadden het vizier niet recht staan. Holten F1 - SDOL F1: 0-5 Onze Holter jongens waren blijkbaar nog niet goed wakker want van het begin signaal af liepen ze achter de feiten aan. SDOL nam al snel een voorsprong en tot over maat van ramp schopten we er zelf ook nog een in eigen doel. SDOL scoorde er na rust lustig op los, hetgeen resulteer de in een 0-5 overwinning. HOLTEN 2 - FLERINGEN 2. De wedstrijd begon matig, maar na twintig minuten kwam Holten sterk terug via een goal van Her- bert Beldman. Hierna volgde ge lijk een eigen doelpunt van Flerin gen, wat de wedstrijd eigenlijk al besliste. Fleringen wist voor de rust de achterstand nog tot 2-1 terug te brengen, maar in de twee de helft waren het Herman Klein velderman en Rob Somer die de eindstand op 4-2 bepaalden. HOLTEN 7 - SOS. Holten 7 vocht een spannende strijd uit die van beide zijden goed aanvallend voetbal liet zien. H. Bronsvoort scoorde zowel voor als na de rust één keer en verder dient opge merkt te worden dat H. ten Velde als vervanger van F. Koopman duidelijk de uitblinker was. Eind stand 2-2. HOLTEN 8 - DE ZWEEF 7. Holten kwam poed uit de start blokken met aanvallend voetbal. De bal circuleerde snel, maar Hol ten kwam toch op een achterstand. Echter in dezelfde minuut werd het gelijk. De tweede helft was een replica van de eerste een aanval lend Holten, maar een kansen be nuttend De Zweef, waardoor het resultaat toch tegenviel. Eindstand 3-5. DE ZWEEF - HOLTEN 9. Ver dedigend zat goed in elkaar bij Holten en dat resulteerde in op bouwend voetbal. Maar de kansen werden niet in doelpunten omge zet. De beste kans was nog van A. Wechstapel die een kopbal door de keeper uit de hoek getikt zag. De Zweef kon echter ook geen potten breken, zodat de ruststand 0-0 was. in de tweede helft was Holten lang dichtbij een voorsprong, ech ter gescoord werd er wederom niet. De verdediging die sterk stond te spelen zag echter een kans van De Zweef over het hoofd, zodat het vlak voortijd toch nog 1- 0 voor De Zweef werd. HOLTEN 11 - HOLTEN 12. Na ongeveer twintig minuten scoorde Frans Spikker met het hoofd uit een corner. Het twaalfde had op dat moment de overhand, maar na een minuut of tien wist het elfde door een doelpunt van W. van Zon weer op gelijke hoogte te komen. Voor de rust kwam het twaalfde opnieuw op voorsprong door een goal van Seino Voortman. In de tweede helft was het elfde duide lijk sterker en dat kwam tot uiting door een kopbal van Ed NijeBij- vank. Even later werd er hands gemaakt en maakte Peter te Win kel uit de strafschop 3-2. HOLTEN 13 - SPORTLUST VROOMSHOOP Door een bij na traditionele communicatie stoornis tussen De Kleppe en Gai- ke moest Holten 13, zoals bijna iedere week, aantreden met tien man. Holten begon desondanks goed en zette Sportlust vast op eigen helft. Ondanks een aantal opgelegde kansen was het toch Vroomshoop dat uit een counter op voorsprong kwam. In de twee de helft gooide Holten alles op de aanval wat resulteerde in een dik verdiende 2-1 voorsprong door de Grieze en Paul van Heun. Vlak voor tijd echter wisten de gasten nog tegen te scoren, zodat Holten met een gelijkspel genoegen moest nemen. Blauw Wit 2-ON 3. Tegen het hooggenoteerde ON 3 had Blauw Wit weinig kans. De Almeloërs domineerden ondanks enkele in vallers het duel. Af en toe kwam Blauw Wit toch gevaarlijk door en uit één van deze aanvallen scoorde Gert-J an Harbers de tegentreffer. Eindstand 1-3. De Esch 2-Blauw Wit 3. Het der de weet weer wat verliezen is in competitieverband. Tegen de re serves van De Esch hield de ploeg goed stand. Bij de rust was de stand dan ook 0-0, ondanks het overwicht dat de thuisclub had. Ook in de tweede helft behield de thuisclub dit overwicht, maar net als voor de rust kreeg de ploeg geen enkele kans. Door een bij zonder dubieuze strafschop mocht De Esch dan toch nog beide pun ten thuis houden. Dat het in de laatste minuten nog 2-0 werd was alleen voor de statistieken nog be langrijk. Vesos 3-Blauw Wit 4. Tegen Ve sos hield Blauw Wit lang stand. Een goede eerste helft werd afge sloten met een 2-2 stand. Na een onschuldige handsbal moest Blauw Wit met tien man verder, maar desondanks ging het heel behoorlijk. Pas vlak voor tijd kwam Vesos op 3-2. Kloosterhaar 4-Blauw Wit 5. Blauw Wit 5 moest bij de koploper op bezoek. De ploeg van H.Jhad deze keer weinig in te brengen en verloor uiteindelijk met 5-1. Toch moet het vijfde in staat zijn om een hogere klassering te behalen. SVVN 9-Blauw Wit 6. Het zesde behaalde ook nu weer een punt en is op de goede weg. In een leuke wedstrijd vielen vier doelpunten te noteren, eerlijk verdeeld over bei de ploegen. 2-2. Blauw Wit 7-ON 11. Het zevende heeft een kostbaar punt uit het vuur gesleept tegen het Almelose ON. Met veel inzet aan beide kanten, ontspon zich een leuk duel dat ook nog doelpuntrijk was. Na dat de scheidsrechter voor de laat ste maal had geblazen stond er 3-3 op het bord. Voorwaarts Cl - Blauw Wit Cl. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Voorwaarts speelde vaak veel te hard, maar daardoor liet Blauw Wit zich niet van de wijs brengen. Rust 0-0. Blauw Wit kwam daarna op achterstand, maar het was Nisander die gelijk maakte. Het spel werd hierna dui delijk beter, maar Voorwaarts kwam opnieuw op voorsprong. Blauw Wit gaf nog één keer alles en scoorde de verdiende gelijkmaker 2-2. Blauw Wit Dl - Excelsior D2. Excelsior begon sterk met de harde wind in de rug en het stond al snel 0-2. Blauw Wit kreeg langzamer hand meer invloed op het spel, maar kwam tot de rust niet aan scoren toe. Daarna een herboren Blauw Wit dat de bal goed rond liet gaan en keihard werkte. Hussi- ar scoorde een hattrick en ook Jurrian maakte er drie op een rij. Ook Merijn en Martijn hadden een groot aandeel in de uiteindelijke winst. 6-2. Blauw Wit El - Holten El. Hol ten was in de openingsfase iets sterker. Beide ploegen kregen kan sen. Toen Blauw Wit de bal niet goed wegwerkte scoorde Holten 0-1. Hierna schioot Blauw Wit nog op de paal voordat Gert-J an 1 - 1 scoorde. In de tweede helft een gelijkopgaande spannende wed strijd. Uit een vrije trap scoorde Holten 1-2. Hierna kreeg Blauw Wit opnieuw kansen, maar de paal stond opnieuw in de weg. Bror kreeg vlak voor tijd nog een mooie kans, maar hij schoot net naast. 1- 2. Enter F2 - Blauw Wit Fl. Blauw Wit had het in de eerste helft zwaar te verduren, omdat de ploeg veel te afwachtend speelde. Enter kreeg veel kansen om op voorsprong te komen. Met het nodige geluk, maar vooral dankzij goed keepers werk van Simon Grootewal kon Blauw Wit de rust met 0-0 halen. Na rust bepaalde Blauw Wit het spel en kon Rik Stoevenbelt sco ren. Blauw Wit kreeg voldoende kansen om de score op te voeren, maar verzuimde dit. In blessure tijd kwam Enter uit een counter alsnog langszij: 1-1. In de onderlinge competitie van Schietverenging De Eendracht wa ren er de volgende uitslagen. Geweer klasse A: 1GJvan Aefst 166) 2 G. Schuppert (158:3 x 10); 3. J A. Paalman (1581 x 10); 4. B. Oplaat (155); 5 W Paalman (154). Geweer klasse B: 1D. Tromop (135); 2. J. Nijendijk (134); 3 J. Sluiter (133); 4 J. Deijk (132). Geweer klasse C: 1. D. Tiekink (134); 2. B Kappert (131); 3. F. Hase (125); 4 M Aanstoot (123) Pistool: 1. H. Nekkers (178TX10); 2. H. Paalman (1784x10); 3. G. Haverslag (161); 4 A. Schuppert (155); 5. A. Biele man (149). Vuurbuks: 1 H. Nekkers (89); 2. A. Paal man ((82); 3. W. Leeftink (80 3x10); 4. D Overmeen (80/1x10); 5. J. Deijk (72*

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7