Asfaltgrens ligt bij 2500 motorvoertuigen WLmsp Pannekoeken voor schoolkinderen Weinig animo voor onderhoud landschap Fietspad Enkweg wordt niet verlegd Commissie voor schadebeoordeling Staatssecretaris opent expositie grswsss waaraassfs pr-'TZ'v S==S-3ri Tuincentrum naar de Jeurlinksweg Nieuw verkeers onderzoek Drempels te hoog Museum Bos Dierenwereld Leeuwerke onder de loep zal ne Jongerensoos Inrit van start Bijeenkomst gastouders Verloting van HGK Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 - „De grens voor de keuze asfalt of klinkers ligt bij 2500 motorvoer tuigen (mtv) per etmaal. Zijn dat er meer, dan is asfalteren ver plicht. Van essentieel belang dus als je praat over het verkeersluw en aantrekkelijk maken van het dorpscentrum." Aldus fraktielei- der Wim Dalhuisen (PvdA) vorige week tijdens de gemeenteraads vergadering, waarin met instem ming van GB, PvdA en WD een krediet van 40.500 gulden beschik baar werd gesteld voor een nieuw verkeersstromenonderzoek door verkeerskundig bureau BVA in oktober. Nu de aanleg van de Maïsweg door het huidige college is losgelaten, acht men een dergelijk onderzoek naar de effecten van de tot nu toe genomen maatregelen op de ver keersstromen noodzakelijk, ten einde tot een nadere besluitvor ming over de gewenste verkeers- structuur in Holten te komen. Het onderzoek houdt tevens verband met de voorgenomen vervanging van de herinrichting van de Pasto riestraat begin 1995. Op 110 loka- ties zullen kentekens worden gere gistreerd. Ter controle zullen daar na een week lang mechanische ver keerstellingen worden gehouden. Saillant detail in dezen was de op merking van wethouder Eb van Schooten inzake de 2500 motor voertuigen, uitgangspunt van het destijds door de raad vastgestelde verkeersstructuurplan: „Alleen de winkeliers trekken al dagelijks zo'n 2500 auto's!" Hoewel de PvdA niet gelukkig is met het terugdraaien van de Maïs weg, benadrukte Dalhuisen dat zijn fraktie zich niet blijvend zal verzetten tegen democratisch ge nomen besluiten: „De oplossing van het verkeersvraagstuk heeft bij ons nog steeds de hoogste prio riteit. Een nieuw plan vraagt om solide onderbouwing. Vandaar ons ja." De PvdA is er overigens van overtuigd dat het niet aanleggen van de Maïsweg tot asfalteren van de Pastoriestraat leidt. Harry Dul (CDA), in de raadscommissie nog positief over het onderzoek, vroeg het college nu met klem de op dracht zodanig te formuleren, dat deze niet enkel gericht is op een onderzoek in Dorpsstraat, Oranje straat en Pastoriestraat, maar op het totale verkeer in Holten. B en W bleven echter bij de huidige tekst, waarop Dul tegenstemde. Dat gold ook voor D66. Dick van der Torre wees op de plannen tot herinrichting van het centrum en noemde de tellingen pas daarna zinvol. Bovendien wees hij op de aanzienlijke som geld dat het on derzoek behoeft. Jan Kevelam (WD) constateerde dat het niet alleen om de verkeersintensiteit gaat, maar ook om de gevoelsmati ge overlast: „Ondanks de vermin dering van 3000 mtv per etmaal in het dorp, ervaren de meeste Holte naren de verkeersdrukte als even groot. Laat dat gevoelsmatige as- pekt meenemen in het onderzoek." Van Schooten Als dank voor het houwen en aanpassen van de gigantische koekepan, trakteerde bakker Nijkamp de kinderen van de Dijkerhoekse school en Bosschool onlangs op een normalepannekoek. Een geste die door de schooljeugd in dank werd aanvaard! Rechts coördinator van de bak- ploeg Wim Nijland (Foto Ten Welde) „De bulten in de Burgemeester van der Borchstraat zijn echt te hoog," verzekerde AB Stege- man (CDA) deze week in de raadscommissie gemeentewer ken. Daarmee doelde hij op de drie hoge verkeersdrempels. Geruime tijd al een doorn in het oog van veel Holtenaren. Stegeman verzocht daarom knipogend om 'verlaging tot het niveau Espelodijk'. En daarmee wees hij op de slechte toestand van deze veelbespro ken weg, die op de nominatie staat te worden opgeknapt. Wethouder Eb van Schooten (GB) was zelf evenmin enthou siast over de 'bulten'. „Prach tig," haakte Stegeman daar op in. „Dan hoop ik dat het ene collegelid het andere over de streep trekt!" Om in de onderhoudskosten aan kleine landschapselementen te voorzien wordt jaarlijks 20.000 gulden in de gemeentebegroting opgenomen. Tijdens de maandag gehouden vergadering van de raadscommissie gemeentewerken bleek evenwel dat maar weinig gebruik wordt gemaakt van deze regeling. De gemeente wil de oor zaak achterhalen om die situatie te verbeteren. Gerrit Markvoort (PvdA) infor meerde naar het door de raad in 1988 vastgestelde landschapsbe leidsplan met de daarbij behoren de kaart waarop de kleine land schapselementen, zoals singels en boomrijen alsmede bosjes, boom groepen, solitaire bomen enzo voorts, aangegeven staan. Naar zijn zeggen staan er elementen op aangegeven die intussen verdwe nen zijn: „Worden deze stukjes her steld of wordt de kaart geactuali seerd?" Volgens wethouder Eb van Schooten (GB) is sprake van het laatste. Markvoort drong vervol gens aan op een actief handha vingsbeleid opdat niet nog meer landschapelementen verdwijnen. Enigermate geprikkeld liet Van Schooten daarop weten 'dat er vol strekt niet maar raak gekapt- wordt'. Volgens chef buitendienst Gerard Grave is er wel degelijk de provincie, zorgen hier voor de financiering. De gemeente zelf draagt ongeveer een kwart bij, waardoor van de jaarlijks beschik bare 20.000 gulden subsidie niet op komt. In 1983 stelde de provincie een sub sidieregeling in voor het onder houd van kleine landschapsele menten, bedoeld ter stimulering van landschapsonderhoud op ge meentelijk niveau. De nadruk ligt daarbij op het wegwerken van ach terstallig onderhoud. Eén van de voorwaarden die de provincie stel de is dat het onderhoud zoveel mo gelijk gebaseerd moet zijn om ge richt landschapsbeleid, omschre ven in een landschapsbeleidsplan. In Holten leidde dat tot het 'Land schapsbeleidsplan Holten'. In april 1991 stelde de raad de boven genoemde subsidieregeling land schapsonderhoud vast. Het land schapsbeleidsplan dient daarbij als leidraad. De geslaagde 'pannekoekstunt' in het Hellendoomse Avonturenpark tijdens de Grote Pannekoekdag van de firma Koopmans Koninklij ke Merkfabrieken, had vorige week een verrassend en smakelijk staartje voor de leerlingen van de Dijkerhoekse school en de Splose Bosschool. De trotse bakker Nfj- kamp trakteerde de totaal 110 leer lingen namelijk op een heuse pan nekoek, zij het dtimaal van norma le afmeting. Nijkamp wilde daar mee op originele manier de inzet van de bouwers van de pan nog maals bedanken voor hun inzet. Zij allen zijn namelijk afkomstig uit beide buurtschappen. .Zoals be kend werd de gigant gebakken in een pan met een doorsnede van tien meter. Voor het meel van de pannekoeken voor de schooljeugd had Nijkamp opnieuw de mede werking van de firma Koopmans. Alle kinderen lieten zich het baksel goed smaken. Het fietspad langs de Enkweg ter hoogte van de percelen 7 en 9 zal niet worden verlegd naar de over zijde van de weg. Dat hebben B en W besloten naar aanleiding van een vraag van de Kring Bewoners Holterberg (KBH) over genoemd rijwielpad. Het bestuur is schrif telijk van het besluit op de hoogte gebracht. Tijdens een onderhoud eind vorig jaar met nog het vorige college werd de wens tot verlegging van het tracé geuit. Het fietspad loopt de eerste 200 meter vanaf de Beu kenlaan langs de zuidzijde van de sprake van landschapsonderhoud, zelfs voor zo'n 40.000 gulden per Als de gemeenteraad instemt, jaar. Hogere overheden, met hame wordt binnenkort een schadebe- oordelingscommissie ingesteld, die het verzoek om planschade- men. Het verzoek is het gevolg van een naar haar zeggen verslechter de planologische situatie en de daaruit voortvloeiende waarde vermindering van haar perceel aan de Beusebergerweg. Desgevraagd laat mevrouw Jol we ten dat de affaire rond de bouw grondbelasting haar onlangs at tendeerde op deze mogelijkheid. Planschadevergoeding aanvragen voor de komst van de wijk Beuse- Zweden en Finland inspiratie op- *erg achter,haar ™0nmg' ™et on" „„v..,der meer als gevolg grondcorrec- Voor de vijftiende keer alweer houdt Bos Dierenwereld een herfstexpositie. Van 11 tot en met 30 oktober exposeren Kees Bos (bronzen dierfiguren en schilderij en) en Pieter Verstappen (acryl- schilderijen) in het natuurmuseum aan de Holterbergweg. Op maan dagavond 10 oktober verricht staatssecretaris Terpstra van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de opening. De titel van deze lustrumtentoon stelling is 'Wild en Landschap'. On der die noemer is er werk te zien van Holtenaar Kees Bos die, naast zijn bronzen dierfiguren, nieuw-.- olieverfwerk toont waarvoor hij op een studiereis door Denemarken, deed. Ook schüderde hij de natuur 7- f"B ,.c, van Twente en Salland tles'15 evenwel met meer mogelijk. Gastexposant is dit keer Pieter ,Maar wel voor de wijk Lukensveld die ik straks aan de voorkant heb," De nieuwe jongerensoos van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, opvolger van tienersoos Musky, komt vrijdagavond 7 okto ber voor het eerst bijeen in de kel der van het dorpshuis. De weke lijkse soos staat open voor jonge ren van 12 tot 15 jaar en is morgen gratis toegankelijk. Stagiaire Ste- fanie Rorije laat weten dat er üve muziek is van een schoolband uit Deventer, met onder meer num mers van 4 Non Blond en Wet Wet Wet. Bezoekers kunnen zich opge ven voor een discjockey-wedstrijd. De winnaar wacht een opleiding door een echte dj. Bovendien is er de mogelijkheid om mee te doen met een prijsvraag inzake de nieu we naam voor de soos, die volgen de week vrijdag bekend wordt ge maakt. De bedenker van de win nende inzending wordt beloond met een cd-bon. De jongerensoos is siteit Rotterdam in de afstudeer- geopend van 19.30 tot 21.30 uur. variant Verkeer en Vervoer. Verstappen uit Meyel, die naast ajdus mevr0uw Jol Op zondag zijn de openingstijden d B ,ik g d van 11.00 tot 17.00 uur. 3115 V demng kan de raad zo n verzoek binnen twee maanden afwijzen zonder artikel 4 en volgende toe te passen. Reden daarvoor zou kun nen zijn dat het verzoekschrift on voldoende gemotiveerd is of be trekking heeft op niet bestaande planologische maatregelen of niet- gemeentelijke plannen. Volgens B en W is hier geen sprake van derge lijke omstandigheden. Voorge steld wordt, dat de raad, onder toezending van het verzoekschrift, een commissie opdracht verstrekt om deskundig advies uit te bren- Het Gastouderbureau van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk houdt woensdag 12 okto ber een bijeenkomst voor alle gast ouders in het dorpshuis. Aanvang 19.30 uur. De week erna, woensdag avond 19 oktober, volgt een zelfde bijeenkomst, zij het voor alle vraagouders. Op beide avonden wordt gediscussieerd over het op vangen van kinderen. gen. Deze zogenoemde schadebe- oordelingscommissie omvat drie leden die door de raad worden be noemd. Tot op heden heeft de in stelling en benoeming van leden van zo'n commissie nog niet plaatsgehad. Daarom moet de raad eerst tot instelling en samen stelling besluiten. B en W hebben op de eerste plaats mr, F. Nysingh, oud-advocaat van het Zwolse ad vocatenkantoor Nysingh Bitter en de Vries Robbé bereid gevonden tot de commissie toe te treden. Hij zal tevens de voorzittershamer zwaaien. De overige twee kandi daat-leden zijn mr. H.J.A. van Hoogmoed, beëdigd taxateur on roerend goed, rentmeester NVR, onteigeningsdeskundige en scha de-consulent te Nijverdal en ing. G.J.D. Eggink, makelaar in Deven ter. De raadscommissie algemeen bestuurlijke zaken kon zich begin deze week reeds vinden in het voor stel. Het woord is aan de raad. Enkweg, om bij nummer 9 te ver plaatsen naar de noordzijde. Via de KBH verzochten de betrokken aanwonenden tot doortrekken van het tracé aan de noordzijde uit verkeersveiligheidsoverwegingen. Het bedoelde gedeelte is onderdeel van het Raamplan-fietspadennet, is eigendom van de gemeente en in onderhoud en beheer bij de Recre atiegemeenschap Salland. Vol gens B en W was de situatie al zo bij de voorbereiding van het provinci aal fietspadenplan halverwege de zeventiger jaren. De kosten voor verleggen worden geschat op zo'n 15.000 gulden, waarbij over een lengte van circa 200 meter een ingreep in de aanwe zige (glooiende) groenstrook zal moeten plaatsvinden en waarbij bovendien tweemaal een uitrit moet worden gepasseerd. In beide gevallen naar hotel-restaurant Hoog Holten. Vorige week dinsdag werd door G.W. Oberink van de Politie Sal land de trekking verricht van de verloting van het Holtens Ge mengd Koor (HGK). De prijzen vielen op de volgende nummers. 1e prijs (fiets) no. 0965; 2e prijs (koffiezet apparaat) no. 351; 3e prijs (staafmixerset) no 1182. Verder zijn er prijzen gevallen op de nummers: 0090; 0159; 1987; 1111; 0382; 1500; 1296; 0007; 1596; 1269; 0281; 0990; 0211; 1321; 0883; 0559; 1795; 1877; 1009; 0638; 0123; 0033 en 1480. Vrijwel alle prijzen zijn al bij de winnaars bezorgd. Nog niet af geleverde prijzen kunnen wor den opgehaald bij R. Bril-Ten Voorde, Churchillstraat 38, tel. 62360. Vloeiender inritten langs de Laren- seweg. Volgens Henk Wansink (GB) hoogstnoodzakelijk, daar het in- en uitrijden er nu herhaaldelijk zorgt voor problemen: „Als je voor zichtig achteruit rijdt, zeker met passagiers achterin, raak je met de bumper de stoep." Volgens direc teur gemeentewerken ing. S.K. de Jong meer een kwestie van rijsnel heid: „Je moet echt stapvoets rij den. Verlaagde inritten nodigen uit om er te snel in te rijden, mak kelijk ook met een karretje achter de auto." De Jong beloofde Wan-, sink evenwel om samen pools hoogte te nemen. Onze plaatsgenoot Arno Müller is onlangs afgestudeerd aan de Fa culteit der Economische Weten schappen van de Erasmus Univer- Als de gemeenteraad groen licht geeft voor een bestemmingsplan wijziging, wordt het tuincentrum- /kwekerij/hoveniersbedrijf van Eddy Mulder van de Raalterweg verplaatst naar de Jeurlinkswe- g.Op de huidige lokatie zijn te wei nig ontwikkelingsmogelijkheden. Mulder is van mening dat die mo gelijkheden wel aanwezig zijn op een deel van het perceel op de hoek van Jeurlinksweg en Oude Deventerweg. Tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke orde ning had Jan Metsemakers (PvdA) duidelijk moeite met het voorstel: „Ik vind dit landschappelijk niet inpasbaar. Het ter plekke klein schalige coulissenachtige land schap is juist karakteristiek. Als je op die plek een tuincentrum ves tigt wordt dat beeld volledig ver stoord." Jan Kevelam (WD) schaarde zich weliswaar achter het voorstel, maar was kon zich ook enigermate vinden in de woorden van Metsemakers. Wees ook op de toename van verkeer ter plekke. Henk Boode (GB) zag het niet zo somber in: „Als de boer daar maïs poot, staat er ook enkele maanden iets dat niet mooi is." Net als Ab Stegeman (CDA) ging hij akkoord. Op het bewuste stuk grond rust de bestemming 'agrarisch gebied met landschappelijke waarde'. Daar het bedrijf straks ook gereed schappen, bloembakken, hekken, zonnewijzers en dergelijke zal gaan verkopen, willen B en W het per ceel de bestemming 'bedrijfsdoe leinden' met nadere aanduiding 'T' (tuinmaterialenhandel) geven. De voorgenomen wijziging is boven dien vooraf getoetst aan de provin ciale richtlijnen en beleidsregels. Volgens gedeputeerde staten die nen onder meer tuincentra nabij woonkernen te worden geconcen treerd. B en W zijn van mening dat de lokatie aan de Jeurlinksweg aan die voorwaarde voldoet. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw receptie/kantoor bij Reebokkenweg 8; - bouw berging en dakkapel Houtweg 5; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje bij kavel 47 in plan Lukensveld; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik nabij de Russendijk; - 7 lariksen bij Borkeldsweg 2. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiding werktuigenberging bij Maneschijnsweg 22. De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afde ling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Vrijstelling artikel 18a WRO ten behoeve van uitbreiding woning Kolweg 30 te Holten De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 10 oktober 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling (melding bouwvoornemen) van het bestemmingsplan „Holten 1968" ten behoeve van een uitbrei ding van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 4063 (ged.), plaatselijk bekend als Kolweg 30 te Holten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van dit bouwplan vrijstelling als bedoeld in artikel 18a WRO te verlenen. Gedurende de genoemde termijn van terinzageleggmg kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smids belt 6, 7451 BL Holten. Holten, 6 oktober 1994. De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. WET MILIEUBEHEER Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door R. Natale, Kenemansstraat 11 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Horecabedrijven Mi lieubeheer op het reeds opgerichte horecabedrijf aan de Dorpss traat 29a te Holten. Eisen. Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algeme ne Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage. De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken (tot 10 november 1994) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kan tooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeente secretarie. SPORTCOMMISSIE Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie is voornemens de Sportcommissie voor te stellen de tarieven en vergoedingen voor het gebruik van de gemeentelijke sportaccommodaties ingaande 1 ja nuari 1995 met gemiddeld 3% te verhogen en vast te stellen zoals hieronder vermeld. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hierop te reageren, vóórdat het voorstel in de vergadering van de Sportcommissie wordt behandeld. Deze vergadering vindt plaats op maandag 17 oktober a.s. Eventue le reakties (uitsluitend schriftelijk) moeten uiterlijk op donderdag 13 oktober a.s. in het bezit zijn van de secretaris van de Sportcommis sie, postbus 13, 7450 AA Holten. Sporthal 't Mossink vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers (ma. t/m vr. voor f9.00 uur) overige gebruikers Fitnessruimte vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers gelijk met de sporthal Gymnastieklokalen vaste gebruikers, per uur overige Holtense gebruikers overige gebruikers Voetbalvelden vaste gebruikers, per jaar Tennisbanen vaste gebruikers, per jaar Handbalveld Vaste gebruikers Atletiekakkommodatie Vaste gebruikers, per jaar Terrein paardesport Terrein motorsport v.m. terrein fietscrossport Terrein touwtreksport (van deze terreinen zijn de aanleg- en onderhoudskosten volledig voor rekening van de vereniging). Zwembad Twenhaarsveld verenigingsgebruik, per uur per bassin f 28.65 f 23.00 (22.45) f 37.50 (36.40) f32.10 (31.15) f 51.50 (50.00) f 23.20 (22.50) f 36.25 (35.20) f10.00 (10.00) f 7.85 7.60) f 11.50 (11.00) f 20.00 (19.05) f 1.240.- (1.204.-) f 1.800.- (1.765.-) f 1.240.- (1.204.-) f 575.- (556.-) blijft f 100.- per jaar blijft f 100.- per jaar blijft f 100.- per jaar blijft f 100 - per jaar individueel seizoenabonnement f 37.50 individueel seizoenabonnement 60 f 20.00 „gezinsseizoenabonnement, 1e ouder f37.50 idem, overige gezinsleden f 20.00 maandabonnement f 19.00 eenmalig bezoek f 4.00 groepskaarten, per persoon f 3.10 leskaarten (12 lessen) f38.50 schoolzwemmen b.o. f 2.20 schoolzwemmen v.o. (eigen docent) f 1.20 abonnement recreatiebedrijven f 23.00 Tot 5 jaar gratis toegang (was tot 6 jaar). Het dagelijks bestuur van de Sportcommissie, J. A. Schuchard, voorzitter. J. A. Wissink, secretaris. (27.80) (35.00) (35.00) (20.00) (17.50) 3.75) 3.00) (37.50) 2.10) 1-10) (22.00)

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5