Prinsenbal iets extra's Sploder huisvest 250 Betuwse melkgeiten Inventarisatie verkeerslawaai NS-computer voor buurtschapscholen WELZIJN OUDEREN Oudheidkamer houdt begunstigersavond Goedkope stolpen voor kadavers Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD kerkdiensten Expositie medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 9 FEBRUARI 1995 Ze mogen door menig doorleefd Fienpreuvers-lid wellicht nog niet al te serieus worden geno men, met hun David Knetter- man-show gaven de alternatieve carnavalsvierders van De Knet- terzoepers het jaarlijkse Prinsen bal wel degelijk een extra dimen sie. In hoog tempo werd een goed doortimmerde Amerikaanse te levisieshow geparodieerd en die verfrissende aanpak viel, met name bij het wat jongere publiek wel degelijk in de smaak. Want voor de rest was het toch alle maal weer een beetje erg veel van hetzelfde. Wellicht een signaal voor toekomstige edities? Met huisorkest De Braandheultjes voorop kregen de aanwezigen in het Bonte Paard een vol program ma voor de kiezen. Onder regie van voorzitter Coen van Hoeve- laak van de Prinsenbalcommissie en met Wilco Vlogtman als presen tator werd dat vlot afgewikkeld. Na het openingswoord van presi dent J an Markvoort en een korte terugblik van Prins Jos de Bour gondiër op zijn eerste twaalf ambtsweken was het aan de Splo- jongs om het spits af te bijten met bracht dan het eerder ingezette hun turbulente vakantiebelevenis- Twentse volkslied, sprak ook voor Op 2 februari deelde de politie van Rotterdam mede dat daar een per sonenauto was aangetroffen, die op 21 januari bij garage Willems aan de Keizersweg was ontvreemd. De auto bleek wel schade te heb ben en de wielen van het voertuig waren verwijderd. In de nacht van 2 op 3 februari werd ingebroken bij slagerij Brands aan de Kerkstraat. Een slot van een deur werd vernield. Ofschoon men wel binnen is geweest, wordt er niets vermist. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd gepoogd in te breken in een woning aan de Beusebergerweg. Het goede sluitwerk voorkwam dat de inbrekers binnen kwamen. Men had enkele scharnierpennen reeds verwijderd, maar afsluitbare raam- grendels hielden de ongenode gas ten buiten de deur. In de avond van zaterdag 4 februari enkele woningen op de Kol. In de Hoffestraat kwam men een woning binnen via het dak van een garage. Een slaapkamerraam was niet af gesloten. Weggenomen werd enig geld en geluidsapparatuur. Bij een woning aan de Voorsboersstraat bleef het bij een poging. Het slot van de achterdeur bleek te stevig. Ook een woning aan de Kolweg kreeg ongewenst bezoek. De bewo ners waren met vakantie. Een ach terdeur werd opengebroken. Uit de woning werd een videorecorder weggenomen. In de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 februari werden enkele bedrijven geconfronteerd met in braken. Bij autobedrijf Willems for ceerde men een deur. Uit de show room werd een complete kast met daarin rookartikelen weggenomen. Bij Dick Zanting aan de Smidsbelt en bij Hobbyhuis Holten aan het Zwartepad bleef het bij een poging. Ook hier zag men geen kans het Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J.A. Wegerif, Nijverdal. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Veneklaas- Slots, Elsbet Wolters. 19.00 uur, ds. P.J. ten Kleij, Nijverdal. Open Deur- dienst. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie, in Open Deurdienst voor watersnoodramp. Uitgangscollecte: Kerkinterieur. Dicssenplas: woensdag 15 februari, 19.00 uur: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. Mellema, Ommen. 19.00 uur: ds. P.J. ten Kleij, Nijverdal. Open Deurdienst in de NH kerk. Collecte: Kerk, Open Deur dienst: watersnoodramp. Kinderne- vendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Trijnet Overkempe, groep 4 en 5 o.l.v. Alie Beldman; groep 6 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. Oppasdienst 0-3 jaar: Petra Dat humor troef was op het Prinsenbal in Het Bonte Paard, behoeft geen nader betoog Foto Ten Velde) even makkelijk in het gehoor lag. Dat het Salland-lied bij zijn aftocht heel wat mer decibellen teweeg zich. Het laatste onderdeel voor de pauze werd ingevuld door de De venter dansgarde De Keizerdol- lies. sen met Duitse Madel. Dat Holten zich vooralsnog toch meer tot Salland voelt aangetrok ken dan tot Twente, bleek bij het optreden van Alwie Kroeze die moeite had de stemming erin te Na een spetterend optreden van krijgen, ook al omdat zijn Over- De Braandheultjes zat de stem- dinkels dialect niet bij iedereen ming er na de pauze meteen al een Om zeker te zijn van een bijdrage van het Rijk voor 'gevelisolerende' maatregelen aan woningen, zal verkeerskundig bureau BVA op korte termijn beginnen met een naar verkeerslawaai. Eén en ander gaat op basis van de Wet Geluid hinder. Al enkele jaren kent het ministerie bijdragen toe voor der gelijke maatregelen aan woningen waar sprake is van geluidhinder boven 60/65 decibel. Om echter voor de subsidie in aanmerking te komen moeten deze woningen voor 1 juni op de zogenoemde A- lijst in kaart zijn gebracht. Bij het onderzoek, waar de raad nog groen licht voor moet geven, gel den criteria als hoeveel verkeer langs de woning, hoe ver van het spoor, klinkers of asfalt enzo- stuk beter in toen de Isla-kabou- ters hun opwachting maakten. Deze variatie van het Splose man nelijk geslacht op een eerder tij dens de Keunefeesten door vrou welijke Sploos schoon opgevoerde act, was daarom zo lachwekkend omdat een bierbuik zich uitste kend blijkt te lenen als ondergrond voor een kaboutertronie. De andere helft van het Twents Plat-duo, Fons Platenkamp, had het dan ook wat makkelijker dan zijn collega van voor de pauze en kreeg zowaar alle vrouwen op het podium voor zijn afsluitende lied je. Maar daarna was het echt de beurt aan de Knetterzoepers die in David Knetterman (Rooert 'Klei ne Fons' Akkermans) een door de wol geverfde presentator hadden die dit speciale CBC-programma (Ceunedarper Broadcasting Com pany) gladjes aan elkaar praatte. In hoog tempo werd de 108-jarige Pake door Klazien uit Zalk uit zijn rolstoel genezen, raasden com mercials voor Homo Power en de Winterschilder ('Voor al uw zak kers en druipers') over het toneel, moesten Jomanda en de Artsen zonder Hoogtevrees eraan te pas komen om in Verwheggistan vader Hakim Bebab op te sporen wiens vrouw Mary zojuist een baby had voorts. Gezien de toekomstige veranderingen in de verkeersaf wikkeling in het dorp, wordt de lijst zodanig opgesteld dat er straks onderdelen kunnen worden bijge steld. Adjunct-directeur gemeen tewerken J.H. Heller: „Stel dat er sprake is van omleidingsroutes waardoor er bij bepaalde wonin gen minder verkeerslawaai op treedt, dan kunnen die geschrapt worden, terwijl anderen er juist gebaard en bleek de met special voor in aanmerking komen." effects ondersteunde wie-is-wie- quiz 'Hoor wie klopt daar' om het Knetterzoepers-huisorkest De Hagelsteentjes te gaan (maar dat verraden we nog niet omdat David Knetterman komende zaterdag bij de Poppe weer zijn opwachting maakt. Op herhaling Tegen zoveel satellietgeweld moest Jodokus (Johan Meilink) het aan het slot afleggen hoewel hij tal van komische attributen in zijn 'Boschkamp'-fiets (van Bets van de Bosch en bakker Nijkamp) had meegebracht. Vooral zijn grappen en grollen over Holtense miaaen- standers vielen weer goed in de smaak, maar dat kon niet gezegd worden over zijn als leuk bedoelde opmerking over blank Nederland. Gelukkig maakte hij dat weer goed met zijn belevenissen in Dèventer, zij het dat het allemaal wel wat korter had gekund. Zoals gezegd, zaterdag 11 februari bij De Poppe. Ook dan begint de avond om 20.15 uur en rijden bussen heen en weer vanaf hofbar Tonnie Brands aan de Stations straat. Dit keer komen de liefheb bers van Sallandse humor aan hun trekken met het optreden van het duo Höllenboer. In gebouw Irene houdt de Oud heidkamer Hoolt'n donderda- gavnd 23 februari de jaarlijkse bij eenkomst voor begunstigers en ge nodigden. Naast een terugblik op het afgelopen jaar en de plannen voor komend jaar, treedt de zang-, dans- en showgroep 'Battumse een activiteit van buiten de Oud heidkamer. Dit keer is het dus de beurt aan de 'Battumse Venne', die voor de pauze een klederdrachten show verzorgt en na de pauze zang, dans en voordrachten brengt. De begunstigers zijn in middels schriftelijk uitgenodigd voor de bijeenkomst. Tegen ïnle- Venne' uit Bathmen voor het voet- vering van de bij de uitnodiging licht. De avond begint om 20.00 gevoegde strook, kunnen zij bij de uur. Naast de huishoudelijke za ken is het de laatste jaren een goede gewoonte geworden dat het ene jaar de avond verder verzorgd wordt middels activiteiten van be stuursleden, het andere jaar door VW maximaal twee toegangsbe wijzen verkrijgen. Begunstigers die niet in Holten wonen kunnen telefonisch plaatsen reserveren bij secretaresse M. ter Borg van de Oudheidkamer, tel. 62356. De basisscholen in Dijkerhoek en ^uoij) m Espelo hebben vorige week beide gaaThet Prinsenbar op 'herhaling een overtollige computer van de De ontmoetingsruimte van De Boschkamp is tot vrijdag 24 febru ari decor voor de expositie van de cursisten van de Holtense beel dend kunstenares Annet Schip pers. Zij geeft al enige tijd les via de Stichting Socuwe. De werkstuk ken zijn van zowel beginnende als gevorderde cursisten. Een ten toonstelling, waarin de verschil lende fasen van de cursist herken baar zijn: als eerste moet het aqua relleren onder de knie worden ge kregen, vervolgens wordt geheel eigen stijl ontwikkeld. „Het is een leuke, enthousiaste groen die snel leert. Tijdens lessen doe ik zelf ook ideeën op en zo ontstaat een boei ende wisselwerking," aldus Schip pers. Voorzover er geen activitei ten in de ontmoetingsruimte zijn, is de expositie op werkdagen te bezichtigen tot 17.00 uur. De meeste werken zijn te koop. Ofschoon de hoeveelheid vee dat vanuit de Betuwe tijdelijk in Hol ten werd opgevangen, bepaald meeviel, zal de Splose familie Jan sen de afgelopen week nog lang heugen. In een niet meer ge bruikte varkensschuur en een provisorisch als schuur ingerich te opslagruimte van hun bedrijf aan de Bijvanksweg, huisden toch nog onverwacht 250 melk geiten uit Ommeren en Maas bommel. Jansen, die op enkele zoogkoeien en wat varkens na het boeren vaar wel gezegd heeft, besloot de leeg staande ruimte te melden bij het provinciaal crisiscentrum: „Eerst hoorden we niets, maar tot onze verrassing kwam een dag later de Gewestelijke Gezondheisdienst in Deventer aan de telefoon met de PCOB Donderdagmiddag 16 februari om 14.30 uur komt de PCOB voor het eerst in 1995 weer bijeen in De Kandelaar. Na het huishoudelijk gedeelte staat deze bijeenkomst het thema "veiligheid rondom de woning" centraal. Hoe vaak lezen wij niet in de krant over gaatjes- boorders, ruitentikkers en inslui pers die meestal snel hun slag slaan. Natuurlijk kunnen wij deze nare gebeurtenissen niet helemaal voorkomen, maar weerloos zijn we zeker niet. Hoe beter wij de mogelijkheden om inbraak te voorkomen kennen des te minder kans heeft het inbrekersgilde om hun slag te slaan. Hierover zal oud-politieman J.J. Otten aan de hand van een filmpje een uitgebrei de voorlichting geven. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Toneelfestival Zoals reeds een groot aantal jaren vindt ook nu weer binnenkort het provinciaal toneelfestival voor ou dere plaats. Zeer verschillende to neelgroepen uit de hele provincie Overijssel laten zien hoe leuk to neelspelen kan zijn. Het festival vindt plaats op woensdag 29 maart van 10.00-16.00 uur in ae Deven ter schouwburg. De entree be draagt f 5, Wilt u meer weten? U kunt bellen met Ben Voorthuis, telefoon 05700-19387. Seniorenwoningen Over de in de loop van dit jaar te bouwen woningen voor ouderen aan de Dorpsstraat wordt al veel gepraat en treft u regelmatig arti keltjes aan in de pers. Bij diverse ouderen leeft de vraag hoe zij ken baar kunnen maken dat zij te zijner tijd graag in een dergelijke woning willen wonen. U kunt zich als woningzoekende laten inschrijven bij de gemeente Holten. Hiervoor moet u zijn bij de balie van de afdeling Sociale Zaken, waar u twee formulieren ontvangt: een algemeen inschrijfformulier, waarop u kunt aangeven dat u belangstelling heeft voor juist dit project en een formulier voor de toewijzingscommissie ouderen woningen (kortweg cie. Diessen- plas). Dit heeft te maken met het feit dat een aantal woningen zal worden toegewezen op indicatie van hulpbehoevendheid/ minder- validc zijn. Staat u al ingeschreven dan moet u dit laatste formulier halen en uw belangstelling voor het project Dorpsstraat op uw al gemene inschrijving laten weten. De balie van het gemeentehuis is alleen 's morgens geopend van 8.50-12.30 uur. vraag of we die geiten konden stallen." Eigenaar Wim van der Wal vertelt over de paniek die er die ochtend in Ommeren (bij Tiel) ontstond: „We kregen woensdag de boodschap dat we vrijwillig konden vertrekken, maar donder dagochtend acht uur moest ieder een verplicht zijn verdwenen. Niet alleen je eigen vertrek is een gedoe, maar zeker ook dat van het vee. Dat vind ik eigenlijk nog erger. Gelukkig was net allemaal goed geregeld en konden we een trans portauto op de kop tikken, maar waar we heen zouden gaan bleef lange tijd onbekend." C.H. van Gerwen kon zelfs voor de tweede keer inpakken en wegwezen. De 'hobbyboer' uit Maasbommel, ei genaar van circa 20 melkgeiten, was de dag tevoren vanuit zijn woonplaats geëvacueerd naar de Van der Wals. Zijn vrouw en dochter waren toen al vertrokken naar familie in Vlaardingen. „Ofschoon ik niets dan lof heb over de opvang en medewerking van de mensen hier, voel je je toch ontheemd in eigen land." Met de familie Van der Wal (totaal vier personen) arriveerde Van Gerwen in Splo. „De dieren wa ren erg van slag. De melkop- brengst is ook duidelijk minder," vertelt Wim (24). Met behulp van bereidwillige buren werden alle geiten de eerste avond en de och tend erna met de hand gemolken. Een hele klus. En ondanks de inderhaast aangepaste oude mel- kapparatuur voor melkvee, bleef het aanpakken geblazen. Van der Wal: „Thuis staan ze aan een lei ding en worden er 24 tegelijk ge molken, hier twee. Dat scheelt bepaald in tijd!" De eerste nacht verbleven de vijf evacués allen in de Splose boerderij. Van Gerwen behield er zijn tijdelijke kamer, de Van der Wals verhuisden naar de nabij gelegen Sallands Hoeve in Nieuw Heeten. Overdag week Wim echter geen seconde van zijn geiten, die uiteindelijk zijn dage lijks brood op de plank zijn. Hij verwacht in totaal zo'n twee we ken verlies aan inkomsten: „Niet alleen omdat de melk weggegooid wordt (door de geïmproviseerde apparatuur voldeed deze niet aan de eisen), maar ook omdat het nog zeker enige tijd duurt eer dat de dieren weer op produktie zijn." En naar die kosten kan hij naar zijn zeggen fluiten. Enkel de trans portkosten kunnen worden gede clareerd. Toch was er geluk bij ongeluk, want in de schuur van de J ansens zagen diverse jonge geiten de afge lopen dagen het levenslicht. Ze maakten het uitstekend. Zowel de J ansens als de twee gedu peerde geiteboeren waren zeer te spreken over de buren, die voort durend bereid waren tot allerlei hand- en spandiensten. Bieleman Veevoeders stelde daarnaast brok jes, hooi en stro beschikbaar. Toch bleef het hart van de evacués in de Betuwe, waar ze maandag terug keerden. NS ontvangen. Met een paar leerlingen uit groep acht waren de directeuren Jan Victor Dorlas en Ab Waakop Reijers vrijdag middag in Zutphen te gast bij NS Infrabeheer regio Noordoost, waar hen de gratis apparatuur overhandigd werd. De dienst is verantwoordelijk voor de beveiliging en reparatie van het spoorwegnet in Overijssel en Gel derland. Door uitbreiding van de computerprogramma's ter contro le en beheersing van de infrastruc tuur werd een aantal computers vervangen. „Niettemin gaat het om professionele apparatuur, die enkele jaren oud is en waarvan de functionaliteit voor leerdoelein den nog uitstekend geschikt is. In het basisonderwijs zijn in de afge lopen jaren door de overheid com- bij de kleinere scholen bepaald niet ruim bedeeld zijn," aldus ing. G.J. Snippert, inframanager Beheerge- bied Oost en voormalig voorzitter van de medezeggenschapsraad van de Haarschool. Het bracht hem en enkele medewerkers bij het onder wijs tot het idee om de bij de NS overtollig geworden apparatuur aan te bieden aan een tiental kleine scholen, die daarmee in staat zijn het leereffect te vergroten. Behalve de twee Holtense scholen ontvin gen ook scholen in Zutphen, Die ren, Wijhe, Almen en Epse een IBM-computer. De apparatuur omvat een systeemkast, toetsen bord en kleurenmonitor. Bij het afhalen werd een document van overdracht ondertekend. Tijdens het bezoek kregen de vertegen woordigers van de scholen en de leerlingen onder het genot van een drankje uitleg van Snippert over de werkzaamheden van NS Infrabe heer. Tevens was er gelegenheid L)i|kink-Koning, Willy Broeze-Vnc- link; 4-6 jaar: Erna Kolkman-Hallink, Ans Mcijerink-Kolkman. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring met presentatie kandidaatjes voor de eerste Heilige Communie. 19.00 uur, Open Deurdienst in de hervorm de kerk. Oppasdienst: mevrouw Ve- neklaas-Slots, Elsbet Wolters. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkcnbroek: 10.00uur: ds. H.J. Nij- eboer, Hellendoom. Uitgangscollecte: Alg. Kcrkewerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). werd ingebroken of werd een po- sluitwerk te forceren of werd men ging gedaan om in te breken in gestoord. Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W.J. Zwijnen, Roelf Bos- mastraat 39a, Rijssen. Tel. 05480- 12260. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raai te Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte nolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt- r Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. puters beschikbaar gesteld, waar- om vragen te stellen. De gemeente is voornemens om bij dc Coöperatieve Landbouwwerk tuigenvereniging (CLWV) te Haarle 102 stolpen voor het afdekken van grote kadavers aan te schaffen. Voor die aanschaf moet de gemeenteraad eerst een krediet van 19,000 gulden beschikbaar stellen. Gisteren is het voorstel voor advies in de raadscommissie financiën besproken. De aanschaf van de stolpen houdt verband met het feit dat gestorven dieren sinds 1 januari niet meer door de Voorcentralisatiedienst worden opgehaald. De dienst is opgeheven en per die datum worden de kadavers ingezameld door de Nederlandse Thermochemische Fabrieken (N i F) in Bergum. Voorheen was het niet ongebruikelijk dat op meerdere adressen dode dieren vanaf het erf werden opgehaald. Nu is dat enkel nog mogelijk indien de betreffende boer daarvoor een contract met de NTF heeft afgesloten. Per kadaver kost hem dat vijf gulden extra. Wie geen contract heeft wordt geacht het kadaver laadbaar vanaf de openbare weg aan te bieden. En juist dat achten B en W, mede vanwege het feit dat Holten een toeristische gemeente is en ook het buitengebied nogal wat toeristen trekt voor een (fiets)tochtje, ongewenst. Veehouders kunnen een stolp voor het gereduceerde bedrag van 200 gulden (inclusief btw) bij de gemeente aanschaffen. Het verschil tussen de in- en verkoopprijs komt voor rekening van de gemeente. Tegenover het aanbieden van de stolpen is de gemeente van plan om in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) een bepaling op te nemen op grond waarvan het niet meer toegestaan is om grote kadavers onafgedekt aan de openbare weg te leggen. Daarnaast moeten de boeren die een stolp bestellen een verkla ring ondertekenen, waarin staat dat zij geen dode dieren zichtbaar aan de openbare weg leggen. Uit een inventarisatie onder agrariërs bleek dat 102 veehouders belangstelling hebben voor een kadaverstolp. Vijf bedrijven mochten daarop een offerte uitbrengen. Twee hadden geen interesse, van de overige was de CLWV uit Haarle de goedkoopste. (vervolg van voorpagina) Eenmaal op hun praatstoel, raakt de familie niet uitgespro ken over het grote saamhorig heidsgevoel dat zich openbaarde in hun woonplaats. Iedereen hielp elkaar. Ook Mieke, die even verderop een oudere buurvrouw te hulp schiet. En voor ze naar Holten vertrekt, wordt ook nog in Tiel gecheckt hoe het met de overige familieleden staat. Goed gelukkig. Al pratend blijkt dan welke kleine re drama's zich óók nog eens af spelen bij zo'n acute evacuatie. Het konijn in de tuin, dat niet in de ren kon blijven. Zóu het water zijn gekomen, dan had het dier onher roepelijk verdronken. Nu laat hij zich niet vangen en is het op hoop van zegen of hij er goed door komt. En dan de kat, ook al van slag door al dat gedoe. Ergens boven zit hij verschuild achter de huisraad en laat zich ondanks ver woede pogingen niet zien. Dan maar een kattebak neerzetten met voer voor een aantal dagen en hopen dat de evacuatie niet te lang duren gaat. Met voldoende kleding voor een dag of vijf, arriveren de Betuwna- ren na veel oponthoud in Holten. Geen toeval eigenlijk. Leny toont haar vier maanden oude dochtertje Femke. In het destijds ontvangen felicitatiepakket ter gelegenheid van de geboorte zat een bon voor een verblijf in één van de Aegon- parken. Ze zou dit voorjaar met haar gezin in Twenhaarsveld neer strijken. Gunstig Een onverwacht eerder bezoek aan Holten dus. En voor directie en medewerkers van het recreatiebe- drijf een onverwacht grote drukte zo midden in de week. „Wat dat betreft kwam het gunstig uit, want de wisseldag is vrijdag. Voor acute opvang hadden we ruimte be schikbaar," vertelt bedrijfsleider Ed Kraaneveld. De gasten die af gelopen weekeinde zouden arrive ren en telefonisch geïnformeerd werden over de situatie, bleken zonder uitzondering bereid hun vakantie uit te stellen. De evacués werden voor 40 gulden per bunga low per nacht, inclusief beddegoed en schoonmaakkosten, gehuis vest. Gelet op het verlies aan regu liere inkomsten een schadepost dus ook voor het Aegon-park. Volgens Kraaneveld verliep de aankomst op het park prima: „Het was wel erg druk, maar de mensen zelf waren vrij rustig. Slechts één was nogal in de war, geëmotio neerd." Net als de drie gezinnen die door ons werden bezocht, toonden ook de overige evacués zich uiterst po sitief over de opvang in Twen haarsveld. Donderdagochtend ontvingen ze van de directie een brief waarin hen niet alleen veel sterkte toegewenst werd, ook wer den ze voor vrijdagochtend uitge nodigd in het restaurant: gratis koffie met gebak. Bovendien mocht vrij gebruik worden ge maakt van de telefoon bij de recep tie. Ten slotte zorgde de directie in allerijl voor een recreatieteam dat zich optimaal inzette voor aller hande ontspanningsactiviteiten, in het bijzonder voor de jeugd. Alle evacués, ook degenen die elders in Holten werden ondergebracht, zijn weer thuis. Vrijdag 10 februari: 20.00 uur, con cert Holtens Gemengd Koor in De Kandelaar Zaterdag 11 februari: 20.15 uur, Prin senbal in De Poppe Maandag 13 februari: 20.00 uur, ver- keersquiz in zaal Vosman; 20.00 uur, maandelijkse ruilavond Holt. Postze gelclub in De Boschka.np (v.a. 19.00 uur jeugdclub Het Pincetje) Woensdag 15 februari: 20.00 uur, le zing drs. De Haas over René Margritte voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Zaterdag 18 februari: 15.00 uur, min- dervaliden carnaval in manege Snorre- wind' 20.00 uur, praise/zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Dinsdag 21 februari: afdelingsavond NBvP Holten Woensdag 22 februari: bustocht NBvP Holten naar paleis 't Loo en omgeving Donderdag 23 februari: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, begunstigersbijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in gebouw Irene Zaterdag 25 februari: 13.45 uur, car navalsoptocht; 15.00 uur, Keuntjes- carnaval voor kinderen in zaal Vos man; 14.00 uur, start dweilmiddag in de hofbars; 19.30 uur, Slingeroamd, vertrek Bierlokal am Bahnhof. Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad); 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vos man. Maandag 27 februari: 14.30 uur, se niorencarnaval in zaal Vosman; 20.00 uur, Rosenmontag in eetcafé 't Kla vier; MAC-jaarvergadering in 't Stuur- huus; agrarische avond in zaal Vosman NBvP-afdelingen Holten, Dijkerhoek en Espelo Dinsdag 28 februari: 12.30 uur, Früh- schoppen en Biertapwedstrijd in Bier- lokaf am Bahnhof (Stationskoffiehuis); 15.00 uur, playbackshow in zaal Irene; 20.00 uur. Kleintje Carnaval met Het Geding in Bierlokal am Bahnhof. Zaterclag 4 maart: 10.00 uur, postze- gelbeurs in de aula van SG De Waer- denborch; MAC-voorjaarsrit (enduro) Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond net IJ sselmeer' Vrijdag 10 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in gebouw Irene. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in de sporthal; 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vrienden schaar in gebouw Irene. Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC puzzelrit, start 't Stuurhuus. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo; afdelingsavond NBvP Holten Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Vrijdag 7 april: lompenactie HMV in het dorp Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Woensdag 26 april: afdelingsavond NBvP Holten met lezing Piet Steltman Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten Zaterdag 12 mei: lompenactie HMV in het buitengebied Zaterdag 13 mei: 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Donderdag 18 mei: afdelingsavond NBvP Holten Zaterdag 2u mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: voorjaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdagavond motortoer tocht Zaterdag 3 juni: landelijk drumband en majorettenconcours op sportpark De Meermanskamp Zaterdag 10 juni: reünie oud- HMV'ers in repetitielokaal Dorps straat Zondag 11 juni: Koetsenrit De Berg- njders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Boeldag HMV; Ko- mngsschieten hoek Aalpolsweg/Mar- keloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzel- rit. Woensdag 21 juni: midzomernacht- concert Holterberg Zondag 25 juni: 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuurhuus Geboren: Ronald, zoon van E.R. seh (75). Poorterman en S. Oplaat Ondertrouwd: R.F. Struik (26) en Overleden: J. Jansen (74); G.P. Bes- G.H. Vincent (25).

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3