rm m EBZrGEI Makkelijk en verantwoord slank, het kan! ^Koortslip snel en effectief bestrijden Wat mist uw lichaam als u vermoeid bent? Verrassende resultaten van natuurlijk middel tegen hoofdpijn Langdurige of terugkerende verstopping goed te verhelpen met Lactulose Gratis anti-rooswijzer Voorj aarsmoeheid hoeft geen probleem te zijn 2oo ass»* Iedere dag fit met Marcus Rohrer Spirulina Ginsana zzxz Purc energie I Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter Nu ook verkrijgbaar bij drogist r m luVu,, Ni\>\W\ Supradyn flNDROS Dorpsstraat 10-Holten Dorpsstraat 96 - Enter DONDERDAG 17 MAART 1995 HO 11 ZA 7 Als je ouder wordt, kost het vaak steeds meer moeite Dm je gewicht in de hand te houden. Je komt sneller een paar kilo aan, terwijl diezelfde kilo's hardnekkig blijken als je wilt afvallen. Diëten en veelbelovende middeltjes zijn er genoeg. Maar, zo leert de ervaring, het ene dieet helpt goed maar als je stopt, zijn de kilo's er zo weer bij. Het andere is ingewikkeld of smakeloos en bij het derde voel je je snel slap. hiervoor is nu een oplossing: Jtfaaltijd Plus. Geen ingewik keld dieet, geen futloosheid pf hongergevoel tijdens het jijnen, maar een gemakkelij ke kuur, waarin alle voe dingsstoffen zitten die je lichaam nodig heeft. Boven dien kun je 's avonds gewoon feen warme maaltijd blijven gebruiken. Het grote aantal gebruikers ervan is inmid dels het beste bewijs van het succes van dit dieet. En natuurlijk bevestigen de vele positieve reakties keer op keer dat gemakkelijk afval- ien en op gewicht blijven echt mogelijk is. Eenvoudig kombineren Telt een gewone maaltijd al gauw 400 a 600 kalorieën, Maaltijd Plus telt nog geen 200 kalorieën. Gebruik je het in kombinatie met een lichte warme maaltijd, dan krijg je per dag nog geen 1000 kalo rieën binnen. De vetverbran- ding wordt hierdoor vanzelf op gang gebracht. Overigens is Maaltijd Plus niet alleen ideaal om af te vallen. Door de uitgekiende samenstelling is deze voeding ook ideaal gebleken voor sporters, moei lijke of onregelmatige eters en voor mensen die tengevol ge van maagklachten proble men hebben met hun 'gewo ne' voeding. Volwaardige voeding Maaltijd Plus is samengesteld volgens de richtlijnen van het Ministerie van Volksgezond heid. Dat verzekert de gebrui ker van een volwaardige voe ding, waarbij je absoluut niets tekort komt. Voor de kosten hoef je het overigens niet te laten, omgerekend per maaltijd is deze voeding niet duurder dan gewoon eten. Maaltijd Plus is verkrijgbaar bij de drogist, reformzaak, apotheek. Etos, Trekpleister en Kruidvat. Voor meer informatie kun je tijdens kantooruren ook bel len naar de dieet-infolijn: 04928-3012. Volgens wetenschappelij ke onderzoeken krijgt minstens 40% van de Nederlanders drie keer per jaar last van koorts uitslag. Dit uit zich in de vorm van een koortslip. Koortsuitslag is het gevolg van een virus, dat Herpes.Simplex heet. 'Het virus, dat meestal al in de kinderjaren wordt opgelopen, i blijft aanwezig en komt -tevoorschijn als er iets bijzon- iders aan de hand is. Sommige mensen krijgen er last van bij koorts, stress of overver moeidheid, maar ook tijdens een wintersportvakantie kan het ineens verschijnen. Dat gebeurt meestal in de vorm van blaasjes. Wanneer de blaasjes er eenmaal zijn, gaat dat gepaard met jeuk of een brandend en pijnlijk gevoel op en rond de mond. Preventief In Hongarije heeft men een middel ontwikkeld dat effec tief koortsuitslag bestrijdt. Arte Skin is gemaakt van uit sluitend natuurlijke bestand delen. Zodra de eerste symp tomen van koortsuitslag (tin telend gevoel, geïrriteerde huid, jeuk) zich voordoen, moet het worden gebruikt. In de meeste gevallen komen de blaasjes dan niet eens meer opzetten. Heeft u al last van een koort slip, begin dan tóch direkt met het gebruik. Binnen 48 uur treedt zichtbare .verbete ring op. Test Tijdens een test in de derma tologische kliniek van de Uni versiteit van Budapest wer den zeer goede resultaten behaald. Bij 80% van de patiënten ver dween de koortsuitslag snel ler dan gewoonlijk, terwijl bij een vijfde de verschijnselen na de eerste kuur niet meer terugkeerden. De kern van Arte Skin wordt gevormd door twee werkzame bestand delen, het aminozuur L-lysine en een onverzadigd vetzuur, die samen een nieuw gepaten teerd molecuul vormen. Bei den hebben een sterk virusbe- strijdend karakter. Voor een goed resultaat wordt een kuur van drie dagen (vier maal daags 2 tabletten) aangeraden. Elke verpakking bevat een mini- kuur die moet worden afge maakt om de weerstand van de cel, die aangetast is door het virus, te vergroten. Voor nadere informatie en advies kunt u terecht bij dro gist, reformzaak en apotheek of bellen met de info-telefoon van Arte Skin: 01829-5447. Of je nu huisvrouw, manager of student bent: we heb ben allemaal te maken met de negatieve gevolgen van onze moderne levensstijl. Ons druk bezette leven, spanningen en onze eetgewoonten eisen hun tol: vermoeidheid en een verminderde weerstand. ~Hoe komt dat nu? Als we een druk en gejaagd leven leiden, verbruikt ons lichaam veel meer vitale voe dingsstoffen dan normaal. Op den duur ontstaan er tekor ten: onze weerstand wordt minder, we zijn sneller moe 6n hebben steeds meer tijd nodig om er weer bovenop te komen. Er is ook een andere oorzaak Door weinig bewe ging, ongezond eten. roken. alcohol en stress hopen zich in ons lichaam afvalstoffen op. Ze belemmeren de lichaamsfuncties en blokke ren onze energie. We voelen ons moe en lusteloos. Wat kunnen we hieraan doen? Hoe kunnen we op een ver antwoorde manier onze vitali- rrlMtjl/Hg. (.IMUIIM Is nalnnipriHliikt en bert uit liet actiefste Ginsengextract e bersielpenatle nu niel/Jbe inspanning Resultaat: betere lichamelijke prestaties Ginsana Is verkrijgbaar in verpakkingen van in en KM) capsules en als Tank met en teit terugwinnen zonder kunstmatige middelen? De natuur biedt ons een ideale oplossing: Marcus Roh rer Spirulina. Het is een micro-alg die ruim 60 hoog waardige voedingsstoffen bevat en bekend staat als de rijkste natuurlijke voedings bron. Een bijzonder alles-in- één produkt dat onze gezond heid op alle fronten onder steunt. Enerzijds reinigt Spi rulina ons lichaam van gif- en afvalstoffen en zorgt het voor een optimale stofwisse ling. Het lichaam wordt weer schoon van binnen, waardoor we ons fitter voelen en meer energie krijgen. Anderzijds vullen de vele bouwstoffen tekorten aan zodat de weer stand beter wordt. We voelen ons opgewekter, vitaler en sterker Iedere dag fit er tegenaan Marcus Rohrer Spirulina wordt inmiddels door talloze mensen gebruikt bij ver moeidheid, een verminderde weerstand en voor betere prestaties in werk, sport en studie. Dit natuurprodukt verdient dus een vaste plaats op iedere ontbijttafel, zodat u er iedere dag weer fit tegen aan kunt! De échte Marcus Rohrer Spi rulina is verkrijgbaar vanaf 15,95 bij uw drogist, re formhuis en apotheek. Meer weten? Bel dan de Spirulina- infolijn voor uitgebreide informatie: 013-446565. Diverse onderzoeken to nen aan dat Miginal uit stekend werkt tegen hoofdpijn en migraine. Dit natuurlijke middel dat zijn werkzaamheid dankt aan de combinatie van drie natuurlijke ingrediënten (Moeder kruid, Goudpapaver en St. Janskruid), verlost de patiënt in korte tijd van hoofdpijn en migraine. De publicatie van Miginal in TestMagazine is een onder steuning van het bewijs dat al eerder geleverd werd door het onderzoek van de Haarlemse huisarts dr. E. Jager. Zijn bevindingen waren zeer positief. Van alle patiënten die gedu rende een periode van drie maanden aan het onderzoek meewerkten, bleek - onder invloed van Miginal - het gebruik van gewone pijnstil lers enorm gedaald. „Ik had er mensen bij," aldus dr. Jager, „die voordien acht pijnstillers per dag slikten tegen hoofdpijn en migraine. Nu ze zijn overgegaan op Miginal, gebruiken sommi gen van hen er nog maar één of twee en de helft zelfs hele maal niets meer." Niet iedereen heeft iede re dag ontlasting. Veel mensen hoeven slechts enkele malen per week. Dat is heel normaal. De stoelgang \rerschilt na melijk van mens tot mens. Echter, als uw ont lasting minder vaak voorkomt of moeilijker verloopt dan voorheen, kan dit wijzen op ver stopping. Bij verstopping (of obstipatie) wordt te veel vocht aan de voedselmassa onttrokken. Oorzaken van verstopping zijn o.a.: eenzijdige voeding (te weinig vezels), gebrek aan lichaamsbeweging of onvol doende drinken. Ook bepaal de ziekten of geneesmiddelen kunnen verstopping tot gevolg hebben. Verstopping voorkomen Een manier om verstopping te voorkomen is het volgen van een vezelrijk dieet met bijvoorbeeld zilvervliesrijst, rauwkost, bladgroenten, fruit en volkorenbrood. Mede door goed te kauwen en te drinken wordt de darm voldoende gevuld en geprikkeld. Mocht u desondanks toch last krijgen van verstopping, dan kan Lactulose een goede remedie zijn. Lactulose 'Therapeuticon' Een grote groep mensen heeft langdurige of steeds terugke rende klachten. Voor dit soort klachten heeft een milde oplossing de voorkeur en biedt Lactulose 'Therapeu ticon' uitkomst. Lactulose is een melksuiker achtig produkt dat lichaams eigen is en de zuurgraad in de darmen verlaagt. Het verbetert de vochtbalans waardoor de darmbeweging bevorderd wordt. De darmin- houd wordt zachter en ontlas ting kan volgen. Lactulose 'Therapeuticon' kan dagelijks gebruikt wor den bij langdurige of steeds terugkerende verstopping. Het is mild voor ons lichaam, geeft geen gewenning en heeft een zoetachtige smaak. Bij de startdosis kan het een 2-tal dagen duren voordat de stoelgang weer normaal is, daarna leidt dagelijks gebruik tot dagelijkse ontlas ting. Lactulose is het sinds jaren door artsen aanbevolen mid del bij terugkerende en aan houdende obstipatieklachten en is nu ook verkrijgbaar bij de drogist in verpakkingen van 16 sachets. Indien u nadere informatie wenst kunt u contact opne men met Roche Nicholas, tel. 04977 - 81833. De meeste mensen voelen zich erg ongemakkelijk als ze last hebben van roos. Ze proberen ver schillende shampoo's uit om roosvorming tegen te gaan. Maar wanneer de behandeling stopt, komt roos weer even hard terug. Roosvorming ontstaat als de cellen van de hoofdhuid te snel aangroeien. Onze hoofd- huid is opgebouwd uit ver schillende lagen. De bovenste laag bestaat uit dode cellen en slijt langzaam af. Deze cellen zijn hard en droog en laten één voor één los. Tegelijker tijd worden in de onderste huidlaag nieuwe cellen aan gemaakt. Als de hoofdhuid te snel wordt vernieuwd, zijn de dode cellen nog niet hard en uitgedroogd. Ze plakken aan elkaar vast waardoor ze niet één voor één, maar als aan elkaar geklonterde vlokjes loslaten. Dit noemen we roos. Resultaten onderzoek Vorig jaar voerde Abbott, fabrikant van Selsun, een onderzoek uit onder mensen met roosklachten. Opvallend was dat meer dan de helft continue last had van roos en tweederde van de ondervraag den ontevreden was over het resultaat van de anti-roos shampoo die men zelf gebruikte. Deze mensen gebruikten in het kader van het onderzoek een flakon Selsun. Na een maand werd opnieuw naar de klachten gevraagd. Toen was bijna 8 op de 10 deelnemers van zijn roos af. Speciale kuur Selsun is een geregistreerd geneesmiddel tegen hoofd- huidschilfering. In tegenstel ling tot de vele anti-roos shampoo's bevat het geen kool teer, maar seleensulfide. Dit bestanddeel zorgt er niet alleen voor dat roos ver dwijnt, maar ook dat de hoornlaag zich herstelt. Daar bij normaliseert het de talgaf- scheiding. Selsun wordt niet als sham poo gebruikt, maar als kuur, naast een gewone, milde shampoo. Anti-rooswijzer Over roos bestaan hardnekki ge misvattingen. Met name over de bestrijding ervan Waarschijnlijk zullen die nooit helemaal verdwijnen. Maar wie een juist antwoord wil op een van de vele vragen over roos en wat er aan te doen, haalt bij apotheek of drogist de gratis anti-rooswij zer. U kunt deze ook aanvragen bij Abbott, tel. 020-5454500. mmm vimrwooeow mss-pwum mm iw- win smvim Complex Muttivitaminei Min«rai*n tui dag MIIIIWI ENEtOJl Tegen het eind van de winter krijgen steeds meer mensen last van periodes van intense ver moeidheid. In zo'n perio de is alles te veel. Het liefst zou je, net zoals sommige dieren, een win terslaap willen houden en pas opstaan als het voorjaar is. In de volksmond wordt dit vermoeide gevoel voorjaars moeheid genoemd. Artsen en andere deskundigen op het gebied van gezondheid beschouwen het niet als een echte ziekte, maar lastig is het wel. Een waslijst van vage klachten doet zich voor: snel moe, gebrek aan energie en concentratie, snel geïrriteerd, veranderde of verminderde eetlust en verminderde weer stand waardoor men sneller vatbaar is voor infecties. Aanvulling Voor al die vage klachten is het van essentieel belang om te zorgen voor een aanvulling in de juiste hoeveelheid van alle vitamines, mineralen en spoorelementen. Supradyn Complex is speciaal hierop afgestemd; daarom is slechts één tablet per dag al voldoen de. Het is verkrijgbaar als tabletten en bruistabletten. De tabletten zijn gemakkelijk in het gebruik en de bruista bletten zijn ideaal als men lie ver de vitamines als drank neemt. Extra behoefte Het kan echter voorkomen dat er een periode is met extra behoefte aan energie. Dat kan zijn wanneer er spra ke is van zware lichamelijke inspanning, geestelijke belas ting of als men weer op krachten moet komen na bij voorbeeld een ziekte. In die gevallen biedt een hooggedo- seerd preparaat zoals Supra dyn Complex Forte uitkomst. Ook dit voedingssupplement is verkrijgbaar als tabletten en bruistabletten. Supradyn Complex en Supra dyn Complex Forte zijn ver krijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informa tie: Roche Nicholas B.V., tel. 04977 - 81833. ^pirulin^ Ook preventief Inmiddels is al voor meer dan 100.000 mensen een ander leven begonnen. Velen kon den huishoudelijk werk niet meer opbrengen, moesten de kinderen regelmatig het huis uitsturen of ontvingen vaak geen visite meer. Zij hebben nu geen of duide lijk minder last van regelma tig terugkerende hoofdpijn of migraine. Hun leven wordt weer geken merkt door een prettig normaal be staan. Een van de bij zondere ken merken van Miginal is, dat de tabletten ook preventief, nog vóór een migraine-aan- val, kunnen worden in genomen. Door de na tuurlijke basis ervan kan het bovendien zon der zorgen voor lange tijd worden ge bruikt, terwijl een plotseling opkomende hoofdpijn snel wordt verhol pen. Miginal is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reform zaak, in verpakkingen van 20 en 80 tabletten. Voor verdere informatie kunt u bellen met de afdeling con sumentenservice van Indros Pfluger, tel. 036-5370871. MIGINAL Door te veel spanning of anderszins kan uw hoofd u behoorlijk in de weg zitten. Vooral als het in uw hoofd begint te kloppen en te bonken. Misschien dat u zelfs het daglicht of harde geluiden niet meer kunt verdragen. Gelukkig kent de natuur een nieuw recept om uw hoofd tot rust te brengen; Miginal. Met de effectieve bestand delen, Moederkruid, Goud papaveren Sint Janskruid geeft Miginal een verlichtende werking bij hoofdpijn en migraine. Miginal voorkomt en vermindert de heftigheid en de frequentie van de aan vallen. Miginal: een kopzorg minder! Eigentijdse fytotherapie

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 11