ANBO: woningen op lokatie Dorpsschool Vut'er Ab Vincent heft waarschuwende vinger op PvdA handhaaft bezwaren tegen ijssalon 'Vroeger een tientje per afgeschoten haan' 5 I Weer overwinning voor BCH 3-team HOLTENS NIEUWSBLAD De Waerdenborch houdt open huis Frits Russ over korhoenders op Holterberg: DONDERDAG 2 FEBRUARI 1995 op het dak van de kerk en ook voor een deel op de toren ontnomen wordt. Hoewel het CDA niet te gen het voorbereidingsbesluit was, kon het zich aanvankelijk wel vin den in Metsemakers opmerkingen. ,,De Smidsbelt is inderdaad een gevoelige plek," verwoordde Ab Stegeman dat gevoel. In een po ging om de neuzen toch 'zijn' kant op te krijgen, haalde Metsemakers ook het advies van de Welstands commissie in dezen aan. Hoe dat tot stand kwam, was naar zijn zeggen onduidelijk. Het leek hem wenselijk dat de commissie het advies nog eens toelicht. Het mocht allemaal niet baten. Dick van der Torre (D66), die niet afwijzend tegenover de nieuw bouw stond, wees er overigens wel op dat het centrum niet bepaald rijk is aan historische panden. Hij sprak in dat verband over 'karak terloosheid' en pleitte ervoor dat de nieuwe gevel wordt uitgevoerd met gebruik van de huidige stenen. Vreemd genoeg vond GB bij mon de van Henk Boode dat de nieuw bouw het zicht op de toren bevor derde: ,,Door het schuine dak van het pand verdwijnt enkel het schip van de kerk. Het bouwplan voor ziet echter in een prima overgang tussen de hoge Dura-panden en de laagbouw van het ernaast gelegen pand van rijwielhandel Van de Bos." Burgemeester D.J. Verhoeven liet weten dat het college weliswaar waarde hecht aan het behoud van authentieke panden, maar dat het, indien het geen rijks- of gemeente monumenten betreft, bedrijfsma tig gewenste ontwikkelingen niet kan blokkeren. Wethouder Bets Rensen (WD) zal nu met Nij- kamp om de tafel gaan zitten om de wensen van de raad ten aanzien van het bouwplan door te spreken. Binnenkort komt hij er op terug in de raadscommissie welzijn. Morgenavond, vrijdag 3 februari, stelt scholengemeenschap De Waerdenborch de deuren van haar hoofdvestiging aan de Holtense Haarstraat open voor belangstel lenden, in het bijzonder voor leer lingen uit groep acht van de basis scholen en hun ouders. Nieuw dit jaar is dat er naast de algemene voorlichting over de brugklas door conrector B.J. Kurz, ook voor lichtingsronden zijn over leerling begeleiding in het algemeen en specifiek in de brugklas. Deze voorlichting wordt verzorgd door mentor/'counselor' J.H.P. Wig- gers. Daarnaast zullen alle vakken zich op eigen wijze presenteren en een beeld geven van dagelijkse en niet-alledaagse lessituaties. Ook de bibliotheek, de praktijklokalen en de computerlokalen kunnen worden bezocht, terwijl het schoolorkest voor muzikale om lijsting zorgt. Voor iedere leerling in groep acnt is er gelegenheid om mee te doen met een Waerden- borch-puzzelwedstrijd. Onder de goede inzenders worden drie walkmans verloot. Het open huis duurt van 18.30 tot 21.00 uur. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen en/of vergunningen 1Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen tuinhuisje bij Beusebergerweg 15; - bouwen berging bij Vianenweg 214, - bouwen berging bij De Wheeme 7; - bouwen volière bij Pastoriestraat 41 2. Kapvergunning is verleend voor: - 31 acacia's langs de Larenseweg, Wilhelminastraat, Kenemansstraat, Verzetstraat en Churchillstaaf; - 1 berk en 1 sierkers op het perceel Waardenborchstraat 16, nabij de Noordenbergstraat, - 5 dennen op het perceel Vianenweg 129; - 2 eiken in een houtsingel nabij de Vijfhuizenweg; - 3 dennen op het perceel Vianenweg 98. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen zomerhuis Vianenweg 105 (20 januari 1995); - vergroten garage Noordenbergstraat 10 (20 januari 1995). De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 februari 1995 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie Welzijn vindt plaats op dinsdag 7 februari 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstellen met betrekking tot de aan- en verkoop van stroken grond aan de Oranjestraat; - de verkoop van grond aan waterschap „De Schipbeek"; - de aankoop van Kalfstermansweide; - de verkoop van percelen bouwterrein in Lukensveld. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/-bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. WET MILIEUBEHEER Ter inzagelegging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, die de nade lige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 24 januari 1995 vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: Udema Vlees B.V., Pannenbakkersstraat 1 -3 te Holten tot nieuwe, de gehele inrichting (exportslachterij, vleeswarenfabriek, metaalwarenfabriek, garagebedrijf annex op slag van aardolieprodukten) omvattende vergunning De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende zes weken na de datum van ter inzage legging (vanaf 6 februari 1995 tot 20 maart 1995) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bedenkingen hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bedenkingen in te brengen. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Hef moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 ÈA 's-Gravenhaae. (Vóór 20 maart 1995). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen Dij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravennage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. UITGIFTE BOUWTERREINEN IN BESTEMMINGSPLAN „LUKENSVELD" Bugemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 6 februari 1995 gegadigden voor een bouwterrein in de tweede fase van het bestemmingsplan „Lukensveld" kunnen inschrijven voor bouwterreinen voor de bouw van vrijstaande en half-vrijstaande woningen in de vrije sector, te weten: 3. bouwterreinen voor de bouw van vrijstaande woningen (vrije sector) 4. bouwterreinen voor de bouw van half-vrijstaande woningen (vrije sector). Nadere informatie. Voor nadere informatie omtrent de uit te geven bouwterreinen kunnen belangstellenden een informatie-set met inlichtingenstaat afhalen bij de Gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Smidsbelt 6 te Holten. De inlichtingenstaat dient volledig ingevuld en ondertekend per omgaande, doch uiterlijk op vrijdag, 3 maart 1995 bij het hierboven genoemde adres te worden ingeleverd. Aan de hand van de „Verordening tot eerste wijziging van de Verordening regelende de bijzondere voorwaarden, waaronder bouwterreinen worden verkocht, alsmede de criteria ter bepaling van een toe te kennen onderlinge prioriteit aan aanvragen om een bouwterrein" zal in beginsel worden bepaald wie voor een bouwterrein in aanmer king komen. In de informatie-set wordt nadere toelichting gegeven op de werking van de verordening. Inschrijving voor half-vrijstaande woningen met medebouwer. Om in aanmerking te komen voor een bouwterrein voor de bouw van een half-vrijstaande woning dient men per koppel (met medebouwer) in te schrijven. Het verdient aanbeveling dat de medebouwer in dezelfde groep wordt ingedeeld als de inschrijver of wordt ingedeeld in een aansluitende groep. Meer informatie hierover is te vinden in de informatie-set. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Holten worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of economisch of regionaal aan de gemeente Holten zijn gebonden. Ook gegadigden van buiten Holten, die niet aan deze vereisten voldoen, kunnen zich als gegadigde laten inschrijven. Holten, 2 februari 1995. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de afdeling Holten van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) wees voorzit ter mevrouw JKieboom-Akker man er vorige week op dat dit jaar opnieuw aandacht wordt gevraagd voor de woningbouw voor oude ren. Zij was positief over de ver moedelijke start van de bouw van 48 seniorenwoningen aan de Dorpsstraat-west, het welbekende Ehag-plan. „We moesten wel een hele lange adem hebben tot het zo ver kwam. Het was een beetje van 'Stil gedacht, niet gezwegen, lang verwacht en toch gekregen'." Me vrouw Kieboom vroeg zich af of het aantal ouderenwoningen in Holten met dit aantal verzadigd is: „Wij denken niet, gelet op het feit dat dertig procent van het aantal inwoners van Holten ouder dan 55 jaar is. Een percentage dat in de toekomst zal toenemen." Volgens de ANBO-voorzitter zal er grote behoefte zijn aan huurwoningen. Zij herinnerde er aan dat de ANBO jaren geleden een lijstje verstrekte aan het gemeentebe stuur met daarop geschikte plek ken en plekken die binnen afzien bare tijd zouden leegkomen en geschikt waren voor woningbouw voor ouderen. Plekken, die alle in het centrum lagen. Ze zijn vrijwel allemaal volgebouwd met koopap partementen. Mevrouw Kieboom: „Er is nog een plek over. Dat is het terrein van de Dorpsschool. Aan belang stelling van particuliere zijde in ons dorp omtrent de bestemming is geen gebrek. Veel plannen pas seerden de revue. Alleen wonin gen voor ouderen dreigen uit het gezicht te worden verloren. Wij hopen echter dat het gemeentebe stuur zich aan haar belofte aan ons houdt, namelijk dat dit terrein in gevuld wordt met seniorenwonin gen, eventueel in combinatie met woningen voor kleine gezinnen. Het is namelijk de laatste plek in het dorp voor ouderenhuisvesting. Ook voor ouderen moet ons dorp aantrekkelijk en leefbaar blijven!" Het derde team van de Badmin tonclub Holten speelde thuis een stevige partij tegen Hardenberg 1. Frank Fridrichs won de eerste game met 15-8 en de tweede won hij in de verlenging met 18-15. Jos Dorresteijn verloor zijn eerste game met 2-15, kwam in de tweede goed terug maar moest met 10-15 zijn winstpunt aan Hardenberg af staan. Yvonne Beuker trof een sterke tegenstandster en zij moest in twee games van 5-11 en 6-11 ook haar winstpunt afstaan. Diny Broekmate maakte korte metten met haar tegenstandster en won met 11-6 en 11-0. Met een gelijke tussenstand werd aan de dubbels begonnen. De heren speelden een stevige partij en wonnen uiteinde lijk in drie games: 12-15, 15-11 en 17-13. De dames verloren in twee games, waardoor het nog steeds gelijk stond. De.eerste jnix van Fridrichs en Broekmate werd in drie games gewonnen en Dorres teijn en Beuker wonnen in twee games, waardoor de eindstand 5-3 voor BCH 3 werd. Het vierde team boekte de eerste overwinning van dit seizoen tegen Juventa 4 uit Kampen. Eerste heer Harry Knuiman verloor zijn single in twee games, terwijl Harrie Menkhorst met 15-11 en 15-4 glansrijk won. Ria Matti verloor de eerste game met 8-11, won de tweede in de verlenging met 12-10 en in de laatste game had haar tegenstandster het kruit verscho ten, 11-0. Karin Langkamp won in twee games, waardoor de Holte naren met een 3-1 voorsprong uit de singles kwamen. Bij de dubbels verloren de heren en wonnen de dames. De beide mixen werden in drie games beslist: een partij werd gewonnen en één ging verloren. Eindstand 5-3 voor BCH 4. „Met steeds minder mensen moet meer werk worden verzet," merkte Ab Vincent (57) vrijdag zeer bewust op tijdens zijn af scheidsreceptie in de hal van het gemeentehuis. De ambtenaar al gemene zaken zag zijn kans schoon en nam bepaald geen blad voor de mond. Diverse gemeen telijke zaken werden door hem kritisch onder de loep genomen. Vincent maakt gebruik van de vut regeling. Zijn afscheid stond te vens in het teken van het veertigja rig overheidsjubileum (novem ber). Hij zou de gemeente aanvan kelijk begin december verlaten, maar 'rechtspositionele' verande ringen zorgden voor enig uitstel. Met zijn opmerking wees Ab Vin cent op de toenemende werkdruk -van de laatste jaren. Overheidsre gelingen leidden tot minder man kracht, maar uitbreiding van het personeelsbestand is er niet bij. De Holtenaar hechtte er aan om in dat verband tevens te herinneren aan de als maar ingewikkelder circulai res en rapporten die veel tijd vra gen om door te lezen: „Die tijd ontbreekt, wat bij de ambtenaar tot onzekerheid kan leiden door gebrek aan kennis. Dat kan zich op den duur gaan wreken als belang rijke medewerkers uitvallen." De kersverse vut'er haalde ook de nieuwe taakverdeling binnen het college aan, waardoor hij in zijn werk met twee in plaats van voor heen voornamelijk met één wet houder te maken had: „Dat werk te makkelijker en vlotter. Ik prefe reer nou eennmaal 'korte lijnen' en snelle besluitvorming." Vincent bedankte in dat verband de beide oud-wethouders Henk Westerik en Wim Dalhuisen, met wie hij acht jaar lang uitstekend samen werkte. Opnieuw richtte hij de schijnwerpers op de markt, die naar zijn stellige overtuiging in het centrum moet blijven: „Sociale gezelligheid en drukte die de kom levend houden. En wat betreft de overlast met een huwelijk: zo'n bruidspaar is toch met een half uurtje weer weg!" De rampenbe strijding, ook een onderwerp dat 'en passant' door 'de man van het rampenplan' werd meegenomen. Veertig jaar overheidsdienst, waarvan ruim 33 jaar bij de ge meente Holten. Vincent hield zich veel bezig met vergunningen, aan- en verkoop grond, juridische mi lieuzaken, de marktcommissie, rampenplannen en natuurlijk de verkiezingen. Wat betreft dat laat ste was hij volgens burgemeester D.J. Verhoeven de spil waar alles om draaide, een vraagbaak voor velen. Verhoeven karakteriseerde Ab Vincent als een man met een groot verantwoordelijkheidsge voel, een man die tot een 'uitster vend ras' ambtenaren behoort. „Met uw vertrek gaat veel kennis uit het ambtelijk apparaat verlo ren," aldus Verhoeven, die Vin cent daarop een ets van Kees Stoop van de gevelsteen met zwaan die in het gemeentehuis is ingemetseld aanbood. Een bijzonder geschenk, daar de steen afkomstig is uit een pand dat voorheen op de plek van het gemeentehuis stond, in het gebied waar ooit het ouderlijk huis van Vincents echtgenote stond. De burgemeester schonk de scheiden de ambtenaar tevens een tegel met het gemeentewapen aan een een envelop met inhoud. Mede namens de medewerkers van de afdeling prees loco-secretaris en chef algemene zaken H. de Blaauw Ab Vincent om zijn collegialiteit en inzet,Jij stond voor je taak, nam soms zelfs een 'bultje' werk mee naar huis." De Blaauw wees Tijdens het afscheid van Ab Vincent maakten wij deze wellicht unieke foto, waarop drie (ez-)burgeme esters van Holten te zien zijn. Vincent diende onder alle drie. Links naast het echtpaar Vincent oid-burgemeester mr. W.H. Enklaar en naast burgemeester D.J. Verhoeven oud-burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard (Foto WV) er op dat Vincent ook immer oog had voor het belang van de burger en in tijden van grote drukte en 'stress' kans zag de spanning te breken. Namens alle 'az'ers' en ook gemeentesecretaris JP. Stege man, overhandigde hij Ab Vincent een boormachine 'voor een zinvol le besteding van de vrije tijd'. Veel waardering was er ook van W.F. Böhnke, voorzitter van de landelijke Vereniging voor Ambu lante Handel. Een adviserend or gaan, waarmee Vincent als secreta ris van de marktcommissie regel matig kontakt onderhield. Hij was van mening dat de markt in Holten floreert, mede dankzij de goede begeleiding van de commissie. Vincent zag zijn inzet beloond met een atlas van de Nederlandse marktsteden aan en een envelop onder couvert. Als slot van ae bijeenkomst blikten de ambtena ren van algemene zaken op komi sche wijze terug op Abs gemeente lijke loopbaan. het ontwerp is architectenbureau D. van der Kamp in Beekbergen in de arm genomen. Dat ontwerp overschrijdt enigermate de gelden de bouwgrens. De PvdA-fractie stelde voor het voorstel van de agenda af te halen, maar kreeg eeen steun van de andere fracties. Jan Metsemakers wees er nogmaals op dat het voorstel eerder niet in een openbare vergadering van de raadscommissie ruimtelijke orde ning aan de orde was gesteld. Er is slechts sprake geweest van schrif telijk reageren op het voorstel van het college. Metsemakers herhaal de dat het plan aantasting van het dorpsbeeld op de Smidsbelt in houdt en dat de hoogte van het nieuwe pand (drie verdiepingen) er bovendien voor zorgt dat het zicht Frits Russ is kwaad. Kwaad op 'de leken' die 'zijn' Holterberg verpesten. De geboren Tsjech grijpt de voorgenomen afsluiting van de Toeristenweg aan om eens flink zijn hart te luchten. En hij weet waarover hij praat. Als jager en preparateur kent hij de berg als zijn broekzak. Dag en nacht was hij in het veld te vinden, maar zo langzamerhand is voor hem de aardigheid er af. Een monoloog. Zevenenzestig is hij nu, maar nog altijd zeer emotioneel. 'Frits' noemden ze hem in Holten toen hij in 1946 in Holten kwam. Zijn echte voornaam is Bedrich, maar dat was wat al te moeilijk in het Sallandse. Als leerling-preperateur bij de oude Piet Bos, als trouwe metgezel van jachtopzichter Gert- Jan Bekkernens en als jager en natuurliefhebber raakte hij ver knocht aan de flora en fauna van de Sallandse Heuvelrug. Maar wat er nu in verre kantoren allemaal wordt bekokstoofd, dat stemt hem tot droefenis. 'Nu er geen wild meer is, nemen ze maatregelen' schampert de man die de Holterberg als zijn broek zak kent. Met jachtopzichter Bek kernens, die voor de familie Palthe de grond rond de Haarlerberg be heerde, was hij dag en nacht in het veld te vinden. 'Mensen als Bek kernens wisten precies hoeveel er gejaagd kon worden om de wild stand gezond en op niveau te hou den.' 'Je kunt de natuur wel haar eigen beloop laten gaan, maar dan slaat het roofwild toe. Dat zie je nu toch! Er is amper nog kleinwild. Vroeger huppelden er volop konij nen en hazen over de Holterberg. Prachtig toch voor de vakantie mensen. En hoor je nog wel eens een nachtzwaluw? Hetzelfde op de Friezenberg en in het Wierden- seveen, gebieden die vroeger van de familie Ter Horst waren en die goed beheerd werden. Het ont breekt gewoon aan jachtopzich ters van de oude stempel. Een tijd gelden bestudeerden biologen uit Amsterdam de korhoenders door ze zendertjes op de rug te bevesti gen. Denk je dat die beesten dat leuk vinden? Belachelijk toch! Le ken noem ik dat. Dat gedoe met die zendertjes! Ik kan er niet over uit. De eerste korhen die ze in hun kooi vingen, ging meteen al dood van de stress. De korhen is een echte bodembroeder. Die blijft trouw bij haar jongen op het nest dat vossen en haviken ze zo kun nen pakken. Maar vossen mag je niet meer schieten of uitgraven. Terwijl het de grootste gangsters zijn die het leven van de bodem broeders wreed verstoren. Toeristenweg 'En dan de Toeristenweg afslui ten? Natuurlijk dat het vrachtver keer 's morgens vroeg wordt ge weerd, is een goede zaak. Maar zulke drastische maatregelen voor die populatie van dertig korhoen ders! Wat stelt zo'n aantal nog voor. Vroeger schoot je die af. In opdracht van Staatsbosbeheer wel te verstaan. Ze brachten op de Noetselerberg te veel schade aan de jonge aanplant van larixen aan. Inkrimpen die lastposten was toen de overheersende mening. Dan heb ik het over het begin van de jaren zestig. In de baltsperiode in het voorjaar kreeg je toen een af schotvergunning voor korhanen. Ik verdiende toen misschien vier gulden in de week, maar voor elke korhaan kreeg ik een tientje pre mie. Reken maar dat ik 's ochtends om drie uur al op de berg was. Als Frits Russ, een natuurmens pur sang, voelt zich ook thuis op het water. (Eigen foto). bewijs voor de opzichters van Staatsbosbeheer moest je de krop en maaginhoud van de hanen mee- 'Nee, het afsluiten van die weg heeft geen enkele zin. Als er niks meer is kun je ook niks doodrij den. Trouwens, de korhanen heb ben aan de weg geen verblijfplaats. Die zitten veel verder weg, op de bulten. Wat je in de baltsperiode aan de weg ziet zijn schijnbaltsen, gewoon een liefdesverhaal om wat indruk te maken. De vijand van de korhoenders zit echt bij het roof wild. En wat krijgen we voor ons eigen oerwild terug van de heren biologen? Highland Cows! Nou vraag ik je, denk je dat de wild stand dar bij gebaat is?. Die versto ren toch de rust van ons eigen wild. Nee, ik zie,het heel somber in voor onze Holterberg. Je kunt er wel een hek omheen zetten en er een natuurpark van maken, maar zonder wild is er ook geen natuur Met uitzondering van de PvdA heeft de gemeenteraad maandag avond het voorbereidingsbesluit genomen tot gedeeltelijke herzie ning van bestemmingsplan 'Kom Holten'. Het besluit maakt de weg vrij voor de sloop en nieuw bouw van ijssalon Martino van de firma Nijkamp. Hoewel het CDA in eerste instantie ook vraagtekens plaatste bij de nieuwbouw en daarmee de aan tasting van het dorpsbeeld ter plekke (Smidsbelt), gingen de christen-democraten om toen bleek dat de PvdA alleen stond in haar protest. Nijkamp is voornemens het pand te koppelen aan zijn lunchroom- Uit handen van burgemeester D.J. Verhoeven ontvangt Ab Vincent een /brood- en banketzaak. Boven de eis van Kees Stoop (Foto WV) ijssalon komt een woning. Voor

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5