Jenny van der Knaap zoekt adoptieouders Holten wil aanpassing grondbeleid Twente I -pl Bouwgrondbelasting weg van Beuseberg Hoorzitting over structuuri an Bestuurs-kadercursus voor sportieve dames HOLTENS NIEUWSBLAD Steun voor meisjes in tehuis op Sri Lanka Wie staan op deze foto? Bijeenkomst Straatvoetbal toernooi 1995 Jeugddienst Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Openbare commissievergaderingen Openbare raadsvergadering Uitgifte bouwterreinen in bestemmingsplan „Dijkerhoek" Richtlijnen straatversiering Huis-aan-huis inzameling huishoudelijk chemisch afval DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 - „Ik ben naarstig op doek naar 'adoptieouders' voor tien Srilan- kese meisjes en hoop daarvoor via de krant in contact te komen met belangstellenden," ant woordt Jenny van der Knaap spontaan als wij vragen waarom zij 'onze hulp inroept'. Het be treft tien meisjes in de leeftijd van omstreeks 8 tot 15 jaar, die in het door paters en nonnen geleide Lourdes Girls Home op Sri Lan ka wonen. De meisjes zelf zijn van diverse gezindten. Ze verblij ven er onder omstandigheden die vergelijkbaar zijn met onze veer tiger jaren. Om het hoofd boven water te houden is naast liefde en begrip, geld, veel geld nodig. „Financiële steun van de plaatse lijke overheid is er niet. Het tehuis draait op giften, donaties en spon soring van de kinderen. Lang niet alle meisjes worden echter op af stand onderhouden. Van de circa vijftig worden er op dit moment acht gesteund," vertelt Jenny, die al ruim tien jaar kontaktpersoon is voor het meisjestehuis. Door een artikel in het tijdschrift Libelle adopteerde zij in de beginjaren tachtig een kind. Een adoptie op afstand. Het meisje Niroshika woonde in het Lourdes Girls Home. Ze is nu twintig, woont er Zaterdag 27 mei wordt op sportpark 't Vletgoor het jaarlijkse Straatvoetbaltoer nooi gehouden. Een evene ment, dat onder de liefheb bers van voetbal en gezellig heid grote populariteit ge niet. Het is de negentiende keer dat het toernooi plaats heeft. Alle leiders van straten en buurtschappen worden uitgenodigd voor een verga dering op maandag 6 maart in de kantine van Blauw Wit. Aanvang 20.00 uur. Indien er nieuwe elftallen bij komen, wordt een andere loting ge houden. De deelnemers aan het toernooi van vorig jaar zullen iets moeten bijbetalen; de nieuwe ploegen moeten het totaal inleggen. Jenny van der Knaap verkoos zelf niet op de foto te staan. Het gaat niet om mij, maar om deze kinderen, die onze hulp zo hard nodig hebben!," luidde haar vastberaden antwoord Eigen foto) maal per jaar een Nieuwsbrief aan alle ouders waarin volledig ope ning van zaken wordt gedaan over niet meer daar ze bij een arts in de allerlei zaken, ook over de finan- huishouding werkt en derhalve ook geen hulp meer behoeft. Dat geldt wel voor haar zusje Randika (circa 18) en ook voor Ganga (12), die de Van der Knaaps 'erbij na men' toen de hulp voor Niroshika verleden tijd werd. Door de adop ties kwam J enny tevens in contact Waarom een kind adopteren op afstand? Komt het gela wel daar waar het wezen moet? Jenny, uit voerig: „Wij hebben hier zó veel. Zijn hier geboren, zien die over vloed niet meer. Het is vanzelf sprekend, zo ook de voorsprong ren naar nabij gelegen scholen gaan, maar qua opleiding door gaans niet verder komen dat enkele jaren middelbare school. In het Lourdes Girls Home worden de meisjes ook veelal ingewijd in de taken van de huisvrouw. Jenny verzekert dat 'adoptieouders' geen bepaald bedrag opgelegd krijgen: „Wij vragen enkel of minimaal 25 gulden per maand mogelijk is. Daarvoor kan een jong kind goed Jong en oud is welkom bij de jeugddienst die zondag 26 februari gehouden wordt in De Kandelaar. Aanvang 15.00 uur. Het thema luidt 'Ik geloof dat ik twijfel'. Vastberaden achter de twijfels van vandaag staat ds. Siebe Sytsema uit Wijhe, ooit sportleraar, op zoek naar het evenwicht en ten slotte predikant geworden. Al bewegend als acrobaat over zijn 'wip-wap van de twijfel en het geloof' hoopt hij te komen tot het evenwicht in het leven. Aan de dienst wordt meegewerkt door het interkerke lijk jongerenkoor 'Power' uit Wierden. Henny Kruk bespeelt het orgel. Na afloop van de dienst is er koffie. met de in Amsterdam gevestigde ten opzichte van daar. Dat maakt worden onderhouden. Stichting Ayubowan, waar meisjestehuis op Sri Lanka onder ressorteert, evenals jongenstehui- toch dat je iéts doen wilt? Ik kan iedereen verzekeren dat het geld precies daar komt, waar het nodig zen en sloppenprojecten. Na een is. Geen gebruik dus voor recla- aantal jaren kreeg de Holtense de memateriaal en dergelijke. De vraag of zij contactpersoon wilde Stichting Ayubowan werkt ook worden van het Lourdes Girls geheel met vrijwilligers. Een deel Home. Contactpersoon zijn tus- van het geld gaat naar een spaar- sen 'adoptieouders', ook wel bankboekje (dat het meisje mee- schrijfouders genoemd, en het te- krijgt als het trouwt, gaat werken huis. In het bijzonder als zich of elders gaat studeren), de rest problemen voordoen. Jenny: „Ik wordt gebruikt voor schoolspul- zorg er tevens voor het overmaken len, kleding en natuurlijk voor van het sponsorgeld en maak twee- eten.Jenny vertelt dat de kinde- De kinderen in het Lourdes Girls Home (in leeftijd uiteenlopend van omstreeks 7 tot 19 jaar) zijn vrijwel allen afkomstig uit gebro ken gezinnen. Sommigen kunnen amper lezen en schrijven. Hun verhaal is zoals dat van talloze anderen, her en der in de wereld: in de steek gelaten door de ouders; vader die drinkt en mishandelt, moeder die zelfmoord pleegt of vader die zijn gezin verlaat en moeder die het gezin alleen niet aan kan. Maar ook is er het verhaal van één van de tien 'adoptiekinde ren', die ooit gelukkig was in een Conform het bestuursakkoord tussen Gemeentebelang, WD en D66 krijgt de gemeenteraad vol gende maand het voorstel inzake het weghalen van de verordening bouwgrondbelasting op een aantal woningen in Beuseberg. Burge meester D.J. Verhoeven liet begin deze week weten dat het hier een meerderheidsstandpunt in het col lege betreft: van de beide wethou ders dus. Verhoeven: „In zo'n gevoelige zaak acht ik het zaak dat ik een onafhankelijke koers vaar. Dat houdt verband met het feit dat het bijzonder is als een zelfs ko ninklijk vastgesteld besluit van ta fel wordt gehaald en met betrek king tot het beleid dat wij vormen inzake riolering." Als het buiten gebied te zijner tijd op de riolering hecht gezin, totdat vader stierf en wordt aangesloten, is duidelijk dat het gezin jammerlijk in verval van de diverse betrokkenen een raakte. eigen bijdrage wordt verwacht. De Met het oog op de ingediende bezwaren tegen het ontwerp- structuurplan Kernen komt de raadscommissie ruimtelijke orde ning dinsdag 7 maart voor een hoorzitting bijeen in kamer 9 van het gemeentehuis. De ongeveer achttien bezwaarmakers kunnen ingedeeld worden in verschillende categorieëneen flink aantal bewo ners aan de Liezenweg. Zij keren zich tegen de voorgenomen wo ningbouw in plan Liezen; twee agrariërs die aan de Broekweg wo nen en daar in verband met de geplande aanleg van industrieter rein moeten worden uitgekocht. Voorts is er het eerder in deze krant uitvoerig weergegeven be zwaar van de Bewonerskring De Telgen en ten slotte is heeft H. Boode een bezwaarschrift inge diend. Zij allen worden gehoord tussen 15.00 en 18.00 uur. Vooraf aan de hoorzitting buigt de com missie zich (vanaf 14.30 uur) over het voorbereidingsbesluit inzake een gedeeltelijke herziening van bestemmingsplan De Haar, par tieel plan 1976. Dit in verband met het verzoek van De Lathrner om medewerking te verlenen aan de bouw van een verdieping op het bijgebouw bij de sociowoning (voor verstandelijk gehandicap ten) aan de Haarstraat. Er is be hoefte aan meer slaapgelegenheid. Het is niet voor niets dat Jenny schatting is circa 10.000 gulden, benadrukt dat het niet om geld alleen gaat: „Het gaat ook om warmte en aandacht. Oók als de respons vanuit Sri Lanka minder is dan verwacht, is het belangrijk dat de mensen blijven schrijven (in het Engels) of iets opsturen (schriften, pennen, speelgoed, kleding en dergelijke). Het kind dat men adopteert hecht zich sterk. Vaak duurt het terugschrijven enige tijd omdat veel meisjes de Engelse taal nog niet beheersen en dus moeten worden geholpen." Jenny van der Knaap hoopt uiteraard dat er veel respons komt op haar oproep. Haar adres is Raalterweg 33 en wie zich eerst telefonisch wil laten in formeren kan haar ook bellen op (05483)-63742 ('s middags of 's avonds). Ten aanzien van de verdeelsleutel die bij de bouwgrondbelasting is gehanteerd, speelden de volgende criteria: 50% was compensatie voor aansluiting riolering, 25% overige kosten (straten, groen, verlichting en dergelijke). Verhoe ven zelf is van mening dat het reëel zou zijn die 50% alsnog in reke ning te brengen ('Iedereen moet uiteindelijk betalen voor riole ring'). In de grondprijs voor Beu seberg is 20 gulden per vierkante meter berekend als bijdrage in de rioleringskosten. Gelet op de 50%, zou dat in het geval bouw grondbelasting dus een tientje de meter zijn. Gelet op de grootste kavel van 900 vierkante meter geldt die oppervlakte als maxi mum. Dat zou een bedrag van 9000 gulden inhouden, hetgeen aardig in de buurt komt van de eerder genoemde tienduizend gul den. Wanneer, zoals te verwachten valt, de gewestelijke samenwer king Midden-IJssel (MIJ) over j enkele maanden verleden tijd is, zal Holten alsnog toetreden tot de Regio Twente. Maar niet zon- dermeer. Het in de concept ROL-regeling (Regionaal Open- baar Lichaam) voor Twente op genomen grondbeleid stuit bij de Holtense politiek op bezwaren. Dat bleek dinsdagmiddag in de raadscomissie voor algemene en bestuurlijke zaken (abz). Maan dag komt de kwestie aan de orde in de gemeenteraadsvergadering. De commissieleden schaarden zich dinsdag unaniem achter het colle gevoorstel inzake de toetreding tot Twente. Allen konden zich even- eens vinden in de daarin opgeno men motie tegen het door de stuurgroep Regio Twente opge stelde grondbeleid. Hoewel in de regeling ondertussen al is opgeno men dat minstens tweederde van het algemeen bestuur akkoord moet gaan met besluiten in het kader daarvan, vindt Holten dat het geformuleerde grondbeleid niet van toepassing moet zijn op gemeenten met een restrictief volkshuisvestings- en industrie- vestigingsbeleid. Zo'n gemeente is Holten. Hier is woningbouw im mers vooral gericht op het voldoen aan de lokale vraag en het gemeen tebestuur acht het niet reëel dat de Regio Twente voorschriften geeft met betrekking tot de grondex ploitatie. Dat geldt ook voor uit breiding van industrieterreinen die eveneens gericht is op lokale initia tieven. Er moet in cfe ogen van de Holtense politiek dus een eigen grondbeleid kunnen worden ge voerd om de exploitatie van indus trieterreinen rendabel te kunnen uitvoeren. Alleen als een gemeente (boven)regionale werkgelegen- heidsimpulsen van forse omvang kan realisearen acht de gemeente Holten het reëel om bij te dragen in de verevening van grondkosten. Daarom wil men het bewuste arti kel van de concept-regeling zoda nig aanpassen dat dit niet van toe passing is op een gemeente met een restrictief huisvestings- en indus trie vestigingsbeleid. Waaraan zo'n gemeente moet voldoen moet door het algemeen bestuur van de Regio Twente worden bepaald. Burgemeester D.J. Verhoeven liet weten dat Holten stapsgewijs aan haakt bij Twente, dat de opbouw van de financiële bijdrage aan Twente op gelijke wijze wordt opgebouwd als de afbouw bij MIJ (met uitzondering voor de werke lijk afgenomen taken, daarvoor wordt de normale vergoeding be taald). Hoewel volgens Verhoeven op bijna-alle zaken overeenstem ming is met MIJ (zoals over fond sen, reserves en dienstverlening), bestaat er wel een verschil van mening over de afkoopregeling. Daarbij gaat het voor Holten om het verminderen van een jaarlijkse bijdrage van 280.000 gulden. Hol ten wilde dit aanvankelijk in vier jaar tijd afbouwen. Dat was tegen de zin van MIJ, dat een periode van zeven jaar voor ogen had, waarop Holten een compromis voorstel deed om in vijf jaar tijds af te bouwen. Het eerste jaar 90%, vervolgens 70%, 50%, 30% en ten slotte nog 10%. Over het totaal aantal jaren gaat het om een ver schil van circa drie ton. De partijen zijn het op dit moment nog niet eens. „Lukt dat niet en wordt MIJ desondanks geliquideerd, dan moet gedeputeerde staten tot een definitieve uitspraak komen," al dus de burgemeester, die vertelde dat de betrokken partijen binnen kort opnieuw om de tafel schui ven. Verhoeven stak niet onder stoelen of banken dat er nog heel wat komt kijken alvorens de zaken geëffectueerd zijn. „Wij zullen in elk geval op welke momenten we kunnen en ook willen overstappen naar Twente. Misschien doen zich omstandigheden voor waarop we voor een bepaalde taak eerder kun nen overstappen. Dat is dan uit 'oogpunt van kostenbesparing." In samenwerking met de Sportraad Overijssel en de Stichting Spel en Sport biedt de sportcommissie vrouwen die actief zijn in het sportvere nigingsleven de gelegenheid deel te nemen aan een be- stuurskadercursus 'Beter communiceren en presenteren voor vrouwen'. De bijeen komsten worden gehouden in het clubgebouw op sportcom plex De Meermanskamp, op woensdagavond van 22 maart tot en met 26 april. De lessen zijn bedoeld voor vrouwelijke (aankomende) bestuurs- en commissieleden van sportver enigingen, zowel in als buiten Holten. Het accent van de bijeenkomsten ligt op het ver beteren en ontwikkelen van vaardigheden die nodig zijn om op een goede manier te kunnen communiceren en presenteren. Onderwerpen die aan bod komen zijn: actief luisteren, het geven van kri tiek en omgaan met krijgen van kritiek, hoe om te gaan met 'lastige' mensen (in een vergadering), informatie or denen en onder woorden brengen, hoe om te gaan met presentatie-angst en het hou den van een presentatie (in houd, houding, stemge bruik). De cursuskosten be dragen zeventig gulden per persoon. Voor deelnemers die lid zijn van een Holtense sportvereniging bestaat de mogelijkheid via die vereni ging een subsidie van twintig gulden per persoon aan te vra gen. Aanmelden is mogelijk tot 7 maart bij sportcommis- sie-secretaris Hans Wissink, gemeentehuis afdeling WOP, tel. 73860. Vandaag opnieuw een klassefoto aan de redactie van het Holtens van leerlingen van de Dorpsschool. Nieuwsblad worden gestuurd, Ditmaal afdeling VII. De foto is Kerkhofsweg 18, tel. 63803. Indien gemaakt op 28 juni 1909 en komt er reacties komen, komen wij daar wederom uit de collectie van Jan bij het afdrukken van de volgende Smale. Het is geheel onbekend wie foto op terug. Wat betreft de foto er op deze foto staan. Wie daar die 2 februari jl. werd geplaatst enige helderheid over kan ver- bleef het overwegend stil. Smale schaffen, kan zich wenden tot Jan werd wel benaderd door een Mar- Smale, Lageweg 19, tel. 63256. kelose, die twee tantes van haar op Desgewenst kunnen reacties ook de plaat had herkend. 1. Kapvergunning is verleend voor: - 1 den Heideweg 33; - 1 eik Langstraat 32; - 1 iep Lichtenbergerweg 19; - 2 haagbeuken en 5 dennen Diesenplasstraat 57 t/m 93; 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - Wielerronde van Overijssel (6 mei 1995); - Puzzelritten M A.C. De Holterberg (diverse data in 1995); - Voorjaarsrit/enduro M.A.C. De Holterberg (4 maart 1995). - Holterbergcross S.V. Holten afdeling Atletiek (25 februari 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, post bus 13, 7451 AA Holten. De eerstvolgende vergadering van de commissie gemeentewerken vindt plaats op maandag 6 maart 1995 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. herstraten rijwielstalling Meermanskamp en het aanpassen van de openbare verlichting van de parkeer plaats; sanering weg- en railverkeerslawaai woningen Deventerweg; vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten budgetjaar 2001 De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/-bibliotheek) ter inzage Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aan vang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 27 februan 1995 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; - voorstel inzake vaststellen vergoeding planschade mevrouw W. Jol-Leeuwerke; - voorstel inzake vaststelling grondprijzen bestemmingsplan Look; - voorstel inzake aanvraag financiële bijdrage in het kader van de Vervolg-bijdrage-regeling Ontwikkeling Ge meentelijk Milieubeleid (VOGM); - voorstel inzake beschikbaar stellen stolpen voor afdekken grote kadavers; - voorstel inzake aanwijzing bestuursleden Stichting Perspectief; - voorstel inzake intergemeentelijke samenwerking; - voorstel inzake aankoop Kalfstermansweide/verkoop percelen bouwterrein in bestemmingsplan Lukens- veld, - voorstel inzake aan- en verkoop stroken grond aan de Oranjestraat; - voorstel inzake verkoop grond aan Waterschap „de Schipbeek"; - voorstel inzake vervanging 5-delige gazonmaaier t.b.v onderhoud sportvelden; - advies naar aanleiding van beroepsschrift van de heer Nijenkamp. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 27 februari 1995 gegadigden voor een bouwterrein in het bestemmingsplan „Dijkerhoek" een informatie-set met inlichtingenstaat kunnen afhalen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. De inlichtingenstaat dient ingevuld en ondertekend zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 1 maand na de datum van deze publicatie (vóór 23 maart 1995) bij burgemeester en wethouders van Holten te worden ingeleverd. Het betreft hier de verkoop van bouwterreinen voor; 3 vrijstaande woningen aan de Hakkertsweg in het plan „Dijkerhoek", te weten: 1 bouwterrein ten noorden van de Hakkertsweg 2 bouwterreinen ten zuiden van de Hakkertsweg Aan de hand van de „Verordening tot eerste wijziging van de Verordening regelende de bijzondere voorwaar den, waaronder bouwterreinen worden verkocht, alsmede de criteria ter bepaling van een toe te kennen on derlinge prioriteit aan aanvragen om een bouwterrein" zal in beginsel worden bepaald wie voor een bouwter rein in aanmerking kornen. In de informatie-set wordt nadere toelichting gegeven op de werking van de verordening. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Dijkerhoek worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of econo misch aan de buurtschap Dijkerhoek zijn gebonden. Holten, 23 februari 1995 Het college van burgemeester en wethouders heeft op 14 februari 1995 de volgende richtlijnen met betrekking tot de versiering van straten ter gelegenheid van de viering van de bevrijding vastgesteld: 1Beplanting en bogen moeten tenminste 10 meter uit de hoeken van straten worden geplaatst. 2. De doorrijhoogte moet minimaal 4.50 meter bedragen. 3. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren. 4. De straatversiering mag geen hinder opleveren voor het openbaar verkeer en mag de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen. 5. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht. 6. Voor het plaatsen van bogen moet vooraf overleg gepleegd worden met de direkteur van gemeentewer ken en is voor wat betreft de technische voorzieningen (stabiliteit e.d.) zijn goedkeuring vereist. Voor het aanbrengen van andere straatversiering wordt overleg vooraf geadviseerd. 7. Straattegels e.d. moeten worden opgeslagen en direkt na het verwijderen van de straatversiering weer worden aangebracht; geen kapotte tegels verwerken, deze kunnen op de gemeentewerf worden geruild voor hele tegels. 8. Wanneer aansluiting op de openbare verlichting gewenst wordt, moet kontakt opgenomen worden met de Usselmij De aansluitkosten zijn voor rekening van de aanvrager. 9. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen mag in trottoirs niet geboord worden. 10. De gemeente kan met aansprakelijk gesteld worden vooc schade enz. als gevolg van de straatversienng. 14 februari 1995. Chemokar haalt huis-aan-huis huishoudelijk chemisch afval op. De gemeente Holten gaat ook dit jaar in samenwerking met het Gewest Midden IJssel huis-aan-huis huishou delijk chemisch afval (HCA) inzamelen. De inzamelaktie start op vrijdag 3 maart in de bebouwde kom van Holten. De huis-aan-huis inzameling in de hele gemeente zal in 4 dagen worden uitgevoerd, met als laatste dag 9 maart 1995, Wat onder HCA wordt verstaan kunt u vinden op de extra bladzijde in uw afvalwijzer 1995. Bij twijfel kunt u informeren bij de chauffeur van de chemokar of bij de Afval-lnformatielijn (telefoon: 05700- 3 77 55; van 9.00-12.00 uur 13.30-15.00 uur). De huis-aan-huis inzameling Bij de inzameling wordt gebruik gemaakt van de chemokar, welke stapvoets door de straten zal rijden. Door het gebruik van een geluidsinstallatie kunt u horen wanneer de chemocar bij u in de buurt is. Vooraf worden de inwoners van de gemeente hiervan in kennis gesteld door middel van een huis-aan- huis-brief. Hierin staat ondermeer op welke dag de chemokar in de verschillende wijken zal verschijnen. Zo heeft iedereen de tijd om het chemisch afval vooraf bij elkaar te zoeken en klaar te zetten voor de chemo kar. Aparte regeling voor het buitengebied en zomerhuisjesterrein Voor de bewoners van het buitengebied en van het zomerhuisjesterrein de Borkeld geldt een aparte regeling. Ook zij krijgen de huis-aan-huis brief. Hierin staat onder andere dat men zich vóór 2 maart telefonisch moet aanmelden bij de gemeente. Deze bewoners ontvangen daarna bericht wanneer de chemokar bij hen langs komt. Door deze aanpak hoeft de chemokar geen onnodige kilometers te njden. Bedrijfsafvalstoffen De HCA-inzameling wordt bekostigd uit de afvalstoffenheffing, die elk huishouden betaalt voor de afvoer van alle huishoudelijk afval. De inzameling is daarom niet bedoeld voor chemische afvalstoffen afkomstig van be drijven, zoals bijvoorbeeld drukkerij-inkt of landbouwbestrijdingsmiddelen. Maar ook TL-buizen en resten van carbolineum, of verf, die afkomstig zijn uit de bedrijfsvoering, behoren niet tot het huishoudelijk chemisch afval en mogen dus niet afgegeven worden bij de chemokar. U kunt bij de gemeente, of via de Afval Informatielijn informeren naar bedrijven die uw bedrijfs-chemisch afval kunnen halen. Elk jaar meer In 1994 hebben veel huishoudens meegedaan aan de huis-aan-huis inzameling. De verwachting is dat dit jaar weer meer inwoners tfCA zullen afgeven aan de chemokar. In Holten zijn er verschillende mogelijkheden om het HCA gescheiden van het ander huishoudelijke afval af te geven. Dit kan onder andere bij het gemeentedepot aan de Waagweg 4. Dit depot is op werkdagen geopend van 13.00-15.30 uur en op zaterdag van 13.00-15.00 uur. Ook bij een aantal winkels kan HCA worden ingele verd. Meer informatie hierover is te vinden in de afvalwijzer 1995. Darnaast wordt het klein chemisch afval in Holten 1 x per jaar huis-aan-huis ingezameld. De gemeente hoopt met deze huis-aan-huis-inzameling veel HCA op te halen, zodat ons milieu daar niet mee belast wordt en hiermee bovendien diegenen van dienst te zijn die hun HCA niet of moeilijk op een andere wijze kunnen afgeven. Inlichtingen: Afval-lnformatielijn, 05700-3 77 55; 13.30-15.00 uur. Gemeente Holten, 05483-7 38 39 of 6 19 72.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5