Volop drukte tijdens Socuwe-kerstmiddag Ingewikkeld...? Kerkdiensten Medische diensten Kerstrock in café De Wippert van dag tot dag Themadag in teken van Derde Wereld mana Autobedrijf Jansen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Dalhuisen veilt ruim 600 bijeen Uit het politierapport V erkeersdrempels Directeur Horecabedrijf sluit aan op riolering Dommelsch bier „De Biester" VRUGGINK Nieuwjaarsconcert Rijksbijdrage voor Hegeman WOENSDAG 21 DECEMBER 1994. 3 Volop drukte was er zondag in De Boschkamp voor de creatieve kerstmiddag van de Stichting to or Sociaal en Cultureel Werk. Topper van alle kerstaktiviteiten die Socuwe traditiegetrouw biedt roor Kerst. 'Veilingmeester' Wim Dalhuisen hamerde aan het eind van de middag ruim 600 gulden bijeen. Het geld gaat naar Socuwe lis onkostendekking. Hoewel hier en daar de indruk be stond dat er iets minder belang stelling was voor de kerstmiddag jan vorig jaar, kon bestuurslid Teun Jansen ons overtuigen van (iet tegendeel: „Vorig jaar concen treerde de drukte zich, dit keer ipreidde deze zich beter. Het was écht de hele middag een komen en ?aan. Bovendien was het ditmaal Delangrijk drukker in de kelder ioor de voorstellingen in het Pa pieren Theater en de aanwezigheid fan een sneltekenaar dan vorig aar bij het programma van Johan jazuhak. Dan lijkt het minder iruk, maar heb je in werkelijkheid ingeveer hetzelfde aantal, mis schien zelfs iets meer mensen bin- len." Tevredenheid dus bij de mensen ran Socuwe, die met medewerking ran een groot aantal vrijwilligers rpnieuw voor een uitstekende ak- iviteit tekenden. Een gigantische jrganisatie, waarvoor zonder meer jrote waardering geldt. Waarde ring ook voor Wim Dalhuisen, die sich evenals vorig jaar aan het eind ran de middag ontpopte als een ;eroutineerd veilingmeester. De ïaktieleider van de PvdA Holten jracht aan het eind van de middag le door de gevorderde leerlingen bloemschikken gemaakte kerst- stukken onder de hamer en wist zo luim 600 gulden bijeen te veilen, riet geld belandde in de Socuwe- fnip als dekking van de onkosten. Stafmedewerker Herman Kamp- nan liet weten dat voor de kerst- niddag flink in de buidel moest i/orden getast. Er moest uiteinde- ijk zelfs geld op worden toegelegd. In het feestelijk versierde dorps- mis was het al met al gezelligheid roef. Net als vorig jaar maakte ook Jong en oud vermaakte zich afgelopen zondag op de druk bezochte creatieve kerstmiddag van de Stichting Socuwe in De Boschkamp (Foto Ten Velde) midwinterhoomblazer Gerard Eff- tink er zijn opwachting, evenals de kerstman. Voor de kinderen die met goed gevolg aan een puzzel wedstrijd hadden meegedaan, had hij een aardige verrassing. Socuwe had daarnaast gezorgd voor een keur aan aktiviteiten voor jong en oud, uiteenlopend van kaarsen maken, kartonnen sierdozen, schminken, kerststukken-, guir landes-, bakjes-, kaarten-, rolle tjes- en taartjes maken, patc hwork, strikken en nog veel meer. Grote belangstelling onder vooral de kleintjes was er voor het gezel schap De Speeldoos in peuter speelzaal Dribbel met poppen kast- en goochelvoorstellingen. In de kelder trok Frits Grimmelikhui- zen met zijn Papieren Theater eveneens voortdurend bezoek. Klein maar fijn, zou je kunnen zeg gen. In zijn mini-schouwburg bracht de Deventenaar met papie ren figuurtjes in een papieren de cor van amper 40 centimeter breed, het bekende verhaal van 'Het meisje met de zwavelstokjes' van Hans Christian Andersen. Compleet met muziek, sfeervolle verlichting en andere effecten. In de kelder was ook sneltekenaar Edo Draayer, die heel wat fraaie karikaturen op papier zette. Opvallend groot was de interesse voor de videofilm over oud-Holten van de Oudkamer Hoolt'n in de ontmoetingsruimte, waar ook schoonheidsspecialiste Cora Ach terkamp en kapster Suzanne Nales konstant klandizie hadden voor hun aanbod om een ware meta morfose te ondergaan. Eveneens aanwezig op de kerstmarkt was aktiviteitencentrum De Lathmer met een kraam vol geschenkarti kelen. In dezelfde ruimte hadden ook de plaatselijke werkgroepen Unicef, Kinderpostzegels en Am nesty International zich gepos teerd. De laatste werd zoals gebrui kelijk muzikaal ondersteund door Margreet Wiegers (fluit) en Anneke Stegeman (accordeon). Nummer drie van het vaste Al-trio, fluitiste Jiske Steensma, ontbrak. Ook deze week staat het sfeervol ver sierde dorpshuis nog geheel in het teken van Kerst. Vorige week heb ben wij er al uitvoerig over bericht, voor de verschillende aktiviteiten verwijzen wij graag naar de daga genda. Twentelaan 21, Almelo, t .irnri Tel. 0546 - 852400 I jAIMi <1A Vgp Nijvertieidsweg_2,_Nijverdal Tel. 05486 -17575 INBO Ie laatste ledenbijeenkomst van e ANBO in 1994 stond in het te en van het speciaal voor de INBO ontworpen serieuze spel liezen met Zorg. Het spel behan- elt vragen en problemen in de ezondheidszorg en werd geleid por mevrouw D. van Maurik. De edoeling is de eigen ervaringen an de deelnemers te toetsen aan ie van anderen om zodoende tot iidere soms betere inzichten te pmen of zich bevestigd te zien in Igen opvattingen. De deelnemers Iscussieerden in kleine groepen ter de aangereikte vragen, waar- Ij bleek dat het soms moeilijk was )t een eensluidend oordeel te ko len. Kennisvragen en problemen an de hand van korte videofilms erlevendigden het geheel. Heel lezierig was dat de heer Henge- eld als deskundige aanwezig was m iets extra's toe te voegen. Alle telers vonden het spel voor her- ding vatbaar. Het bestuur zal 'oberen dat in de toekomst te aliseren. Na afloop had de win- inde groep de eerst keuze uit een ior deze dagen toepasselijk pre ntje. eerst naar de bijgeleverde ge bruiksaanwijzing. Daar staat ook heel in het kort hoe te handelen bij het piepen. Daar staan ook de tele foonnummers van de mensen die geld kunnen worden om de storing te verhelpen. Tijdens kantooruren kunt u bellen naar Diessenplas en vragen naar de technische dienst, tel. 62505. Buiten kantoortijd kunt u bellen naar dhr. Kolkman, tel. 61368 of naar dhr. Smit, tel. 61609. In een brief aan de gemeente heeft G. van Coeverden gewezen op de verkeersdrempels in zijn woonwijk Beuseberg. De bewuste drempels zijn ook tal van Holtenaren een doom in het oog. Het college zal Van Coeverden evenwel berichten "dat er inmiddels goede ervaringen zijn ten aanzien van het doel van de drempels, namelijk het terug brengen van de verkeerssnelheid in de wijk. Verandering of verwij dering zit er dus niet in. Will Th. H. Visser is met ingang van februari benoemd tot directeur van Soweco Almelo. Tot één van zijn taken behoort het uitwerken van de mogelijkheden voor verde re verzelfstandiging van deze soci ale werkplaats. Soweco kent thans een schapsstructuur met zeven deelnemende gemeenten (waaron der Holten). Visscher, geboren in Oldenzaal, volgt mevrouw Klaar B.T.C. Meekhof van Interimmana- gement in Deventer op, die ruim een jaar de 'tum-around' van het bedrijf geleid heeft. t.b.v. politierapport.... Dinsdag 13 december werd verstopt in een tankstation langs de A1 een portefeuille gevonden. Bij nader on derzoek bleek dat de portefeuille twee jaar geleden bij een woninginbraak te Holten ontvreemd was. Tevens werd die dag aangifte gedaan van inbraak in een zomerhuisje. Ontvreemd wer den twee portemonnaies met daarin een klein geldbedrag. Eveneens op 13 december vonden twee aanrijdingen plaats. De eerste op de Oranjestraat. Een bestuurder komende uit de richting Markelo moest plotseling uitwijken naar rechts voor een tegenligger en raakte daarbij een markeringspaaltje. De te genligger reed door zonder te stop pen, de benadeelde daarbij met een kater achterlatend. De tweede aanrij ding vond plaats voor de verkeers lichten bij de Kolweg. Een bestuurder bracht zijn auto voor het rode licht tot stilstand. De bestuurder achter hem had dat niet snel genoeg in de gaten, met de aanrijding als gevolg. Woensdag 14 december vond een aanrijding plaats op de Gaarden- straat. Een inwoner van Holten deed een poging zijn auto achteruit rijdend te parkeren. Hij draaide bij deze ma noeuvre echter te vroeg aan het stuur, waardoor hij het met de linkervoorzij de tegen de rechterzijde van een ge parkeerde auto reed. Donderdag 15 december deed de ei genaar van Albert Hein aangifte van winkeldiefstal. Een inwoner van Nieuw-Heeten was betrapt bij het ste len van vlees ter waarde van f50,-. De persoon is na het invullen van de gebruikelijke papieren naar huis ge stuurd. Diezelfde dag werd aangifte gedaan van een inbraak in een restaurant op de Holterberg. Ontvreemd werd een hoeveelheid sigaretten. Vrijdag 16 december bleek dat langs de S14 een tweetal vuilniszakken ge dumpt waren. Aan de hand van de inhoud werd getracht geprobeerd de eigenaar te achterhalen. De rommel is door medewerkers van de provin cie geruimd. /z\ Vandaag staat scholengemeen schap De Waerdenborch in het te ken van de jaarlijkse Themadag. Het thema is dit jaar ruim gekozen: 'Dagelijks leren in de Derde We reld'. Vanochtend werd aan diver se aspecten aandacht besteed. Alle brugklasleerlingen kregen les in Afrikaans dansen. De schrijver Ton van Reen vertelde aan tweede klassers over zijn Afrikaans erva ringen en las voor uit eigen werk. Holtenaar Paul Akkerman, die en kele jaren woonde en werkte bij de Balanta's in Guinee-Bissau, was te gast bij de derde klassen. Ook voor de bovenbouw waren sprekers uit genodigd en was videomateriaal beschikbaar. Ook in de vestiging in Goor werd aandacht besteed aan het thema. Voor beide vesti gingen is aanvullend lesmateriaal ontwikkeld. De docenten Neder lands hebben een bundel samenge steld van gedichten die leerlingen over het thema schreven. Met hulp van de educatieve dienst van Uni cef is vandaag voor het laatst een grote expositie over Tanzania te bewonderen in de Holtense vesti ging. Vanmiddag stonden diverse spor tieve onderdelen op het program ma. Rond de middag startten tal van leerlingen op de sponsorloop over een parcours van 3 kilometer dat eenmaal moest worden afge legd. Met de opbrengst hoopt men een tandartsstoel met toebehoren voor een kliniek in Guinee te finan cieren en een studiefonds voor een verpleegstersopleiding in Tanza nia financieel te ondersteunen. Aansluitend kon de liefhebber deelnemen aan basketbal-, volley- bal- en voetbalwedstrijden tussen leerlingen en docenten. In Goor werd de sportieve middag gehou den ten bate van een mobiele 'we genwacht' voor waterpompen in Burkina Fasso en hulp aan gehan dicapte kinderen op Oost-Timor. In beide vestigingen wordt de The madag afgesloten met een onder- bouwfeest voor de eerste en tweede klassen. Het aan de Toeristenweg gelegen hotel-restaurant In den Swarten Ruyter wordt binnen afzienbare tijd aangesloten op de riolering in de Oude Hellendoomseweg. Prak tisch betekent het dat eigenaar Stukker een flink stuk rioolpijp moet laten aanleggen vanaf het bedrijf naar genoemde weg. Daar voor moet hij de werkelijke aan sluitkosten met een minimum van 750 gulden voldoen aan de ge meente. Aansluiten op riolering onder de Toeristenweg, een veel kortere en dus goedkopere oplos sing, is onmogelijk. Er ontbreekt domweg riolering. per krat 17.95 Alfa bier per krat 15.95 Stationsstraat 10, Holten Bfèj. 05483-6 13 75 Ned. Herv. Kerk: 24/12: 21.00 uur, ds. H.P. Mulder, Open Deur Kerstnacht dienst in De Kandelaar; 23.00 uur, ds. H.P. Mulder, Open Deur Kerstnacht- dienst in NH kerk. 25/12: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, m.m.v. kerkkoor. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Bieleman, Gerianne Kolkman; Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Missionaire gemeenteopbouw. 15.00 uur: kerstfeest zondagsschool en neven- dienst. 26/12:9.30 uur: ds. A.J. Leerink, gezamenlijke dienst in De Kandelaar. Oppasdienst: mevrouw Groot, Jidde Wessels. Collecte in dienst: Alg. chr. doeleinden. Diessenplas: woensdag 28 december, Geen dienst. Geref. kerk: 24/12: 21.00 uur, ds. H.P. Mulder, Open Deur Kerstnachtdienst in De Kandelaar; 23.00 uur, 23.00 uur, ds. H.P. Mulder Open Deur Kerstnacht dienst in NH kerk. 25/12: 9.30 uur: ds. H.P. Mulder; 15.00 uur: ds. H.P. Mul der. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Ciska Mijsters; groep 5 en 6 o.l.v. Gerda Wolters; groep 7 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Collecte: Zending. Oppas dienst 0-3 jaar: Henriêtte Saalmink, Su san Rietman, Hanneke Baerends; 4-6 jaar: Joke Beldman-Nijkamp, Janny Landeweerd-Dijkink. 26/12: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte: Alg. Chr. Doeleinden. Oppasdienst 0-3 jaar: Anita Bolink-Stam, Gery de Bie-Bolink, Eve lyn Hulsman-van der Meulen; 4-6 jaar: Gerdien Tromop-Nijkamp, Jcannette Aanstoot-Braker. R.K kerk: 24/12: 23.00 uur, Nachtmis m.m.v. vrouwenkoor met aanvulling. 25/12: 10.00 uur, pastor H. Wiggers, Kinderkerstfeest met woord- en commu niedienst m.m.v. jongerenkoor; Oppas dienst: mevrouw Bicleman, Gerianne Kolkman. 26/12, 10.00 uur. Eucharistie viering. Nevendienst. Oppasdienst: me vrouw Groot, Jidde Wessels. Nieuw Heeten: 24/12: 17.00 uur, kin derkerstfeest met de school; 21.00 uur, pastoor A. Rademaker en pastor H. Wig gers, Nachtmis, m.m.v. jongerenkoor. 25/12: 9.00 uur, Hoogmis m.m.v. jonge renkoor; 26/12: 9.00 uur, Dienst van woord en gebed m.m.v. jongerenkoor. Dijkerhoek: 25/12: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Missionaire gemeente opbouw. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Hol ten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 24/12: 22.00 uur, ds. J.F. Scheffer, m.m.v. blazers Fanfare Beatrix. Uitgangscollecte: Solidaridad. 25/12: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer, m.m.v. Zanggroep. Uitgangscollecte: missionai re gemeenteopbouw; 19.00 uur, kerst feest zondagsschool met kinderneven- Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). 'elzijn ouderen egens ziekte van de projectleid er mw. Den Hoedt-Lieshout was ft kantoor van de Stichting Wel- |n Ouderen de afgelopen ander- Uve week gesloten. Vanwege de irstvakantie is het ook dicht tus- m kerst en nieuwjaar. Vanaf deze laats wordt u door de stichting In prettige kerst en een gezond en lorspoedig 1995 toegewenst. itoring alarmtoestel 'anneer uw personenalarm be lt te piepen, of u heeft om andere den het idee dat het apparaat et meer goed werkt, kijkt u dan Nogal wat mensen zijn ooit eens aan de beurt geweest om een flink stuk van het Kerstevangelie op te zeggen. Het is één van de bekend ste hoofdstukken uit de Bijbel. 'En zij wikkelde Hem in doeken en leg de Hem in een kribbe' - dat klinkt heel vertrouwd! Als kind dacht ik altijd dat dat toch wel treurig was. Zó treurig, dat de herders het na tuurlijk onmiddellijk herkennen zouden: 'Dit zij u het teken - gij zult een kind vinden in doeken gewik keld en liggende in een kribbe...'. Want dat was de boodschap die zij te horen kregen. Maar ik ben wat kritischer gewor den en probeer er iets meer van te zien. Hoeveel 'teken'zit er nu in die doeken? Wat be-tekent het dan?! Want een teken is toch spectacu lair. Zoiets als Jona in de grote vis. Of zo. Een teken is toch iets waar de mensen over blijven praten? En naar oosters gebruik waren alle kinderen in doeken gewikkeld. Dat doen ze trouwens nog, in het Mid den-Oosten, in Afrika en in China... Als het niet gebeurt is het niet best. Dan gaat het om een ongewenst of om een buitenechtelijk kind. Je leest ér wel eens wat van in de krant. In China schijnt dat nogal eens voor te komen. Zo'n scène wordt ons beschreven in Ezechiël 16: een kind dat niemand hebben wil, dat niet in liefde ontvangen wordt, dat wordt weggedaan met een nadat het is geboren. Niet ge wassen, niet verzorgd, noch 'in windsels gewikkeld'. Je moet er niet aan denken - maar het kómt voor. Nog altijd. De herders komen de stal binnen en zien daar een pasgeboren kind. Een buitenechtelijk kind, want de moeder was niet getrouwd. Jozef staat er naast, maar hij is niet de vader... De geijkte oosterse ritue len ontbreken. Maar het kind is wèl in doeken gewikkeld. En daarmee een aanvaard kind gewordem. Een erkend kind. Het is maar een gedachte - en toch wellicht een goed idee - om niet alleen maar het bekende verhaal te aanvaarden. Maar het Kind zélf, op het Kerst feest en daarna. Om het te erken nen als Heiland der wereld. Als hemel op aarde. In de kerken ge beurt niets anders dan dat het Kind in doeken wordt gewikkeld en dat mensen dat Kind nog altijd op handen dragen. Om ten slotte te ontdekken dat zij zelf door het Kind gedragen wórden: Heiland der wereld! Stomverbaasd hebben de herders dat er wel van begre pen. Komt u ook even kijken?! ds. H.P. Mulder In café De Wippert wordt Tweede Kerstdag voor de zesde achtereen volgende maal het Kerstrock-fes- tival gehouden. Een combinatie van regionale bands en een gezel lige sfeer zorgde in het verleden immer voor een volle zaal. Het inspireerde de organisatie op nieuw tot het voorbereiden van een zo breed mogelijk rockpro- gramma met optredens tussen 16.00 en 22.00 uur van de bands X- Es, Altiedwatt, 11th Command ment, Staal en Curio. De entree voor de Kerstrock bedraagt 7,50 gulden. X-Es is een Larens/Lo- chemse band die tussen 16.15 en 17.00 uur in de schijnwerpers treedt. Het jonge viertal brengt nummers van onder anderen Pearl Jim en Nirvana. Altiedwatt is tus sen 17.30 en 18.15 uur aan de beurt. Eveneens een viermans formatie, die stevige covers speelt van groe pen als Normaal, Status Quo en Golden Earring. De band is afkom stig uit Colmschate. 11th Com mandment telt ook al vier leden. Dit Nijverdals/Enterse gezelschap is te beluisteren tussen 18.45 en 19.30 uur en speelt energieke 'pun kwave' met een geheel eigen stijl. Tussen 20.00 en 20.45 uur treedt de Nederlandstalige hardrockband Staal in de schijnwerpers. Deze Zwolse band bestaat bijna twee jaar maar de vier bandleden gaan al langer mee in het popcircuit. Hoogtepunt dit jaar was een live optreden voor Veronica's Count down Café op Radio 3. De laatste groep die optreedt is Curio uit Zup- then. Vier jonge knapen, die grote toekomstmogelijkheden wordt voorspeld. De band bestaat twee jaar en speelt alleen nog covers van onder andere The Scene, The Cult, U2, Neil Young en dergelijke. In middels is men begonnen met het schrijven van eigen nummers. Cu rio is te beluisteren tussen 21.15 en 22.00 uur. Een prima afsluiting van Kerstrock in De Wippert. Voor meer informatie kan men bellen met Henri Jansen, tel. 05731-1353. De Langenberger Muzikanten, on derdeel van Fanfare Orpheus, ge ven zondag 8 januari vanaf 11.15 uur in de grote zaal van café-res taurant J achtlust in Loo-Bathmen hun traditionele nieuwjaarscon cert. Onder leiding van Dick Muile man willen Riek Willemsen-van Zeijts en Arie Hofstede het nieuwe jaar muzikaal goed beginnen met een gezellig concert voor hun trou we toehoorders. De toegang is gra tis en de bezoekers krijgen boven dien een kop koffie en een op tradi tionele wijze gebakken oliebol. Ge zien de grote belangstelling bij de concerten in voorgaande jaren is het raadzaam om op tijd te komen. De zaal is geopend vanaf 10.45 uur. Over vijfjaar, in 2000 dus, krijgt de gemeente 31.000 gulden van het rijk voor de restauratie van één van de rijksmonumenten in Hol ten. Het college wil het bedrag re serveren voor restauratie van ko renmolen De Hegeman in Dijker- hoek. Enkele jaren geleden een paar wieken vervangen, nu wacht schilderwerk en onderhoud aan onder meer de kap en het hout werk. Behalve de molen staan in Holten de boederij Pasmansweg 3 en de onlangs gerenoveerde toren van de dorpskerk op de rijksmonu mentenlijst. Arts: Weekenddienst: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedge vallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 6 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 24/12: J. Webbink, Hutten- wal 40, Rijssen. Tel. 05480-14140. 25/12: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Holten. Tel. 05483-61433. 26/12: R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen. Tel. 05480-13194. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: Centra le Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag be reikbaarvan 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg- hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 6 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiothe rapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Prak tijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel- Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 6 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 6 14 36. Maatschappelijke Dienstverl. Midd. Overijssel: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Alge meen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreekuur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur.. Stichting Welzijn Ouderen: Gaarden straat 29. Inlichtingen: 6 49 10. Slachtofferhulp: Het Buro Slachtoffer hulp. is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreekuren worden met doorgeschakeld naar Buro Slachtof ferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Dierenbescherming: E. Westhof, regio- inspecteur, tel. 05480-17171; werkgroep Holten: E. Grootewal, tel 05483-64844. Energievoorziening: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deven ter. Tel. 05700-91100, tijdens kantooru ren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. Woningbouwvereniging Onze Wo ning: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14,15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 22 december: 19.00 uur, kerstavond Swingsoos in De Boschkamp Vrijdag 23 december: extra koopavond; 20.00 uur, kerstconcert Twente Zangers en Holtens Mannenkoor in hervormde kerk2100 uur, rockband Ce Page in J C De Schure Zaterdag 24 december: 16.30 uur, kin deren plaatsen kaarsen op Canadese be graafplaats; 21.00 uur (Kandelaar), 23.00 uur (NH kerk), kerstnachtdienst. Zondag 25 december: 21.00 uur, karao- ke-show in De Waag Maandag 26 december: 14.00 uur, start kerstpuzzelrit bij MAC-Stuurhuus, Beu- sebergerweg 37; tussen 14.00 en 15.00 uur, start kerstpuzzelwandcltocht JC De Schure; 16.00-22.00 uur, kerstrock in De Wippert; 8.30-13.45 uur, kersttoernooi SV Holten voetbal in sporthal 't Mossink Dinsdag 27 december: kerstzaaltoemooi pupillen SV Holten in de sporthal Woensdag 28 december: kerstzaaltoer- nooi pupillen SV Holten in de sporthal; 20.00 uur, Nacht van Blauw Wit; 19.30 uur, gratis korenavond in de hervormde kerk Vrijdag 30 december: 18.30 uur, volley baltoernooi in De Wippert; 22.00 uur, Oudejaarsbal in De Wippert; recreanten- toernooi volleybalvereniging Mintonette in 't Mossink Zaterdag 31 december: v.a. 9.00 uur, oudejaarstoemooi zaalvoetbal SV Holten junioren in de sporthal 1995 Zoiiuag i januari: 00.30 uur, Sylvester- party Togaclub in De Waag; 14.00 uur, 'Afterparty' Togaclub in De Waag. Maandag 2 januari: 19.30 uur, nieuw jaarsreceptie gemeente Dinsdag 3 januari: nieuwjaarsbijeen komst Blauw Wit. Geboren: Serena Diana, dochter van J. van Beek en W.C. Engel; Johanna Gerri- tje, dochter van B.J.G.H. Kolkman en G. Oplaat; Anouk Joanne, dochter van L.P.A. Hoogland enJ.G. Voskes; Jolet, dochter van A. Oostervelt en H. Boom kamp Overleden: A. Prins (67); J. de Pater (89).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3