LJrttN: KciöfKERA Nu ook tandpasta van Zymafluor Eindelijk lekker slapen... Eerste tandje? Chamodent helpt een handje Keelpijn vraagt om een straf middel^ Superoi Gezoiidlieidsadvie^B Velen last van ernstige roos Pen-Kera tegen chronisch droge huid Biologisch medicijn tegen hoofdpijn en migraine Verstandig eten bestrijdt overgewicht DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 HO 7 Gezond gebit al op jonge leeftijd gevormd De makers van de alom be kende iluoridetabletjes vonden dat het tijd werd zélf fluoridetandpasta te gaan maken. Onder de naam Zymafluor, want wie kan er nou beter de tand pasta afstemmen op de fluoridetibletjes dan zij? Een gezond gebit wordt al gevormd vóórdat het eerste tandje te zien is. Daarom is het goed Zymafluor tabletjes en Zymafluor peutertand pasta in een juiste dosering te gebruiken. Onderstaand schema is gebaseerd op het landelijk fluoride basisad vies van het Ivoren Kruis. 0 en 1 jaar: 1 fluorideta bletje in combinatie met poetsen met water en la ter met fluoride-peuter tandpasta. 2, 3 en 4 jaar: 2 fluoride- tabletjes verspreid over de dag, in combinatie met minimaal 2 x per dag poetsen met fluoride-peu tertandpasta. 5 jaar en ouder: 2 fluori detabletjes verspreid over de dag, in overleg met tandarts of mondhygië nist, in combinatie met minimaal 2x per dag poetsen met fluoridetand pasta. Op deze manier krijgt uw kindje nooit teveel en nooit te weinig fluoride. Voor hele gezin Niet alleen de peuters wor den door Zymafluor gehol pen bij het behoud van een gezond gebit. Er zijn inmid dels van dit merk voor het hele gezin tandpasta's en gels te koop. Dit najaar zal er ook een Anti-plak Mond- spoeling verkrijgbaar zijn. Voor de allerkleinsten (0 tot 5 jaar) is er Zymafluor Ju nior Clear Gel en Junior Pasta die afgestemd zijn op gebruik in combinatie met fluoridetabletjes. Voor kin deren vanaf 5 jaar en vol wassenen is er Zymafluor Clear Gel en Pasta. Tevens is er Zymafluor Sensitive Clear Gel voor mensen met gevoe lige tanden. Alle tandpasta's zijn o.a. voorzien van 2 fluo rides en een calciumcom- plex. Belangrijk is ook dat de Clear Gels geen kleur stoffen en conserverings middelen bevatten. Gratis informatie Speciaal voor ouders van ba by's en jonge kinderen zijn er gratis diverse informatie ve brochures. Vraag uw tandarts, drogist of apothe ker of bel naar Zyma Neder land, tel. 076-144450. Wordt u ook wel eens ge plaagd door slapeloosheid? U verlangt naar uw bed, maar als u er eenmaal in ligt, wil de slaap maar niet komen. Toch is lang wak ker liggen niet nodig, want er zijn natuurlijke middelen die een goede nachtrust bevorderen. Een belangrijk middel op dit gebied is Dormiplant. Door steeds meer mensen wordt dit ontdekt als een mild en doeltreffend alternatief voor reguliere slaapmidde len. Kwaliteit van de slaap is belangrijk Eigenlijk is de term slape loosheid niet juist. Het gaat feitelijk om een gebrek aan slaap of een slechte kwaliteit van de slaap. In een gezonde slaap zijn alle fasen - de droomslaap, de diepe slaap en verschillende tussenfasen - in voldoende mate aanwe zig. Het nadeel van regulie re (chemische) slaapmidde len is dat zij deze slaap- Snel in dromenland met Dormiplant. cyclus kunnen verstoren. U slaapt dan wel, maar kan de volgende ochtend nog last hebben van sufheid, concen tratiestoornissen of een ka- terig gevoel. Voor deze bij werkingen hoeft u bij Dor miplant niet bang te zijn. Bij juist gebruik bevordert dit middel een gezonde slaap. U wilt immers uitge rust wakker worden. Veilig en effectief De oorsprong van Dormi plant ligt in de fytotherapie oftewel de kruidengenees- kunde. Het is een plantaar dig middel en heeft de rust gevende werking van vale riaan en citroenmelisse, planten die al van oudsher gebruikt worden tegen slaapstoornissen. Dormi plant dragees bevatten ex tracten van valeriaan en ci troenmelisse in zeer gecon centreerde vorm. Naar de ef fectiviteit is uitgebreid on derzoek gedaan onder 1395 patiënten met slaapproble men. Na de behandeling met Dormiplant gedurende 4 we ken waren bij 98% van de proefpersonen de klachten sterk verminderd of zelfs geheel verdwenen. Gewen ning of verslaving treedt niet op. U kunt het middel zonodig langere tijd gebrui ken. Nog vragen? Lig er niet wakker 'van! Voor vragen over dit prepa raat is een gratis 06-nummer geopend (06-0996662). Hier kunt u tevens telefonische en/of schriftelijke informatie aan vragen over andere plantaardige middelen. Tandjes krijgen is geen kleinigheid! Voor veel kin deren is de periode van het tandjes krijgen een ongemakkelijke tijd, die gepaard gaat met lichame lijke problemen. Het eerste tandje verschijnt meest al rond de leeftijd van 6 maanden en al snel volgen er meer. De meeste baby's worden dan huilerig of ongedurig, kwijlen veel en kauwen op alles wat binnen hun bereik komt. Het doorkomen van kiesjes (in het tweede en derde levensjaar) geeft vaak meer problemen. De dreumes is prikkelbaar en slaapt slecht, wrijft steeds over het oor (oorpijn!) en heeft soms diarree. Bovendien is het kind in deze periode extra vatbaar voor virussen en bacteriën. Homeopathie Natuurlijk wil je als ouder je kind graag zo goed moge lijk helpen in deze lastige periode. Dat kan met behulp van homeopathische genees middelen. Die werken mild en veilig. Van het merk VSM is er zelfs een speciale serie kindermiddelen ver krijgbaar. Zo is er Chamo dent, een kindermiddel bij tand- en oorpijn. Chamodent helpt het kind de lichamelij ke veranderingen rond tan den krijgen beter op te van gen. Driemaal daags een ta bletje kan de klachten ver lichten en helpen om ooront steking té voorkomen. Het De keelholte is één van de belangrijke organen die deel uitmaken van het ademhalingssysteem. Dit systeem zorgt ervoor dat de mens zuurstof uit de lucht opneemt en kooldio xide uitademt. De keel heeft twee belangrij ke taken. Allereerst is dit de plaats waar voedsel en in geademde lucht ons lichaam binnenkomen. Daarnaast heeft de keelholte een funk- tie in het afweersysteem van het lichaam. Een veelvoor komende aandoening in de keelholte is een ontsteking van het slijmvlies. De gevol gen hiervan kunnen zijn: pijn bij het slikken, een dro ge en ruwe keel 'die aan voelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond. Oorzaken De ontsteking kan worden veroorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstelling aan koude dampen, overmatig alcohol gebruik en een verkeerde ademhaling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opkomen is het belangrijk Bijna de helft van de mensen met roosproblemen hebben last van min of meer ernstige roos. Terwijl 69% er continue last van heeft. Opvallende uitkom sten uit het nationale anti-roosonderzoek, zoals dit is uitgevoerd door Abbott, de fabrikant van de medicinale anti-roosshampoo Selsun. Ontstaan van roos Roosvorming is een natuurlijk proces van de hoofd huid. Oude huidcellen worden afgestoten en door nieuwe vervangen. Waarschijnlijk ontstaat roos door dat een ongevaarlijk soort "gist" de hoofdhuid sneller laat vernieuwen. Het is nog onbekend waarom de een wel roos krijgt en de ander niet. Ontevreden Het onderzoek toonde eveneens, dat bijna tweederde van de mensen met roos niet tevreden is over de resultaten van de behandeling met de anti-roossham poo, die men nu gebruikt. Een reden voor Abbott om deze mensen een flakon Selsun ter beschikking te stellen. De resultaten kunnen als verrassend positief worden beschouwd. Bijna 8 op de 10 deelnemers was binnen een maand van zijn roos af. Sterk werkzaam De fabrikant van Selsun stelt wel, dat vanwege de hoge concentratie en sterke werkzaamheid het haar sneller vet kan worden. Het beste is dan ook om na de behandeling na te spoelen met een milde alledag shampóo. Selsun. is een geregistreerd geneesmiddel, dat zonder recept bij drogist en apotheker gekocht kan worden. Informatie en de gratis brochure „De belang rijkste vragen en misverstanden over roos" kunt u verkrijgen bij Abbott B.V., tel.: 020-5454500. zo snel mogelijk in te grij pen. Alleen een straf middel stopt opkomende keelpijn. Superoi tabletten bijvoor beeld ontsmetten de keel en bestrijden de bacteriën op ef fectieve wijze. Zuigen of gorgelen Er zijn twee soorten Superoi keeltabletten: zuig- en gor geltabletten. De eerste moe ten langzaam worden opge zogen zodat de bacteriedo- dende bestanddelen zo lang mogelijk hun werk kunnen doen in het ontstoken ge bied. Bovendien zorgt het zuigen voor een grotere speekselproduktie waarmee de keelholte beter kan wor den gereinigd. De gele Supe roi tabletten zijn puur ont smettende middelen, die in water oplosbaar zijn. Door hun krachtige werking zijn ze naast het ontsmetten van de keel (gorgelen) ook voor andere doeleinden bruik baar. Handige hulp Bij kiespijn, ontstoken tand vlees of andere mondaandoe- ningen zijn de tabletten als mondwater te gebruiken. Bij zwerende en etterende won den zorgen ze in een hand omdraai voor een oplossing om de plekken te ontsmet ten en ter voorkoming van verdere infectie. Bij insec tenbeten kunt u Superoi op lossing gebruiken als jeuk- stillend en infectiewerend middel. Verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Tendem, tel.: 038-217747. middel smaakt neutraal en smelt snel in het mondje. Wrijf voor baby's het tabletje fijn tussen twee lepeltjes. Informatief boekje Wilt u meer weten over ho meopathie bij kinderen? Dan kunt u uiteraard terecht bij uw drogist, apotheker of re- formzaak. Daar kunt u ook een praktisch boekje kppen voor slechts 3,95 De klei ne Kindergids. In dit boekje staan 65 kinderkwaaltjes be schreven, die elke ouder zelf homeopathisch kan behan delen. Met vragen over ho meopathie (voor uw kind of voor uzelf) kunt u tevens bellen naar de VSM Homeo- pathielijn: 06-0996662 (gra tis). Vraagt u dan meteen de gratis folder over kinder middelen. mumnm vmmomio. mssfmm posms w- msir. somm Een droge huid is één van de meest voorkomende huidproblemen van deze tijd. Het overmatig ge bruik van zeep en chemi sche oplosmiddelen zijn slechts twee van de vele oorzaken hiervan. Een dro ge huid is erg oncomforta bel en soms zelfs pijnlijk. Bovendien heb je hiermee een verhoogde kans op in fectie. Een droge huid kan ont staan door lage temperatu ren en lage luchtvochtig heid. maar ook door warmte en de zon. Heel belangrijk is gezonde voeding. Wanneer er slecht of eenzijdig wordt gegeten kan de huid daarop reageren met uitdroging. Vochtbindend Voor mensen met een chro nisch droge huid, werd eni ge tijd geleden een revolu tionair produkt ontwikkeld. Pen-Kera. Dit produkt doet meer voor de droge huid dan andere crèmes omdat het probleem in de kern wordt aangepakt. De crème is namelijk voorzien van een Keratine Bindende Factor (KBF). Die dringt de buiten ste laag van de huid binnen en vult daar de natuurlijke, vochtbindende elementen aan. die bij een droge, ruwe huid, uitgeput zijn. Doordat de samenstelling van Pen- Kera de natuurlijke bescher mende talglaag heel dicht benadert, wordt bovendien vochtverlies voorkomen. Op deze manier wordt het vochtgehalte in de huid opti maal hersteld, waardoor zij zachter, gaver en soepeler aanvoelt. Hypo-allergeen Pen-Kera is hypo-allergeen. Dit betekent dat in het pro dukt alleen maar die stoffen zijn verwerkt die niet of nauwelijks irritaties of aller gieën veroorzaken. Het be vat geen kleur- en geurstof- fen en geen conserveermid delen die allergische reacties kunnen opwekken. Pen- Kera is niet alleen ideaal om symptomen van een droge huid zoals schilfertjes, jeuk en gevoeligheid te verhel pen, maar voorkomt ze bo vendien bij regelmatig ge bruik. Deze nieuwe crème is gescltikt voor handen, ge zicht en het lichaam. Ook kan het zonder problemen als basis voor make-up wor den gebruikt. Het beste re sultaat krijgt u door per keer een dun laagje op te brengen. Verkrijgbaar bij de drogist en apotheek. Voor meer informatie: Searle Nederland B.V. tel 03465-57474. Enthousiaste reacties Dat „simpele" plantjes op gewassen zijn tegen se rieuze klachten als hoofd pijn en migraine, wordt door velen in twijfel ge trokken. Toch zijn de hon derden reacties van gebrui kers en een onlangs afge sloten onderzoek zo posi tief dat die twijfel wordt weggenomen. Volgens de arts S. Groeneveld is het preparaat Miginal een doorbraak in de bestrijding van chronische hoofdpijn en migraine. Het middel bestaat uit de combinatie van Moederkruid, Goud papaver en St. Janskruid, die voor een optimale biolo gische werking zorgt. Moederkruid werd bij toeval als anti-migrainemiddel ont dekt. Door de echtgenote van een Britse dokter, die 'al experimenterend' verlost werd van een migraine, waartoe zij tot levenslang veroordeeld leek. Sindsdien mag het kruid zich ook ver heugen in een grote weten schappelijke belangstelling. Goudpapaver komt vooral tot z'n recht bij hoofdpijnen, die 'het gevolg zijn van sla peloosheid, nervositeit of hyperactiviteit. St. Jans kruid wordt met name toe gepast bij de zogenaamde spanningshoofdpijnen, mak kelijk te herkennen aan pijn in de nek en het achter hoofd. Samengebracht in Miginal, zorgen deze krui den ervoor dat een aanval in hevigheid afneemt, het aan tal keren dat de migraine optreedt vermindert of zelfs helemaal niet meer toeslaat. Onderzoek De Haarlemse huisarts dr. E. Jager heeft onlangs een onderzoek afgesloten naar het gebruik en nut van Mi ginal. Zijn bevindingen wa ren verbazingwekkend. Van alle patiënten die gedurende een periode van drie maan den aan het onderzoek mee werkten, bleek het gebruik van gewone pijnstillers enorm gedaald. „Er waren mensen bij," aldus dr. Ja ger, „die voordien acht aspi rines per dag slikten tegen hoofdpijn en migraine. Nu ze waren overgegaan op Mi ginal, gebruikten sommigen nog maar één of twee nor male pijnstillers en de helft zelfs helemaal niets meer. Miginal kent bij gebruik volgens voorschrift geen bij werkingen en werkt niet verslavend of versuffend. Verkrijgbaar in verpakkin gen van 20 en 80 tabletten bij drogist, apotheek en re formhuis. Voor meer informatie Indros Pfluger, tel.: 036-5370871. Velen die te zwaar zijn, willen er iets aan doen. De meesten storten zich op bliksem-diëten, die tijde lijk helpen. De beste reme die bij overgewicht is ver standig en gewoon te eten. Afvallen in je eentje is vaak een zware taak. Ge zellig en vooral stimule rend is het om dit in club verband te doen. Op bijna 700 plaatsen in het land verzorgt E.G.A. cur sussen voor mensen die wil len afvallen. Uitgangspunt van deze club is het verbete ren van eetgewoonten op ba sis van de E.G.A.-eetwijzer. De achterliggende gedachte is namelijk dat niet de calo- rieën van belang zijn, maar de voedingswaarden van de levensmiddelen. Opvallend is dat de club in het alge meen niet zo'n voorstander is van light produkten, om dat die vaak minder voe dingswaarden bevatten. Cursussen Naast informatie over voe ding en de samenstelling daarvan, krijgt de cursist kooktips mee naar huis. Tij dens de les wordt iedere deelnemer gewogen. Wie de nieuwe gewoonten opvolgt, bereikt vanzelf het streefge- wicht. En dat voor maar 10,- per week. Hierna vol gen vier controle weken. Blijft het streefgewicht on veranderlijk, dan mag de deelnemer gratis elke maand terugkomen ter con trole. De cursussen zijn ook schriftelijk te volgen. Ervaringen Michael van den Burg is in twintig weken 32 kilo afge vallen. Vanaf het moment dat hij op streefgewicht is voelt hij zich fitter en actie ver dan ooit. Esther Lagen dijk verloor maar liefst 55 kilo. Haar gezondheid is na het afvallen beter geworden Ook andere cursisten met problemen hebben sinds ze op streefgewicht zijn, een veel betere gezondheid. Inschrijven Geïnteresseerden die zich nu opgeven voor een cursus ontvangen 10,- retour op het inschrijfgeld dat nor maal 20,- bedraagt. Stuur een kopie van het inschrijf formulier dat u op de £ur- susplaats ontvangt met dit artikel en uw bank- of giro nummer naar E.G.A., Oost haven 53, 2801 PE Gouda. U krijgt dan zo spoedig mo gelijk 10,- op uw rekening gestort. Voor inlichtingen over cursusplaatsen kunt u bellen met E.G.A. Neder- land. tel. 01820 - 28255/ 21708. door G. van Lieshout, arts Vermageren Mensen met'een Quetelet Index boven 30 krijgen vaker suikerziekte, te hoge bloeddruk, teveel vet in het bloed, jicht, galstenen en problemen aan botten en spieren. Men moet onder de 30 komen. Een goed vermageringsdieet laat u vooral minder vet eten en werkt niet vlug! In de eerste weken valt men wel flink af, maar later niet meer dan 300 gram per week Doe vooral ook aan extra lichaamsbeweging. Driemaal per week een half uur ste vig wandelen is al genoeg Een langzame blijvende ge wichtsvermindering is beter dan een snelle vermindering van korte duur. Men was toch ook niet in korte tijd dik"' Denk eraan: eens te zwaar betekent altijd lijnen, anders komt u zeker weer aan. Hoe lang wordt uw kind? Met de gegevens van het zuigelingenburo en het kleuter- buro kan de schoolarts berekenen hoe lang een kind ongeveer wordt. Grofweg blijft een meisje te klein als ze kleiner blijft dan 1,57 m, een jongen kleiner dan 1,70 m. Een meisje wordt te groot als ze langer wordt dan l ,80 m en een jongen langer dan 1,95 m. U kunt zelf uitrekenen hoe groot uw'kind ongeveer wordt. 'een meisje: lengte vader lengte moeder - 12 cm. delen door 2 en dan 3 cm erbij tellen. 'een jongen: lengte vader lengte moeder +12 cm, delen door 2 en dan 3 cm erbij tellen. Voorbeeld: lengte vader 1,75 m, lengte moeder 1.65 m. Dochter wordt ongeveer 1,75 1.65 - 12 3.28; 3.28 2 1,64; 1,64 3 1.67 m

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7