Drie maal is voor Marieke scheepsrecht Herfsttoertocht WVH boekt 360 deelnemers Dames doen het goed hij handbal Blauw Wit nog steeds puntloos Eerste prijs voor Sabine de Roos Holten benut bij WW de kansen niet HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit tegen De Esch WSÊÊÊIÊBÊÊSËËffË MmMumMmmiithiMim Nacht om Holten Lichtenberg winnaar van viscompetitie DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994- De dames moesten het doen afge lopen weekeinde bij de handbalaf deling van de SV Holten. Zowel dames 1 als dames 2 wonnen hun wedstrijd. Dames 1 moest uit naar Achilles. In een sportief duel leidde Holten bij de rust met 2-3 waarna het sco ren in de tweede helft wat soepeler ging. Bij 4-7 stokte de Holtense produktie en kroop Achilles lang zaam dichterbij. In een spannende slotfase wist Holten de voorsprong echter vast te houden: 9-10. Scores: Monique Plantinga, Judith Tie- kink 3; Annemarie van de Maat 2; Monique van de Molen en Margot ter Schure 1. Dames 2 wilde de jarige coach Bert Bliekendaal een cadeautje geven in de vorm van een overwinning op V en K dat meteen werd vastgezet. Mede door het prima keepsters- werk van Brigitte Schoemaker nam Holten voor de rust een 2-7 voorsprong die in een 5-11 overwin ning resulteerde. Scores: Diny Heijda 4; Annemarie Wijnberg, Joke Brammelman 2; Gerda bus- schers, Ellen Leeftink en Marti Barvelink 1. Heren De heren speelden tegen de 'oude rotten' van Achilles 3 dat vooral technisch meer in de mars had. Holten, dat nog steeds op zoek is naar een nieuwe keeper, had in de eerste helft met Stefan Jansen een prima invaller maar toch leidde Achilles bij de rast met 5-3. Met beter veldspel werd die voorsprong in de tweede helft uitgebouwd tot 16-8. Scores: Andy de Jong, Mark Wander Drent en Meino van Beek 2; Richard Heerink en Rob Vos i. Dames junioren pakte het eerste punt door in Schalkhaar met 4-4 gelijk te spelen. Daarbij werd een 3-2 achterstand bij de rast goedge maakt. Scores: Michelle den Bouwmeester 2; Nathalie Bult en Marjon Jansen 1. Meisjes A had een zware dobber aan Wesepe. Via een 7-1 ruststand werd met 16-1 verloren. Meisjes B blijft het goed doen. Uit tegen CVO leidde men bij de rast al met 0-4. Ook daarna ging het goed en werd uiteindelijk met 3-8 gewonnen. Bij de wedstrijden in Klarenbeek speelden de Holtense welpen tegen Klarenbeek en HHZD. Beide wed strijden werden met respectieve lijk 7-3 en 7-0 gewonnen. Ondanks een speler minder speelden de mi ni's goed. De eerste winst op ABS met 3-0 werd gevolgd door een 3-1 nederlaag tegen SDOL. SV Holten SENIOREN: Holten-Vasse, 14.30 uur; Holten 2-Omhoog 2,10.00 uur; ATC 3-Holten 3,10.45 uur (vertrek 09.30 uur); PH 6-Holten 4,11.00 uur (vertrek 10.00 uur); LAP 2-Holten 5, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Hol ten 6-Bornerbroek 3, 10.45 uur; Holten 7-LAP 4, 09.30 uur; Holten 8-Hector 7,09.00 uur; Haarle 6-Hol- ten 9, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Wierden 6-Holten 10,10.00 uur (ver trek 09.00 uur); Holten 11-Haarle 8, 09.30 uur; Nijverdal 4-Holten 12, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Hol ten 13-Almelo 6,10.00 uur. JUNIOREN: Holten Al-Enter Vooruit Al, 14.30 uur; Holten A2- Vesos A2, 14.30 uur; Holten Bl- Avanti Twello BI, 13.00 uur; Hol ten Cl-Vroomshoopse Boys Cl, 14.30 uur; SVZW C2-Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Hol ten Dl-Excelsior D2, 10.00 uur; Holten D2-DES D2, 11.00 uur; Ex celsior D4-Holten D3, 11.45 uur (vertrek 11.00 uur); Holten El-En ter Vooruit El, 10.00 uur; Holten E2-EWN E2, 10.00 uur; Vesos E3- Holten E3,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten Fl-SVZW Fl, 11.00 uur; SWN F2-Holten F2,09.15 uur (vertrek 08.30 uur); Excelsior F3- Holten F3,11.00 uur (vertrek 10.15 uur). Blauw Wit SENIOREN: Blauw Wit-De Esch, 14.30 uur; Blauw Wit 2-DES 3,12.30 uur; Spc. Rijssen 3-Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); SW 3-Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); SWN 7-Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Daar- lerveen 5-Blauw Wit 6, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 7- DES 7, 14.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Al-Vesos Al, 12.30 uur; Hulzense Boys Cl- Blauw Wit Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); SDOL Dl-Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Blauw Wit El-SDOL El, 11.00 uur; Excelsior E4-Blauw Wit E2, 10.15 uur (vertrek 09.30 uur); Blauw Wit Fl-Markvogels Fl, 10.00 uur. ZAALVOETBAL: donderdag 29 september: Blauw Wit 1-PH 1, 22.00 uur; Maandag 3 oktober: De Zweef 2-Blauw Wit 3,21.00 uur (ver trek 20.15 uur). Handbal Zaterdag 1 oktober: MA thuis te gen DSC om 10.30 uur. Zondag 2 oktober: heren thuis te gen Raalte om 14.30 uur; dames 1 thuis tegen Wijhe om 15.45 uur; dames 2 thuis tegen Kwiek om 13.15 uur; dames junioren thuis te gen Overwetering 2 om 12.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 2 t/m 8 oktober. Maandag 3 oktober: 18.30-23.00 uur: BCH. Dinsdag 4 oktober: 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit. Woensdag 5 oktober: 16.00-18.30 uur: SG Westland Zuid; 18.30-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur: Wegsta- pel. Donderdag 6 oktober: 16.00-22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00- 23.00 uur Blauw Wit; 23.00-24.00 uur SV Holten All Stars. Vrijdag 7 oktober: 19.30-21.30 uur: Blauw Wit. Zaterdag 8 oktober: 09.00-18.00 uur: SV Holten handbal; 19.00- 20.00 uur: Stam; 20.00-21.00 uur: Beuseberg. „Driemaal is scheepsrecht zei ie mand mij vorig jaar na een mis lukt EK. Dat is nu uitgekomen." Een dolgelukkige Marieke Mulder kan er nog niet over uit. Na twee minder succesvolle EK's wist de 16-jarige Holtense afgelopen zon dag in het Belgische Hasselt niet wat haar overkwam. Samen met haar pony Equipe's Romeo be haalde zij de Europese titel in de cross-discipline. De cross is een zware discipline, daar er in deze samengestelde wed strijd discipline gecrosst, gespron gen en dressuur gereden moet wor den. De Holtense nam reeds twee maal eerder deel aan het EK, maar beide keren zonder succes. „Alles wat mis kon gaan, ging toen ook mis" herinnert de succesvolle ama zone zich. Tot op het laatste moment leek het er voor Marieke op dat er niet meer inzat dan een zilveren medaille. Ook een prima prestatie, maar voor een sportvrouw telt natuur lijk maar één ding: goud. Toen op de laatste hindernis haar belang rijkste concurrente een balk raak te, barstte Marieke in tranen uit van blijdschap; ze wist dat ze Euro pees Kampioene was. Toch besefte ze pas bij het zien van haar vrien den en vriendinnen thuis welk een enorme prestatie ze had neergezet. Door de vele trainingen kan Marie ke lezen en schrijven met haar pony Equipe's Romeo. „Deze pony doet alles voor me, als ik hem nu zie moet ik al huilen" vertelt ze. Toch zal dit voor Marieke het laat ste jaar zijn dat ze met deze pony actief aan wedstrijden deelneemt. Volgend jaar wordt de Europees kampioene namelijk zeventien jaar en dan mag ze geen internatio nale wedstrijden meer rijden bij de pony's. In de ponyklasse behaalde ze reeds twee keer de nationale titel, acht keer het Overijssels kampioenschap en één keer het kampioenschap van haar eigen bond, de K.N.F. Naast steun van haar privé-coach Roelof Bril en teamcoach Karin Galema krijgt Marieke ook veel steun van haar familie. „Mijn broer is misschien wel mijn trouwste supporter" aldus de nieuwe kam pioene. Ook vertelt ze dat haar vader en moeder een grote steun voor haar hebben gevormd. Volgend jaar zal Marieke dus deel nemen aan wedstrijden bij de paar- Holtense amazone Europees kampioene den en niet meer bij de pony's. Ze zal dan ook haar pony Equipe's Romeo wel missen. Voorlopig ech ter kan ze met volle teugen genie ten van de door haar behaalde Eu ropese titel en deze toevoegen aan een indrukwekkende lijst van an dere kampioenschappen. Zonder de geschorste Wilfred van de Pluym en Jan Traanman moest Holten het in Hengevelde opne men tegen het ongeslagen WW. Na een kwartier was de beste kans voor de rood-zwarten, maar Her- bert Beldman schoot tegen de WW-doelman op. Even later moest Erwin Stukker aan de ande re kant redding brengen na een fout van Ten Velde. Met wisselen de kansen (bij Holten vooral via" Rob Somer) bleef het en aantrek- Blauw Wit speelt zaterdag thuis tegen het sterk vernieuwde De Esch. De ploeg uit Oldenzaal heeft veel nieuwe spelers in het eerste elftal opgenomen, waardoor diver se spelers naar het tweede elftal verdwenen dat nu aan een sterk seizoen in de derde klasse van de T.V.B. bezig is. Blauw Wit zal op nieuw moeten improviseren met de opstellingen nu Johan Bolink wegen een schorsing ook niet be schikbaar is. Misschien is de toe stand van enkele geblesseerden in middels zover dat trainer Bert Middelburg toch een beroep op hen kan doen. De Esch speelde afgelopen zaterdag gelijk tegen het sterk gestarte A.S.V. De wedstrijd begint zoals gewoonlijk om 14.30 uur en de leiding is in handen van scheidsrechter W. Filart Het mooie najaarsweer bezorgde de Wielervereniging Holten afge lopen zaterdag 360 deelnemers aan de jaarlijkse Holterberg- herfsttoer. Een rit over naar keuze 80, 110 of 150 kilometer door de omgeving van Holten. Vergeleken met de slechts 64 fietsers die een jaar geleden de pedalen bestegen voor de zelfde tocht, een duidelijk succes dus. „We zijn dan ook dik tevreden," liet woordvoerder Henk Beldman na afloop weten. Hij tekende daar bij aan dat de WVH aanvankelijk op zelfs nog iets meer deelname had gerekend, maar wees eerlijk heidshalve tevens op concurrentie van toertochten in onder meer Hardenberg en Dieren. „Boven dien is de huidige tendens dat de belangstelling overal iets afneemt. Na een dergelijk mooie zomer is men enigermate uitgefietst." Het geringe aantal deelnemers van vorig jaar, een waar dieptepunt uit de geschiedenis van de Herfsttoer tocht, hield verband met het bar siechte weer. Voornaamste reden bovendien, waarom de WVH er voor koos geen nieuwe routes uit te zetten. Beldman: „Kostenbespa rend en achteraf bezien zelfs erg gelukkig, want we konden zater dag flink wat nieuwelingen begroe ten." Als vanouds waren de peda listen uit de eigen provincie in de meerderheid: 144 in getal. Vanuit het noorden was met name de pro vincie Groningen goed vertegen woordigd. Ook fietsers uit Drente, Utrecht en Noord-Holland meld den zich echter 's ochtends aan de Een flink aantal deelnemers was er afgelopen zaterdag voor de jaarlijk se herfsttoertocht van de WVH rond Holten: 365 fietsers passeerden de inschrijvingspost in de sporthal Foto Ten Velde). start bij sporthal 't Mossink. Soms zelfs aanzienlijke clubdelegaties. Volgens Beldman kozen degenen die van ver kwamen voor uitslui tend de middellange of lange af stand van 150 kilometer, waarvoor zich 150 deelnemers inschreven. De met reflecterende pijlen beweg- wijzerde routes voerden zoals ge bruikelijk over rustige en landelij ke wegen door Salland en een stuk je Achterhoek. Deels overlapten ze elkaar. Bij terugkeer daar toonden veruit de meesten zich positief over orga nisatie en routes. Volgens velen was het zelfs de mooiste tocht van het seizoen. A op de eerste contro lepost, na 53 kilometer in Harfsen, ontmoette controleur Gerard Eff- tink enkel tevreden deelnemers. De daar door de WVH verstrekte appel bleek voor de meesten even wel onvoldoende vulling, daar zo wel het plaatselijk café-restaurant als de bakker door de gehele voor raad appelgebak raakte. „Appel- punt met slagroom is dan ook het traditionele voedsel onderweg van de toertocht-fietser!," aldus WVH'er Herman Tuntelder. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1Bouwvergunning is verteend voor: - bouw 2e bedrijfswoning Dorperdijk 11 - uitbreiding woning Holterbergweg 19. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje bij Heideweg 41 - plaatsen berging bij Hakkertsweg 13; 3. Kapvergunning is verleend voor- - 1 berk bij Kozakkenstraat 13; - 1 ceder (conifeer) bij Nagelhoutstraat 35; - 6 dennen bij Korhoenderweg 4; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - wandeltochten op 1 en 2 oktober 1994; - speculaasactie ponyclub „De Bergruitertjes" in november 1994; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Wo ningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw berging dakkapel Houtweg 5; - bouw woning op kavel 9 in plan Lukensveld; - bouw woning op kavel 8 in plan Lukensveld; - bouw opslagloods bij Vijhuizenweg 5; De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 09.00 tot 12 30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smids belt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 3 oktober 1994 om 14.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o a. - begroting 1995; - voorstel inzake vervanging dakranden muziekkoepel De commilsie voor algemene- en bestuurlijke zaken vergadert op maandag 3 ok tober 1994 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - instelling en benoeming leden schadebeoordelingscommissie; - bespreking begroting 1995, De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op dins dag 4 oktober 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake vaststellen Ontwikkelingsvisie Holten Kom (gewij zigd ontwerp); - concept raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening be stemmingsplan buitengebied (t.b.v. vestiging tuincentrum aan de Jeurlinksweg); -concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening be stemmingsplan „Holterberg" (Sparrenweg); - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening be stemmingsplan „Buitengebied" (perceel Liezenweg 9); - concept-raadselvoorstel inzake beschikbaarstelling krediet stedebouwkundige werkzaamheden; - begroting 1995 (onderdeel ruimtelijke ordening en woningbouwzaken). De eerstevolgende openbare vergadering van de commissie welzijn vindt plaats op dinsdag 4 oktober 1994 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a: - begroting 1995 (voor wat betreft de hoofdstukken 5 en 6); - concept-raadsvoorstel inzake de verkoop van een perceel bouwterrein in het be stemmingsplan „Dijkerhoek". De commissie financiën vergadert op woensdag 5 oktober 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt: - begroting 1995. De commissie onderwijs vergadert op woensdag 5 oktober 1994 om 20.00 uur in kamer 9 van het gemeetehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel om te besluiten dat stichting van een openbare basisschool niet noodza kelijk is; - voorstel tot vaststelling Overzicht Vermeerdering Huisvesting basisonderwijs voor het jaar 1996; - begroting 1995: het onderwijsgedeelte. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ie der ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. kelijk schouwspel, waarbij de gas ten niet mochten mopperen toen een van de WW-spelers vrij voor doel miste. Gaandeweg kreeg de Holtense verdediging het steeds zwaarder te verduren. Hoewel de ruststand, vooral dankzij doelman Stukker, 0-0 bleef, kwam Holten toch nit ongeschonden door de eer ste helft. Na een ogenschijnlijk niet al te zware overtreding kreeg Dick Spenkelink de rode kaart. In de tweede helft was er weinig van te merken dat de gasten met tien man speelden. Broekmaat en Ten Velde waren kansrijk terwijl een van de WW-verdedigers ook nog bijna in eigen doel schoot. Toch werd het een kwartier voor het einde 1-0 toen Erwin Rouweler koppend succes had voor de thuis club. Een minuut later leek Holten weer op gelijke hoogte te komen toen invaller Brands een duikeling in het strafschopgebied met een penalty bestraft zag. Rob Somer schoot echter te slap in waardoor de WW-doelman redde. Ook in het vervolg was deze sluitpost erg be trouwbaar en toen Ep Boode in de slotminuten geblesseerd uitviel, was Holten met negen man niet meer in staat gelijk te komen. Voor zondag 2 oktober staat de thuiswedstrijd tegen Vasse op het programma, aanvang 14.30 uur. In de nacht van 1 op 2 oktober houdt MAC De Holterberg voor de 25ste keer de 'Nacht om Holten'. De populaire nachtpuzzelrit is een voudig van opzet zodat een ieder kan meedoen. Voor de circa 80 kilo meter lange rit geldt een gemiddel de snelheid van ongeveer 24 km/uur. De start is vanaf 20.00 uur bij 't Stuurhuus aan de Beuseber- gerweg 37 (tel. 05483-64716). De 'Nacht om Holten' wordt verreden aan de hand van een routebeschrij ving (eigen reglement) en wordt vezorgd door Ep Klein Teeselink, Gerrit Agterkamp en Henk Ool- bekkink. Pauze en eindpunt zijn bij 't Stuurhuus, waar men zich .tevens vanaf 19.30 uur kan inschrij ven. Onderweg krijgen de deelne mers koffie, bovendien ontvangen ze een rallybord en jaarschildje. Er kunnen prachtige prijzen worden verdiend. Wie er meer over wil we ten kan bellen met Henk Oolbek- kink, tel. 63483 of Jan Vincent, teL 64200 In de uitwedstrijd tegen P.W. uit Enschede heeft Blauw Wit zich opnieuw niet uit het dal kunnen oprichten. De ploeg van trainer Bert Middelburg keek al snel te gen een 2-0 achterstand aan, waar na de thuisploeg de schade, zij het met het nodige geluk, tot één tref fer beperkt wist te houden. Blauw Wit begon ondanks het ont breken van diverse vaste krachten toch direct de aanval te zoeken tegen een P.W. dat altijd vanuit de verdedigende stellingen vertrekt. Blauw Wit liep dan ook in de open gezette fuik en stond al spoedig op een 2-0 achterstand. De thuisploeg counterde tweemaal vlijmscherp en dat betekende evenzovele doel punten. Blauw Wit bracht hierna binnen de ploeg de nodige aanpas singen. Langzamerhand werd een betere organisatie tot stand ge bracht en werd de thuisploeg on der druk gezet. Blauw Wit bleef echter moeite houden met het cre ëren van kansen. Rust 2-0. In de tweede helft trok de Holtense ploeg fel van leer en er kwam de nodige druk op het Enschedese doel. Al snel wist Johan Bosschers hiervan te profiteren 2-1. Blauw Wit rook hierna de kans op de ge lijkmaker. P.W. trok zich massaal terug, maar counterde af en toe levensgevaarlijk. Uilko Spijker wist met de verdediging voor zich echter telkens de situatie meester te blijven. P.W. werd door de Hol tense druk steeds nerveuzer en be gon kansen weg te geven. Henry Thalen kopte buiten bereik van de doelman op de lat en ook de inzet van Johan Bolink trof geen doel. Hoewel de doelman al verslagen was, wist een verdediger de bal nog voor de lijn te keren. P.W. hield stand, waardoor Blauw Wit ook na drie competitiewedstrijden nog zonder punten is. Vriezenveen was voor ponyclub De Bergruitertjes het laatste buiten- concours van dit seizoen. Lucinda Anderson sloot dit op een fraaie wijze af door het behalen van een winstpunt in de dressuur, zodat zij nu startgerechtigd is voor het on derdeel springen. Verder werden er goede dressuurresultaten neerge zet. Cindy Vosselman werd met Vaya Con Dios eerste in de klasse Ml. Zus Claudia deed niet voor haar onder door tweemaal een eer ste prijs te behalen in de klasse L2 met pony Wendy. Marleen de Roos werd met Flame eveneens eerste in de klasse L2. Joanna Spakman be haalde met Saskia een eerste plaats in de LI. Jeanet Markvoort met Silvester en Sabine de Roos met Kadanz behaalden een tweede plaats in de klasse LI. Bij het onderdeel springen kwam Sabine de Roos met Kadanz, voor het eerst uit in de klasse M cat. D. Deze perfecte combinatie ging als enige foutloos door de barrage en behaalde daarmee de eerste prijs. Afgelopen zondag vond in het Ganzediep bij Kampen de laatste competitiewedstrijd gehouden door de leden van hengelsportver eniging De Rietvoorn. A. Lichten berg werd de uiteindelijke winnaar van de competitie. Overigens werd door iedereen goed gevangen. Uit slag 8ste wedstrijd: 1. H. Achter- kamp 99 pt.; 2. G. Jansen 95 pt-.; 3, H. Kettelarij 92 pt.; 4. A. Lichten berg 92 pt.; 5. R. Meester 86 pt. Maandagavond 10 oktober om 20.00 uur volgt de prijsuitreiking in zaal Vosman voor zowel senioren als junioren.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5