Vogely Vrijwilliger van het jaar 1994 Uitgifte kavels Look Tiende Milieu Estafette in plan Afstudeerproject van Rob Hazes uitgegeven Socuwe-cursussen Korenavond wellicht een nieuwe traditie HOITENS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN GEMEENTEWERKEN HOLTEN 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR Wet MILIEUBEHEER Belastingen. DONDERDAG 5 JANUARI 1995- Op grond van zijn bijzondere verdienste gedurende vele jaren voor de Holtense gemeenschap is Charles Vogely door B en W verkozen tot Vrijwilliger van het jaar 1994. Tijdens de zeer drukke en geanimeerde nieuwjaars bijeenkomst in de hal van het gemeentehuis overhandigde burgemeester D.J. Verhoeven de bijna 64-jarige en uiterst verraste Vogely een oorkonde en een vul pen met toepasselijke inscriptie. Het was de eerste maal dat een dergelijke onderscheiding werd toegekend. „Geen nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur, maar meer een nieuwjaarsbijeenkomst voor en door de gemeenschap," legde Ver hoeven uit. Een andere opzet dus, die vooral tot uitdrukking kwam in de verkiezing van de Vrijwilliger van het jaar 1994 en de ontspan nende optredens van De Hoolter Daansers en De Bonke en zijn dochter als Thomasvaer en Pieter nel. Gestoken in passende kleding blikten Gerrit en Thea Markvoort in een satirische tekst op rijm terug naar de Holtense hoogtepunten in 1994. Daaorver volgende week meer. Van de dansgroep ontving Verhoeven een schilderij van een Amerikaans kunstenaar. Gevolg van het bezoek dat een delegatie van de dansers dit voorjaar aan Lynden bracht. Wat betreft de verkiezing van de Vrijwilliger van het jaar 1994 liet de burgemeester weten dat het de bedoeling is dat Holtenaren, verenigingen, instel lingen en dergelijke, de komende jaren in het vervolg namen van mensen die voor deze titel in aan merking komen, kunnen voordra gen. Ter inleiding van Vogely's uitverkiezing vertelde Verhoeven dat deze via het westen en noorden in de begin zeventiger jaren in het oosten des lands, in Holten dus, was neergestreken. Beroepsmatig wa? hij jarenlang directeur van de voormalige protestants-christelij ke basisschool De Schakel. Als vrijwilliger was Vogely aktief op een breed terrein: president-kerk voogd van de Nederlands Her vormde kerk, voorzitter van de vroegere Christelijke Oranjevere niging, penningmeester van de huidige Stichting Viering Nationa le Feestdagen, voorzitter van het vSSag#" Op grond van zijn bijzondere verdienste voor de Holtense gemeenschap, is Charles Vogely door B en W verkozen tot Vrijwilliger van het jaar 1994. Uit handen van burgemeester Verhoeven ontving hij op de nieuwjaarsbijeenkomst een oorkonde en vulpen (Foto WV) de vele woninginbraken die heel wat onveiligheidsgevoelens ver oorzaken. Tenslotte blikte hij vooruit. In 1995 staat de kerntakendiscussie te wachten, is volop aandacht voor de bestuurlijke overstap naar de regio Twente, de nieuwDouw van scholengemeenschap De Waer- denborch en natuurlijk voor de herdenking en viering van 50 jaar bevrijding. „Laten we de Canade zen tonen wat de bevrijding van 1945 en dus de vrijheid van nu ons waard is!," zo besloot Verhoeven. plaatselijk comité Welcome Again Veterans, penningmeester van de opgeheven Stichting Muziek school Holten, bestuurslid van de eveneens opgeheven CHU Holten (Christelijk Historische Unie, red.), later van het plaatselijk CDA, bestuurslid van de Onder wijs Begeleidingsdienst Midden- Ij ssel en (nog altijd) vakbondsman binnen het protestants-christelijk onderwijs. In zijn nieuwjaarsrede blikte ook de burgemeester terug op het afge lopen jaar. Hij noemde apsecten als de Maïsweg, die op grond van het bestuursakkoord tussen Ge meentebelang, WD en D66 de komende jaren uit beeld is en de onlangs gehouden' verkeerstellin gen die een basis moeten vormen voor het aanpakken van de ver- keersstructuur: „Als ik zo om me heen kijk ben ik bang dat de jong ste tellingen zullen uitwijzen dat de verkeersintensiteiten niet we zenlijk zijn veranderd," aldus Ver hoeven, die tevens wees op de daar aan gekoppelde herinrichting van de kom: „Een zaak, die we voor de komende tien tot twintig jaar maar eenmaal goed kunnen doen en dus een zorgvuldige besluitvor ming vereist. Daarbij is het niet belangrijk of het plan GB-WD- D66, het plan van de WV of mijn ideeën worden gerealiseerd. Het spreekwoord zegt dat je niet op twee paarden moet wedden, zeker niet op drie dus in mijn ogen. Een goede bereikbaarheid, doorgaand verkeer in alle richtingen en tege lijk een goede verblijfsfunctie is dus niet mogelijk." Ook de ge welddadige aanslagen op de asiel zoekerswoning in de Schouten- straat passeerde de revue, evenals 8 januari: Beemd- en bergtoer WVH 16 januari: literaire avond met Simon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 20 januari: OCH-blijspel in ge bouw Irene 30 januari: jaarvergadering NBvp Espelo. FEBRUAR 4 februari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 8 februari: jaarvergadering sport- commissie op Meermanskamp 10 februari: concert Holtens Ge mengd Koor in De Kandelaar 11 februari: Prinsenbal in De Poppe 13 februari: verkeersquiz in zaal Vosman 15 februari: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 18 februari: caranval mindervali- den in manege Snorrewind 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo. 23 t/m 28 febrruari: carnaval 25 februari: Holterbergcross MAART 11 maart: voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 maart: Kempertoernooi. APRIL 24 april: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; afde lingsavond NBvP Espelo. 5 mei: Bevrijdingsloop 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. 27 mei: jaarfeest buurtvereniging Beuseberg. JUNI 10 juni: Koningsschieten hoek Markeloseweg/ Aalpols weg 11 juni: Marco Borsato in De Waag. JULI 8 juli: Triathlon Holten; Hemel- zicht-fietstocht. NOVEMBER 10 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor In samenwerking met de Novib, die op tal van plaatsen onderweg aktiviteiten heeft gepland, wordt in mei de tiende Milieu Estafette gehouden. In plaats van één esta fette, vanuit Pieterburen naar de Sint Pietersberg bij Maastricht, betreft het er drie. Ze starten gelijktijdig op zaterdag 20 mei. In Castrieim begint de Dwarspad Milieu Estafette, die via Amster dam, 't Gooi en de Veluwe naar Groesbeek in Gelderland leidt; vanuit Maastricht de Limburgse Milieu Estafette met een traject langs de Maas naar Groesbeek en vanuit Pieterburen de vanouds be kende Pieterpad Milieu Estafette, die via Groningen, Drente en Overijssel naar Groesbeek voert. Daar ontmoeten de drie estafettes elkaar op zondag 28 mei, waar met medewerking van de gemeente de werkconferentie 'De Groene Coa litie' plaatsheeft. Natuur-, milieu- en ontwikkelingsorganisaties for muleren gezamenlijk prioriteiten voor de eerstkomende jaren. Maandag 29 mei gaan de drie esta fettes gezamenlijk als Nationale Milieu Estafette op weg naar Rot terdam, waar vrijdagochtend 2 juni eveneens met medewerking van de gemeente de conclusies van de conferentie aan Nederlandse en Europese parlementariërs wordt voorgelegd. De volgende dag, Pinksterzaterdag, vindt de slote tappe plaats naar Hoek van Hol land. In 1991 fuseerde de Stichting Pie terpad Milieu Estafette met de Stichting Milieu Academie. Sinds dien is de milieu estafette steeds inhoudelijker en thematischer ge worden. Vorig jaar namen Rotter dammers het initiatief voor de Ri vierenpad Milieu Estafette, van Hoek van Holland naar Groes beek. Daarom werd de naam ver anderd in Nationale Milieu Esta fette. Rob van den Eist, één van de grote motoren achter de estafette en lange tijd voorzitter, heeft om gezondheidsredenen het voorzit terschap opgegeven. Zijn functie is op dit moment nog vacant. Het tweede lustrum van de 'milieu happening' wordt enigermate met gemende gevoelens gevierd. In de Nieuwsbrief van de Stichting Na tionale Milieu Estafette wordt aan gegeven, dat er niet zoveel te vie ren valt met betrekking tot natuur en milieu. Toch is er wel het nodi ge veranderd in die tien jaar. Een groeiend milieubewustzijn bij de mensen en steeds meer bezorgd heid over de aantasting van de natuur in ons land. Een begin bovendien van verandering in de landbouw en steeds meer bedrij ven die milieumaatregelen nemen. „Desalniettemin blijft de econo mie vooralsnog boven de ecologie gaan, de markt boven de samenle ving en economische groei boven duurzaamheid en rechtvaardig de len," aldus de stichting. Dit jaar wordt een begin gemaakt met de verkoop van bouwkavels in De Look. Het oorspronkelijke aantal van negen is na een beroeps kwestie teruggebracht naar acnt. Deze acht kavels worden gefaseerd verkocht: dit jaar drie, komend jaar drie en in 1997 twee. De totale oppervlakte die verkpcht wordt bedraagt 18.882 vierkante meter. De kleinste kavel telt 1891, de grootste 2745 vierkante meter. De prijs varieert van 107,50 gulden tot 129,30 gulden per vierkante meter. Concreet betekent het dat de kleinste kavel 244.500 gulden kost, de grootste 295.000 gulden. Begin volgende week brengen de raadscommissies gemeentewerken en financiën advies uit over de grondprijzen, daarna is het woord aan de raad, die tevens het licht op groen moet zetten voor uitbrei ding en aanleg van een deel riole ring in plan Look in verband met de nog te bouwen woningen op de desbetreffende kavels. De afvoer- leiding, die nu nog dwars door het bosperceel loopt, wordt in ver band met de situering van de nieu we percelen verwijderd. Daartoe moet een gedeelte van de bestaan de leiding langs de Korhoender- weg worden vervangen door een leiding met een grotere diameter, die vervolgens langs de Fazanten- weg wordt doorgetrokken naar de bestaande leiding. Voor de riole ringswerkzaamheden moet de raad een krediet van 95.000 gulden beschikbaar stellen. Ook dit voor stel komt voor advies eerst ter tafel in de bovengenoemde raadscom- Geen vier, maar drie koren werk ten vorige week woensdagavond mee aan de gratis toegankelijke Sylvester-korenavond in de dorpskerk. Georganiseerd door de VW, die zich er bij monde van de eind deze maand vertrek kende beheerder Astrid Dirk zwager uiterst tevreden over toonde. „We waren blij verrast over de opkomst. De kerk was zeker niet alleen gevuld met leden van het ene koor dat naar het andere luisterde; nee, er was een flink aantal belang stellenden onder wie verscheidene toeristen," aldus Astrid. Hoewel nog niets vaststaat is het volgens haar niet onwaarschijnlijk dat de korenavond ook eind dit jaar op het programma staat, op voor waarde dat zich voldoende koren aanmelden. „Wie weet kan het uitgroeien tot een nieuwe tradi tie!" Het idee voor de korenavond voert terug naar eind 1993, toen op initiatief van de WV voor het eerst een (verregende) Sylvester- markt werd gehouden naast de dorpskerk. In die kerk traden toen 's avonds ook koren op. Door de avond tussen Kerst en nieuwjaar te houden, speelde de WV tevens in op de toerist: in die week is er namelijk niets te doen in Holten. Van het 'marktidee' werd bewust afgestapt, daar de Holtense Han delsvereniging kort tevoren met succes een kerstmarkt in en rond de voormalige Ehag-garage had gehouden. De deelname aan de korenavond ging evenals vorig jaar op vrijwilli ge basis. Naast het Holtens Man nenkoor, jongerenkoor Campa- nella en zanggroep Octopus, zou ook het Hervormd Kerkkoor in de schijnwerpers treden. Er bleken echter te weinig leden beschik baar, zodat van deelname moest worden afgezien. De informele zangavond viel niet alleen in goede aarde bij organisatoren en toe hoorders, ook de gezelschappen die wel deelnamen toonden zich enthousiast. Met elkaar zorgden ze voor een gevarieerd repertoire, dat op een enkele uitzondering na, geheel a capella (zonder begelei ding) gezongen werd. Het publiek kon genieten van zowel geestelijke liederen als een wat lichter, mo derner genre. In het kader van zijn doctoraal examen onderwijskunde aan de Universiteit van Amsterdam, heeft Holtenaar Rob Hazes on derzoek gedaan naar de taalont wikkeling bij taalzwakke, an derstalige en Nederlandse leer lingen gedurende het eerste brugjaar in het voortgezet on derwijs. Het afstudeerprojekt 'Praatpalen langs de leerroute' wordt in een eerste oplage van 500 exemplaren uitgegeven door de Stichting Onderwijsvoorrang Lelystad (SOL) te Lelystad. Hazes, tweede man van D66 Hol ten en lid van de raadscommissies onderwijs en welzijn, tevens lid van de Vriendenkring tot behoud van de Dorpsschool, verrichte zijn onderzoek op 'De Rietlanden', een brede scholengemeenschap voor ivbo tot en met atheneum in Lelystad, waar jaarlijks zo'n 300 leerlingen vanuit het basisonder wijs instromen. De Holtenaar do ceert er voor een beperkt aantai uren Engels en houdt zich daar naast bezig met het opzetten van een taalbeleidsplan en nascholen. Uit het onderzoeksverslag met als subtitel 'Onderzoek op een brede scholengemeenschap naar het fei telijk rendement van de Hulpklas in het verlengde lesrooster' blijkt onder meer dat taalzwakke, an derstalige leerlingen een opmerke lijke verbetering boeken op hun Nederlandse taalvaardigheid wan neer zij vergeleken worden met taalzwakke Nederlandse leerlin gen. Desgevraagd laat Hazes we ten dat zijn onderzoek naar be trokken instanties in het hele land Rob Hazes: onderzoek naar taal ontwikkeling bij taalzwakke leer lingen... wordt gezonden. Niet alleen naar het ministerie van onderwijs, ook alle scholen voor voortgezet on derwijs die met deze problematiek geconfronteerd worden (door gaans in grote(re) steden), vakbla den en de zogenoemde onderwijs- voorrangsgebieden worden van een exemplaar voorzien. Volgens Hazes wordt de SOL door de gemeente Lelystad financieel ge steund ten behoeve van het onder wijsvoorrangsbeleid. Diezelfde gemeente heeft de Holtenaar bena derd om zitting te nemen in de adviescommissie SOL. Hazes heeft daar op persoonlijke titel mee ingestemd. Doel van het onderzoek was het toetsen van de vraag in welke mate extra inzet van faciliteiten bij taal zwakke leerlingen in de basisvor ming aantoonbaar tot verbetering van taaiprestaties zou leiden. In het bijzonder werd gelet op de categorie taalzwakke, anderstalige leerlingen: in welke mate gaan zij meer of minder vooruit dan taal zwakke, Nederlandse leerlingen. Bij de aanvang van het schooljaar 93/94 selecteerde Hazes zestig taalzwakke leerlingen uit de totale instroom basisschoolverlaters. De selectie geschiedde op basis van score-gegevens op een toets begrij pend lezen en een woordenschat- toets. De 'interventiegroep' heeft ruim een jaar buiten het lesrooster een taaiprogramma gevolgd, waar bij het accent lag op het aanleren van basisvaardigheden om school boeken te kunnen lezen en begrij pen. De leerlingen uit de 'contro legroep' hebben gedurende die tijd geen extra begeleiding gekregen. Aan het eind werd opnieuw een toets begrijpend lezen en een woordenschattoets afgenomen. Wanneer binnen de 'interventie- groep' de taalzwakke, anderstali gen worden vergeleken met de taalzwakke, Nederlandstalige leerlingen, constateert Hazes een opmerkelijke verbetering ten gun ste van de eersten. Voor de varia belen spreek/luistervaardigheid en lezen is er zelfs bijna sprake van een significant verschil. De analyse van de 'controlegroep' daarente gen toont een zeer stabiel beeld. Er is nauwelijks sprake van enige vorm van autonome groei voor één van beide categorieën. 1. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - bouw garage bijkeuken bij Beusebergerweg 12; - bouw woning Sparrenweg 14; 2. VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - Tijdelijke bewoning zomerhuis Postweg 99 (vrijstelling art. 17 WRO) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenver melde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Post bus 13, 7451 AA Holten. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 9 januari 1995 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 9 januari 1995 om 16.30 uur in kamer 1 van het ge meentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - afsluiting Holterbergweg („Toeristenweg"); - krediet herinrichting schoolplein en fietsenstalling o.s.b. Haarschool; - vaststelling grondprijzen bestemmingsplan Look; - krediet uitbreiding en aanleg gedeelte riolering plan Look. De commissie financiën vergadert op woensdag 11 januari 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeen tehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor de herinrichting van het schoolplein enz. bij de o.s.b. Haarschool; - vaststelling grondprijzen bestemmingsplan Look; - krediet voor de uitbreiding aanleg riolering Look, i.v.m. uitgifte kavels. De commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften vergadert op vrijdag 13 januari 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt: - mondelinge toelichting op het door de heer Nijenkamp ingediende beroep tegen afwijzing van een verzoek om rietsubsidie. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Voor de Holtense bevolking is het vanaf maandag 2 januari 1995 mogelijk om 24 uur per dag een melding te doen over bijv. een storing aan een pompgemaal, een gat in het wegdek of trottoir, een lichtmast die niet brandt. Tot op heden was gemeentewerken slechts bereikbaar tijdens de normale werktijden en daarna was het voor de burger maar de vraag wie men moest benaderen. Met ingang van 2 januari a.s. zal hierin verandering komen. Na werktijd kunt u via het telefoonnummer 6 19 72, middels een telefoonbeantwoorder uw opmerking/klacht inspreken op de band. Het is tevens de be doeling dat u uw naam, adres en telefoonnummer inspreekt, zodat de dienstdoende storingsambtenaar u kan bereiken voor eventuele nadere informatie. Deze ambtenaar krijgt na het inspreken automatisch bericht, dat er een boodschap is achtergelaten. Dus voor melding inzake storingen aan een pompgemaal, gaten in het wegdek of trottoir, niet brandende licht masten of andere storingen kan men door het bellen van 6 19 72 vanaf 2 januari 1995 24 uur per dag ge meentewerken bereiken. Melding artikel 8.19, lid 2 Op grond van art. 8.19, lid 2 van de Wet Milieubeheer is melding gemaakt van een verandering van een inrich ting of de werking daarvan, ten aanzien waarvan redelijkenwijs moet worden aangenomen dat er geen gevol gen zijn voor aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevol gen voor het milieu die de inrichting veroorzaakt door: naam melder: j Vruggink Stationsstraat 10 7451 BN Holten Stationsstraat 10 te Holten horecabedrijf 27 december 1994 de inrichting wordt uitgebreid c.q. gewijzigd door uitbreiding van de keuken van het horecabedrijf adres inrichting: aard inrichting: datum melding: zakelijke inhoud van de melding Ter inzage De melding ligt vanaf 6 januari 1995 gedurende 5 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter ge- meentesecretane tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Holten, 3 januari 1995. De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van een toeristenbelasting, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Overijssel d.d. 16-12-1994 kenmerk WF 94/5015. De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van een afvalstoffenheffing, zo als door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Overijssel d.d. 16-12-1994 kenmerk WFB 94/5017 De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Overijssel d.d.: 16-12-1994 kenmerk WFB 94/5021 De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van onroerende zaakbelastin gen, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde sta ten van Overijssel d.d. 16-12-1994 kenmerk WFB 94/5025. De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van een woonforensenbelasting, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Overijssel d.d. 16-12-1994 kenmerk WFB 94/5016. De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges, zoals door de raad is vastgesteld op 7 november 1994, is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Overijssel d.d. 16- 12-1994 kenmerk WFB 94/5048. De verordeningen liggen voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschuldigde leges zijn afschriften van de besluiten verkrijgbaar. Gedeeltelijke teruggaaf van afvalstoffenheffing 1994 Ingevolge de Verordening op de heffing en invordering van een afvalstoffenheffing kunnen personen die alleen een perceel of perceelsgedeelte bewonen, gedeeltelijke teruggaaf van reeds betaalde afvalstoffenheffing aan vragen. Er wordt een teruggaaf verleend van f 6.00 per volle (kalender) maand, dat genoemde situatie zich heeft voor gedaan. Het verzoek moet worden ingediend binnen twee maanden na afloop van het belastingjaar 1994 of binnen twee maanden na einde belastingplicht. De verzoeken (schriftelijk of telefonisch) dienen gericht te worden aan de afdeling financiën ter secretarie on der vermelding van bank- of girorekening. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk start deze maand weer met tal van aktiviteiten voor jong en oud in het dorps huis. Vanaf maagdag 9 januari kan men zich aanmelden bij het Socuwe-kantoor, tel. 62755. Vrijdagmiddag 20 januari begin nen de lessen zandschilderen. Een week later kan men zich bekwa men in het maken van lampekapjes en op veler verzoek ook in origami (theezakjes vouwen). Verder staan bloemschikken (Valentijnsstuk- jes), kaarten borduren en doosjes maken op het programma. Voor deze ceatieve middagen moet men zich vooraf aanmelden. De deelna mekosten zijn twee gulden per middag. Tegen een geringe ver goeding is materiaal verkrijgbaar. Zo langzamerhand wordt De Boschkamp ondenkbaar zonder lessen bloemschikken. Ieder sei zoen vinden velen hun weg naar het dorpshuis en ook vanuit om liggende plaatsen neemt de belang stelling flink toe. Het zijn dan ook niet de eerste de beste bloemsier- kunstenaressen die de lessen ver zorgen. Zo doceert Fenny Broeze uit Nijverdal zelfs voor buiten landse bloemisten in de vaderland se bloemsierkunst. Fenny ver zorgt maandagochtend 16 en 30 januari twee lessen experimenteel bloemschikken voor zowel begin ners als gevorderden. Het cursus geld bedraagt inclusief materiaal 55 gulden. Daartoe worden op de veiling exclusief voor de lessen planten en bloemen ingekocht. In maart start Fenny op donderdag ochtend- en avond opnieuw met een serie van vijf lessen, ook hier voor is aanmelding reeds mogelijk. Beginnende bloemschiksters kun nen goed terecht op de lessen van Yvonne Bruitsman. Ook op andere cursussen zijn nog plaatsen vrij, zoals op de cursus landschappen schilderen met olie verf onder leiding van Kees Bos, patchwork voor beginners van Marieke Valk, tekenen en aquarel leren van Riemko Berends, zijde schilderen, yoga, Engels en Frans.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5