Mager Holtens resultaat op EHBO-wedstrijd Winkels mogen open op acht feestdagen Beeld enigszins vertekend Jaarvergadering OLM Holten de laatste WELZIJN OUDEREN Zakelijk BEKEKEN Het Bergje in andere handen Lenteshow Schuppert Appelkorn Berentzen 13.95 HOLTENS NIEUWSBLAD Niet vergeten... even binnenlopen bij... Burgers kunnen inspreken bij zuiveringschap Uit het politierapport kerkdiensten Veel animo kadercursus Randstad Werkpocket „De Biester" VRUGGINK medische diensten van dag tot dag Record kratten stapelen Loo burgerlijke stand DONDERDAG 16 MAART 1995 - Laatste van de drie. Op zichzeli reden tot teleurstelling, maar be stuurslid/kaderinstructeur Henk Markvoort bekeek het na het magere optreden van de Hol- tense EHBO-ploeg op de vorige week gehouden onderlinge oe fenwedstrijd in De Biester iets genuanceerder. Niet alleen de puntentelling geeft volgens hem een vertekend beeld, ook het feit dat de winnende equipe van de afdeling Markelo/Diepenheim bijna jaarlijks dezelfde mensen 'in de strijd gooit', biedt meer kans op succes. De EHBO Holten daarentegen komt telkens met een andere groep. Markelo/Die penheim won de oefenstrijd met 330 punten, Goor werd tweede met 193 punten en Holten hekke- sluiter met een puntentotaal van 'slechts' 154. Om het gevoel van een 'teleurstel lend Holtens optreden' enigszins te ontzenuwen, benadrukte Mark voort dat het ingewikkelde sys teem van puntentelling binnen af zienbare tijd wordt aangepast. Het moet leiden tot een meer evenredi ge uitslag. Ook wees hij er op dat de ploeg Markelo/Diepenheim veel vaker in ploegverband oefent, omdat regelmatig deelgenomen wordt aan kringwedstrijden. Voor Holten geldt dat niet. Holten be hoort tot de afdeling Salland en daar kent men geen kringwedstrij den. EHBO-voorzitter Wim Hu- zen liet echter weten dat het optre den van de Holtenaren voor het bestuur aanleiding is de koppen bij elkaar te steken. „Het verschil was ditmaal extreem, terwijl het zeker niet gebruikelijk is dat Holten on deraan eindigt." Huzen, die vorig jaar de voorzittershamer overnam van Gerrit Jansen (Menum), schreef de geringe score deels toe aan spanning, waardoor een aantal essentiële zaken, zoals een spata- derlijke bloeding, over het hoofd werd gezien. In dat verband merk te Markvoort nog op dat de ploeg op de normale oefenavonden wel degelijk goed gepresteerd had. De onderlinge wedstrijd tussen de drie afdelingen wordt in principe jaarlijks gehouden. Iedere drie jaar in Holten, volgend jaar elders dus, Op de vorige week gehouden oe fenwedstrijd kregen de drie EHBO-teams allereerst tot taak een diagnose te stellen bij zeven slachtoffers. Daar diversen 'buiten kennis' waren, een kwestie van uitermate goed observeren en bij wie het kon, vragen stellen. Vol gens Markvoort zaten daar niet de meeste problemen. De verwon dingen en aandoeningen die wer den geconstateerd varieerden van sleutelbeenbreuk en een geval van diabetes tot bewusteloosheid en maagbloeding. Ook de aanwezi gen in de zaal, allen EHBO-lid, mochten er hun kennis op losla ten. Een soort extra les dus. Vijf enveertig waagden de gok, acht tien hadden het bij het rechte eind. Onder hen werden drie flessen wijn verloot. Eén van de 'slachtoffers' was Frieda Hofman. Aan de EHBO'ers de taak om haar op de juiste wijze te behandelen voor een bloedneus (Foto WV) De meeste problemen had de Hol- tense ploeg bij het in de zaal door Frieda Hofman (Lotus-groep) in scène gezette ongeval. Eén van de 'slachtoffers' bleef na een val van de ladder tijdens schoonmaak- werkzaamheden bewusteloos lig gen met een schedelbasisfractuur). Een ander schrok daar dusdanig van, dat hij een afstapje over het hoofd zag, struikelde en met een open beenbreuk met spataderlijke bloeding bleef liggen. Door zijn val werd ook de volle fles spiritus omgegooid. Gevaar dus met het oog op de sigaret in de handen van het derde, slechthorende 'slachtof fer', dat met een bloedneus haar opwachting in de zaal maakte. Een euvel dat wel eerder bij haar was voorgekomen. Terwijl de radio aanstond, maakt 'slachtoffer' nummer vier zijn entree: hij was met de fiets gevallen en liep daarbij een polsbreuk en schaafwonden aan handen en kin op. Aan ieder team de taak om binnen tien minu ten de noodzakelijke hulpverle ning te bieden en waar noaig acht te geven op eventuele neveneffec- B en W hebben in principe geen bezwaar tegen de openstelling van winkels op maximaal acht feestda gen, mits dat geen zondagen zijn. Als voorbeeld noemde burge meester D.J. Verhoeven begin deze week Tweede Kerst-, Paas- en Pinksterdag, koninginnedag, hemelvaartdag, nieuwjaarsdag en bevrijdingsdag. Indien het een christelijke feestdag betreft en er dus in de ochtend voor velen spra ke is van kerkbezoek, stelt het college een openingstijd voor van 11.30 tot 18.30 uur. Geldt dat niet, dan kunnen de winkel op normale tijden worden geopend. B en W hebben hun voorstel onlangs ken baar gemaakt aan het bestuur van de Holtense Handelsvereniging (HHV). Het is de bedoeling om dit op korte termijn voor te leggen aan de Kamer van Koophandel, waarna het komende maand voor advies in de raadscommissie(s) komt en vervolgens ter goedkeu ring aan de gemeenteraad wordt gepresenteerd. Verhoeven liet we ten dat het de bedoeling is om op basis van het principe-besluit van de raad de winkels de mogelijkheid te geven op koninginnedag (29 april) de deur te openen. Een ver plichting voor de winkelier is dat evenwel niet. Er ligt inmiddels W Jf woninginrichting Voor iedere bezoeker... leuke attentie Harmonie in beter wonen HOLTEN Zeker de moeite waard Veiligheid in huis Al enkele weken besteden wij in deze rubriek aandacht aan het voorkomen van ongelukken in huis. Behalve met goed licht en anti-slip voorzieningen kan een uitglijden of vallen worden voor komen door de aanwezigheid van handgrepen. Door u vast te kun nen houden in de douche of het bad en u te kunnen helpen opstaan op het toilet wordt uw veiligheid verhoogd. Er bestaan voor douche of bad handgrepen van verschil lende lengten. Dat hangt o.m. af van het feit of u in de douche wilt staan en zitten en van het feit of u de slang van de douche aan de stang wilt bevestigen. De handgre pen zijn er in verschillende kleu ren. Ze zijn te koop bij o.m. bouwmarkten. De prijs kan varie ren van f 25,= tot f 100, De handgrepen moeten stevig en op een goede plaats aan de muur wor den bevestigd. U begrijpt dat u er zich wanneer u dreigt uit te glijden aan vast moet kunnen pakken. Een handgreep welke in bad moet ko men moet zo worden geplaatst dat deze voor u is geplaatst wanneer u in bad zit. U moet er zich aan kunnen optrekken. Zorg daarbij dat u vanuit een zittende houding met een iets gebogen arm de hand greep kunt vastpakken. Over weegt u een handgreep op het toilet te plaatsen dan moet u er rekening mee houden dat deze zich voor u bevindt wanneer u daar zit. Zo'n handgreep kan mis schien ook elders in uw huis van nut zijn. Kijkt u eens rond bij de trap, een eventuele kelderkast etc. Tentoonstellingen vei ligheid De hele maand maart wordt in de hal van het gebouw van de GGD in Deventer in he kader van de "Ge- zondheidswijzer" een tentoonstel ling gehouden over het thema vei ligheid in en om huis. Aan de hand van cartoons laat men u zien hoe ongevallen voorkomen kunnen worden. Daarnaast zijn er ver schillende folders met informatie. Het gebouw staat op de hoek van de Hoge Hondstraat en Schuren- straat 8a, vlak achter het Geertrui- denziekenhuis. Deze informatie kunt u ook vinden in de Informa tiewinkel voor ouderen op de le etage van de openbare bibliotheek aan de Brink in Deventer. Wanneer alles volgens plan ver loopt is de jaarvergadering van de OLM afdeling Holten op woens dag 22 januari de allerlaatste in deze vorm. Aan het eind van dit jaar zullen de leden van de ABTB, de CBTB en de OLM in Holten één afdeling vormen van de nieuwe federatie LTO Nederland en wor den ondergebracht bij de regio Mid-Oost. Momenteel is een werkgroep in Holten druk bezig met de voorbereiding van die sa menwerking waarbij de nodige aandacht besteed wordt aan het behoud van de eigen identiteit. Holten is ingedeeld in de Kring Midden Overijssel samen met de gemeenten Hellendoorn, Rijssen, Wierden, Vriezenveen en Den Ham. Per gemeente mag maar één afgevaardigde naar de kring. Voor Holten is dat OLM-voorzitter Henk Scheperboer die daar op de jaarvergadering zeker even bij stil zal staan. Overigens is er op 14 juni ook nog een 'OLM-slotmani- festatie' voor alle leden die als definitieve afscheidsbijeenkomst kan worden gezien. Voortaan kunnen burgers en woordvoerders van organisaties kunnen voortaan hun zegje doen voorafgaand aan de vergadering van het algemeen bestuur van het Zuiveringschap Wes-Overijssel. Met het invoeren van het inspreek- recht is het mogelijk vanaf een half uur voor het officiële begin van een vergadering een mening over het te behandelen onderwerp mondeling toe te lichten. Iedere spreker krijgt daarvoor ongeveer vijf minuten de tijd. Men moet zich daarvoor op de dag voor de vergadering aan melden bij het bureau Juridische Zaken van het zuiveringschap (tel. 038-218803). Op 8 maart werd aangifte gedaan van poging tot diefstal uit een auto. De betreffende auto stond gepar keerd naast de woning aan de Kei- zersweg. Een ruit werd vernield. Aangezien de slotconstructie van de auto zodanig was, dat het por tier alsnog niet geopend kon wor den, gelukte het de dader niet in de auto te komen en iets weg te ne men. In de nacht van 9 op 10 maart geraakte een personenauto op de Markeloseweg van de rijbaan en belandde in een sloot. In de auto trof de politie twee personen uit Vriezenveen aan, die beiden flink aan Bachus hadden geofferd. Na enig onderzoek door de politie werd duidelijk wie van de twee gereden had. Aanvankelijk ver klaarden beide lieden dat een der de persoon had gereden. De auto bleek niet te zijn verzekerd en te vens had de bestuurder een ont zegging van de rijbevoegdheid. De auto werd inbeslag genomen. Op 10 maart viel een autobestuur der op de A1 achter het stuur in slaap. De auto geraakte van de weg ter hoogte van het Texaco pomp station en kwam tot stilstand tegen een van de pompen. Zowel de auto als de pomp liepen behoorlijke schade op. Op klaarlichte dag werd op zondag 12 maart ingebroken in een woning aan de Vrijheidslaan. Men forceer de een voordeur. Uit de woning werd een portemonnee weggeno men, met daarin een klein geldbe drag. De diefstal moet zijn ge pleegd tussen 13.45 uur en 14.45 Op 13 maart werd geconstateerd dat in een nabij gelegen woning eveneens geld was verdwenen. Wanneer dit precies is gebeurd, is niet bekend, doch niet uitgesloten wordt geacht dat deze diefstal door dezelfde dader is gepleegd als bo vengenoemde diefstal. Bij dit feit werden geen sporen van braak aangetroffen. Uit de woning wordt een bedrag vermist van ongeveer f 900,-. Het handtasje waarin het geld zich bevond, werd dezelfde dag bij Goor leeg aangetroffen. In de nacht van 12 op 13 maart werd weer een snelkraak gepleegd bij modezaak Beltman aan de Dorpsstraat. In januari jl. vond een soortgelijke snelkraak plaats bij de zelfde zaak. Ook nu vernielde men de voordeur door een tegel door de ruit te gooien. Kleding, zoals lede ren jassen, truien en spijkerbroe ken werden weggenomen. De tota le waarde van het weggenomen goed is nog met bekend. Dezelfde dag werd de auto die bij deze dief stal was betrokken, teruggevonden in Utrecht. De auto bleek te zijn gestolen. In de auto werd nog een gedeelte van de buit teruggevon den. De betreffende auto heeft die nacht vermoedelijk eerst gepar keerd gestaan op de parkeerplaats nabij gebouw Irene. Het betreft hier een paarse Opel Kadett, voorzien van het kenteken JR-GD-07. Perso nen die in genoemde nacht menen iets verdachts te hebben waarge nomen, worden verzocht contact op te nemen met de politie. ten. De vier man tellende ploegen werd beoordeeld door een des kundige jury onder voorzitter schap van oud-huisarts J.M.L. Jansen. Opvallend was dat het ge vaar van de sigaret in combinatie met spiritus niet altijd onderkend werd, evenmin het uitzetten van de radio. Ook de coördinatoren van de teams werden beoordeeld. Daar betrof het onder meer de communicatie onderling en de ma nier waarop de hulpverlening werd aangepakt. voor dit jaar een duidelijke keus om op bevrijdingsdag (5 mei) dicht te zijn. De burgemeester bena drukte dat het college wel op de hoogte wil komen van de behoefte die er onder de winkeliers is aan deze bijzondere opening en vraagt op dat punt ook medewerking aan de HHV die daarover in overleg zal moeten treden met haar leden. Inventarisatie dit jaar moet duide lijk maken hoe die' behoefte is en naar welke dagen de meeste voor keur uit gaat. In de vergadering bij Het Bonte Paard (aanvang 20.00 uur) zijn aftredend en herkiesbaar Bert Aaf- tink, Allard Luggenhorst en Wim Nijland. Na de pauze houdt een medewerker van Coberco een in leiding over de produktontwikke- ling in relatie tot de melkprijs. De belangstelling voor de be- stuurskadercursus 'Beter commu niceren en presenteren voor vrou wen' blijkt groot. Secretaris Hans Wissink van de sportcommissie laat weten dat zich in korte tijd twaalf cursisten hebben aange meld. Het merendeel is afkomstig uit Holten. Onder de deelneem sters zijn er acht van de cursus die vorig jaar gegeven werd. De be- stuurskadercursus wordt verzorgd in samenwerking met de Sportraad Overijssel en de Stichting Spel en Sport. De bijeenkomsten hebben plaats in het clubgebouw op sport park De Meermanskamp. Gestart wordt woensdagavond 22 maart. De inschrijving is inmiddels geslo ten. Onlangs verscheen de negentiende editie van de Werkpocket van Randstad Uitzendbureau. De Werkpocket geeft antwoord op alle vragen van werkgevers en werknemers op het gebied van ar beid. Randstad geeft de pocket vanaf 1978 jaarlijks uit. Sindsdien zij één miljoen exemplaren ver spreid onder uitzendkrachten en opdrachtgevers. Alleen van uitga ven zoals de Bijbel of het spoor boekje zijn in Nederland meer exemplaren gedrukt. De Werk pocket is gratis verkrijgbaar bij alle 295 Randstad-vestigingen in het land. De exploitatie van restaurant Het Bergje, het voormalige horecagedeelte van camping De Holterberg aan de Reebok- kenweg 8 (tel. 62201) is sinds kort in handen van Marli Witteveen. Zij zal het restaurantgedeelte helemaal zelfstan dig runnen. Dit maakt dus geen onderdeel meer uit van de camping, hoewel de campinggasten er uiteraard hartelijk welkom zijn. Om ook de passanten op de Holterberg te attenderen op Het Bergje zijn aan de buitenzijde uitnodigen de etalages gemaakt. Het restaurantgedeelte werd deels opnieuw ingericht en krijgt door het plaatsen van schermen een meer intieme uitstraling. Ook de keuken wordt gedeelte lijk gemoderniseerd met nieuwe apparatuur zodat er de menukeuze nog uitgebreider kan zijn. Het Bergje is echter geen specialiteitenrestaurant, maar voor het hele gezin. Naast veel plate-service menu's zijn er diverse soorten pannekoeken verkrijgbaar en ook heerlijke ijsdesserts. Belangrijke doelgroep vormen ook de bedrijfs-, verenigings- en familiefeestjes voor maximaal 85 personen. Het Bergje kan zelf bepaalde attracties verzorgen zoals oud-Hollandse spelen of een casinotafel. De openingstijden in voor- en naseizoen zijn: vrijdag en zaterdag vanaf 14.00 uur, zondag vanaf 12.00 uur en in het hoogseizoen is men dagelijks vanaf 11.00 uur geopend. Tot en met zaterdag 18 maart kunt u nog een kijkje nemen bij Schuppert Meubelen aan de Stationstraat 3 waar in een compleet nieuw interieur een lenteshow wordt gehouden. Iedere bezoeker ontvangt een leuke attentie in de vorm van een 'lentepakketje'. Schuppert Meubelen is sinds kort niet alleen gespecialiseerd in woninginrichting, maar men kan er ook voor de zakelijke markt terecht. 0,7 liter Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Ncd. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A.J. Lcerink. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Verhoeven, Nienke Scholtcn. 19.00 uur, ds. S.M. Roozcn- boom. Dijkcrhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Diesscnplas: woensdag 22 maart: ds. J.H. Israël Gcref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der. 19.00 uur: ds. H.P. Mulder. Col lecte: 50% binnenlandse diaconaat, 50% diaconie. Kindemevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Trijnet Overkempe, groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusink- veld; groep 6 en 7 o.l.v. Rob Meije- rink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Jan- sen-Stam, Annemie Kamphuis-Schup- pert, Diane Aanstoot; 4-6 jaar: Ger- dien Tromop-Nijkamp, Jeanette Aanstoot-Braker. R.K kerk: 10.00 uur: pastoor A. Ra demaker en pastor H. Wiggers, eucha ristieviering met H. Doop. Oppas dienst: mevrouw Verhoeven, Nienke Scholten. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9,00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. W. Vons, Rijssen. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53 Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen. Tel. 05480-13194 Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. 1 huiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijvcrdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waama de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere 1 e dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; i zaterdag van 10.00-12.00 uur. Op 15, 16 en 17 juni wordt in Loo- Bathmen een poging gedaan het wereldrecord bierkratten stapelen te verbeteren. Dit naar aanleiding van de jubilea van de plaatselijke Oranjevereniging en de schietver eniging die respectievelijk zeventig en vijftig jaar bestaan. Het zal nog een hele klus worden want het huidige record, dat vorig jaar in Albergen werd gevestigd, staat op 22.140 kratten. In Loo wil men er 25.585 op elkaar krijgen. Het al lerlaatste krat moet zaterdag 17 juni om 15.00 uur op de enorme stapel worden geplaatst. Donderdag 16 maart: 20.00 uur, gra tis orgelconcert in kader 50 jaar bevrij ding in De Kandelaar Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo; afdelingsavond NBvP Holten Dinsdag 21 maart: 20.00 uur, verga dering HHV in zaal Vosman. Woensdag 22 maart: 10.30 uur, Boomplantdag (Lukensveld) en schoonmaakactie WBE Holten in bui tengebied; 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müller-museum; 20.00 uur in het Bonte Paard jaarvergadering OLM afdeling Holten. Donderdag 23 maart: 14.30 uur, jaar vergadering ANBO Holten in De Boschkamp; 20.00 uur, CPB-bijeen- komst in De Kandelaar Zaterdag 25 maart: 20.00 uur, passie concert door vocaal ensemble Exicon in De Kandelaar. Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Maandag 27 maart: 19.00 uur, belas- tinginvulzitting CNV in zaal Vosman Maandag 30 maart: 19.30 uur, paas- bakje maken NBvP Holten in zaal Vosman; 8.45-11.00 uur, kinder- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; regio junioren motorcross Zuurbergcircuit. Dinsdag 4 april: 20.00 uur, lezing prof. Anne van der Meiden in De Kandelaar (Commissie Vorming en Toerusting). Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp Zaterdag 8 april: Trekkersiep Espelo Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 18 april: 19.30 uur, leden vergadering Club Oud-Strijders in zaal Vosman. Dinsdag 22 april: Normaal Espelo Zondag 23 april: 7.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Woensdag 26 april: afdelingsavond NBvP Holten met lezing Piet Steltman Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo- Donderdag 4 mei: 11.00 uur, herden king Canadese Begraafplaats. Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten Zondag 7 mei: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn Donderdag 11 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 12 mei: bloemenactie HMK Maandag 15 mei: 19.00 uur, viswed strijd senioren HSV De Rietvoorn Dinsdag 16 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 13 mei: lompenactie HMV in het buitengebied; 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht; nationale molen- en fietsdag Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Donderdag 25 mei: aankomst Pieter pad Milieu Estafette Zaterdag 27 mei: Straatvoetbaltoer nooi op sportpark 't Vletgoor; voor jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdag avond motortoertocht Zondag 28 mei: 7.30 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn. Maandag 29 mei: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat Zondag 11 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; Koetsen- rit De Bergnjders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Dinsdag 13 juni: fietsvierdaagse Woensdag 15 juni: fietsvierdaagse Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; Ko- ningsschieten hoek Aalpolsweg/Mar- keloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelnt. Maandag 19 juni: fietsvierdaagse Dinsdag 20 juni: 18.15 uur, viswed strijd junioren HSV De Rietvoorn Woensdag 21 juni: fietsvierdaagse; midzomernachtconcert Holterberg Vrijdag 23 juni: fietsvierdaagse Zondag 25 juni: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; 10.00 uur, start MAC Klassiekemt 't Stuur- huus Zondag 2 juli: 7.00 uur, viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; MAC- grasmaaimachinerace Geboren: Johannes Gerrit Jan, zoon kers (69); B.J. Krekel-Schoolderman van H. Meilink en H. Agterkamp; (75). Anton Daniël, zoon van G.J. Kamp- Ondertrouwd: G.H. Vincent (26) én man en J.F. Krikkink. B.E. Paalman. Overleden: J. Potkamp (70); H. Stok-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3