Nieuws Fotofun, een snel en vrolijk fotoraads(p)el Nieuwe magnetrons met ongekend bedieningsgemak Ongeëvenaarde smaakmaker in internationale eukens daal met Grandioso tazen een stukje Italië in huis Het beste onder de zon handiger verpakt Idee koffie: mild en maagvriendelijk Nieuw: smeerbare Zwitserse Gruyère kaas [lijn biedt veel nieuws Uno: klein, stevig en kant-en-klaar in noten en rijstzoutjes 48 TP 105 Goed kijken en raden maar... Wat staat er op de foto afge beeld? Dat is de grote vraag bij het nieuwe spel 'Fotofun' van Ravensburger. In een fotohouder zitten de kaarten met daarop meer dan twee honderd afbeeldingen. De voorste foto wordt bedekt door acht klepjes, die door de spelleider één voor één worden geopend. Hoe meer van de foto zichtbaar wordt, hoe gemakkelijker de afbeel ding zich laat raden. Tel kens is de verrassing weer groot als alle klepjes ge opend zijn. Wie had nou ge dacht dat een rood blokje de neus van een clown voor stelt? Bekroond Fotofun is een 'aanstekelijk' spel omdat het heel snel te begrijpen is. Iedereen vanaf een jaar of acht kan het zo meespelen. Het is een dyna misch familiespel. Alle spe lers zijn steeds tegelijkertijd aan het raden. Op je beurt wachten is er dus niet bij. Vanwege de orginaliteit is Fotofun in Belgie bekroond met het predicaat 'Spel van het jaar 1994'. De verkoop prijs bedraagt 59,50. Met de feestdagen en de daarbij behorende maaltijden in zicht, is de aanschaf van een magnetron wellicht geen overbodige luxe. Zeker als de bediening nu zo eenvoudig is dat u het, bij wijze van spreken, blinde lings kunt doen. Vaak twijfelen met name ou deren eraan, of ze zo'n gea vanceerd toestel zouden kunnen bedienen. Bij Sharp werd dit probleem opgelost met behulp van een eenvou dig bedieningspaneel. Bij de solo magnetronoven R-2S56 (prijs 299,-) kunt u met één enkele toets uit 10 ver schillende menu's kiezen. Met een andere toets stelt u het gewicht in, waarna de oven automatisch de juiste kooktijd bepaalt en start. De R-4S56 heeft ook nog een keuzetoets voor kant en kla re diepvriesmaaltijden. Deze magnetronovens zijn te her kennen aan de afbeelding van een Woodpecker (specht). Deze vogel tikt met zijn snavel tegen een boom stam om insecten te pakken te krijgen. Door tegen de toetsen van de magnetron aan te tikken komt u van zelf het juiste menu tegen. Mede dankzij dit soort bij zondere voordelen werden inmiddels ruim 1 miljoen Sharp magnetrons in Neder land verkocht. Aan jong en oud! Instant Action Niet alleen bij de gewone magnetrons, maar ook bij de combi-ovens is dit bedie ningsgemak terug te vin den. Uniek is de automati sche Instant Action met aardappelkookautomaat en patatbakautomaat. Instant Action is een reeks toetsen waarop een gerecht staat af gebeeld Het enige wat u hoeft te doen is één of meer dere keren op de gewenste toets te drukken. Het toestel doet de rest. Service en cursus Vanaf begin dit jaar is Sharp een gratis aan huis service begonnen voor com bi-magnetrons met hetelucht en grill. Eventuele repara ties in de garantieperiode (1 jaar) worden gratis èn bij u thuis uitgevoerd. Voor een klein bedrag kunnen bezit ters van een Sharp combi magnetron, na overlegging van een aankoopbewijs. een kookcursus van 1 middag volgen, die wordt verzorgd door magnetron-consulente Rita Aalderink. Voor meer informatie: 03403-59500. u Perrins Is er iets is dat Italianen goed kunnen, dan is dat enieten'. Volop genieten van hun land en natuurlijk iin eten. Eén van de dingen waar ze met recht trots op jn, is de Italiaanse kaas. De verschillende kaassoor- n variëren van zacht tot pittig en zijn uitstekend te ibruiken in de meest uiteenlopende gerechten. jn een beetje van dat Ita- lanse genot in Nederland er te brengen, komt Gran- oso met vier smakelijke izen rechtstreeks uit Italië, jrgonzola, de blauw-gea- irde kaas met zijn lekker ttige smaak. Mascarpone, rijke, dikke kaas die on- isbaar is in de Tiramisu, Mozzarella, een kaas met n fris-zurige smaak, waar- n de wrongel gekneed )rdt tijdens de bereiding een kaas met afwisselen- i laagjes Gorgonzola en ascarpone. ratis Italiaans lasboekje ji u in de juiste stemming brengen, heeft Grandioso or u een sfeervol kaas- ekje met de heerlijkste iliaanse recepten. Tevens lat er in dit boekje een jdstrijd: Haal nu een 'andioso stukje Italië in lis en win een glorioso ndreis door Italië. Hieron- r vindt u 2 recepten om te oberen. Jade met Gorgonzola irschillende soorten sla larover een saus waarin u 0 gram Gorgonzola met een vork mengt met 1 eetle pel wijnazijn en 4 eetlepels olijfolie. Voeg geen zout toe en garneer het met gepelde walnoten. Tiramisu (4-6 personen) Ingrediënten: 3 eieren, 250 g Mascarpone, 1 borrelglaasje Amaretto, 6 eetlepels suiker, IV2 pak lange vingers, cacao, 1Va 1 sterke koffie. Scheid de eieren. Roer de eierdooiers los met de helft van de suiker. Doe er de Mascarpone en Amaretto bij en roer alles tot een dikke crème. Sla de eiwitten stijf met de rest van de suiker en schep ze voorzichtig door de crème. Doop de lange vin gers in de koffie en bedek er de bodem van de schaal mee. Bedek dit om en om met een laagje crème en cacaopoeder en eindig met een dikke laag cacaopoeder. Laat de Tiramisu in de koelkast cir ca twee uur opstijven. Grandioso, de échte smaak van Italiaanse kaas, verkrijg baar in de supermarkt. Voor meer informatie: UnieKaas Nederland, tel.: 08385-51051. Ook in gerechten met eieren en in tal van vullingen voor vis, vlees, wild en gevogelte hoort de saus thuis. Het is dan ook niet verwonderlijk dat in miljoenen keukens de saus een vaste plaats heeft. Knoflook in olie Naast de Worcestershire saus brengt Lea Perrins nog vele andere sauzen bij voorbeeld met rode pepers en een knoflook in olie. De knoflook in olie wordt sa mengesteld op basis van zonnebloemolie en de puree van verse knoflook. Met een lepeltje 'vloeibare' knoflook krijgen gerechten in een mum van tijd een pittig ac cent. Het grote voordeel van deze saus is haar tijd- en energiesparende werking In plaats van het uitpersen van de teentjes, kunt u al uw gerechten, die niet zon der knoflook kunnen, op smaak brengen met deze na tuurlijke knoflook in olie. Voor meer informatie: Gran- Food B.V., 070-3815007. te schenken. Naast een verbe terde schenkwijze zijn de pak ken hoger en slanker van for maat, waardoor ze makkelij ker vast te houden zijn. Bo vendien past het nieuwe pak ook beter in de koelkastdeur en kan het schudden voor ge bruik probleemloos verlopen. Het dopje is veilig terwijl de pull-tab voor een extra verze geling zorgt. Vers Appelsientje is niet alleen het lekkerste sinaasappelsap, het is net zo gezond als vers ge perst sap. Voor de dagelijkse vitamine C-behoefte is één glas Appelsientje voldoende. Het is puur en ongezoet sap. Dat be tekent dat er geen suikers, kleur-, geur- of smaakstoffen en conserveermiddelen aan zijn toegevoegd Voor meer in formatie. bel of schrijf Riedel Drankenindustrie, Postbus 64, 6710 BB Ede, tel 08380-79911. l van de belangrijkste bijdragen die het Verenigd ïinkrijk aan de ontwikkeling van de kookkunst in 1 werelddeel heeft geleverd, is de inmiddels klassiek Porden Worcestershire saus van Lea Perrins. Dat saus zeer hoog wordt gewaardeerd, blijkt uit de Iduiding 'trés prisée' waarmee zij in de Larousse Itronomique te boek staat. kruideniers Lea en Per- I in Worcester bereidden wereldberoemde saus r het eerst in 1837, met er andere ingrediënten het Verre Oosten. Het ipt is nog altijd geheim, ir wèl is bekend dat er luitend gebruik wordt laakt van natuurlijke in- liënten zoals sjalotten, |ovisessenco. tamarinde iruidnagel. Het opvallen- karakter van de saus is anken aan de langduri- ijpingsperiode die na de sding volgt. ant J& Perrins Worcestershi- kaus wordt vooral ge deerd om de zachte, pi- smaak. Als smaakma- wordt het bij voorkeur verwerkt in honderden ge rechten zoals ragouts, soe pen, sauzen (Stroganoff) en vinaigrettes. Daarnaast helpt het uitstekend bij het op smaak brengen van steak tartare, filet américaine en cocktails (Bloody Mary). Herkent u deze situatie? In uw hand houdt u een pas geopend pak sap en voor u staat een leeg glas. Op het moment dat het sap het pak verlaat, gebeurt dat niet met een keurig net stroompje, maar met een onver wachte royale scheut. Ook het schudden van een geopend pak is onhandig. Schudden en schenken zonder te morsen, lijkt een kunst. Maar als dat kunstje elke keer dat er een pak wordt geopend moet worden gedaan, wordt het een ergernis. De makers van Appelsientje willen vruch- tesapliefhebbers niet alleen het beste onder de zon voorzetten, maar dat ook op de beste ma nier verpakken. Daarom werd gezocht naar een doeltreffende oplossing om het pak vriende lijker in gebruik te maken. De belangrijkste vernieuwing is de handige hersluitbare schen- kopening Makkelijk De nieuwe pakken zijn mak kelijker te openen, zonder scheuren of het gebruik van een schaar. De speciale ope ning zorgt ervoor dat het sap zonder te morsen, beter is uit schoongemaakt om vliesjes en scherpe stoffen zoveel mogelijk op natuurlijke wij ze te verwijderen, waardoor Idee koffie vriendelijk wordt voor de maag. Bovendien valt hierdoor de harde (na)- smaak. die vaak kenmer kend is voor vele koffiesoor- ten, helemaal weg. om plaats te maken voor een mild en zacht karakter waarbij het volle aroma opti maal tot zijn recht komt. Zorg Idee koffie wordt met zorg zaamheid gemaakt. Niet al leen is er volop aandacht voor de smaak, maar ook voor het welzijn van de kof fiedrinker. Deze milde koffie verandert de zuurgraad in de maag veel minder dan bij niet behandelde koffie. Voor mensen die bewust met hun lichaam omgaan, is dat een hele troost. Voor meer informatie bel de Idee Koffie Klantenservice, tel.: 033-612977. Nieuwe soep in portieblikjes kalfsoesters of schnitzels Na vorig jaar een smeer bare Emmentaler kaas op de markt te hebben gebracht, heeft de Zwit serse fabrikant Baer nu een smeerbare Gruyère ontwikkeld. Evenals zijn voorganger is ook deze gemaakt van hon derd procent echte Zwit serse kaas. Bij kenners staat de hartige, aroma tische Gruyère hoog aangeschreven. Gruyère is afkomstig uit West-Zwitserland. De naam is ontleend aan de streek en het stadje waar de kaas al generaties lang wordt ver vaardigd. Traditiegetrouw ie graag nootjes eet, zal aangenaam worden verrast or het aanbod van Klijn. Niet alleen door de nieuwe rpakking, maar ook door de enorme keuzemogelijk- id. Het uitgebreide assortiment omvat maar liefst 19 orten noten en rijstzoutjes. In de volksmond wordt een kopje koffie nog vaak 'een bakkie troost' genoemd, door zijn versterkende wer king. Na zo'n bakkie gaat menigeen verkwikt aan het werk. De bakkies die met Idee koffie worden gezet, hebben echter een uniek karakter: ze zijn vriendelijk voor de maag en worden daarom zelfs door de gevoelig ste maag beter verdragen. bitter smaakt, zo verkrijgt ook de pure koffieboon een verfijndere smaak indien ongewenste bestanddelen verwijderd worden. Daarom worden de koffiebonen vóór het branden grondig Idee koffie is het resultaat van ruim 125 jaar ervaring van J.J. Darboven in het se lecteren en melangeren van de allerbeste koffiesoorten ter wereld. Met behulp van de modernste technieken wordt koffie van topkwali teit gemaakt, die mild van smaak is, en zelfs na ettelij ke koppen vriendelijk voor de maag blijft. Vriendelijk voor de maag Niet alleen het gebruik van de allerbeste Arabica koffie bonen, maar vooral de unie ke veredelingsmethode zorgt voor de milde smaak van Idee koffie. Zoals een pinda zonder velletje minder Tussendoortjes en op maat gemaakte maaltij den zijn vandaag de dag heel gewoon. De behoef te aan levensmiddelen in kleinverpakking is dan ook enorm geste gen. Daarom introdu ceert Unox een nieuwe serie soepen: UNO. Royaal gevuld met in grediënten, die een ste vige trek onmiddellijk stillen. Van traditionele maaltijdmo menten groeit Nederland langzaam maar zeker toe naar een ander eetpatroon. 'Grazen', het eten van tus sendoortjes, wordt steeds be langrijker en ook aan de in dividuele smaak wordt meer gehoor gegeven. Vroeger klonk het strenge 'Eten wat de pot schaft' als iemand de euvele moed had iets te zeg gen over het klaargemaakte eten. Die tijd is nu voorbij. Om optimaal te kunnen in spelen op andermans smaak zijn steeds meer kleinver- pakkingen verschenen. Ook zitten we steeds minder ge zamenlijk met elkaar aan ta fel, zodat het aantal indivi duele eetmomenten ook toe neemt. Het groeiend aantal één- en tweepersoonshuis houdens heeft eveneens in vloed op deze ontwikkelin gen. Soep Als er ooit een gerecht met sukses de ontwikkelingen in eetgewoonten heeft door staan, is dat soep. Heel lang geleden was een dikke ge vulde soep voor menigeen een koningsmaal. Daarna werd soep het standaard voorgerecht van de maaltijd. Tegenwoordig gebruiken we het op vele momenten, waar op we de inwendige mens lekker willen verwennen. Stevig UNO past uitstekend in deze ontwikkelingen. Het is ste vige soep, die als tussen doortje kan worden ge bruikt, maar ook kan die nen als kleine maaltijd. De kant-en-klare soep hoeft al leen te worden opgewarmd in een pannetje of magne tron. Er zijn 5 soorten: To maat, Erwt, Goulash, Mexi caanse bonen en Chinese to maat. Genoeg om aan iedere smaak tegemoet te komen. UNO is voor 1.69 per blik je verkrijgbaar in de super markt. damia is verwerkt. Hieronder een lekker recept: Cashewschnitzels (4 perso nen). Nodig: 4 kalfsoesters of var kensschnitzels, 200 gram Klijn Ongezouten Cashewno ten, 25 gram boter, peper, zout, bloem, 1 ei. Hak de cashewnoten tot kleine stukjes. Bestrooi de met peper en zout naar smaak en bestuif ze met wat bloem. Wentel ze daarna door het losgeklopte ei en door de stukjes cashewnoot. Bak het vlees in ruim boter. Lekker met wilde rijst en een frisse salade! Nieuw: rijstzoutjes Uniek in het assortiment zijn de Originele Rijst zoutjes. Doordat ze van rijst zijn gemaakt, zijn ze licht verteerbaar en niet vet. Hierdoor vormen ze een uit stekend alternatief voor chips. Het assortiment be staat uit Hot Rijstzoutjes, Japan Melange Excellent en Samourai Mix. Nieuw zijn de Tuinkruiden Rijstzoutjes. Een typisch Japans zoutje, op smaak gebracht met Hol landse tuinkruiden. Voor meer informatie: Klijn B.V., tel. 01846-20600. staat uit zuivere kaas, waar aan geen smaak- of geur- stoffen zijn toegevoegd Het is een nieuw soort beleg dat niet alleen heerlijk op de bo terham smaakt, maar ook op crackers en toast of bij de borrel. De kuipjes Baer smeerbare Gruyère vindt u in de koeling van de super markt en kaasspeciaalzaak. Verwenpinda's doen hun lm eer aan. Milde Kro- Ite Pinda's, Pittige Kro- ite Pinda's, Chocolade jda's en Suiker Pinda's I net een tikkeltje anders dan de 'gewone' pinda. Om tegemoet te komen aan zo wel de grote als de kleine trek zijn er Pond-Pakken Pinda's. Handige duopakken van 2 x 250 gram. Voor de luxe smaak zijn er Gezouten en Ongezouten Cashewnoten en Pistachio's. De lekkerbek kan zich nu ook te goed doen aan de Macadamia, de koningin der noten. Onder de klassieke melanges ges vallen naast de Studen tenhaver Royale en de Ge mengde Noten Royale ook de Chocolade Melange Roya le en de Mexicana Mix Roya le. Elk jaar kiest Klijn een nieuwe 'Notenmix van het Jaar' Dit jaar was dat de Gezouten Noten Melange Royale, waarin ook de Maca- De smeerbare Gruyère be- wordt de Gruyère nog altijd in dorpskaasmakerijen ge maakt. De kaasmeesters hebben het vak letterlijk 'in de vingers'. Want het maken van zo'n kaassoort vergt niet alleen kennis, maar ook evenveel vaardigheid. Zuivere kaas

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9