Contrasten scheppen nieuwe mogelijkheden voor de mode Huid rondom de ogen vraagt om zachtheid f jg Stimulerende oorbellen Wintergilet zeer gewild Sieraad als beschermengel Modeprijs voor Piet Zoomers 'Kinderen in het Nieuw' Absorberende make-up speelt glansloze hoofdrol op T-zdne Beauty Watch combineert precisie met schoonheid Ondermode voor mannen Deze pagina werd in opdracht krant vervaardigd door redactie service weekbladen Wegener Zeer gewild op dit mo ment is de winterse uit voering van het gilet. Dit vestjasje, uitge voerd in bont, wordt in verschillende lengtes aangeboden, van ultra kort tot heuplang. De bontgilets worden ca sual gedragen over strakke truitjes, maar ook over lange blouses en wollige truien. Zandkleur, zoals het gilet van Swakara op de foto, is één van de actu ele modetinten. Verder zien we cognac, camel, warm diepgroen en zach te, poederige pastelkleu ren. Door de nieuwste veredelingstechnieken kan de kleur van het bont in alle denkbare schakerin gen worden aangepast. Kleding van de noma den in Centraal Azie is vaak voorzien van amuletten of sieraden met stenen. Deze bie den bescherming tegen boze machten en be vorderen de vrucht baarheid. Ook rode hoeden, petten en andere hoofdbedekkin gen kunnen een bescher mende functie hebben. Met de kleur rood hebben de nomaden een speciale binding. Rood staat voor zuiverheid en de vitale kracht van de natuur. Het beschermt tegen het kwaad. In het Tropenmuseum in Amsterdam is een ten toonstelling gewijd aan de berg- en steppevolken van het nog onbekende gebied tussen de Kaspische Zee en China. De bezoeker ziet er onder andere kleurrijke kleding, sieraden en geweven stof fen. Ze worden voor het eerst buiten Rusland ge toond. De expositie duurt Vin 20 augustus '95. De elfde Grand Seig neur, de hoogste mode onderscheiding van Ne derland, is toegekend aan Piet Zoomers. Op richter en eigenaar van een groot en in een zeer wijde omtrek bekend kwalitatief modewa renhuis in Wilp, een dorpje onder Deventer. In het juryrapport staat onder andere dat het be drijf al jaren een bewust- maker van mode is en zijn succes-story het resultaat van hard werken, risico's nemen en kansen benut ten. De Grand Seigneur is door de Vereniging Ne derlandse Modebeurs in 1984 ingsteld, met als doel diegene te honoreren die zich in een bepaalde pe riode op duidelijk waar neembare wijze manifes teert in de modebranche. De ogen zijn het meest expressieve deel van het gezicht. Zij zeggen vaak meer dan woorden kunnen uitdrukken. Helaas krijgt de tere huid rondom de ogen te maken met vele schadelijke invloeden van buitenaf. Deze schadelijke invloeden, zoals dagelijks UV-licht (ook halogeenlicht veroorzaakt UV-straling), sigaretterook, luchtvervuiling, stress en onregelmatige slaap, zijn niet altijd te voorkomen, maar eisen wel hun tol. Deze factoren resulteren namelijk in wallen, kringen en rimpels. Er zijn tegenwoordig veel produkten verkrijgbaar, specifiek be doeld om deze verschijnselen zo lang mogelijk tegen te houden. Lancöme brengt onder de naam 'Expressive' een produkt dat speciaal is ontwikkeld om de conditie van de huid rondom de ogen te verbeteren. De lichtblauwe emul sie kan zowel 's morgens als 's avonds op de schone huid worden aangebracht. Het produkt heeft dezelfde pH-waar- de als traanvocht en is ongeparfumeerd. Expressive is dus ook geschikt voor vrouwen met gevoelige ogen en contact lensdraagsters. De flacon is voorzien van een handig pomp je. Een ring zorgt voor de juiste dosering. Met de presentatie 'Kinderen in het Nieuw' toont het His torisch Museum Rot terdam kinderkleding en accessoires van ne gen hedendaagse ont werpers. *De expositie geeft een korte impres sie van de grote varië teit aan ontwerpen die de negen jonge mode vormgevers voor kin deren maken. De ten toonstelling in het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 31 in Rot terdam duurt nog tot en met 17 april 1995. Eind april zal het mu seum, als vervolg op 'Kinderen in het Nieuw', een expositie samenstellen uit de eigen collectie histori sche kinderkleding. De internationale mode wereld denkt ver vooruit. Dat is algemeen bekend bij het modeminnend pu bliek. Afgelopen zomer zijn ondermeer op de plankiers van de GPD en de Igedo in het Duitse Dusseldorf de nieuwste trends voor zomer '95 reeds getoond. Wat tijdens deze presentaties als trend in beeld wordt gebracht, door internationale ont werpers wordt voorge steld en door inkopers be steld, zal werelwijd beho ren tot de blikvangers in etalages en winkels in het komende zomerseizoen. Wat kan de vrouw verwachten? Er is weer geput uit diverse bron nen. Het mode-aanbod loopt van puur tot etnisch, van schoolmeis jesachtig tot sportief. Tot welke trend de vrouw zich straks ook aangetrokken voelt, het motto voor zomer '95 luidt: contrasten scheppen nieuwe mo gelijkheden. Daarbij heeft indivi dualiteit en fantasie vrij spel. Zuiver De Amerikaanse mode-ont werpster Donna Karan noemt één van haar modestrekkin gen 'essentials': het onont beerlijke in de vrouwenmode. Deze stijl heeft bij lancering op de GPD de trefwoorden eenvoudig, zuiver en puur meegekregen. Het silhouet is sober, met weinig details, uit gevoerd in onder andere fris linnen en katoen. Sportieve invloeden ont breken van de zomer niet in het modebeeld. Voor herin voering van de Adidas-look zorgen US-designers Donna Foto boven: Schoolmeisjesachtige mode van MarcCain voor zomer '95. Foto links: Zomercollectie van Yessa Dress. (Beide foto's: Igedo.) Karan, Ralph Lauren en Norma Kamali. Loopstrepen versieren in de vorm van bie zen of boorden zijkanten en benadrukken de lijn. Ze wor den aangetroffen op smalle shirts, kokerjurken, smalle broeken en korte plooirokken. Als materiaal wordt vaak sa tijn gebruikt. Verre reisbestemmingen lok ken. De 'dandy maharani- stijl' brengt opvallende con trasten uit India naar onze westerse wereld. De jasjes zijn lang en meestal getail leerd en hebben sluitingen met dwarshoutjes of zijn ver sierd met exotische knoopjes. Verder signaleren we vestjes in contrastrijke kleuren, wik kelrokken en smalle, brede of in losse plooien hangende broeken. Nostalgie is present in de vorm van bloeiende bloemen als op oude tapijten. Bush- jackets herinneren aan de Britse koloniale tijd. De ten- nis-stijl van de jaren twintig maakt furore in het straat beeld en jurken in Parijse re- tro-look uit de jaren veertig met pumps en sokjes laten eveneens die goeie oude tijd herleven. Ook de empire-lijn is terug. Kort tot op de dijen, knielang, tot op de enkels of trapsgewijze in laagjes-look. Verhoogde taille en beklem toonde buste benadrukken de zachte vrouwelijkheid. Even als stoffen als chiffon, crêpe en crinkle die rokken laten ritselen. De kleur wit symbo liseert de zuivere onschuld. Onmisbaar in de garderobe zijn witte blouses en witte t- shirts. We signaleren verder zwart, met wit als duo gebruikt voor contrast en harde kleuren als blauw en rood, knalroze, tur koois, groen, geel en oranje. Schoolmeisje Een basisbegrip bij de school- meisjes-achtige look is frisse jeugd. We zien o.a. korte plooirokken, mini- of micro jurken, witte brave blouses of polohemdjes en overgooiers. Meisjesachtig, maar niette min ook vrouwelijk, zijn de zogenaamde tentjurken. De Franse designer Courreges maakte in de jaren '60 en '70 van de tentjurk een prettig draagbaar type. De jurk is er in allerlei vormen, ook mini en micro, en kan bij het juiste stofgebruik voor een sportief of juist romantisch beeld zor gen. Tot slot willen we nog even de nieuwste ster uit Parijs on der de aandacht brengen. Xuly Bet is een recycling sty list die nieuwe modellen uit oude stoffen en outfits ver vaardigd. Hij rebelleert tegen elke vorm van te gekleed zijn. Dus let op! Make-up voor de huid die snel glimt. Het grootste probleem bij een vette huid is te veel huidolie, waardoor de huid een onflatteuze vetglans krijgt. Vooral de zogenaamde T- zone (neus, voorhoofd en kin) is bij veel vrouwen te vet en dus te glimmend. Ideaal voor deze vettere de len van de huid is de Com Silk make-uplijn. Deze serie geeft de huid een zachte en egale uitstraling en matteert dankzij de huidolie-absorbe rende eigenschappen. De serie biedt compacte poe der, losse poeder, vloeibare make-up en een vloeibare ca mouflage. Dat een horloge méér mogelijkheden heeft alleen dan de tijd aangeven, bewijst het Zwitserse uurwerk van Collection Guillaume. En dit bijzondere arm- klokje door z'n naam, Beauty Watch, absoluut eer aan. Dit horloge bevat namelijk een lekker parfum. Met één klik op de knop wordt een verborgen compartiment ge opend. Er komt een klein spiegeltje tevoorschijn, evenals een cup waarin een parfum naar keuze kan worden gego ten. Het 18 karaats goldplated horloge, met gegraveerd mineraalglas en een paarlemoer wijzerplaat, is verkrijgbaar met lederen band in diverse kleuren, met een gouden logo. Het uurwerk wordt geleverd met een set van drie cups, die uitwisselbaar zijn. Slim Line oorbel len: slank zonder dieet. Oorringen die een slanker leven beloven. Bestaat dit wel of niet? In Europa schijnen al bijna een half miljoen Slim Line oorbellen te zijn verkocht en vele gebruiksters getuigen van het feit dat zij plotseling en zonder proble men afvielen. Hoe werken deze Slim Line oorringen? In de oorschelpen bevinden zich vele reflexpunten. Die reflexpunten corresponderen met bepaalde delen van het lichaam of met organen. De punten kunnen door middel van bijvoorbeeld naalden of zwakstroom-elektroden ge stimuleerd worden en het gevolg daarvan is dat de corresponderende lichaamsdelen of organen beter gaan functioneren. Hierop berust de werking van de oorbel len. Wanneer de open oorringen in de oorschelp worden gehangen, prikkelen ze precies die reflexpunten die met honger- en verzadigingsgevoelens te maken hebben. Ook zijn ze in staat de vochtafvoer te stimuleren. Vocht- retentie is bij vrouwen een belangrijke oorzaak van overgewicht en het afvoeren ervan kan kilo's en vele centimters schelen. De oorringen zijn een vinding van de Duitse arts F. Hieber. Een uiteinde van de open oorbel bestaat uit een titanium elektrode, het andere uit een gouden elektrode. Tussen deze twee verschillende meta len ontstaat een zwakke elektrische spanning van onge veer 1,5 volt. En omdat het ene uiteinde van de oor ring zich aan de achterzijde van de oorschelp bevindt en het andere aan de voorzijde, gaat er een elektrisch stroompje dwars door de oorschelp en de reflexpunten. De 14 en 18 karaats gouden, zilveren en vergulde oorringen (er is geen nikkel in verwerkt) kunnen dag en nacht worden gedragen en zijn er in verschillende uitvoeringen. De leverancier is Contrade te V'enlo. Mannenondergoed is nog steeds een teer onder werp. Vrouwen praten meestal openlijk over hun intiemste kledij, maar mannen kampen op dit terrein nog steeds met wat gêne. Dat is niet alleen jammer, maar ook onterecht. Want ook manne nondergoed mag tegenwoordig zeker gezien wor den. Op het gebied van manne nondergoed is momenteel veel gaande. Nieuwe ont wikkelingen zorgen ervoor dat 'zijn' ondermode de verdiende aandacht krijgt. In het verleden was de he renslip te vaak een één- maats artikel. Die tijd is nu duidelijk voorbij. De moderne herenslip is veel meer ontworpen op de mannelijke anatomie. In het nieuwe design wordt rekening gehouden met verschillende li chaamsvormen. Daarmee komt het mannenonder goed dichter op de huid te zitten. Logisch dat daarom ook zeer huidvriendehjk materiaal wordt gebruikt. Irritatie mag niet voorko men. Katoenen tricots staan, wat materiaal be treft, bovenaan het favo riete lijstje. Het wordt in diverse mengingen toege past, dunner of dikker, zacht en soepel. Er wordt vaak een klein aandeel van lycra aan toegevoegd om er voor de zorgen dat met name slips niet uitlubbe ren en hun pasvorm be houden. Zelfs na veelvul dig wassen volgens het wasvoorschrift of drogen in een wasdroger blijft de vorm hierdoor goed. Ove rigens wordt tegenwoor dig ook in de ondermode wereld aandacht besteed aan een milieuvriendelijke produktie en verpakking. Praten over ondergoed zal de man in de toekomst ho pelijk gemakkelijker af gaan. Want de man die zich er niet in verdiept, doet zich zelf tekort!

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7