nd ïiie Scene toen! zïcii hel sterkst in levende fijve Y De Dijh voelt zich nauw verwan! met minstrelen en treuhatiourisi Trésor' een nieuwe parfum van Lancóme Uitpai en wegwezél V0F de Kunst: 'De Griezel cd' a- Zelf je favoriete figuren gieten uit gips en zelf opschilderen Ijskoude borrel drinken kan nu met glas wan ijs Badpuppies: speelplezier voor kinderen vanaf 4 jaar Met Nerf Comer Shooter schiet je om de hoek... MET ¥asie tailing R.E.M. kiest met üeüstsr ante weg J s V*^.. H Figuren gieten in gips en ze daarna zelf schilderen is een relatief goedkope, maar zeer boeiende bezigheid. Foto: SES - Enschede Als vader of moeder een kind eenmaal heeft laten zien hoe ze met water, gips en een rubberen mal allerlei figuren, zoals leeuwen, paarden, en kabouter of hond kunnen maken, dan is de kans levensgroot aanwezig, dat de ukkies tërstorfd zelf ook aan het produceren willen. Ouders kunnen hun kroost wat dat betreft gerust zelf aan de slag lateh gaan. SES te Enschede, fabrikant van Selectief Educatief Speelgoed, brengt hiervoor verschillende mate rialen op de markt. Daaronder de safaridoos. Daarin zitten alle beno digdheden om de familie lgeuwv bestaande uit een (leétofty leeuwin en welp, -y it gips te kunnen maken. 'Hèt Werkt zeer eenvoudig. Men,plaatst de vormhou- der om de gietvorm, en hangt de vorm in een glas. Vervolgens gaat er water in de' '-vorm, waarna gips tot aar\ de rand bijgevoegd wordt. Om eventuele luchtbellen te verwijderen dient men in de vorm te knijpen. De harding neemt ongeveer een uur in beslag. De vorm uit de houder ne men, en de buitenzijde van de vorm even inzepen. Vervolgens de gietvorm voorzichtig van het model Speei 's trekken. Hierna kan men het model beschilderen met de meegeleverde verf en penseel. Om het model een mooie glanzende en te vens beschermende laag te geven, kan men deze be handelen met speciale, los verkrijbare kindervernis op waterbasis. In de safari doos zit voldoende gips - ook los verkrijgbaar - om circa tien figuren te kunnen maken. Inmiddels heeft SES meer dan veertig figu ren ontworpen, en deze collectie wordt regelmatig uitgebreid. De Amerikaanse Sophia Grojsman componeerde voor Lanco me het parfum Trésor. Met de Trésor presenteert Lancóme twee geschenkverpakkingen met drie Trésor-produkten. In de ene verpakking zit een 30 ml vapo Eau de Parfum, 30 ml Gel Précieux en 30 ml Lait Précieux, in de andere een 50 ml vapo Eau de Parfum, 100 ml Gel Précieux en 100 ml Lait Précieux. In de deksels van bei de geschenkverpakkingen is de roos die Lancóme als signatuur gebruikt gedrukt, waardoor het geheel een luxe uiterlijk heeft verkregen. In het Eau de Parfum zijn onder meer de geuren van lelietjes-van-dalen, seringen, iris, perzik, abri koos, sandelhout, muskus en amber verwerkt. De Gel Pré cieux pour la Douche bevat een parfumconcentratie van 3%, en de Lait Précieux, een luchti ge bodymilk, bevat 31/2% Tré sor Parfum. Lancóme biedt een keus uit verschillende geurige geschen ken. Foto: Lancóme Borrels drinken uit glazen van ijs. Deze nieuwe vinding maakt het mogelijk om een borrel echt ijs- en ijskoud te drinken. Het produkt bestaat uit een diepvriesvorm, waarmee iedereen zelf borrelglazen van ijs kan maken. De vorm wordt gevuld met gewoon leidingwater en gaat enkele uren in het vriesvak of de ijskast. De glazen die zo ontstaan passen vervolgens in een soort ring, waarmee ze kunnen worden beetgepakt zonder natte handen te krijgen. Een houdertje vangt het smelt water op. Wanneer een koude borrel in het glas geserveerd wordt blijft het glas zo'n twin tig minuten goed. Gebruikt men gekookt water, dan krijgt men een zeer helder en sterk ijs dat lang goed blijft. Voor het gebruik hoeft men niet alleen te denken aan traditionele 'kou de' borrels zoals genevers en kruidenbitters. Ook Apfel- korn en Cointreau zijn lekker uit ijs. 'Drink in Ice' zoals het produkt heet, is gepatenteerd en op de markt gebracht door S&V Produktontwikkeling in Utrecht. 'De Badpuppies' uit de serie 'Mijn kleine dierenvriendjes' van Kenner zijn zonder meer goed voor veel speelplezier voor kinderen vanaf 4 jaar. In de badkamer, die .uiteraard voorzien is van een 'douchevloer', kaptafel met spiegel, borstel, föhn en bussen vol badmiddeltjes, gaan 'De Bad puppies' met plezier te water. De Golden Retriever vindt het heerlijk om onder de douche te gaan (badkuip vol warm water doen, even op de kraan drukken en het water komt uit de douche kop), de terriër met duik bril vindt het heerlijk om behandeld te worden met shampoo, terwijl Bulletje wel van eerr geintje-houdt (koppie onder water, lucht, uit z'n lijfje drukkep, losla ten zodat hij wat^r pp- neemt) en spy it de, overige badkamergebruikers met plezier nat. Het poedeltje- schudt zich na een badpar- tij even goed uit (beweeg haar staartje ma^r eens...). Met de Nerf Corner Shooter van Kenner kunnen kinderen projectielen om een hoek afvuren. Zelf staat de schutter verdekt opgesteld achter een muur, terwijl hij van daaraf de loop om de muur kan draaien. Richten gebeurt met behulp van een spiegeltje, dat op het voorste deel van de loop zit. i~v De projectielen van schuimplastic zijn voor zien van een rubberen zuignap. De Nerf Corner Shooter heeft een houder, waar twee reserve-projec tielen aan vast geklipt kun nen worden. De loop van de Nerf Corner Shooter kan met een wieltje links en rechtsom gedraaid wor den, en diis ook recht vooruit schieten. Hoewel er alles aan gedaan is om het apparaat zo veilig mo gelijk te maken, moet de gebruiker - vanaf 6 jaar is een geschikte leeftijd - er wel voor oppassen dat deze niet van korte afstand op iemand schiet. 'Alléén als 'ie ijs- en ijskoud is... Foto: S&V Produktontwikkeling - Utrecht B Met dé Nerf Corner Shooter kun je OiP de hoek schieten. Ook The Scene heeft zijn live-cd. Titelloos, althans op het hoesje zijn de overbekende werken, uit het verleden niet onder een noemer ondergebracht. Reden voor deze unieke, uitgave, uitgebracht door Phono gram, is dat de groep van voorman Thé Lau op het podium het publiek telkens verrast door spontaniteit en een krachtige, gedre ven presentatie. Qe eatfrme populariteit vari dé vyf'mans' formatie - d|ir^Ejnilie Blom van As- söridelh ftanteert de bas - is vöoral 'te danken aan de energieke, intrigerende en vaak ontroerende concer ten. Op de bühne is de groep sterker dan ooit. Ze zijn graag geziene gasten. Een voorbeeldje is het in gelaste-optreden op Park pop, in 1994. Het optreden van het instituut in Neder landse rock, zoals zij dik wijls wordt omschreven, bleek m staat de triomf van 1992 te overtreffen. Eerlijker Ze voelen zich live in hun element, klinkt het alle maal eerlijker, niet zo glad. Daarom de cd, waarop nummers zijn te horen als B The Scene levert iedere keer cd's af, die hoge ogen scoren. Foto: Paul Tolenaar Phonogram Blauw, Open, Maan en Ie dereen is van de wereld. Werken die tijdens de voorjaarstour zijn opgeno men. Daarom ook een vi deo, waarop de band ook in levende lijve is te zien. Rogier van der Ploeg maakte er met zijn camera team een spectaculair do cument van: het leven on derweg, de concerten en interviews. En voor wie dat allemaal nog niet ge noeg is, is er ook nog een boek op de markt versche nen, met veel foto's, die een duidelijke impressie geven van The Scene 'en route'. The Scene, sinds 1989 in de vaste bezetting met Eus van Someren gitaar, Jeroen Booy drums, Otto Kooy- mans toetsen, Emilie Blom van Assendelft op bas en de overbekende Thé Lau, waarvan de ook de poëti sche teksten afkomstig zijn, brak met de cd Blauw in 1990 definitief door. Het album behaalde goud in België en Nederland en een Edison viel de groep ten deel. Qpvefssr De opvolger Open, eve naarde dit succes. Hits hiervan waren Open en Zuster, opnieuw ontving The Scene een Edison. In 1993 verscheen het schitte rende album Avenue de la Scene, waarmee de groep een nieuw hoogtepunt be reikt. R.E.M. heeft met zijn nieuwe cd 'Monster' (voor even?) een andere koers gekozen. Waren de vorige werkstukken, waaronder Automatic for the People, nog voorzien van gevoelige, sfeervolle songs, nu kiest de Amerikaanse rockformatie duidelijk voor het hardere genre. De akoestische gitaar 'is ingeruild voor de electrische. Nieuw is dat niet. In de beginjaren van R.E.M. deed de band niet anders, leverde het kwalitatief sterke gitaarrock, doorspekt met een vleugje country. Het leverde heerlijk in het gehoor liggende deuntjes op. Op Monster - uitgebracht door Warner - draait de megaband alle volumeknoppen open. Weg zijn de lichte country-invloeden van weleer. Nagalmende, echoënde geluiden van de scheurende gitaren zijn dominant aanwezig. Het is even wennen, daarna o zo mooi. Dan blijkt maar weer dat een stem als dat van zanger Michael Stipe in elk genre valt in te passen. Zijn unieke stem zou zelfs de Heikrekels uit het slop halen... Al langer dan tien jaar staan ze op het podium en dat altijd nog in dezelfde bezetting. Met zanger Huub van der Lubbe, broer Hans op bas, gitarist Nico Arzbach, Pim Kops op toetsen en Anthonie Broek als drummer, verover den zij in die jaren in sneltreinvaart de top van popminded Nederland. Het begon met Niemand In De Stad die beginjaren tachtig voor de doorbraak zorgde. Nu een goed decennium later ligt hun nieuwste werkstuk in de stellages van de platenzaken. De Blauwe Schuit, zoals het nieuwste produkt heet, wijkt af van de vorige acht albums. Tenminste, de band etaleert plots een breed scala aan stijlen, uit eenlopend van vette funk en southern rock tot polka, chanson en zelfs wals. Dat alles verpakt in het overbe kende De Dijk-geluid, met de emotionele stem van de charismatische Huub van der Lubbe op de voor grond, waardoor hij de fantastische teksten van een nog grotere waarde voorziet- Verwantschap De Dijk voelt zich op het nieuwste werkstuk nauw verwant met de minstre len, troubadours en beren dansers uit de Middeleeu wen. Het waren zuip- schuiten, althans zo meent De Dijk, wanneer over de Middeleeuwse leden van het Gilde van de Blauwe Schuyt werd gesproken. Ook billenknijpers, rad- draaiers maar ook graag geziene gasten. Met ont roerende ballades, ondeu gende liedjes en vreemde strapatsen haalden ze hun publiek uit de sleur van alledag. Waar zij kwamen was het leven even feest, er werd gezongen, gezopen, gedanst, gesjanst en ge vreeën. Noemen we dat te genwoordig geen rock roil vraagt Dc Dijk zich af. Zsifde bootte De Dijk waant zich in het zelfde bootje en ziet over eenkomsten met de trou badours uit vervlogen da gen. Anders dan hun ver geten voorgangers kan De B De Dijk etaleert plots een breed scala aan stijlen, üiteen- lopend van vette funk en southern rock tot pöika, chanson en zelfs wals op de nieuwe cd 'De Blauwe Schuit'. Fofo:.Phonogram Dijk zijn kunsten voor het nageslacht vastleggen. Dat doet de band op De Blau we Schuit, dat een homma ge is aan al die naamloze artiesten die het leven eeu wenlang veraangenaamd hebben, en een voortzet ting van die traditie is. De Blauwe Schuit is een meer dan gevarieerde plaat geworden, waarop ver- schillende stijlen te horen zijn. Opvallend is ook de instrumentkeuze, met VOF de Kunst leverde opnieuw een kinder-cd klaasfeest. Vijftien muzikaal zeer gevarieerde af. De titel is De Griezel cd'. Eerder boekte nummers zijn op de nieuwste produktie ge- VOF de Kunst grote successen met de kinder- zet. cd's Dikkertje Dap, De Lapjeskat en Sinter- Verschillende bekende (tje)s van deze krant maken Nederlanders werkten aan kans op een gratis cd. deze nieuweling mee, Daarvoor moeten ze bin- nen-veertien dagen na ver schijnen van deze krant een tekening van een griezel in sturen, voorzien van naam, adres, postcode en waaronder Ivo de Wijs, Paul van Loon (kinderboe kenschrijver), Aart Staart jes, Erik van Muiswinkel, Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink. Op de cd is tevens een uniek duet te vinden met Barry <Hay van de Golden Earring. Lezer leeftijd. Oók vermelden in welke krant je deze infor matie gehaald hebt. Teke ningen sturen aan: Redac tie OWP, Postbus 28, 7500 KA Enschede. In de lin kerbovenhoek van de en veloppe VOF vermelden. Onder de inzenders wor den een of meer exempla ren van 'De Griezel cd' van VOF De Kunst verloot. Over de uitslag is geen cor respondentie mogelijk. name de dobro, contrabas, accordeon en Wurlitzer piano. Stuk voor stuk in strumenten die nooit eer der op De 'Dijk platen voorkwamen. Naturel Dat de nieuwè'cd'zo natu rel klinkt, is-rpedê de ver dienste van John Solleveld. Onder zijn leiding werden alle basistracks volkomen live ingespeeld.' .Hierdoor wist de band de steriliteit, die altijd op de4oer ligt in de studio, ver r buiten de deur te houden. -Sterker nog, de plaat kin wat-be treft intensiteit^ wedijveren met de beste live-optre- dens van De Dijk. Dat op zich is al een hele gebeurte nis. Eén cover staat er op het elf nummert bevatten de album, uitgebracht door Phonogram op het Mercury-label. Amster dam varï Jacques Brei, prachtig vertaald door Ernst van Altena, wordt met verve vertolkt door Huub van der Lubbe.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9