w rm Oad Reizen viert 70ste verjaardag Beveiligingsprojekt industrieterreinen Intocht van Sint Nicolaas Expositie Profoto in het dorpshuis Minder blauw op straat Beetje schot in plan Ehag Kerstmarkt op Ehag-terrein "i Zakelijk BEKEKEN Voltallige personeel naar Disney HOLTENS NIEUWSBLAD Agrariërs uit Oekraïne bezoeken Rabo Minder geld voorlichting OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN Open School DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 We hebben nog een maand te gaan, maar toch maakt menig (jeugdig) Holtenaar zich al op voor het Heer lijk Avondje. Vorige week bereikte ons het bericht dat de Goede Sint met enkele van zijn Pieten zater dag 19 november zijn opwachting maakt in Holten. Net als vorig jaar komt hij aan bij garage Rouwen- horst en maakt dan, voorafgegaan door HMV, vanaf 14.00 uur een rondrit over De Kol om vervolgens halt te houden bij het gemeente huis. Daar wordt hij om 14.15 uur ontvangen door het gemeentebe stuur. Voor kinderen uit de groe pen 1 t/m 4 van de basisschool is een programma in gebouw Irene georganiseerd dat verzorgd wordt door Bram Biesterveld, alias Pom- metje Horlepiep. Het programma duurt van 15.00 tot circa 16.15 uur. Speciale gast is natuurlijk de Sint. In verband met de beschikbare ruimte wordt uitsluitend in hoge uitzondering toegestaan dat een ouder/begeleider het kind verge zelt. Zij kunnen met hen plaatsne men op het balkon. In de zaal is hulp aanwezig voor de kinderen. Na afloop van het programma is er voor ieder een zakje snoepgoed van de Holtense Handelsvereni ging. De route van de rondrit: Rou- wenhorst/Oranjestraat-Noorden- bergstraat-Kolweg-Dorpsstraat- Smidsbelt. Na de ontvangst gaat het via Dorpsstraat-Gaarden- straat-Schoolstraat-Boschkamp- straat naar gebouw Irene. Van 5 november tot en met 2 de cember exposeren de leden van fotoclub Profoto in de ontmoe tingsruimte en de gangen van dorpshuis De Boschkamp. Daarbij gaat het om ruim veertig foto's, zowel in kleur als zwart-wit. De grootste bijdragen zijn van Pau- lien Abrahams, Wim Stobbe en Hans Wissink die elk met ongeveer tien foto's aanwezig zijn. Paulien Abrahams houdt zich vooral bezig met landschapsfoto grafie. In haar composities spelen lijnen en kleuren een belangrijke rol. De voorkeur van Wim Stobbe gaat uit naar zwart-witfotografie. Hij probeert zijn visie in zo mooi Minder blauw op staat. Het was één van de onderwerpen die burge meester D.J. Verhoeven belichtte tijdens de vorige week gehouden vergadering van de Holtense Han delsvereniging in zaal Vosman. De herverdeling van de politie resul teerde in meer agenten in de ste den, minder op het platteland, dus ook in Holten. Verhoeven: „Binnen het politiedistrict Salland waren er 120 politiemensen, nu zijn dat er 90. Met ziektes en bijzondere dien sten meegerekend is er een effec tief aantal van ongeveer 83 en dat worden er nog iets minder." Het mindere blauw en de langere aanrijtijden hebben ook bij onder nemend Holten geleid tot een ge voel van onveiligheid geleid. Wat betreft de aanrijtijd merkte Ver- De planologische ontwikkeling van plan Ehag is zo ver dat er subsidie kan worden aange vraagd. Die subsidie geldt voor sociale woningbouw en moet ui terlijk 1 december bij het ministe rie binnen zijn. Zoals bekend omvat het plan Ehag de bouw van een complex van se niorenwoningen, totaal 49. Een projekt waarvoor woningbouwver eniging Onze Woning, de gemeente en bouwbedrijf Voordes de handen ineen geslagen hebben. Het com plex wordt gebouwd op het terrein van de voormalige Ehag-garage aan de Dorpsstraat-west. Het plan omvat de bouw van 49 seniorenwoningen in de huursec tor. De achterste twee zijn geschikt voor bewoners die niet afhankelijk zijn van een lift, alle overige kun nen daar wel gebruik van maken. Wethouder volkshuisvesting Bets Rensen (WD) liet tijdens de verga dering van de Holtense Handels vereniging weten dat het projekt zes bouwblokken omvat. Langs de Dorpsstraat-west komt een blok bestaande uit drie bouwlagen, daarachter loopt het af in blokken van twee bouwlagen. Hij verzeker de evenwel dat aan de Dorpsstraat geen 'massaal gebouw' verschijnt. Het wordt op meerdere punten on derbroken door doorgangen. De bouwaanvang hangt behalve van de procedure (bouwvergunning, bezwaren enz.) tevens af van de sanering van de grond onder de voormalige pomp door de Subat, een samenwerkingsverband van oliemaatschappijen. Officieel uit slag van het onderzoek is er nog niet, maar het lijkt er op dat de vervuiling onder de pomp meevalt. Burgemeester D.J. Verhoeven ver klaarde dat alleen sanering van de 'pomplokatie' voor rekening komt van de Subat. Mocht het terrein elders eveneens vervuild zijn, dan moet de gemeente voor het schoonmaken in de buidel tasten. De Rabobank Holten heeft van middag hoog bezoek uit Oekraïne. Van 13.30 uur tot 16.30 uur laat een groep directeuren en bedrijfslei ders van agrarische bedrijven in de voormalige Sovjet-staat zich uit gebreid voorlichten over de dien sten die de plaatselijke Rabobank haar agrarische cliëntèle in Holten aanbiedt. Na verwelkomd te zijn door directeur J. van Wingerden neemt agrarische relatiebeheerder Peter Hutten de groep onder zijn hoede. De Oekraïners verblijven twee weken in Nederland op uitno diging van de Hogeschool Laren- stein in Deventer. mogelijke afdrukken vast te leg gen. Hans Wissink is vooral be kend om zijn zwart-wit studio/mo delfotografie, maar heeft dit keer een aantal kleurenfoto's geselec teerd die in de natuur zijn ge maakt. De expositie is te bezichtigen op maandag fm vrijdag van 09.00 tot 13.30 uur en op maandag en woens dag bovendien van 19.00 tot 21.00 uur (behalve op woensdag 16 no vember). Ten slotte kan men ook terecht op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag zijn de leden van Profoto zelf aanwezig om infor matie te geven. Oad Reizen zet komende weekeinde haar 70ste verjaardag luister bij met een tweedaagse trip voor het voltallige personeel naar Disneyland Parijs (Archief) hoeven op dat Holten met Olst, Diepenveen en Bathmen deel uit maakt van het district Salland- zuid: „Dag en nacht zijn er twee auto's op de weg in het gehele dis trict en één in deze gemeenten. Als er iets gemeld wordt op het mo ment dat de ene wagen in Olst is en de andere elders in het district een klus heeft, dan kan dat even du ren." De burgemeester verzocht de ondernemers met concrete voor beelden te komen, om in het dist- rcitsoverleg te kunnen aantonen dat Holten meer politie nodig heeft. Een compliment had hij op dat punt overigens voor G.W. Obe- rink: „Ik ben erg blij dat hij ons Lokaal Aanspreekpunt van de po litie wil zijn. Een uiterst gemoti veerd man, die de Holtense ge meenschap door en door kent." Oad Reizen bestaat dit jaar 70 jaar. Weliswaar geen officieel ju bileum, maar toch een dusdanige mijlpaal, dat de directie besloot het 'verjaardagsfeestje' op te luis teren met een tweedaagse trip naar Disneyland Parijs voor het voltallige personeel inclusief de partners. Zaterdag 5 november vertrekt in alle vroegte een kon vooi Oad-touringcars richting het thema/pretpark, een zeer populair onderdeel uit het breed gevarieer de Oad-aanbod aan reisbestem- mingen. In de zeventig jaar van haar be staan is Oad uitgegroeid tot één van de grootste Nederlandse rei sorganisatoren. Afgelopen seizoen werden ruim 300.000 vakantiegan gers vervoerd en bedroeg de con- cemomzet ruim 400 miljoen gul den. Van oudsher is Oad vooral bekend vanwege haar busreizen, maar de laatste jaren is het rei saanbod enorm verbreed. Ook op het gebied van vlieg- en autorei- zen, stedenvakanties, verre reizen en riviercruises behoort Oad tot de top in Nederland. Uniek is de nau we samenwerking met Disneyland Parijs, waar in '93/'94 ruim 100.000 Nederlands met Oad een vakantie doorbrachten. Tot de Oad-groep behoren tevens zestig reisbureaus en in het gehele land een vloot van bijna 200 eigen luxe touringcars. Oad is de grootste, puur Neder landse reisorganisatie zonder bui tenlandse aandeelhouders. Tijdens de onlangs gehouden Au tobus RAI 94 in het Maastrichtse MECC, heeft Oad Reizen het eerste Keurmerk van de Stichting Keur merk Busbedrijf ontvangen. Alge meen directeur ir. J.G.J. ter Haar ontving het keurmerk uit handen van mr. J.A.T. Comelissen, alge meen directeur van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Het Keur merk Busbedrijf wordt verleend aan touringcarbedrijven die aan de door de stichting gestelde stren ge kwaliteitseisen voldoen. Die ei sen betreffen de vakbekwaamheid en dienstbaarheid van de chauf feurs, veiligheid en comfort van de touringcars en het nakomen van alle wettelijke regelingen voor het personenvervoer, inclusief de coor- ecte naleving van de cao voor het besloten busvervoer. In de Stich ting Keurmerk Busbedrijf werken ANVR (Algemene Nederlandse Vereniging van Reisorganisato ren, red.), RAI Vereniging en Ko ninklijk Nederland Vervoer (KNV Busvervoer) samen met als doel het reizen per touringcar te verbe teren. In een reaktie herinnerde Ter Haar eraan dat Oad zich al jaren in de branche sterk heeft gemaakt voor de invoering van een keurmerk. Hij toonde zich trots dat Oad het eer ste Keurmerk ontving: „Het beves tigt onze positie als betrouwbaar en prestatief hoogwaardig touring- carbedrijf." Ter Haar sprak de hoop en verwachting uit dat in de nabije toekomst de organisatoren van busreizen binnen de ANVR zich bij de inhuur van bussen zul len beperken tot die bedrijven, die over een Keurmerk beschikken. De Oad-directeur meende dat dit een positieve -bijdrage levert aan het imago van het produkt busrei zen. Naast het Keurmerk ontving Oad Reizen onlangs bovendien een on derscheiding in de vorm van een glazen sculptuur van het Franse ministerie van Toerisme. Van alle Europese reisorganisatie vervoer de Oad in 1993 de meeste buspas sagiers naar Frankrijk. Het succes van Oad Reizen is niet allen te danken aan de groeiende belang stelling voor de reizen naar Disney land, ook aan de excursie- en win tersportreizen naar Frankrijk. Voor de Holtense reisorganisator reden voldoende om volgend jaar een speciale gids voor vakanties naar Frankrijk uit te brengen. De voorlichting richting bur ger, één van de aandachtspun ten in het begin dit jaar geslo ten bestuursakkoord tussen GB, WD en D66, heeft de frak- tie van de PvdA een reaktie ontlokt in haar Algemene Be schouwingen op de gemeente begroting. Geconstateerd wordt dat er 'nu kennelijk een wijziging in de beleidsvoorne mens is opgetreden': „De ge meentelijke parttime voorlich ter of een freelancer op dit ter rein is kennelijk niet nodig, want de post voorlichting is met 10.000 gulden verminderd. Een slechte zaak, zeker nu steeds meer blijkt dat de be richtgeving over toekomstig gemeentelijk beleid via partij kanalen in de pers verschijnt. Op dezelfde dag krijgen de fraktievoorzitters van de ande re partijen een afschrift in de bus. De wijze waarop, laat niet het geringste beetje ruimte voor inbreng van de rest van de gemeenteraad. Dat bleek bij 7-6 toch beter werken dan bij 9-4," aldus de PvdA, die als voor beeld wijst op de onlangs door de collegepartijen gepresen teerde visie op de herinrichting van het dorpscentrum. Door de toenemende criminilateit op de industrieterreinen De Haar en De Kol heeft de Holtense Indu strie Groep in samenwerking met de politie Salland en de gemeente een stuurgroep gevormd die on derzoekt hoe de beveiliging in met name de avond- en nachtelijke uren kan worden verbeterd. In de groep tevens een vertegenwoordi ger van een Deventer beveili gingsbureau. HIG-voorzitter F.W. Noordam verwacht dat de stuur groep volgend voorjaar met een advies komt. De gedachten gaan uit naar het opleiden van werklozen tot 'zintui gen van de politie'. Noordam: „Ogen en oren wijd open houden en als er iets geconstateerd wordt, dan rechtstreeks melden aan de politie." De beveiligingsmensen zouden de beschikking moeten krijgen over een auto. „Liefst in opvallende kleuren, dat werkt pre ventief," aldus de Enkco-directeur. Noordam wijst er op dat het idee overgewaaid is vanuit de Indus triële Kring Twente. Het Kring orgaan Twente Visie besteedde er onlangs uitvoerig aandacht aan. In meerdere gemeenten is het projekt met succes opgestart. Het heeft geleid tot een duidelijke teruggang in criminaliteit. Noordam: „Daar entegen is het hier de laatste tijd nogal eens mis. Niet alleen Enkco, maar ook andere bedrijven worden meerdere malen per jaar gecon fronteerd met ongewenst bezoek." Nu de beveiliging in grote delen van Twente verscherpt is, wijst Noordam op de verschuiving van vandalisme en inbraken richting Salland. Medewerking van de Hol tense Handelsvereniging heeft de HIG tot nu toe niet. Daar Holten te klein is om een dergelijk projekt van de grond te krijgen, wordt daarom gedacht aan samenwer king met bijvoorbeeld bedrijven in Bathmen. Samenwerking met Hel- lendoom of Rijssen, wat op zichzelf beter zou zijn, is onmogelijk daar beide gemeenten niet tot het poli tiedistrict Salland horen. Volgens burgemeester D.J. Ver hoeven onderzoekt de stuurgroep welk draagvlak nodig is om een dergelijk projekt op te starten, wat het kost en welke financieringsmo gelijkheden er zijn. Op subsidie van de gemeente hoeft de groep niet te rekenen. „Geen zaak voor de lokale overheid. De zorg voor orde en veiligheid is een politionele zaak. Het is aan de rijksoverheid om toe te zien op voldoende midde len voor de politie." Volgens Noordam zullen verzekerings maatschappijen zeker genteres- seerd zijn: „Zij profiteren van te ruggang in criminaliteit. Een goed voorbeeld is Hengelo; daar is de situatie sterk verbeterd." In samenwerking met de Stichting Sociaal en Cultureel Werk wil de Holtense Handelsvereniging (HHV) zaterdag 10 december een kerstmarkt houden in en rond de leegstaande Ehag-panden. Socu- we heeft inmiddels laten weten in principe te willen meewerken, maar wil nog wel nader overleg. De stichting houdt zelf het weekeinde erna de bekende kerstmarkt voor het hele gezin. De 'Ehag-kerst- markt' wordt opgeluisterd met vertrouwde aktiviteiten als kerst bakjes, kerstkaarten en kaarsen maken. Opzet is dat de HHV-leden hun steentje bijdragen met onder meer de verkoop van hapjes, Glüh wein en allerlei uiteenlopende arti kelen. Ten aanzien van een sfeerrij- ke kersttijd, heeft de HHV de ge meente verzocht of er naast de kerstboom op de Smidsbelt ook bij de drie rotondes verlichte kerstbo men kunnen worden geplaatst: bij de OranjestraatfMarkeloseweg, Burg. van der Borchstraat en La- renseweg. Aan de leden is ge vraagd om de (gezamenlijke) aan schaf van kerstguirlandes voor aan de gevel te overwegen. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw zomerhuis Vianenweg 103: - verbouw garagebedrijf/bouw luifel Oranjestraat 8. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw berging bij Wildeeg 2; - plaatsen dakkapel op woning Keizersweg 40a: - plaatsen tuinhuisje bij Heideweg 60: - plaatsen tuinhuisje bij Keizersweg 40. 3. Kapvergunning is verleend voor: - 8 dennen bij Winkelbergweg 51 - 1 els bij Boerendanssteeg 19; - 2 berken en 1 eik. alsmede afzetten hakhout bij bungalow 56 recreatiepark De Prins; - afzetten hakhoutwal langs Rijssenseweg ter hoogte van de woning van recreatiepark .De Prins". 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - bazaar St. Woon- en Zorgcentrum „Diessenplas" op 17 november 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13,7451 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw showroom/verkoopruimte met berging en kantoor Jeurlinksweg 5: - bouw woning Sparrenweg 14; - bouw garage/bijkeuken op kavel 18 in plan Lukensveld. De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. BEGROTING 1995 Onlangs is de „begroting in een notedop 1995" huis-aan-huis bezorgd. De gezinnen die met een stikker hebben aangegeven geen reclame in de bus te willen ontvangen, heb ben ook geen „notedop" thuis bezorgd gekregen. Voor belangstellenden ligt een exemplaar bij de receptie in het gemeentehuis klaar. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie welzijn vindt plaats op dins dag 8 november 1994 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer voorstellen met betrekking tot buitenschilderwerk Lage- weg 2 en de o.s.b. Haarschool. De commissie financiën vergadert op woensdag 9 november 1994 om 16.30 uur in het gementehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor voorbereidende werkzaamheden uitbreiding/verbouw scholengemeen schap de Waerdenborch; - voorstel sportcommissie inzake verhoging tarieven en gebruiksvergoedingen sportac commodaties; - voorstel tot aanpassing van de legesverordening, onderdeel milieuvergunningen. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor voor eenieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/-bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de com missie. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 7 november 1994 om 14.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting 1995 (inclusief Voorcentralisatie- dienst Destructiemateriaal); - voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van onroerende- zaakbelastingen; - voorstel tot wijziging van de verordening afvalstoffenheffing; - voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een rioolaf- yoerrecht; - voorstel tot wijziging van de legesverordening 1991 ten aanzien van. a. secretarieleges; b. leges Europese identiteitskaart: - voorstel tot wijziging van de verordening Toeristenbelasting 1993; - voorstel tot wijziging van de verordening Woonforensenbelasting; - voorstel tot vaststelling van het investeringsschema 1995; - voorstel inzake het aangaan van geldleningen; - voorstel inzake het opnemen en uitlenen van kort geld; - voorstel inzake vervanging en uitbreiding geautomatiseerd informatiesysteem, inclusief vervanging telefooncentrale; - voorstel inzake vaststelling Sociaal Statuut Voorcentralisatiedienst. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor eenieder ter inzage. De commissie gemeentewerken vergadert dinsdag 8 november 1994, om 16.00 uur in kamer 1. Op de agenda staan de volgende punten. 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Medelingen 4. Besluitenlijst vergadering d.d. 3 oktober 1994 5. Krediet inrichten parkeerterrein achter het VW-kantoor t.b.v. het Diwa-complex 6. Krediet vervanging kleine transporter t.b.v. gemeentewerken 7. Krediet aanschaf Zuigercompressor t.b.v. gemeentegarage. 8. Krediet vervanging c.q. aanschaf klein materieel t.b.v. de plantsoenendienst 9. Krediet t.b.v. de voorbereidende werkzaamheden voor de uitbriding/verbouw van de scholengemeenschap De Waerdenborch 10. Rondvraag 11. Sluiting. Met ingang van vandaag is (kantoor)boekhandel Heusinkveld gevestigd in het nieuwe DiWa-complex aan de Dorpsstraat 21, hartje Holten. De verhuizing wordt vandaag luister bijgezet met een open huis. Tot 21.00 uur is de winkel voor klanten en belangstellenden te bezichtigen. Begin volgend jaar wordt de winkel voorzien van een loket waar men terecht kan voor de 'standaard postzaken' en krijgt daarmee tevens de functie 'postwïnkel'. Daarover elders in deze krant meer. De oplettende bezoeker zal het direkt opvallen dat de nieuwe winkel volgens een compleet nieuw concept is opgezet. De verkoopoppervlak te is bovendien meer dan verdubbeld. Met het oog op de nieuwe inrichting heeft Joop Heusinkveld zich breed georiënteerd bij tal van collega's. Hiervoor alleen al heeft hij ruim 1200 kilometer afgelegd, kris kras door Nederland. Noviteiten heeft boekhan del Heusinkveld genoeg. De nieuwe opzet is onder meer duide lijk bij de afdelingen wenskaarten en tijdschriften. Het assorti ment is een belangrijk uitgebreid: een ruime sortering wens kaarten, kerst- en nieuwjaarskaarten (speciaal voor Holten gedrukt en al of niet voorzien van teksten in het dialect). Met name de afdeling boeken is ruimer van opzet, zodat er geen gebrek is aan overzicht en duidelijkheid. Door zich aan te sluiten bij een keten kan Heusinkveld steeds voorzien in de nieuwste titels. Via een on-line verbinding kunnen de boeken recht streeks besteld worden bij het centrale magazijn. Geheel nieuw is de 'centrale informatie desk'. Van hieruit kunnen klanten direkt geïnformeerd worden over de levermogelijkheden, over het op voorraad zijn van artikelen en algehele informatie verkrijgen over de artikelen die bij boekhandel Heusinkveld verkocht worden. Door deze centrale informatiehoek heeft Joop Heusinkveld de gelegenheid zich 'midden tussen de klanten' volop aan zijn taken als 'allround' boekhandel te wijden. Joop Heusinkveld en zijn medewerksters Angelique en Marjan hebben hoge verwachtingen van de nieuwe lokatie. Door de overzichtelijkheid is^het mogelijk nog meer service te verlenen. Medio november begint boekhandel Heusinkveld met de opruiming. Gedurende deze periode worden voornamelijk de minder gangbare artikelen (de zogenoemde winkeldochters) uit de oude winkel van de hand gedaan. Alle redenen om een kijkjfe te komen nemen. Directeur F. van Haaren van asiel zoekerscentrum Klompjan in Mar- kelo was maandagavon te gast bij de gevorderde groep van de Open School in De Boschkamp. Van Haaren lichtte de cursisten uitvoe rig in over het asielzoekerspro bleem in het algemeen en toege spitst op Klompjan. Volgens cur susleidster een zeer boeiende en interessante lezing.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5