sport s agenda MAC bereidt zich voor op 50-jarig jubileum Handbalteams weer met lege handen Dartbokaal Klavier voor Willy Jager Wanprestatie Blauw Wit J Holten richt de blik naar boven Mintonette 1 pakt punt van koploper BCH 1 moet met 4-4 genoegen nemen HOLTENS NIEUWSBLAD sport ra kort M DONDERDAG 1 DECEMBER 1994- pe seniorenteams van de afdeling jiandbal lieten het in het afgelopen weekeinde weer afweten. Tegen nummer twee Schalkhaar 2 had den de heren zonder Meino van Beek en Nico Vorst weinig in te prengen. Weliswaar nam Holten in een aantrekkelijk beginfase nog wel een 1-3 voorsprong, maar door veel defensiefouten kon Schalk haar bij de rust al een 14-5 voor sprong nemen. In de tweede helft liep Holten achter de feiten aan en had vooral aanvallend weinig in de melk te brokkelen: 26-8. Komend Weekeinde zal er tegen het even eens puntloze Swift iets moeten gebeuren. Scores: Rik Dalhuisen3; lom Müller 2, Richard Heerink 2, dndy de Jong 1. Dames 1 verloor van Haarle 2. In een leuke wedstrijd kwam Holten aanvallend kracht te kort. Het bal- rerlies leverde de gastvrouwen leer op keer kansen op die goed werden benut. Na 6-2 bij de rust werd het een 17-8 nederlaag. Sco res: Annemarie van de Maat 3; Ju dith Tiekink, Wendy Wissink 2, Margot ter Schure 1. Dames 2 trad aan tegen koploper HHZD en kon een helft goed partij bieden. Na een 4-3 achterstand bij de rust kreeg men echter geen vat meer op het spel van de thuisclub: 9-5. Jeugd Bij de jeugd ging het beter. Meisjes Al walste over CVO heen dat voor al in de tweede helft niets meer had in te brengen: 17-7. Het jonge meis jes A2-team leverde een spannen de strijd met Heeten A4 en vocht na een 3-4 achterstand bij de rust goed terug. Een 5-5 gelijkspel was de beloning. De welpen hadden een (te) zware kluif aan AHV Achilles, via 5-2 bij de rust werd met 10-2 verloren. jn café 't Klavier werd afgelopen iondag een regionaal rankingtoer- looi voor darters gehouden. Twin- ig deelnemers uit de regio Salland ;onden hun krachten meten op de her dartbanen die werden ge- fruikt. Tussen de wedstrijden door iorgde, hoe kan het ook anders in én café, een biertje voor verfris ing en ontspanning. Zo ontspan en als de sfeer aan de tap was, zo erieus werd op de verschillende lanen gedart. Hierbij werd het spel 01' gespeeld, waarbij de darter in p weinig'mogelijk beurten van 501 laar 0 punten moet gooien. Het feit jat hierbij moet worden gefinished met een dubbel maakt het spel extra moeilijk. Na een lange middag van darten waren het Wim Stam en Willy Ja ger die in de finale moesten beslis sen wie de hoogste eer zou behalen. Uiteindelijk was het Willy Jager die de grootste bokaal mee naar huis mocht nemen. Ook was er een beker voor Paul Walraven, hij be haalde de hoogste finish, en voor Joffrey Offenberg die de verliezers- ronde won. Uitslagen: 1: Willy Ja ger; 2: Wim Stam; 3: Paul Walra ven; 4: Michel Hageman. Verlie zersronde: 1: Jofffey Offenberg; 2: Bert Spijkers. Hoogste finish: Paul Walraven, 137. LAUW WIT ENIOREN: DVO-Blauw Wit, 14.30 uur ertrek 12.45 uur); Kloosterhaar 2Blauw It 2, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw it 3-Juliana 4, Blauw Wit 4-SWN 5, auw Wit 6-DES 8, 12.30 uur; Hulzense )ys 5-Blauw Wit 7, 12.45 uur (vertrek L45 uur). JNIOREN: Spc. Daarle A1-BlauwWit A1, I.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit C1- Zweef C2, 11.00 uur. iALVOETBAL: donderdag 1 december, LOO uur: Blauw Wit 1-SWN 1. 'HOLTEN NIOREN: Holten-Heracles, 14.30 uur; Iten 2-Almelo 2,10.00 uur; Holten 3-TVO 10.45 uur; Enter 5-Holten 4, 09.00 uur irtrek 08.00 uur); Holten 5-Luctor3,10.00 t; Omhoog 5-Holten 6,09.00 uur (vertrek jOO uur); Omhoog 4-Holten 7, 10.00 uur irtrek 09 00 uur); Holten 8-Bornerbroek )9.00 uur; Holten 9-SOS 9, 09.30 uur; PH •Holten 10,09.00 uur (vertrek 08.00 uur); 17-Holten 11, 11.00 uur (vertrek 10.00 f): Holten 12-Haarle 8, 09.30 uur; Om- pg b-Holten 13, 10.45 uur (vertrek 09.45 NIOREN: Holten A1-SVZW A1, ON B2- iten B1, Holten A2-TVC A2, 14.30 uur; Iten C1-KOSC C1,14.30 uur; Enter Voor la-Holten C2, 09.30 uur (vertrek 08.30 Donderdag 8 december: Holten D1-Marke- lo D1, 19.00 uur. HANDBAL Zaterdag 3 december: MA 1 thuis tegen Schalkhaar om 12.45 uur; MA 2 uit tegen LHC om 16.00 uur (vertrek 15.00 uur); JA thuis tegen Avanti om 11.00 uur; MB thuis tegen CVO om 12.00 uur; mini's toernooi in Lemelerveld (vertrek 12.00 uur). Zondag 4 december: heren thuis tegen Swift '64 om 12.00 uur; dames 1 thuis tegen AHV Achilles om 14.10 uur; dames 2 thuis tegen Schalkhaar 2 om 15.15 uur; dames junioren thuis tegen OBW 2 om 13.05 uur. SPORTHAL Programma voor de week van 4 t/m 10 december: zondag: 12.00-16.30 uur: NHV; maandag: 16.00-18.30 uur: Hockeyclub Holten (na 18.30 uur gesloten); dinsdag 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag: 16.00-18.30 uur: Hockey club Holten; 18.30-22.30 uur: BCH; 22.30- 23.30 uur: Wegstapel; donderdag: 16.00- 22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur: SV Holten All Stars; vrijdag: 19.30- 21.30 uur: Blauw Wit; 21.30-22.30 uur: Frank Heyda; zaterdag: 12.00-15.00 uur NHV; 19.00-20.00 uur: Saalmink. Weekendreserveringen vanaf vrijdagmid dag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). ïdrijf auw Wit heeft zaterdag haar nhang enorm teleurgesteld pr de uitwedstrijd tegen het op laatste plaats staande Evers- tg totaal onnodig met 2-1 te ver zen. Door dit resultaat zijn de iltenaren weer afgezakt naar de ltste plaats. de eerste helft was het voor het ■st dit seizoen weer vrijwel volle- !e Blauw Wit de spelbepalende leg. Eversberg verdedigde op zeer zwaar bespeelbare veld t veel inzet en loerde op de inter. Blauw Wit kreeg enkele asjes, doch de Eversberg-goalie it zijn ploeg voor een achter- nd te behoeden. Al vrij vroeg in wedstrijd had Blauw Wit de ih dat Jan Nijkamp met een eblessure moest uitvallen. De it van een knieoperatie herstel- kndré Stam nam zijn plaats in. :h kwamen de Holtenaren kort r rust nog onverwacht aan de ing. Rechtsbuiten Haije Post- kopte een hoge voorzet van s goed terug op de inkomende an Bosschers die van dichtbij ihard raak knalde (0-1). We- s enkele blessurebehandelin- verlengde de nogal warrig lei- de scheidsrechter Gottemaker erste helft nog met enkele mi- in. Juist in die extra-tijd wist de thuisclub op fraaie wijze tegen de verhoudingen in de gelijkmaker koppend achter Uilko Spijker te deponeren (1-1). Blauw Wit was vast voornemens de wedstrijd in de tweede helftsnel in haar voordeel te beslissen, doch dat pakte heel anders uit. Het was de thuisclub die agressief begon en Blauw Wit terugdrong. Al na enke le minuten leverde dat een doel punt op toen rechtsback Gerald Meijerink de uit een vrije trap voor het doel gebrachte bal ongelukkig tegen zijn lichaam kreeg en zijn eigen doelman onhoudbaar pas seerde (2-1). De Holtenaren gooi den nu alles op de aanval. Evers- berg trok zich massaal terug. Het offensief leverde niet meer op dan een aantal hoekschoppen. Het ont brak de Blauw Wit-spelers aan fel heid om tegen de met grote inzet en hard spelende Eversbergers tot succes te kunnen komen. Voorts ontbrak aan de schoten elke rich ting. In de laatste minuten kreeg Blauw Wit nog de beste kansen, maar zowel Leo Aanstoot als Jacco Schuppert wisten die niet in een treffer om te buigen, zodat er voor de Blauwwitters niets anders res teerde dan de kater van een onno dige nederlaag tegen een kwalita tief zeer matige tegenstander. Met een verdiende 1-2 overwin ning op het uit altijd lastige Reu- tum zet Holten de opgaande lijn voort. Domper op de vreugde was de rode kaart voor Jan Herman ten Velde die twee keer het belang van het elftal boven zijn eigen belang stelde. Met jeugd-doelman Bert Reijlink weer als betrouwbare vervanger van Erwin Stukker kwam Holten al na tien minuten op voorsprong. De door Jan Traanman diep ge stuurde Herbert Beldman profi teerde van een misverstand van de Reutum-verdedigers, maar zag zijn schot gekeerd door de doel man. Wilfred van de Pluym was echter attent en scoorde uit de rebound: 0-1. Vijf minuten later was het alweer gelijk. Jan Herman ten Velde trok aan de noodrem en Edwin Oude Kotte verzilverde de strafschop: 1-1. Nadat Bert Reij link met een goede redding Holten voor een achterstand behoedde, hadden de rood-zwarten vlak voor de rust pech toen Hennie Jalving slechts de paal raakte. In een spannende tweede helft wa ren er kansen over en weer. Her- bert Beldman kopte net over, Ger- rit Klaasses had geen geluk met een schot, maar aan de andere kant moest ook Wilfred van de Pluym op het nippertje redding brengen. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Uit een hoek schop van Hennie Jalving kopte Jan Herman ten Velde de bal door op Remco Wissink die hard raak- kopte: 1-2. In de slotfase werd het nog even benauwd voor Holten, vooral nadat Ten Velde met zijn tweede gele kaart voortijdig kon douchen. De laatste kans was ech ter weer voor de gasten die Herbert Beldman op de paal zagen schie ten. MAC-voorzitter Jan Wansink zette alle clubkampioenen in de bloemetjes. Foto Ten Velde). Met een goed bezochte en zeer ge zellige feestavond sloot MAC De Holterberg in Het Bonte Paard het verenigingsjaar af. Ruim 150 MAC-ers waren getuige van de huldiging van de diverse club kampioenen en natuurlijk ook voor het gezellige gedeelte daar na. In zijn openingswoord liet voorat- ter Jan Wansink het afgelopen sei zoen nog eens de revue passeren. Ondanks tegenvallende weersom standigheden, waardoor verschil lende activiteiten moesten worden afgelast of verschoven, was het in zijn ogen toch een geslaagd vereni gingsjaar. Hij bedankte iedereen die op de een of andere manier had bijgedragen aan de organisatie van een van de evenementen. Vooruitblikkend naar het jubi leumjaar 1995 (wanneer MAC De Holterberg het 50-jarig bestaan viert) stipte hij alvast de belang rijkste dag aan. Op 1 oktober na melijk wordt er een dringend be roep op de inzet van alle leden gedaan wanneer op het circuit De Zuurberg het NK motocross wordt verreden. 'Maar we hebben er alle vertrouwen in dat dit prima zal lukken' aldus de MAC-voorzitter. Na zijn openingswoord ging Wan sink over tot de huldiging van de vele clubkampioenen die met een toepasselijk woord, een beker en bloemen in het zonnetje werden gezet. Helaas waren de endurorij- ders Patrick Isfordink (goud), Mar co Elting (zilver) en Tonny ten Dam (brons) niet aanwezig omdat ze vrijdag en zaterdag deelnamen aan de KNMV-kampioensenduro in Havelte. Hetzelfde gold voor plaatsgenoot Ronald Hofman die daar de kroon zette op zijn toch al succesvolle seizoen zette door Ne derlands kampioen te worden in de klasse 125 cc nationaal. De overige kampioenen waren: Puzzelritten klasse A: M.A. Veld huis. Puzzelritten klasse B: G. Knob- ben. Autocross dames: jenny Wevers. Autocross heren: Hens Klein Zandvoort. Autocross veteranen: Hens Klein Zandvoort. Motocross/Bromfietsen: Erik Haan. Motocross 60 cc: E. Lammertink. Motocross 80 cc: P. Bruggeman. Motocross 125 cc: J. Pieper. Motocross 250 cc: E. Erhardt. MotocroSs 500 cc: F. Bolderink. Motortoertochten: Bert van de Velde. Vissen: Joop Wiggers. Na het officiële gedeelte werd er onder het genot van een hapje en een drankje nog geruime tijd nage- feest. Omhoog A2 - Holten A2: 3-7. Na een snel tegendoelpunt schakelde Holten een tand je hoger. Appie heerste in het midden en de gelijkmaker was slechts een kwestie van tijd voor hem (1-1). Zijn voorbeeld werd gevolgd door de zwarte parel en Rick Riet- duiker die beiden wisten te scoren. Holten dacht er vervolgens al te zijn en nam wat gas terug. Dit kostte een onnodig tegen doelpunt, maar Ronaldo wist twee wereld goals te maken en de wedstrijd was beslist. Tukkers B1 - Holten B14-7. Na een bijzon der slechte eerste helft op een bijna onbe speelbaar terrein kwam Holten b1 na een donderspeach en enkele positiewisselin gen als herboren terug in de tweede helft. De uitslag had nog hoger moeten uitvallen, doch enkele goede mogelijkheden bleven onbenut. DES D2 - Holten D2: 4-0. Holten begon zwak, maar kreeg na tien minuten drie goede kansen. Maar een bal die de lijn al was gepasseerd, werd niet goedgekeurd. DES counterde goed en wist vier maal te scoren. Zelfs de goede inzet van Rob Maar ten kon Holten niet baten. Holten D3 - Excelsior D4: 5-2. Na een paar nederlagen was het eindelijk weer een winstpartij voor Holten D3. Tegen het on deraan staande Excelsior werd er flink op los gescoord. Dat resulteerde dan ook in de 5-2 overwinning. Enter Vooruit E1 - Holten E1: 1-3. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door de hecti sche taferelen die zich voor het doel van Enter Vooruit afspeelden. Holten speelde een fantastische wedstrijd en op inzet werd de tegenstander onder druk gezet, zodat er met twee punten naar huis gegaan kon worden. SWN E2 - Holten E2: 0-4. Holten speelde uitstekend. Vanaf het begin werd SWN onder druk gezet wat tot uiting kwam in twee doelpunten van Matthijs. Na de rust bleef Holten goed combineren. Door een goed lopende aanval via Rick en Matthijs scoorde Maarten 3-0. Tim, Daan en Maikel lieten SWN niet meer over de middenlijn komen en Diederik zette de lijnen uit. Kort voor tijd scoorde Mathijs nog 4-0. Omhoog A1 - Blauw Wit A1 Ineen enerver ende wedstrijd met spectaculair scorever loop heeft BW Al in Wierden een 3-5 zege behaald. In de beginfase was BW beter en nam, ietwat gelukkig, een 0-1 voorsprong door Marco Schuiterd. Omhoog werd ster ker en scoorde de gelijkmaker (1-1). Dit werd ook de ruststand omdat zowel Jan Hessel Bos als Arno Jager, alleen voor de keeper, de bal niet in het net kregen. Met een na de pauze scoorde Omhoog op nieuw (2-1). Toen in de 62e minuut Om hoog 3-1 liet aantekenen leek de wedstrijd beslist. Maar Gerben Beldman stelde eerst Arno Jager en even later Ronnie Schoema- ker in staat om te scoren 3-3. BW bleef nu sterker, gaf achterin nauwelijks kansen weg en was voorin gevaarlijk. Toen de sterk spelende Hans Stam voor 3-4 zorgde was de overwinning binnen. Een speler van Omhoog zorgde met een eigen goal voor de 3-5 eindstand. Blauw Wit C1 - Dos '37 C2 In deze wedstrijd was BW duidelijk sterker dan Dos. De thuis ploeg wist door doelpunten van Nisander en Ernst-Jan, na een uitstekende voorzet van Hazar op een 2-0 voorsprong te komen. Hierna kreeg BW nog een aantal goede mogelijkheden, maar die werden niet be nut. Rust 2-0. Na rust kwam Dos sterk terug. BW werd teruggedrongen en kon de eerste tegentreffer niet voorkomen. Dos bleef sterker en BW kon alleen via hard werken de voorsprong vasthouden. Tegen het eind van de wedstrijd kwam BW wat onder de druk uit en kon via Arjen de wedstrijd definitief beslissen 3-1. Blauw Wit D1 - S.D.O.L. D1 BW en S.D.O.L. begonnen goed aan de wedstrijd. Vooral de thuisclub had een aantal goede moge lijkheden. Doelpunten bleven echter uit. Rust 0-0. Na rust kwam S.D.O.L. sterk op zetten. Uit een terecht toegekende straf schop scoorden de gasten 0-1. BW leek even van slag en direct werd de stand opgevoerd 0-3. Hierna kwam BW even terug via Jurrian, die een goede voorzet van Wilbert goed afmaakte. De ploeg uit Luttenberg scoorde echter snel 1-4, waar na Jarno nog voor de 2-4 eindstand zorgde. S.D.O.L. E1 - Blauw Wit El De wedstrijd ging in het begin gelijk op. Toen Erwin Prins de score opende was het ook al snel 0-2 door Gert-Jan. BW dacht er hierna te makkelijk over en via een snelle goed uitge voerde counter scoorde S.D.O.L. tegen. BW hield hierna het betere van het spel, maar de rust brak aan met 1-2. Ook na rust bleef BW de betere ploeg. Na goed voorbe reidend werk van Frans kon Lars voor 1-3 zorgen. Een ongelukkig moment bij BW achterin werd dopr S.D.O.L. direct in een doelpunt omgezet 2-3. Jurgen zette de zaken echter snel weer recht 2-4. BW kon hierna makkelijk uitlopen naar een hoge score omdat de weerstand bij S.D.O.L. gebroken was. Doelpunten van Jurgen, Gert-Jan Bror en wederom Gert-Jan zorg den voor 2-7. Blauw Wit E2 - Excelsior E4 In de eerste helft waren de gasten uit Rijssen de sterke re ploeg. Uit een hoekschop werd het 0-1. Excelsior kon nog twee maal tot scoren komen voordat BW iets terug kon doen. Stefan scoorde op prachtige wijze van gro te afstand. Rust 1-3. in de tweede neift was BW de betere ploeg. Er waren legio kansen, maar het afmaken bleek heel moeilijk in deze wedstrijd. In de slotfase moest de goed keepende Rutger Grootewal toch nog een keer de bal uit het doel halen 1-4. Markvogels F1 - Blauw Wit F1 Spelend voor het kampioenschap, trok BW naar Markelo. In een enerverende wedstrijd won BW met 0-3. Voor rust liep het spel goed en werd de score geopend door Mar co van Dijk. Door het grote aantal wissel spelers kon BW niet altijd het goede spel vasthouden. Toch kon BW de score verder uitbouwen naar 0-2 via Ramazan Ramazan. Door een eigen doelpunt werd het nog 0-3. BW eindigde samen met De Zweef boven aan, maar de Nijverdalse ploeg had een beter doelsaldo en werd dus eerste in de groep. Sp. Rijssen 2 - Blauw Wit 2 Doordat scheidsrechter Rikhof niet kwam opdagen, nam de voorzitter van Rijssen de fluit ter hand, iets wat BW nog niet direct zal verge ten. De ploeg had de laatste weken de goede lijn weer te pakken en leek ook in deze wedstrijd die lijn door te trekken. Ondanks een voorsprong van BW kwam Rijssen sterk terug en scoorde 2-1. BW drong hierna sterk aan en kreeg kansen. De doorgebroken Akkerman werd onderuit gehaald in de 16 meter, maar de strafschop bleef uit. Ook in een volgende zelfde situa tie bleef de strafschop uit, waardoor de thuisploeg onverdiend beide punten kreeg. Blauw Wit 3 - Drienerlo 3 In een goede wedstrijd op een slecht veld moest BW het opnemen tegen één van de drie koplopers. De thuisploeg begon sterk en opende de score via Gerben Beldman. Drienerlo kwam sterk terug en scoorde voor rust maar liefst drie maal. Na rust kwam BW direct terug in de wedstrijd door Kruime laar 2-3. Drienerlo bleef echter gevaarlijk en liep uit naar 2-4. BW gooide alles op de aanval en scoorde via Kasper Hanewinkel 3-4. Een kwartier voor tijd maakte Henry Stam de gelijkmaker voor de thuisploeg. In de laatste minuten hadden beide ploegen nog kansen op de zege, maar het bleef in een sportieve goed geleidde wedstrijd 4-4. Blauw Wit 5 - Des 7 Voor de thuisclub was dit de kans om zich te rehabiliteren voor de zware nederlaag bij O N. Op een slecht veld, ondanks de weinige regen begon BW goed. De thuisclub wist na een razendsnel le aanval te scoren 1-0. Des probeerde wel iets terug te doen, maar liep zich telkens stuk op het blauwwitte middenveld. Na ruim een half uur spelen kwam het vijfde op 2-0 na opnieuw een goede aanval. Rust 2-0. Na rust trok Des ten aanval en gaf daarmee ruimte voor de counter. John profiteerde en scoorde 3-0. Even wankelde BW hierna, maar uiteindelijk werden de teugels weer aangetrokken en liep de score op tot 5-1. Blauw Wit 4 en 6 afgelast, Blauw Wit 7 was vrij. Na een goede generale een week eerder in Enter (1-3) stond voor Mintonette 1 de zware klus tegen koploper MTSH op het program ma. Na goede combinaties en een schitterende opslag van Gerrit Rietberg werd de eerste set met 15- 8 gewonnen. Tot 14-10 in de tweede set ging het even goed, maar toen kwam MTSH alsnog terug: 16-17. In de derde set kwam Mintonette weer het beste uit de startblokken (8-0) en hoewel de gasten nog even aandrongen, werd de voorsprong dit keer niet meer uit handen gege ven. In de vierde set bleek MTSH over iets meer conditie te beschik ken en won men met 15-10. Het draait dit seizoen niet bij het heren-2 team van Mintonette. Met drie punten uit zeven wedstrijden is de positie op de ranglijst bene den alle peil. De fut lijkt er uit bij de oudjes die bovendien als team niet bijster sterk voor de dag ko men. Tegen HVC 2 werd nog een verdienstelijk gelijkspel uit de wacht gesleept, maar tegen Sig naal ging het helemaal mis. Hoe coach Wim de Wilde ook wisselde, praatte, aanmoedigde en schreeuwde, meer dan acht punten zaten er in de eerste set niet in en dat werd in de twee volgende sets alleen nog maar erger. Met 15-6 en 15-6 werd het 3-0 verlies een feit. Het eerste team van de Badmin tonclub Holten moest zich in Al melo tegen MOT 1 tevreden stellen met een 4-4 gelijkspel. Mark Roe- lofs verloor zijn openingswedstrijd in drie games: 9-15, 15-11 en 15-11. Martin Bakarbessy verloor in twee games. Berlinda Broekmate won de eerste game in de verlenging met 11-12 en de tweede game won zij eenvoudig met 2-11. Met een uitslag van 7-11 en 1-11 won Ina Peters het tweede damesenkel spel. De heren verloren in drie ga mes hun dubbelspel, terwijl de da mes zonder al te veel problemen in twee games wonnen. De eerste mix Roelofs/Peters werd in twee games van 6-15 eenvoudig gewonnen. Het koppel Bakarbessy/Broekmate won de eerste game met 8-15, maar de tweede verloor het met 15-10 en de beslissende met 15-8, zodat deze wedstrijd het team slechte één punt opleverde. Het tweede team had het in een thuiswedstrijd tegen Eefde 1 zwaar te verduren. In de singles moesten Eddie Willemink, Pieter Aarsen, Hermanna Boode en Gea Stam al len him winstpunt afstaan. Het he- rendubbel werd vervolgens verlo ren, maar de dames wisten door sterk spel het eerste puntje te pak ken. Hier zou het dan ook bij blij ven, want beide gemengde dubbels werden door de Holtenaren verlo ren. Voor Holtenaar Gerard Beldman was er in Zwolle een derde plaats bij de veteranen op de 15 kilome ter. Hij legde die afstand af in 58.12 min. Bij de derde wedstrijd voor de Twentse crosscompetitie was het. heuvelachtige en bovendien dras sige parcours op de Herikerberg erg zwaar. Leo Marissink pakte bij de veteranen de achtste plaats in 39.57 min. op de tien kilometer. Henri ten Brinke liep dezelfde af stand in 40.57 min. en Gerrit Ste vens in 43.00 min. Benny Momberg liep de 5 kilometer in 20.15 min. en zijn zoon Niels deed er 22.58 min. over. Op de vijf kilometer werd Maijet Marissink in 22.34 min. vierde bij de dames veteranen. De meisjes B moesten 1600 meter lopen. Bema- dette Ongena eindigde na 7.48 min. Niek ten Brinke (jongens C) legde de 3,2 km af in 14.59 min. Holten E3 - VESOS E3: 1-3. Holten was in de eerste helft de betere ploeg. Uitblinker Gerrit-Jan scoorde de verdiende openings treffer (1-0). Hierna bleef Holten goed door gaan. Op slag van rust scoorde Vesos echter onverwacht de gelijkmaker. Na de rust bleef Holten de meest aanvallende ploeg. Het was echter Vesos dat twee maal scoorde bij uitvallen waarbij de verdedi ging van Holten er niet best uit zag. Holten F2 - SWN F2: 5-0. Nadat Holten gescoord had werd iedereen wakker en werd er sterk aanvallend gespeeld. De rust werd bereikt met 1-0. De tweede helft ging Holten aanvallend sterk door en werd er soms zeer goed gecombineerd. Het gevolg hiervan was dat de score opliep naar 5-0. Holten F3 - Excelsior F3: 1-3. Ondanks een mooie treffer van Dennis kon Holten geen twee punten behalen en eindigde het in de competitie op de derde plaats. Klaverjas. In de kantine van sportcomplex De Meermanskamp wordt vrijdag 2 december een kla- verjasavond gehouden voor leden en donateurs. Het kaartavondje begint om 20.00 uur. Volleybaltoernooi. Voor het re creanten-volleybaltoernooi van W Mintonette op 30 december kunnen nog enkele teams ge plaatst worden. Het moeten wel mixed-teams zijn. Opgave is moge lij k bij H. Plantinga (62406) of H. Scholten (62420). Bergruitertjes. Er werd weer lus tig op los gesprongen door de leden van Ponyclub De Bergruitertjes. Zo behaalde in Maliënheem Mar jan Noteboom met Amigo in de cat.C een tweede plaats in de klas se M. Daniëlle v.d. Kaap werd der de met Wendy K. in de cat. D klasse M. In Lochem deed Daniëlle het nog eens dunnetjes over en behaalde de vijfde plaats. Brigitte Heimeriks behaalde in Heeten met Silvia in de cat. D een eerste prijs in de klasse B en Joanna Spakman werd met Saskia cat.C vierde in de klasse L. Stal De Eik. Bij een juniorenwed- strijd voor manegeleerlingen in Maliënheem was ook manege Stal De Eik aanwezig. In de dressuur voor 12- tot 15-jarigen won Adrian- neke Fonteijne mnet Sonate de tweede prijs, werd Hendrik Fon teijne met Sonate derde en Jessica Zeijlmaker met Bento vierde. In de rubriek onder 12 jaar werd Mientje Elzinga met Polly derde en Debor- had van de Zee vijfde. Bij het sprin gen plaatste Jessica Zeijlmaker zich als derde en werd Renske de Jong zevende. In het algemeen klassement was de derde prijs daardoor voor Jessica Zeijlmaker. ZPC Twenhaarsveld. Het pas op gerichte jeugd waterpolo team van ZPC Twenhaarsveld behaalde het eerste succes. Op een toernooi in het nieuwe overdekte bad in Lo chem werden alle wedstrijden ge wonnen. Gesteund door veel mee gereisde supporters werd eerst De Duikelaar verslagen met 6-2. Ver volgens werden ook Proteus (4-1), Brummen (6-0) en De IJsselmeeu- wen (3-11 aan de zegekar gebonden en kon de eerste plaats worden gevierd. Het ligt in de bedoeling een dergelijk toernooi om de drie maanden te houden. Het volgende is dus in februari in Zutphen. Blauw Wit. Na de nederlaag tegen Eversberg heeft Blauw Wit wat goed te maken op zichzelf. De pres tatie tegen Eversberg was ver on der de'maat en dit mag de ploeg zich aantrekken. Ook de thuiswed strijd tegen D.V.O. was destijds niet erg sterk, maar toen kon de ploeg zich nog verschuilen achter andere oorzaken. Op het kleine veld in Almelo zal Blauw Wit meer inzet en strijdlust moeten tonen, waardoor een goed resultaat wel mogelijk is. De wedstrijd in Almelo begint om 14.30 uur en staat onder leiding van J. Voerknecht.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7