HM V-orkest straalt opnieuw klasse uit Kritiek op Liezen industrie op Vletg en aar Geen steun gemeente be veiligingspro j eet Meer bedden voor kortdurende zorg Promotieplan van Handelsvereniging SPORT 4# Geluidsaneringen aan woningen Deventerweg HQLTENS NIEUWSBLAD D66: aandacht voor Valken weg Gemeente Actie gezond drinkwater LTO MidOost DONDERDAG 16 MAART 1995 - De gemeente houdt vast aan de opvatting dat het financie ren van het beveiligingspro ject van de Holtense Industrie Groep geen gemeentelijke aangelegenheid is. Ook nadat de HIG heeft aangetoond dat er voldoende belangstelling is onder de plaatselijke bedrij ven. De gemeente blijft van mening dat orde en veiligheid geen zaak is voor de lokale overheid, maar een politione le aangelegenheid. De politie wordt gefinancierd door de rijksoverheid. Bij monde van voorzitter Frans Noordam laat de HIG weten dat het project met het aangetoonde brede draagvlak, meer kans van slagen heeft indien de ge meente Holten als gangmaker optreedt. ,,Het is duidelijk dat de HIG uitermate teleur gesteld is omtrent het feit dat de gemeente het voorstel niet wil overnemen. Juist in een fase waarin duidelijk wordt dat objecten in Holten in hoge mate gewild zijn bij crimine len. Bovendien heeft de HIG aangetoond dat er een bredere interesse is dan van enkel de industrie," aldus Noordam. Belangstelling voor deelname is er inmiddels ook bij onder meer de Holtense Handels vereniging, de Kring Bewo ners Holterberg, woon- en zorgcentrum Diessenplas, een camping en de apotheek. „Gelet op het feit dat deelna me van onder meer horeca, recreatiebedrijven, scholen en dergelijke eveneens noodza kelijk is met het oog op de haalbaarheid van het project, acht de HIG het geen goede zaak om als gangmaker te fun geren," aldus Noordam. Bin nen de Industriegroep wordt nu onderzocht of er bij de leden blijvende behoefte is aan beveiliging in kleinere, aange paste vorm. Dan wordt moge lijk in kleiner verband betere beveiliging gecreëerd. Even eens in samenwerking met een beveiligingsbureau, zij het dat dan niet permanent gesurveil leerd wordt, maar in een dui delijk mindere frequentie. Overigens wordt ook in dat geval gewerkt met werklozen die opgeleid worden tot sur veillant. Mocht ook dat niet haalbaar zijn, dan zijn de be drijven terug bij af: ieder voor zich zo optimaal mogelijk be veiligen. Het voorjaarsconcert werd geopend door het jeugdorkest. De eind vorig jaar vertrokken dirigente Alette Wind is opgevolgd door Jan Pinken (Foto WV) Naast de al bestaande afdelinf Kortdurende Zorg op de Sint Jo- zeflokatie, is een tweede afdeling Kortdurende Zorg in gebruik ge nomen op de Geertruidenlokatie van het Deventer Ziekenhuis. De nieuwe unit Kortdurende Zorg is net als de andere bedoeld voor patiënten van verschillende specia lismen, waarvan verwacht wordt dat zijn minstens één en maximaal vijf dagen in het ziekenhuis moe ten verblijven. Dat betekent dat patiënten zich pas één tot twee uur voor de behandeling of ingreep (vaak nuchter) op de afdeling hoe ven te melden en dat zij op ieder moment van de dag kunnen wor den ontslagen. Het streven is: een zo kort mogelijk verblijf met een zo optimaal mogelijke zorg. Daar om liggen patiënten die kort in het ziekenhuis verblijven niet langer verspreid over de diverse afdelin gen. Nu is sprake van zorg op maat. Omdat de afdeling in het weekeinde gesloten is, kunnen medewerkers bovendien efficiën ter worden ingezet. Spoedeisende hulp De acute opvang van het Deventer Ziekenhuis heet sinds begin janua ri 'Spoedeisende Hulp' (SEH). Binnenkort wordt de bewegwijze ring binnen en buiten het zieken huis aangepast met de nieuwe naam. Ook organisatorisch zijn er veranderingen: SEH, de gipska- mer en het team polikiiniekver- pleegkundigen zijn opgegaan in een nieuw organisatorisch geheel 'poliklinisch verrichtingencen trum'. Het centrum telt twee grote units en een derde wat kleinere unit. Elk heeft een eigen coördina tor: de unit SEH, de unit Poliklini sche Verrichtingen en de unit Im mobiliserende Technieken (voor heen gipskamer). Verkeers remmende maatregelen op de Valkenweg. Daar pleitte D66-voorman Dick van der Torre begin deze week voor in de raads commissie gemeentewerken. Hij wees er op dat diverse bewoners al geruime tijd klagen over de ver- keersonveilige situatie ter plekke. „Een smalle weg die als sluiproute momenteel steeds meer verkeer aantrekt. Er wordt veel te hard gereden en bovendien komen de fietsers door de geringe ruimte danig in het gedrang." Van der Torre wees ook op op de proble men ter hoogte van sportpark De Meermanskamop, waar veel auto's in de berm worden geparkeerd en daardoor sprake is van een nogal onoverzichtelijke situatie. Hij drong er bij wethouder Eb Van Schooten (GB) op aan de Valken- weg eens onder de gemeentelijke loep te nemen en suggereerde een parkeerverbod, zodat in elk geval de bermen vrij blijven. Van Schoo ten wilde geen valse verwachtin gen wekken en wees op meerdere wegen die de aandacht verdienen, zoals deVianenweg. „Een kwestie van prioriteiten stellen en daarom beloof ik nu niets," aldus de wet houder. Iedereen was het er zaterdag avond over eens: het orkest van HMV straalt weer enthousiasme, zelfvertrouwen en klasse uit. Een compliment aan inspirator en di rigent Bert Fransen. Het is uit eindelijk aan hem te danken dat het orkest uit de schaduw is ge treden en floreert als nooit tevo ren. Een genot om naar te luiste ren. De staande ovatie aan het slot was ook zonder meer dik verdiend. Enige tijd geleden werd al duide lijk dat het orkest de opgaande lijn te pakken had. In een goed bezette grote zaal van De Kandelaar werd dat zaterdagavond nog eens beves tigd. Met een gevarieerd repertoire gaf het orkest tijdens het voor jaarsconcert van de vereniging op overtuigende wijze blijk van tech nisch kunnen en uitstekende mu zikaliteit. Geen sporthaloptreden dus, onder meer vanwege de bete re akoestiek in de kerkzaak Met diezelfde akoestiek hadden som mige musici overigens enigszins moeite, daar ze in de eigen repeti tieruimte anders gewend zijn. Warme klankkleur Al in het openingsnummer vulde het orkest de zaal met de zo beken de warme klankkleur. Alom waar dering voor de Ouverture for Winds. Een buitengewoon moei lijk arrangement, dat evenwel met grote overtuiging werd uitge voerd. Het is één van de moderne re stukken, die weliswaar minder makkelijk in het gehoor liggen, maar die HMV bewust toch op het repertoire handhaaft. Dat de tradi tionele marsmuziek het nog steeds goed doet, bleek wel tijdens de vertolking van het bekende stuk Our Director. Aan de bewegingen van sommigen in de zaal te oorde len, een schot in de roos. Dat gold eveneens voor het programma dat na de pauze werd afgewerkt. Marsmuziek, walsen en zelfs het tot reggae bewerkte Mockin' Bird Hill. Bekend voor iedereen en dus een nummer dat 'goed viel'. Zo ook de bekende Flashdance, vlot en swingend uitgevoerd. Maar de absolute meedeiner van de avond was wel The Second Waltz. Be roemd geworden door de uitvoe ring van André Rieu en dankbaar beluisterd door het publiek. Ook de orkestleden zelf genoten van de meeslepende melodie en diversen swingden met instrument en al vrolijk mee. Het concert werd geopend door het jeugdorkest. Dirigente Alette Wind, eind vorig jaar vertrokken, is inmiddels opgevolgd door Jan Pinkert. HMV-voorzitter Ger hard Voordes was dik tevreden over het optreden van de jeugdige HM Vers„Ik vond het heel ver frissend klinken. Dat belooft wat voor de toekomst." Een concert zonder drumband is ondenkbaar. Ditmaal onder leiding van Ensche- deër Maarten Albers, die de ver hinderde Hugo Masselink ver ving. De tamboers demonstreer den als vanouds hun grote klasse. Perfecte beheersing en overtuiging en prachtige, vloeiende overgan gen in tempo's, klankkleur en de cibellen. Eén van de stukken die vertolkt werden kwam van de hand van instructeur Masselink: Danza Virtuosa. Voor ingewijden een echt Masselink-geesteskind. Superlatieven genoeg dus zater dagavond. Toch liet voorzitter Voordes weten dat HMV nog al tijd op zoek is naar leden voor orkest, drumband en majorettes. Hij wees er in dat verband op dat aan het concert ook door diverse niet-HMV'ers was meegedaan. Zo was onder meer de gehele trombo nesectie 'ingehuurd'. Voordes deed een beroep op oud-musici en personen die juist willen gaan mu siceren om zich te melden. HMV verzorgt zelf opleidingen. Belang stellenden kunnen zich wenden tot Teunie Krooshof, tel. 63608. Voordes herinnerde de aanwezi gen ook aan het 50-jarig jubileum. Zaterdag 25 november verzorgt HMV in dat kader een daverende jubileumshow in sporthal 't Mos- sink. Vanwege de gouden mijlpaal wacht het publiek dan ook een bijzonder gastoptreden. Tijdens de jubileumshow treedt HMV voor het eerst in de schijnwerpers in nieuw uniform. Het huidige, vijftien jaar oude en veelal versle ten pak, verdwijnt dan definitief in de kast. De Holtense Handelsvereniging komt dinsdagavond 21 maart bij een voor de voorjaarsledenverga dering in zaal Vosman. Aanvang 20.00 uur. Onderwerp van ge sprek is onder meer het promotie plan Holten 1995. Een in samen werking met het Holtens Nieuws blad opgezet activiteitenplan met als doelstelling omzetverhoging en Het was te verwachten, maar ook de keuze van het college Gemeentebelang/VVD (met steun van D66) voor woning bouw in de Liezen en industrie vestiging op Vletgaarsmaten roept behoorlijk wat bezwaren op. Het ontwerp-structuurplan Kernen dat de gemeente Holten in december vorig jaar presen teerde, was voor verschillende Holtenaren aanleiding afgelopen maandag hun hart te komen luchten op het gemeentehuis. Ook de bewonerskring De Tel gen, die door de collegewisseling in ieder geval tot 2011 verzekerd is van een uitzichtvrije woonstee, had haar bedenkingen tegen de toekomstige bestemming als mo gelijk woongebied. Het ontwerp-structuurplan maakt keuzes voor wat betreft de toe komstige verdeling van wonen en werken in Holten. Waar het vorige CDA-PvdA-colIege in eerste in stantie De Telgen had aangewezen als woningbouwlokatie voor de nabije toekomst, werd dat in het 'regeerakkoord' van Gemeentebe lang/WD en D66 veranderd in Het Liezen-gebied oostelijk van de Larcnseweg, dat aansluit op be stemmingsplan De Beuseberg. Mede daardoor kiest het huidige college de Vletgaarsmaten (ten westen van de S-14) als lokatie voor een nieuw bedrijventerrein om zo de combinatie wonen-wer ken te vermijden. De eerste bezwaarmaker ('beden kingen' heet dat tegenwoordig in ambtelijke termen) tegen het ont werp-structuurplan dat uiteinde lijk moet resulteren in een nieuw bestemmingsplan, was Holtenaar A. Beldman die uit oogpunt van 'vrijheid, rust, privacy en ruimte' maar weinig heil zag ingebouwd te worden in een toekomstig wo ningbouwplan. Temeer daar hij enkek jaren geleden zijn woning aan de Liezenweg 3a betrok met de min of meer moreel-sociale ver plichting een oogje te houden op zijn inwonende tante. Hoewel er destijds geen enkele sprake van was dat er plannen waren voor woningbouw ter plek ke ziet hij zich nu geconfronteerd met een 'totale insluiting'. 'Een psychische klap die veel pijn doet' aldus Beldman die in ieder geval hoopte dat de geplande fasering niet aan de zijde van de Liezenweg van start gaat en maar weinig heil zag in de door de gemeente in het vooruitzicht gestelde planschade. 'Daar kan ik hoogstens de nodige erfafscheidingen en baatbelastin gen van betalen, maar ik ben mijn vrijheid wel kwijt. Ik zal dit plan dan ook zo lang mogelijk tegen houden.' Levensvatbaar Namens de maatschap Krikkink- Volkerink voerde makelaar H.J Robers het woord. Hij benadrukte dat dit goed renderende en op dc toekomst gerichte bedrijf in prin cipe geen bezwaar heeft tegen wo ningen in de nabije omgeving, maar wilde wel garanties dat dit een ongestoorde voortzetting van het bedrijf niet zou belemmeren. 'Temeer daar dit nog, een van de weiniee. echt levensvatbare boer derijen in Holten is.' In dat kader vroeg hij zich ook af in hoeverre toekomstige ontwikkelingen in zuidelijke richting ingrijpender gevolgen zouden hebben voor het bedrijf, met name waar het gaat om de geluidshinder.' Voorzitter-burgemeester D.J. Verhoeven van dc commissie voor ruimtelijke ordening had daar alle begrip voor, maar gaf ook meteen aan dat de gemeente gebonden is aan toekomstige regelgeving van rijkswege en zeker geen vrijbrief aan een plaatselijk bedrijf kan afge ven. In ieder geval ondervindt de maatschap Krikkink-Volkerink tot het jaar 2011 (de termijn waar op het structuurplan afloopt) geen belemmeringen van de huidige re gelgeving. Vletgaarsmaten Voor wat betreft de bezwaren van H.D. Brinks (Broekweg 12a) en de maatschap Keizer (Aaltinksweg 5) verschafte de bijeenkomst minder duidelijkheid. Met de keuze voor de Vletgaarsmaten als toekomstig industrieterrein zou Brinks met zijn agrarisch bedrijf in feite moe ten worden uitgekocht om elders weer opnieuw te beginnen. En dat achtte woordvoerder H.J. Nij- kamp niet erg zorgvuldig van de gemeente Holten. Temeer daar de familie Brinks eerder al gedwon gen een bedrijsverhuizing mee maakte uit De Haar. Aan de Broekweg zijn behoorlijke inves teringen gedaan in de stellige over tuiging dat hier in dc toekomst geen nieuwe plannen zouden wor den ontwikkeld. Bovendien toon de Brinks zich, bij monde van Nijkamp nogal verbolgen over de gevolgde procedure waarbij de on- aangekondige komst van een taxa teur van de gemeente behoorlijk 'in het verkeerde keelgat was ge schoten'. Met een uitvoerige sterkte-zwakte analyse probeerden de bezwaar makers nun gelijk te halen voor wat betreft dc keuze van de Flier- dijk als nieuw bedrijventerrein. 'Dat is puur een politieke keuze geweest en niet gebaseerd op argu menten' beschuldigde Nijkamp (namens Brinks) de Holtense raad. Waarbij Keizer ook nog eens wees op de gevaren voor zijn bedrijfs voering wanneer deze plannen op de Vletgaarsmaten worden door gezet. Ook al omdat een deel van zijn lokatie in de toekomst als mogelijke sportaccommodatie is bestemd. Burgemeester Verhoeven bepaalde zich in zijn antwoord tot de inten tie van de hoorzitting en wenste niet in te gaan op een discussie over de voor- of nadelen van Vletgaars maten tegenover de Flierdijk. Wel benadrukte hij dat er voortijdig overleg is geweest met de betrok kenen en dat het inschakelen van een externe taxateur meer gezien moet worden als een oriënterend bezoek, bedoeld om een zo opti maal mogelijke oplossing te vin den voor de problematiek ter plek ke. Hij hoopt dat de vaststelling van het definitieve structuurplan nog in de gemeenteraadsvergade ring van mei kan gebeuren. rendementsverbetering voor de plaatselijke winkeliers. In het ka der van het plan wordt tevens gesproken over de 'Week van de winkel', waar donderdag 30 maart in de krant uitgebreid aandacht aan wordt besteed. Ten behoeve daar van worden gratis foto's genomen van ondernemers met medewer kers, die als advertentie geplaatst worden met daarnaast ruimte voor aanbiedingen en dergelijke. Een aantal medewerkers wordt geïn terviewd. In de krant komt tevens een bon waarop de lezers hun favoriete verkoper/ster (medewer ker) kunnen invullen. Zaterdag 8 april worden de drie genomineer de 'favoriete verkoper/ster (mede werker)' bekend gemaakt in De Biester. De agenda vermeldt voorts de bestuursverkiezing. Af tredend zijn H.B. Beltman, H.J. Dikkers en J. van Wingerden. Bel tman stelt zich herkiesbaar voor de komende periode, Dikkers niet. Van Wingerden wel, zij het niet voor de volledige vier jaar. Jan Herman ten Velde en Suzanne Na- les (kapsalon IJsseldijk) worden verkiesbaar gesteld. Ten slotte wordt gesproken over de voor gang van het Reuze Heuvelwach ter-project en over de begroting 1995, waar een tekort op prijkt van 8300 gulden-. De Waterleiding Maatschappij Overijssel (WMO), de provincie Overijssel en de Commissie Land bouw en Milieu (waarin het Land bouwschap en de Overijsselse standsorganisaties samenwerken) doen mee aan het project 'Gezonde Landbouw, goed drinkwater'. Agrariërs in de provincie worden beloond voor activiteiten die lei den tot schoner grondwater. Daar bij valt te denken aan een bemes tingsprogramma, mineralenboek- houding of een geïntegreerde on- kruidbestrijding. Bfj de stimuleringsactiviteiten wordt on derscheid gemaakt tussen 'ni- traatgevoelige' grondwaterbe schermingsgebieden als de Arche- merberg, de Herikerberg, Holten, Nijverdal en Wierden en niet-ni- traatgevoelige gebieden. Voor informatie over het project of voor een brochure erover kan men terecht bij coördinator J. Vrees wijk (tel. 038-551550 (of 05416- 61307). Wie nog dit jaar wil mee doen moet voor 1 mei het aanmel dingsformulier opsturen. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw garage, carport en bijkeuken, Beusebergerweg 4; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 spar, Korte Diessenplasstraat 2; - 1 berk en 20 dennen, Rijssenseweg 14; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - wandeltochten Wandelkring Oost-Nederland (15 april 1995); - vogelschietfestijn De Zaagmolen (17 juni 1995); - voorjaarsfeest/koningsschieten Beuseberg (27 mei 1995); - optreden popgroep „Normaal" Espelo (22 april 1995); - innemen standplaats GRV kentekengravures; - wijzigen/aanbrengen reclame-aanduidingen Oranjestraat 50; - wijzigen reclame-aanduidingen Dorpsstraat 33; - wijzigen reclame-aanduidingen Oranjestraat 10; - bouw twee pilaren met tuinmuurtjes Motieweg 3. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Toepassing artikel 11 Monumentenwet 1988 ten behoeve van verbouw woonboerderij Borkeldsweg 91 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer N. Vrijman, Borkeldsweg 91 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om vergunning is ingediend voor het verbouwen van de woonboerderij op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nummer 4415, plaatselijk bekend als Borkeldsweg 91 Het perceel Borkeldsweg 91 is een beschermd monument als bedoeld in artikel 1 onder d van de Monumentenwet 1988 (rijks-monumentenlijst). In verband hiermee hebben burgemeester en wethouders de aanvraag om bouwvergunning tevens aangemerkt als een aanvraag om vergunning als bedoeld in artikel 11 van genoemde wet tot wijziging van een beschermd monument. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 lid 2 van de wet ligt de aanvraag om vergunning gedurende veertien dagen, ingaande 20 maart 1995, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijzen ten aanzien van het verlenen van de vergunning naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 16 maart 1995 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven Richtlijnen straatversiering 1Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoeken van straten worden geplaatst. Palen e.d. moeten tenminste 50 cm vanaf de wegrand worden geplaatst trottoirband 1 tegel); wanneer er minder dan 3 tegels loopruimte overblijft, moeten de palen zover mogelijk van de weg worden geplaatst, zodat een zo breed mogelijk trottoir overblijft. 2. De doorrijhoogte moet minimaal 4.50 meter bedragen. 3. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren. 4. De straatversiering mag geen hinder opleveren voor het openbaar verkeer en mag de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen. 5. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht. 6. Voor het plaatsen van bogen moet vooraf overleg gepleegd worden met de direkteur van gemeentewerken en is voor wat betreft de technische voorzieningen (stabiliteit e.d.) zijn goedkeuring vereist. Voor het aanbrengen van andere straatversiering wordt overleg vooraf geadviseerd. 7. Straattegels e.d. moeten worden opgeslagen en direkt na het verwijderen van de straatversiering weer worden aangebracht; geen kapotte tegels verwerken, deze kunnen op de gemeentewerf worden geruild voor hele tegels. 8. Wanneer aansluiting op de openbare verlichting gewenst wordt, moet kontakt opgenomen worden met de IJsselmij. De aansluitkosten zijn voor rekening van de aanvrager. 9. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet geboord worden. 10. De gemeente kan niet aansprakelijk gesteld worden voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. Onkruidbestrijding Ter openbare kennis wordt gebracht, dat binnenkort begonnen zal worden met beperkte chemische onkruidbestrijding. Er zal alleen gespoten worden wanneer de weersomstandigheden dit toelaten. Op en in de omgeving van schoolpleinen zal niet gespoten worden. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling gemeentewerken, tel. 6 19 72. Het dagelijks bestuur van het ge west Midden-IJssel heeft de ge meente voor dit jaar twee ton toe gekend voor het uitvoeren van ge luidsaneringen aan ongeveer tien woningen aan de zuidzijde van de Deventerweg tussen de Dorps straat en de N332 (Raalte-Lo- chem). De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd door de firma Nibag uit Oldenzaal. In het kader van de regeling 'saneringspro gramma verkeerslawaai van 27 april 1993' komen ieder jaar via het gewest gelden beschikbaar voor het uitvoeren van geluidwerende maatregelen aan woningen. Gro tere gemeenten en samenwer kingsverbanden fungeren daarbij als budgethouder. Om de sanerin gen te kunnen realiseren is een projectmatige aanpak van redelijke omvang noodzakelijk. De ge meenten kunnen daartoe hun bud get een aantal jaren reserveren. Holten heeft nu 166.750 gulden 'opgespaard'. Gezien de 200.000 gulden die nodig is, is sprake van een negatief saldo van 33.250 gul den. Door de bijdragen over 1996 en 1997 wordt da< teruggebracht tot een kleine 6000 gulden aan het eind van 1997. Het ministerie gaat er daarbij van uit dat Holten met ingang van 1 januari 1998 een deel meer uit maakt van Midden-IJssel ten aanzien van dc Wet Geluidhin der. Voorwaarde bij de keus van de te saneren woningen is dat ter plekke sprake moet zijn van een uitgekristalliseerde verkeersstruc- tuur. Gezien de uitvoering van het gemeentelijk verkeersstructuur- plan tot nu toe kan worden gesteld dat dat vrijwel zo is ten aanzien van de verkeersstructuur van de Deventerweg, waardoor met name de woningen tussen de weg en de spoorlijn als eerste voor sanering in aanmerking komen. Als extra argument geldt hierbij de hoge geluidsbelasting door de spoor weg. Sinds 1 januari werken de ABTB, CBTB en OLM in Utrecht, Gel derland en Overijssel samen in de Land- en Tuinbouw Organisatie MidOost, die aangesloten is bij de LTO Nederland. LTO Midoost verhuist 20 maart naar een nieuw kantoor in Deventer. Daarmee ko men de huidige adressen van ABTB, CBTB en OLM te verval len. Het nieuwe adres is Keulen straat 12, 7418 ET Deventer of Postbus 126, 7400 AC, Deventer. De LTO MidOost is telefonisch bereikbaar op 05700-62888m fax 05700-62800. Het secretariaat van KOLT en Agraview, de regionale stichtingen voor public relations van land- en tuinbouw, verhuist eveneens naar Deventer. Dressuur. Op de afgelopen weekeinde door de NVDR geor ganiseerde wedstrijden in manege De Rekkendonken te Liempde heeft Marie-Elise Dollekamp met Attend goede prestaties neergezet in de Lichte Tourrubrieken die gejureerd werden door de heren J. Peters en H. Goudsmit. In de klasse DS-7 behaalde de Holtense de tweede prijs met een puntento taal van 232. In de Intermediair I werd ze vierde met 458 punten. Markvogels. De strijd om de derde periode kent voor Blauw Wit ook de confrontatie met Mark vogels. De ploeg uit Markelo doet het dit seizoen bijzonder goed. In Markelo werd het destijds in een doelpuntrijke wedstrijd een gelijkspel. Of Blauw Wit in staat is om de afwezigheid van Jacco en André Schuppert op te vangen moet worden bezien. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter J. Wijn berg. Atletiek. Afgelopen zondag was in Oldenzaal de laatste cross in recreatiegebied Het Hulsbeek. Rob Marissink (jongens pupillen C) liep er de duizend meter in 5.44 min, broer Gijs (jongens pupillen A) moest 1450 meter lopen en deed dat in precies 6 minuten. In dezelf de categorie liep Carlos Baltus naar een tijd van 7.20 minuten. Tom Marissink legde bij de jon- gens-D 2,2 kilometer af in 9 minu ten. Darts. Op zondag 19 maan wordt in Eetcafé 't Klavier de strijd om het Gesloten Holtense Dam kampioenschap afgewerkt. Dat houdt in dat alleen inwoners van Holten mogen meedoen. Vorig jaar won Hein Potman de wissel beker. Ook voor de tweede t/'m vierde prijs zijn er bekers beschik baar terwijl tevens de hoogste sco re en de hoogste finish beloond worden met eremetaal. De in schrijving is mogelijk vanaf 13.30 uur (inschrijfkosten f 10,00) ter wijl het kampioenschap om 14.00 uur van start eaat.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5