Inge voert aktie kinderen in Wit- voor Rusland HELP mm Gat in de bezetting bij brandweerkorps Sportstudio toch Nieuwe pastoor verkent Holten stap voor stap Adconed en Robers: drukte op open huis welkom in Holten WELZIJN OUDEREN Praktijkcursus bridge 15.95 Vlaggemast voor Van Engbrink HOLTENS NIEUWSBLAD Redelijk grote respons op Holtens initiatief Uit het politierapport I kerkdiensten 1 KRAT ALFA BIER „De Biester" VRUGGINK medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 19 JANUARI 1995 Inge van der Hulst is tevreden. Vorige week begon de 24-jarige Holtense een aktie voor kinderen in Wit-Rusland. Vrijdagochtend was ze aanwezig in de hal van supermarkt Albert Heijn, waar een grote doos met toepasselijke tekst de aandacht trok van het winkelend publiek. De respons op haar initiatief blijkt redelijk. „Het begint echt te lo pen," laat Inge enkele dagen later weten. „Niet alleen in de winkel, ook thuis worden nu spullen afge leverd." In de supermarktnal lichtte Inge het doel van haar aktie geduldig toe. Naar haar zeggen waren de reacties zeer positief. Inges aktie is bedoeld voor vier kindertehuizen in Wit-Rusland die in erbarmelijke omstandighe den verkeren. „Hier maken we ons druk om welk geurtje, daar is een stukje zeep domweg luxe," vertelt Inge, die haar initiatief ge steund weet door de Stichting Eu ropa Kinderhulp. Zoals vorige week in deze krant bericht, haalt Kinderhulp kansarme kinderen naar Nederland voor een vakantie van enkele weken. De kinderen verblijven in gastgezinnen. Hulp verlening aan kinderen is Inge niet vreemd. Via Europa Kinderhulp vingen haar ouders jarenlang de uit Wenen afkomstige Sabine Dwor- nikovich op: „Zij is net een soort pleegzusje van me." In het blad 'Op Verhaal' van Euro pa Kinderhulp werd Inge geatten deerd op het verhaal over vier noodlijdende kindertehuizen in Wit-Rusland: in Borisov (140 kin deren), Minsk (200 kinderen), Be- rezino (300 kinderen) en een tehuis in de omgeving van Berezino (150 kinderen). Alle in het gebied dat bedolven is onder het stof dat na de kernramp in Tsjemobyl in het ge bied neerdaalde. Inge: „Totaal 790 kinderen van zes tot ongeveer achttien jaar, die in omstandighe den verkeren zoals bij ons in de jaren 40/50. Het gaat om wees-, straat- en zwerfkinderen en kinde ren die door de ouders zijn ver waarloosd. Ze zien er slecht uit, zijn slecht gekleed, worden niet goed gevoed, hebben gezondheid sproblemen, om maar te zwijgen over de huisvesting. De overheid weigert geld in deze tehuizen te steken, zodat de toestand enkel slechter wordt. Er is geen geld voor medicijnen, kleding, schoei sel of speelgoed, terwijl de leer middelen schaars zijn." Inge bekent spontaan dat ze 'iets heeft' met Rusland, hoewel ze er nog nimmer voet op de bodem heeft gezet: „Eigenlijk ben ik er al vanaf de lagere school als een blok voor gevallen. Heb er veel over gelezen. Geschiedenis, cultuur en grootsheid van het land boeien me mateloos. Het feit dat er verschil lende klimaten in één land zijn't is haast onbevattelijk." Het maakte het besluit om aktie te voeren en kel makkelijker. Met haar aktie richt Inge van der Hulst zich in eerste instantie niet op kleding. Wel op lakens en de kens en toiletartikelen: „Denk dan maar aan zeep, een tandenborstel en tandpasta, maandverband, shampoo." De spullen kunnen op de eerste plaats worden gedepo neerd in de doos bij Albert Heijn, maar wie overdag echter verhin derd is kan deze ook 's avonds kwijt. Inge woont aan de Verzet- straat 57 en is desgewenst telefo nisch bereikbaar onder nummer 64919. De spullen slaat ze voorlo pig op een kamer en op zolder. Vanzelfsprekend hoopt de Hol tense op een flinke respons op haar initiatief en sluit samenwerking met andere hulpverlenende instel lingen, zoals de werkgroep Holten van Dorkas Hulp Internationaal niet uit. De aktievoerster hoopt Op vrijdag 13 januari tussen 15.30 uur en 18.00 uur werd er ingebro ken in een woning aan Het Lande- weerd. Men kwam binnen door een raam aan de voorzijde te forceren. Uit de woning werd een geldbe drag weggehaald van enkele hon derden guldens. De afgelopen week werden op di verse plaatsen in de gemeente Hol ten korte alcoholcontroles gehou den. Het bleek dat men zich voor beeldig gedroeg. Van de tientallen gecontroleerde bestuurders, bleek niemand te veel alcohol te hebben gedronken. Deze prikakties zullen de komende tijd worden voortge zet. Bij een pompstation aan de Oranje straat werd getankt zonder te beta len. Het kenteken kon echter wor den genoteerd. De auto stond op naam van een verhuurbedrijf. De huurder had deze auto al lang terug moeten bezorgen, hetgeen niet was gebeurd. De betreffende auto bestuurder maakte zich dus tevens schuldig aan verduistering van een auto. Op zondagavond, 15 januari werd er ingebroken in een woning aan de Deventerweg. Uit de woning werd een kleurentelevisie wegge nomen. Een oplettend echtpaar met hun dochter zagen in de omge ving een verdachte auto staan en een verdachte man lopen. Onmid dellijk werd de politie gebeld. Door het attent reageren kon de politie van Deventer de daders aanhou den, te weten twee inwoners van Deventer. De televisie stond nog in de auto. De daders zijn ingesloten. De Sallandse politie liet haar waar dering blijken door het echtpaar een boeket bloemen aan te bieden. Ook een inbraak gepleegd in de herfst van 1994 bij restaurant Vos man kon worden opgelost. De poli tie van Eerbeek kon de dader aan houden. De man bleek diverse in braken op zijn geweten te hebben. Middels een groot bord attendeerde Inge van der Hulst de bezoekers van de Albert Heijn-supermarkt op haar inzamelingsactie(Foto Ten Velde). nog voor de zomer een eerste nie.t via Europa Kinderhulp, dan transport met hulpgoederen in hoop ik op medewerking van een Wit-Rusland te krijgen: „Lukt dat plaatselijk transportbedrijf. Na tuurlijk zou ik zelf graag meegaan om met eigen ogen te zien hoe het daar is." Adconed Huisman en makelaardij Robers hebben een prima start hebben gemaakt in de nieuwe huisvesting in de voormalige Ra bobank. Afgelopen vrijdagavond werden beide ondernemingen overstroomd met bezoekers tij dens het open huis, naar schatting ruim zeshonderd. Vestigingsleider Wim Bouwhuis van Adconed Huisman: „We stonden er echt van te kijken. Het is doorlopend druk geweest van 17.00 tot onge veer 22.00 uur. Er was eigenlijk geen enkel moment dat het iets rustiger werd." Woorden van ge lijke strekking waren er van Her man ter Harmsel van makelaardij Robers: „We hebben echt continu moeten staan. Tijd voor een drankje was er niet." Het had tot gevolg dat in de Gaardenstraat ge durende het open huis een ware verkeersopstopping ontstond. In de wijde omgeving stond alles bomvol met auto's. Naast de Hol tense clientèle en zakenrelaties, waren er tal van belangstellenden uit de branche die van buiten de gemeentegrens kwamen, zoals no tarissen, makelaars en assura deurs. Ook B en W brachten een bezoekje aan de nieuwe kantoren. Onder het genot van een hapje en een drankje kon ieder de nieuwe accommodatie in ogenschouw ne men. De reacties waren bijzonder positief. Waren er enerzijds com plimenten over kleurcombinaties, anderzijds was men enthousiast over de ligging en goede bereik baarheid van het pand. Evenals diverse bezoekers van het make laarskantoor, vergeleek Herman ter Harmsel de nieuwe accommo datie met de vroegere aan de Pasto riestraat: „Nu je deze ruimte tot je beschikking hebt, kun je je haast niet voorstellen hoe we daar kon den zitten. Er was echter geen alternatief, dus dacht je er niet over Burgemeester Verhoeven kon tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de vrijwillige brandweer, af gelopen maandag, weer aan en kele leden diploma's en certifica ten uitreiken. Ook werd aan dacht besteed aan een drietal ju bilarissen. Tijdens de bijeenkomst werd verder af scheid genomen van drie brand weerlieden. Door hun vertrek ontstaat er een gat in de bezet ting. Tijdens deze jaarlijkse uitreiking ontvingen Jan Tuitert, Wilco Boode en Dinand Koopman deel certificaten voor het diploma On derbrandmeester. De cursussen voor dit diploma zijn verspreid over drie jaar. Het afgelopen jaar werd onder meer dieper ingegaan op de aspecten Gevaarlijke stoffen en Repressie. Volgend jaar hopen de drie brandweerlieden het diplo ma te behalen. Martin Nijland en Alfons Bensink behaalden het diploma Hoofd brandwacht. Dat is een graad lager dan Onderbrandmeestcr. Henk Ebrecht ontving een deelcertificaat voor het diploma van onderbrand meester. Dat diploma valt uiteen in de delen Verkenner gevaarlijke stoffen, Repressie, Bevelvoerder hulpverlening en Organisatie en leiding geven. Nog een stapje lager waren er diploma's voor Ester Koershuis, de enige dame in het Holtense korps, en Arend Jan Aanstoot. Zij studeerden het afgelopen seizoen met succes voor Brandwacht eer ste' klas. Het diploma is opge bouwd uit de deelcertificaten Hulpverlener algemeen, Pompen algemeen, en een van de twee delen Hulpverlener/Pompen specifiek. Burgemeester Verhoeven onderscheidde de jubilarissen Henk Wansink, Wilco Boode, Wim Jacobs en Gerard Grave. Commandant Heller kijkt toe. Foto Ten Velde). Naast de diploma uitreiking was er nog meer reden voor feest. Een viertal brandweerlieden jubileerde onlangs. Henk Wansink is al 25 jaar bij de Holtense brandweer. Hij mocht een oorkonde in ont vangst nemen. Ook waren er oor konden voor Wilco Boode, Ge rard Grave en Wim Jacobs. Zij waren ieder 12,5 jaar actief als brandweerman. Drie vrijwilligers namen afscheid. Dit waren A.J. Lichtenberg, die 13,5 jaar lid was, D.J. Schuppert (6 jaar) en J.L. Ophof(10 jaar). Hoewel hij aanvankelijk wat sceptisch reageerde op de komst van een sportstudio in de kom van het dorp, stelde burgemees ter D.J. Verhoeven zich bij de opening van Yes toch sportief op. Hij noemde het initiatief van Henk Schelfhorst en Gea Hoog- zand uit Wierden zelfs een welko me aanvulling op de voorzienin gen in Holten. Afgelopen vrijdag opende de sportstudio officieel de deuren in het voormalige Slaap- gigant-pand aan de Kerkstraat. Wel erkende Verhoeven in zijn toespraak dat de gemeente de stu dio liever op een ander plekje in het dorp had gezien omdat de lokatie ter plekke eigenlijk be doeld is voor detailhandel. Het bestemmingsplan verbiedt echter niet expliciet de activiteiten die Yes in de kelderruimte van het voor malige Wonnink-pand ontplooit. Ook wanneer de bestemming wordt aangepast hoeft de sportstu dio niet te verhuizen. Dan kan een beroep op het overgangsrecht worden gedaan. Maar zo heet zal de soep wel niet Door het afscheid van deze man nen komt commandant Heller drie mensen te kort om aan de organie ke bezetting van zijn korps te ko men. Om weer op de vereiste sterkte te komen verzoekt hij men sen die geïnteresseerd zijn, contact met hem op te nemen. Met name vrouwen zijn van harte welkom. Heller verwacht dat het in de toe komst steeds moeilijker wordt om I goede mensen te vinden, de eisen worden gegeten want Holtens voor brandweerlieden worden burgemeester complimenteerde steeds zwaarder. het ondernemende paar met de Voorkomen inbraak Bij het voorkomen van inbraak moet u bedenken dat een inbreker liever niet wordt gezien, liever geen lawaai veroorzaakt en na tuurlijk haast heeft. Hij wil niet worden gezien en komt daarom vaak via de achter kant binnen. Uw voordeur gaat mcjestal goed op slot als u weggaat, maar hoe is dat met uw achter deur? Struiken aan de zijkant of achterkant van uw huis kunnen een inbreker een goede schuil plaats geven. Kijkt u eens of er in uw tuin wat moet worden ge snoeid, of verplaatst. Een balkon deur is een even makkelijke deur als elke andere voor een inbreker. Deze moet dus steeds goed wor den gesloten en hoe gemakkelijk kan iemand op uw balkon komen? Wanneer u vöor meerdere dagen weggaat sluit u uw huis goed af. Regelt u ook dat de brievenbus wordt geleegd en uw huis geen verlaten indruk geeft? Ook al gaat u maar even weg, sluit uw huis af. Wanneer u uw deuren op slot doet, dient de sleutel niet in het slot te blijven. Met een glassnijder kan men immers heel makkelijk een gaatje maken in uw raam en daarna de sleutel gewoon omdraai en. Voor u is het wel zaak de sleutel op een vaste plaats neer te leggen. Anders zou u in geval van nood niet weten waar u de sleutel moest zoeken en nodeloos in een gevaarlijke situatie terecht komen. Tandartsverzekering Kort voor de jaarwisseling moes ten degenen die bij het zieken fonds Salland waren aangesloten op korte termijn kiezen voor wel ke soort tandartsverzekering zij in het komende jaar wilden afsluiten. In een bijgevoegde folder moest men echt alle punten lezen om een goede indruk te krijgen van de verzekeringen die werden aange boden. In een meegestuurde brief en in de kopjes van de artikelen van de verschillende verzekeringen stonden nog al eens misleidend te noemen teksten. Onlangs kwam nog een brief over deze verzeke ringen. Komt u er niet meer uit? Wilt u meer weten? Het zieken fonds houdt elke vrijdagmorgen van 8.30 -10.00 uur spreekuur in hefr oude kruisgebouw aan de Gaardenstraat 31 Komende zondag, 22 januari, maakt de katholieke gemeenschap in Holten kennis met de nieuwe pastor voor de cluster Heeten- /Nieuw-Heeten/Holten, diaken Fred Hogenelst (33). Samen met deken Van Doorn zal hij voorgaan in de eucharistieviering die om 10.00 uur begint in gebouw Irene. Aansluitend is er gelegenheid de nieuwe pastor geluk te wensen. Hoewel Hogenelst in eerste in stantie als pastoor in Heeten be noemd is, zal hij als lid van het pastorale team ook regelmatig in Holten zijn werk doen. De in Dieren geboren Hogenelst stu deerde onlangs aan het Ariënscon- vict in Utrecht af als theoloog en wordt daar op 29 april als priester ingewijd. De benoeming in Hee- ten/Nieuw-Hecten en Holten geldt in eerste instantie voor vijf jaar. Eerder al liep hij stage binnen het jongerenpastoraat van het de canaat Raalte zodat de regio Sal land hem niet onbekend is. Door de komst van Hogenelst zul len de taken en verantwoordelijk heden binnen de cluster herschikt worden en komt er meer mens kracht vrij 'voor het helpen vorm geven aan de levende geloofsge meenschap' zoals het pastorale team in de laatste uitgave van het parochieblad van de rooms-katho- liek gemeenschap in Holten schrijft. 'Op deze wijze proberen we samen onze zorg en onze kwa liteiten op de juiste wijze te gebrui ken ten bate van de geloofsge meenschap. Zo willen we samen van harte eraan werken om een echte levende gemeenschap te In de nieuwe situatie blijft pastoor Rademaker gewoon functioneren zoals het laatste jaar gebruikelijk en zal vanaf 29 april de nieuwe pastoor Hogenelst ook in Holten steeds meer taken overnemen. 'Stap voor stap is daarbij' zijn devies want na de kennismaking in Holten wil hij zich rustig concen- worden. Mensen die elkaar zien teren op de onderlinge taakverde- staan en mensen die met elkaar ling en de invulling daarvan binnen willen optrekken.' elk van de drie gemeenschappen. In aansluiting op de nu lopende beginnerscursus Bridge, begint de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk bij voldoende deelname met een praktijkcursus in De Bosc hkamp. In tegenstelling tot de eer ste cursus, waar het accent heeft gelegen op het aanleren van het zogenoemde ACOL-biedsys- teem, ligt in deze praktijkcursus Bridge op basis van het eerder geleerde uit de boekjes 'Van Start tot Finish' deel I en II, het zwaar tepunt op het methodisch leren uitspelen van de spellen, alsmede op het verbeteren van het tegen spel. Dit alles staat onder de bezie lende en deskundige leiding van de gediplomeerde docent H.J.D. Luppes. De cursus is op de eerste plaats bedoeld voor de huidige cursisten, maar is ook zeer interes sant en kan goed gevolgd worden door degenen die vroeger op een geheel andere wijze kennismaak ten met bridge. Het pakket omvat tien lessen, die aansluitend aan de beginnerscursus worden gegeven. Er wordt begonnen op donderdag 2 februari. Na iedere lesavond wordt een uittreksel van de behan delde stof uitgereikt. De totale kosten zijn honderd gulden per persoon. Wie geïnteresseerd is, kan voor nadere informatie en op- gaveterecht bij het Socuwe-kan- toor in het dorpshuis, tel. 62755. pijpjes Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Feest van de H. Doop. Ne vendiensten. Oppasdienst: mevrouw Stoevenbelt, Hilde Beldman. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dienst van Schrift en Tafel. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: gebouw Irene. Diessenplas: woensdag 25 januari, 19.00 uur: ds. W. Vons. Geref. kerk: 9.30 uur: ds. H.P. Mul der, Voorbereid H.Av.; 15.00 uur: ds. H.P. Mulder. Collecte: Kerk. Kin- dernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v Hans Paalman, groep 4 en 5 o.l.v. Gerda Wolters; groep 6 en 7 o.l.v. Jenny Wieldraayer. Oppasdienst 0-3 jaar: Anke Aanstoot, Jeanet Tromop- van der Meulen; 4-6 jaar: Klary Of- fringa-Werkman, Sabrina Paalman. R.K kerk: 10.00 uur: Eucharistievie ring met deken Van Doorn. Prescnta tie pastor F.G.C.M. Hogenelst. Op pasdienst: mevrouw Stoevenbelt, Hil de Beldman. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; Zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communiedienst. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roo zenboom. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: gebouw Irene. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bid stond 19.00. Okkcnbrock: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer, dienst van kerk en school. Uitgangscollecte: Zendingsbussen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laat ste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11 30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). keuze voor Holten en vond wat dat betreft de naam Yes erg welge kozen gezien de zoektocht die eer der in de regio was verricht naar een geschikte lokatie. In de Yes-studio is de laatste we ken hard gewerkt aan de inrich ting. Door middel van scheidings wanden zijn er vier ruimtes ge creëerd. Naast de grote sportzaal met spiegelwand en houten vloer zijn er een zonnebankruimte, een toilet- en douchegelegenheid en een wachtruimte met zitjes en een bar. Ook aan kinderopvang is er gedacht. Op de maandagen, woensdagen en donderdagen is Yes geopend vanaf 09.30 of 10.00 uur, op dinsdag en vrijdag vanaf 19.00 uur. In eerste instantie beperken de activiteiten zich tot body-gym, steps, aerobics en 50+ gymnastiek, maar het ligt in de bedoeling het aanbod uit te breiden. Oud-directeur Van Engbrink van de vorig jaar opgeheven prot.chr. basisschool Het Kompas op de Kol mag de vlaggemast die altijd voor het schoolgebouw prijkte in zijn eigen tuin zetten. Hij had daarvoor een verzoek ingediend bij het college van B en W. De gemeente Holten is immers de nieuwe eigenaar van het voormali ge schoolgebouw. Voor het ver voer moet Van Engbrink zelf zor gen. Overigens zijn er nog geen plan nen met de lokatie van Het Kom pas aan de Hoffestraat. De gedach ten van het college gaan in eerste instantie naar woningbouw ter plekke, maar plannen daarvoor moeten nog even in de ijskast om dat eerst de lokaties Lukensveld, het Ehag-terrein, de Grindstaete en eventueel het terrein van de Dorpsschool voor woningbouw in aanmerking komen. Dit jaar gaat het hele aan Holten toegewezen woningcontingent (43 stuks) op aan het Lukensveld. Arts: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbui ten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Cen trale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedei sende zaken. Thuiszorg-hulpmidde lencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysio therapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens af spraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiën ten). Ziekenfonds: Spreekuui: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29- 31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstver). Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14 00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaar denstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtof ferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefoni sche Hulpdienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 61972) voor klachten over bijvoorbeeld kapotte riolerings- pompen, niet brandende straatverlich ting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kunt u uw naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende sto ringsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, re gio-inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05731-1538. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, De venter. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra(dagen nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14,00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Vrijdag 20 januari: 20.00 uur, OCH met blijspel 'Nachtvlinders' in gebouw Irene; kantine Meermanskamp, 20.00 uur klaverjasavond. Dinsdag 24 januari: 19.30 uur, SV Holten-ABS Bathmen in Bathmen (elf tal tot 22 jaar) Woensdag 25 januari: 19.30 uur, ge zellige avond Club van Oud-Strijders en Verzet in zaal Vosman; 20.00 uur, inleiding pastor Van den Berg Com missie Vorming en Toerusting in De Kandelaar; 20.00 uur, introductiea vond met Neletta van Heuven over cursussen psychologie en filosofie in De Boschkamp Donderdag 26 januari: 20.00 uur, jaarvergadering en creatieve avond CPB in De Kandelaar; jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman. Vrijdag 27 januari: 19.30 uur, infor matieve bijeenkomst RONA Holten over veiligheid langs spoor in zaal De Biester; kantine Meermanskamp, 20.00 uur: sjoel- en schietkampioen- schap. Zaterdag 28 januari: 15.00 uur, ope ning expositie in galerie De Waerden- borch Zondag 29 januari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Maandag 30 januari: jaarvergadering NBvP Espelo Woensdag 8 februari: jaarvergadering sportcommissie op Meermanskamp Vrijdag 10 februari: 20.00 uur, con cert Holtens Gemengd Koor in De Kandelaar Maandag 13 februari: 20.00 uur, ver- keersquiz in zaal Vosman Woensdag 15 februari: 20.00 uur, le zing drs. De Haas over René Margritte voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Vrijdag 18 februari: 20.00 uur, praise- zang avond in De Kandelaar. Maandag 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo Donderdag 23 februari: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 25 februari: Carnavalsop tocht; Kindercarnaval in zaal Vosman; Slingeroamd Zondag 26 februari: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad); Kielenbal in zaal Vosman. Maandag 27 februari: bemorencarna- val in zaal Vosman; Rosenmontag in eetcafé 't Klavier; MAC-jaarvergade- ring in 't Stuurhuus. Dinsdag 28 februari: Frühschoppen en Biertappen in Bierlokal am Bahnnof (Stationskoffiehuis); Playbackshow; Het Geding in Bierlokal am Bahnhof. Zaterdag 4 maart: MAC-voorjaarsrit (enduro) Zondag 5 maart: MAC-toertochi 'Rond net IJ sselmeer' Zondag 12 maart: 14.00 uur, MAC- puzzelrit, stan 't Stuurhuus. Maandag 20 maart: afdelingdavond NBvP Espelo Woensdag 22 maart: 20.00 uur, lezing drs. Koomen voor Kunst en Cultuur over Kröller-Müuller-museum Donderdag 23 maart: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Vrijdag 24 maart: 20.00 uur, voor jaarsconcert HMV in De Kandelaar Zondag 26 maart: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looërmark (zwem bad) Zaterdag 1 april: Uitwissehngscross Zuurbergcircuit Zondag 2 april: regio junioren motor cross Zuurbergcircuit. Woensdag 5 april: CBP-bijeenkomst (paasbakjes maken) Zondag 9 april: 14,00 uur, MAC- puzzelrit Zondag 17 april: MAC Erwincross Maandag 24 april: 20.00 uur, lezing E. van Eijl voor Kunst en Cultuur over Design in het dorpshuis; afdelingsa vond NBvP Espelo Zaterdag 29 april: MAC-regelmatig- heidswedstrijd klassieke wegrace-mo- Zaterdag 13 mei: 11.00 uur, MAC- klassieker toertocht Zaterdag 20 mei: receptie 50-jarig be staan HMV in Het Bonte Paard Zondag 21 mei: 14.00 uur, puzzelrit (jubileumrit) Zaterdag 27 mei: Zaterdagavond mo tortoertocht Zondag 11 juni: Marco Borsato in De Waag (t.g.v. 10 jaar Togaclub) Zaterdag 17 juni: Koningsschieten hoek Aalpolsweg/Markeloseweg, 19.00 uur, MAC-puzzelrit. Vrijdag 10 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor Overleden: W.H. Fronenbroek- Ebrecht-Aanstoot (72). Kummer (83); J. van Beek (79); M.A. m

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3