Holtens Nieuwsblad, Mindervaliden weer in opperbeste stemming Huisvesting medewerkers bedrijven vaak probleem Statenfractie D66: heuvelrug stiltegebied HET IS GEEL? enHET IS GEEH KAHARIESH0W! Nieuwe eigenaar van Hoog Holten NUMiP Zinvol werkbezoek D66 statenfractie aan Holten RECTIFICATIE Daarvoor onze excuses!!! U ontvangt een fraaie BON CPB Holten Stedendriehoek per 1 mei feit Wereldgebedsdag op 3 maart Computerinstuif in De Boschkamp Vergadering gemeenteraad Holtenaren op kandidatenlijst Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Opnieuw een wisseling van de wacht bij hotel-restaurant Hoog Holten. Voormalig ei genaar/exploitant Johan Nep- pelenbroek heeft het bedrijf begin deze maand verkocht aan Twellonaar Remco Ver meulen. Neppelenbroek is nu enkel eigenaar van de succes volle bistro De Holterberg. Als reden voor de verkoop noemt hij het feit dat de voor genomen uitbreiding van Hoog Holten, waarmee het bedrijf vorig jaar de voorpagi na van deze krant haalde, ze ker nog vier tot vijf jaar op zich zal laten wachten. „Toen ik zag dat het voorlopig klein schalig zou blijven en ik in mijn hart een echte restaura teur ben, besloot ik een nieu we exploitant te zoeken. Ver meulen toonde zich geïnteres seerd, zij het dat hij het bedrijf gelijk wilde kopen," aldus Neppelenbroek, die destijds startte als mede-eigenaar van Hoog Holten en de laatste tijd de enige eigenaar was. Remco Vermeulen laat desgevraagd weten dat hij Hoog Holten voorlopig op dezelfde voet voortzet en er een 'goed ren derend bedrijf' van wil maken. Hoewel de bouwbe- stemming nog ruimte biedt voor uitbreiding met twintig kamers, ziet hij daar voorlo pig van af. Johan Neppelen broek blijft zeker actief in De Holterberg, dat vorige week een kwalificatievermelding kreeg in de Michelin-horeca- gids, het neusje onder de zalm voor ingewijden. Een bewijs dat de combinatie kwaliteit - prijs bij de kenners in zeer goede aarde is gevallen. Vol gens Neppelenbroek zijn er slechts dertig restaurants in Nederland met een dergelijke vermelding. In het oosten des lands is bistro De Holterberg de enige. Hoewel twee ver schillende bedrijven, profite ren Vermeulen en Neppelen broek vanzelfsprekend van el- kaars aanwezigheid. Ofschoon het vorig jaar aan gekondigde, prestigieuze bouwproject op de zuidflank van de Holterberg 'in de pen blijft', duurt het dus vermoe delijk nog enkele jaren alvo rens één en ander werkelijk heid wordt. Neppelenbroek behoudt daar overigens wel bemoeienis mee, Vermeulen niet. Details wilde Neppelen broek echter (nog) niet kwijt. Het project omvat de bouw van zes luxe appartementsge bouwen (in de vorm van rus tieke landhuizen). Onderdeel ervan is ook de aanbouw van een sfeervol theehuis aan de achterzijde van De Holter berg, waar tevens het 'mooiste terras van Overijssel' ligt. Ook genoemd toen zijn de komst van een Engelse pub, bibliotheek en het houden van workshops. Per abuis werden 2 huizen in de verkoop geplaatst van Makelaardij Robers in het Holtens Nieuwsblad van donderdag 16 februari j.l. Hollens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander doorf j Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr. /mevr Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69. 95 Oergezellig was ook dit jaar weer het carnaval voor mindervali den. Afgelopen zaterdag werd dit feest voor de elfde maal in mane ge Snorrewind gevierd. En hoe wel organisator Jan Schuchard dat een mooi aantal vond om afscheid van dit evenement te nemen, blijft een Schuchard de zaakjes regelen. Zoon André neemt immers de taak van zijn vader over. Ook dit jaar waren de dertig rui ters van Stichting Paardrijden Ge handicapten trouw aanwezig om vooral maar niets van deze gezelli ge happening te missen. Om het feest compleet te maken waren ook de vaste helpers, vele andere belangstellenden onder wie de burgemeester en uiteraard onze eigen Fienpreuvers onder leiding van Prins Jos present. Het carna val voor mindervaliden heeft de naam bijna nog gezelliger te zijn dan het 'gewone' carnavalsfeest, en niet geheel onterecht bleek ook dit jaar. De Braandheultjes zorg den voor een passende muzikale omlijsting en voor veel vermaak zorgden ook dit jaar weer de ver schillende artiesten die hun mede werking verleenden. Zo was op nieuw Erik Rensen van de partij. Met zijn inmiddels beruchte acts is hij langzamerhand een vast onder deel van het carnaval voor minder validen geworden. Toch was er ook nog even een officieel onderdeel in het hele feestgebcuren. Na elf jaar, hoe toepasselijk, het carnaval voor mindervaliden te hebben georga niseerd, nam afgelopen zaterdag Jan Schuchard afscheid. Dat zijn werk in de afgelopen jaren zeer gewaardeerd werd bleek wel uit de vele cadeaus die hij mocht ontvan gen. Schuchard kreeg van de fami lie Bronsvoort een wel heel bijzon der cadeau, hij werd namelijk in de Orde van Manege Snorrewind op genomen. Zoon André zal de werkzaamheden van zijn vader voortzetten, om zo toch elk jaar weer een gigantisch feest te kun nen organiseren. Voor de elfde maal gingen de mindervaliden 'uit hun dak in manege Snorrewind tijdens het populaire carnaval voor mindervaliden. Immer trouw georganiseerd aoor Jan Schuchard (midden), wiens taak nu overgenomen wordt door zoon André (Foto Ten Velde Na deze officiële onderbreking ™e van de deelnemers dat ook dit werd weer uit volle macht verder jaar het carnaval voor mindervah- gefeest en aan het eind van de den weer zeer geslaagd genoemd middag bleek aan het enthousias- mag worden. Carnaval Holten is vanaf zaterdag weer vier dagen lang Kcuncdarp. Voor de liefhebbers, zowel jong als oud, heeft carnavalsvereni ging De Fienpreuvers opnieuw gezorgd voor een keur aan acti viteiten. Zaterdagmiddag wordt flinke belangstelling verwacht voor de optocht met een aantal fraaie praalwagens. Adoptieouders Jenny van der Knaap is naarstig op zoek naar 'adoptieouders' voor tien meisjes uit het Lourdes Girls Home op Sri Lanka. De kinderen variëren in leeftijd van circa 8 tot 15 jaar. Het Holtens Nieuwsblad zocht Jenny op. Triathlon Walgcmoed Accountants, waar toe ook het Holtense accoun tants- en administratiekantoor Adconed Huisman behoort, is naast zorgverzekeraar Oostne derland hoofdsponsor van de Holtense triathlon geworden. De onderneming hoopt er de naamsbekendheid in het oosten des lands te vergroten. Dat Holten als kleinere kern is aangemerkt, heeft tot gevolg dat uitsluitend voor de 'lokale behoefte' gebouwd mag worden. „In ons bedrijf werken echter ook vele niet-Holtenaren die dan weliswaar economisch gebonden zijn, maar toch niet in aanmer king komen voor een woning," betoogde Oad-directeur ir. J.G.J. ter Haar vorige week tijdens het zinvolle werkbezoek van een deel van de acht man tellende statenfractie van D66 Overijssel aan de hoofdvestiging in Holten. Ter Haar wees er op dat een aantal medewerkers daardoor tijdelijk in een vakantiewoning huizen en voor permanente behuizing moeten uitwijken naar grotere plaatsen in de omgeving, die meer 'woonmogelijkhed^r.' bieden. Hij ging zelfs nog een stapje verder en merkte met een knipoog naar de gemeente op dat veel hoofdvestigingen van omvangrijkere bedrijven van Holten naar grotere gemeenten met grotere wooncontingenten vertrekken. Bovendien plaatsen met voorzieningen als bisocopen, schouwburg en dergelijke. „Een verschraling van het woon/werk-gebeuren in deze streek," waarschuwde de Oad-directeur, die huisvesting voor de eigen medewerkers wel mogelijk achtte als een bedrijf in de vrije woonsector investeert: „Dat is evenwel geen taak voor het bedrijfsleven, maar een taak van de overheid," aldus Ter Haar. Het leek een complete kaalslag vorige week aan de Koningin Wilhelmi- nastraat, waar gemeentewerken in snel tempo een serie acacia's kapte. De bomen, hoe mooi ook, moeten wijken, daar de horizontaal groeiende wortels schade toebrengen aan het wegdek en de trottoirs. Vorig jaar werd de eerste serie gekapt. Daarvoor in de plaats werden gleditsia's (valse christusdoorn) geplant. Deze boom heeft een zogenoemde pen- wortel. De wortel groeit naar beneden, waardoor de eerder aangegeven problemen straks verleden tijd zijn Vermoedelijk eind deze week of begin volgende week wordt de tweede serie gleditsia's geplant. De nu nog resterende acacia's worden volgend jaar met de grond gelijk gemaakt. Ook die worden vervangen door gleditsia's. Volgens chef buitendienst Gerard Grave werden eveneens acacia's gekapt in de Verzetstraat, elders in De Haar en langs een deel van de Larenseweg. In totaal zijn er nu ongeveer honderd gekapt. Daar waar de beschadiging van de weg direct gevaar opleverde voor de verkeersveiligheid, zijn herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Wat betreft het hobbelige voetpad langs de Koningin Wilhelminastraat vertelde Grave dat dat pas wordt verbeterd als alle acacia's verdwenen zijn (Foto WV). De Oad-directeur schilderde de stormachtige ontwikkeling van het bedrijf, dat door zijn vader in de twintiger jaren gestart werd. Naast het vervoersbedrijf en de reisbu- reaugroep, geldt Oad heden ten dage vooral als één van de toon aangevende reisorganisaties in Ne derland. Niet alleen met busrei zen, maar ook met vlieg- en auto- reizen. „Wij zijn dus tevens 'all round touroperator'," aldus Ter Haar, die vertelde dat Oad inmid dels zo'n 700 medewerkers heeft: 140 op het hoofdkantoor in Hol ten, 350 bij het busbedrijf in Goor en 200 bij de Oad-reisbureau- groep, die met ruim 60 kantoren in het hele land vertegenwoordigd is. De jaarom zet bedraagt circa 400 miljoen gul den. Tien miljoen daarvan is af komstig van het streekvervoer, waarin Oad de nog de enige parti culiere vervoerder is. Verhuizing Nido Behalve het bezoek aan Oad, maakte de delegatie in gezelschap van bestuur en fractie van D66 Holten, tevens haar opwachting bij Nido Universal, bekend van de gladheidsbestrijding en milieu techniek. Ook hier een kritische Bij Nido Universal mocht een deel van de D66-statenfractie onder leiding van algemeen directeur B.F. Onland een kijkje nemen in het bedrijf. Geheel links fractievoorzitter Manjke de Vuyst en ...voorzitter D66 Holten Enk Bus (Foto WV). noot. Algemeen directeur B.F. Onland liet namelijk weten dat 'zijn' bedrijf aan alle kanten inge klemd zit: spoor, industrie en wo ningbouw. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat Nido uit haar jasje groeit en te zijner tijd naar een andere bedrijfslokatie moet uit- Tijdens het overleg dat de D66- statenfractie had met het college, passeerde ook de Sallandse Heu velrug (SH) de revue. Voorzitter Marijke de Vuyst liet in dat ver band weten dat haar fractie er binnenkort op zal aandringen de Haarler- en Holterberg als stilte- gebied in het Milieubeleidsplan 95 te laten opnemen. In dat ver band kwam ook de afsluiting van het centrale deel van de Toeristen- weg ter sprake. Eén van de 'hot items' van het BIB-rapport (Be stemming, Inrichting en Beheer van de Sallandse Heuvelrug, red.). Tevens een maatregel die samen hangt met het bestempelen als stil tegebied en ook een maatregel die de statenfractie niet van invloed acht op het voortbestaan van de horecabedrijven langs de weg. Burgemeester Verhoeven daaren tegen liet een geheel ander geluid horen en sprak juist grote zorg daarover uit: „Sommige horeca ondernemers zijn voor een deel afhankelijk van busdagtrips: groe pen die 'aanlanden' voor koffie met gebak, lunches en dergelijke. Het is de vraag of die bedrijven het op termijn redden." Mevrouw De Vuyst bleef echter bij haar stand punt en noemde een omweg via Rijssen acceptabel, temeer daar de heuvelrug als stiltegebied wordt aangeduid. Of de D66 in de staten overigens een meerderheid voor opname als zodanig in het Milieu beleidsplan kan bewerkstelligen, is de vraag. Oók bij Marijke de Vuyst. Wonderlijk genoeg bleek de D66- statenfractie niet in bezit van het BIB-rapport, terwijl de betrokken gemeenten Hellendoorn en Hol ten het stuk onder geheimhouding wel hebben. Pas begin april komt de BIB-stuurgroep opnieuw bij een om het eindrapport te bespre ken. Wethouder Eb van Schooten (GB) herinnerde er nog maar eens aan dat Holten haar recreatieve status graag behoudt en consta teerde dat, indien de Toeristenweg (die binnenkort in de nachtelijke uren wel dicht gaat), voor een goede en recreatievè alternatieve route moet worden gezorgd. Ook de voorzieningen aan de rand van het gebied, vanwaar de bezoeker toegang tot de heuvelrug heeft, zijn van essentieel belang. En dan is er natuurlijk nog de vraag wat dat alles kosten gaan en wie de rekening gepresenteerd krijg(en)t. Marijke de Vuyst, die zelf in Giet hoorn woont, had ten slotte een aardige tip voor het college. Zij wees op een zeer goed geslaagd project in de noordwesthoek van de provincie, waarbij sprake is van een combinatie tussen openbaar vervoer en 'overig vervoer' zoals kano's, fietsen en dergelijke. Een route beginnen met de bus, over stappen op kano of fiets en verder op met een andere bus terug naar het vertrekpunt. Burgemeester Verhoeven bleek op de hoogte van het project en toonde zich er door ervaring eveneens enthousiast over. zien, waarbij zich de vraag voor doet of Holten dan verlaten wordt. Dat 60% van de circa 150 medewerkers uit Holten komt heeft zeker invloed op dat besluit. Onland: „Dat is wel de enige re den, want voor de 'business' zitten we echt niet vast aan Holten. Wat betreft de korte termijn verwach ten we op de huidige lokatie nog zo'n vijf tot zes jaar te blijven, wellicht met een stukje van de buren erbij (eventueel op huurba- sis). Voor de langere termijn heb ben we circa vijf tot zes hectare bedrijfsruimte nodig om op effi ciëntere, gezonde en dynamische wijze te kunnen werken. Een goe de infrastructuur qua aan- en af- voerroutes weegt zeker mee in de lokatiekeuze. Alle 'verkeershob- bels' die de gemeente sinds enige tijd in Holten heeft ingebouwd, zorgen nu regelmatig voor erger nis." Onland wees er op dat de directie het college ooit al voor stelde het bedrijf voor tien miljoen te kopen. Dat bedrag is minimaal nodig indien sprake is van bedrijfs- verplaatsing. Noch het geld, noch een alternatief bedrijventerrein waren echter voorradig. Zoals be kend is Vletgaarsmaten (langs de N332 Lochem-Raalte) in het ont- werp-structuurplan van Holten inmiddels aangeduid als toekom stig industrieterrein. Met circa 16 hectare ruimschoots voldoende om aan de Nido-wensen tegemoet te komen, ook op het punt van goede aan- en afvoerwegen. On land constateerde overigens wel dat er 'gezond overleg is met B en W over de mógelijkheden'. Als Holten straks tot de regio Twente hoort, zou wellicht geprofiteerd kunnen worden van regelingen die daar gelden. Na de bedrijfsbezoeken werd de delegatie ontvangen door B en W voor een gedachtenwisseling over een aantal actuele kwesties. Daar onder het punt woningbouw, zo als ook al aangehaald door Oad- directeur Ter Haar. Op een vraag van fractievoorzitter De Vuyst liet burgemeester D.J. Verhoeven we ten dat op dit moment 30 tot 35 woningen per jaar mogen worden gebouwd. Een aantal dat zou moe ten verminderen naar 20 tot 25. „Daarmee kunnen we dan de ge zinsverdunning in de gemeente niet opvangen en loopt het inwo nertal licht terug. Dat aantal willen we echter graag houden en zelfs licht uitbreiden tot ongeveer 9000, mede in verband met het instand houden van het voorzieningenni veau." En: „Naast het handhaven van nieuwbouwplannen moet de provincie derhalve ruimte geven om te kunnen inspelen op de vraag naar ouderenwoningen en op sa neringsprojecten (zoals het invul len met woningbouw van de Dorpsschool-lokatie)." Wat be treft de opmerking van Oad-direc teur Ter Haar merkte Verhoeven op dat er immer een spanningsveld blijft over de kwestie van degenen die sociaal-economisch gebonden zijn en zij die enkel economisch gebonden zijn. De CPB Holten komt donderdag 23 februari om 20.00 uur bijeen in De Kandelaar. De Holtense Rita Beldman vertelt er het één en ander over haar werk in de natuurge neeskunde. Nieuwe leden en be langstellenden zijn van harte wel kom. De Regio Stedendriehoek wordt op 1 mei werkelijkheid. Onlangs is de nieuwe fusiedatum voor het gewest Midden-IJssel en het Sa menwerkingsverband Oost-Velu- we door het Overlegorgaan Ste dendriehoek vastgesteld. Zoals be kend had die fusie 1 januari al een feit moeten zijn. Met name het punt financiën zorgde voor uitstel. De meerderheid van de betrokken gemeenten heeft postief gerea geerd op de fusie, waarmee tegelijk duidelijk wordt dat de overstap van Holten naar de regio Twente definitief in beeld komt. Op woensdag 3 maart wordt ook in Holten weer aandacht besteed aan de Wereldgebedsdag. Dit jaar is het thema 'De aarde, woning voor alle mensen'. De liturgie en de gedachten daaromheen worden onder woorden gebracht door vrouwen uit Ghana. Hun verhalen gaan over de problematiek van vluchtelingen en asielzoekers. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Irene en de aanvang is 19.30 uur. Medewerking is er van het Chr. koor Laelitia Vera. Donderdagmiddag 2 maart biedt de Stichting Socuwe in samenwer king met Computershop Dogte- rom de jeugd de gelegenheid om deel te nemen aan de inmiddels populaire computerinstuif in het dorpshuis. De middag is gratis toegankelijk en duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Vanzelfsprekend zijn deskundigen aanwezig om de kin deren met raad en daad terzijde te staan. Kinderen met vragen over computers, programma's en/of spelletjes zijn van harte welkom. Ook kunnen ze verschillende pro gramma's bekijken en/of uitpro beren. Vijftien punten telt de agenda waar de gemeenteraad maan dag 27 februari haar licht over mag laten schijnen. Zo wordt onder meer besloten over de veelbesproken grondprijzen in plan Look, over het voor stel inzake intergemeentelijke samenwerking (regio Twente) en over de aankoop van de Kalfstermansweide en de daar aan gekoppelde verkoop van bouwpercelen in plan Lu- kensveld door aannemersbe drijf Roosdom-Tijhuis. De vergadering begint om 19.3C uur. De verkiezing van de leden van de Provinciale Staten (woensdag 8 maart) komt steeds nadrukkelijker in beeld. Vorige week rolde ook in Holten de oproepkaarten in de bus. Op de bijgevoegde kandida tenlijsten staan ook enkele plaats genoten vermeld. Voor de PvdA is dat Wim Dalhuisen, thans fractie voorzitter van de afdeling Holten. Hij staat op 29ste en voorlaatste plaats. Gemeentesecretaris Jan Pe ter Stegeman staat 12e op de lijst van D66. Een gunstige positie is er wel voor Dick Schakelaar. Hij is lijsttrekker van de Ouderen Unie 55 plus.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1