Winst en verlies voor strijdend BCH Ongeslagen titel jeugd BC Holten Sport S in Holte Walgemoed Accountants hoofdsponsor triathlon Handbaldames maken sportverkiezing waar Sport g agenda Blauw Wit kan nog steeds winnen: 0-2 Dames Mintonette stralen rust uit Schakers langs de rand van afgrond HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten WVH start wegseizoen Twenhaarsveld Bato verzorgt ook aerobic DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 - Het eerste team van de Badmin tonclub Holten had Vriezenveen 1 op bezoek, het team dat in de overgangscompetitie juist boven Holten staat. De uitwedstrijd werd destijds fiks verloren en men was dus voorbereid op een stevige partij. Mark Roelofs won zijn eer ste game eenvoudig met 15-4, ver loor de tweede in de verlenging met 14-17 en in de derde spande het er om wie met de eer ging strijken, uiteindelijk won Mark in de verlenging met een nipt verschil 18-17. Martin Bakarbessy speelde een wat wisselende partij, de eerste Dogterom Afgelopen maandag werd in sport hal 't Mossink het eerste jeugdbad- mintonteam van de BC Holten gehuldigd, voor het behalen van het districtskampioenschap in de competitie tot 14 jaar. Uit handen van voorzitter Dorresteijn ontvin gen de teamleden ieder een bloe metje en een attentie. Tevens wer den de spelers gefeliciteerd door jeugdcompetiticleider en voorzit ter van de jeugdcommissie van de BC Holten, Ronald Wissink en sponsor Frank Dogterom. Het kampioensteam, bestaande uit k Caroline Mensink, Sabrine Paal man, Fiona Scholten, Herbert Pieffers, Laurens Jan Meinsma en Wouter Overmars, behaalde afge lopen zondag de titel door de elfde wedstrijd van het seizoen te win nen. Aangemoedigd door ouders en vrienden wist het team in Zwol le het jeugdteam van BC Hanze te verslaan. Met nog een wedstrijd te gaan zijn de Holtense badminton- spelers onbereikbaar voor de con currentie. (Foto Bolink) Omdat het team dit jaar kampioen is geworden, promoveert het naar een hogere klasse. Dit jaar werd gespeeld in de vierde klasse van het district Oost. Volgend jaar zal men naar alle waarschijnlijkheid uitkomen in de derde klasse. Om dat ook de leeftijd gaat meespelen zal het team niet meer uitkomen onder 14 jaar, maar onder 16 jaar. Uiteraard gingen de felicitaties voor het behaalde kampioenschap ook naar trainer Jan Jacobs, die het jeugdteam het afgelopen sei zoen onder zijn hoede had. Vol gend seizoen zal hij worden opge volgd door Ron Michels. Hij is op dit moment een van de beste dub bel- en mix-spelers van Nederland bij de senioren. J Het badmintonseizoen loopt van september tot maart. Bij elk van de twaalf wedstrijden moeten er acht verschillende partijen worden ge speeld: vier enkelspelen, twee dubbelspelen en twee mixed dub belspelen. Per -wedstrijd moeten dus minimaal vier personen wor den ingezet. game werd met 15-3 eenvoudig door Martin gewonnen, de tweede ging gelijk op en werd met 15-17 verloren en de derde game werd met 5-15 weer vrij snel verloren. Berlinda Broekmate had met 11-0 en 11-4 weinig problemen met haar tegenstandster. Ina Peters verloor haar single in twee games, waardoor de tussenstand gelijk werd. Het herendubbel werd in drie games verloren, waarvan de tweede en de derde game beide in de verlenging met 15-18 naar de tegenstanders gingen. Het dames- dubbel werd in twee games verlo ren. De eerste mix van Mark en Ina werd met 15-10 en 15-5 gewon nen. Martin en Berlinda gingen in drie games strijdend ten onder; 7- 15,15-8 en 10-15, waardoor een gelijkspel verkeken was. Eind stand 3-5 voor BCH 1. In Hengelo tegen HPV 4 verloor Mark Roelofs een week eerder zijn eerste game met 15-13, maar her stelde hij zich vervolgens door met 8-15 en 7-15 te winnen. Martin Bakarbessy won zijn eerste game met 11-15 en moest ondanks zijn inzet het winstpunt in volgende games (beide 15-13) afstaan. Ber linda Broekmate won eenvoudig met 5-11 en 4-11 en Ina Peters won in twee games die beide in de verlenging werden beslist 11-12 en 11-12. Met een 1-3 voorsprong werd aan de dubbels begonnen. De heren moesten na drie games het winstpunt afstaan en de dames slaagden erin om na drie games te winnen. Mark en Ina verloren ver volgens opnieuw in drie games en Martin en Berlinda wonnen in drie games. Uiteindelijk kon deze wed strijd waarin zes van de acht partij en in drie games werden beslist met een 3-5 winst voor BCH 1 worden afgesloten. Het vierde team moest opnieuw een nederlaag incasseren in Zwolle tegen Netwerk 4. Harrie Menk- horst wist zijn single na drie games in winst om te zetten. John Matti moest zich na twee games gewon nen geven. Ria Matti won vervol gens weer en het winstpunt van Karin Langkamp ging naar Net werk. Met een gelijke stand werd aan de dubbels begonnen. De he ren verloren in drie games en de dames wonnen in twee games, waardoor het nog steeds gelijk stond. Harrie en Karin verloren vervolgens in twee games en John en Ria speelden een spannende partij maar zagen hun inzet niet met winst beloond: in de derde game ging Netwerk met de eer strijken. Het vierde team moest zich met een 3-5 nederlaag tevre den stellen. P-H. A2-Blauw wit A1 Tegen het laagge plaatste P.H. behaalde BW A1 in Almelo een eenvoudige overwinning. Vanaf de aftrap hadden de Holtenaren het iniatief, speelde bij vlagen goed en scoorden regelmatig. Het resulteerde in een 1-5 ruststand. Na de hervatting een romme lige wedstrijd waarin het scoren aan Holtense kant stagneerde. Pas in het laatste kwartier werden drie doelpunten aan de score toegevoegd en een 3-9 eindstand bereikt. Door deze zege staat A1 met 15 uit 13 op een mooie midden- mootpositie. Blauw Wit C1-P.H. C3 1-1 BW was gedu rende de hele wedstrijd de sterkere ploeg, maar wist de hechte defensie van P.H niet tot wankelen te brengen. De gasten scoorden zelfs uit de counter 0-1 Na rust bleef BW sterker, maar ook nu moest men alert zijn op de counter. BW wist via Alfred de verdiende gelijkmaker te scoren, maar kon niet de volle winst thuis houden Blauw Wit D1-De Zweef D2 7-0 BW speelde een goede en felle eerste helft. Husiar maakte een mooi doelpunt: 1-0. Hierna qing het aanval op aanval op het Nijverdalse doel. Merijn scoorde 2-0. Kort daarna maakte Gijsbrecht op rechts 3-0. Na rust werd het spel wat minder, maar BW bleef scoren. Jarno 4-0, Merijn 5-0, Wilbert 6-0 en Jarno 7-0 bepaalden de eindstand. Keeper Maarten had een rustige wedstrijd. Laatste man Wilco speelde zeer sterk. Enter D2-Blauw Wit D2 2-5 De eerste competitiewedstrijd na de winterstop moest BW naar Enter. Vanaf het begin was het Enter dat de toon zette. Al na vijf minuten was het raak 1-0. BW vocht hierna sterk terug en kwam via Herbert op 1 -1Vlak voor rust kwamen de gasten zelfs op 1-2 toen een een vrije trap van richting werd veranderd en in het doel verdween. Na rust was er eigenlijk maar één ploeg die voetbalde en dat was BW. Herbert scoorde 2x zeer fraai Ook Maar ten scoorde 1x. Enter wist eenmaal te gen te scoren waardoor de eindstand op 2-5 kwam. Blauw Wit E1-Hulze»se Boys E1 4-0 Voor rust ging de wedstrijd gelijk op.Bei- de partijen kregen kansen, maar die werden allemaal gemist. Keeper Arjen moest enkele zeer goede reddingen ver richten om zijn doel schoon te houden. Na rust kwam BW op voorsprong toen Maurice net voor de keeper de bal kon binnen tikken. Dit was voldoende om de weerstand van Hulzen te breken. Al snel werd het hierna 2-0 door Gert-Jan. Frank zorgde voor 3-0 met een schot van af stand en Gert-Jan bepaalde de eind stand op 4-0. Eversberg E1-Blauw Wit E2 3-4 BW nam na het fluitsignaal direct het initiatief. Het nodige geluk ontbrak echter. Binnen enkele minuten werd zowel de paal als de lat geraakt. Ondanks het overwicht was het Eversberg dat als eerste scoor de BW kwam echter snel langszij via Leon Scheurwater 1-1 De ruststand werd bepaald door Stefan Aanstoot 1 2. Vroeg in de tweede helft werd een schot van Jasper Lahuis van richting veran derd 1-3. Stefan Aanstoot scoorde ver volgens 1-4. Hierna sloeg de vermoeid heid toe. Eversberg kwam in een sterke slotfase terug tot 3-4. De voorsprong werd met hangen en wurgen vast ge houden tot de scheidsrechter voor het eindsignaal floot. Blauw Wit F1-Markvogels F1 5-1 BW trok in de beginfase wel het initiatief naar zich toe en scoorde via Robbert Hulleman 1-0 Nog voor de pauze werd het 2-0 door Rik Stoevenbelt. Na rust werd er al weer beter gecombineerd en was het opnieuw Rik die de stand op 3-0 bracht. BW was veel sterker, maar nadat Ramazan 4-0 scoorde wisten de vogels toch een tegentreffer te plaatsen. Rob bert Hulleman bepaalde hierna op fraaie wijze de eindstand op 5-1. S.V.V.N. 3-Blauw Wit 2 2-1 BW heeft in het degradatieduel in Nijverdal slechte zaken gedaan. Daar waar de ploeg zich kon aansluiten bij de onderste ploegen van de middenmoot verspeelde het de punten te simpel. S.V.V.N. profiteerde voor rust eenmaal en kwam na ruim een kwartier in de tweede helft zelfs op 2-0. De gasten uit Holten kwamen hierna nog wel terug tot 2-1, maar lieten kansen op de gelijkmaker vaak simpel onbenut. Blauw Wit 4-S.V.Z.W. 5 3-3 Voor rust speelden BW en S.V.Z.W. een gelijk waardige wedstrijd. Beide ploegen kre gen enkele kansjes, maar de verdedigin gen waren resoluut in het opruimen. Vlak voor de rust kwamen de Wierdena- ren op voorsprong na een goed uitge voerde aanval. Na rust werd het al in de eerste aanval 2-0. BW kwam hierna sterk terug en kwam zelfs op een 3-2 voor sprong. Een kwartier voor tijd werd het 3-3 wat gezien de verhoudingen over de hele wedstrijd een juiste afspiegeling was. Blauw Wit 5-S.V.Z.W. 8 1-2 Het vijfde liet zich in deze wedstrijd de kaas letterlijk van het brood eten, Na een bijzonder goede eerste helft die werd afgesloten met een 1-0 voorsprong, liet de ploeg zich in de tweede helft intimideren door de veel oudere tegenstander. De Wier- denaren kwamen uit een corner op 1-1 en via een eigen doelpunt zelfs aan de volledig onverdiende winst. Kloosterhaar 4-Blauw Wit 7 Tegen de koploper miste BW teveel basisspelers om echt een kans te maken. Toch duur de het na de 1-0 lang voordat de Kloos terboys op 2-0 kwamen. Na rust was het veel meer een wedstrijd. Beide ploegen zochten de aanval. Kloosterhaar scoor de nog driemaal, terwijl BW daar nog twee treffers tegenover zette. Blauw Wit 3-O.N.6 en Blauw Wit 6- Vesos 5 afgelast. De Wielervereniging Holten start zondag 5 maart het weg seizoen op de fiets met de 'Omloop van Holten'. On danks het succes van de afge lopen jaren is de route van deze 50 kilometer lange tocht gewijzigd, maar blijft zich af spelen in de driehoek Rijssen, Markelo, Holten. Na de start bij sporthal 't Mossink wordt eerst de Holterberg bezocht en leidt de route de deelne mers via De Borkeld naar het Schwarzwald bij Rijssen. Met beklimmingen en vals plat gaat het vervolgens richting Markelo en via opnieuw De Borkeld terug naar Holten. Zoals gebruikelijk wordt de route duidelijk bewegwij- zerd. Na afloop is er gelegen heid tot douchen. Deelnemers kunnen starten tussen 10.00 en 11.00 uur bij de sporthal. Voor meer inlichtingen kan men zich wenden tot H.J. Scheperman, tel. 61809 of G.J. Pasman, tel. 61011. In een goed gespeelde wedstrijd is Blauw Wit er in Sibculo in ge slaagd SVV '56 met 0-2 te klop pen. Daarmee werd voor het eerst sinds lange tijd weer eens de volle winst behaald. De beginfase was volledig voor de Holtenaren, waar Hans Stam zijn rentree maakte en Edwin Aaftink de afwezige doelman Uilko Spij ker verving. Dat resulteerde in een vrije kans voor Jacco Schuppert, maar de SVV-doelman pareerde. Even later zag Schuppert de bal door een verdediger van de doel lijn gehaald. SW kon daar weinig tegenover stellen en kreeg in de twintigste minuut ook nog de te genslag te verwerken dat scheids rechter Blekkenhorst linkshalf Nijboer uit het veld stuurde toen deze Jan Nijkamp natrapte. Blauw Wit raakte even in de war door deze man-meer situatie, waardoor de thuisclub tegen alle verhoudin gen in bijna aan de leiding kwam. Edwin Aaftink kon echter een te gentreffer voorkomen. Blauw Wit nam daarna het initiatief weer over, doch meer dan twee kopkan- sen voor Haije Postma leverde dat niet op. In de laatste minuut voor de rust viel echter toch de ope ningstreffer voor de Holtenarcn. Johan Bolink profiteerde attent van balverlies op het middenveld bij de thuisclub (0-1). In de tweede helft verving Harry Kolkman de geblesseerd geraakte- Jan Nijkamp. De Holtenaren had den bepaald pech toen Gerald Jan sen steenhard op de lat knalde en een kopbal van Johan Bolink nog net uit het doel kon worden ge kopt. Door het uitblijven van een grotere voorsprong sloop onrust in de Blauw Wit-ploeg en kreeg SVV kansen. Edwin Aaftink wist echter de alleen voor hem opdui kende spits het scoren te beletten. Ook enkele hoekschoppen en vrije trappen leverden de thuisclub geen succes op. Toen vervolgens hal verwege de tweede helft Haije Postma goed van zijn tegenstander wegdraaide en uit een moeilijke hoek heheerst scoorde, was de wedstrijd in feite gelopen. SVV probeerde in de slotfase nog wel wat, doch de Blauw Wit-verdedi- ging onder leiding van de solide spelende Leo Aanstoot liet geen tegentreffer toe. In het kantoor aan de Gaardenstraat tekende vestigingsleider Wim Bouwhuis rechtsvorige week het voorlopig contract. Naast hem triathlon-hestuurslid Hendri Markvoort (Foto WV) De Holtense triathlon heeft naast zorgverzekeraar Oostne derland een tweede hoofdspon sor gevonden in Walgemoed Ac countants en Adviseurs, waar ac countants- en administratiekan toor Adconed Huisman aan de Gaardenstraat deel van uit maakt. Middels deze sportspon soring hoopt Walgemoed naar naamsbekendheid verder uit te dragen in het oosten des lands. Vorige week werd het voorlopig contract getekend. Adconed-vestigingsleider Wim Bouwhuis: „Het is duidelijk dat de triathlon een prachtig evene ment met een grote uitstraling is. Daar wil je als onderneming best je naam aan verbinden. Zeker nu wij sinds kort in de nieuwe behuizing zitten en enkel positieve reacties horen, is het belangrijk dat 'image' verder uit te bouwen." Eind de cember opende Adconed Huis man de deuren in de voormalige Rabobank aan de Gaardenstraat. Voorheen had het kantoor domici lie in het souterrain van makelaar dij Vincent. In het nieuwe onder komen huist ook de, Deventer ves tiging. Wennen door het vertrek uit de Koekstad was er amper bij. „De accommodatie is hier zo aan trekkelijk, dat ieder het direct naar zin had," verzekert Bouwhuis. Het bestuur van de Stichting Tri athlon Holten (STH) is zeer ver heugd over de tweede hoofdspon sor. „Een zeer waardevolle ont wikkeling," oordeelt Hendri Markvoort. „Het gaat hier name lijk om een echt Holtens bedrijf." In dat verband legt Bouwhuis uit dat het initiatief voor deze sponso ring van hem komt. Hij hecht grote waarde aan het promoten van een plaatselijke actvititeit, ze ker als het een kwaliteitsevene ment als de triathlon betreft. De presentatie van het STH-bestuur viel in zeer goede aarde: „Een gedegen organisatie, 't Kwam zeer professioneel over allemaal." De door de STH gemaakte promotie- gids voor sponsors werd natuur lijk ook voorgelegd aan de afdeling publiciteit van Walgemoed. Bouwhuis: „Die jongens krijgen echt heel wat onder hun ogen. De vormgeving, inhoud, ze vonden 't echter 'af'." Walgemoed, dat naast vestigingen in Nijmegen, Hoogeveen en enke le in het oosten des lands, vooral in de Randstad vertegenwoordigd is, streeft er onder meer via sport sponsoring naar om de positie in deze regio te verstevigen. Sport sponsoring is Walgemoed zeker niet vreemd. Zo is het bedrijf hoofdsponsor van FC Volendam, subsponsor van De Graafschap en Roda Deventer. Verder is Walge moed met reclameborden verte genwoordigd op diverse tennisba nen, sportvelden en in sporthallen (zoals in 't Mossink). Daarnaast wordt actief geadverteerd in plaat selijke clubbladen. En nu dus de triathlon. Wim Bouwhuis hoopt dat die sponso ring zich over meerdere jaren gaat uitstrekken. Gezien de positieve geluiden die hij inmiddels vernam van oud-sponsors, lijkt dat geen probleem. Behalve de financiële injectie is Walgemoed/Adconed op de triathlon zelf (zaterdag 8 juli) nadrukkelijk vertegenwoor digd met allerhande reclamemate riaal, variërend van vlaggen, span doeken tot waarschijnlijk linnen tasjes met opdruk. Zeker is ook dat Walgemoed zorgt voor een 'voorrijwagen', waarop de tijd klok wordt gemonteerd. In de VIP-tent bij gebouw Irene wordt een promotiestand ingericht en zijn ook medewerkers aanwezig voor het leggen van zakelijke con tacten. Wim Bouwhuis wijst er op dat binnenkort ook nog contact wordt gezocht met de andere hoofdsponsor Oostnederland. Bij dat overleg is ook de STH verte genwoordigd. „Want met z'n drieën streven we hetzelfde doel na: zoveel mogelijk naamsbekend heid!," besluit hij. STICHTING TRIATHLON HOLTEN De voorbereidingen voor de Holtense triathlon gaan on vermoeibaar door. Zoals en kele weken gelden vermeld, is met de organisaties in Almere, Stein en Venray een samen werkingsverband aangegaan onder de naam 'Golden Four'. Dit jaar wordt gestart met een nationaal circuit waarmee ge streefd wordt naar een sterke re positie richting commercie, de Nederlandse Triathlon Bond en buitenlandse evene menten. Ook de kans op tele visie-opnamen wordt ver groot. Nieuw dit jaar is ook de jeugdtriathlon voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Volgens bestuurslid Hendri Mark voort van de Stichting Triath lon Holten ligt deze 'goed in de markt'. Naar zijn zeggen verloopt de inschrijving pri ma: Niet alleen bij de junio ren, óók bij de senioren. "Hol tenaren die de afgelopen drie jaar deelnamen aan de triath lon, hebben van de STH een inschrijfformulier ontvangen. Holtenaren die dat niet deden en nu wel willen meedoen, kunnen zich daarvoor wen den tot Harry en Ria Heuvel mans, Church illstraat 103, 7451 ZD Holten, tel. 62954. Sinds de komst van Anja van Leeu wen en Ali Pegels uit het tweede team straalt het eerste damesteam van Mintonette weer rust uit. Dat bleek duidelijk in de wedstrijd te gen Volley '68 uit Losser die met 3-1 werd gewonnen. Ook blijkt het enthousiasme weer terug. De eerste set werd resoluut gewonnen met 15-11 waarna het er in de tweede set veel spannender aan toe ging. Er werd goed verdedigd en men ging voor elke bal. Ook voor in ging het naar wens met rake klappen van Ria Mooiweer en Elly Tijhuis. Na een flinke achterstand werd ook deze set in winst omge zet: 15-13. In de derde set stortten de dames een beetje in want die ging met 9-15 al snel verloren. In een lange en spannende vierde set liepen de emoties hoog op met o.a. een gele kaart, maar Mintonette wist na een serie goede services van Maaike Zuethoff ook deze set naar zich toe te trekken: 15-12. Daar mee waren de broodnodige punten definitief binnen. Overigens bleek het ongeslagen Flash nog een. maatje te groot voor de Mintonette-dames. De pas kwam niet aan bij de spelverdeel- sters zodat er aanvallend weinig gepresteerd kon worden. Zowel de eerste als de tweede set gingen met 15-4 verloren. In de derde set kwam de pass weliswaar beter aan maar ondanks de inzet werd het 15-7 voor Flash. Heren Voor het heren 1-team was er tegen Dynamiek 4 een slechte start met 12-15 verlies in de eerste set. Dat werd echter snel rechtgetrok ken zodat de drie volgende sets geen problemen meer oplverden. Met overmacht werd de 3-1 over winning veilig gesteld. Ook tegen Markel Up giong het aanvankelijk niet naar wens, maar na een 0-5 achterstand liep het wel. Met goed spel en harde smashes werd de eerste set met 15-9 gewon nen waarna het in de tweede alle maal wat soepeler ging: 15-8. Ook de derde set verliep vlekkeloos met goede sct-ups en aanvallen uit het boekje: 15-9. Met een 4-4 gelijkspel in de com petitiewedstrijd tegen het Hen gelose Stork SC kwamen de Hol tense schakers goed weg. Hoewel Stork veel lager geklasseerd staat, scheerde Holten af en toe langs de rand van de afgrond. Ben van de Griendt stond al snel verloren en werd kansloos van het bord geveegd. Dick van der Knaap zorgde weliswaar voor een ople ving door de gelijkmaker op het scorebord te brengen, maar Hol ten kwam opnieuw op achterstand nadat Gerrit Luggenhorst zijn eer ste competitieverlies in de eerste klasse leed. Ook Dinant van Beek Het eerste dames-handbalteam van de SV Holten maakte de afgelopen twee weken de verkie zing tot Holtens sportploeg van het jaar volop waar. Na een 4-8 overwinning op Lettele werd ook Haarle 2 aan de zegekar gebon den. In de belangrijke thuiswedstrijd tegen Haarle 2 streed Holten rnet veel inzet en geconcentreerd spel en nam bij de rust een 6-5 voor sprong. Daarna sloop er even wat gemakzucht in het spel en kwam Haarle met 6-8 voor. Holten her vond zich en in een spannende inhaalrace bleef men een neklengte voor: 10-9. Scores: Monique Plan- tinga 5; Annemarie van de Maat en J udith Tiekink 2Margot ter Schu- re 1. Dames 2 leverde een stunt door het op de tweede plaats vertoevende Tyfoon 2 met een 8-6 nederlaag naar huis te sturen, maar kon dat tegen koploper ABS niet herhalen. Holten speelde een prima wed strijd hoewel ABS bij de rust met 5-2 leidde. De tijd was te kort om een verdiend gelijkspel uit het vuur te slepen: 7-6. Na de 24-20 nederlaag tegen HHZD stonden de heren voor de zware taak tegen nummer drie Schalkhaar 2. Ook al omdat drie basisspelers ontbraken had Holten het vooral in de eerste helft moeite met de aanpassingen in de verdedi ging terwijl het ook aanvallend niet soepel liep. Na rust werd er beter partij geboden, maar meer dan een 13-21 nederlaag zat er niet in. Scores: Andy de Jong 6; Rik Dalhuisen 4; Tom Müller 2; Nico Vorst 1. De dames junioren wonnen thuis van Groessen maar had weinig kans tegen koploper LHC dat bij winst kampioen kon worden. In de beginfase bezorgde Holten de gasten nogal wat hoofdbrekens en kwam zelfs met 3-2 voor, maar eenmaal op dreef stoomde LHC door en werd het uiteindelijk 5-19. Jeugd Meisjes Al boekte in Vaassen een regelmatige winst op CVO. Naar mate de wedstrijd vorderde ging Holten beter spelen. Via een 4-6 ruststand werd het 6-12. Ook meisjes A2 blijft het goed doen. Thuis tegen Broekland was Holten duidelijk sterker en won via een 7-2 ruststand met 17-4. Vervolgens werd ook van Zwolle gewonnen. Na een matige eerste helft (2-2) tapte Holten na de rust uit een ander vaatje: 4-9. J ongens A speelde tegen het sterke AHV Achilles zonder drie A-aspi ranten. Er werd goed partij gebo den, maar meer dan eeij 10-23 nederlaag zat er niet in. Meisjes B won verdiend van V en K. Goed spel en een prima inzet werden beloond met een 5-6 over winning. UDW A1 - Holten Al0-0. Twee degrada tiekandidaten die weinig voor elkaar on der deden. Qua veldspel en technisch gezien een beter Holten met een UD dat het meer van de inzet en fysieke kracht moest hebben. Gezien het aantal kansen voor UD een wat gelukkige wedstrijd voor Holten, dat blij mocht zijn toch nog een punt naar huis te kunnen meene- Excelsior C2 - Holten Cl: 1-1. Excelsior begon zeer goed en Holten was te slap in de duels en kwam na twintig minuten op achterstand door een strafschop (1-0). Met deze stand werd gerust Daarna kwam een herboren Holten de kleedka mer uit, maar verzuimde te scoren Toen tien minuten voor tijd Wilfred werd neergelegd in het strafschopgebied en de hieruit voortvloeiende strafschop goed werd genomen door Jeroen kon Holten toch nog met een 1-1 eindstand naar huis. Holten C2 - SDOL Cl1-4. Tegen de koploper heeft holten laten zien over een gezonde dosis vechtlust te beschikken. In de eerste helft maakte Gerben ver diend het eerste doelpunt, maar SDOL scoorde nog twee keer (1-2). Na de rust bleek Holten de vechtlust uit de eerste helft niet te zijn kwijtgeraakt. SDOL scoorde weliswaar nog twee keer maar de thuisclub kon het veld met opgehe ven hoofd worden verlaten. Holten E1 - Vesos E12-2. Holten speel de de eerste helft niet al te best. In de tweede helft kreeg men wat meer geluk, met als resultaat een 2-2 eindstand. SDOL E2 - Holten E2: 2-1. SDOL kwam voor de rust gelukkig aan de leiding door een fout in de achterhoede. Kort na de rust maakte Matthijs een zeer mooi doel punt waardoor de stand weer gelijk werd getrokken. Holten bleef aanvallen en kreeg een paar goede kansen. Uit een tegenaanval scoorde SDOL echter het winnende doelpunt (2-1). Holten E3 - Hulzense Boys E3: 4-1. Hol ten begon goed Door twee snelle goals van Gerrit Jan was het voor de jongens gemakkelijk voetballen. Hulzense Boys werd goed vastgezet zodat ze weinig kansen kregen Voor de rust werd het nog 3-0 door Bas. Daarna kwam Hulzen se Boys goed uit de startblokken. Door onoplettendheid van de verdediging werd het 3-1. Na deze fout pakten de jongens het weer goed op en maakte Bas er nog 4-1 van Haarle F1 - Holten F1: 4-2. Holten moest aantreden met twee spelers van F3, Thijs Vincent en Robin Tuitert waren volwaardige vervangers voor de vakan tiegangers Holten begon zeer aanval lend hetgeen resulteerde in twee fantas tische doelpunten van Roelf-Jan. Na de rust werd Haarle sterker en scoorde eni ge malen tegen. Holten kreeg nog enke le opgelegde kansen maar verzuimde deze af te maken. Holten D1-SDOL D1 Deze eerste compe titiewedstrijd na de winterstop werd door Holten goed en met inzet gespeeld. Het afronden kwam evenwel niet uit de verf, zodat ondanks het overwicht, een eindstand van 1-1 het reultaatwas. Deze stand werd reeds voor rust bereikt door dat Mark koetsier, na slecht wegwerken van de SDOL-achterhoede goed in schoot. Holten F3-SWN F3 Holten F3 begon zeer sterk aan de wedstrijd met direct goede kansen, maar zoals altijd vielen de doelpunten aan de andere kant. Toch was de ruststand van 2-4 wat geflat teerd (twee keer scoorde Dennis). Na rust was SWN heer en meester op het veld, wat resulteerde in een ruime over winning van SOS 7-Holten 11 Aanvan kelijk leek de wedstrijd niet door te gaan. maar blijkbaar had SOS de velden wel bespeelbaar gekregen: door er veel zand op te gooien, wat behoorlijk schuurt bij slidings. Holten had van be gin af aan de overhand, en al snel werd er gescoord door Tonny Woltman. Vlak voor rust tikte William van Zon binnen op een voorzet van de uitstekend spe lende Peter te Winkel. In de tweede helft werd het veld zienderogen slechter, en werd het spel daardoor rommelig. Hol ten kreeg nog wel kansen, maar wist ze niet te benutten. Eindstand 0-2. Na twee verloren duels was het voor de waterpolodames van ZPC Twenhaarsveld tegen Swol 1894 een ideale gelegenheid voor revan che. Er werd dan ook enthousiast begonnen met een 2-0 voorsprong in het eerste kwart. Daarna kwa men de Zwolse dames goed terug en werd het 2-1 omdat de doelpo gingen van de Holtenaren te schuchter waren. Om een herha ling van eerder nederlagen te voor komen, trok ZPC Twenhaarsveld in het derde kwart flink van leer resulterend in een 6-1 voorsprong. In het slotgedeelte kwam daar geen verandering meer in: 6-1. BLAUWWIT SENIOREN Spc. Klarenbeek-Blauw Wit, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Spc. Kla- renbeek 2-Blauw Wit 2, 14.30 uur (ver trek 13 15 uur) Spc. Daarle 2-B!auw Wit 3. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur). JUNIOREN Blauw Wit D1-Wierden Dl, 10.00 uur; SWN D2-BlauwWit D2,10 00 uur (vertrek 09.15 uur). ZAALVOETBAL: donderdag 23 februari: Blauw Wit 3-LAP3,22.00 uur. Woensdag 1 maart. De Zweef 1-Blauw Wit 1, 21.00 uur (vertrek 20.15 uur). SPORTHAL Maandag 27 2: 19.00-23.00 BCH; dins dag 28 2 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22,30-23 30 uur: Blauw Wit; woensdag 1/3: 19.00-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur Wegstapel; donderdag 2/3: 09.00- 16.00 uur: SV Holten handbal, 16.00- 22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00- 23.00 uur: SV Holten All Stars; vrijdag 33: 21.00-22.00 uur: F. Heyda; zaterdag 4/3: 12.00-15.30 uur NHV; 20.00-21.00 uur Beuseberg. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). kon het niet bolwerken nadat hij er aanvankelijk helemaal niet zo slecht voorstond. Daarna zette Holten echter de eindsprint in Cees Olij bracht de achterstand terug tot 3-2, Joep Middelink zorgde voor een (wat teleurstellen de) remise evenals Gerrit Stevens, die aanvankelijk wat beter stond, begon te gokken en dat bijna ver keerd deed. Tenslotte zorgde Ton van Oyen voor de gelijkmaker op het scoreformulier door optimaal te profiteren van tijdnood bij de tegenstander. Met nog twee wed strijden op het programma zijn er nog kansen op de titel, maar dan moeten wel de concurrenten Oi- denzaal en ESGOO met succes worden bestreden. Intern In de interne competitie werden drie wedstrijden gespeeld. Ronald Klein Teeselink behaalde zijn eer ste overwinning op Erik Bosman die voor Sinterklaas speelde. Henk Jongman, die beter uit de opening kwam, vergokte zijn partij tegen Teun Scheurwater en een derde verrassende overwinning kwam op naam van Jan ten Velde. Zijn tegenstander Karl Heinz Leisten, die materieel achterstond, gokte op een patstelling maar daar trapte Tox niet in. Een vaste plaats binnen de bewe gingscursussen is er de laatste jaren voor aerobic. Eveneens een cursus die de SV Bato verzorgt. Een vorm van pittige lichaamsbeweging op muziek met een specifieke op bouw van de les, clie voor velen aantrekkingskracht heeft. De war- ming-up, gevolgd door een op bouwend conditiegedeelte dat be sloten wordt met een cool-down, geeft ontspanning en bouwt aar. een goede conditie. Er wordt ge werkt voor een spiegelwand. De Bato-lessen aerobic staan onder deskundige leiding. Ze worden ie dere maandagavond gegeven van -ur in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan (naast de sporthal). Opgave is mogelijk aan de zaal. Wie er meer ovei weten kan bellen met Bato-secre- taresse Marietje Eggink, tel. 62X0 (na 18.00 uur).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7