Wandelvereniging wil Scheperspad open Subsidie voor SVNF voor feest op 5 mei Weer speelt Rondje parten WELZIJN OUDEREN Weer actie verloting opdracht kunstwerk Geringe daling ledental ANBO Zakelijk BEKEKEN Herbestrating Meermanskamp NCRV in Zwolle HOLTENS NIEUWSBLAD Bejaardensoos Uit het politierapport kerkdiensten Collecte medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand 125.000 gulden voor ambtelijke ondersteuning DONDERDAG 9 MAART 1995 - De vereniging van vrije wande laars NEMO (tevens belangen behartiger van het Stejnpunt Red Onverharde Paden) neeft bezwaar aangetekend bij B en W inzake het besluit van medio ja nuari om geen bestuursdwang toe te passen voor het openstellen van het Scheperspad tussen En- kweg en Molenbelterweg. Na mens de NEMO vraagt Peter Spruijt het college de procedure tot onttrekking aan de open baarheid van het pad stop te zetten en het alsnog open te stel len en te onderhouden. Spruijt vraagt de gemeente bovendien beleid te ontwikkelen voor meer wandelmogelijkheden waarin het Scheperspad dan een belang rijke schakel moet gaan vormen. In het bezwaarschrift verklaart Spruijt het niet eens te zijn met de argumenten om voor te stellen het pad van de Wegenlegger af te voeren. NEMO baseert haar standpunt op de uitspraak van de Raad van State van 30 december 1977 die aangaf dat het pad open baar is in de zin van de Wegenwet, ook al is onderhoud lange tijd nagelaten. 'Gebruikers van het pad kunnen zonodig politiedwang ei sen tot herstel van het pad. De gemeente Holten is bevoegd en verplicht het te onderhouden'. En: „Wij weten dat de gemeente trachtte om voor alle partijen een aantrekkelijke oplossing te vin den. Het feit dat men er niet in slaagde een strookje grond aan te kopen voor een alternatief pad en dat er geen minnelijk overleg mo gelijk was met de eigenaren, neemt niet weg dat de gemeente de juridi sche verplichting en de noodzake lijke rechtsmiddelen bezat om haar verplichting na te komen: onder houd en openstelling van het Sche perspad." Volgens NEMO zijn er veel getuigen beschikbaar die on der ede kunnen verklaren waar het pad exact gelopen heeft. Dat de provincie geen bezwaar zou heb ben het aan de openbaarheid te onttrekken, is volgens NEMO geen terzakekundig argument: „Het heeft geen invloed op de bevoegdheden en verplichtingen van de gemeente. Bovendien geeft de provincie in februari 1989 geen goedkeuring aan het schrappen van het Scheperspad van de We genlegger 'omdat dit besluit niet behoorlijk gemotiveerd is en strij dig is met het beginsel van behoor lijk bestuur'. De provincie heeft noch van de raadscommissie ge meentewerken, noch van de raad 'gewichtige redenen' gehoord waarop zij een onttrekking aan het openbaar verkeer kan steunen." Wandelpadenplan In het bezwaarschrift stelt NEMO dat het Schcpcrspad volgens de Oudheidkamer Hoolt'n als histo risch kerkepad cultuur-historische waarde heeft. Men is het niet eens is men het met de opvatting dat het pad geen toeristisch-recreatieve functie heeft. „Het biedt juist de mogelijkheid van een aantrekke lijk wandelrondje. Het is uiterma te belangrijk dat rond woonkernen allerlei wandelmogelijkheden be staan, kortere en langere. Die 'rondjes' zijn weer gekoppeld aan routestructuren van lange afstand wandelpaden. Voor de wandelaar onstaat zo een aantrekkelijk net werk van wandelmogelijkheden," aldus NEMO, die de gemeente uitnodigt om een wandelpaden plan te maken waarin alle bestaan de en wenselijke paden worden geïnventariseerd. In zo'n plan kunnen routes worden ontwik keld en vastgelegd. Dat het bestaande pad meer het karakter van een particulier toe gangspad heeft, acht NEMO evenmin een argument om het van de Wegenlegger te verwijderen. Eéri en ander is het gevolg van illegale afsluiting en kan worden opgeheven door herstel en niet door opheffen van het Scheper spad. Dat de eigenaar van Enkweg 10 er bij de aankoop in 1993 van uit ging dat het pad aan de openbaar heid zou worden onttrokken, wordt ook al niet als geldig argu ment beschouwd. De bewoner had volgens NEMO kennis kun nen nemen van de uitspraak van de Raad van State en wist dat afslui ting juridisch omstreden was. Ten slotte is NEMO van mening dat de Notitie Openbare Paden onvol doende basis biedt voor gemeente lijk beleid voor wandelpaden en zeker niet geschikt is als middel om paden aan de openbaarheid te onttrekken: „Het stuk wekt de indruk te zijn geschreven om een politiek aanvaardbare oplossing te vinden voor juridische complica ties en niet om aantrekkelijke wan delmogelijkheden te creëren." B en W willen de Stichting Vie ring Nationale Feestdagen (SVNF) dit jaar een extra subsi die verlenen van veertienduizend gulden in verband met de activi teiten in het kader van vijftig jaar bevrijding en de ontvangst van circa 140 Canadezen. Tiendui zend gulden geldt als bijdrage voor het totale programma en vierduizend ten behoeve van een aandenken voor de basisschool- jeugd. Een extra bedrag van vier duizend gulden moet de directe gemeentelijk kosten dekken met het oog op officiële ontvangsten en dergelijke. Vandaag is de kwestie aan de orde in ae raads- comissie financiën, eind maart is het oordeel aan de gemeenteraad. Zoals gebruikelijk in alle lustrum jaren wordt de bevrijding in Hol ten op de dagen rond 5 mei uitbun dig gevierd. Achter de schermen zijn velen reeds geruime tijd bezig met de voorbereidingen. Enerzijds is dat de organisatie van een afwis selend en aantrekkelijk program ma voor de plaatselijke bevolking, anderzijds gaat het om de ont vangst en het verblijf in Holten gedurende ongeveer tien dagen van de Canadese oud-strijders. Belangrijk onderdeel van de activi teiten is de grote herdenking op de Canadese begraafplaats op 4 mei om 11.00 uur. De organisatie be rust bij de provinciale, maar wel in Holten gevestigde Stichting Wel come Again Veterans (WAV), het lokale programma is een verant woordelijkheid van de SNVF. Voor het programma voor de 'Holtense' Canadezen heeft de SVNF een plaatselijk WAV-comi- té gevormd. Met de grootscheepse viering van vijftig jaar bevrijding is veel geld gemoeid. Alleen al de v-'. herdenking op het ereveld op de Holterberg kost ongeveer 55.000 gulden. Dat is inclusief de aanslui tende 'maaltijd te velde' voor de omstreeks 4000 Canadezen die Holten die dag kan verwachten. De kosten zouden overigens aan zienlijk hoger zijn wanneer het leger niet gratis had meegewerkt. Daarnaast worden de kosten voor het plaatseiijk programma voor de Canadezen en de plaatselijke be volking geschat op 58.000 gulden, waarmee de totale begroting uit komt om circa 113.000 gulden. Er zijn gelukkig ook inkomsten. Het Rondje IJsselmeer, de jaar lijkse toertocht van MAC De Hol terberg, is ditmaal uitgedraaid op een teleurstelling. Vanwege het slechte en koude weer was de deel name vrijwel nihil. Een schril con trast met de 427 van vorig jaar. „Met al die sneeuw en wind was het echter geen doen," aldus MA- C'er Cor van Limburg. De zes MAC'ers die zich 's ochtends nog wel meldden bij café 't Solletje in Garderen, keerden allen 'zonder Rondje' huiswaarts. Andere inge schrevenen haakten eveneens af. Drie Belgen, vorig jaar nog in bezit PCOB Donderdag 23 maart om 14.30 uur komt de PCOB weer bijeen in De Kandelaar. Met de naderende lente bekruipt velen van ons de reislust. Toch hoeven we dat allemaal niet zo ver van huis te zoeken. Om de hoek liggen vaak veel onopgemerkte dingen op ons te wachten. De Heer W.G. Ligterink wil ons aan de hand van dia's laten zien wat Twente aan boerderijen, land- schaps- en natuurschoon te bieden heeft. Na het huishoudelijk ge deelte van de vergadering zal Twente in al zijn schoonheid aan ons worden getoond. U weet het ook niet - leden zijn van harte welkom. Toneelfestival Woensdag 29 maart vindt weer het jaarlijkse provinciale toneelfestival van en voor ouderenplaats. Dat is van 10.00-16.00 uur in de Deven ter schouwburg met medewerking van bekende en minder bekende toneelgroepen. Zoals bij ieder fes tival wordt ook dit besloten met een prijsuitreiking. De toegang be draagt slechts f 5, per persoon. Veiligheid III Kleedjes vormen nog al eens een oorzaak van struikelen en vallen in huis. Op tal van plaatsen heeft iedereen wel een of meerdere losse kleedjes liggen. Deze kan u na tuurlijk verwijderen. Er kan ook een anti-slip-laag onder aan ge bracht worden. Deze anti-slip on- dermat is aan de rol verkrijgbaar bij de vloerbedekkingsspeciaal zaak. De prijs is enkele guldens per meter. Op gladde vloeren, zoals in de badkamer kunt u ook een anti- slip-strip aanbrengen. Dit kan uit glijden bij het stappen uit douche of bad helpen voorkomen. Die anti- slip strip wordt dan voor de douchebak of het bad geplakt. Deze strip kunt u kopen bij bouw markten en kost ongeveer f 20,= per 5 meter. Voor IN het bad of de douchebak zijn ook anti-slip mat ten te koop. Deze hebben zuig- napjes aan de onderkant, zodat ze gemakkelijk gelegd en opgenomen kunnen worden. Een dergelijke mat kost ongeveer f 20,= en is verkrijgbaar bij warenhuizen, bouwmarkten en doe-het-zelf za ken. Eind dit jaar wordt alweer voor de veertigste keer de trekking gehou den van de 'Verloting Opdracht Kunstwerken', een actie die des tijds door het echtpaar Nagelhout in het leven werd geroepen ter bevordering van de schilderkunst. In 1993 werden op die manier 7583 loten aan de man en vrouw ge bracht, goed voor een netto op brengst (inclusief rente) van ruim 21 duizend gulden. Dat geld moet door de prijswinnaars worden be steed voor de aankoop van een kunstwerk of het opdracht geven daartoe. De dagelijkse leiding van de stich ting Verloting Opdracht-Schilde rijen is, na het overlijden van mede-oprichtster mw. J.W. Na- gelhout-Klijzing in 1991, in han den van de dames R.M. van Cou- welaar-Van de Ven en R. Houck- Romkes die samen met J.G.J. Giesen en mw. Van Spankeren- Nagelhout uit Amstelveen het be stuur van de stichting vormen. Die ontstond al voor 1956 uit een eer der initiatief van het echtpaar Na gelhout dat vanaf 1950 tijdens va kanties in, vooral Frankrijk con tacten legde met hotelhouders al daar met het verzoek Nederlandse schilders gedurende een maand onderdak te verlenen in ruil voor een schilderij. Later verbleven ook tal van buitenlandse kunstenaars in Holtense hotels op basis van de zelfde afspraak. Na het overlijden van dokter Nagelhout in 1975 zet te mevrouw Nagelhout het werk voort en met succes. Nog steeds groeit het aantal deelnemers aan de verlotingsactie. Als blijk van waar dering ontving zij, vlak voor haar overlijden in 1991, een hoge on derscheiding van het Anjerfonds. Wie ook wil deelnemen aan de verlotingsactie kan contact opne men met mevrouw Van Couwe- laar (tel. 05483-62735) of me vrouw Houck (tel. 05483-64515). Dinsdag 14 maart komt de Bejaar densociëteit bijeen in De Kande laar voor een gezellige sjoelmid dag. Iedereen is welkom, er wordt om 14.30 uur begonnen. In de nacht van 27 op 28 februari werd er ingebroken in een woning aan de Pasmansweg. Door een gaatje te boren in een kozijn zag men kans een raam te openen. Er werd voor ongeveer f 850,00 aan geld weggenomen. Afgelopen week werd een bedrijf benaderd door een zogenaamde uitgeverij, zich noemende "Jojo", gevestigd te Drachten. Deze uitge verij benadert instellingen en zaken voor het plaatsen van een adver tentie in een brandpreventiegids. Ofschoon er geen enkele toezeg ging wordt gedaan, wordt alvast een aceptgiro gestuurd. Het is ver standiger hierop niet te reageren. In de nacht van 2 op 3 maart werd een ruit vernield naast de deur van het NS- station. Niet duidelijk is of het hier een vernieling betreft, of een poging tot inbraak. Op het terrein van gemeentewer ken aan de Waagweg werd een zogenaamde Bentheimerbak ont vreemd. Men kon het terrein opko men door een hangslot te forceren. Ook dit feit werd gepleegd in de nacht van 2 op 3 maart. De laatste tijd schijnt de jeugd re gelmatig te vertoeven in de in aan bouw zijnde woning-en winkel complex op de hoek Kerkstraat- Larenseweg, vooral in de avond en nachturen. Dat dit de nodige geva ren met zich meebrengt, spreekt voor zichzelf. Ofschoon het zo wie zo al verboden is zich daar te bevin den, dringt de politie bij deze er sterk op aan daar niet te verblijven. Als het aan de vereniging NEMO ligt, wordt het Scheperspad tussen Enkweg en Molenbelterweg weer opengesteld voor wandelaars. Het noordelijke deel ter hoogte van de Molenbelterweg is getuige deze foto nog in tact, het zuidelijk deel op de enk niet Foto WV) Het aantal leden van de ANBO Holten is vorig jaar licht gedaald. Dat staat in het begin vorige maand verschenen jaarverslag. De vermindering had enerzijds financiële oorzaken, anderzijds was sprake van een aantal ver huizingen. Op 1 januari 1994 waren er 203 leden (70 echtparen, 56 alleen staande vrouwen en 7 alleenstaan de mannen). Eind december waren dat er 202 (72 echtparen, 52 alleen staande vrouwen en 6 alleenstaan de mannen). Het ledenverlies is dus gering, maar een zekere ach teruitgang is duidelijk. Een terugblik op de activiteiten van vorig jaar leert dat er flink wat werk is verzet. Op de thema bijeenkomsten stond diverse ma len een aantal facetten van de ge zondheidszorg centraal. Twee thema's werden samen met de PCOB georganiseerd: een verkie zingsbijeenkomst en twee midda gen over medicijgebruik voor ou deren. Hoewel ANBO en PCOB de eigen identiteit binnen de eigen bond op prijs stellen, wordt sa menwerking niet uit de weg ge gaan. Jaarvergadering Donderdag 23 maart houdt de ANBO jaarvergadering in de ont moetingsruimte van De Bosc hkamp. Piet Bakker, tevens lid van het gewestelijk ANBO-bestuur, spreekt dan over het onderwerp 'Moet de ANBO het jaar 2000 halen?'. Steeds meer organisaties en politieke partijen houden zich bezig met het ouderenbeleid. De vraag rijst hoe de ouderenbond hier op moet inspelen. Wellicht volgt discussie waarin ideeën naar voren komen die als aanbeveling kunnen dienen om mee te nemen naar het hoofdbestuur. De agenda vermeldt voorts de verkiezing van een nieuw bestuurslid. H. Henge- veld stelt zich kandidaat als ver vanger voor mevrouw Ladiges. Tegenkandidaten kunnen tot een kwartier voor de vergadering wor den aangemeld. Ook het jaarver slag komt aan de orde. Ten slotte wordt gesproken over de bustocht naar Giethoorn, die in juni op het programma staat. Op dit moment schatten WAV en SVNF deze op circa 99.000 gul den. Ze zijn als volgt samenge steld: sponsoring herdenking 4 mei 30.000 guldenopbrengst actie Holtense oud-strijders 32.000 gul den; sponsoring door Holtense Industrie Groep en Holtense Han delsvereniging 10.000 gulden; bij dragen van derden ten behoeve van Canadezen 17.000 gulden; vaste donaties SVNF 7000 gulden; ove rige inkomsten, waaronder gift De Fienpreuvers 3000 gulden. Het te kort omvat dus de door B en W voorgestelde 14.000 gulden. Met de bovengenoemde 4000 gulden voor officiële ontvangsten meege rekend, verwacht het college dat de totale gemeentelijk kosten van het bevrijdingsfeest omstreeks 18.000 gulden gaan bedragen. gekomen van een beker en nu voornemens deze te verdedigen, trotseerden het weer wel. Toen zij zich pas rond het middaguur meldden in 't Solletje, hadden ze al 361 kilometer op de teller staan. Met de mededeling dat ze de beker nog een jaar op de plank mochten zetten, ging ook dit trio naar huis zonder het IJsselmeer te hebben gerond. „Jammer, maar 't weer heeft ons domweg parten ge speeld," aldus Van Limburg, die komend jaar 'een makkie' heeft: zelfde route, andere omslag en klaar is kees... De winkel/verkoopruimte van Schuppert Meubelen aan de Stationsstraat 3 (tel. 61223) is volledig gereorganisaeerd. De inrichting is buitengewoon fris geworden door de uitnodigen de en frisse lentekleuren. Er zijn met name verschillende tinten geel toegepast. Het nieuwe concept van Schuppert Meubelen is van 14 tot en met 18 maart te bezichtigen tijdens een grote lenteshow. Iedere bezoeker ontvangt een leuke attentie in de vorm van een 'lentepakketje'. In de gewijzigde winkelopzet is gekozen voor de shop-in-shop-formule. Zo zijn diverse afde lingen/hoeken gecreerd. De afdeling zitmeubilair is opnieuw uitgebreid met een assortiment 'New Sity'-meubelen. Verder zijn diverse 'woonkamers' omgebouwd, zodat de klant tot een goede keuze voor nieuw wooncomfort kan komen. Opvallend is het eiken meubilair in 'kersenkleur' met een warme uitstra ling. Dat geldt tevens voor de nieuwe afdeling oud-grenen meubelen. Deze is gericht op het antieke marktsegment. Tevens zijn er nieuwe meubelen te vinden die gemaakt zijn van oud-grenen dat vroeger gebruikt werd voor meubels en betimmering. De afdeling slaapmeubilair wordt opnieuw inge richt. Tijdens de lenteshow zijn er diverse aanbiedingen. Voorts worden twintig nieuwe kwaliteiten Ploeg-stoffen geïn troduceerd. Daarnaast is er een collectie 'living-colors' gor dijnstoffen bijgekomen van ontwerper Jan des Bouvrie. Nieuw zijn ook de decoratieve accessoires als vazen, lampen, kande laars en schalen en in de kelder staan het gehele jaar door diverse eenmalige aanbiedingen. Die artikelen worden tegen aantrekkelijke prijzen verkocht. Ten slotte de nieuwe afdeling voor kantoor- en projectmeubilair. Schuppert Meubelen is één van de participanten in de Pantheon-groep, een keten van 70 projectinrichters, die beschikt over een eigen showroom (1500 vierkante meter) in Houten. In Holten staan diverse produk- ten van het Italiaanse 'design' Frezza. Een geheel eigentijdse kantoorinrichting, van alle gemakken voorzien. Ook voor de zakelijk markt kan men dus terecht bij Schuppert Meubelen. De raadscommissie gemeente werken was maandagmiddag po sitief in haar advies over net voorstel voor het gedeeltelijk herbestraten van de rijwielstal ling en het aanpassen van de openbare verlichting op het par keerterrein van sportcomplex De Meermanskamp. Voor de werk zaamheden moet de gemeente raad eind deze maand een krediet van 23.000 gulden beschikbaar stellen. De sportcommissie gaf eerder de voorkeur aan het volledig herbe straten van de fietsenstalling. Een oppervlakte van totaal 885 vier kante meter. Dat bleek financieel niet haalbaar. Er wordt nu 300 vierkante meter afghaald. Een stuk dat volgens B en W nog in 'redelij ke staat' verkeert. De sportcom missie blijft echter bij haar advies. „Alleen als de stalling volledig voldoet aan de kwaliteitseisen zijn we het er mee eens dat die 300 vierkante meter er af gaat. En daar ligt nu net onze twijfel," aldus secretaris Hans Wissink, die maandagavond, tijdens de verga dering van de sportcommissie, liet weten dat het ongetwijfeld voor deliger is de stalling toch geheel te bestraten dan het karwei in tweeën te knippen: nu een deel en over enkele jaren opnieuw investeren in het bestraten van het achterste deel. Bij afvoer is de waterafvoer van de rijwielstalling onder meer als ge- Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S.M. Roozenboom en pastoor A. Radema ker, oecumenische doopdienst. Ne vendiensten. Oppasdienst: mevrouw Groot, Jidde Wesscls. 19.00 uur, dhr. J.H. Leijenhorst, Laren. Open Deur- dienst m.m.v. koor Campanella. Dij ker hoek: 10.00 uur, ds. J.A. Wegerif, Nijverdal. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 15 maart: H.Ch. Vogely. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der. 19.00 uur: ds. J.H. Leijenhorst, Laren, Open Deurdienst. Collecte: Kerk. Kindemevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Jeanet Aanstoot, groep 4 en 5 o.l.v. Herma Hulsman; groep 6 en 8 o.l.v. Ciska Mijsters. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Dorien Saalmink, Jolanda Baerends; 4-6 jaar: Joke Beldman-Nijkamp, Janny Lan- deweerd-Dijkink. R.K kerk: 10.00 uur: ds. S.M. Roo zenboom en pastoor A. Rademaker, oecumenische doopdienst in de her vormde kerk. Geen dienlt in Irene. Oppasdienst: mevrouw Groot, Jidde Wesscls. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H Mis of Woord- en communie dienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Kindeme vendienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: K. van Aken, Keizerweg 28, Holten. Tel. 05483-61787 Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenansenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorgtele foon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kind zorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Gaardenstraat 31uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuis zorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: maandag t/m/ vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 0546-362784. Spreekuren: maan dag t/m. vrijag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44 Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur Der dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag lOmaart: 19.30uur, Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in gebouw Irene. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar; 19.30 uur, Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in gebouw Irene. Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, sun 't Stuurhuus. Maandag 13 maart: bijeenkomst postzegelclub in De Boschkamp (v.a. 20.00 19.00 uur jeugd, v ren) Dinsdag 14 maart: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in De Kandelaar. Woensdag 15 maart: 20.00 uur, bij eenkomst Kring Bewoners Holterberg in resuurant De Wielen over inbraak preventie; 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Dijkerhoek in Het Bonte Paard. Donderdag 16 maart: 20.00 uur, gra tis orgelconcert in kader 50 jaar bevri)- ding in De Kandelaar volg van de slechte toestand van de bestrating onvoldoende. Boven dien is er onvoldoende afschot in de verharding en wordt het regen water via een grindput in de grond afgevoerd. Door de afvoer te opti maliseren, de stalling gedeeltelijk opnieuw te bestraten, twee nieuwe straatkolken aan te brengen die op de riolering worden aangesloten, worden de gebruiksmogelijkhe den van de rijwielstalling aanzien lijk verbetera. Ook de gebrekkige verlichting van het parkeerterrein bij De Meermanskamp is in het voorstel meegenomen. Het terrein is nu voorzien van twee lichtmas ten. Eén daarvan wordt verplaatst, een derde toegevoegd, waardoor een aanzienlijke verbetering van de situatie wordt bereikt. Geboren: Stijn, zoon van C.T.C.M. nes' zoon van J-GH- Kaftener en Koerkamp en G.W. Boode; Marit, M.A.J.G. de Jong; Dennis Martinus dochter van C. Zuurveld en E. Falk; Hermanns, zoon van N.J.P. Deten en Annemariejentje, dochter van A. Bel- A.J. Nijland. dman en B.A. Beldman; Koen Johan- Overleden: A. van den Bos (67) In de week van 13 tot en met 18 maart komen de collectanten van het Nationaal^ Reumafonds weer met de collectebussen langs. Ruim 400.000 Nederlanders lijden aan een vorm van reuma. Dat betekent dat reuma na hart- en vaatziekten volkziekte nummer twee is. Jong en oud kan het krijgen. Het Reu mafonds trekt grote bedragen uit voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichting, universitair onderwijs, individuele hilp en aan- pgepaste vakantie. Dit alles om de kwaliteit van het leven van de reu mapatiënten te verbeteren. Onder de titel 'NCRV's Ronde van Nederland' houdt de NCRV dit jaar haar dertien jaarlijkse bij eenkomsten in het land. De negen de vindt plaats op donderdag 16 maart in De Nieuwe Buitensocië teit, Stationsplein 1 in Zwolle. De avond bestaat uit twee onderdelen: In verband met langdurige ziekte van enkele leidinggevende en an dere ambtenaren, zagen B en W zich genoodzaakt om voor bepaal de grotere projecten een beroep te doen op externe bijstand. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd daar/oor een krediet van 125.000 gulden beschikbaar te stellen. Vandaag kwam de zaak voor ad vies in de raadscommissie finan ciën. Met drs. W.H. van den Hoek, werkzaam bij organisatie- en adviesbureau ODRP in Den Haag, onderdeel van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten, is inmiddels contact gelegd. Van den Hoek zal maximaal één dag per week aanwezig zijn in Holten. In het genoemde krediet is tevens een bedrag opgenomen voor eventuele extra hulp van de afdeling milieu van het gewest en eventuele andere maatregelen in de personele sfeer. vergadering en een muzikaal feest programma. De bijeenkomst be gint om 18.45 uur. Tijdens de vergadering houdt NCRV-voor- zitter mr. A. Herstel een toespraak en is er gelegenheid om vragen te stellen. Het tweede deel van de avond staat garant voor een muzi kaal feest, waarvoor de zaal vanaf 19.45 uur open gaat. Er kunnen optredens tegemoet worden ge zien van Albert West en Connie Vink. Bovendien is er een multi mediale lasershow en een videop resentatie van de NCRV-pro- gramma's. Evenals in voorgaande jaren is het bijwonen van het pro gramma gratis. Dit jaar worden echter wel toegangskaarten ver strekt. Ze kunnen één week voor de datum van de ledenvergadering bij De Nieuwe Buitesociëteit wor- den opgehaald. Telefonisch reser veren is eveneens mogelijk op werkdagen tussen 8.30 en 21.00 uur en zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur, tel. 038-217666. Het avondprogramma vanaf 20.15 uur is voor iedereen toegankelijk, zo wel leden als niet-leden van de NCRV zijn van harte welkom. Wedstrijd tot 22 jaar. Dins dag 14 maart speelt het SV Holten- team tot 22 jaar een uitwedstrijd tegen ABS Bathmen. De wedstrijd begint om 19.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3