olten opnieuw vier agen lang Keunedarp Holterberg-cross op een pittig parcours KOM VANAF 14 MAART a.s. NAAR... Alfa bier 15.95 Tientallen huizen in plan Lukensveld Subat weigert sanering Ehag Aanmelden voor Oranjefestijn Carnaval biedt vele activiteiten Uit het politierapport I kerkdiensten „De Biester" WELZIJN OUDEREN medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand HQLTENS NIEUWSBLAD VRUGGINK Assepoester in Boschkamp PJO-toneel in Bathmen Extra borden natuurmuseum Gezinsdienst DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 - 'ers B ner N de -loltenaren die de knop willen omdraaien om zich vier dagen lang onder te dompelen in het (carnavalsgedruis kunnen gerust zijn: carnavalsvereniging De I Fienpreuvers heeft opnieuw ge- Izorgd voor een keur aan activi- I teiten voor jong en oud. Hoewel het carnaval voor de Fienpreu- Kvers zelf vanavond om 19.30 uur lal van start gaat met de sleutelo- I verdracht in het gemeentehuis len morgenavond de traditionele iGoodwillavond op het program- I ma staat, barst het echte geweld I zaterdag los. Jeugdige carnavalsvierders kun- Incn zich zaterdagochtend vanaf 110.00 uur in de crea van de Haar- I school gratis laten schminken door I vakkundige Fienpreuverinnen. 1 Een tijger, clown, poes of wat er I maar wordt gewenst. Voorafge- I gaan door HMV vertrekt de grote I optocht om 13.45 uur vanaf de IVrijheidslaan/Keizersweg. Via de Dorpsstraat wordt dit jaar in zo- I verre van de vaste route afgeweken I dat twee keer langs de residentie I van Prins J os in 't Klavier wordt I geredenKeizersweg-Dorps- I straat-Oranjestraat-Rietmolen- I straat-Pastoriestraat-Larenseweg- I Dorpsstraat-Smidsbelt, waarna de I stoet ontbonden wordt. Gezien I het feit dat deze dit jaar enkele I fraaie grote praalwagens telt, zal er I ongetwijfeld veel bekijks zijn. I Eindpunt van de stoet is dus het I gemeentehuis, waar Prins Jos de [Bourgondiër (Jos Kamphuis) de dorpssleutel in ontvangst neemt van burgemeester Verhoeven. Ga- rantie voor vier dolle dagen Keu- I nedarp. Voor de jeugd begint in 1 zaal Vosman om 15.00 uur het I Keuntjescarnaval met onder meer I de verkiezing van de mooist ver- I klede jongen en het mooist verkle de meisje. Het programma ver meldt voorts de Fantastico Kin dershow, de Keuntjes-karaoke en bovenal een daverend carnavals feest met Prins Jos. De middag duurt tot circa 17.00 uur, ouders kunnen de kinderen vanaf 16.45 r ophalen. Tijdens en na de optocht is er live muziek in de hofbars met mede werking van de bands Jagermeis ter, Funmakers, Tony Turner en het Salland Combo. Vanaf 14.00 uur zijn zij present met passende muziek gedurende de dweilmid- dag. Ook is het mogelijk om mee te dweilen met Prins Jos en zijn per krat Stationsstraat 10, Holten Tel 05483-6 13 75 De twee bromfietsen die de vorige week werden ontvreemd uit de stalling van het NS-station, zijn in Almelo aangetroffen. De politie van Almelo heeft een verdachte in deze zaak aangehouden. Op 14 februari vond een aanrijding plaats op de A1. Een autobestuur der was niet in staat zijn voertuig tijdig tot stilstand te brengen, toen voor hem het verkeer stilstond. Door de aanrijding brak een inzit tende van deze auto een boven arm. Beide voertuigen werden be hoorlijk beschadigd. Het slachtof fer werd per ambulance overge bracht naar een ziekenhuis te Deventer. In de nacht van 17 op 18 februari werd er voor de vierde keer dit jaar ingebroken bij garage Willems op het industrieterrein de Haar. De da ders vernielden een ruit, waardoor het alarm overging. De politie was snel ter plaatse. Niet echter kon worden voorkomen dat een perso nenauto, merk Ford Sierra, geken tekend TN-69-ND werd weggeno men. De daders zijn nog onbekend. Bij de Aldi op de Smidsbelt werden op 20 februari twee jeugdige scho lieren betrapt toen zij enkele rolle tjes snoep wegnamen zonder te betalen. De knapen werden overge dragen aan de politie. Ook voor de jeugd is er tijdens de komende vier dagen leut weer van alles te beleven in Keunedarp. Zaterdagochtend, voordat de optocht begint, kunnen kinderen zich gratis laten schminken in de Haarschool (Foto archief). gevolg. Al dweilende met de eigen Braandheultjes begint hij de tocht bij Boer Biet en gaat via 't Klavier en Het Anker (Maats) naar het Bierlokal am Bahnhof (Tonnie Brands). De dweilmiddag gaat over in de Slingeroamd, die om 19.30 uur begint bij Tonnie Brands, waar Tony Turner zijn best doet om de stemming er in te houden. Er worden stempelkaar ten uitgedeeld om daarna trekken de carnavalsvierders al slingerend aan een touw en begeleid door De Braandheultjes door Keunedarp te trekken. De SLingeroamd eindigt om 23.30 uur. Zondagavond is er vanaf 20.00 uur Kielenbal in zaal Vosman. De be kende kiel is uiteraard verplicht. De muzikale omlijsting in handen is van De Lemmon Band en Tony Turner. Op deze avond worden de prijzen van de optocht uitgereikt. Deelnemers aan de optocht heb ben vrij entree, de overige bezoe kers betalen vijf gulden per per- soop, Maandag wordt vanaf 14.30 uur seniorencarnaval (vanaf 55 jaar) gevierd in zaal Vosman. Ditmaal met een optreden van Johan Mei link en het duo (Ben) Hiddink en (Anneke) Schreurs. Het tweetal brengt bekende streekliedjes. De muziek wordt verzorgd door het Salland Combo. De toegangsprijs is een rijksdaalder (inclusief een consumptie en hapjes), 's Avonds is het tijd voor Rosenmontag in hofbar 't Klavier. Vanaf 20.00 uur is er volop feest met muzikale medewerking van het Salland Combo. Toegang vijf gulden. Om 12.30 uur volgt dinsdag het gecombineerde Bier en Früh- schoppen Tap Wedstrijden (BFSTW) in café (Jansen) Boer Biet. Om klokslag 14.00 uur be gint de biertapwedstrijd om de inmiddels befaamde Biertaptrofee van Keunedarp. Ieder team telt vijf personen. De tapper presenteert zes biertjes, drie harinkjes en drie droge beschuiten, die in een re cordtempo moeten worden genut tigd. De muziek wordt verzorgd door The Funmakers. Teams kun nen zich opgeven bij Boer Biet. De toegang is gratis. In gebouw Irene volgt om 15.00 uur de twaalfde, gratis toegankelij ke, Miniplaybackshow met play back- en soundmixoptredens (deelnemers aanwezig om uiterlijk 14.30 uur). De inschrijving sluit vandaag. De jury bestaat onder anderen uit Jacques d'Ancona en Knorretje. Voor de winnaars zijn fraaie bekers beschikbaar, terwijl er voor iedere deelnemer een her inneringsmedaille is. Rein Lee To wers en Erik Rensen verzorgen een gastoptreden. Ook hier wordt de muziek verzorgd door discjoc- key Tony Turner. Het maken van video-opnames is toegestaan. De vier dolle dagen worden die avond afgesloten in Bierlokal am Bahnhof met het Kleintje Carna val. Aanvang 20.00 uur, vrij en tree. Nog eenmaal groot feest om zo rond de klok van tien te horen wie er zich in de carnavalstijd niet aan de regels heeft gehouden. Aan klachten worden ingediend bij Het Geding, die daarna op serieuze en bekwame wijze de strafmaat be paalt. Tegen elven geeft Prins Jos de sleutel terug aan het gemeente bestuur, waarna zijn afscheidstoe spraak volgt en om middernacht het carnaval 1995 definitief ten einde is. In plan Lukensveld zullen dit jaar enkele tientallen woningen wor den gebouwd. Op de eerste plaats zal bouwbedrijf Roosdom Tijhuis negentien percelen gaan bebou wen: dertien goedkope koopwo ningen in rijen, twee woningen van het type twee onder één kap en twee vrijstaande woningen. Eén en ander is onderdeel van de transac tie met de gemeente, die daarvoor de Kalfstermansweide in bezit heeft gekregen. De overeenkomst met Roosdom Tijhuis heeft alom instemming van de fracties, zij het dat van diverse.kanten wel gewe zen wordt op het feit dat het nog maar de vraag is of die goedkope woningen ook daadwerkelijk te recht komen bij de inkomensgroep die daar recht op heeft. Vroeger was sprake van premie A, B- of C met de daarbij behorende inko- Hoewel wethouder L.H. Rensen (WD) in de raadscommissie wel zijn positief bleef over de termijn waarop de bouw van het Ehag- plan aan de Dorpsstraat van start gaat, dreigt de sanering van de vervuilde grond door de organisa tie Subat onder het voormalige tankeiland roet in het eten te gooi- maatschappijen en heeft met het oog op de bodemsanering een overeenkomst gesloten met de ge meente. Subat wijst op het feit dat op zeer korte afstand van het hui dige garagebedrijf van de gebroe ders Stukker aan de Pannenbak kersstraat een nieuw benzinesta tion wordt gerealiseerd. Het lijkt en. Subat is een samenwerkings- er op dat de Ehag-klanten daar verband van de gezamenlijke olie- X Hi Voorkom ongelukken sc/)eó.Bent u °°k geschrokken van dat artikel in de krant waarin zo'n komstk°°8 aantal ouderen werd ge- orw3inoemd dat jaarlijks komt te vallen j de |en ^aar ernstige gevolgen aan over I en fhoudt? Dat zijn natuurlijk gege vens voor heel Nederland, maar toch. Voorkomen is beter en dat 6 420 kan voor een deel zeker. Ouderen a/wf en va^er dan jongeren en hou- r den daar vaker letsel aan over dan jongeren. Dat heeft een aantal oor zaken. Die kunnen niet worden weggenomen, maar er kan wel re- J4 97 kening mee worden gehouden. tie: Ouderen hebben te maken met 90-7filontkalking van de botten. Dat geldt voor vrouwen nog meer dan s- voor mannen. Door die ontkal- king breken botten bij een val sneller dan bij jongeren. Door ge- j zonde voeding met veel kalk kunt u dit vertragen. Heeft u vragen op II dit gebied dan kunnen huisarts en i diëtiste van de Thuiszorg hier in formatie over geven. Bij een val kunnen ouderen hun lichaam moeilijker opvangen bij een val dan jongeren. De soepelheid is minder en hun reacties zijn trager. 76 65 Ook hier kan men rekening mee houden door in beweging te blij- klachbven. Het deelnemen aan een of meerdere activiteiten in het kader van het Meer Bewegen voor Ou deren is hiervoor een goede sug gestie. Ouderen hebben ook behoefte aan meer licht dan jongeren. Kijkt u eens of er voldoende licht is op de overloop, de zolder en natuurlijk de hele trap. Een wat sterkere lamp of een extra lamp om de trap goed te verlichten kunnen misscnien helpen. Een aantal weken zal in deze ru briek aandacht worden besteed aan de veiligheid in huis en het voorkomen van ongelukken. Daarbij maken wij gebruik van folders van de Stichting Consu ment en Veiligheid. Deze stichting heeft tal van handige brochures die u kunnen laten zien hoe u allerlei gevaarlijke situaties in huis kunt voorkomen. Veelal staan er handi ge doe-het-zelf tips in. Bijvoor beeld de brochure "Voorkom on gelukken in huis". SWOH be schikt over een lijst van die bro chures. U kunt ook direct contact opnemen met de Stichting Consu ment en Veiligheid door een brief je te schrijven naar Antwoord nummer 17035, 1000 SL Amster dam, of te bellen met nummer 020- 5114511. Op zaterdag 25 februari wordt de Holterbergcross gehouden. Deze KNAU-wedstrijd van de atletie- kafdeling van de SV Holten telt mee voor de Twentse crosscom petitie, een serie van negen wed strijden waarvan de beste zes re sultaten tellen. Maar ook prestatielopers zijn wel kom in hun eigen leeftijdscatego rie. De inschrijving is in de kantine van sportpark Meermanskamp. Start en finish bevinden zich aan het eind van de Reebokkenweg voorbij camping De Holterberg. De jeugd loopt over goed te belo pen bospaden, maar de senioren krijgen een pittig parcours voor de kiezen met o. a. de beklimming van de Forthaarsweg. De SV Holten rekent op veel deelnemers, vooral uit eigen gelederen. Meisjes/jongens pup. B/C, 1350 me ter/13.00 uur. Meisjes/jongens pup. A, 1350 meter/ 13.10 uur; meisjes/jongens D, 1350 meter/13.20 uur; Meisjes C1800 meter/13.30 uur; MeisjesB/Jongens C, 1800 meter/13.40 uur; Meisjes A/Jon gens B, 3600 meter/13.50 uur; Dames senioren/Jongens A, 5000 meter/14.15 uur; Heren senioren, 10000 meter/14.15 uur. Een deel daarvan de Holtense atle ten was al actief bij de mini-mara thon van Apeldoorn, een loop over ruim 18 kilometer over de Apeldoornse heuvels. Leo Maris- sink startte op het Assels rondje, een afstand van 29,6 kilometer. In feite was dat een voorbereiding op 9 april wanneer hij als 42-jarige zijn debuut maakt in een echte marathon over 42 kilometer. Ook de eerste wedstrijd van de PJ GO-crosscompetitie zit er weer op. In Bathmen verschenen ruim vijftig Holtense atleten aan de start. Tom Marissink werd tweede op de 2,5 kilometer en Tamara Gjaltema was de snelste bij de meisjes. Op de langste afstand, 15 kilometer, was er een prima derde plaats voor Chris Offringa. Diekman-hal Afgelopen zondag was er een in- doorwedstrijd in de Diekman-hal in Enschede. Uitslagen: Rob Marissink (40 meter: 8.1; 65 cm hoog; 4.42 kogel). Carlos Baltus (60 meter 11,7); 80 cm hoog, 4.48 kogel). Gijs Marissink: (60 meter 9,7; 100 cm hoog en 5.44 kogel). Tom Marissink (60 meter 10,1; 60 meter horden-14.5; kogel 6.70 en 125 cm hoog). Esmeralda Udink (60 meter 9.6; 120 cm hoog en 8.05 kogel). Bernadette Ongena (60 meter 9,6; 60 meter horden 12,7 (3e plaats), kogelstoten 8.32 meter (tweede). Pieter van Wieringen (60 meter 8.1 en tweede plaats, kogelstoten 9.50 meter en derde plaats). Hannie Kolk sr. (kogelstoten 7.77 mtr.). Marjet Marissink (kogelstoten 8.23 mtr.). Hoewel nog enkele maanden te gaan, wordt toch al naarstig ge werkt aan de voorbereidingen voor de viering van Koninginne dag.^ Traditiegetrouw begint deze om 9.00 uur met de aubade op de Smidsbelt met aansluitend het Oranjefestijn op en rond het plein tot circa 12.30 uur. Naast de ge bruikelijke rommelmarkt voor de jeugd een activiteit waar ook di verse verenigingen aan deelnemen. Verenigingen die dit jaar opnieuw acte de présence willen geven op het Oranjefestijn kunnen met een kraam plaatsnemen op de Smids belt. Daarvoor is geen sta-geld verschuldigd, wel moet zelf voor een kraam worden gezorgd en een geschikt plekje worden uitge zocht. In de kraam kunnen vervol gens activiteiten worden ont plooid of artikelen worden ver kocht. „Indien verenigingen voor het laatste kiezen, zouden wij het op prijs stellen indien daarnaast 'iets' voor de basisschooljeugd wordt gedaan (touwtje trekken, grabbelton, bal gooien, schmin ken of iets dergelijks)," aldus de Stichting Viering Nationale Feest dagen. Net als vorig jaar worden aan de kinderen waardebonnen uitgedeeld die zij bij de kraampjes kunnen besteden. De totale waar de van de ontvangen bonnen wor den achteraf door de SVNF ver goed. De bonnen moeten worden ingeleverd bij Charles Vogely, Pastoriestraat 35. Sport- en soci aal-culturele verenigingen die aan het Oranjefestijn willen deelne men, worden verzocht zich uiter lijk donderdag 20 april (schriftelijk of telefonisch) aan te melden onder .a: r.--' opgave van de activiteit. Opgave is mogelijk bij mevrouw M. Hane- winkel, Ab Jansenstraat 1, tel. 62777 of H. Wissink, Nagelhout straat 35, tel. 63028. Woensdagmiddag 1 maart draait de Stichting Socuwe in de ontmoe tingsruimte van De Boschkamp de bekende film Assepoester op grootbeeld video. Aanvang 14.00 uur. Een sprankelend sprookje uit de vermaarde' collectie van Walt Disney dat met drie Oscars be loond is. Iedereen is welkom, de toegangsprijs is 3,50 gulden. Op 24 februari en op 3 en 4 maan brengt de afdeling Bathmen van de PJO de komedie 'In het Witte Paard' op de planken. Dat gebe- rurt in dorpshuis Braakhekke aan de Schoolstraat dat vanaf 19.15 uur geopend is. De voorstellingen om 20.00 uur. Toegang f 7,50. Dit jaar speelt PJ O voor de tiende keer. De bewerking van de operette Tm Weissen Rössl' is in handen van regisseur Arie Hofstede. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Gezinsdienst van Schrift en Tafel. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Vlogtman, Rein Ymker. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. S.M. Roo zenboom. Gezindsdienst van Schrift en Tafel. Espelo: 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom. Gezinsdienst van Schrift en Tafel. Collecte in dienst: Voorjaarszendingsweek. Uitgangscol lecte: Plaatselijk jeugdwerk. Diessen- plas: woensdag 1 maart, 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: 9.30 uur: ds, J. Jurjens, Schalkhaar. 15.00 uur: ds. S. Sijtsema, Wijhe. Jeugddienst. Collecte: Och tenddienst kerk; middagdienst eigen jeugdwerk. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Greetje Schutter, groep 4 en 5 o.l.v. Gerda Wolters; groep 6 en 8 o.l.v. Herma Hulsman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Tromop-Prins, Ester Tro- mop, Marja Tromop; 4-6 jaar: Alida Bannink-Eerens, Jcnnita Garritsen- Waanders. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring. Preek door pastor Hogenelst. Nevendienst. Oppasdienst: mevrouw Vlogtman, Rein Ymker. Nieuw Hee- ten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zon dag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Ned. Gi deons. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). menstoets. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven zijn er tegen woordig nieuwe richtlijnen voor de sociale koopsector: 5000 gulden subsidie per woning en dan moet de woning voor maximaal 159.000 gulden worden gebouwd. Waar mee de middelen om het pand bij de 'laagste inkomens' te krijgen weg zijn. In Lukensveld wordt voorts een aantal woningen twee onder één kap gebouwd, waarvoor het college in contact is met een projectontwikkelaar. Als de plan nen zo ver zijn wordt één van de volgende aannemers in de arm ge nomen: bouwbedrijf Voordes, Roosdom Tijhuis uit Rijssen en Holtkamp uit Bornerbroek. Ook in de sociale koopsector worden nog een zevental woningen van het type twee onder één kap gereali seerd. terecht kunnen. En dat nu is in strijd met de voorwaarden voor bodemsanering. Het nieuwe ben zinestation is evenwel eigendom van U-Vlees en heeft als zodanig niets te maken met de Ehag-gara- ge. Dat werd nog eens benadrukt door Rensen, die benadrukte dat de gemeente normaal doorgaat met de voorbereidingsprocedure van het Ehag-plan. Dat betreft de bouw van 48 seniorenwoningen. „De procedure neemt toch enkele maanden in beslag. Die tijd kun nen we benutten om overeenstem ming te bereiken met Subat, zono dig via de rechter"-aldus Rensen. Mocht die uitspraak negatief uit vallen, dan zullen de kosten voor bodemsanering verdeeld moeten worden over de drie partners in het Ehag-project: bouwbedrijf Voor des, woningbouwvereniging Onze Woning en de gemeente. De overige grond van het terrein aan de Dorpsstraat is overigens slechts in geringe mate verontreinigd. Wat betreft de provinciale subsidie in het kader van de 'Verdelingsver ordening stads- en dorpsvernieu wing' gaf de wethouder nog aan dat het bedrag voor het Ehag-plan beschikbaar blijft tot 1 januari 1996. Het gaat om 225.000 gulden. Voor die datum moet de bouw dus wel beginnen. Rensen verwachtte dat dat dit najaar van start gaat. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Om natuurmuseum Bos Dieren wereld nog beter in beeld te bren gen, zullen binnenkort op een aan tal punten extra borden op de ANWB-wegwijzer worden aange bracht. Het gaat om de wegwijzers bij de rotonde Deventerweg en op de kruising Burgemeester van de Borchstraat/Molenbelterweg. De ANWB is in het verleden vaker benaderd met deze vraag. Tot nu werd geweigerd daat het aantal bezoekers onvoldoende was om een apart bord te plaatsen. Ditmaal is toegestemd op voorwaarde dat de kosten voor rekening komen van het museum. Zondag 26 februari is er weer ge zinsdienst in de hévormde kerk. In deze dienst, waarin ds. A.J. Leer ink voorgaat, wordt tevens het Heilig Avondmaal gevierd. Het thema luidt 'Dat staat als een huis'. De dienst begint om 10.00 uur. Donderdag 23 februari: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, begunstigersbijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in gebouw Irene; 20.00 uur, forum D66 in Park gebouw Rijssen over regio Twente Zaterdag 25 februari: 13.00 uur, start Holterbergcross Meermanskamp; 13.45 uur, carnavalsoptocht; 15.00 uur, Keuntjescarnaval voor kinderen in zaal Vosman; 14.00 uur, start dweil middag in de hofbars; 19.30 uur, Slin geroamd, vertrek Bierlokal am Bahn hof. Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad); 11.30 uur, duo Karst in De Bosc hkamp; 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vosman. Maandag 27 februari: 14.30 uur, se niorencarnaval in zaal Vosman; 20.00 uur, Rosenmontag in eetcafé 't Kla vier; MAC-jaarvergadering in 't Stuur- huus; 20.00 uur, agrarische avond in zaal Vosman NBvP Holten, Dijker- hoek en Espelo Dinsdag 28 februari: 12.30 uur, Früh- schoppen en Biertapwedstrijd in Bier lokal am Bahnhof (Stationskoffiehuis); 15.00 uur, playbackshow in zaal Irene; 20.00 uur, Kleintje Carnaval met Het Geding in Bierlokal am Bahnhof. Woensdag 1 maart: 14.00 uur, film Assepoester in De Boschkamp Donderdag 2 maart: 14.00 uur, com- puterinstuif voor de jeugd in De Bosc hkamp Vrijdag 3 maart: 17.30 uur, (besloten) Happy Hour Kring Bewoners Holter berg in hotel-restaurant Hoog Holten (na afloop 'table d'höte'); 19.30 uur, Wereldgebedsdag in gebouw Irene. Zaterdag 4 maart: 10.00 uur, postze- gelbeurs in de aula van SG De Waer- denborch; MAC-voorjaarsrit (endu- ro); VH-examen VDH Kringgroep De Bergspeurders op terrein Lambooys- weg. Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond het IJsselmeer'; 10.00-11.00 uur, start WVH Omloop van Holten bij de sporthal. Maandag 6 maart: 20.00 uur, verga dering Straatvoetbaltoernooi in kanti ne Vletgoor Vrijdag 10 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in gebouw Irene. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar; 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in gebouw Irene. Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, start 't Stuurhuus. Woensdag 15 maart: 20.00 uur, bij eenkomst Kring Bewoners Holterberg in restaurant De Wielen over inbraak preventie. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo; afdclingsavond NBvP Holten Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Woensdag 26 april: afdelingsavond NBvP Holten met lezing Piet Steltman Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten Geboren: HuibAntonius Maria, zoon Ondertrouwd: A.P. Scheer (26) en van G.A.M. Kemper en I.T.M. ten J.G. Broekmaat (30); F.M.R. Baars Have, (23) en V.I. Krikkink (19). Overleden: C.T. Bronsvoort-Teese- Gehuwd: J.A. Karkdijk (38) en J. link (76); H.G.W. Welting (68). Hagedoom (37).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3