Kunststof nagels voor kat bieden bescherming tegen meubelschade Voorziening Pleegzorg streeft naar vierduizend adressen in twee jaar WIJ RUIMEN EXPLOSIEF OP! Tl F f rans vrielink Fotocamera Fisher Price speciaal voor kinderen cimco Twaalf maanden wereldnieuws De Quark XPress Ontwerpgids Kansen in tijdelijk werk Cricket maakt kinderveilige aanstekers Introductie van 7 Up Ice Cola Bassie en Adriaan zingen liedjes uit Grootmoeders tijd met kortingen tot wel SO% Braun scheerapp. Aristona klokradio Philips midiset Tefal koffiezetter Palm Beach zonnehemel Sharp videorec. Philips kleurentv Aristona kleurentv Sony kleurentv Bauknecht Sanyo video camera AEG wasdroger CD'S, SINGLE CD'S, VIDEO'S ETC. MET Verspreiding 'Soft Paws' in Nederland via dierenarts Ondanks wervingscampagne opnamestop in Overijssel MAAR: ir randstad uitzendbureau Opruiming: 9 8 Opruiming: 2 8 5 0 Opruiming: 6 8 9 1 Opruiming: 3 8 5 0 1 maart a.s RTL 4 alleen nog op Astra 10! Astra 1D Extenders v.a. 49*50 Low Noise Converter ma 2 GHZ v.a. 69.50 Satellietontvangers ca 700-2050 MHZ v.a. «49.5U vaatwasser Florida IN ONZE EAR EYE CD SHOP: Diverse doorlopende aanbiedingen in: KLEURENTELEVISIES GROTESTRAAT 48-50, 7471 BR GOOR, TELEFOON 05470-7 40 50 VRIJDAG KOOPAVOND, MAANDAGMORGEN GESLOTEN DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 ZA 5 Ieder jaar brengt uitgeverij Het Spectrum een nieuwe editie uit van het boek 'Het aanzien van...'. De uitgave die in dit geval twaalf maanden wereldnieuws uit 1994 in beeld brengt is opnieuw een interessant blader-, lees- en kijkboek geworden. Met meren deels kleurenfoto's en nog af en toe een opname in zwart-wit. Aan het begin van iedere maand zijn de belangrijkste gebeurtenissen daaruit op een rijtje gezet, zodat het geheu gen snel weer opgefrist is. Opvallend bij het bladeren, kijken en lezen in 'Het aan zien van 1994' is dat ondanks het belang dat aan bepaalde nieuwsfeiten uit 1994 vast zat, we amper in staat zijn om heel snel tien van die opvallende nieuwsmakers op te noemen. Zo snel schijnen we te verge ten. Wist u nog dat in 1994 de Mexicaanse boeren in opstand kwamen, Los Angeles door een aardbeving getroffen werd, het bloedbad in He- bron werd aangericht, Steven Spielberg een Oscar kreeg voor Schindler's List, twee ministers moesten aftreden vanwege de IRT-affaire, Woodstock II gehouden is of dat Saddam Hoessein zich wederom roerde en Koeweit omsingelde? Of bent u in staat drie namen van bekende Ne derlanders of buitenlanders te noemen, die in 1994 zijn over leden? Het aanzien van 1994 biedt u de kans uw geheugen weer eens een beetje op te poetsen wat de nieuwsfeiten uit dat jaar betreft. Kortom, een uitgave die zeer de moeite van de aanschaf waard is. Meer dan 600 pagina's telt het boek 'De Quark XPress Ontwerp gids'. Deze uitgave van Addison-Wesley is geschreven door Barbara Assadi en Galen Gruman. Beiden zijn experts op het ge bied van Desk Top Publishing (DTP). Assadi is manager van de afdeling Editorial Services bij Quark Inc., de maker van dit programma, en ze is tevens degene, die Macintosh tekst- verwerkingssoftware be spreekt voor het Amerikaanse tijdschrift InfoWorld. Gru man is senior redacteur van de Amerikaanse editie van het tijdschrift Macworld en test DTP-software voor Info World. Hun kennis over QuarkXPress hebben ze ge bundeld in dit boek, dat de versies 3.2/3.3. behandelt. De auteurs informeren de gebrui ker van dit boek onder meer over de vele aspecten van pro fessionele opmaak en vormge ving met XPress, behandelen honderden typografische en layout tips alsmede technie ken. Ook afdruktechnieken komen ruim aan bod, naast informatie over kleurgebruik, het prepress-traject, en het manipuleren van teksten en illustraties. Bij de behandeling van ieder onderwerp worden de nodige illustraties ge plaatst, zodat de gebruiker di rect kan zien waarover het op dat moment gaat, en hij of zij kan zien wat het eventuele resultaat moet zijn van een bepaalde handeling. Wie voor z'n werk, of mogelijk zelfs voor z'n hobby, met XPress werkt of gaat werken, die heeft aan deze gids heel veel. Onderwerpen zijn vlot te vin den, en de uitleg is goed te volgen. Zonder meer een uit gave, die z'n geld dubbel en dwars waard is. Fisher Price bracht voor kinderen vanaf 5 jaar een bijzonder bruikbare en handige camera uit. Het apparaat is speciaal ontworpen om kinderen te helpen fotograferen. Geen ingewik kelde toestanden, maar gewoon kijken door de dubbele zoeker, het te fotograferen object midden in de zoeker plaatsen en afdrukken. Dankzij de stevige handgre pen aan beide zijden van de camera kan ieder kind het ap paraat goed vast houden. Ook het trnasporteren van de film is eenvoudig geregeld. De knop voor het transport net zo vaak naar links drukken totdat het volgende nummer in het venster achterop de ca mera verschijnt en de camera is ingesteld voor de volgende opname. Ook het aanzetten van de ingebouwde flitsers is simpel. Er zit maar een knop aan de voorzijde van het toe stel, waar een klein zonnetje bij is afgebeeld. De bediening vraagt dus weinig denkwerk van de juniorfotograaf. Met de flitser zijn foto's te maken Speel van 1.2 tot 3 meter. Indien de flitser van de camera vijf mi nuten achter elkaar niet ge bruikt is schakelt deze vanzelf uit om de batterijen te sparen. Ook het in- en uitnemen van de film - type 110 - kan een kind vanaf 5 jaar, nadat het enkele keren door een ouder iemand is voorgedaan, zelf doen. Perfect foto is te gebrui ken met alkaline, normale en oplaadbare batterijen. Men kan deze echter niet door el kaar gebruiken. Fisher Price ontwikkelde deze fotocamera speciaal voor kinderen. Foto: Fisher Price Cafetariamedewerker m/v Wij hebben een leuke baan in een vakantiepark in Holten voor iemand die zelfstandig een cafetaria kan leiden. Ben je flexibel inzetbaar in de periode van half maart t/m half november? Neem dan contact met ons op. Informatie bij Wietse Wes, tel. 05480-1 99 55, Rijssen, Hogepad 6b De Amerikaanse dierenarts Toby Wexter zodanig bescherming te bieden tegen bescha- heeft kunstnagels voor katten ontwikkeld. De digingen aan meubels en gordijnen. De zoge plastic huisjes worden als een hoesje over de naamde 'Soft Paws' worden in Nederland via nagels van het beest geschoven en dienen als de diererartsen verspreid. Het fenomeen 'Soft Paws' moet volgens de fabrikant voorkomen dat de nagels bij katten worden uitgetrokken, met als doel de scha de aan het meubilair binnen de perken te houden: „Voor katten in het wild staat een dergelijke han deling gelijk aan een doodvonnis of levenslang. In het wild levende katten kunnen absoluut niet bui ten hun nagels. Zij klimmen er mee in bomen, en bakenen er regelma- Aanstekerfabrikant Cricket brengt al enige tijd een kindervei lige aansteker op de markt. Wie de aansteker wil gebruiken moet éérst de beveiliging aan de achterzijde indrukken, waardoor de aansteker gedeblokkeerd wordt. Pas daarna kan. men iemand een vuurtje geven. Een veilig idee voor slechts een paar centen meer. De aansteker is ook zeer praktisch voor degenen die last van hebben van het leeglopen van de aanste ker, doordat de ontgrendelaar voor de gastoevoer in de broekzak opengedrukt wordt. Eigenlijk zouden alle aanstekers van dit mechanisme voorzien moeten zijn, want als een kind op een onbewaakt ogenblik een aan steker in handen krijgt is het leed niet te overzien... tig hun territorium mee af. Dat laatste doen zij door met hun na gels overal in te krassen, om ver volgens in de groeven een geur te verspreiden. De geur is afkomstig uit de kliertjes in de voetkussentjes van het dier. Zonder nagels heeft het beest een enorme handicap". Asiel „Maar ook de huiskat heeft be hoefte zijn nagels in het meubilair of het behang te zetten, al is het alleen al om de nagels te scherpen. Een kokosmat of klimpaal dient de kat voldoende afleiding te bezor gen. Veel katten blijven echter tot groot ongenoegen van de eigenaar de voorkeur geven aan het slopen van de inboedel. Het asiel lijkt dan uitkomst te bieden. Ook besluit men maar al te vaak het beest te laten inslapen. „Na een amputatie van de nagels kan de kat daarna niet meer krab ben maar ook niet meer fatsoenlijk lopen of klimmen. Het dier is dan voor het leven invalide. Bovendien is het amputeren van nagels wette lijk niet toegestaan". Vervang Soft Paws zijn verkrijgbaar via de dierenarts, die ze de eerste keer zal aanbrengen. Wanneer de nagels van de poes na zes weken zijn uitgegroeid, dient de eigenaar de hoesjes te vervangen. Assistentie van de dierenarts is daarbij niet noodzakelijk. De botte nagelhoesjes voorkomen beschadiging aan het meubilair. De eerste keer zet de huisarts ze aan, daarna kan de eigenaar dat in principe zelf doen. Foto: PR Op de wervingscampagne voor pleegouders 'Geef geen geld, geef een thuis', hebben inmiddels zo'n duizend mensen gereageerd. De reacties kwamen in de eerste zeven weken na de start van de campagne. In Overijssel en Gelderland hebben inmiddels respectievelijk 120 en 151 pleegouders een kind in hun gezin opgenomen. Voorzie ning voor pleegzorg streeft ernaar binnen twee jaar 4000 nieuwe adressen te vinden. Ondanks de wervingscam pagne stelt de Voorziening voor Pleegzorg in Overijssel een opnamestop in. De be middeling is daarom in een aantal gevallen gestaakt. Pleegzorg is van mening dat de overheid onvoldoende fi nanciële middelen ter be schikking stelt om aan de stij gende vraag te voldoen. Misverstand Voorziening Pleegzorg pro beert kinderen op te vangen die niet meer thuis kunnen wonen door onder meer echt scheidingsproblemen, onge lukken van ouders, verslavin gen, ziekte en opvoedkundige moeilijkheden. Volgens Pleegzorg is het absoluut een misverstand dat ouders ge trouwd moeten zijn of zelf kinderen hebben. Voor inlichtingen kunnen aanstaande pleegouders of an deren contact opnemen met Voorziening Pleegzorg Over ijssel, telefoon 038 - 233526 of voor Pleegzorg Gelderland telefoon 085 - 617269. Het gratis 06 nummer is: 06 - 022 34 32. 7 Up introduceert medio april '94 een nieuwe Cola in Nederland. De 7 Up Ice Cola heeft een lichte cola smaak. Deze bevat geen cafeïne, kleurstoffen en conserver ingsmiddelen. 7Up Ice Cola wil met deze nieuwe fridrank een combina tie maken tussen cola en 7Up. De fabrikant brengt hiermee een nieuw soort cola op de frisdrankenmarkt. Per hoofd van de bevolking wordt in Nederland per jaar, 70 liter frisdrank gedronken. De gemiddelde Amerikaan drinkt ter vergelijking 180 li ter per jaar. Mede daarom is 7 Up Ice Cola speciaal voor de Nederlandse markt ontwik keld. 7 Up brengt in Neder land een nieuwe cola op de markt. Foto: Pepsi Cob Nederbnd Maar liefst zestig liedjes uit grootmoederstijd zijn op cd neergezet door het populaire duo Bassie en Adriaan. Het zijn allemaal gezellige meezingers, waaraan vooral de allerkleinsten heel veel plezier kunnen beleven. Onder die zestig liedjes bevin den zich onder meer de vol gende nummers: Kortjakje, Moriaantje, Roodborstje, In Den Haag daar woont 'n graaf, Alle eendjes zwemmen in het water, 'k Heb m'n wa gen volgeladen, D'r zat een aapje op 'n stokje, Zagen, za gen, wiede wiedewagen, Roodkapje, 'k Zag Twee. Be ren, Berend Botje en Jan Huygen in de ton. Het populaire clownsduo Bassie en Adriaan zette zestig liedjes uit grootmoederstijd op cd. Uitgebracht door CNR Music. L u i s t e r 's In juni 1994 gaf zangeres Bar- bra Streisand in Madison Square Garden in New York een concert voor vele duizen den toeschouwers. Van dat concert - de zangeres had ja renlang het podium net meer betreden - bracht Sony een dubbel-cd uit met als titel 'Barbra The Concert'. Op de dubbelaar staan 28 nummers, waarvan er 27 zijn opeeno men tijdens het genoemde op treden. Het is een heerlijke cd geworden, die de fans van Barbra absoluut aanspreekt. Barbra is ook tijdens een live- -optreden perfectioniste tot en met, wat onder meer blijkt uit haar vertolking van num mers als 'People', 'He Tou ched Me', 'The Man That Got Away', 'Lazy Afternoon', 'Ordinary Miracles', 'Yenti Medley' en 'Somewere'. Wie de tv-uitzending van dit con cert - november '94 - gezien heeft, kon behalve van de schitterende zang ook genie ten van de totale opzet van dit concert, waarbij Barbra ook voor de nodige visuele aan trekkelijkheden had gezorgd. Haar ervaring als regisseusse van films kwam daarbij uiter mate goed van pas. systeem 1 -2-3 normaal repeteer alarm batt. buffer 50^ 2x30 watt 5 CD wissellaar incl. boxen 3 wegs 144 8-12 kops 850 watt serL zwenkbaar systeem 10 lamps 1698^ Opruiming: 5501~ H.H. SCHOTELBEZITTERS!!! Verander tijdig uw installatie! Wij leveren alle materialen: etc. etc. Voor inlichtingen: tel. 05470-7 12 31/7 40 50 8 progr. timer afstandsbediening 698^ Opruiming: 489.™ 55 cm FSQ beeld teletekst black hibri beeld buis i095-- 7QQ Opruiming: Ö5#«™ 55 cm FSQ beeldbuis 2x10 watt stereo teletekst Opruiming: 90wi" 72 cm black trinitron 2x30 watt stereo 26587^ Opruiming: 1 789.™ 12 standaard couverts lW8r= Opruiming: 889.™ 8 mm systeem geheel kom pleet m. tas voeding accu m -x. Opruiming:Vw9|- 5 kg trommel RVS binnenverlichting tijdsturing Opruiming: 789.™ aak van vertrouw

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 15