Nokia 232 en Nokia 2010 Handheld: mooie NMT'er en robuuste GSM'er 'Complete Handboek Fotografie' onmisbaar naslagwerk voor amateur en professional WIJ RUIMEN EXPLOSIEF OP! "Ifö f rans vrielink 98.- 689.- Den Herder nieuwe KBH-voorzitter Uit buiten Holten SPORT A!êtt 249.50 789.- 1789.- 889.- met kortingen tot wel 50% Braun scheerapp. Palm Beach zonnehemel Aristona kleurentv Sanyo video camera Aristona klokradio Philips midiset AEG wasdroger Tefal koffiezetter Sharp videorec. Sony kleurentv Philips kleurentv Bauknecht CD'S, SINGLE CD'S, VIDEO'S ETC. r MEMMU jmküüiiliüiiJ Jaaragenda OKIA'ers op WK in Bilbao Concerten via de VW Uitslagen SV De Eendracht Defosfatering waterzuivering Holten bij de Hof van Twente? Expositie 1 maart a.s RTL 4 alleen nog op Astra 1D! 2 GHZ v.a. 69.50 EN IN ONZE EAR EYE CD SHOP: Diverse doorlopende aanbiedingen in: GROTESTRAAT 48-50, 7471 BR GOOR, TELEFOON 05470-7 40 50 VRIJDAG KOOPAVOND, MAANDAGMORGEN GESLOTEN IIWiljiMUliTTTü KLEURENTELEVISIES DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 HO 9 Henk den Herder is de nieuwe voorzitter van Kring Bewoners Holterberg. Begin deze maand nam hij de functie over van Max Wille, die om gezondsheidsrede- nen aandrong tot het kiezen van een opvolger. Wille blijft overi gens wel bestuurslid en is als zoda nig nog altijd nauw betrokken bij alle KBH-activiteiten. Op het (be sloten) Happy Hour van de KBH (vrijdag 3 maart) wordt een toost uitgebracht op het welzijn van Wille en zijn echtgenote. Het KBH-bestuur is nu als volgt sa mengesteld: ir. Den Herder voor zitter; Will van Haren vice-voor- zitter; Geeske Hagen secretaris; drs. D.A. Jansen penningmeester en de bestuursleden F. Does, Wille en Eline Zoet. Het is de bedoeling dat de KBH het Happy Hour structureel op de activiteitenagenda plaatst. Telkens op de eerste vrijdag van de maand tussen 17.30en 19.30 uur. Diezelf de agenda vermeldt binnenkort nog een activiteit. Voor leden en introducé's wordt woensdag 15 maart een bijeenkomst over in- Bewoners Holterberg braakpreventie gehouden in res taurant De Wielen. Aanvang 20.00 uur. Sprekers zijn W. Boonstra van het politiedistrict Salland en J. Maalstee van TBM Beveiliging uit Deventer. De eerste heeft algeme ne preventieadviezen, de tweede informeert gericht over alarme ringssystemen, stil alarm, buren- clusters enzovoorts. Vanzelfspre kend wordt documentatiemateri aal uitgereikt en is er gelegenheid tot discussie. Tot nu toe hebben zich dertig personen, waarbij ne gentien woningen zijn betrokken, aangemeld. Alle leden (inclusief introducé) zijn welkom, ook dege nen die zich nog niet hebben opge geven. De KBH hoopt middels dit initiatief de leden (voorzover no dig) te activeren om zelf eens kri tisch naar hun beveiliging te kijken en wellicht met de buren onderlin ge hulp bij onveilige situaties af te spreken. Deventer Schouwburg. Vrijdag 24 februari speelt het Thé- atre de Reflet het Franstalige to neelstuk Le Petit Prince van An- toine de Saint-Exupéry. Tevens is er die avond een optreden van The Gipsy Swing Quintet met traditio nele Balkanmuziek, aanvang 21.00 uur. Het kindertheater De Rozenfa- briek kreeg van de gemeente De venter de culturele aanmoedi gingsprijs en speelt in het kader daarvan op zaterdag 25 februari vanaf 19.30 uur de voorstelling 'Dwingeland'. Woensdag 1 maart komt het Zui delijk Toneel naar Deventer met een eigentijdse versie van de to- neelklassieker 'De Tramlijn die Verlangen heet'. Vanaf 19.00 uur verzorgt Bart Slagers een inlei- ding. Het koffieconcert op zondag 5 FEBRUARI 23 februari: begunstigersavond Oudheidkamer in gebouw Irene 25 t/m 28 februari: carnaval 25 februari: Holterbergcross 27 februari: MAC jaarvergade ring; agrarsiche avond in Vosman NBvP-afdelingen Holten, Dijker- hoek en Espelo MAART 4 maart: MAC-enduro; postze- gelbeurs in aula scholengemeen schap 10 maart: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar 11 maart: voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar; Jaarfeest CJV De Vriendenschaar 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 maart: Kempertoernooi. APRIL 1 april: uitwisselingscross Zuur- bergcircuit 2 april: motocross regio junioren Zuurbergcircuit 17 april: Erwincross 24 april: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; afde lingsavond NBvP Espelo. 29 april: regelmatigheidswedstrij- den MAC in de Beuseberg 5 mei: Bevrijdingsloop; bevrij dingsvuur-estafette Wageningen- Holten 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. 21 mei: jubileum puzzelrit MAC De Holterberg 27 mei: voorjaarsfeest in de Beuse berg; Straatvoetbaltoernooi sport park 't Vletgoor JUNI 3 juni: landelijk drumband- en majorettenconcours op Meer manskamp 10 juni: reünie voor oud HMV'ers in het repetitielokaal 11 juni: Koetsenrit De Bergrij- ders; Marco Borsato in De Waag. 17 juni: Boeldag HMV; Konings- schieten hoek Markeloseweg/Aal- polsweg 21 juni: midzomernachtconcert Holterberg JULI 2 juli: MAC grasmaaimachinerace 8 juli: Triathlon Holten; Hemel- zicht-fietstocht. AUGUSTUS 13 augustus: MAC Holterbergrit 26 augustus: MAC Totaaldag maart wordt verzorgd door Laris- sa Groeneveld op cello en Frank van de Laan op piano. Op het programma staan werken van Brit ten, Beethoven, Schumann, Mar- tinu en Chopin. Aanvang 12.00 ur. Aanvang, tenzij anders vermeld steeds om 20.00 uur. Kaartver koop: 05700-83500. Lochemse Schouwburg. Peter Faber en Caroline Almekin- ders spelen onder regie van Lod- wijk de Boer op donderdag 23 februari de voorstelling Oleanna van David Mamet. Over gebruik en misbruik van macht. Zaterdag 25 februari avondlullend cabaret met Reinder van der Naait. 'We'll meet again' is een nieuwe muzikale show van The Deep Ri ver Quartet met populaire Engelse en Amerikaanse meldoieën uit de jaren veertig. Zondag 26 februari brengen ze het als koffieconcert in Lochem. Aanvang 12.00 uur. 2Het Theater van de Lach heeft weer een ni9euw stuk op het reper toire: 'Japon over het Balkon'. Het speelt zich af in een chique Haagse couturezaak. Uiteraard speelt John Lariting een belangrij ke rol. Aanvang 20.00 uur tenzij anders vermeld. Kaartverkoop: 05730- 51081. Oudheidkamer Riessen. Wegens enorm succes zal exposan- te Annie Schrooten tijdens de ex positie 'Geknipt voor de Kunst' in de Oudheidkamer Riessen op de donderdagen 23 februari en 2,9 en 16 maart van 14.00 tot 17.00 uur demonstraties geven van haar knipkunst. De oudheidkamer is gevestigd in havezate De Ooster hof aan de Kasteellaan 1. Herman Brinks en Marti Jansen, beiden lid van touwtrekvereniging OKIA, zullen zaterdag 25 en zon dag 26 februari op het Wereldkam pioenschap touwtrekken in Bilbao trachten de nationale eer hoog te houden. Brinks en Jansen zijn ge selecteerd in de nationale ploeg 640 kg-klasse. Een combinatie team waarin vooral touwtrekkers uit het noorden des lands zijn vertegenwoordigd. De ploeg zal het onder meer moeten opnemen tegen de concurrenten uit Japan, Verenigde Staten, Engeland, Ier land en Zwitserland. Bergruitertjes. In Hellen- doorn gaf J anneke Simons van PC de Bergruitertjes acte de présence en werd eerste met pony J oy in de klasse B. De combinatie Marjan Noteboom en Amigo werd in Ambt Delden bij het klassiek springen eerste in de klasse M. Marleen de Roos legde in Heeten met pony Flame in de klasse L beslag op de derde plaats, terwijl zus Sabine de Roos met Kadanz in de klasse M de tweede plaats opeis te. In Luttenberg werd gedressuurd. In de klasse B werd Karlijn Zue- thoff met Amingo tweede en de combinatie Lia Verhoeven met Bi- anca behaalde de vierde plaats. Trainer. Gerard Heck is de komende drie seizoenen de trainer van de A-selectie van SV Holten voetbal. Voor de B-selectie is dat Ben Frazer, terwijl de A-jeugd getraind zal worden door Willem van der Velde. De club is druk doende de nog vacante posities bij de jeugd in te vullen en hopen daar binnenkort de juiste aanvulling aan te geven. Verloting. Zoals elk voorjaar houdt Blauw Wit een verloting ten bate van de jeugdafdeling. In de maand maart kunt u de verkopers aan de deur verwachten. De lege lotenboekjes moeten voor 1 april door de verkopers weer worden ingeleverd bij de leden van de acti- viteitencommissie. De trekking volgt dan zo spoedig mogelijk. Ook dit jaar zijn er weer fraaie prijzen te winnen. Bij de Theaterbespreekbureau van de VW Holten kunnen kaarten voor de volgende voorstellingen worden besteld. Betaling a contant aan de balie. Arnhem: World Liberty Concert (8 mei). Essen: Bon Jovi (30 mei). Dortmund: R.E.M. (23 maart). Eindhoven: Fats Do- minO (17 april). Parijs: Rod Stewart (29 juni); Eric Clapton (21 april). Groningen: Bob Dylan (18 maart); Barry White (25 februari); Zuidlaren: James Last (28 april). Hannover: Rolling Stones (22 juni); Leiden: Jan Vayne (4 maart). Tor- hout/Werchter: Festival op 1 en 2 juli. Nokia Mobile Phones introduceert twee nieuwe zaktelefoons: de bruiksgerichte eigenschappen. De Nokia 232 en 2010 zijn dan ook Nokia 232, geschikt voor het NMT-netwerk, en de Nokia 2010 voor logische aanvullingen op het veelzijdige programma mobiele tele- het GSM-netwerk. Los van de verschillen tussen analogie en digitale foons dat Nokia de consument biedt, communicatie, beschikken beide zaktelefoons over specifieke, ge- De Nokia is een mooi vormgege ven telefoon, met fraaie afgeronde body, display en toetsen. Het bij zondere ontwerp herbergt een krachtige en compacte zaktelefoon met een gewicht van slechts 185 gram (met lichtgewicht batterij). Door zijn vorm, zijn bescheiden afmetingen (147 x 54 x 23 mm) en het lage gewicht, ligt de Nokia 232 uitzonderlijk prettig in de hand en past hij in de kleinste binnenzak of tas. Nokia positioneert de 232 als een zaktelefoon waarmee de consu ment gezien mag worden die bo vendien te verkrijgen is in zes mo dieuze kleuren. Prestaties 232 De Nokia 232 beschikt over alle mogelijkheden en functies die noodzakelijk zijn voor optimale zakelijke communicatie. Hij kan naast spraak worden gebruikt /oor datacommunicatie en faxtransmis sie. Met de standaard batterij blijft de Nokia 232 tussen de tien en zestien uur standby. Met een lichtgewicht batterij maximaal negen uur en met de speciale Extended batterij biedt de Nokia 232 zelfs tot 35 uur standby of 2\'i uur spreektijd. De Nokia 232 heeft een alfanumeriek geheugen voor 98 namen en num mers. Een gemakkelijke 'pijltjes- toest' biedt toegang tot het geheu gen en de functies. Het toetsen bord heeft bovendien vier zelf pro grammeerbare 'sneltoetsen'. De Nokia's zijn compact en fraai vormgegeven. Foto: Transmark Communication - Naarden De Nokia 2010 is een krachtig stuk gereedschap van een bijzondere kwaliteit. Zijn extra robuuste con structie is opgewassen tegen inten sief gebruik. Het toestel is geschikt voor de digitale GSM-netwerkcn in Europa en in een groot aantal landen daarbuiten. De Nokia 2010 biedt alle noodzakelijke basisfun- cities en de SIM-kaart, die wordt versterkt door de Service Provin der, heeft het formaat van een creditcard en kan daardoor mak kelijk in verschillende toestellen worden gebruikt. Prestaties Met een standaard batterij kan de gebruiker van een Nokia 2010 cir ca honderd minuten telefoneren of blijft het toestel maximaal dertig uur standby. Met de optionele high-power batterij wordt dit tot 150 minuten telefoneren of veertig uur standby Het nummergeheu gen biedt plaats aan 99 alfanume riek gerangschikte naam en num mer combinaties. Accessoires Ook voor de Nokia's 232 en 2010 is er vanzelfsprekend een compleet programma accessores beschik baar, waaronder een mobiele opla der, een kleine reislader, een bu- reau-oplader of handsfree bureau lader en een hands free autoset. De Nokia's worden geïmporteurd door Transmark Communication B.V in Naarden. Michael Freeman is de auteur van het 'Complete Handboek Fotografie', een uitgave van Cantecleer in de Bilt. Deze uitgave behoort beslist tot de verplichte uitrusting van iedereen die zich met fotografie bezighoudt. Of men nu amateur of professional is, er staat zoveel bruikbaars in deze uitgave, dat een ieder er wel iets van zijn gading in aantreft. Freeman behandelt alles wat de fotografie aangaat. De ken merken van de verschillende fotocamera's, hoe ze werken, waarom ze met een bepaalde techniek werken, voor welke vorm van fotografie ze het meest geschikt zijn en ga zo maar door. Ook besteedt hij veel aan dacht aan de werking van de lens. Wat doet het diafragma, hoe kun je de werking daarvan volledig benutten, het komt allemaal aan bod. Welk on derdeel Freeman ook behan delt, foto's en tekeningen ver duidelijken in de meeste ge vallen zijn verhaal. Uiteraard komen ook de ver schillende filmtypes aan bod (zwart-wit, kleuren- en dia films) met daarnaast de film formaten, en bij welk type camera die te gebruiken zijn. Hiermee is het verhaal nog lang niet compleet. Ook informeert hij over de inrichting van de donkere ka mer, het zelf ontwikkelen van zwart-wit, kleuren- en dia films, de techniek van het re produceren van foto's en schilderijen, de wijze van be lichting die daarbij nodig is, gereedschap dat bij kleine mankementen aan de camera goed van pas kan komen, kortom, dit boek is uiterst compleet. En verder is de wijze waarop Freeman de diverse onder werpen bespreekt heel goed te volgen. Ook de beginnende amateur kan met een beetje goede wil alle uitleg volgen. Degene die enkele honderden guldens over heeft voor de aanschaf van een redelijke tot goede camera, doet zichzelf tekort als hij of zij dit boek aan zich voorbij laat gaan. Het biedt zoveel tips die fouten kunnen voorkomen, en zo veel tips die tot betere resulta ten leiden, dat de aanschaf van dit boek zichzelf binnen zeer korte tijd terug verdient. Kortom, een must voor ieder een die gezellig, serieus of professioneel met fotografie omspringt. In de onderlinge competitie van SV De Eendracht waren er de volgende uitslagen. Geweer klasse A: 1 G.J. van Aefst (162); 2. J.A. Paalman (157); 3. G. Schuppert (153); 4. G. jansen (147) Geweer klasse B: 1. D Vincent (128); 2. J Nijendijk (127). Geweer klasse C: 1 M. Aanstoot (134); 2 B. Kappert (117); 3. D. Tiekink (105); 4 F Hase (93); 5. J Markvoort (84) Pistool: 1 H Nekkers (172); 2. G Haver slag (160); 3. T. de Ruiter (157); 4 A. Schuppert (155); 5. W. van Gerven (141). Vuurbuks. i D. Overmeen (84); 2. A. Paalman (82 4 x 10); 3. H. Nekkers (82/3 x 10), 4. G. Jansen (81); 5. E. Grooten- traast (75) Het Zuiveringschap West-Over ijssel heeft besloten een doseerin- stallatie voor ijzerchloride te reali seren bij de rioolwaterzuiverings installatie aan de Beusebergerweg. Een investering van 190.000 gul den. Sinds vier jaar worden er proeven genomen met biologisch- chemische defosfatering van het afvalwater, waarbij het fosfaat op biologische wijze aan het water wordt onttrokken en vervolgens op chemische wijze (onder meer met ijzerchloride) wordt ontbon den. Bewezen is dat dit proces leidt tot minder gebruik van che micaliën dan bij de conventionele defosfatering. Het gezuiverde af valwater, dat op de Schipbeek wordt geloosd, bevat een zeer laag fosfaatgehalte. De huidige proef installatie voldoet niet geheel aan de milieuvoorschriften van de ge meente. Dat geldt vanzelfspre kend wel voor de definitieve do- seerinstallatie voor ijzerchloride. Dat hier en daar in de pers gesug gereerd wordt dat Holten wellicht deel gaat uitmaken van de Hof van Twente (een project van de ge meenten Markelo, Diepenheim, Goor, Ambt-Delden en Stad-Del- den), berust volgens burgemeester Verhoeven op enkel geruchten. Binnenkort volgt onder meer over deze zaak een gesprek met het college van B en W van Markelo. Op een vraag van Dick van der Torre (D66) in de raadscommissie algemeen bestuurlijke zaken liet de burgemeester begin deze week we ten dat dan ook de destijds geop perde ambulancestandplaats bij het ANWB-Wegenwachtstation de revue passeert. Gelet op de schaalvergroting in die sector, lijkt realisering ervan een utopie. Tot en met 6 maart exposeren de edelsmeden Albert Kooyker (Sneek), Huub Mikx (Hengelo) en Ien en Jan Perrier (Diepenheim) met een selectie uit hun werk (sie raden) in de hal van het gemeente huis. Daar zijn bovendien minia tuurrijtuigen van Holtenaar Wil lem van Diepen te bewonderen. De expositie is afkomstig van de Tentoonstellingsdienst Overijssel en is op werkdagen te bezichtigen tijdens de openingsuren. systeem 1 -2-3 normaal Opruiming: zwenkbaar systeem 10 lamps 4998^ Opruiming: 550.- 55 cm FSQ beeldbuis 2x10 watt stereo teletekst 1345?^- Opruiming: jO J 8 mm systeem geheel kom pleet m. tas voeding accu 4398^= f\QQ Opruiming: vertrouwen repeteer alarm batt. buffer 50^- Opruiming: 28.50 2x30 watt 5 CD wissellaar incl. boxen 3 wegs Opruiming: H.H. SCHOTELBEZITTERS!!! Verander tijdig uw installatie! Wij leveren alle materialen: Astra 1D Extenders v.a. 49.50 Low Noise Converter f? Satellietontvangers 700-2050 MHZ v.a. etc. etc. Voor inlichtingen: tel. 05470-7 12 31/7 40 50 5 kg trommel RVS binnenverlichting tijdsturing Opruiming: 8-12 kops 850 watt 88^ Opruiming: 38.50 8 progr. timer afstandsbediening 698T1 Opruiming: 489.- 72 cm black trinitron 2x30 watt stereo 2550^ Opruiming: 55 cm FSQ beeld teletekst black hibri beeld buis 1095^ 7QQ Opruiming: I Owi' vaatwasser Florida 12 standaard couverts U398r= Opruiming: i

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9