VLEK Nieuws ideeën Een uitkomst als zelf koken even niet uitkomt Verminder zelf de afvalberg met Ecover Rambol verrast met nieuwe Provengale Nieuw van Canderel: Halfzoetjes Met torteUirii s is het heerlijk variëren Doorbraak op gebied van huidverjonging Eén middel tegen alle vlekken Nieuw: Unox magere rookworst I BBS a. TPE 39 11 In de poging geen moment van deze evenementen te missen, blijft er voor de warme maaltijd soms weinig tijd over. Op avonden, waar bij het zelf koken erbij in schiet, wordt er snel iets geïmproviseerd met een eitje Nu de zomer voorbij is, zijn er weer vele aktivitei- ten die op ons af komen. Sporten, hobbies, allerlei kultureel amusement, vele avonden van de week zullen hiermee gevuld worden. of wat broodjes, we laten iets thuis bezorgen, of halen wat. Het is een tendens, die de laatste decennia steeds sterker is geworden. Hebben we zelf geen tijd of zin om te koken, dan kiezen we dus voor 'makkelijk'. Maar om dat we tegenwoordig kri tisch en bewust met ons eten omspringen, zijn we een stuk kieskeuriger ge worden. We willen wel pre cies weten of het eten dat we binnenkrijgen, verantwoord en gezond is. En met het oog op de portemonnee, is uit eten gaan of iets laten komen, ook niet altijd een even verstandige oplossing. Thuismenu Inspelend op de behoefte aan gemak, lekker en verant woord eten en vriendelijke prijzen, ontwikkelde Iglo: Thuismenu. Ideaal voor ie dereen waar koken er wei eens bij inschiet. Thuismenu staat in een handomdraai op tafel. Wat je ervoor nodig hebt, is een koekepan, oven of magnetron. En uiteraard een bezoek aan de diepvries- afdeling van de supermarkt. Een paar Thuismenu's in de diepvries en je hoeft de deur er niet voor uit. Variatie Over gebrek aan variatie is niet te klagen. Het assorti ment bevat maar liefst 85 verschillende gerechten (van Hollands, Chinees, Italiaans tot vegetarisch). Om het je nog makkelijker te maken bij je keuze, werd de verpak king voorzien van duidelijke symbolen die aangeven hoe de maaltijden zijn verpakt en hoe ze het makkelijkst kunnen worden klaarge maakt. Kombineer Thuisme nu met een salade en een toetje en je hebt een komple- te maaltijd, zelfs voor de grotere eter! De natuurvoedings- en reformwinkels zijn ge start met een professio neel navulsysteem voor vloeibare Ecover produk- ten. Met dit navulsys teem kan de konsument in de natuurvoedings winkels zelf deze ekolo- gische schoonmaakmid delen navullen. Daar mee wordt een dubbele bijdrage aan het milieu geleverd. Dubbel milieuvoordeel Het Ecover navulsysteem past prima in de filosofie j van Ecover om wassen en schoonmaken zo min moge lijk milieubelastend te ma ken. In de eerste plaats door produkten te maken op ba sis van hernieuwbare, na tuurlijke grondstoffen. Dankzij de juiste kombinatie van deze grondstoffen reini gen en wassen de produkten krachtig schoon en versto ren zij minimaal het ekolo- gisch evenwicht van het wa ter. Bovendien zijn Ecover produkten laag toxisch en biologisch volledig afbreek baar. Door Ecover produk ten te gebruiken, helpt u de AFWAS m&m belasting van het watermi lieu dus te verminderen. Daarnaast vermijdt Ecover zoveel mogelijk overbodige verpakkingen. Voor het waspoeder gebruikfmen een hersluitbare doos die voor 85% uit gerecycleerd karton bestaat. Voor de vloeibare produkten worden flessen gebruikt van polyethyleen, het minst milieuvervuilende plastic dat er bestaat, omdat er bij verbranding vrijwel geen schadelijke stoffen vrijkomen. Deze flessen zijn stevig genoeg om vele malen te hervullen. Jaarlijks belan den namelijk meer dan 100 miljoen lege schoonmaak- flessen op de vuilnishoop. Met het Ecover navulsys teem helpt u dit aantal sterk te verminderen, want u ge bruikt dezelfde flessen op nieuw. Eenvoudig en voordelig De werking van het navul systeem is eenvoudig. De konsument spoelt de lege fles thuis na. en kan vervol gens in de speciaalzaak het- handige, automatische na vulsysteem zelf bedienen. Men plaatst de lege fles on der de vulmond van het ge wenste produkt, en drukt op de afvulknop tot de fles ge vuld is. Het zelf navullen van Ecover vloeibare midde len spaart bovendien de knip, want zelf navullen is enkele kwartjes per fles goedkoper' Ecover produkten en navul systeem vindt u bij de spe ciaalzaak in natuurvoeding en reform, o;a. herkenbaar aan het Ecover Plus Winkel -vignet. Voor meer informatie: Natudis, tel.: 03410 - 64211. G rat is adressenboekje De reeds grote keuze aan Rambol zachte kaasjes wordt eind oktober uitgebreid met een nieuwe soort, de Rambol Provengale. Dit is een heerlijke, verse, zachte kaas met rode en groene paprika's en zwarte olijven en natuurlijk de rijke smaak van de Provence. Er is nog-meer nieuws van Rambol. de smaken Zalm en Kruiden zijn. .vernieuwd. Ook zijn de ingrediënten in de kaasjes beter zichtbaar waardoor ze nog gezelliger op tafel tot uiting komen. Alle Rambol .kazen, dus ook de nieuwe Provengale. zijn verkrijgbaar bij de kaasspe ciaalzaak of bij" de bedie ningsafdeling ,van de super markt. Wilt u meer weten over Rarhbol. bel dan naar Bongrain Nederland, tel.: 076 - 221088. Gratis adressenboekje Speciaal voor Rambol is er een handig en informatief adressenboekje ontworpen. Dit luxe boekje biedt veel ruimte voor de adressen van uw familie en vrienden. Het bevat bovendien veel tips over kaas. wijnen en prakti sche tips over Frankrijk. Handig om altijd bij de hand te hebben. U kunt dit boekje gratis ontvangen (zolang de voorraad strekt) door 2 Rambol streepjescodes of 2 groene Rambol merkjes sa men met dit artikel op te sturen naar: Rambol adres senboekje, Postbus 9600, 4801 LS Breda. Wilt u ook liever zoetstof dan suiker in de koffie en thee gebruiken? Maar doet u dit niet omdat zoet stoftabletjes te zoet smaken? Dan is er nu een oplossing: Canderel Half-Zoet. De bekende zoetstof Cande rel (verkrijgbaar als zoetjes en poeder) levert nauwelijks calorieën en tast het gebit niet aan. Het is dus een pri ma suikervervanger voor ie dereen die bewust wil eten en minder suiker wil ge bruiken. Met Canderel kunt u ook kóude en warme dranken en gerechten een zoete smaak geven. Half zo zoet Er zijn mensen die 1 tabletje te zoet vinden. Bij Searle Ne derland, de producent van Canderel, kwam daarom vaak de vraag binnen of er geen breuklijntje op de ta bletjes aangebracht kon worden. Mensen zouden dan een half tabletje per keer kunnen gebruiken. Dit bleek echter technisch niet mogelijk. De tabletjes ver kruimelden bij het doormid den breken. Bovendien werkte het doseermechanis- me van de dispenser niet meer door de halve tabletjes. Om toch aan de wens van veel consumenten tegemoet te komen, is er nu een nieuw halfzoet produkt: Canderel Half-Zoet. Nauwelijks calorieën Een tabletje Canderel Half- Zoet smaakt net als suiker en is zo zoet als een half schepje suiker. Toch heeft zo'n tabletje, omdat het as- partaam bevat, maar 0,3 ki localorieën. Een half schepje suiker is 8 kilocalorieën. Canderel Half-Zoet lost pri ma op. Met Canderel Half- Zoet kunt u dus koffie en thee een licht zoete smaak geven. Handige dispenser Net als de normale Canderel is de Half-Zoet variant ver pakt in een handige dispen ser, die u herkent aan de gele drukknop erop. Ver krijgbaar in de supermarkt en bij de drogist. Voor meer informatie en gratis recepten kunt u een briefkaart sturen naar. Searle Nederland B.V., Post bus 1402, 3600 BK Maars- sen. Wie van een échte Italiaanse maaltijd wil genieten, hoeft er beslist geen uren voor in de keuken te staan. Neem nou de tortellini's. Dat zijn verrukke lijke gevulde pasta's die u al in een paar minuten op tafel zet. Bijvoorbeeld als voorgerecht in een vlees- of kippebouillon. Of als hoofdgerecht in com binatie met een lekkere Italiaanse saus en wat Parmezaanse kaas. Met een klein beetje fantasie maakt u er steeds weer een verrassend andere maaltijd mee. Ook voor vegetariërs Tortellini's zijn er in vele varianten. Zo vindt u in het assortiment van Grand'Italia zowel een 'gewone' als een tricolore tortelhni met sma kelijke vleesvulling. En voor wie liever vegetarisch eet is er een verfijnde tortellini met zachte kaasvulling, een tortellini verdi met cham pignons en een geheel nieu we tortellini met ricotta en spinazie. 1001 mogelijkheden Wat voor een tortellini u ook neemt, met deze authentieke specialiteit uit de Italiaanse provincie Emilia-Romagna kunt u naar hartelust varië ren en combineren. Er zijn wel 1001 mogelijkheden. Wat bijvoorbeeld te denken van: - Een lekker voorafje, be staande uit een tortellini verdi met een klontje bo ter, wat geraspte kaas en wat fijngeknipte bieslook. - Een echte tortellini alla Napoletana, met tonijn, een eetlepel kappertjes, wat ansjovispasta en een kant-en-klare Napoletana saus. - In de oven gegratineerde tortellini, met stukje prei. champignons, wat gesmol ten boter en bestrooid met geraspte Parmezaanse kaas. - Tortellini in brodo. ofwel tortellini in een kruidige bouillon met stukjes gepel de tomaat en een klein schaaltje rode of groene pesto erbij Een zakje tortellini van Grand'Italia bevat voldopnde voor 4 voorgerechten of eert tweepersoons hoofdmaaltijd. Na 12 tot 15 minuten koken is de tortellini beetgaar of wel „al dente" zoals ze dat in Italië zeggen. Voor meer informatie: Grand-Food B.V tel.: 070-3815007. In het Drechtsteden ziekenhuis in Zwijndrecht werd vorig jaar een onderzoek gedaan naar de werking van Atrivita, een volledig nieuwe huidcrème. De resultaten zijn zo indrukwekkend, dat er sprake is van een revolutionaire ontwikkeling op het gebied van gezichtshuidverzorging. Ier. een van de begeleidende dermatologen. „Je zag bij de mensen die het placebo had den gebruikt niet of nauwe lijks verandering in de huid. Maar bij degenen die Atrivita hadden gebruikt, zag je een aanzienlijke ver dikking van de epidermis (de opperhuid). In de opper- vlaktelaag was er sprake van toename van het elas tisch bindweefsel. Die ont wikkeling betekent dat de huid in een jeugdiger fase' is terecht gekomen. In prin cipe betekent het dat rim pels verdwijnen." Dit kan Vorig jaar hebben vijftig personen die niet tevreden waren over de conditie van hun huid, meegedaan aan een zogenaamd dubbel blind onderzoek. De ene helft werd behandeld met Atrivi ta, de ander met een creme die geen vitamine A bevat. Een keer per dag moest de huid met het middel worden ingesmeerd. „Na één, twee en drie maanden hebben we foto's gemaakt van de huid en na vier maanden hebben we een klein stukje van de huid van de handrug geno men," vertelt dokter Schul- doordat de oorzaak van de rimpels wordt weggenomen. Indrukwekkend De werking van Atrivita is gebaseerd op gepatenteerde bestanddelen die het aantal elastische vezels sterk in aantal en omvang doen toe nemen. Hierdoor constateer den de wetenschappers, dat na gebruik de huid zeker 20 jaar jonger was. Een van de belangrijkste werkstoffen in Atrivita is vitamine A, dat bij contact met de huid voor een deel wordt omgevormd tot vitamine A-zuur. Zowel vitamine A als vitamine A- zuur stimulerende,--opbou\y van nieuwe huideeUéh. Door de speciale samenstelling werken deze moleculen langdurig door in de huid. Deze nieuwe huidcrème is te koop bij de drogist, parfu merie. schoonheidssalon en apotheek. Voor meer infor matie: Kramer Cosmetics, telefoon 05998 - 34528. Wat hebben olie, roet, schoenpoets en viltstift met elkaar gemeen? Precies, ze maken zeer hardnekkige vlekken. En natuurlijk altijd op uw favoriete kle dingstuk of op het tapijt! In plaats van een vroegtij dig afscheid van uw spullen, zijn ze te redden met behulp van een nieuw soort vlekkenverwijderaar: Vlek-ex. De meeste vlekkenoplossers zijn kieskeurig: ze halen al leen maar een paar soorten vlekken weg. De rest van de bedorven kledingstukken is gedoemd om in poetsmand Schoonmaken wordt steeds makkelijker. Speciaal voor de Keuken ontwikkelde SC Johnson: Muscle, een nieuwe serie Bpeciaalreinigers. Vet wordt sneller verwijderd, nawrijven is niet meer nodig. Er is een ovenreiniger en een keukenreini- ?er. Heeft u alweer zin in winter? Gezellig lange avonden, buiten lage tem peraturen en een gure wind om het huis. Tijd voor boerenkool, zuurkool en erwtensoep: lekker met z'n allen genieten van de winterkost. Unox is daar helemaal klaar voor. want dit najaar wordt een magere rookworst geïn troduceerd. Een rookworst bereid met mager vlees en 35% minder vet en uitste kend van smaak. Deze ma gere rookworst is lekker ge kruid en heerlijk sappig, zo als rookworst hoort te zijn. Dus u kunt nu heerlijk ge nieten van rookworst en.u let op vet. Unox magere rookworst bevat namelijk slechts 18% vet. Tip: zuurkoolschotel Zuurkoolschotel niet appel, banaan, ananas en magere rookworst (hoofdgerecht voor 4 personen). Kook l'/a unox kg geschilde aardappelen gaar. giet ze af en stamp ze fijn. Roer er 20 g boter of margarine en ca. 2 dl melk door tot een luchtige puree. Breng op smaak met zout en peper. Snipper daarna 1 ui. snijd 1 groene paprika zon der zaadlijsten in stukjes en snijd 1 Unox magere rook worst in plakjes. Bak de ui in 1 eetlepel boter of marga rine ca. 3 minuten zachtjes. Voeg de paprika en 1 pak wijnzuurkool toe en stoof al les ca. 10 minuten. Schil 1 grote zoetzure appel, verwij der klokhuis en snijd de ap pel in dunne plakken. Snijd 1 grote banaan in plakjes, vet een (glazen) ovenschaal in. Schep de helft van de puree erin en strijk het glad. Verdeel de helft van de banaan, de helft van de ap pel, de helft van 1 klein blikje ananasstukjes en de helft van de worst erover.' Schep er de zuurkool op en verdeel hierover de rest van de banaan, appel, ananas en de worst. Als laatste de rest van de puree. Bestrooi deze met 2 eetlepels paneermeel en verdeel er kleine klontjes boter oven (ca. 20 g). Laat de schotel in het midden van een voorverwarmde oven (200 graden C) in ca. 30 minuten goudbruin kleuren. of vuilnisbak te belanden. Met de nieuwe Vlek-ex wor den de moeilijkste vlekken verwijderd. Zelfs bessensap verdwijnt ermee. Afbreekbaar Het middel bevat geen vluchtige oplosmiddelen die schadelijk zijn voor het mi lieu. Het is pH-neutraal, vrijwel reukloos en volledig biologisch afbreekbaar. Een ander milieuvriendelijk as pect is de recyclebare spuit- flacon, zonder drijfgassen. Vlek-ex kan onder andere worden gebruikt op textiel, meubilair, vloerbedekking, autolak. tegels en hout. Makkelijk Het gebruik van deze nieu we vlekkenverwijderaar is mmm Uiterst simpel. Een 'verse' vlek kan rechtstreeks wor den bespoten of met behulp van een ingespoten doek of stuk keukenpapier waar het middel opzit, worden behan deld. Maak de vlek door eh door nat en laat het enige seconden inwerken. Uitspoe len met water. Op oudere en zeer hardnekkige vlekken moet Vlek-ex een paar mi nuten intrekken. Vlekken op geverfde oppervlakten zo als keukenkasten, muren en deuren moeten voorzichtig met een natgemaakte doek of keukenpapier worden schoongemaakt. Zelfs kauw gum en andere vlekken die uit dikkere lagen bestaan haalt u met Vlek-ex weg. Schraap eerst met een ge schikt voorwerp de laag weg voordat u het middel ge bruikt. Alle vlekken moeten na de behandeling worden nagespoeld met water. Bij twijfel over de kleurechtheid en kleurbestendigheid' van het materiaal, is het., ver standig het middel eerst op een onzichtbare plaats, zoals de binnenkant van een zoom. uit te proberen. Vlek-ex is verkrijgbaar bij de drogist Voor meer infor matie of het aanvragen van een folder: Tendem, tel. 038-217747

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9