Optocht hoogtepunt vier dagen carnaval Wie staan op deze foto? «1 WHP ziet af van aktie Scheperspad WELZIJN OUDEREN zakelijk BEKEKEN Gaan en komen bij de Holtense VW Stijldansen voor vijftig plussers HQLTENS NIEUWSBLAD Inschrijven tot 18 februari Uit het politierapport I kerkdiensten HOLTEN medische diensten van dag tot dag Nieuwe trainer voor Blauw Wit Eetproblemen bij kinderen Concerten Tankstation Rouwenhorst Uitslagen SV De Eendracht Geen subsidie- Thuis Sterven DONDERDAG 2 FEBRUARI 1995 Nog maar enkele weken en dan barst ook in Holten het jaarlijkse carnavalsgeweld los. Traditiege trouw hebben de Fienpreuvers voor een bomvol en gevarieerd programma gezorgd. Eén van de onbetwiste hoogtepunten is de carnavalsoptocht, die zaterdag 25 februari door Holten trekt met als eindpunt het gemeente huis. Daar zal Prins Jos de Bour gondiër (Jos Kamphuis) de dorpssleutel van burgemeester Verhoeven overnemen om vier dolle dagen over Keunedarp te regeren. Wat betreft de optocht wordt op dit moment al op diverse plaatsen met man en macht gewerkt aan een fraaie inzending. Zoals gebruike lijk kan iedereen met een wagen, als loopgroep of individueel (kar ren, fietsen) meedoen. Bromfiet sen zijn uit den boze. Elke wagen of groep ontvangt startgeld en te vens krijgen alle deelnemers een gratis toegangsbewijs voor het Kielenbal op zondagavond 26 fe bruari in zaal Vosman, waar de prijswinnaars van de optocht in het zonnetje worden gezet. Er zijn weer tal van geldprijzen te verde- Vorig jaar won het vikingschip van cv De Knetterzoepers de eerste prijs in de categorie wagens (Foto archief) len. Aansluitend aan de optocht begint om 15.00 uur het gebruike lijke (gratis) Keuntjescarnaval voor de jeugd in zaal Vosman. Groepen of individuelen die willen deelnemen aan de optocht kunnen zich tot uiterlijk 18 februari aan melden bij Henny Jalving (tel. len. Speciaal voor kinderen zijn er 64184), Wim Vruggink (tel. leuke jeugdprijzen te winnen. De 05725-1285) of Gerard Grave (tel. helminastraat/Keizersweg, maar ter hoogte van het kruispunt Sta tionsstraat/Dorpsstraat wordt niet rechtsaf de Larenseweg ingegaan, maar gaat de stoet rechtdoor langs het café van de prins ('t Klavier). Via de Pastoriestraat en dé Laren seweg komt men dan opnieuw in het dorp en wordt tot slot de Smidsbelt aangedaan. Vorig jaar, ten tijde van de regeerperiode van Prins Wim van 't Proatiezer (Wim Bulsink), sleepte het prachtige vi kingschip van CV De Knetterzoe pers de eerste prijs in de wacht van de wagens; bij de loopgroepen wa ren dat de Fienpreuverinnen met hun uitbeelding van de 'snoepjes van de Prins'. Met ingang van het seizoen 1995/1996 zal Henk Spikkert uit Deventer de selectie van Blauw Wit trainen en begeleiden. Hij volgt Bert Middelburg op die dan drie seizoenen bij Blauw Wit werkzaam is geweest. 61199). Bij deze personen kan des gewenst ook nadere informatie worden verkregen en natuurlijk de benodigde inschrijfformulieren. Doorgaans nemen circa dertig dis ciplines deel aan de carnavalsop tocht, die dit jaar een speciaal voor Prins Jos de Bourgondiër gewij zigde route door het dorp volgt. Het opstellen en vertrek (13.45 boerin, tijger of wat ze maar wil- uur) blijft vanaf de Koningin Wil- Holtense jeugd wordt daarom op geroepen om samen (een) vriend je^) of vriendinnetje(s) deel te ne men aan de optocht. Ze kunnen zich leuk verkleden en vooraf aan de optocht (vanaf 10.00 uur) in de crea van de Haarschool gratis en vakkundig te laten schminken. Een aantal Fienpreuverinnen staat klaar om de jeugdige carnavalisten i een poes, clown, Op 25 januari werd op een parkeer plaats langs de A1 27 dozen aange troffen met daarin voornamelijk BH's en damesslips. Bij nader on derzoek bleken deze dozen uit een vrachtwagen te zijn gestolen. Waarom de daders de goederen niet hebben meegenomen, is niet bekend. In de loop van de week konden de goederen aan de recht matige eigenaar worden terugge geven. Eveneens op 25 januari, tussen 13.00 uur en 19.00 uur, (doch ver moedelijk tussen 18.00 uur en 19.00 uur) werd ingebroken in een woning aan De Visscher. Men kwam binnen door de achterdeur te forceren. Weggenomen werd enig geld, sieraden en waardepa pieren. Personen die nog niet door de politie zijn gehoord, doch die menen op genoemd tijdstip iets verdachts te hebben waargeno men, worden verzocht contact met de politie op te nemen. Langs de Markeloseweg werd een kassa gevonden, met daarin nog enig geld. Bedoelde kassa bleek afkomstig te zijn van een garagebe drijf uit Rijssen, alwaar was inge broken. In de nacht van 25 op 26 januari, te omstreeks 02.30 uur werd een snel- kraak gepleegd bij herenmodezaak Beltman aan de Dorpsstraat. Door enkele straattegels door een ruit te gooien kon men binnen komen. Binnen de kortste tijd hadden de daders voor een nog onbekend be drag aan kleding in een auto gede poneerd, waarna ze met grote snel heid wegreden. Omwonenden kon den een kenteken van het voertuig opnemen. Na een achtervolging door diverse politiekorpsen, reed de bestuurder van de betreffende auto zichzelf klem in een woonwijk te Loenen. De daders wisten lo pend te vluchten. De betreffende auto bleek te zijn gestolen te Utrecht. De volledige buit werd in de auto aangetroffen. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. Op 26 werd een schoorsteenbrand gemeld aan de Stationsstraat. De brandweer had de zaak snel onder controle. Bij nader onderzoek bleek het rookkanaal te smal te zijn. Er was weinig schade. Op 27 januari werd een bromfiets gestolen uit de rijwielstalling van het station. Tevens werd de daarbij behorende helm weggenomen. De bromfiets is van het merk Puch Maxi, voorzien van het verzeke ringsplaatje SSD 703. Dezelfde middag werd vanuit die stalling tevens een fiets gestolen. Op 28 januari was er weer een schoorsteenbrand. Deze keer in en jachthut achter een woning aan de Helhuizerweg. Een stuk papier dat op het vuur werd gegooid, trok de schoorsteen in. De gewaarschuw de brandweer behoefde niet op te treden, daar de bewoners zelf reeds het vuur hadden geblust. Er was geen schade. Op 29 januari werd door een bewo ner aan de Stationsstraat geconsta teerd dat er sieraden uit de woning waren verdwenen. Vermoedelijk is dit gebeurd door middel van een insluiping. Wanneer de diefstal is gepleegd is niet bekend, doch ver moedelijk op 22 januari jl. om te toveren Hoewel de Vereniging Vrienden van het Hooker Pad (VVHP) zich al geruime tijd intensief inzet voor het openstellen van het Scheper spad, werd vorige week bekend dat de inspanningen nu toch ge staakt worden. „De kwestie ligt ons weliswaar zeer na aan 't hart en we hebben ons er terdege in ver diept, maar we vrezen scheve ge- Vandaag publiceert het Holtens Nieuwsblad een klassefoto van leerlingen van de Dorpsschool. Het betreft afdeling VIII. De plaats is gemaakt op 28 februari 1907 en afkomstig uit de collectie van Holtenaar Jan Smale. Daar het onbekend is welke kinderen hier met juffrouw Korteling en juffrouw Van Dam vereeuwigd zijn, zou Smale via het Holtens Nieuwsblad willen achterhalen hoe de vork in de steel zit. Holtenaren die enig licht in deze duisternis kunnen verschaffen, worden daarom vriendelijk verzocht zich te wenden tot de redactie van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, tel. 63803. Als over enkele weken een volgende foto wordt afgedrukt, is het de bedoeling dat middels een stukje tekst helderheid over de bewuste foto wordt verschaft. Wij wachten met spanning af... Vergoeding vervoers kosten Mensen die vanwege hun slecht ter been zijn of handicap met een auto al dan niet zelf overal heen moe ten, kennen twee soorten kosten: enerzijds de kosten van het gaan naar een dokter, afspraak in het ziekenhuis voor injectie en derge lijke. Kosten die verband houden met het ziekzijn of de handicap. Ze worden grotendeels vergoed via de AWBZ. De declaraties moeten naar ziekenfonds of ziektekosten verzekeraar worden gestuurd. An derzijds zijn er ritten die men "so ciaal-recreatief" zou kunnen noe men: afleggen van visites, winke len, uitgaan enzovoorts. Wanneer men hiervoor een aangepaste auto nodig heeft of men heeft een taxi nodig, kan het een kostbare zaak worden. Niet iedereen kan telkens een beroep doen op zoon/dochter of buurman om ergens heen ge bracht te worden. Bovendien voelt het voor de gehandicapte of min der valide steeds bezwaarlijker om dat iedere keer weer te vragen. Het gevolg is vaak dat men thuis blijft. Daarmee kan eerder in een isole ment worden geraakt. De Wet Voorzieningen Gehandicapten biedt gehandicapten en slecht ter been zijnde ouderen de mogelijk heid een vergoeding aan te vragen voor dit soort vervoerskosten. Tot op heden doen weinig mensen daar een beroep op. De gemeente houdt zo aan het eind van het jaar geld over en wie weet welke bestem ming er dan aan wordt gegeven. Er is echter een beperking om in aan merking te komen voor een derge lijke vergoeding. Men mag niet meer verdienen dan ongeveer het modale inkomen. De vergoeding zelf is jaarlijks aan een maximum bedrag gebonden. Wilt u er meer over weten, neem dan 's ochtends eens kontakt op met de afdeling Sociale Zaken op het gemeente huis, tel. 73839. Vrijwilligers Zijn er in Holten mensen die even tueel tegen een redelijke vergoe ding klussen willen opknappen bij ouderen die dat niet meer kunnen? Natuurlijk is het fijn wanneer ie mand even een spijkertje inslaat, een kraanleertje verwisselt, of een nieuwe lamp indraait. Maar er zijn ook grotere klussen die men eerst zelf deed, maar nu vanwege de leeftijd niet meer kan. Soms kan- /wil men er de kinderen voor vra gen, maar dat is lang niet altijd mogelijk. En wie helpt dan met plafond sausen, gras maaien of overgordijnen afhalen? Op tal van plaatsen in ons land bestaan daar zgn. klussendiensten voor. De mensen die daar aan mee doen, verrichten hun werk meestal tegen een kleine vergoeding. Een bedrag van f 5,= per uur wordt veel gege ven. Voor wat grotere klussen wordt soms onderling een prijs afgesproken. Zijn er mensen die aan een dergelijke klussendienst willen meewerken? Geef uw naam, adres en telefoonnummer dan schriftelijk door aan de SWOH, Gaardenstraat 29. Desge wenst kan ook gebeld worden, tel. 64910. Het kantoor is echter niet dagelijks geopend. In de Gezondheidswijzer, het in formatiecentrum van de GGD Midden-IJssel en Zorggroep Oost-Gelderland, wordt deze maand extra aandacht besteed aan eetproblemen bij kinderen. Er zijn veel kinderen die niet willen eten, maar er zijn er ook die juist teveel willen eten of erg veel snoepen. Naast informatie over de voe dingsschijf en de aanbevolen hoe veelheden is er ook informatie over vragen als 'Is een ontbijt no dig', 'Wat is lekker en gezond als lunch', 'Kan van tussendoortjes een gezonde maaltijd worden ge maakt' en 'Is vlees nodig'. Er lig gen folders en brochures klaar om mee te nemen en er is informatie ter inzage. De Gezondheidswijzer is te vinden in de hal van de GGD, hoek Schurenstraat-Hoge Hond straat (geopend op werkdagen tus sen 9.00 en 12.00 uur). zichten binnen de Holtense ge meenschap, terwijl daarnaast de kans dat we iets bereiken minimaal is," aldus een woordvoerder. On langs werd bekend dat het Sche perspad afgesloten blijft voor doorgaand voetgangersverkeer. B en W hebben afwijzend gereageerd op een verzoek om bestuursdwang toe te passen, waarmee het gehele pad voor voetgangers zou worden opengesteld. Op dit moment is enkel het noordelijke deel vanaf het oorspronkelijke kerkepad van af de Molenbelterweg toeganke lijk, terwijl het pad wèl op de officiële Wegenlegger van de ge meente voorkomt. Ook de Ver eniging NEMO (het landelijk steunpunt Red Onverharde Pa den) drong bij het college aan op bestuursdwang. Overigens is het college wel van plan de raad voor te stellen het Scheperspad van de Wegenlegger te halen. Dit ter uitvoering van de enkele jaren geleden vastgestelde 'Notitie Openbare paden'. Hier voor zal te zijner tija de procedure ingevolge de Wegen wet worden ingezet. Bij de Theaterbespreekbureau van de VW Holten kunnen kaarten voor de volgende voorstellingen worden besteld. Betaling a contant aan de balie. Arnhem: André Rieu (15 februari); Worls Liberty Concert (8 mei). Essen: Bon Jovi (30 mei). Dortmund: R.E.M. (23 maart). Eindhoven: Fats DominO (17 april). Parijs: Rod Stewart (29 juni); Eric Clapton (21 april). Groningen: Bob Dy lan (18 maart); Barry White (25 februari); Zuidlaren: James Last (28 april). Hanno ver: Rolling Stones (22 juni); Leiden: Jan Vayne (4 maart) Torhout/Werchter: Festival op 1 en 2 juli. Weert: Grace Jones Sex Drive Tour (10 februari). Rot terdam: World Tennis Tournament 27 februari t/m 5 maart; Janet Jackson (21 maart); Nacht van Oranje (28 april). Den Haag: My Fair Lady (24 t/m 28 maart, 31 mei en 1 en 2 juni); Shirley Bassey (4 maart). Amsterdam: Willeke, The Musi cal (30 mei t/m 7 juni). In de afgelopen maanden is het garagebedrijf van de firma G. Rouwenhorst Zn. aan de Oranjestraat 82 (tel. 61292) in een nieuw jasje gestoken. In de nieuwe inrichting zijn er vier verschillende afdelingen gecreëerd. Zo werd het tankstation uitgebreid van vier naar twaalf tankpunten waarvan twee voor LPG. Het geheel is voorzien van een moderne overkapping en een nieuw (kogelvrij) kassagedeelte met een ruime snacksnop. Hier kan men ook terecht voor zaken als oliën, accessoires, zoet en rookwaren en frisdranken. Uiteraard is er een zogenaamde milieuvloer aangebracht die volledig oliedicht en zuurbestendig is. De tankinstallaties zijn voorzien van een damp-retoursysteem en er is een lek-detectie die alarmeert wanneer er brandstoffen de vloer indringen. Ook de showroom is geheel vernieuwd en voorzien van een nieuw verfje en een immense spiegelwand. Deze ruimte is via een aparte ingang te bereiken. Het derde onderdeel is de nieuwe 'hot-wax' wasstraat voorzien van zes wasprogramma's. Hierbij wordt de auto binnen twee minuten (ook aan de onderkant) gewassen. Aanwezig is ook een moderne autostofzuiger. In het nieuw ingerichte garagegedeelte is voorzien van een vloerconstructie die aan alle milieu-eisen voldoet. Ook hier een nieuw verfje zodat het geheel er fris en kleurig uitziet. Naast het algemene reparatiegedeelte, met hefbruggen e.d., zijn er ook afdelingen als het magazijn, een poets- en een technisch gedeelte. In de onderlinge competitie van Schietvereniging De Eendracht waren er de volgende uitslagen. Geweer klasse A1. G.J. van Aefst(161); 2. W. Paalman (161); 3. G. Koopman (157); 4. J.A. Paalman (153); 5. G. Jan sen (147). Geweer klasse B: 1 B. Tromop (160); 2. J. Deijk (152); 3. B. Paalman (150); 4. J. Nijendijk (125). Geweer klasse C: 1. M. Aanstoot (149); 2. D. Tiekink (128); 3. B. Kappert (121); 4. A. Pekkeriet (118); 5. J. Markvoort (109). Pistool: 1. G. Haverslag (170, 6 x 10); 2. H. Nekkers (170, 2 x 10); A. Bieleman (155); 4. F. Hoes (153); 5. T. de Ruiter (123). Vuurbuks: 1. G. Jansen (88); 2. D. Over- meen (80); 3. J. Deijk (70); 4. H. Nekkers (69); 5. W. Leeftink (61). Het weemoed van een afscheid gecombineerd met de nieuwsgie righeid van een kennismaking. In die sfeer voltrok zich de af scheidsreceptie van kantoorbe heerder Astrid Dirkzwager van de Holtense VW. Geflankeerd door haar opvolgster Sigrid Fek- ken kon zij tijdens een geani meerd samenzijn vele handen schudden. Op verzoek van Dirkzwager hield Prinsenbal. Ook dit jaar ™or™te,r UL Yinc,ent van ,de weer bestaat de mogelijkheid p'aats^'bke VVV het kort m z,,n ia, woord van dank. Hij herinnerde er per bus een bezoek te brengen nog ccns aan dat Ltrid destijds aan de beide Prinsenbals van CV unaniem als beste sollicitant uit de De Fienpreuvers. Zaterdag 4 fe- bus was gekomen en kon na ruim bruari rijden er bussen vanaf twee-en-een-half jaar alleen maar hofbar Tonnie Brands naar het concluderen dat het een goede Bonte Paard en terug. De eerste keus was geweest. 'Als bestuur bus vertrekt om 19.30 uur, de kre8en we het steeds makkelijker, tweede om 19.50 uur. Het pro- P" *nTe aanw'Jzing en dan gf- gramma beg.n, om 20.15 uuPr. Dansen is populairder dan ooit. men niet gauw meer missen wil. Echtparen of alleenstaanden die Want dansles is ontspanning bij hun danservaringen weer eens wil- een wervelende quick step, een len opfrissen, kunnen op initiatief flitsende jive of een romantische van de Stichting voor Sociaal en wals. Ook de vurige cha-cha-cha, Cultureel Werk op dinsdagmiddag samba en zelfs de veleta kunnen onder leiding van dansleraar Ben aan bod komen. Vollenbrock in de ontmoetings- De lessen in het dorpshuis duren ruimte van De Boschkamp 'op van 14.00 tot 15.30 uur. Belang- herhaling' gaan. Wellicht zijn er stellenden kunnen vanzelfspre- vijftig plussers die zich af en toe kend een middag vrijblijvend ken- niet meer helemaal thuis voelen op nismaken. Ben Vollenbrock ont- de dansvloer Of zijn er mensen die gewoon weer zin hebben om naar dansles te gaan, eventueel met vrienden. Zo'n middagje dansles, waarbij plezier en enthousiasme voorop staan, is een middag die vangt hen graag en mocht men besluiten aan de lessen deel te ne men, dan bedragen de kosten vier gulden per keer. Voor nadere in lichtingen kan men zich wenden tot het Socuwe-kantoor in De Boschkamp, tel. 62755. ringen aan jouw korte periode hier. Het spijt ons dat je nu al weggaat, maar respecteren je keu ze.' Vincent liet zijn dank verge zeld gaan van een enveloppe met inhoud en verwelkomde vervol gens zijn nieuwe werkneemster met een verwijzing naar het vrou welijke intellect waarmee de VW in de afgelopen periode zulke goe de ervaringen heeft opgedaan. 'We hopen met jou net zo'n goed con tact te hebben als met Astrid.' Erg actief Zelf benadrukte de scheidende kantoorbeheerder (die beloofde als recreant nog eens terug te ko men) dat ze het erg jammer vond Holten te moeten verlaten. Astrid Dirkzwager keek met dankbaar heid terug op de goede samenwer king met de gemeente, de leden, haar collega's en vooral ook het VW-bestuur dat zich altijd krach tig en actief opstelt. 'Soms is dat wel lastig, maar eigenlijk hoort het overal zo te zijn. Er zijn in Holten trouwens erg veel actieve mensen. Daar mag dit dorp trots op zijn. Ik ben dan ook best wel een beetje jaloers op Sigrid die deze mooie baan mag overnemen. Ik raad haar alleen aan geen vriend uit Brabant te nemen.' De gemeente heeft het verzoek om subsidie door de Stichting Thuis Sterven niet gehonoreerd. Burge meester Verhoeven liet desge vraagd weten dat al gesubsidieerd aan een algemeen werkende instel ling als de Stichting Maatschappe lijk Dienstverlening Midden- Overijssel met dergelijk werk als onderdeel. Daarnaast wordt dus niet nog eens apart subsidie ver strekt. Ned. Hcrv. Kerk: 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Bevestiging nieuwe ambts dragers. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Steunenberg, Mariska Noordam. 19.00 uur, ds. S.M. Roo- zenboom. Collecte in dienst: Wereld- diaconaat. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roo- zenboom. Collecte in dienst: Wereld- diaconaat. Uitgangscollecte: Kerk voogdij Dicssenplas: woensdag 8 februari, 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der; na de dienst diaklankbeeld; 15.00 uur: ds. H.P. Mulder. Collecte: We- relddiakonaat. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Ciska Mijsters, groep 4 en 5 o.l.v. Tonnie Heusink- veld; groep 6 en 7 o.l.v. Herma Huls man. Oppasdienst 0-3 jaar: Annie Kolkman-Hofenk, Trijnct Overkem- pe-Locht; 4-6 jaar: Ria Aanstoot- Stam, Truus Beldman-Aanstoot. R.K kerk: 10.00 uur: Woord- en com muniedienst. Oppasdienst: mevrouw Steunenberg, Mariska Noordam. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis, Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Prot. In- terk. Thuisfront. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: N. Bakx, Reggestraat 14, Enter. Tel. 05478-2774. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36 Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. Stichtiilg Welzijn Ouderen: Gaar- uenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto- ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag 3 februari: 17.30 uur, (beslo ten) Happy Hour Kring Bewoners Holterberg in bistro De Holterberg; 18.30-21.00 uur, open huis Scholenge meenschap De Waerdenborch Zaterdag 4 februari: 20.15 uur, Prin senbal in Het Bonte Paard. Zondag 5 februari: 14.30 uur, jazz- middag met The Foolhouse Jazzband in De Boschkamp Dinsdag 7 februari: 20.00 uur, jaar vergadering HMK in repetitieruimte boven Schuppert Mode; 20.00 uur, openbare thema-avond PvdA Holten in De Boschkamp (zaal 2) Woensdag 8 februari: 20.00 uur, jaar vergadering sportcommissie op Meer manskamp; 20.00 uur, modeshow We reldwinkel (5 jaar) in De Boschkamp Vrijdag 10 februari: 20.00 uur, con cert Holtens Gemengd Koor in De Kandelaar Zaterdag 11 februari: 20.15 uur, Prin senbal in De Poppe Maandag 13 februari: 20.00 uur, ver- keersquiz in zaal Vosman Woensdag 15 februari: 20.00 uur, le zing drs. De Haas over René Margritte voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Zaterdag 18 februari: 15.00 uur, min- dervaliden carnaval in manege Snorre- wind' 20.00 uur, praise/zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Donderdag 23 februari: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, begunstigersbijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in gebouw Irene Zaterdag 25 februari: 13.45 uur, car navalsoptocht; 15.00 uur, Keuntjes carnaval voor kinderen in zaal Vos man; 14.00 uur, start dweilmiddag in de hofbars; 19.30 uur, Slingeroamd, vertrek Bierlokal am Bahnhof. Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad); 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vos man. Maandag 27 februari: 14.30 uur, se niorencarnaval in zaal Vosman; 20.00 uur, Rosenmontag in eetcafé 't Kla vier; MAC-jaarvergadering in 't Stuur- huus. Dinsdag 28 februari: 12.30 uur, Früh- schoppen en Bienapwedstrijd in Bier lokal am Bahnhof (Stationskoffiehuis); 15.00 uur, playbackshow in zaal Irene; 20.00 uur, Kleintje Carnaval met Het Geding in Bierlokal am Bahnhof. Zaterdag 4 maart: MAC-voorjaarsrit (enduro) Zondag 5 maart: MAC-toertocht 'Rond het IJ sselmeer' Vrijdag 10 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV De Vriendenschaar in gebouw Irene. Zaterdag 11 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar; 19.30 uur: Jaarfeest CJVDe Vrienden schaar in gebouw Irene. Zondag 12 maan: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, start 't Stuurhuus. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröiler-MüuIler-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwisselingscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Zondag 9 april: 14.00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20,00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo toren Vrijdag 5 mei: bevrijdingsvuur-esta fette Wageningen-Holten Zaterdag 13 mei: 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: voor jaarsfeest in de Beuseberg; Zaterdagavond motortoer tocht Zondag 11 juni: Koetsenrit De Berg- rijders; Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Koningsschieten hoek Aalpolsweg/Markeloseweg; 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Woensdag 21 juni: midzomernacht- concert Holterberg Zondag 25 juni: 10.00 uur, start MAC Klassiekerrit 't Stuurhuus Zondag 2 juli: MAC-grasmaaimachi- Zondag 16 juli: 13.30 uur, MAC Klas siekerrit Zondag 23 juli: 13.30 uur, MAC- fietstocht. Zondag 13 augustus: MAC Holter- bergrit (motortoertocht) Zaterdag 26 augustus: MAC Totaal dag Zondag 3 september: 14.00 uur, MAC-puzzelrit vertrek 't Stuurhuus Zaterdag 16 september: MAC Erwin cross Zondag 17 september: MAC Trek kersiep Zondag 1 oktober: NK motocross solo's op Zuurbergcircuit Zaterdag 7 oktober: Nacht om Hol ten (nachtpuzzelrit MAC) Zondag 15 oktober: 10.00 uur, start MAC klassiekerrit 't Stuurhuus Zondag 29 oktober: 14.00 uur, MAC puzzelrit, start 't Stuurhuus Vrijdag 10 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor Zondag 19 november: 14.00 uur, start MAC puzzelrit bij 't Stuurhuus Zaterdag 25 november: MAC-feesta- vond Dinsdag26december: 14.00uur, start kerstpuzzelrit bij MAC-Stuurhuus

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3